שיחה:חמת ארמטורות ויציקות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הערך עוסק במפעל או בחברה?[עריכת קוד מקור]

לפי היסטוריית הגרסאות אני מבין שבתחילתו הערך תיאר מפעל, אך בהדרגה הוא יותר ויותר הפך לערך על חברה (שהחל ממאי 2013 נקראת "קבוצת חמת בע"מ": מקור), מה שהגיע לשיאו כשמשתמש:Mr.moyal הוסיף תבנית חברה מסחרית והפניות לבורסה. שאלתי אם כן היא: האם הערך עוסק בחברה וממילא יש להעבירו/לשנות את שמו ואת הניסוח של משפט הפתיחה (ואולי עוד כמה דברים קטנים, בהתאם), או שהערך נועד להיות ערך על מפעל ויש לפתוח ערך חדש על החברה? דוד שי, עדירל אתם עבדתם על הערך הרבה ונראה שאתם בקיאים בנושא, מה דעתכם? אוריאל, Orielno - שיחה 17:08, 22 בספטמבר 2015 (IDT)

לדעתי הערך עוסק בחברה, שבתחילתה כללה מפעל ייצור. דוד שי - שיחה 17:14, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
זו שאלה כללית הנוגעת ללא מעט ערכים. אני מניח שיש לשנות את הנוסח כדי שהערך יכוון לחברה ויתאר את המפעל שלו. עדירל - שיחה 12:59, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
בעקבות כל השינויים שעבר הערך (לא רק אתמול אלא בכללי), אני חושב שעדיף להפוך אותו סופית לערך על "קבוצת חמת". אם מישהו חושב שגם המפעל/החברה חמת ארמטורות ויציקות צריכה ערך משל עצמה, תמיד אפשר לכתוב ערך נוסף. כלומר, נראה לי כדאי לשנות את שם הערך ל"קבוצת חמת". מה אתם אומרים? אוריאל, Orielno - שיחה 07:58, 9 במאי 2016 (IDT)
או שפשוט נפצל את המידע שקיים כרגע בערך לשני ערכים, אחד על המפעל ואחד על החברה קבוצת חמת? אוריאל, Orielno - שיחה 08:13, 9 במאי 2016 (IDT)
היי לכם, הערך צריך לעסוק בקבוצת חמת ובתוכה לכלול גם את כל ההיסטוריה, זו היסטוריה של הקבוצה וחשוב שהכל יהיה מלוכד תחת נושא אחד שיקרא "קבוצת חמת" הרי אלו כל הגלגולים של הקבוצה. ברגע שהפרדתם בין השנים בעצם יצרתם מצב שחמת ארימטורות ויציקות כבר לא קשורה לקבוצת חמת וזה לא נכון. ניתן לראות שגם אצל שטראוס לצורך העניין שעברה כמה גלגולים בשם שלה מצויינת כל ההיסטוריה והתפתחויות. Dango - שיחה 22:47, 17 במאי 2016 (IDT)

לוגו[עריכת קוד מקור]

נראה לכאורה שהלוגו של חמת ארמטורות ושל קבוצת חמת הוא כיום זהה. האם לשים גם כאן את הלוגו של קבוצת חמת? (כלומר, להעלות אותו פעם שנייה בשימוש הוגן) אוריאל, Orielno - שיחה 22:44, 17 במאי 2016 (IDT)

זה אותו הדבר, קבוצת חמת מכילה בתוכה בעצם 4 מותגים אותם הציבור מכיר, חמת, חמת מקלחונים, חרסה וליפסקי כולן חלוקות את אותו הלוגו שמדברים על כל 4 החברות הללו משתמשים בשם קבוצת חמת ובלוגו של חמת גרופ דן, Dango Golan - שיחה 22:57, 17 במאי 2016 (IDT)
לחרסה ולליפסקי יש לוגואים משלהן - ראה באתרים שלהן. של חרסה מבוסס על הסמל של חמת אבל עם כיתוב שונה, של ליפסקי שונה לגמרי. אוריאל, Orielno - שיחה 23:14, 17 במאי 2016 (IDT)
נכון יש להם לוגו משלהם, אבל הכוונה שלי היא יש את קבוצת חמת שמחזיקה את ארבעת המותגים הללו הלוגו הכללי של הקבוצה הוא "Hamat Group" לכן הערך לפי דעתי צריך להיות בצורה כזו שמדברים על הקבוצה באופן כללי ואז את החברות בנות שלה עם הלוגיים המעודכנים. תקן אותי אם אני טועה אבל אין סיבה לפתוח 5 ערכים אחת של קבוצת חמת ועוד 4 של החברות שמרכיבות את הקבוצה... זה צריך להיות ערך אחד שנקרא קבוצת חמת ובתוכו את כל החברות הבנות וההיסטוריה שלהם, לצורך העניין אפשר להכניס את ההיסטוריה של חמת המפעל ברזים תחת ההיסטוריה של המותג. שים לב שבבורסה בישראל זה קבוצה אחת ואם תצלול בדוחות תראה חלוקה לארבעה חברות: חמת ברזים, חמת מקלחונים, חרסה וליספקי. כל הנתונים של המניה מתייחסים לכל ארבעת החברות ולקבוצה באופן כללי, אין אף חברה פרטית... דן, Dango Golan - שיחה 23:27, 17 במאי 2016 (IDT)
אולי לא שמת לב אבל כבר פיצלתי את הערך, הערך על הקבוצה נמצא כאן: קבוצת חמת. זה דבר טבעי ונפוץ שעושים ערך על חברה ועל חברה בת שלה וגם על חברה בת של חברה בת. יש היום ערך על קבוצת דלק וגם על דלק אנרגיה וגם על אבנר יהש ועל דלק קידוחים. לא צריך "לדחוס" את כל המידע בתוך הערך של החברה המחזיקה.
במקרה דנן - חמת ארמטורות התקיימה במשך רוב שנות קיומה - עשרות רבות של שנים - לפני שנכנסה תחת כנפה של קבוצת חמת. זה יהיה קצת מוזר אם הערך על קבוצת חמת יהיה יותר מחציו על היסטוריה של חמת ארמטורות, בשעה שקבוצת חמת טרם באה לידי קיום. כמו כן יש לחמת ארמטורות היסטוריה מספיקה בשביל להצדיק עבורה ערך עצמאי.
וכמובן, בערך של חברה בת נכניס את הלוגו שלה, ולא את הלוגו של חברת האם. רק שייתכן שבמקרה של חמת ארמטורות ספציפית זהו אותו לוגו. אוריאל, Orielno - שיחה 07:24, 18 במאי 2016 (IDT)