שיחת משתמש:Orielno

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Orielno, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
היי. מה שכתבת על הערה מוסתרת - חמוד, וסחתיין על הרצון לתרום, אבל מחקתי את זה. משתי סיבות. אחת - רוב מה שיש שם לא נכון. שנייה - לא מעלים דפים למרחב הוויקיפדיה, כשהם לא חלק ממשהו קיים אלא דברים חדשים, ללא אישור הקהילה. מה שהיית צריך לעשות זה למצוא חבר ותיק בקהילה ולדון על זה איתו. להסכים על יצירה, לשייף את הטקסט, ואז להוסיף את זה. אם אתה רוצה לעשות את זה, אתה מוזמן למצוא לך מישהו, או לפנות לויקיפדיה:חממה או ויקיפדיה:דלפק ייעוץ. גארפילד, שלחתי אותו אליך. יש כאן בחור עם מוטיבציה. עברתי על התרומות שלו. אם זה מה שהוא עושה ביום הראשון, אז השמיים הם הגבול. אוריאל, כדי לא לאבד את מה שכתבת, אני מעביר אותו למשתמש:Orielno/ויקיפדיה:הערה מוסתרת, במרחב הפרטי שלך. בהצלחה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:59, 26 ביוני 2015 (IDT)

שלום יגאל,
כן אני מניח שטעיתי כשישר ניגשתי ליצירה ועוד של ערך כזה. פשוט הגעתי אליו דרך קישור אדום והפריע לי שהוא לא קיים עדיין. תודה על ההפניה ל"חממה" (איכשהו פיספסתי אותה בשיטוט שלי במרחב הויקיפדיה), ועכשיו שגיליתי איך עושים טיוטה אני מניח שאני אשתמש בטיוטות שייבדקו על ידי חבר'ה ותיקים לפני שאנסה ליצור ערכים נוספים. אז תודה על ההכוונה והעידוד, אוריאל Orielno - שיחה 23:50, 27 ביוני 2015 (IDT)
בשמחה. שני טיפים:
 1. אל תקרא לזה "ערך". מדובר ב"דף". ערך זה משהו שנמתא במרחב שם בלבד.
 2. כדי לשפר את הסיכוי שכותב מסוים ישים לב להודעה שהשארת, בוויקיפדיה ניתן "לתייג" משתמש. זאת, באמצעות כתיבת שם המשתמש שלו. המשתמש שתוייג יקבל על כך התרעה.
  אופן התיוג הוא בצורה הבאה: [[משתמש:שם משתמש]]. לדוגמה, כדי לתייג אותי ("{{ס:כותב גרסה}}"), יש להשתמש ב-[[[[משתמש:{{ס:כותב גרסה}}]]]].
  יש "לחתום" בכל פעם שמתייגים, כנהוג בוויקיפדיה: באמצעות הקלדת ארבעה סימני טילדה (~~~~). ללא ה"חתימה" בסוף הדברים, התיוג לא יבוצע. בברכה,
יש שם איזה באג. ננסה לתקן אותו. איפה שה"ס:כותב גרסה" היה אמור להיות IKhitron.
בהצלחה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:03, 28 ביוני 2015 (IDT)

שאלה שלצערי חייבת להשאל[עריכת קוד מקור]

היי שוב. עברתי על העריכות שלך, ונראה שאתה מתקדם די מהר. אבל לפי הנושאים שאתה מתעסק בהם אני חייב לשאול אותך, בהתאם לכללים הללו: האם אתה יכול להצהיר שאינך (או שהנך) עורך (או מתכוון לערוך) בתשלום? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:12, 28 ביוני 2015 (IDT)

אני לא עורך בתשלום ואין בכוונתי לערוך בתשלום בעתיד (והיה ואעשה זאת אודיע על כך). פשוט התחלתי לאחרונה להתעניין בחברות ובעולם העסקי ואז גיליתי שיש ערכים שטרם נכתבו וכן ערכים שדורשים עדכון או השלמה. אוריאל Orielno - שיחה 15:18, 28 ביוני 2015 (IDT)
מצויין. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:19, 28 ביוני 2015 (IDT)

שאלה בעניין הערך תג מחיר[עריכת קוד מקור]

אחרי שיאיר נרו קבע אתמול שהמסמך שהעלה יורם שורק כאן בקישור הוא 'שקר', והקפיד לא לנמק כלל, נראה שנסיונך הראוי לשבח לקיים דיון הגיוני ולהגיע להסכמות- אבוד מראש. אינני מכוון לבקש ממנו לנמק מהו ה'שקר', כיון שלטענתו הוא "איננו בחקירה".
יש 2-3 עורכים ש'צמודים' שנים לערך הזה, וללא קורטוב הסבר הגיוני מוכנים לצנזר מידע ממוסמך, שקשה להפריז בחשיבותו, כאשר הוא סותר את השקפת עולמם. פעולות קודמות שלהם הוגדרו כ"בושה לויקיפדיה" בדף השיחה.
יש עוד מסמכים חשובים, אבל נראה שהם לא יובילו לדיון הגיוני, אלא למה שהוגדר כ"מלחמת חפירות" פוליטית.
ספק אם יועיל המסמך בקישור הזה- המתייחס בפירוש ל"פגיעה בערבים", הוא פורסם בעלון מספר 2 של ועד מתיישבים השומרון, והכותרת שלו בקישור הזה, מדברת בעד עצמה. וגם המסמך הזה, שבו יו"ר ועד מתיישבי בנימין מסביר בפירוש את משמעות תג מחיר, כולל בהקשר לאלימות.
מענין שאותם עורכים שכעת 'נשכבים על הגדר' לצנזר מידע מתועד ומוסמך, התעקשו להעלות לערך תג מחיר טענת קונספירציה (!) שרק קומץ קיצונים מעלה, למרות שהיא נשללת על ידי השב"כ וגורמי המקצוע (ראה את הביקורת שספגו מויקיפדים ותיקים).
בנסיבות כאלה, אני מבין שניתן לפנות לביורוקט שיש לו סמכות לכפות את עצמו כבורר. האם אני צודק?
האם תוכל להראות לאחד משלושה הביורקרטים הפעילים, קישורים לתמצית המידע (אעביר גם מסמכים מבתי משפט על תג מחיר פלילי שהמורשעים בביצועו ("קשירת קשר לביצוע פשע"), הסתייעו בעת ארגון פעולתם הפלילית- בבני קצובר, וגם במנכ"ל הועד שגיא קרייזלר).
האם ניתן לפנות לביורקרטים או לפחות להיוועץ באחד מהם (דוד שי התווכח איתם המון, כפי שתראה בדיונים קודמים). האם ניתן להפנותם ל'ביוגרפיה' של 2-3 עורכים אלו, לביקורת הנוקבת שכבר ספגו, לויכוחים המעגליים (וחסרי הנימוקים), ולבקש שיכפה עצמו כבורר?
מה דעתך?
אני מעביר את אותה השאלה והמידע, גם ליורם שורק
אני לא באתי לויקיפדיה על מנת לעסוק בפוליטיקה. ובוויקיפדיה יש מספיק דברים לשפר, שבזמן שאני אתווכח בדף השיחה הזה יכולתי לשפר 10 דברים אחרים לא פחות חשובים. בכלל המטרה שלי לא הייתה לכפות דעה, אלא בעיקר לנסות לשוות לדיון פן מעשי ומסודר, על מנת להחליט מה כן ומה לא ולסגור סיפור ולהפסיק לבזבז לכולנו את הזמן.
לגבי טענותיך - אני אישית דווקא חולק עליך ועל יורם שורק - אני מסכים שהניסוחים בקישורים שהבאתם מחשידים מאוד אבל באף אחד מהם אין אמירה מפורשת וברורה התומכת באלימות. האמירות מעורפלות מידיי. מה שטענתי בדף השיחה הוא שמכיוון שלפעילות אותה הם מעודדים בפירוש (חסימות כבישים, בניית מאחזים, וכו') הם קוראים תג מחיר, וייתכן שהיסטורית משם מקור השם - אז הדבר צריך להיות מוזכר. ואפשר לאזכר את הטענות לכך שהם מעודדים אלימות בתור דעה בלבד. אני גם לא חושב שיש צורך בציטוטים בגוף הערך על מנת "שהקורא יוכל לשפוט" (אנחנו לא בבית משפט פה), מקסימום משפט אחד (וגם לא בצורה בולטת כמו שיורם שורק עשה), ואם רוצים עוד אז בקישורים בהערות שוליים.
אז לסיכום: כמו שאמרתי אין לי כוח וזמן לויכוחים מסוג זה - אם אתה רוצה לפנות למישהו אתה מוזמן, אין כאן היררכיה וכל אדם רשאי לפנות לכל אחד (אבל מומלץ שתעשה זאת כשאתה מחובר למשתמש ולא מאנונימי). אוריאל, Orielno - שיחה 15:11, 11 באוגוסט 2015 (IDT)

ביכורים[עריכת קוד מקור]

שלום Orielno, ותודה על תרומתך לוויקיפדיה. אין ספק, שמים לב לפעילות האינטנסיבית שלך כאן בזמן האחרון.

רציתי להזמין אותך להשתתף במיזם "ויקיפדיה:ביכורים", המארח פעם בחודש ויקיפדים בשנה הראשונה לפעילותם, ונותן להם במה להציג את עצמם. נשמח מאוד אם תרצה להשתתף ולכתוב כמה מילים, למשל על תחומים בהם אתה תורם בוויקיפדיה, על צעדיך הראשונים וחוויית ההתאקלמות כאן ואולי הערות על כך, תכנוניך להמשך, אולי נושא שהיית רוצה לקדם ולשתף את הקהילה לגביו - הבמה שלך, כל מה שנראה לך מתאים. אפשר להסתכל בדף המיזם ולקבל השראה מוויקיפדים קודמים שהשתתפו.

אם מתאים לך, תוכל לכתוב טיוטה בדף משתמש:Orielno/ביכורים. אשמח לסייע בכל שאלה והערה.

אז מה דעתך?... Face-smile.svg

בברכה, אופק כחול - ביבר הזכוכית 20:53, 11 באוגוסט 2015 (IDT)

בסדר גמור. אז אני אכתוב משהו בדף טיוטה שאליו יצרת קישור ואודיע לך פה כשאסיים. אוריאל, Orielno - שיחה 10:08, 12 באוגוסט 2015 (IDT)
תודה רבה אופק כחול - ביבר הזכוכית 19:16, 12 באוגוסט 2015 (IDT)
זהו סיימתי (אופק כחול). לא צריך לחפור לאנשים יותר מידיי Face-smile.svg אוריאל, Orielno - שיחה 10:30, 13 באוגוסט 2015 (IDT)
תודה רבה על הכתיבה המעניינית! הדף מיועד להתפרסם בעמוד המיזם ב-1 בספטמבר (אעדכן אותך כשיעלה). שיהיה סופ"ש נעים Face-smile.svg אופק כחול - ביבר הזכוכית 19:59, 13 באוגוסט 2015 (IDT)
הדף עלה לעמוד המיזם, תגובות אפשר לקרוא בשיחת ויקיפדיה:ביכורים/Orielno. המשך ערב טוב, אופק כחול - ביבר הזכוכית 23:13, 2 בספטמבר 2015 (IDT)

הזמנה אישית לסקר העורכים של ויקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

סמליל ויקימדיה ישראל

שלום אוריאל,
עמותת ויקימדיה ישראל מקיימת לראשונה סקר בקרב עורכי ויקיפדיה העברית. הסקר נועד לקבל תובנות בנוגע לחוויית העריכה במיזם, מתוך כוונה לעזור לקהילת העורכים להמשיך לשפר את גרסתה העברית של האנציקלופדיה החופשית וכן, את תהליך יצירתה. נודה לך מאוד אם, כמי שפעיל בוויקיפדיה העברית מזה זמן רב, תסכים לענות על השאלון, באמצעות הקשה על הקישור הבא:

הקישור שלך לסקר.
הקישור המופיע פה לשאלון הוא אישי והודעה זו הושארה עבורך באופן ספציפי.


לתשומת לבך, הסקר אינו מתבצע על גבי שרתי קרן ויקימדיה, אלא באמצעות מערכת "Qualtrics", אשר אושרה לשימוש על ידי הקרן. למען הסר ספק, גם אם ההזמנה אישית, כל המידע בסקר נאסף בצורה אנונימית, כך שלא ניתן לקשר בין עורך מסוים לתשובות שמסר. בנתונים שייאספו לא יעשה כל שימוש מעבר למחקר עצמו, אשר ניתוח תוצאותיו יהיה זמין לקהילת העורכים לאחר סיום איסוף המידע.

הסקר נבחן ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות. הוא זמין למענה גם דרך מכשירים ניידים.


בכל שאלה או בעיה, לפני המענה על הסקר או במהלכו, הנך מוזמן ליצור קשר עמי, לירון דורפמן, בכתובת המייל Liron-at-wikimedia.org.il או בטלפון 050-5453913 .

.בשם ויקימדיה ישראל, תודה לך מראש

Nuvola apps kchart.svg

Ldorfmanשיחה 01:12, 17 באוגוסט 2015 (IDT)

אם טרם ענית, יש להזדרז!

שלום לך,
איני יודע אם מילאת את סקר העורכים שהזמנה אליו השארתי לך לעיל, אולם אם טרם יצא לך לעשות זאת, רצוי להקיש על הקישור בהקדם.
ממספר סיבות, הקישור לסקר פעיל למשך שבוע בלבד. אם חלף שבוע מההזמנה לסקר, לא ניתן יהיה להכנס אליו באמצעות אותו קישור. היה וטרם ענית על הסקר, ברצונך לעשות זאת ונתקלת בבעיה, ניתן תמיד ליצור עמי קשר ואשמח לדאוג לטיפול בנושא (אם הפנייה נעשית דרך דף זה, יש "לתייג אותי" כדי שלא אפספס). שבוע טוב, Ldorfmanשיחה 00:56, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

עניתי עליו. אוריאל, Orielno - שיחה 14:54, 23 באוגוסט 2015 (IDT)
שמחתי לקרוא. מקווה שהיה מעניין. בברכת שבוע מוצלח, Ldorfmanשיחה 00:25, 6 בספטמבר 2015 (IDT)

כתיבה במזנון[עריכת קוד מקור]

שלום,

שאלת שאלה במזנון לגבי ההפניות לדביבון (ראקון/רקון). שאלה ספציפית על ערך ספציפי יש לשאול בדף שיחת הערך ולא במזנון. שאלות טכניות (איך עושים דבר כזה או אחר) יש לשאול בדלפק ייעוץ. אם אין הענות בדף שיחת הערך ניתן לקשר את הדיון מלוח המודעות. אני מעתיק לך לדף שיחתך את השאלה ששאלת במזנון כדי שתוכל להעביר אותה למקום מתאים יותר. גילגמש שיחה 08:07, 31 באוגוסט 2015 (IDT)

הדפים המדוברים הם דפי הפניות שלמרבה המבוכה מפנים לערכים שונים - רקון מפנה לדביבון בעוד ראקון מפנה לדביבון מצוי. מבדיקה זריזה הסקתי שככל הנראה יש היגיון מסוים בשתי האפשרויות - אבל צריך להחליט איזו מהן יותר הגיונית, ואז לעשות ששני הדפים יפנו לאותו הערך. האם יש פה מישהו שמבין בזה קצת שיכול להכריע לגבי איזו אפשרות עדיפה? אוריאל, Orielno - שיחה 22:02, 30 באוגוסט 2015 (IDT)

ויקיפדיה:בוקמרקלטים[עריכת קוד מקור]

שלום אוריאל, ראיתי את הפסקה "קופי פייסט" בדף המשתמש שלך ורציתי להציע לך להשתמש בויקיפדיה:בוקמרקלטים. בעיקרון, זה נותן לך בלחיצה אחת את התבנית המתאימה לוויקיפדיה כאשר אתה נמצא באתר שנתמך על ידי תבנית (למשל: דה מארקר, ynet...). זה חוסך המון זמן של העתקת שם הכתבה, שם הכותב, התאריך וכו'. זה עובד טוב כמעט תמיד. מקווה שיהיה לך לעזר. בברכה, דיידרים - שיחהפרויקט טיילור סוויפט • 13:21, 3 בספטמבר 2015 (IDT)

תודה על העצה, האמת בדיוק אתמול גיליתי את זה במקרה תוך כדי שיטוטיי Face-smile.svg. בינתיים אני מסתדר בלי זה, אבל אולי בעתיד אני אתקין. אוריאל, Orielno - שיחה 14:37, 3 בספטמבר 2015 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום Orielno.

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, על פי המלצת גילגמש אילי - שיחה 10:27, 15 בספטמבר 2015 (IDT)

מדד תל אביב טכנולוגיה[עריכת קוד מקור]

היי. עדכון חצי שנתי צץ. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:30, 31 בדצמבר 2015 (IST)

תודה, שכחתי באמת לעדכן אותו ואת ביומד. אוריאל, Orielno - שיחה 22:33, 31 בדצמבר 2015 (IST)

מדד תל אביב 75[עריכת קוד מקור]

בעדכון האחרון שלך [1] איפה נעלמו נבידאה ומנקיינד למשל ? ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 16:27, 7 בינואר 2016 (IST)

כשעדכנתי השתמשתי בעדכון של הבורסה לגבי חברות שיצאו ושנכנסו למדדים ב-15 בדצמבר, ולא לקחתי בחשבון חברות שנרשמו לאחרונה ונכנסו במסלול מיוחד למדדים לפני העדכון. אני מיד מעדכן. תודה על תשומת הלב. אוריאל, Orielno - שיחה 21:11, 7 בינואר 2016 (IST)

ביטולי עריכות אלימים כעונש לאי הסכמה בדף שיחה של ערך אחר בכלל[עריכת קוד מקור]

אזהרה 79.176.30.227 19:42, 20 במאי 2016 (IDT)

ויקיפדיה היא מיזם שיתופי. פירוש הדבר שאינך רשאי לקבוע ולערוך כאוות נפשך, בעוד לאחרים אין זכות לחלוק עליך. בברכה, אוריאל, Orielno - שיחה 20:05, 20 במאי 2016 (IDT)

מיסוי גוגל[עריכת קוד מקור]

אין לי מושג עד כמה זה מעניין אותך, אבל ראה כאן יאצקין52 - שיחה 13:23, 15 ביוני 2016 (IDT)

בהחלט מעניין. לא תיארתי לעצמי שהם נזקקו למשהו כל כך מסובך כדי לא לשלם מס בארץ. תודה. אוריאל, Orielno - שיחה 15:37, 15 ביוני 2016 (IDT)
היי אוריאל, מסתבר שיש לכל התהליך הזה שם, Double Irish arrangement , שאף זכה לערך בויקיפדיה האנגלית. יאצקין52 - שיחה 12:45, 16 ביוני 2016 (IDT)
כן ראיתי. מעניין. אולי בהזדמנות נתרגם אותו :). אבל אני חושב שלא אמורים להכניס את הקישור מהמילה "באירלנד", אני חושב שקישורים בגוף הערך צריכים להיות רק קישורים פנימיים, ויותר חשוב - שהקישור יהיה לאותו דבר שכתוב (כלומר "אירלנד" - לערך על אירלנד). אם היה ערך בעברית אפשר היה לציין את שם השיטה ואז לעשות ממנה קישור פנימי, מכיוון שאין, אני חושב שהכי טוב לשים את הקישור לערך באנגלית בהערה (ולא כמו עכשיו). אוריאל, Orielno - שיחה 12:53, 16 ביוני 2016 (IDT)
היי אוריאל, מוזמן לעדכן/לשנות/לערוך יאצקין52 - שיחה 13:13, 16 ביוני 2016 (IDT)
עכשיו שמתי לב שבעצם ההערה האחרת באותה פיסקה מפנה לכתבה בעברית שעוסקת די בהרחבה ב"סנדוויץ' האירי הכפול" ואפילו יש בכתבה קישור לערך בוויקפדיה האנגלית. אז אולי אפשר בינתיים לוותר על הקישור הישיר לשם. כשיהיה ערך בעברית כבר נדאג לקשר אותו שלא יהיה יתום ;) אוריאל, Orielno - שיחה 13:21, 16 ביוני 2016 (IDT)
הסנדוויץ הוא למעשה הולנדי, ולא אירי. אירלנד(1,התחלה) הולנד(אמצע,2,סנדוויץ) מדינת מקלט מס(3,סוף). האירי הוא כפול, כי 2 חברות איריות שותפות לפשע. יאצקין52 - שיחה 15:04, 16 ביוני 2016 (IDT)

הזמנה[עריכת קוד מקור]

Swimming-pool.jpg שלום Orielno.

רציתי להזמין אותך אישית להשתתף במיזם ויקייטנה שבאחריותי. המיזם מתאים לכל הגילאים ופועל בימים ראשון עד שישי, אבל לא תמיד חייבים להראות נוכחות.
המיזם בא במטרה לגוון בפעילויות, לרכוש ידע נוסף, וכמובן, לתרום לויקיפדיה. אודה לך מאוד אם תרצה להשתתף במיזם.

בברכה, אור/Dororשיחההצטרפו למיזם הויקייטנה! 09:36, 6 ביולי 2016 (IDT)

אני כנראה אוותר. אבל תודה על ההזמנה :) אוריאל, Orielno - שיחה 05:33, 8 ביולי 2016 (IDT)

חולוסי אקאר[עריכת קוד מקור]

היי, הבעיה עם הדרגה היא אחרת. היא במאונך, אבל היא אמורה להיות במאוזן. יש לך מושג איך מתקנים את זה? ניסיתי ליצור תבניות, אבל כשאני שם את גנרל (חיל האוויר הטורקי)  גנרל זה יוצא ככה, בעוד כשאני שם את גנרל (ורמאכט)  גנרל זה יוצא ככה. בראנד - שיחה 23:38, 20 ביולי 2016 (IDT)

אני לא חושב שאפשר לתקן את זה. גם בערך באנגלית זה מופיע ככה. פשוט זו התמונה שאותה העלו ושבה משתמשים בתבנית: התמונה. אם רוצים שזה יהיה בזווית של 90%, צריך להעלות תמונה חדשה במקום. אוריאל, Orielno - שיחה 06:15, 21 ביולי 2016 (IDT)

חברות פרטיות שבבעלות חברות ציבוריות[עריכת קוד מקור]

בדרך כלל נתוני הרווח (או ההפסד) שלהם רשומים בדוחות הכספיים של חברות האם שלהם (החברות הציבוריות). ראה כאן עמוד 261 יאצקין52 - שיחה 16:47, 22 ביולי 2016 (IDT)

ראיתי את זה, אבל העדפתי שכל הנתונים יהיו מאותה שנה, במקום שיהיו הכנסה ורווח תפעולי מ-2011 ורווח נקי מ-2015. (רווח הוא מאוד תנודתי, כך שגם ככה הוא לא הנתון הכי אינפורמטיבי, העיקר זה בתכלס ההכנסה שנותנת סדר גודל של הפעילות.) אוריאל, Orielno - שיחה 17:23, 22 ביולי 2016 (IDT)

מאיה השיקו אתר חדש בגרסת בטא.[עריכת קוד מקור]

מוזמן להציץ! :-) יאצקין52 - שיחה 07:08, 25 באוגוסט 2016 (IDT)

תודה! אוריאל, Orielno - שיחה 08:00, 25 באוגוסט 2016 (IDT)

מאיה העלו את האתר החדש שלהם לפני כמה רגעים יאצקין52 - שיחה 21:51, 31 באוקטובר 2016 (IST)

תודה על כתיבת הערך 888[עריכת קוד מקור]

זה כבר הערך השני (הראשון היה חילן) שהיה ברשימת המשימות שלי ולצערי לא יצא לי לכתוב. תודה! יאצקין522 - שיחה 10:36, 29 בספטמבר 2016 (IDT)

בשמחה. תודה על שהצלת את הערך מיתמותו (ובזכותך גיליתי שיש עוד כמה ערכים שמקשרים ל888 החזקות ויצרתי משם דף הפניה נוסף). אוריאל, Orielno - שיחה 11:44, 29 בספטמבר 2016 (IDT)

שנה טובה לאוריאל היקר :-)[עריכת קוד מקור]

יאצקין52 - שיחה 16:05, 2 באוקטובר 2016 (IDT)

שנה טובה גם לך 🍯 אוריאל, Orielno - שיחה 16:21, 2 באוקטובר 2016 (IDT)

מזנון[עריכת קוד מקור]

זה כי אני חושש שיהיו כאלו שיכניסו כל עריכה בעולם תחת סעיף זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:30, 20 באוקטובר 2016 (IDT)

הבנתי... כמו שחשבתי, אתה חושש לפרשנות מרחיבה מידיי. אבל זה היה ניסוח ראשוני, אולי בניסוח הסופי זה יהיה כמו "בבירור שולי" כך שיהיה ברור שמדובר במשהו כמו הדוגמה שהבאתי שם, או משהו אחר. כשאני אגיע לזה אני כבר אחשוב איך לנסח את הסיפור. אוריאל, Orielno - שיחה 06:41, 20 באוקטובר 2016 (IDT)

וק:בה[עריכת קוד מקור]

אולי תתייחס כאן: ויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/אולם דיונים#מליון - מיליון - ניסיון נוסף. הדממה קשה לי. ‏«kotz» «שיחה» 17:54, 7 בדצמבר 2016 (IST)

חן חן ‏«kotz» «שיחה» 17:45, 9 בדצמבר 2016 (IST)

הסקה בייסיאנית[עריכת קוד מקור]

היי. אני רואה לפי דף המשתמש שלך שאתה מכיר את הנושא של הסקה בייסיאנית ברמה יותר גבוהה ממני. אם יש דברים שלדעתך צריכים להיות בערך, אתה מוזמן להוסיף! Corvus‏,(Nevermore)‏ 15:15, 23 בדצמבר 2016 (IST)

רק עשיתי קצת הגהה. אני אלמד על הנושא רק בסמסטר הבא (ככה הגעתי לערך, ראיתי שזה בסילבוס ורציתי לדעת מה זה בכלל :) ) אוריאל, Orielno - שיחה 14:35, 24 בדצמבר 2016 (IST)

מדד תל אביב 25[עריכת קוד מקור]

היי. המדד בוטל. אתה עושה עם זה משהו? תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:21, 1 בינואר 2017 (IST)

אני לא חושב שיהיה לי זמן לטפל בזה. אני גם לא לגמרי בטוח שדרך הטיפול הנכונה היא החלפת הערך, אולי כדאי להפוך את הערך הזה לערך היסטורי וליצור ערך חדש על המדד החדש?... (אגב המדד לא בוטל עדיין, רק בעוד כחודש הוא יוחלף). אוריאל, Orielno - שיחה 17:47, 2 בינואר 2017 (IST)
לא יודע. אתה הבוס. ואם אין לך זמן, אז מי כן?.. וכן, אני יודע שזה בעוד חודש, אבל צריך שזה יהיה מוכן. שנזמין את Yuri, Geagea, Ovedc, Mr. W, Nizzan Cohen, Ldorfman, Yoavdבעלי הידע בכלכלה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:54, 2 בינואר 2017 (IST)
כן כדאי להזמין עוד אנשים שמבינים בנושאים הללו. אולי כדאי לנהל את הדיון בשיחה:מדד תל אביב 25? (למרות שזה רלוונטי גם למדד תל אביב 100 ואולי לעוד דברים, אז אפשר גם לנהל אותו במזנון). אוריאל, Orielno - שיחה 20:15, 2 בינואר 2017 (IST)
אני לא מבין בזה כלום, אל תשאל אותי. שמעתי ידיעה בחדשות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:32, 2 בינואר 2017 (IST)
עדכנתי את מה שאפשר לעדכן כרגע. ב-9 בפברואר נשנה את שמות הערכים ובמקביל נחשוב איך לשנות את הערכים עצמם בהתאם. אוריאל, Orielno - שיחה 11:17, 3 בינואר 2017 (IST)
תודה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:54, 3 בינואר 2017 (IST)

טיוטה גנוזה[עריכת קוד מקור]

שלום Orielno, נראה שמספר דפים שבהם כתבת או ערכת בעבר עדיין נמצאים במצב טיוטה ולא נערכו זמן רב: טיוטה:העברית בעידן בגלובליזציה.

דפי טיוטה אינם נגישים כמו ערכים רגילים לכלל הקוראים, ולכן חשוב לנו לוודא שהם לא נשכחו ללא סיבה. נודה לך אם תקדיש מספר דקות מזמנך לטיפול בהם:

 • אם הטיוטה מוכנה להיות ערך של ממש בוויקיפדיה, אנא פנו לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ובקשו עזרה בהעברת הטיוטה, או העבירו אותה בעצמכם. כך כלל הקוראים יוכלו להנות מערך חדש!
 • אם הטיוטה בעבודה אתם מוזמנים להמשיך לשפר אותה. אם אתם זקוקים לעזרה בהשלמתה אנא פנו לדלפק הייעוץ לעזרה או לחממה לבקשת ליווי אישי. אל תתביישו לבקש עזרה, עורכים רבים ישמחו לסייע.
 • אם הטיוטה כבר עברה למרחב הערכים, רק בשם אחר, אנא בקשו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למזג או למחוק אותה. לא לשכוח לציין את שם הדף הקיים במרחב הערכים ושם הטיוטה.
 • אם ההחלטתם לוותר על כתיבת הדף אנא בקשו את מחיקתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
 • אם אינכם הכותבים העיקריים של הטיוטה, אנא הפנו את ההודעה לכותבה במידה ולא קיבל הודעה זו.

תודה, EranBot - שיחה 17:17, 23 ביוני 2017 (IDT)

בעניין ואג פפיאן[עריכת קוד מקור]

זאת לא הייתה השחתה. אין לי מושג מה קורה עם העורך (האנונימי) הזה, ולמה כל פעם הוא משמיט פסקאות מערכים. אבל ממעקב אחריו, לא מדובר בהשחתות. לכן גם לא חסמתי אותו עד היום. אז בכל פעם אנחנו משחזרים את הערכים שהוא משמיט מהם מידע, ואחר כך זה מסתדר. ממש לא ברור לי מדוע הוא צריך בעריכה כל פעם להשמיט פסקה או יותר מערכים שונים.

בכל אופן, אם תבדוק, תראה שהוא ממשיך לערוך, ולא נחסם. אלדדשיחה 23:25, 16 בנובמבר 2017 (IST)

אני יודע, אני תמיד עובר על עריכות של אנונימיים אם אני רואה השחתה, בהתחלה נבהלתי לראות הרבה עריכות שהן נוכחי, אבל אז עברתי וראיתי שהן לא השחתות, והבנתי שזו כנראה לא הייתה השחתה אלא טעות נקודתית. לכן לא כתבתי לו אזהרה בדף שיחה. תודה, אוריאל, Orielno - שיחה 23:28, 16 בנובמבר 2017 (IST)
בשמחה. ובאמת שאין לי מושג מדוע זה קורה לו, ומדוע כל פעם נעלמות פסקאות מחלק מהערכים שהוא עובר עליהם. זה כנראה גם יישאר בגדר תעלומה, כי אין ממש תקשורת בינינו לבינו (או לבינה). בכל אופן, כן, חשוב לשחזר. אלדדשיחה 23:37, 16 בנובמבר 2017 (IST)

תיקון קישור "חברה" ל"תאגיד"[עריכת קוד מקור]

שלום, Orielno. ישנם מספר ערכים שבהם שינית את הקישור מחברה לתאגיד, אולם הקישור צריך להוביל אל "חברה", ולא אל "תאגיד", מהסיבה הפשוטה שהאישים האלו הקימו חברות שמשמעותן הדדיות וחברתיות, ולא תאגיד המשמש למטרות אחרות. הרשה לי בבקשה להחזיר את הקישור הקודם, בערכים בהם יש צורך בכך. תודה מראש. Ralph747 - שיחה 19:23, 18 בנובמבר 2017 (IST)

ראלף, אני מניח שאתה מתכוון לערכים על אישים שחיו בתחילת המאה ה-20 ובסוף המאה ה-19, כמו אברהם עזריאל, רפאל שלמה לניאדו (1925–1876) ועוד. אכן התלבטתי בהם, אבל השימוש במילה "חברה" במשמעות זו לא נפוץ כלל (וזה גם נשמע מוזר שהם "הקימו" חברה), בדרך כלל ב"חברה" הכוונה לחברה אנושית / חברה ישראלית וכדומה. אני חושב אולי לעבור על ערכים אלו ולשנות שם שוב את הקישור, רק הפעם לקשר לערך ארגון (פתיח הערך ארגון: "ארגון הוא תת-חברה אנושית הפועלת לשם הגשמת מטרה משותפת"). כלומר, ככה: חברה, כי לארגון עצמו קראו חברה (פעם היה הדבר מקובל, כמו חברה קדישא), אך הקישור יהיה לארגון, שהוא קישור יותר מתאים. מה אתה אומר? אוריאל, Orielno - שיחה 20:28, 18 בנובמבר 2017 (IST)
אני אכן מתכוון לסוג הערכים שציינת. ה"חברות" שהקימו האישים האלו, עסקו בפעילות הדדית משותפת של דבר מה. לדוגמה: חברה ללימוד תחום מסוים, חברה לחלוקת בגדים ומזון וכו'. לכן, אני לא יודע עד כמה הערך "ארגון", באופן גורף, יתאים לערכים האלו מאשר הערך "חברה". Ralph747 - שיחה 20:58, 18 בנובמבר 2017 (IST)
המונח "ארגון" הוא כללי מאוד מאוד (כמו שציטטתי את ההגדרה שלו מתחילת הערך). כמו כן כיום אף אחד לא משתמש במילה "חברה" במשמעויות הללו, זהו מינוח שהיה מקובל לפני 100 שנה ויותר (כמובן שבערכים שעוסקים בכאלו ארגונים שנקראו חברות, יש להשאיר את הכיתוב בצורה שבה הם נקראו). אוריאל, Orielno - שיחה 21:14, 18 בנובמבר 2017 (IST)
בגלל שהמונח "ארגון" הוא כללי מידי, אני לא חושב שמומלץ להשתמש בו עבור כל הערכים, כמו שציינתי לעיל. לגבי "חברה", אמנם אולי לא משתמשים כיום במינוח הזה, אבל באישים ספציפיים (דוגמת אלו שציינת) המשמעות של החברה שייסדו לא צריכה להשתנות לדעתי. Ralph747 - שיחה 21:18, 18 בנובמבר 2017 (IST)
לא הבנת את כוונתי. מה שאני אומר, זה שהמונח "חברה" בו השתמשו לפני 100 שנים (כמו ב"חברה קדישא") הוא זהה למונח "ארגון" בו משתמשים כיום, והוא דווקא שונה מהמונח "חברה" בשימוש הרגיל שלו כיום (שים לב למשל שמשפט הפתיחה בערך חברה קדישא הוא: "חברה קדישא... היא הארגון..." ((ההדגשה שלי)).
כמו כן דווקא המונח "חברה" הוא כללי יותר מהמונח ארגון, הרי לפחות לפי ההגדרה של ויקיפדיה, ארגון הוא "תת-חברה". למשל, המונח "חברה" יכול לשמש במשפט: "החברה שאתה מתרועע בקרבה", בעוד המילה "ארגון" לא שייכת בהקשר זה (כי ארגון מתייחס רק לקבוצת אנשים שמתאגדים לקבוצה בצורה מודעת ולמען מטרה/מטרות מסוימות). אוריאל, Orielno - שיחה 21:48, 18 בנובמבר 2017 (IST)
הבנתי היטב את כוונתך. בכל מקרה, כדי לא להכנס לדיון ארוך ומיותר, בשלב הזה אסכים איתך בנוגע להחלפת ה״חברה״ ב״ארגון״ כקישור (באישים האלו ודומיהם שציינת לעיל), ותוך כדי, אנסה לשאול מה דעתם של עורכים נוספים בעניין, וגם אנסה לבדוק מה מתאים יותר לכל ערך בצורה פרטנית. Ralph747 - שיחה 22:08, 18 בנובמבר 2017 (IST)
בסדר גמור. כבר שיניתי את הקישור ל"ארגון" בערכים בהם היה צריך, אתה יכול לראות בתרומות שלי את העריכות האחרונות עם תקציר עריכה "תיקון קישור פנימי" עם שינוי של 11- תווים, אם אתה בכל זאת חושב שצריך לשנות בחזרה ל"חברה". אוריאל, Orielno - שיחה 22:25, 18 בנובמבר 2017 (IST)
תודה רבה. אם אשנה, זה יהיה בערכים ספציפיים (רובם שיצרתי בעצמי) שבהם המשמעות "חברה" עדיפה על "ארגון". Ralph747 - שיחה 22:27, 18 בנובמבר 2017 (IST)

ניטור[עריכת קוד מקור]

שמח שאתה מנטר, אבל עשה זאת בחכמה. השחזור האחרון שלך, והאזהרה שהגיעה בעקבותיו היו מיותרים בעליל. הוא כרגע יוצר ערך. תסתכל בהיסטוריית הגירסאות. מעבר לעריכה אחת של הלל יערי הוא בנה את הערך מאפס. לשחזר לו בלי סיבה ולהאשים אותו בהשחתה זה מוגזם. שים לב להבא. בקרה וייעוץשיחה • ג' בכסלו ה'תשע"ח • 12:58, 21 בנובמבר 2017 (IST)

בקרה וייעוץ אני תמיד מסתכל על התרומות של המשתמש לפני שאני מחליט. התרומה האחרונה שלו הייתה לפני כמעט חודש. יש לך סיבה להניח שזה אותו האדם? אוריאל, Orielno - שיחה 12:59, 21 בנובמבר 2017 (IST)
סליחה. טעות. תודה רבה רבה. בקרה וייעוץשיחה • ג' בכסלו ה'תשע"ח • 13:01, 21 בנובמבר 2017 (IST)

{{בעבודה מתיישנת}}[עריכת קוד מקור]

שלום. אני רואה שאתה מחלק תבניות... לגופו של עניין- לפני שאתה מחלק תבנית תבדוק אם העורך הזה פעיל לאחרונה כי אם הוא לא פעיל (לדוגמא אריאל (slav4) אין טעם לתת לו תבנית. יתר על כן, אם אין בכוונתך לערוך את הערך, אל תסיר את התבנית אלא החלף אותה בתבנית בעבודה מתמשכת. תודה לך. בקרה וייעוץשיחה • ו' בכסלו ה'תשע"ח • 19:27, 23 בנובמבר 2017 (IST)

בקרה וייעוץ בדרך כלל אני באמת לא טורח אם הוא לא פעיל, לגבי אריאל לא שמתי לב שהוא לא פעיל. לגבי החלפת התבנית ב"בעבודה מתמשכת" - מה זה עוזר? אפשר לשים את תבנית:בעבודה מתמשכת עכשיו בכל הערכים בוויקיפדיה. אם מניח התבנית שכח מהערך הזה, אני לא רואה שום סיבה להשאיר תבנית כלשהי (אלא אם כן הערך לא-תקין, שאז יש להשאיר תבנית מתאימה). אוריאל, Orielno - שיחה 19:30, 23 בנובמבר 2017 (IST)
{{בעבודה}} נועדה בשביל מישהו ש"יושב" על הערך, שלא יפריעו לו עם התנגשויות עריכה. {{בעבודה מתמשכת}} נועדה בשביל שידעו שיש מה להוסיף לערך והוא רחוק מלהיות מושלם. להזכיר לו זה טוב, אבל בד בבד אם אתה רואה שהוא לא מתעסק עם הערך אין ענייין לשים תבנית שמרחיקה עורכים אחרים. בקרה וייעוץשיחה • ו' בכסלו ה'תשע"ח • 19:32, 23 בנובמבר 2017 (IST)

הוספתי לאחר התנגשות עריכה בקרה וייעוץ, קודם לחכות לתגובתו (שבוע, לדוגמה) ואחר כך נקוט מהלכים מועילים. ההיבטוריה מראה שסבלנות אף פעם לא הזיקה. לך תדע, אולי יכנס במקרה (נתקלתי בזה) ויראה. eli - שיחה 19:33, 23 בנובמבר 2017 (IST)

בקרה וייעוץ, תבנית:בעבודה מתמשכת לפי מיטב ידיעתי לא נועדה על מנת להבהיר שיש לשפר את הערך, אלא רק שהערך עדיין בתהליכי כתיבה (ראה את ההסבר בדף התבנית. למשל ציטוט: "ויקיפדים ששמו תבנית זו, מתבקשים להקפיד להסירה עם סיום העבודה או ברגע שזיהו שאין ביכולתם להמשיך לעבוד על הערך"). גם ב{{בעבודה מתיישנת}} מוסבר לעורך שאם הוא לא מתכוון להמשיך בעריכת הערך: "יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה" (שים לב ש{{בעבודה מתמשכת}} אינה שייכת לקטגוריה זו). אם במשך חודשים כתיבת הערך לא נמשכה, אין שום עניין בתבנית זו. אוריאל, Orielno - שיחה 19:38, 23 בנובמבר 2017 (IST)
כהבנתך. בקרה וייעוץשיחה • ו' בכסלו ה'תשע"ח • 19:40, 23 בנובמבר 2017 (IST)
שלום אוריאל,
גם בדף שיחתי הנחת תבנית תזכורת ואני מודה לך על הרצון הטוב, אך אין בכך צורך, אני עוקב בכוחות עצמי אחר הערכים שלי. אם למישהו מפריעה התבנית "בעבודה" ואם עברו 7 ימים מהעריכה האחרונה, זכותו, כפי שכתוב בתבנית, להוריד את התבנית ולערוך כרצונו. תזכורות, שאין מאחוריהן רצון לעבוד על הערך, מיותרות לגמרי. חוץ מזה, אני מאוד לא אוהב שמדברים אלי בתבניות. בברכה. ליש - שיחה 07:20, 24 בנובמבר 2017 (IST)
ליש, אני הייתי מעדיף האמת להסיר אותה בעצמי, דווקא מפאת הנימוס העדפתי לכתוב בדף השיחה. כמו כן לצערי יש תופעה רחבה של תבניות כאלו שנשארות במשך חודשים ארוכים ואף שנים, ואני נתקל במקרים רבים שהן נשכחו, אבל מעתה אדע שאתה לא שוכח. כמו כן נאלצתי להזכיר למשתמשים רבים, לא היה לי זמן לכתוב לכל אחד תגובה פרטנית, עמך הסליחה. אוריאל, Orielno - שיחה 07:24, 24 בנובמבר 2017 (IST)
כנראה שלא הסברתי די ברור, אין מקום להוריד תבנית, אם אתה לא מתכוון לעבוד על הערך ואני מתקשה להאמין שהתכוונת לעבוד על כל הערכים האלה. אני הייתי ממליץ לך להשקיע את המרץ בכתיבת או שיפור ערכים ולא בלהגיד לאחרים מה לעשות עם התבניות, זה הרבה יותר פרודוקטיבי. בברכה. ליש - שיחה 07:26, 24 בנובמבר 2017 (IST)
ליש יש הנחיות לגבי השימוש בתבנית זו, למה להתעלם מהן באופן בוטה? (אם אתה חושב שההנחיות בתבנית צריכות להיות שונות, אתה מוזמן לפתוח דיון על כך. אני דווקא חושב שההנחיות מתאימות לייעוד של התבנית) אוריאל, Orielno - שיחה 07:29, 24 בנובמבר 2017 (IST)
אוריאל, אין לי רצון לבזבז את זמן הוויקיפדיה שלי על ויכוחים לגבי תבניות ואני מצפה שתפסיק להתנהל כרס"ר הוויקיפדיה, לא מונית לתפקיד. האם אין לך דרך מוצלחת יותר לאסוף עריכות? בברכה. ליש - שיחה 07:32, 24 בנובמבר 2017 (IST)
ליש, יש כללים זה הכל. בוויקיפדיה אין רס"ר, משום שזהו פרויקט שיתופי בו כולם שווים, כלומר כולם יכולים להעיר לכולם. הסרת תבנית:בעבודה לא מונעת ממך להמשיך לערוך ולשפר את הערכים הללו, אז אני לא מבין למה זה מפריע לך, הרי לשיטתך זה בזבוז זמן להתעסק עם זה, עדיף פשוט לשפר את הערכים. (דרך אגב: זאת ממש דרך מעולה לאסוף עריכות, להזכיר לאנשים בדפי שיחה (שלא נכללים בספירה...)). לשאלתך מדוע זה מפריע לי: א. כי הקורא רואה את התבנית הזו, וחושב שהערך בעבודה, אולי עוד שבוע הוא ייכנס והערך יתעדכן? (אה לא, כבר 8 חודשים הערך לא נערך), או אולי הוא חושב שהערך לא תקין (רוב הערכים שעברתי עליהם היו תקינים לחלוטין ואפילו איכותיים). ב. כי העורך רואה את התבנית הזו, וחושב שאסור לו לערוך את הערך, כי מישהו באמצע עבודה... ג. התבנית מונעת (אפילו אם רק פסיכולוגית) מאנשים להניח תבניות אחרות על הערך, כמו תבנית:עריכה או תבנית:להשלים, תבניות שיאפשרו לעורכים שמחפשים ערכים לשיפור למצוא אותם. אוריאל, Orielno - שיחה 07:40, 24 בנובמבר 2017 (IST)
אוריאל, הורדת תבנית היא עריכה שנספרת וגם הוספת תבנית "להשלים" היא עריכה שנספרת. למי כותבים להשלים? ניסית לעקוב אחר התבנית ולראות מי יבוא להשלים? זו תבנית מיותרת לגמרי, בכל הערכים, כולל הערכים המומלצים, אפשר להוסיף ולהשלים, אז התבנית הזאת מיותרת. א. איך אתה יודע מה הקורא חושב? אתה לא יודע, אתה מסיק בטעות, שמה שאתה חושב, הכל חושבים כמוך. אחרי שבוע, כשייכנס הקורא מחדש, אולי התבנית עדיין תהיה, אך יש אפשרות סבירה, שהערך התרחב, גדל או הצטמצם, בקיצור עבדו עליו. ב. אתה מתכוון לעורך שאינו יודע לקרוא? כי אם הוא יודע לקרוא, יקרא מה כתוב בתבנית... ג. טוב מאוד, לא צריך להניח תבניות מיותרות כמו "להשלים", צריך פשוט להשלים, אבל מי שעסוק עם הנחת תבניות, אין לו זמן לעבוד על הערכים... והנה הצלחת לגרור אותי לוויכוח מיותר. אני נמצא בוויקיפדיה זמן רב יחסית וראיתי כבר לא מעט ויקיפדים חדשים יחסית, שלוקחים לעצמם תפקיד של מנהלי עבודה, תוריד תבנית בעבודה! תשלים! וכך הלאה. בסוף נמאס להם או שנמאס לקהילה מההטרדות ומאותתים להם. אני מקווה לראות ערך מומלץ שתכתוב בקרוב. בהצלחה! ליש - שיחה 08:26, 24 בנובמבר 2017 (IST)
ליש, יכול להיות שמבחינתך/יחסית אליך כולם עורכים חדשים, אבל אני לא ממש חדש... אני חולק עליך לגבי אי הנחיצות של התבניות (עובדה שהן קיימות, מה שאומר שכנראה לא כולם מסכימים איתך לגבי זה...) א. אני סטודנט לסטטיסטיקה, ובתור שכזה אני יכול לומר שערך שלא נערך במשך 8 חודשים, ההסתברות שהוא ייערך בשבוע הקרוב הוא... ב. "אתה מתכוון לעורך שאינו יודע לקרוא? כי אם הוא יודע לקרוא, יקרא מה כתוב בתבנית..." כתוב בתבנית: "אתם מתבקשים שלא לערוך ערך זה בטרם תוסר הודעה זו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניחי התבנית". אני גם לא ממש מבין מה הסיפור, הרי אתה לא זקוק לתבנית:בעבודה בשביל לעבוד וגם לא בשביל תזכורת לעצמך, מצד שני התבנית מונעת מאחרים לשפר את הערך. לא חבל? אוריאל, Orielno - שיחה 08:36, 24 בנובמבר 2017 (IST)
למה אתה לא קורא את הכתוב בתבנית עד הסוף? כתוב שם גם "...אם הערך לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך רצוי לתת קודם תזכורת בדף שיחת הכותבים." זה לא מונע עבודה ממי שרוצה לעבוד על הערך, אבל כן, זה מפריע למי שעושה עבודות דחק, מפזר תבניות מיותרות של "להשלים", כדי לרשום לעצמו עריכות. אתה לא רוצה לעבוד על הערכים האלה, אתה רק רוצה להניח עליהם תבניות... אז אנחנו מבינים האחד את השני. בברכה. 08:41, 24 בנובמבר 2017 (IST)
להיפך, כפי שכתבתי לעיל רוב הערכים בהם התבנית נמצאת לא זקוקים לשום תבנית, ודווקא בגלל זה זה חבל. לדוגמה, הסרתי את התבנית מהערך ברית המועצות, ערך מרכזי מאוד שהתבנית הייתה בו במשך זמן מה (ומניחת התבנית כלל לא ביצעה עריכה אחת לאחר הצבתו...), ובלי שום סיבה נראית לעין. לטעמי זה פוגע בנראות של ויקיפדיה, שעל ערך חשוב וטוב יש תבנית כזאת. כמו כן עם כל הכבוד, יש לי דרכים הרבה יותר מהירות לצבור עריכות אם אני מעוניין בכך. (אגב לא ענית על השאלה למה אתה צריך את התבנית, איך בדיוק היא עוזרת לך). אוריאל, Orielno - שיחה 08:48, 24 בנובמבר 2017 (IST)
כבר ציינתי שאני עוקב אחר ערכי בעבודה והם מקבלים אצלי סוג של קדימות. תמיד אני חוזר אליהם ומשלים אותם, אך אם התבנית יורדת, הם יורדים מהרשימה שלי ואני עלול לא לשוב אליהם. פרט לכך, כל פעולה הנעשית בערך, שנמצא ברשימת המעקב שלי, גורמת לי ללכת לבדוק נה קרה שם וזה גוזל מזמן הוויקיפדיה שלי. אם היינו רוצים להוריד את תבניות העבודה הישנות, היינו מפעילים לשם כך בוט וכבר היו הצעות כאלה בעבר ונדחו. אני צריך לעזוב דיון זה, כי יש לי עיסוקים מחוץ לוויקיפדיה ורק נקודה אחרונה, אם תרצה לפנות אלי בעתיד, אתה מוזמן לדף שיחתי, אך רצוי לא להניח עליו תבניות, כתוב מה שיש לך להגיד. בברכה. ליש - שיחה 08:56, 24 בנובמבר 2017 (IST)
אה, אתה עוקב אחרי כל הערכים בקטגוריה של ערכים בעבודה? :O חשבתי שרק על ערכים שאתה הצבת עליהם את התבנית, לכן לא הבנתי למה אתה צריך אותה (הרי לך תמצא את הערכים שאתה עובד עליהם מתוך כל ה-300 ומשהו ערכים שם...). וסבבה, אני אמנע מלפנות אליך באמצעות תבניות בעתיד. אוריאל, Orielno - שיחה 09:26, 24 בנובמבר 2017 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
תודה על עזרתך בשאלתי "התייחסות להערת שכתוב"
בויקיפדיה:דלפק ייעוץ. רפ11 - שיחה 18:24, 25 בנובמבר 2017 (IST)
בשמחה :) אוריאל, Orielno - שיחה 19:08, 25 בנובמבר 2017 (IST)

הרשאות מנטר[עריכת קוד מקור]

היי Orielno. שמתי לב לפעילותך בתחום הניטור, ואני חושב שהרשאות מנטר יכולות לסייע לך בפעילות. מה דעתך? ‏Lionster‏ • שיחה 20:26, 25 בנובמבר 2017 (IST)

אני לא יכול להתחייב לעסוק בזה כל הזמן, זה תלוי במצב רוח שלי (כמה אני משועמם), אבל לא אתנגד כמובן :) אוריאל, Orielno - שיחה 20:27, 25 בנובמבר 2017 (IST)
מעולה. קיבלת את ההרשאה. אין צורך בהתחייבות להיקף פעילות מסוים, המטרה היא בסך הכל לסייע בפעילות השוטפת בתחום הניטור. אנא ראה את ההנחיות בנושא. המשך ניטור משובח :) ‏Lionster‏ • שיחה 20:30, 25 בנובמבר 2017 (IST)
תודה רבה. אוריאל, Orielno - שיחה 20:31, 25 בנובמבר 2017 (IST)
ברכותי על ההרשאה. ברוך הבא למועדון. בקרה וייעוץשיחה • ט' בכסלו ה'תשע"ח • 15:28, 27 בנובמבר 2017 (IST)
בקרה וייעוץ תודה! אוריאל, Orielno - שיחה 15:29, 27 בנובמבר 2017 (IST)

תודה[עריכת קוד מקור]

פרח תודה על כל הניטורים האחרונים. אמא של גולן - שיחה 12:28, 28 בנובמבר 2017 (IST)

שמח לעזור. אוריאל, Orielno - שיחה 14:25, 28 בנובמבר 2017 (IST)

תודה על ההערות בנושא ערך מעבדה לבריאות הציבור[עריכת קוד מקור]

תודה על ההערות אוריאל Emgaz - שיחה 16:44, 28 בנובמבר 2017 (IST)

בשמחה. אוריאל, Orielno - שיחה 16:45, 28 בנובמבר 2017 (IST)

פירגון[עריכת קוד מקור]

על הוספת התמונה החדשה ליהדות משיחית. ‏Ben-Yeudith‏ • שיחה 23:18, 1 בדצמבר 2017 (IST)

בשמחה.אבל כל מה שעשיתי זה להחליף את התמונה בתמונה שהייתה בתמונה שיש בערך באנגלית. אוריאל, Orielno - שיחה 06:32, 2 בדצמבר 2017 (IST)
וגם זה ראוי לפירגון לדעתי, לא סביר שמישהו היה עושה זאת במקומך בקרוב. זה אפשרי אבל לא סביר לדעתי. ‏Ben-Yeudith‏ • שיחה 06:36, 2 בדצמבר 2017 (IST)

הסרת קטגוריות[עריכת קוד מקור]

שלום Orielno. מדוע אתה מסיר קטגוריות כדוגמת ״רבנים ספרדים״ ו״רבנים מרוקאים״ מאישים שאכן היו כאלו? כדי לעסוק בקטגוריית רבנים מעדות המזרח, צריך קצת להכיר את העולם הזה מקרוב. כיום, ההגדרה ״רבנים ספרדים״ חלה לא רק על אלו שנולדו בספרד, אלא על כל רבני עדות המזרח, המאוגדים, לרוב, תחת פסיקה אחת. Ralph747 - שיחה 12:51, 6 בדצמבר 2017 (IST)

שלום Ralph747. כמו שכתבתי בתקצירי העריכה והפניתי לשיחת קטגוריה:יהודים לפי מקום מגורים, קטגוריות אלו הן קטגוריות שנועדו לא ליהודים/רבנים ממוצא מסוים, אלא ליהודים/רבנים אשר באמת גרו וחיו שם (בספרד/במרוקו). כרגע אני גם מנהל דיון בקטגוריה:רבנים ספרדיים, כי במשך שנים היה מצב לא תקין שקטגוריה:רבנים ספרדיים היא קטגוריה עבור רבנים ממוצא ספרדי בעוד קטגוריה:רבנים ספרדים היא עבור רבנים שחיו בספרד, וכמובן היו הרבה שהתבלבלו בין שתי הקטגוריות לאורך השנים (תיקנתי כבר את הטעויות בסיווג שהיו).
אם אתה רוצה ליצור קטגוריה של יהודים ממוצא מרוקאי, ו/או קטגוריה של רבנים ממוצא מרוקאי (שתהיה כנראה תת-קטגוריה של קטגוריה:רבנים ספרדיים, אך לא של קטגוריה:רבנים ספרדים), לי אישית אין התנגדות לכך. אוריאל, Orielno - שיחה 18:53, 6 בדצמבר 2017 (IST)
אפשרות אחרת - אתה רוצה שבערכים על רבנים מרוקאים בהם הורדתי את קטגוריה:רבנים ספרדים, שאני אשים במקומה את קטגוריה:רבנים ספרדיים, כך שקטגוריה אחת תעיד על כך שהם חיו במרוקו, והשנייה על כך שהם שייכים לאסכולה ההלכתית הספרדית / שהם צאצאי מגורשי ספרד? אוריאל, Orielno - שיחה 19:32, 6 בדצמבר 2017 (IST)
ההצעה השנייה שלך מקובלת עליי. כמובן שכדאי להסביר בדפי הקטגוריות מה ההבדל ביניהן. תודה. Ralph747 - שיחה 21:19, 6 בדצמבר 2017 (IST)
אני רואה עכשיו שלא מחקתי את הקטגוריה בשום מקום... כמו שכתבתי בתקצירי העריכה, הקטגוריות אותן מחקתי, מחקתי אותן כי הן כבר כלולות בקטגוריות אחרות (לא צריך את קטגוריה:רבנים ספרדיים כשיש כבר את קטגוריה:רבנים ספרדים ישראלים, ולא צריך את קטגוריה:יהודים מרוקאים כשיש כבר את קטגוריה:רבנים מרוקאים). חוץ ממחיקות מעין אלו, רק החלפתי בין הקטגוריות קטגוריה:רבנים ספרדים לקטגוריה:רבנים ספרדיים, שכמו שאמרתי לך יש שהתבלבלו ביניהן. אוריאל, Orielno - שיחה 23:03, 6 בדצמבר 2017 (IST)