שיחה:חסידות קוסון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

לאדמו"ר ר' מנחם ישראל יש עוד בן בשם ישעי' משולם פייש שהוא אדמו"ר מראזלא ביתר דווח על ידי: מאיר רוטנברג 108.162.29.250 21:20, 30 באפריל 2014 (IDT)

דרוש מקור. nachum


רבי ישעי’ פייש רוטנברג[עריכת קוד מקור]

מידי מוצאי שבת יתכנסו עשרות אברכים יראים ושלמים לסעודת מלוה מלכה בבית מדרשם של חסידי ויז’ניץ בביתר עילית, את שולחן המזרח יפאר מידי שבוע כ”ק הרה”צ רבי ישעי’ פייש רוטנברג שליט”א המכהן כאדמו”ר מראזלא בעיר ביתר עילית, אביו היה כ”ק אדמו”ר מקוסון זצ”ל, חותנו הוא כ”ק הגה”צ רבי אהרן מרדכי רוטנר שליט”א. מצאתי את זה אך דרוש אישור. nachum

מהי דרך העבודה?[עריכת קוד מקור]

יש בערך פרוט מפורט ביותר לשולשלת האנשים , דבר דבור על אופניו. אולם אין ולו משפט אחד המתאר את דרכי הלימוד או העבודה. לא מסופר מה ענף החסידות הזה חידש . לא מסופר למה יש פיצול מחסידות זידיטשוב ולמה יש פיצולים לענפים. האם כולם רואים עצמם כבני העטרת צבי? 5.28.189.200 17:46, 23 במאי 2017 (IDT)

לא רואים את עצמם כבני העטרת צבי (הם נכדים), דרך העבודה החסידות והלימוד הם המשך לדרך זידיטשוב, הם לא התפצלו רשמית, האדמו"ר הראשון כיהן כרב העיר בקאסון והשיך שמה במנהגי ונוסחאות וממשיכים מסורות בית זידיטשוב תחת השם קאסון. --גלייכערשיחה: • כ"ט באלול ה'תשע"ח • 16:22, 9 בספטמבר 2018 (IDT)