שיחה:טיפול בתנועה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום רב,

לאחר שפרסמתי את הערך "תרפיה בתנועה", הורדתם אותו מחשש לזכויות יוצרים. שלחתי לכם אימייל ובו היתר מהמפרסמת (לירון כפרי) לשימוש בטקסטים מהאתר שלה.

אודה לתמיכתכם, אבי

תנועה וריקוד[עריכת קוד מקור]

הטקסט המועתק אושר היום באמצעות OTRS. ערכתי קצת, אבל אתה בטח מבין בזה יותר ממני, אז אתה מוזמן לעיין כשיהיה לך קצת זמן. בנוסף, מתלבטת לגבי הבינוויקי, כי אין movement therapy, אבל יש dance therapy שכולל בחלקו גם טיפול בתנועה, ומצד שני זה בכל זאת משהו קצת אחר. תודה, Ravit - שיחה 11:06, 14 באפריל 2010 (IDT)

אני אבדוק את זה בהקדם. לגבי הדילמה של הבינוויקי - אני חושב שיש זהות מספקת בין טיפול בתנועה וטיפול בריקוד. אני אנסה לברר עם כמה מטפלים בתנועה שאני מכיר. • רוליג - שיחה 18:08, 14 באפריל 2010 (IDT)
ועוד משהו, לפי הקישור שהוספתי, זה זהה לטיפול בריקוד. • רוליג - שיחה 19:21, 14 באפריל 2010 (IDT)
גם לפי יה"ת מדובר בתחום אחד שנקרא טיפול בתנועה ומחול • רוליג - שיחה 12:14, 15 באפריל 2010 (IDT)
אשמח לשמוע דעות נוספות. • רוליג - שיחה 14:12, 16 באפריל 2010 (IDT)


היי רווית, תודה על המשך העריכה. אני ממש ממש חדש פה, כך שאני לומד עכשיו את הכללים. חשוב למפרסמת להסביר שזהו תחום שונה ושאינו נכלל בטיפול בריקוד. בנוסף, אין היא רוצה להיות מוצגת כאחת שהעתיקה את הטקסט מויקיפדיה לאתר שלה, אלה ככזו שתרמה לאתר ויקיפדיה ועוד תמשיך לתרום. האם יודעת איך אפשר לעזור לה בזה ? תודות מרובות, אבי Avigaspan (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

שלום אבי וברוך הבא. אנו מודים לך ולמפרסמת (?) על התרומה לוויקיפדיה, אך חשוב להבין שהאינטרס עליו אנו שומרים אינו של המפרסמת כי אין זה מדור פרסומי, אלא של הויקיפדיה. לכן השאלה היא האם התחומים האלו מספיק קרובים כדי להיכלל בערך אחד או שיש מקום לשני ערכים שונים. הקישורים שהבאתי לעיל מצביעים שאלו תחומים זהים, אך אם תביא קישורים שיצביעו על ההפך ויסבירו את ההבדלים - נקבל את דעתך.
לגבי זהות התורם, אם תסתכל בלשונית הגרסאות הקודמות תראה שמצוינת שם תרומתך וכן שמך כתורם. לעניות דעתי, כדי לציין תרומה של מישהו עליו להירשם וכל תרומה - נרשמת על שמו. בברכה, • רוליג - שיחה 15:45, 16 באפריל 2010 (IDT)
התבנית המופיעה בראש ערך זה מעידה שהמידע הועתק לויקיפדיה מתוך האתר המופיע בתבנית ולא להיפך. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 16:40, 16 באפריל 2010 (IDT)
מסכימה עם תומר ורוליג. ולגבי טיפול בתנועה / ריקוד - יה"ת אכן נראה לי מקור ראוי לקביעה שזהו תחום אחד, אך גם אני אשמח למקורות נוספים שיביאו אבי והכותבת של המידע שהופיע בגרסה הראשונית של הערך, לירון כפרי. ורוליג - תודה רבה על העריכה והתוספות בערך Face-smile.svg Ravit - שיחה 17:17, 16 באפריל 2010 (IDT)

ועוד לגבי הקשר בין טיפול בתנועה לריקוד: "הטיפול הנפוץ ביותר של טיפול בתנועה הוא הטיפול בריקוד " מתוך בטיפולנט. וגם כאן כותבת במאמר מטפלת בתנועה שהשם במקובל בעולם לטיפול בתנועה הוא Dance movement therapy (כך גם כתוב בערך באנגלית של טיפול במחול). בקיצור, אני עורך את הערך בהתאם. • רוליג - שיחה 17:21, 19 באפריל 2010 (IDT)

הרחבה של הערך - אפריל 2012[עריכת קוד מקור]

WIKI AND ACADEMIA.PNG

ערך זה נכתב או הורחב משמעותית במסגרת מיזם עבודות ויקידמיות באוניברסיטת חיפה - טיפול באמנויות

זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

שלום למשדרגות הערך.

ראיתי את התוספות שנעשו לאחרונה ויש כמה בעיות שחייבים להתייחס אליהן. ראשית, פסקת האתיקה מועתקת מהאתר של יהת. כמו כן, התכנים עצמם אינם נוגעים ספציפית לטיפול בתנועה ומקומם יותר בערך טיפול באמצעות אמנויות או ערך כללי על אתיקה בטיפול. בערך זה יש מקום להתייחס לסוגיות הייחודיות של התחום כמו למשל עניין המגע שמקובל מאד בטיפול בתנועה ושנוי במחלוקת בתחומים אחרים. חלקים אחרים מועתקים מילה במילה ממאמר בשם "השפעת הבושה על הנוכחות הגופנית של המטפלים והמטופלים במפגש הטיפולי הדיאדי והקבוצתי"

מחקתי את כל השינויים האלו. זו הפרה של זכויות יוצרים דבר האסור על פי חוק. אם יש עוד תכנים שהעתקתם ממקורות אחרים, אנא מחקו אותם בהקדם.

אשמח להמשיך לסייע, • רוליג שיחה • אמצו חתול 12:29, 8 ביולי 2012 (IDT)

גישות[עריכת קוד מקור]

הערה נוספת שימו לב שהפרק "גישות מרכזיות לטיפול בתנועה" צריך להתמקד בגישות עצמן ולא באנשים או החלוצים של המקצוע. פירוט ארוך של שמות אישים, שנים ואוכלוסיות לא מרחיב על הבנת הטיפול בתנועה. כל מה שכתבתן על "התנועה האותנטית" הוא נהדר, אבל רשימת החלוצות, לא ברור לי ערכה. דוגמה (קצרת יריעה אך בכיוון הנכון) תוכלו לראות בערך טיפול באמנות. • רוליג שיחה • אמצו חתול 14:32, 8 ביולי 2012 (IDT)

בהמשך לשיחה שהיתה לי עם רונאל, כדאי לנסח את הכתוב בפרק הגישות כך שיתמקד בגישות ולא באנשים מאחוריהם. הכותרת היא שם הגישה והתוכן מתמקד ברעיונות(בדומה לאופן בו כתובה הפסקה של "כלים לאבחון"). • רוליג שיחה • אמצו חתול 13:11, 13 ביולי 2012 (IDT)