שיחה:יזם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני לא חושב שקיימת בעיה כל שהיא בקשר לניסוח של יזמות.

אני רואה את היזמות כמקצוע ואת היזם כבעל המקצוע (כמו ציור וצייר) ולכן לדעתי אין צורך לאחד. סופר מריו 22:32, 4 בינואר 2007 (IST)
עקרונית אני מסכים עם סופר מריו. מעניין מה המדיניות של ויקיפדיה בנושא. לאחר בדיקה קצרה גיליתי שיש שוני רב, מצד אחד יש את הנדסה ומהנדס, ציור וצייר, אדריכלות ואדריכל, מצד שני אין ערך לנגן, טבח, מלצר ובנאי ומצד שלישי הערכים כבאי, עורך ושוטר מקשרים למכבי אש, עריכה ומשטרה בהתאם. אייל - שיחה 15:14, 21 בפברואר 2007 (IST)
המדיניות היא הפרדה בין המקצוע ובין התחום שבו פועל בעל המקצוע, למשל מתמטיקאי ומתמטיקה. למקצועות רבים עדיין לא נכתב ערך, ולעתים יש הפניה זמנית. דוד שי 23:09, 27 באפריל 2007 (IDT)

יזמות סדרתית[עריכת קוד מקור]

הועבר מדלפק הייעוץ
היי,

במקביל לערך יזם סדרתי הקיים בגרסת ויקי האנגלית מזה זמן רב (http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_entrepreneur) ולנוכח היתרון היחסי הרוחני של העם היהודי ושל הישראלים ורוח היזמות הסדרתית הנושבת בשנים האחרונות, פתחתי ערך מקביל בעברית, אשר נמחק על ידי אחד מהעורכים בטיעון שהערך הקיים "יזם" - די בו.

מעבר לשיקול הדעת המוטעה של העורך (על פי השקפתי וכמסתבר השקפת ויקי המקורי - בשפה האנגלית), פנייתי לפני מספר ימים, מיד לאחר המחיקה, לעורך בשאלה הנוגעת למחיקה לא נענתה.

מבקש כי תישקל שוב ההחלטה, כך שניתן יהיה אולי כן להעלות ערך כה חשוב. לעזר - למטה - הנוסח המלא אשר נמחק.

תודה,

מיקי.


יזמים סדרתיים

מגדולותינו וייחודינו כעם הרוח והיצירה, נובעת רוח היזמות – בכלל, ומתוכה תופעת היזמות הסדרתית – בפרט.

כיום, בישראל ובעולם יזמים סדרתיים ישראלים ו/או יהודים רבים אשר "עשו זאת" – בעלי "מגע זהב" – מידאס ויותר מפעם אחת והם חלק מהתצרף ההופך אותנו לשנייה בעולם, אחרי ארה"ב במספר היזמים לנפש, לבין הראשונים בעולם ברישומי פטנטים לנפש, או ההסבר לעובדה שמספר הישראלים מקבלי פרס נובל בתחום המדע והטכנולוגיה גבוה ב- 20% משיעורם באוכלוסיה.

להיות יזם סדרתי זה אופי, זה גנים, זה גם תכונות שליליות.

יזמות סדרתית הולכת יד ביד עם מקבץ מרשים של תכונות ויכולות. הם מחוננים, יצירתיים, ממציאים, ידענים ובעלי יכולות למידה גבוהות, שוברי מסגרות כרוניים ואלרגיים לסמכות מכל סוג, עקשנים, עקביים ודבקים במטרה ובעלי היכולת הפנומנאלית לעקוף ביצירתיות ומקוריות כל מכשול בדרכם ובעלי כושר עיתוי מושלם – ברובן הגדול תכונות אישיות מולדות / גנטיות.

מחקר כמותי אשר נערך על היזמים הסדרתיים מדד בקרבם במובהק רמת פטריוטיות גבוהה מאשר אצל אוכלוסיית אנשי העסקים הבכירים האחרים.

כולם אף הוכיחו חזור והוכח גם את היעדר גבולות הזמן וכי לאנשים עסוקים יש תמיד זמן לכול והיד נטויה.

רשימת המופלאים ארוכה ומגוונת וכוללת כיום עשרות – החל מאפי ארזי, המשך ביהודה וזוהר זיסאפל, ראובן ושי אגסי, שמעון אקהויז, שלמה קאליש, יאיר גולדפינגר, שלמה בן-חיים, אראל מרגלית, ארני פטרושקה, רפי ומוטי ביאר, שלמה קרמר ועוד רבים רבים טובים ומוכשרים.

לכבודם ולכבוד האחרים הרבים הנוספים, נפתחת קטגוריה משנה זאת לקטגוריה הראשית: ישראלים לפי מקצוע. משתמש:Samsh (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

בעוד שאני מניח שיש מקום לכתוב בערך זה על יזמות סדרתית, ואולי אף יש מקום לערך נפרד, הערך כפי שכתבת אותו לא יכול להתקבל בערך זה. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 21:45, 10 ביולי 2007 (IDT)
שלום לכולם, אם נכון הבנתי מהתשובות המלומדות - יש מקום לערך יזם סדרתי/יזמות סדרתית, אשר נמחק באגרסיביות, הגם שעם שינויים לשם התאמה לאנציקלופדיה? תודה, מיקי. Samsh (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום
לא, אמרתי שאני מניח. והערך לא נמחק באגרסיביות - הוא נמחק בצדק. והשינויים עליהם אני מדבר הם שכתוב מקיף. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 12:49, 11 ביולי 2007 (IDT)

יזם[עריכת קוד מקור]

יזם זה לא עזר למשהו עשה משהו נדיב שעזר לבן אדם אחר ששמח מהנדיבות הזאת.

משוב מ-24 בספטמבר 2011[עריכת קוד מקור]

עזר , תודה רבה 62.0.93.99 16:31, 24 בספטמבר 2011 (IDT)