שיחה:יידל ורדיגר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חמישה אלבומים. זאת החשיבות. --איש המרק 08:16, 25 יולי 2006 (IDT)

"שירו למלך" הוא להיט במוזיקה החסידית. בעל ביתשיחה 08:27, 25 יולי 2006 (IDT)

מישהו מנסה לספר בערך שיידל ורדיגר נעצר, נשפט והורשע בעבירות שונות. כדי שסיפור כזה יופיע בערך, יש לתת אסמכתא חד משמעית: ידיעה בעיתון או קישור לפסק הדין. ידיעה שבה לא מצוין שם העצור אינה מועילה, כי אפשר להדביק אותה לכל אחד. פטפוטים בפורום גם הם חסרי תועלת, כי הפורום סובל הכל. דוד שי 22:04, 29 באוגוסט 2006 (IDT)

משתמש:100achuz העלה סריקה מתאימה. עם זאת, צורם לי מאוד שהערך עליו נכתב אך ורק לאחר שעניינו נדון בבית המשפט, ועולה מן הערך ניחוח של שימוש בוויקיפדיה ככלי ניגוח ולא כדי להעשיר את הידע לגבי הזמר החרדי, וחבל. ערןב 11:21, 29 בספטמבר 2006 (IDT)

ערן- ניגוח אינה המילה המתאימה. אני אדם חרדי, ונמאס לי שכל החברים של יידל, ואנשים בעלי אינטרס אחרים מנסים כל הזמן להסוות אירועים חמורים כאלו בציבור החרדי. גם שם יש בעיות, ואין שום סיבה שהציבור לא יידע, ויישפוט ויישקול שנית אם לשלוח את הבת שלו להופעה של האיש.

האם כתיבת ערך בוויקיפדיה היא הדרך לעשות זאת? ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, לא פורום או עיתון, ובטח לא מקום לבוא חשבון, גם עם רשעים. את הנעשה אין סיבה להשיב כעת (אלא אם כן מישהו יציע את הערך למחיקה), אך חבל שהשתמשת בוויקיפדיה למטרה זו. ערןב 12:47, 29 בספטמבר 2006 (IDT)
אם מוסכם עלינו שיידל ורדיגר ראוי לערך, אין ספק שערך כזה חייב לכלול גם מידע על הרשעתו בפלילים (כפי שניתן מידע כזה בערכי אישים אחרים שהורשעו). הסריקה, בכל אופן, פגומה, משום שאין בה את זיהוי פסק הדין: פרטי בית המשפט, מספרו הסידורי של פסק הדין (מהצורה 123/06), שם השופט, תאריך מתן פסק הדין. כל אלה מופיעים בתדפיס מקובל של פסק דין. דוד שי 14:36, 29 בספטמבר 2006 (IDT)

הקישור לפסק הדין לא עובד


כתבתו של אילן מרסיאנו, או: דרוש מקור[עריכת קוד מקור]

הכתבה המקושרת כמענה לתבנית דרוש מקור שהצבתי בנוגע לאישומים במעשים מגונים וכדומה, לא מזכירה את הזמר בשמו כך שנראה לי אינה יכולה לשמש כמקור. לא הצלחתי למצוא שום התייחסות לכך מעבר לפורומים ובלוגים, ואת העדר המקורות נראה לי ניתן לייחס לשני גורמים - ראשית, צו איסור פרסום על פרטי הפרשה מנע את פרסום הפרטים בזמן שהפרשה הייתה עסיסית, ועד שהוסר כבר לא היה בזה עניין לתקשורת הכללית, ושנית, אזכורים במקורות חרדיים שאינם פורומים לא עושים את דרכם לאינטרנט.

בכל מקרה, בהעדר מקור אחר יש לשנות את הפיסקה ולבחור אחת מהשתיים: או להשמיט את האישומים הנ"ל, או לכתוב כי ב-2003 התרוצצו שברחוב החרדי שמועות אודות המעשים הנ"ל (ולכך שהסתובבו שמועות ניתן למצוא מקורות אינספור), ולהותיר רק את החלק של פסק הדין כעניין עובדתי. שדות ים - שיחה 00:32, 15 ביולי 2013 (IDT)

אכן בזמן פרסום הכתבה היה צא"פ, ועל כן הוזכר ורדיגר בתור "כוכב זמר חסידי מצליח, בשנות ה-30 לחייו, בנו של זמר אחר מפורסם". בכתבה השנייה הוזכרה "התקופה הלא פשוטה, בלשון המעטה, שעברה עליו ב-2003 - אז נעצר על-ידי משטרת ישראל בחשד לפגיעה בפרטיות ואחזקת סם שלא צורך", וצוין שהוא נידון על כך לעשרה חודשי מאסר על תנאי (=עסקת טיעון). האם בגלל ששמו המפורש לא הוזכר שחור על גבי לבן בכתבה הראשונה, נתייחס אל הפרשה כלא הייתה? לא נראה לי. בכל מקרה, יש על כך חומר רב בקישור הזה. גרש - שיחה 01:19, 15 ביולי 2013 (IDT)

חייו הפרטיים?[עריכת קוד מקור]

אף אחד לא יודע אם הוא נשוי? גרוש? ילדים? שומכלום? Michael Revach - שיחה 15:58, 18 בינואר 2017 (IST)