שיחת משתמש:עט הזמיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עריכות קטנות מרובות בזו אחר זו[עריכת קוד מקור]

שלום מיכאל. אודה לך אם תוכל לרכז את העריכות יחד, זה מקל על הניטור. לא עושה רושם שיש לך בעיה של זכות הצבעה. נרו יאירשיחה • י"ד בטבת ה'תשע"ח • 13:57, 1 בינואר 2018 (IST)

נראה לך שאני עורך עריכות קצרות בשביל זכות הצבעהתמיהה ברוך ה' עברתי את ה100 חמסה, קרה לי פעם שעבודה של כמה שעות הלכה לאיבוד, ומאחר ואים לחצן "שמור" אני עורך עריכות קצרות, ודוקא אני חושב שזה מקל על הניטור, משום שכך אתה יכול להתייחס לכל דבר כיחידה עצמאית ולשחזר בקלות מאשר להקליד. שיהיה לך המשך Sun.svgיום טוב! Michael Revach - שיחה 14:08, 1 בינואר 2018 (IST)
זה מה שכתבתי, שאין לך צורך בזה. כמובן כשמחכים שעות עלולים לאבד את העריכה (גם זה בדרך כלל נשמר), כדאי לשמור פעם בכמה דקות, אין צורך להגיע לקיצוניות השנייה. תאמין לי שיש לי הרבה ניסיון בניטור. נרו יאירשיחה • י"ד בטבת ה'תשע"ח • 14:39, 1 בינואר 2018 (IST)
Symbol question.svg שאלה איך אפשר לשמור? ומה קורה במקרה שיש התנגשות עריכה? או התנגשויות מרובות? זה קצת מסובך לפרסם אחרי שערכת חצי שעה, לכן שיטת העריכות קטנות היא החביבה עלי. אני מצטערצער שאני גורם לך עבודה קשה ומבקש את סליחתךסליחה Michael Revach - שיחה 14:53, 1 בינואר 2018 (IST)
לשמור הכוונה לפרסם. התנגשויות עריכה בערך עצמו נדירות, במיוחד בערך שלא נערך באותו יום. כאמור, לא הצעתי שתחכה חצי שעה, רק כמה דקות. שתנסה לרכז אם אפשר. נרו יאירשיחה • י"ד בטבת ה'תשע"ח • 14:56, 1 בינואר 2018 (IST)
עשיתי כדברך, אני מקבל ביקורת בונה, כעת שכתבתי חלק מערך גויל המתנתי חצי שעה עם תבנית בעבודה. התפללתי לבונה עולם שלא תהיה הפסקת חשמל, בד בבד התחמשתי בהערת אזהרה חמורה עבורך על כל צרה שלא תבא אם תבא. בסופו של דבר הכל עבר בשלום, אבל זו פעם אחרונה שאני ממתין חצי שעה (בהמלצת הרופאFace-smile.svg). אשתדל למצוא את שביל האמצע. תודה על הניטורים שלך. Michael Revach - שיחה 15:03, 1 בינואר 2018 (IST)
תודה רבה, גם על השבחים. אגב, אין צורך לתייג בכל תגובה. נרו יאירשיחה • י"ד בטבת ה'תשע"ח • 15:04, 1 בינואר 2018 (IST)
אז איך תקבל התראה שכתבתי לך משהו? (לא תייגתי אותך אני עושה ניסוי) Michael Revach - שיחה 15:05, 1 בינואר 2018 (IST)
מרשימת המעקב או מהתרומות שלי (כמו שאתה רואה). נרו יאירשיחה • י"ד בטבת ה'תשע"ח • 15:09, 1 בינואר 2018 (IST)
כל הכבוד!. Michael Revach - שיחה 15:16, 1 בינואר 2018 (IST)

שימוש בתבנית {{לך}}[עריכת קוד מקור]

בדרך כלל משתמשים בה במקרים של משחית אובססיבי. בדרך כלל משתמשים בתבנית {{אזהרה}}. אני חושב שהשתמשתי בה אולי פעמיים, כשהיה רצף של השחתות מטורפות מאותה הכתובת. בתודה, • בקרה וייעוץשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 16:16, 25 בינואר 2018 (IST)

תודה על ההערה, גם קובץ על יד העיר לי על כך. Michael Revach - שיחה 16:18, 25 בינואר 2018 (IST)
אין טעם להשאיר {{בה}} אצל משתמשים שעוד לא ערכו. אולי הוא משחית? אולי הוא סתם משועמם? במקרה הזה זה נראה לי גרוזיני שבטעות נכנס לכאן, והחשבון שלו נרשם אוטומטית מויקיפדיה הגרוזינית... • בקרה וייעוץשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 17:41, 25 בינואר 2018 (IST)
אם הוא לא משחית, התבנית תעזור לו לערוך. ואם הוא משחית אז מקסימום ביזבזתי עליו תבנית. Michael Revach - שיחה 17:44, 25 בינואר 2018 (IST)
אבל מה העניין? יעשה שניים שלושה עריכות ואז שמים לו. חבל על הזמן שאתה משקיע בזה. • בקרה וייעוץשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 17:46, 25 בינואר 2018 (IST)
נכנע. Michael Revach - שיחה 17:47, 25 בינואר 2018 (IST)

גרסה יציבה[עריכת קוד מקור]

לא צריך לנפנף בה אם יש לך התנגדות, אתה מוזמן לנמק אותה. שחזור ראשון בנימוק של גרסה יציבה נותן תחושה של ווכחנות ונצחנות. עדיף לבטל עם נימוק ענייני. • בקרה וייעוץשיחה • י' בשבט ה'תשע"ח • 18:55, 25 בינואר 2018 (IST)

כתבתי גירסה יציבה משום שביטול הגירסה הזו תרעיד כאן את הויקי ת"ק פרסה על ת"ק פרסה. אני יודע שהמשתמש ההוא לא יקבל את דעתי, אז חבל לעשות מזה בלגן, הכי טוב לסיים את זה בלי וויכוחים. זה עניין רגיש. Michael Revach - שיחה 18:58, 25 בינואר 2018 (IST)


זווית אחרת[עריכת קוד מקור]

היי מיכאל. ביטלתי את העריכה בזווית אחרת משתי סיבות - אחת שהפתיח לא היה ויקיפדי (היה קישור חיצוני אפילו לא מעוצב) וכן שלא ברור בכלל שזה אותו אתר או אותו פרויקט. אם אפשר להביא מקור לכך שזה אותו אתר, אותם אנשים, אותם נושאים - משהו - יהיה אפשר להחזיר את המידע באופן נכון יותר. בברכה - ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 10:18, 28 בינואר 2018 (IST)

שלום TMagen הרעיון של האתר הוא אותו רעיון, עם זאת קיבלתי את הערתך, הוספתי הסתייגות קטנה. Michael Revach - שיחה 10:34, 28 בינואר 2018 (IST)
האתר שונה בתכלית - האתר הקודם עשה פרויקטים של תרגום חומר מערבית כדי להנגיש לקוראי עברית. עכשיו זה אתר שמתמקד בתרבות ופוליטיקה של ישראל. בבדיקה קצרה לא מצאתי אף אדם משותף לשני הפרויקטים. אני חושבת שמספיק לומר שפועל אתר באותו שם, ההסתייגות לדעתי מבלבלת. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 10:38, 28 בינואר 2018 (IST)
קיבלתי ותיקנתי. Michael Revach - שיחה 10:47, 28 בינואר 2018 (IST)

כוכב ניטור![עריכת קוד מקור]

Cleanup Barnstar Hires.png כוכב המנטרים
תודה על הניטור המתמשך והיעיל. בריאן - שיחה 13:39, 28 בינואר 2018 (IST)

תודה בריאן Michael Revach - שיחה 14:12, 28 בינואר 2018 (IST)

בקשה מגדעון ברמץ בקשר לערך דחיק[עריכת קוד מקור]

ראשית, תודה על הפטנט שהתגלה לי שאתה יוצר קישורית לתנך (קראת לזה ויקזציה). זה ממש נפלא! יחד עם זאת יש לי בקשה. אני עובד קשה על הערך הזה ואני מבקש שתשאיר את מראה המקום בסוגרים רגילים, ואת הקישורית תביא בנוסף ולא במקום. תודה מגדעון.

ועוד דבר קטן כשאתה חותם תוסיף 4 טילדות Michael Revach - שיחה 21:05, 28 בינואר 2018 (IST)

תודה רבה לך על הערך, אכן נראה שאתה עובד קשה, אבל בויקיפדיה מקובל שהמראה מקומות לא באים בסוגריים אלא בתור הערת שוליים. אני לא קובע את הכללים תתייעץ עם קובץ על יד ובקרה וייעוץ ונרו יאיר ועוד.
1 הבנתי. 2 אודה על הסבר. אנא עזור והסבר לי - איך עושים את המראה מקום בתבנית תנך או ויקיטקסט (שכנראה עדיפה כי מביארה רק לפסוק בעוד שבתבנית תנך הקורא ציך לדעת לעמוד על הפסוק כדי להגיע אליו , לעומת זאת אם הסמן יעמוד על 2 חלקי התבנית האחרים הוא יגיע למקום אחר). והעיקר: 3. בערך דחיק אני עדיין מבקש ממך לא לשנות ואסביר: אני חושב עדיין על שינויים בערך בייחוד בדוגמאות שגם בצורה שהבאתי תופסים מקום רב. ייתכן ואכתוב רק מילה אחת או שתי מלים ואת הפסוק המלא גם אכניס להערה (היום רק הדוגמאות הנוספות באותה מילה כתחובת בהערה). ואז אם אני מבין נכון עדיף שבהערה עצמה יהא רשום בסוגרים, ולא בתבנית ויקי/תנך - כדי שלא יהא קישורית מתוך הערה שהיא עצמה מעין קישורית????

גדעון ברמץ - שיחה 06:07, 29 בינואר 2018 (IST) 109.67.42.56 06:04, 29 בינואר 2018 (IST)

גדעון ברמץ היקר שלום. ראשית אם אתה לא רוצה שנערוך ונגע לך בערך עד לסיום עבודתך הקדושה רצוי לשים תבנית {{בעבודה}} בתחילת הערך. לגבי תבנית ויקיטקסט היא פשוטה ותוכל להשתמש בה בצורה כזו: ({{ויקיטקסט|בראשית א א}}) וזו התוצאה: (בראשית א א). ואם אתה מצטט גמרא אז: ({{ויקיטקסט|בבא קמא ב א}}) וזו התוצאה: (בבא קמא ב א) כאשר ב זה הדף וא זה העמוד. כנ"ל רמב"ם: ({{ויקיטקסט|רמב"ם הלכות שבת א ד}}) וזו התוצאה: (רמב"ם הלכות שבת א ד) ויש שם עוד הרבה ספרים. עלה והצלח!      עט הזמיר - שיחה 07:12, 29 בינואר 2018 (IST)
תודה רבה לך. אני מקווה שאלמד ממך. יש לך ידע רב. אודה אם תשים תווית בעבודה על הערך דחיק. אני אכן עדיין עובד עליו: טרם שתלתי כל הדוגמאות מספר שמות עד סוף דברים. כל שאר המקרא - כבר בפנים. יש עוד כמה דברים שאפשר לשפר. בערך הזה יצרתי מסד נתונים שלא היה קיים עד היום. בנוסף, ביצעתי עבודה מקיפה בנושא. כך ויקיפדיה תהא למעשה האכסניה שבה הנושא של דחיק טופל באופן יסודי, לדעתי לראשונה בהיסטוריה של הדקדוק העברי.
תויגתי, אז כמה הערות:
  1. טקסטים מספרי יסוד, כמו תנ"ך, תלמוד ורמב"ם ניתן ליצור דרך התבניות הקיימות בוויקיפדיה. לדוגמה, {{תנ"ך|בראשית|א|א}} ייתן ספר בראשית, פרק א', פסוק א'. וכך גם {{בבלי|בבא קמא|ב|א}} ייתן תלמוד בבלי, מסכת בבא קמא, דף ב', עמוד א', ו{{רמב"ם|זמנים|שבת|א|ד}} ייתן משנה תורה לרמב"ם, ספר זמנים, הלכות שבת, פרק א', הלכה ד'.
  2. כדאי בכלל לעבוד על הערך יותר מבחינת עיצוב ולשון. יש בערך הרבה מחקר ראשוני ושפע רב של דוגמאות. הערך מכיל למעלה מ-250 הערות, ואני מסופק אם יש עוד כזה ערך בוויקיפדיה. זה דבר יפה, אבל לא מקובל. גדעון, אני מבין ורואה שעבדת הרבה זמן על העניין. הייתי ממליץ לך לפרסם את הדברים באיזו במה נחשבת, ומשם לציין בוויקיפדיה. כך לדוגמה את כל הפרק דוגמאות לדחיק תוכל להסיר, ולציין בקצרה שיש מספר רב של מקומות בהם מופיע דחיק בתנ"ך, ובהערה תציין למאמרו של גדעון ברמץ, "הדחיק במקרא", כתב עת פלוני, הוצאה אלמונית, ירושלים 2018, עמ' 62–78. זו אמנם משימה, אבל זה יעלה את רמת הערך פלאים ויהפוך אותו לערך ויקי ולא למאמר שעתידו בוויקי אינו ודאי. מה שכתבת כי "כך ויקיפדיה תהא למעשה האכסניה שבה הנושא של דחיק טופל באופן יסודי, לדעתי לראשונה בהיסטוריה של הדקדוק העברי" זה באמת מצוין מבחינת העבודה, אך בוויקיפדיה בורחים ממחקר ראשוני כמאש. מה שכתב עת אחר יכול להרשות לעצמו ואף שמח בכך, ויקיפדיה סולדת. אני חוזר שוב על המלצתי בחום. זה עשוי לחסוך ממך הרבה עגמת נפש בהמשך.
  3. עט הזמיר, להבא תוכל להשתמש בתבניות קיצור: {{חתימה}}. ראה שם גם ב"ראו גם". קובץ על ידשיחה ♦ 09:44, 29 בינואר 2018 (IST)
קובץ על יד 1. הוא בכוונה עם מעט יותר מקורטוב של צדק לא משתמש בתבנית תנ"ך משום שהתבנית יוצרת מספר קישורים, ותבנית ויקיטקסט מובילה ישר לפסוק כגוש אחד.
2. מסכים.
3. לא הבנתי את כוונתך. אני יוצר חתימה עם 4 טילדות. ולפני כן מוסיף רווח קשיח כדי שיובלט השם ולא יבלע ביחד עם השורה. יש רעיון אחר?      עט הזמיר - שיחה 10:18, 29 בינואר 2018 (IST)
1. למה לחסוך בקישורים? למי זה מפריע. 3. את שמונה המילים הראשונות שכתבת בפסקה זו היית יכול לחסוך על ידי הצבת תבנית {{חתימה}}. קובץ על ידשיחה ♦ 10:21, 29 בינואר 2018 (IST)
1. איך יותר קל לקורא ויקיפדיה ממוצע (לא לעורך) להגיע לקישור הנכון ככה? תלמוד בבלי, מסכת בבא קמא, דף ב', עמוד א' או ככה? בבא קמא ב א. 3. ניסיתי והערך כולו מגיע ושמתי לב שכתוב שם הערה: אין להשתמש בתבנית זו כדי לחתום. ומשום מה כעת אני רואה שהמילה שיחה היא ללא קישור. עט הזמיר - שיחה 10:31, 29 בינואר 2018 (IST)
1. זו שאלה של טעם. אני מעדיף את הראשון. לפעמים עשוי הקורא להתעניין מהי מסכת בבא קמא. גם מבחינת העיצוב בעיניי זה יפה יותר כשיש פירוט דף ועמוד. 3. אסביר ברור יותר: כאשר אני משוחח אם משתמש שמדלג על חתימתו, במקום לכתוב לו "כשאתה חותם תוסיף 4 טילדות" (כשאני לא בטוח שיודע מה זה טילדות; לא הראיתי לו קיצור דרך לחתימה; לא הסברתי לו איפה ומתי יש לחתום; לא ביארתי למה זה חשוב; ועוד), אני כותב לו "שלום פלוני. {{חתימה}} הרבה הצלחה!", וככה זה נראה: "שלום פלוני. בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן חשוב להקפיד עליה.. הרבה הצלחה!". קובץ על ידשיחה ♦ 11:06, 29 בינואר 2018 (IST)
1. אני יוצא מנקודת הנחה שהקורא יודע מהו ספר תהלים והוא תכלס רוצה להגיע לפסוק, אז הוא לוחץ על המילה תהלים ומגיע לספר תהילים עד שנופל לו... ודרך החור של האסימון הוא מצליח להבין שאם הוא לוחץ על הפסוק, רק אז הוא מגיע למה שהוא רצה מלכתחילה. בוודאי שיותר יפה שכתוב ספר תהלים פרק א פסוק ה.      2. דיברנו על שני דברים שונים, כעת הבנתי אותך, חשבתי שאתה מנסה לסייע לי, במקום שאכניס את תבנית הרווח הקשיח ולאחריה חתימה אוכל לחסוך את כל זה ע"י תבנית אחת.     עט הזמיר - שיחה 11:21, 29 בינואר 2018 (IST)

שינוי שם?[עריכת קוד מקור]

שיהיה בהצלחה בשמך החדש. אמא של גולן - שיחה 21:44, 28 בינואר 2018 (IST)

תודה רבה.      עט הזמיר - שיחה 23:27, 28 בינואר 2018 (IST)
ט הזמיר הגיע" (מגילת שיר השירים, פרק ב', פסוק י"ב). בהצלחה! קובץ על ידשיחה ♦ 09:46, 29 בינואר 2018 (IST)
בהתחלה רציתי לקרוא לעצמי עט סופר השם היה תפוס. אז קראתי לזה עט הזמיר באמת על שם הפסוק עת הזמיר שיניתי לט והזמיר כי 3 האותיות האחרונות מזכירות את שמי      עט הזמיר - שיחה 10:08, 29 בינואר 2018 (IST)
אם יורשה לי: גם אני מאוד אוהב את השם. הוא מוצלח Face-smile.svg יוני - שיחה 21:16, 29 בינואר 2018 (IST)

עריכות בערך ספר תורה[עריכת קוד מקור]

שלום מיכאל, תודה על הזמוֹרוֹת שהוספת בערך ספר תורה. אתה צודק שיש לכתוב קודם הגירסא הרווחת יותר, וכתבתי שם בדף השיחה שהוספתים במהירות ולא ייחסתי מחשבה איזה בא קודם, אך האמת כמו שכתבתי בטעות שהגירסא הראשונה מקורית יותר. בכל השינויים שבערך - בספרים הישנים תמיד מופיע כתימנים, דוגמת הכתר ולנינגרד (ל א), וכידוע שמסורת אשכנז הוכרז כמשובשת לפני כ400 שנה, והאשכנזים משתמשים במסורת ספרדית, אך המסורת הברורה שבכולם הוא של בן אשר, שהרמב"ם והרמ"ה וכו' סמכו עליו, ובעיקרון מסורתנו בא ממנה אם כי לא ידעו בתפוצות רק הפרשיות שהעתיק הרמב"ם בספרו ולא שאר השינויים, ורק התימנים תיקנו ספריהם על פיה (או שהיה מתוקן לפני זה?). אם אתה רוצה להעדיף את הגירסא הרווחת יותר - צריך לכתוב שבספרי בן אשר (לניגרד, לנינגרד א, תנ"ך ילין, וכת"י שהועתקו מהכתר) הוא גם כגירסת התימנים.

ואעתיק מה שכבר נכתב שם: משתמש:Aalephkha1, כשאתה כותב "גדול עוני מנשא, בספרי האשכנזים והספרדים כתוב: 'מנשוא'", ועוד מעין זה, אני מבין היכן הגירסה השנייה, ברוב הספרים. אבל איפה כתוב בכתיב החסר, ששמת אפילו קודם? ומדוע קודם? נרו יאיר

ה'מנחת שי' כותב שרבו הדעות בזאת המלה. בקרית ספר לגאון המאירי (בראשית פרשה יב, כו' ע"ב) ובס' שמן ששון כתו' שהוא חסר, וכן נמצא במקצת ספרי' ישני', וגם בשם ס' עזרא ובשם ירושלמי, אבל בהללי הוא מל', ומסור עליו ל' ומל'. וכן הוא בספרי ספרד. וכן כתב הרמ"ה ז"ל (נש"א) מנשוא מל' וי"ו ואל"ף כתי'. וכת' אור תורה שזה [מנשוא] עיקר. בספר "נוסח המקרא בכתר ירושלים" מביא ר"מ ברויאר את הדעות לשני הצדדים. לסיכום: ללא ו: בן אשר (כתר ארם צובא בעדות אבן ספיר); לנינגרד (שהיה ברשות רבינו מצליח הכהן גאון בישיבה הארצישראלית גאון יעקב בחדרך); נוסח תימן; מאירי; שמן ששון; דפוס ונציה (וכן משמעות המסורה של ונציה); ומובא כדעה במנחת שי. עם ו': דעת הרמ"ה; ה'אור תורה'; ו'המנחת שי'; וכ"ה בספרי ספרד ואשכנז. מה ששמתי 'מנשא' קודם לא היה בכוונה (אם כי יתכן שזה נוסח מועדף שכן לגאוני טבריה הארצישראלים היו נוסחאות מבוררות יותר מאשר בתפוצות). אאלפך - שיחה 22:33, 30 בינואר 2018 (IST)

אתה צודק אאלפך הכל התחיל מתנ"ך אחד שמופץ ברשת בחינם, ומותר להעתיק ממנו, והוא כתוב בנוסח תימן. היום בבקר התחלתי דיונים בויקיטקסט, אני כבר לא זוכר מה יצא שם. על כל פנים כפי שמישהו הציע שיעשו טבלה. אז באמת מי שיכול למלאת אותה ולהעשיר אותה במקורות זה יהיה מעשה מבורך. עט הזמיר - שיחה 23:45, 30 בינואר 2018 (IST)
אני לא יודע למה באמת האשכנזים לא עוברים לכתוב ספרי התורה על פי מסורת בן אשר, הרי כולם מסכימים שהיה בידו מסורת ברורה פי כמה, ובודאי ממסורת אשכנז שאינה יותר מכ400 שנה. עובדה זו לא כזה מתמיה, שכן רובם גם לא לובשים תכלת, והעיקרון הוא לא לשנות. אבל על האינטרנט שלא בצורת ספר תורה ודאי עדיף לכתוב בנוסח המסורה, שהוא נוסחת בן אשר שקבלוהו התימנים. אאלפך - שיחה 23:50, 30 בינואר 2018 (IST)
מצד שני מקובלנו, שגם אם ההלכה נפסקה לא כמו האמת משמים, אז ההלכה האמיתית היא כמו שנפסקה כאן כי לא בשמים היא. לכן אפי' אם הנוסל שלנו היום הוא משובש, כך היא ההלכה וזה הנוסח האמיתי. עט הזמיר - שיחה 00:04, 31 בינואר 2018 (IST)
כשביטלו באשכנז את מסורת כתיבת ס"ת האשכנזי מפני שיבושו לא חשבו כך. והגע עצמך: כעת יש קהילות ישראל שכותבים כך, ויש שכותבים כך. גדולי הראשונים סמכו את ידיהם על מסורת בן אשר שהיא המסורת המועדפת, אלא מכיוון שלא הגיע לאירופה לא ידעו רק את הפרשיות שבו שהעתיק הרמב"ם בהלכות ספר תורה, וזה אכן תוקן. בנביאים שברור שאין כלל מסורת אשכנז כלל וכלל, כו"ע מודים (חוץ מכמה מכונים קנאים שדבקים ברשימה משובשת לגמרי) שכותבים ע"פ בן אשר. מה שלא משנים כיום שנוסח בן אשר ידוע, הוא מפני שלא רוצים לשנות, אך לא ידוע לי על פוסק אחד שפסק שמסורת אשכנז עדיפה על זו שלבן אשר, ומגוכח לומר כן. מי שרוצה בעצמו לידבק במסורת אבותיו הרשות בידו, אבל לא להכריע שזה העיקר ומסורת הקדומה למושג 'אשכנזים' גרוע הימנה, ונגד דעת הרמב"ם והרמ"ה ועוד. אאלפך - שיחה 00:13, 31 בינואר 2018 (IST)
חס וחלילה אף אחד לא אמר שזו עדיפה על זו, אבל ברגע שמעל 95% מהספרי תורה שנכתבים שלא לומר יותר הם כמו הנוסח של הספרדים והאשכנזים, אז ייטב אם גם הגירסא באינטרנט תהיה בהתאם.     עט הזמיר - שיחה 00:20, 31 בינואר 2018 (IST)

אזהרת משתמשים[עריכת קוד מקור]

שלום. האזהרה שנתת למשתמש:נרשמתי כמה פעמים (אני בכוונה לא מתייג כי אין לי עניין שהוא יראה שיחה זו) היא מעשה חמור. התנהגות כזו מבריחה תורמים מהמיזם. לבטל אוטומטית כל מחיקה גם בוט יכול, העבודה במלאכת הניטור היא לבדוק האם זו השחתה, ואם זו לא השחתה אפשר לדון ולהתווכח. עם השקעה של עוד כמה שניות אפשר לדעת האם זה נכון, וגם אם לא, משתמש רשום שנמצא כאן כבר כמעט שנתיים וחצי צריך לבדוק פעמיים או יותר לפני שמציבים לו תבנית {{אזהרה}}, אם בכלל. יש תבניות {{בוטל}}, או לחילופין {{הסבר}}, או באופן כללי תמיד עדיף להקדיש עוד כמה רגעים ולכתוב מה מפריע לך. יום נעים. • בקרה וייעוץשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ח • 15:02, 4 בפברואר 2018 (IST)

שלום. ראשית כל ניטרתי עשרות רבות של שחיתויות, ומי ששוטף כלים לפעמים בטעות גם שובר, התנצלתי וביטלתי את התבנית. אך אתה בחרת להתייחס לטעויות שלי. גם אתה שיחזרת בטעות שיחזור שלי רשמתי לך על זה הערה בדף השיחה? אז טעיתי בשיחזור. ולמה רשמתי הערה, משום שאותו משתמש מחק מעל אלף תויים, אותו משתמש יש לו כ7 אזהרות שונות בדף, משתמש זה מחק ולא הסביר (בהערות) מדוע הוא מחק, לכן על פניו זו היתה נראית השחתה. נתתי לו אזהרה משום שזו היתה נראית השחתה. טעיתי וערכתי שם את הערך לבקשתו. אני מודה לה' שאני מהנעלבים ואינם עולבים, את הטעויות שלך אני שולח לך במייל ולא שכל העולם יראה. לדעתי ההתנהגות שלך מבריחה עורכים. אתה יודע כמה הערות יש לי עליך ואת כולם כתבתי לך בפרטי. תלמד מקובץ על יד שמעיר בפרטי וזו תהיה תפארתך. עט הזמיר - שיחה 17:17, 4 בפברואר 2018 (IST)
ההשוואה בין אדם ששחזר מישהו ובאותו רגע ביטל את השחזור שלו כהרף עין, לבין אדם שמשאיר הודעות אזהרה למשתמשים תורמים בלי בדיקה לא לגמרי קשורה. מלבד הטעות שציינת (שאיני בוש בה כלל) לא זכורות לי הערות (ענייניות) שנשלחו אלי במייל. אבל אולי כדאי באמת (למען לא יהיו ספקות) שאם יש לך הערות בקשר אלי שתפרט אותן בדף שיחה גלוי, למען יעמדו ימים רבים, ולא תשמיצני לחינם. באופן כללי אני חושב שיכולת קבלת הביקורת שלך טעונה שיפור. בקרה וייעוץ (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום 18:40, 4 בפברואר 2018 (IST)
להזכיר לך?... מחיקת שיחה שכתבתי למפעיל שלא קשורה אליך בדף מפעילים. ואין לך זכות למחוק משם משום שאינך מפעיל... באמת אתה רוצה שאכתוב לך אזהרה בדף שיחה שלך? עט הזמיר - שיחה 19:23, 4 בפברואר 2018 (IST)
אני לא רוצה, ולא לא רוצה, זה פשוט לא מעניין אותי... אתה רוצה תכתוב, אתה לא רוצה אל תכתוב. אגב, אזהרה משמעה איום. יש לך במה לאיים עלי? • בקרה וייעוץשיחה • כ' בשבט ה'תשע"ח • 19:28, 4 בפברואר 2018 (IST)
לך תעקוב ותעיר לעורכים אחרים. עזוב אותי במנוחה. עט הזמיר - שיחה 19:41, 4 בפברואר 2018 (IST)
אם אתה תהיה סבלן יותר ופחות תוקפן כלפי משתמשים חדשים, לא תוטרד ממני. אני בהחלט מתכוון להמשיך לעקוב אחר פעילות הניטור שלך. פעילותך בסך הכל חיובית ואני בהחלט מעודד אותה. הבעייה מתחילה כשעושים טעויות ולאחר מכן מתקיפים את מי שמעיר לך. • בקרה וייעוץשיחה • כ' בשבט ה'תשע"ח • 19:44, 4 בפברואר 2018 (IST)

משהו בנוגעי לחתימה שצריך להיות בדף שיחת המשתמש ולא קשור לדיון הזה בכלל[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים
נצל"ש. עט הזמיר, יש מדיניות האוסרת שימוש בתבניות בחתימה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:45, 2 בפברואר 2018 (IST)
תודה לא ידעתי והסרתי.      עט הזמיר - שיחה 10:12, 2 בפברואר 2018 (IST)
עט זמיר, לא לזה התכוונתי. בחתימה שלך, עם ארבע טילדות, יש תבנית רווח קשיח. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:47, 2 בפברואר 2018 (IST)
הרווח הקשיח מתיייחס לסוף ההודעה ולא לתחילת החתימה. כדי שיהיה ברור פה מסתיימת החתימה. משאיר רווח לחסויות, ועכשיו באה החתימה. לענ"ד בזה אין שום בעיה. נראה לי שככה היתה צריכה להיות בנויה החתימה, דהיינו שב4 טילדות יהיה מובנה כבר רווח קשיח, אבל נסיים עם התנית תנ"ך ואח"כ נעבור לטילדות, וגם להזחה (עוד משהו פרימיטיבי ובעייתי). אשמח אם תפנה אותי לקישור שמוכיח אחרת. שבת שלום ומבורך.      עט הזמיר - שיחה 14:59, 2 בפברואר 2018 (IST)
לא דיברתי על להוריד את הרווחים, אלא על להוריד את התבנית. אם אתה רוצה את הרווחים כדי שהמרחק יכאב לעיני הקוראים, שהתרגלי לטקסט רצנף - זכותך, אפשר לעשות את זה בלי תבנית אסורה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:48, 3 בפברואר 2018 (IST)
איך אוסיף רווחים ללא תבנית? עט הזמיר - שיחה 17:18, 4 בפברואר 2018 (IST)
- סוף העברה
יונה, צודק. עט הזמיר, שים   על כל רווח. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:24, 4 בפברואר 2018 (IST)

ליאור כרמלי[עריכת קוד מקור]

שלום. ב-1 בפברואר נערך מעמד העלאתו בדרגה בפני פורום המטכ"ל ושר הביטחון, וקבלה רשמית של התפקיד (נערך בלשכת הרמטכ"ל במחנה "רבין" (הקריה)), ב-4 בפברואר נערך טקס כניסתו המעשית לתפקיד (נערך באתר ההנצחה של חיל הקשר). עיין שוב באתר צה"ל בתאריכים הנ"ל. כך דרכו של צה"ל על פי רוב, לפצל את העלאה בדרגה וקבלת התפקיד בפועל. כך גם היה אצל אמיר אבולעפיה, תמיר ידעי, הרצי הלוי ועוד. בברכה, אודי. 109.67.44.179 04:08, 6 בפברואר 2018 (IST)

אודי שלום. זוהי לשון הודעת דובר צה"ל: "דובר צה"ל מוסר כי היום (ה'), ט"ז בשבט התשע"ח, 1 בפברואר 2018, הועלה תת-אלוף ליאור כרמלי לדרגת אלוף ומונה לראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר בטקס חגיגי שנערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב."
העלאה בדרגה והמינוי נעשה באותו היום. וכך כתבתי בערך שלו: "ב-1 בפברואר 2018 הועלה לדרגת אלוף ומונה לתפקידו כראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר." ממש כהודעת דובר צה"ל. ולגבי כניסתו לתפקיד לא התייחסתי זה רשום בטבלה ראיתי ולא נגעתי כי ידעתי את החילוק הזה, אך לא רשמתי שהוא נכנס לתפקידו ביום חמישי ב-1 בפברואר, אלא מונה ב-1 בפברואר. ולא כתבתי שב-4 בפברואר הוא נכנס בפועל לתפקד, אם דובר צה"ל לא כתב גם אני לא אכתוב. באנציקלופדיה אני אוהב דברים מדוייקים, ולא סטיתי מהדיוק.
הייתי מציע לך להירשם לויקיפדיה, וכך יהיה לך שם משתמש. בברכה עט הזמיר - שיחה 07:19, 6 בפברואר 2018 (IST)
אודי עשיתי חיפוש ברשת ולא מצאתי סימוכין לדבריך בשום מקור רציני, אשמח אם תוכל להביא מקור לדבריך אחרת נצטרך להסיר את המילים "וב-4 בפברואר נכנס לתפקידו". בברכה עט הזמיר - שיחה 14:58, 6 בפברואר 2018 (IST)
שלום עט הזמיר. תסתכל ב'ערך' של ליאור כרמלי, בהערות שוליים הערה מס' 8, ע"כ שחילוף התפקידים בפועל היה ב-4 בפברואר, כרמלי אומנם קיבל את הדרגה ב-1 בפברואר ומונה רשמית לתפקיד, אך נכנס בפועל לתפקיד רק ב-4 בחודש. בברכה, אודי. 79.182.96.145 21:16, 6 בפברואר 2018 (IST)
ד.א. הערה 8 היא של דובר צה"ל. כמוני כמוך גם אני אוהב סדר ודיוק בפרטים, כך ביום-יום וכך בויקיפדיה. בברכה, אודי. 79.182.96.145 21:30, 6 בפברואר 2018 (IST)
אודי שלום. הבעיה היא שלא רשום שם שהוא נכנס לתפקיד. ובסוף תצא עוד שבוע הודעה מדובר צה"ל שליאור כרמלי נכנס לתפקיד.... אז מה שאני לא בטוח אני לא כותב. מצד שני אני גם לא אמחק אם מישהו יכתוב אחרת.
נ.ב. כל הכבוד לך דיוק זה תמיד חשוב על אחת כמה וכמה כאן. עט הזמיר - שיחה 21:41, 6 בפברואר 2018 (IST)
עט הזמיר שלום. אני מבין אותך לגמרי מכיון שזה באמת מבלבל שכתוב בשני המקורות 'מונה', רק ברשותך כמה שורות על מינויי אלופים. כל תא"ל שמקבל תפקיד ראשון של אלוף או אפי' אלוף בקבלת התפקיד השני וכו' נערכים לו שני טקסים. 1) במטכ"ל בפני פורום המטכ"ל ושר הביטחון בו מקבל את הדרגה (במקרה והוא תא"ל) ואת כתב המינוי. לאחר מספר ימים טקס חילופין בפועל, כמו כאן למשל באתר ההנצחה של חיל הקשר הכפוף לאגף התקשוב.
כך למשל אייל זמיר נכתב עליו ב-6-10-2015 בערוץ 7 "אייל זמיר נכנס לתפקידו כאלוף פיקוד הדרום" כשבפועל זה היה רק כתב מינוי בלשכת הרמטכ"ל. בהמשך דווח בערוץ 7 ב-11-10-2015 "נדחתה החלפת אלוף פיקוד הדרום" עקב האירועים הבטחוניים והמתיחות בדרום דחה צה"ל את החלפת אלוף פיקוד הדרום שתוכננה להתקיים הערב. לאחר מכן בערוץ 7 ב-14-10-2015 נכתב "ניצחנו ב'צוק איתן' ונשארנו בני אדם" כך נאמר במעמד חילופי מפקדי פיקוד דרום בין אייל זמיר לסמי תורג'מן. כפי ששמת לב בכתבה הראשונה ב-6 בחודש נכתב בכותרת שזמיר נכנס לתפקיד, בעוד החילופין נערכו רק ב-14 בחודש.
לכן לא הייתי נצמד מידי למילה 'מונה' שנכתבה כלפי כרמלי ב-1 בפברואר, מכיון שזה או טעות בניסוח של הכתב או כוונתו לכתב המינוי, מבחינתי אני נצמד לכך שאותו דובר צה"ל כתב כך ב-4 בחודש "אלוף ליאור כרמלי מונה היום (ראשון) לראש אגף התקשוב וכו'. טקס החילופים נערך באתר ההנצחה של חיל הקשר וכו'. בברכה, אודי. 79.182.96.145 22:42, 6 בפברואר 2018 (IST)

העמסה בדיוני הצבעות מחיקה[עריכת קוד מקור]

שלום לך.

עט זמיר הנכבד, ייתכן ואינך נוכח מספיק בהצבעות מחיקה. מקובל לעיתים רבות להביא דברים מדיון בדף השיחה הן של הכותב והן של כותבים אחרים לדיון בדף ההצבעה. במקרה לא הבחנתי בתחילה שכבר נפתחה ההצבעה ולכן כתבתי שם קודם ומאחר והמשכת בדיון שם גם השבתי לך שם.
לעומת זאת אכן מתבקש שלא להעמיס בדיונים הערות שאינן שייכות לכלל הקהילה. כגון הערות אישיות שמקומן בדף השיחה האישי. לכן לא הגבתי לך כל זאת שם אלה פה. וראוי שגם אתה תעביר את דבריך מסוג זה, משם למקום הולם אחר. הערות אלה אינם מקדמות את הנגשת הדיון לכלל המשתתפים. בברכה, מי-נהר - שיחה 14:07, 7 בפברואר 2018 (IST)

משה פיינשטיין[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה, ראשית תודה רבה על תרומתך, במיוחד אהבתי את עץ משפחת חדש ופרבשטיין.
אפשר לבקש טובה? ראיתי ששיפצת את הערך שבכותרת, לא מזמן תיקנתי בגוף הערך שיש 8 כרכים ל"אגרות משה" ולא 9 (כנראה מישו ספר את "יד משה" ככרך תשעי, בזמן שזה ספר מפתחות), כעת שמתי לב שטעות זו קבועה גם בתבנית רב שבחילת הערך. דא עקא שמשום מה "אתרוג" חוסם אותי לערוך שם (למה? אין לי מושג...) אני ואלפי מנויי האתר נהיה אסירי תודה במידה ותוכל לתקן את זה. שבת שלום. יוני - שיחה 15:15, 9 בפברואר 2018 (IST)

תודה על הברכות. בודק עט הזמיר - שיחה 15:17, 9 בפברואר 2018 (IST)
לצערי אין לי את הכרכים בבית אבל מבדיקתי באינטרנט ראיתי שיש 9 כרכים. תקן אותי. עט הזמיר - שיחה 15:20, 9 בפברואר 2018 (IST)
כאן כתוב 7 כרכים כנראה זה תלוי במהדורות. עט הזמיר - שיחה 15:22, 9 בפברואר 2018 (IST)
יוני היקר. הנה תמונה של מהדורה עם ט' כרכים, לגבי חסימתך מיהו אתרוג (מפעיל? תתייג לי אותו) ומדוע הוא חסם אותך? עט הזמיר - שיחה 15:34, 9 בפברואר 2018 (IST)
יש 7 שנדפסו בחייו הכרך השמיני הוציא הרב טנדלר (בגלל הפולמוס זה קיבל שם: אגרות משה חלק שמיני) כמדומני שחנויות ספרים כותבות 9 כי זה בא עם "יד משה". אתרוג זה ספק האינטרנט שלי... יוני - שיחה 15:37, 9 בפברואר 2018 (IST)
ולגודל האבסורד הוא חוסם את הצפייה בקישור האחרון שהבאת... יוני - שיחה 15:40, 9 בפברואר 2018 (IST)
וכאן כתוב 9 ואני סופר 8 יוני - שיחה 15:42, 9 בפברואר 2018 (IST)
אז מציע לך לעזוב את אינטרנט אתרוג תעבור לאינטרנט אבטיחFace-smile.svg (ראית את החיוך או שזה חסום?) לענייננו הבנתי מכאן שאכן הוא הוציא 8 כרכים וחתנו ובניו הוציאו את הכרך התשיעי (מהמחברות שלו). עט הזמיר - שיחה 15:46, 9 בפברואר 2018 (IST)
צריך לבדוק את זה. אברר בשבת יסודי יותר. בכל מקרה כעת יש סתירה בין הכתוב בגוף הערך לכתוב בתבנית. אולי נעביר את הדיון לדפ"ש של הערך ונתייג את בעלי הידע? את החיוך שלך לא רק רואים גם שומעים...קריצה יוני - שיחה 15:50, 9 בפברואר 2018 (IST)
יש לי תחושה שביקורת יוכל לעזור. שבת שלום! יוני - שיחה 16:02, 9 בפברואר 2018 (IST)
יש לי שכן שעובד בחנות ספרים, אני יכול לשאול אותו, הבעיה היא שאם הוא פותח את הפה הוא לא גומר לדבר.... אז עדיף באמת שתתייג את בעלי המקצוע. את ביקורת אני לא מכיר אבל אתייג את קובץ על יד ובקרה וייעוץ אולי הם יוכלו לעזור. עט הזמיר - שיחה 16:19, 9 בפברואר 2018 (IST)
בוודאי שיש ט' כרכים. הכרכים השמיני והתשיעי יצאו בידי משפחת טנדלר (חתנו ונכדו, והרב שבתי רפפורט) שהוציאו עם ר' משה את הכרכים האחרונים. יש בעייתיות מסויימת בכרכים אלו, אבל בגדול אלו אגרות משה לכל דבר. ביקורת - שיחה ביקורת - שיחה 16:31, 9 בפברואר 2018 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הוספתי קישור לספר, בערכו של רמ"פ. ביקורת - שיחה 16:33, 9 בפברואר 2018 (IST)

ביקורת תודה רבה. זמיר, לא מכיר את ביקורת?! שווה להכיר, הנה אתה רואה למה... יוני - שיחה 20:42, 10 בפברואר 2018 (IST)
צודק מאה אחוז, פשוט אני מכיר מכאן חוג מאד מצומצם של משתמשים ובהם אני נעזר. עט הזמיר - שיחה 20:44, 10 בפברואר 2018 (IST)
ביקורת רק שלא הבנתי מש"כ: "שהוציאו עם ר' משה" כבר בזמן שהוציאו את כרך ח' אני זוכר שהיו טענות כאלה ואחרות ק"ו את כרך ט' (שלבושתי לא ידעתי שהודפס) כעת אני רואה שרק יצא בתשע"א. אז איך הם הוציאו את זה עם ר' משה? יוני - שיחה 20:55, 10 בפברואר 2018 (IST)
הם הוציאו עם ר' משה, בחייו כמובן, את הכרכים [האחרונים בחייו] שעד כרך ח'. (על כרך ח' התחילו הטענות, כי מלבד פקפוקיהם של אנשים שונים על תשובות שונות, ישנן תשובות רבות שנערכו בהוספת מילים וקטעים שלמים בתוך התשובה בגופן קטן יותר, ואנשים שלא מודעים לכך מצטטים את הכל כאילו אלו דברי ר' משה. בפרויקט השו"ת התממש החשש הזה כמדומני במהדורה 19 או 20 כשהכניסו את כרך ח' בלי הבדלי הגופנים. אבל במהדורות האחרונות העניין סודר. ביקורת - שיחה 22:20, 10 בפברואר 2018 (IST)

ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים[עריכת קוד מקור]

שלום, לפני הצגת תבנית שאמורה להיות בכמה ערכים, יש לדון באולם הדיונים. זה נועד למנוע בעיות, ובתבנית הזו ישנן כמה וכמה בעיות, אנא הסר אותה מן הערכים ופתח דיון כמקובל באולם הדיונים כדי שנוכל יחד לשפר אותה ולהציג אותה בצורה מוסכמת ותועלתית. שבוע טוב. ביקורת - שיחה 00:56, 11 בפברואר 2018 (IST)

התבנית הזו היא על פי ויקיפדיה, (האדמור הראשון השני וכו') לא מוצא חן בעיניך תשנה את תוכן הערכים ולא את התבנית שמבוססת על הערכים. עט הזמיר - שיחה 01:03, 11 בפברואר 2018 (IST)
זה הולך ומשתנה גם בערכים. או שמסירים את המספור או שמדייקים אותו: השישי בשושלת חב"ד-ליובאוויטש. ביקורת - שיחה 09:13, 11 בפברואר 2018 (IST)
אז זה מה שהסברתי לך באולם דיונים אין לי בעיה שיהיה מיספור או שלא יהיה מיספור, אבל אם יש לך בעיה עם המיספור ויש לך הוכחה שאתה צודק והיו עוד אדמורים בחב"ד (העולמית ולא בעיר כזו או אחרת) אדרבה תוכיח, ותואיל בטובך לשנות את הערכים, ורק לאחר מכן לשנות את התבנית, משום שהתבנית היא לא הבעיה, הבעיה היא הערכים שעליה מתבססת התבנית. עט הזמיר - שיחה 10:21, 11 בפברואר 2018 (IST)

וונדר וומן 2[עריכת קוד מקור]

תודה על הניטור. אם אתה מרוקן את הדף, אז אנא כתוב זאת בבקשות למפעילים (רוקנתי את הדף כי הוא היה מלא קללות). בברכה אמא של גולן - שיחה 08:30, 12 בפברואר 2018 (IST)

אני לא מרוקן אף פעם דפים, הגשתי בקשת מחיקה ולא רוקנתי, אח"כ משתמש אנונימי התלונן על השפה הגסה בדף השיחה, וכשראיתי שאנשים זרים מתלוננים, לא רציתי שיצא שם רע לויקיפדיה, אז רוקנתי. וציינתי זאת. עט הזמיר - שיחה 08:55, 12 בפברואר 2018 (IST)
אוקי, תודה על הניטור ! אמא של גולן - שיחה 09:00, 12 בפברואר 2018 (IST)

עורך דין/חבר כנסת[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. הריני להסב את תשומת לבך כי סעיף 2א לכללי לשכת עורכי-הדין (חברי גופים נבחרים או ממונים), תשכ"ט-1969 קובע כי "עורך דין שהוא חבר הכנסת לא יעסוק בעריכת דין באופן המעלה חשש של ניצול לרעה או השגת כל יתרון או העדפה בשל היותו חבר הכנסת". תודה והמשך יום נעים. • בקרה וייעוץשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ח • 10:40, 13 בפברואר 2018 (IST)

ו? אני אמרתי שמותר לו לעסוק בזה? עט הזמיר - שיחה 10:42, 13 בפברואר 2018 (IST)
הסעיף קובע שאין מניעה שישאר עורך דין, ופרשנותו היא שלכאורה הוא אף יכול להמשיך לעשות פעולות של עריכת דין כל עוד זה לא מעלה חשש של ניצול לרעה וכו'. בכל אופן, זה היה סתם להעשרה Face-smile.svg. • בקרה וייעוץשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ח • 10:44, 13 בפברואר 2018 (IST)
הטעות שלי היתה כפי שציינת בתקציר עריכה, שעו"ד זו הכשרה ולא מקצוע. עכ"פ תפקיד ח"כ (במקרה שלה) קודם להיותה עו"ד. תודה רבה על ההארה בתקציר עריכה. עט הזמיר - שיחה 10:47, 13 בפברואר 2018 (IST)

ארז וינר[עריכת קוד מקור]

ברור לי שהוא יודע שזה אכן היה. שים לב שבהתחלה הוא כתב שהוא פרש בגלל דוח המבקר, אחר כך הוא כתב שהוא פרש בגלל ששר הביטחון לא רצה לקדם אותו,בסוף הוא יכתוב שהוא פרש בעקבות חלום מבעית שחלם בלילה... • בקרה וייעוץשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ח • 13:41, 13 בפברואר 2018 (IST)

מזכיר לי קצת את אחד מראשי השב"כ לשעברFace-smile.svg. עט הזמיר - שיחה 13:42, 13 בפברואר 2018 (IST)

ארגז חול וחתימות[עריכת קוד מקור]

שלום. השלבים הנדרשים הם קודם כל דיון במזנון, לאחר דיון בסיסי מנסחים טיוטה, אחר כך מגייסים 5 בעלי ז"ה שיסכימו על הנוסח המדוייק של הטיוטה, ואז אפשר להעלות לפרלמנט. בברכה, • בקרה וייעוץשיחה • ד' באדר ה'תשע"ח • 13:20, 19 בפברואר 2018 (IST)

שלום בקרה וייעוץ תודה על ההערה. זה מה שכתוב:
לפני שהצעה מועלית לפרלמנט, יש לגבש את הנוסח שלה בארגז חול (טיוטה) ולגייס חמש חתימות של ויקיפדים בעלי זכות הצבעה שיצהירו על הסכמתם להצעה ככתבה. לאחר שנאספו החתימות, יינתן קישור לארגז החול בפרלמנט, ויינתן פרק זמן של לפחות שלושה ימים (72 שעות; מבלי לכלול שבתות וחגים) לוויקיפדים להעיר הערות על נוסח ההצעה.

וכך נהגתי. אני מגבש הצעה וחמש חתימות בדף טיוטה. לאחר מכן הנושא יועבר לדיון במשך 3 ימים (יהיה קישור בפרלמנט). עט הזמיר - שיחה 13:25, 19 בפברואר 2018 (IST)

א. את זה ("דיון מקדים – הצעה תועבר לפרלמנט רק לאחר דיון מקדים ממושך, ורק לאחר שנמצאו חמישה תומכים בנוסח הסופי המועלה להצבעה.") שכחת. דבר שני - במחילה, אבל אני מכיר את הנהלים, ולא מקריאתם. זה הסדר המקובל גם אם זה לא רשום מפורש. תסמוך על הניסיון של הותיקים. אם אני לא טועה זה גם הסדר שגילגמש כתב לך. • בקרה וייעוץשיחה • ד' באדר ה'תשע"ח • 13:28, 19 בפברואר 2018 (IST)
לא שכחתי ואם תשים לב פתחתי פיסקה של דיונים והיא מתנהלת לצערי במקום אחר. עט הזמיר - שיחה 13:35, 19 בפברואר 2018 (IST)
דיון מנהלים במזנון. • בקרה וייעוץשיחה • ד' באדר ה'תשע"ח • 13:37, 19 בפברואר 2018 (IST)
ואת החתימות? בדף טיוטה? עט הזמיר - שיחה 13:38, 19 בפברואר 2018 (IST)
העברתי את הדיון למזנון. הנוסח בטיוטה, ואת החתימות אני לא זוכר אם זה במזנון או בדף שיחת הטיוטה, Gilgamesh בוודאי יודע. • בקרה וייעוץשיחה • ד' באדר ה'תשע"ח • 13:40, 19 בפברואר 2018 (IST)
תודה על ההעברה. את הדף טיוטה עם החתימות אשאיר למי שירצה לחתום. עט הזמיר - שיחה 13:42, 19 בפברואר 2018 (IST)

לרגל העלאה בדרגה - הרשאת מנטר[עריכת קוד מקור]

בהצלחה עם ההרשאה החדשה, בהחלט מגיע לך!

מניח שאתה כבר מכיר את ההרשאה מקרוב. אז יאללה לעבודה יתותחFace-smile.svg eli - שיחה 01:33, 20 בפברואר 2018 (IST)
Face-smile.svg תודה אלי על ההמלצה. מאחל לך לעלות לדרגת מפעיל. תעדכן אותי כשיהיו בשורות טובות. עט הזמיר - שיחה 01:35, 20 בפברואר 2018 (IST)


ביטול גירסה[עריכת קוד מקור]

הי. קיבלתי ממך הודעה כזאת "העריכה שלך בדף "דודוק" שוחזרה. למה לבטל רווח?" אני לא זוכר למה ביטלתי את הרווח אבל יחד עם ה"רווח" נעלמו עוד כמה שינויים שהכנסתי אתמול. אז שחזרתי אותם שוב, מקווה שזה בסדר, אני לא מומחה לוויקי, זו ההתנסות הראשונה. איליה מעזיה (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם

בודק. עט הזמיר - שיחה 09:25, 21 בפברואר 2018 (IST)
בדקתי, אני שיחזרתי רק את העריכה שביטלת רווח. בשאר לא נגעתי. אם אתה רוצה לדעת מדוע "נעלמו" דברים תוכל להסתכל בגירסאות הקודמות ושם תגלה שבוצעו שם עוד תריסר עריכות. על ידי Liadmalone. בברכה עט הזמיר - שיחה 09:30, 21 בפברואר 2018 (IST)
אני מציע שתבדוק מדוע הוא שינה (בתקציר העריכה מופיעה הסיבה), ואם יש לך ערעור על כך, תוכל לערוך דיון בדף השיחה. אבל לא מקובל לחזור על עריכות. עט הזמיר - שיחה 09:32, 21 בפברואר 2018 (IST)
איליה מעזיה שלום. עוד משהו קטן. בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן חשוב להקפיד עליה. עט הזמיר - שיחה 09:35, 21 בפברואר 2018 (IST)

הבנתי, תודה רבה איליה - שיחה 09:51, 21 בפברואר 2018 (IST) 09:50, 21 בפברואר 2018 (IST)

שינוי[עריכת קוד מקור]

מדוע אתה משנה את הגרסה בטיוטה שלי זה לא תקין זה כולה ניסוי למה להרוס אותו 46.116.105.68 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

אני יאמר לך מדוע, ואתה תקשיב לי טוב טוב. עוד מעט אתה נחסם (לא אני אחסום אותך אלא המפעילים). אתה ביצעת היום מעל 100 השחתות בויקיפדיה, רשמת בערכים של כעשרה זמרים שהם מתו. כל מה שאתה עושה אני משחזר. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 00:57, 23 בפברואר 2018 (IST)

יוטיוב[עריכת קוד מקור]

שלום, באופן כללי כשמעלים סרטון יוטיוב, כדאי לוודא שהוא ממקור שאינו מפר זכויות יוצרים. במקרה המדובר סרטון שצולם בארץ באותה תקופה אמור להיות משוחרר מזכויות כמדומני כך שאין בעיה. ביקורת - שיחה 13:07, 23 בפברואר 2018 (IST)

ביקורת שלום, תזכיר לי באיזה הקשר? ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 13:51, 23 בפברואר 2018 (IST)
הכנסת יותר מקישור אחד ליוטיוב היום? בהקשר ליוסלה שוכמכר. ביקורת - שיחה 13:55, 23 בפברואר 2018 (IST)
ביקורת אז רצית להגיד לי שלהבא אני יקשר רק סירטונים כמו שקישרתי היום? ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 14:02, 23 בפברואר 2018 (IST)
לא. שלהבא תקשר רק לערוצים שמעלים וידאו שצילמו בעצמם, ולא לערוצים ש'מנשנשים' מכל הבא ליד ומפירים זכויות יוצרים. ביקורת - שיחה 15:14, 23 בפברואר 2018 (IST)
האם הבנתי מדבריך שאתה רומז שהערוץ שלי המונה מעל 400 מנויים (אתה מוזמן להצטרף) וישנם שם כ400,000 צפיות ויש שם סירטון היחיד שמופיעה שם תמונה מטושטשת של גיבור ישראל עמנואל מורנו מטעם המשפחה הוא ערוץ שמנשנש? אבקש ממך לקחת בחזרה את המילה "מנשנש" פגעת כעת ב413 מנויים רשומים!!!! ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 15:40, 23 בפברואר 2018 (IST)

ראובן סרוסי[עריכת קוד מקור]

שלום. בהקשר לעריכה זו שלך: אכן, הרבה פעמים התמונה מגיעה ישירות מהשימוש בתבנית. אולם, רק במקרה בו התבנית משתמשת בכיתוב של התמונה, העדפתי לתת קישור ישיר לתמונה בתבנית. זאת מפני שאם מישהו יעדכן את התמונה בוויקינתונים, הערך פה ישתמש בתמונה המעודכנת אבל עם הכיתוב הישן, ללא שום התראה למנטרים. במקרים בהם אין אצלנו כיתוב, לא נתתי קישור לתמונה אם היא זהה למה שבוויקינתונים. מה דעתך? האם יש מדיניות לעניין? Dovno - שיחה 10:11, 25 בפברואר 2018 (IST)

הוספתי בויקנתונים כיתוב (מקרא מדיה) לתמונה, משום מה התבנית לא שואבת את הנתון הזה מויקינתונים. אם תוכל לדבר עם יוצר התבנית אשמח מאד, אני השבוע עסוק מאד. לבינתיים עד שהדבר יסודר אני אשחזר את העריכה. מודה לך ששמת לב לכך. המדיניות במקרה שיש כיתוב לתמונה, לא שואבים את הנתונים מויקינתונים. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 11:08, 25 בפברואר 2018 (IST)
שאלתי את ערן במזנון. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 11:22, 25 בפברואר 2018 (IST)