שיחה:יס"מ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מחיקה של ברוקולי[עריכת קוד מקור]

אנא נמק מדוע בטלת את הקישור. אפוא הפרת זכויות יוצרים? הסרט הראשון צולם על ידי בעל האתר, והקישור השני מפנה לוואלה שמציגה את הסרט. אתה חושד בוואלה שהם גונבים סרטים? אז כתוב להם מכתב. די עם המחיקות האלה. חגי אדלר 01:25, 7 בספטמבר 2007 (IDT)

אני לא רואה סיבה לחשוד שהסרטים מפרים זכויות יוצרים. ייתכן מאוד שהם קיבלו אישור להשתמש בצילומים. ‏Yonidebest Ω Talk 01:52, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
אדרבא. יוצגו האישורים המתאימים ולא תהיה בעייה. עד אז אין לקבלם בשום פנים. ברוקולישיחה 01:52, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
אני לא חושב שצריך אישור בשביל הצגת קישור חיצוני. אם אין לו האישורים הדרושים, הוא ייתבע על ידי ערוץ 10 ועל ידי שאר בעלי הזכויות. אנחנו לא בפונקציה. ‏Yonidebest Ω Talk 01:54, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
כשם שלא נקשר ליוטיוב כאשר המדובר בסרטון המפר זכויות יוצרים כך אין לעשות במקרה הזה. זה אמור להיות ברור מאליו. ברוקולישיחה 01:55, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
קשה לי להאמין שערוץ 10 יתבע אותו אם הוא ובקי גריפין סיפקו להם צילומים לכתבה. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 01:57, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
המדיניות של וויקיפדיה היא ברורה בקטע הזה. אין לקשר לאתר כאשר יש חשש להז"י. אין מקום להתפשר כיוון שזו גם מדיניות הקרן, אאל"ט. ברוקולישיחה 01:58, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
בדיוק. ובמקרה שלפנינו אין חשש, שהרי הוא טוען שהכל בסדר. אנחנו נאמין לו ואם תהיה בעיה של זכויות יוצרים, האחריות היא שלו. ‏Yonidebest Ω Talk 02:02, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
אם הנושא כל כך פשוט אני לא חושב שייקח יותר מיומיים שלושה להשיג אישור מערוץ 10 שכך אכן היה. כך מקובל תמיד וכך יש לנהוג. אפשרות אחרת היא שהסרטון יורד מהאתר ואז לא תהיה בעייה בקישור אליו. ברוקולישיחה 02:03, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
אני חושב שאתה טועה. אם הוא טוען שהזכויות הם שלו, מבחינתי גם האחריות היא שלו, ואין שום סיבה שוויקיפדיה לא תציג את התוכן, כשם שהיא מציגה תמונות שאני טוען שהן שלי. אני מציע שניתן את הבמה לוויקיפדים נוספים ונראה מה אחרים חושבים. בכל מקרה, ברור שהעריכות האחרונות של שניכם בערך היו מיותרות. ‏Yonidebest Ω Talk 02:05, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
אני מסכים עם יוני. ‏Gridge ۩ שיחה 02:04, 7 בספטמבר 2007 (IDT).
מבקש להחזיר את הקישור המדובר. לגבי הז"י, זה הרי אבסורד. הרוב המכריע של הצילומים שם הינו שלי (ובעצם בלעדי הצילומים הנ"ל לא היתה לערוץ 10 כתבה בכלל... (הכתבה שודרה כ-3 ימים לאחר ההפגנה המדוברת, רק לאחר שמסרתי להם את החומרים עקב כך שהיתי פצוע). כמעט כל שאר הוידאו הינו של בקי גריפין (שבעצם הגיע לערוץ 10 דרכי, באישורה). החומרים ניתנו לערוץ 10 ללא כל תמורה, ואף הוצג קרדיט על המסך לאורך הצילום, כך שברור ללא ספק כי הזכויות של החומרים הנ"ל הינן שלי. הוידאו המדובר נערך עבור ועדת הפנים של הכנסת בראשות ח"כ אופיר פינס והוצג שם על ידי. במיוחד בשל כך יש בו, לעניות דעתי, עניין ציבורי. את מה שאני חושב על "א. ברוקולי" כבר כתבתי במלחמת העריכה הילדותית, הראשונה וכנראה האחרונה שהיתה לי. --ערן ורד 02:01, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
ערן, לא היה צורך כלל להכנס למלחמת עריכה וחבל שנגררת לכך. עובדה שזיהיתי מיד שהביטול הנ"ל שרירותי. אל דאגה, הקישור הנ"ל יוחזר, ולא חשוב אם ברוקולי רוצה בכך או לא. חבל ששניכם הבעתם דעתכם בצורה כה בוטה. חגי אדלר 02:32, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
חגי, אתה צודק, כפי שכבר כתבתי על מלחמת העריכה הילדותית, הראשונה וכנראה האחרונה... :) --ערן ורד 02:35, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
זאת בוודאי לא הראשונה, למי שיבחן לעומק את הגרסאות הקודמות של עלה ירוק וחיכוכים נוספים עם ברוקולי בערך על חפציבה. אם פתאום יתרחש ליקוי חמה מעל ישראל, אי אפשר לקשר לכל בלוג של משתמש שצילם את הליקוי חמה. יש גבול...מה גם שבתור בעל הבלוג אתה לא אובייקטיבי.
כדי שתמנע מלחמת העריכה הבאה-תגביל את עצמך לשחזור אחד. אם ישחזרו אותך שוב, תפתח דיון בדף השיחה ותדבר על זה (אגב, זאת עצה טובה לכל הויקיפדים וברוקולי ביניהם-כשנפתחת מלחמת עריכה, חוזרים לגרסה היציבה ומתדיינים, במקום להמשיך ולשחזר). יש דרך לעבוד...זה לא שדה קרב ולא הכנסת. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 03:15, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
מלים כדורבנות. רק הרשה לי להעיר לגבי "אם פתאום יתרחש ליקוי חמה מעל ישראל". ליקויי חמה לא "מתרחשים פתאום"! הם ידועים ל-10,000 השנים הבאות ויותר. חגי אדלר 03:55, 7 בספטמבר 2007 (IDT)

הוספת מקור[עריכת קוד מקור]

כתבתי את הדברים כנוכח בהפגנה כזאת (אם הם הסתירו או לא לבשו תגים ביותר מהפגנה אחת, וכמעט כל יס"מניק שאני ראיתי עשה כך, זה דפוס פעולה), מצילומיו של ערן ורד וכן מהחדשות מאותם ימים. אני חושב שהאתר של ערן ורד מראה את התמונה היטב (אפשר גם לשאול את בקי גריפין ושרה ב"ק שבעצמן סבלו מנחת ידם של השוטרים). אם רוצים לאזן את הדברים, אפשר להוסיף שהסטודנטים התכוונו לחסום כבישים (מצד שני, כשהמשטרה רוצה, היא יודעת לפזר הפגנות בצורה נורמלית-הסטודנטים ישבו או עמדו על הכביש...לא זרקו חפצים ולא התעמתו עם השוטרים ובכל זאת מצלמות מצאו עצמן על הרצפה, ואפים נשברו). ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 17:42, 7 בספטמבר 2007 (IDT)

אם בכל זאת דרוש מקור...אחד על הסתרת תגים. לגבי אלימות אפשר למצוא נוספים, כולל גינוי של שרת החינוך תמיר. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 00:53, 8 בספטמבר 2007 (IDT)

פירוש הקיצור: יחידת סיור מיוחדת או יחידת סיור מרחבית?

יחידת סיור מיוחדת או יחידת סיור מרחבית?[עריכת קוד מקור]

כפי שנשאל כבר בשורה מעל, איזה מפירושי הקיצור נכונים? ראו באתר משטרת ישראל

Energidi - שיחה 15:43, 29 באפריל 2010 (IDT)

שלום רב, אני מקווה שתהנו מהעריכה שעשיתי לערך[עריכת קוד מקור]

אפתח ואומר שמחקתי מן הערך צילום, השוטרים המצולמים שייכים ליחידה שעוסקת באבטחת תחבורה ציבורית באיזור תל אביב. אני כן מאמין שהם היו שם באותו היום ועבדו לכאורה כיחידה להפרות סדר, אך מדובר בדיוק במקרה של יחידה ש"השאילה" את צבע המדים כפי שהערות השוליים- נשאלת השאלה איך ניתן להבדיל? ובכן, סיכות רבותיי סיכות (או יותר נכון חסרונן). לגביי צוותי גלישה, טיפוס ופעולות ימיות מיוחדות- המידע שמי שכתב קיבל שגוי. היו מספר פעולות בודדות (בערך אחת וחצי) של יחידות יס"מ באזור המרכז שנעזרו באמצעים הללו, אך בין זה ובין להפוך את כלל לוחמי היס"מ בארץ לגיימס בונדים באויר ובים המרחק גדול.

אני מבקש את עזרת המשתמשים המנוסים בביטול ה"תרגום" של דף זה לשפה ההינדית (ערך אחר, כנראה של עיר בהודו), ולסדר את הקישורים החיצוניים והערות השוליים לצורה היותר מקובלת באתר, תודה.
שאלה ברשותכם, האם השימוש בצילום של עודד בלילטי בערך זה היא הפרת זכויות יוצרים? מצאתי אותה בערך שלו בויקיפדיה, ולפי מיטב הבנתי- זה בהחלט נופל תחת ההגדרה של שימוש הוגן. Gloryhased - שיחה 22:47, 30 במרץ 2011 (IST)
אני מתכוון לפתח את הערך עוד קצת, ולכן יש כרגע שלט "בעבודה". בוודאי שמתם לב שהחזרתי את הצילום של עודד בלילטי מעמונה, אני מבקש שאם יש למישהו הסתייגויות לגביי השימוש בצילום הזה בערך זה, נא לפרט כאן ולא סתם להוריד בהסבר "הפרת זכויות יוצרים"- מומלץ אגב לקרוא שוב את "שימוש הוגן" לפניי כל כתיבה על כך. תודה! Gloryhased - שיחה 19:21, 1 באפריל 2011 (IDT)
עכשיו ראיתי את הערתך לגבי הצילום, התמונה איננה שימוש הוגן היות והיא אינה מציגה דווקא את היס"מ אלא את פינוי אמונה. כתמונה אומנותית יש לה ערך גדול אבל קשה להצדיק אותה כשימוש הוגן בערך על היס"מ. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 02:18, 16 באפריל 2011 (IDT)
חשוב לומר שהתמונה הייתה בתוך 'היסטוריה ואירועים בולטים' ולא תחת 'אמצעים' כפי שציינת- זה חשוב כיוון שכל המצולמים (למעט הנערה כמובן) הינם שוטרי יס"מ, ופינוי עמונה הוא אחד האירועים הקשים ביותר שהיס"מ לקחה בה חלק, והתמונה הזו- ממחישה באופן הכי נכון ואובייקטיבי את האירוע הזה בהיסטוריה של היס"מ. למיטב הבנתי השימוש בה נופל בדיוק להגדרה של 'שימוש הוגן' כיוון שהיא עונה בצורה מושלמת לדוגמאות הבאות: 1. "הוספת התמונה לערך מעשירה אותו באופן משמעותי מכיוון שהיא משמשת לזיהוי או המחשת נושא הערך." 2. "מדובר בתמונה היסטורית רבת משמעות של...אירוע מפורסם." 3. "שימוש זה אינו מגביל את בעלי הזכויות מלמכור את היצירה בכל דרך שהיא ואינו פוגע בהם כלכלית." -כל הציטוטים מתוך "נימוקים לשימוש הוגן" בדף ויקיפדיה:רישוי תמונות/שימוש הוגן. וכמובן שציינתי ואף קישרתי את התמונה לבעליה והישגיו. ברור שהשימוש בתמונה בערך זה הוא לצורך נייטרלי ואין בו משום פגיעה בבעליה או נסיון קידום של משהו מסחרי. אני חושב שראוי לשקול שוב הצגתה, תודה. Gloryhased - שיחה 01:19, 18 באפריל 2011 (IDT)
איפה כתבתי שהתמונה נמצאת תחת "אמצעים"? אם המטרה היא להציג תמונה שבה רוב הנוכחים הם אנשי יס"מ אזי ניתן לצלם תמונה חופשית שכזאת ובכך התמונה אינה מקיימת את הכלל (המופיע באותו דף על שימוש הוגן שקישרת אליו): "לא ניתן להשיג או ליצור תמונה חופשית זהה או דומה שתספק במידה מספקת אותו המידע". אכן מדובר בתמונה של אירוע מפורסם ולכן היא מתאימה (לדעתי) כתמונה שימוש הוגן לערך על אותו אירוע אם קיים. התמונה, כמו גם היס"מ, אינם מקושרים אסוציאטיבית עם פינוי עמונה; מי שיראה את התמונה לא יחשוב על היס"מ אלא על עמונה. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 11:38, 18 באפריל 2011 (IDT)
ראשית כל אני מתנצל, בשינוי שעשית בדף גרסאות קודמות היה כתוב "אמצעים: תמונה יפה, אבל השימוש אינו הוגן", בדיקה קטנה גילתה שהטעות הייתה במקור (בפועל התמונה באמת הופיעה לצד הכותרת של 'היסטוריה ואירועים בולטים' ולכן חשבתי שהוצבה נכון). שנית אני חולק על דעתך שהאירוע בעמונה לא מזוהה עם היס"מ- שהרי הנוכחים בלב האירוע היו רק היס"מ והמתנחלים. זה כמו לומר למשל שצילום מאירוע רצח רבין לא מקושר באסוציאציה המיידית ליחידה לאבטחת אישים. אני מודה שלא הייתי מודע לכך שאם ניתן להשיג צילום אחר מהאירוע אזי השימוש ההוגן לא חל, ומודה שמציאת הצילום בויקיפדיה הייתה פתרון לאחר שלא מצאתי אתר אחר שיהיה מוכן לשתף צילום מהאירוע זה תחת רשיון חופשי או דומה. תודה על הערותיך, ומקווה שמישהו יצליח למצוא צילום שעומד בקריטריונים. Gloryhased - שיחה 12:35, 18 באפריל 2011 (IDT)", המקבילה הישראלית למקובל במשטרות בעולם. "

משפט חסר משמעות

"הגיוס ליחידה הינו על בסיס התנדבותי בלבד"[עריכת קוד מקור]

מה משמעותו של המשפט הזה? למיטב ידיעתי, עבור השירות ביחידה מקבלים השוטרים כסף. אם הכוונה היא שהשוטרים לא חייבים לשרת ביחידה הזאת, הדבר נכון לכל עבודה במשק פרט לחייל בצה"ל ולאסיר. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 18:40, 2 במאי 2013 (IDT)

אפילו לא בערך. זה שאדם מקבל שכר עבור עבודה שהיא רחוקה מלהיות עבודה שגרתית "במשק" לא פוסל אותו מלהיות מתנדב מן הסתם. זה המעט שהמדינה (בשם העם) מסוגלת לגמול לו/ה - לשים אוכל בכבוד על השולחן, ולחיות כאחד האדם בכבוד. Marshmallow669 - שיחה 00:29, 20 בינואר 2018 (IST)

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 05:24, 15 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 05:24, 15 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 05:25, 15 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 4[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 05:25, 15 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 5[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 05:25, 15 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 6[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 11:01, 17 ביוני 2013 (IDT)