שיחה:ישיבת אור אלחנן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זוהי אחת מהישיבות המובילות כיום בארץ אין ספק שיש לה חשיבות באנציקלופדיה לא פחות מישיבות דומות כקול תורה וכדומה

אין בערך כמעט שום מידע רלוונטי. יעקב135 11:55, 19 באפריל 2007 (IDT)

אני מסכים שיש להוסיף לערך מידע (ואשמח לעשות זאת בהמשך) אולם הערך חשוב לדעתי בפני עצמו. drvvv 12:00, 19 באפריל 2007 (IDT)

אשמח אם תרחיב בערך לגבי החשיבות שלו והדברים החשובים שבו. לא יהיה ניתן להשאיר את הערך אם לא תעשה זאת בהקדם - תבהיר את החשיבות. תומר 12:29, 19 באפריל 2007 (IDT)
החשיבות העיקרית היא של הישיבה בפני עצמה שהיא אימפרייה שקיימת בארץ כבר עשרות שנים ומהווה המשך לישיבת אהל תורה עוד מברנוביץ, האישים שמלמדים בה כיום ולימדו בה בעבר הם מצמרת העולם החרדי ופועליו.

לעניות דעתי ישנה לכל ישיבה חשיבות בפני עצמה לא פחות מאשר לכל ספר\יצירה\להקה\סרט\שחקן.
דוגמאות לדבר תוכלו לראות במעל 1400 הקישורים לישיבות שנמצאים בויקפדיה ובינהם ישיבת ברכת משה, ישיבת מעלות התורה, עטרת ישראל, ועוד ישיבות רבות נוספות.
אמנם המידע בערך איננו שלם אולם בטוחני שהוא יושלם במהרה וערכו ואיכותו תשופר. לצערי לא אוכל להמשיך להשתתף בדיון בזמן הקרוב, אך אשמח אם תודיעו לי על החלטתכם בדף השיחה שלי. drvvv 14:57, 19 באפריל 2007 (IDT)

שלום קוראים לי יעקב נחומי, אור אלחנן היא אחת הישיבות היותר וותיקןת בעולם הישיבות תרומתה של הישיבה להתפתחות הרוחנית של עולם הישיבות בשנים שלאחרי התופת שעבר העולם היהודי, הישיבה צברה לה שם בעיקר בשל פעילותו הרוחנית של נשיא הישיבה הרב מאיר חדש שליט"א ששימש ג"כ כאחד מראשי הישיבה של ישיבת "חברון גבעת מרדכי" פעילותו הייתה לשם דבר בקרב יהודי התפוצות אשר זכה לקרב רבים מהם לעולם התורה והגדיל לדאוג גם לגשמיות ממש כמו דאגתו הגדולה לרחניות.

כמסרות אשר עוברת מאב לבן כך גם ישיבת אור אלחנן קיבלה לראש הישיבה את בנו של הרבה מאר חדש והוא הרב משה מרדכי חדש אשר קיבל את ראשות הישיב והתחיל לכהן בישיבה ככזה כבר בשנתיו הראשונות דבר אשר לא היה מקובל כ"כ בשנים ההם אך דבר אחד היה ברור הוא זכה לכך ביושר- חכמתו הרבה דאגתו לכל פרט ומעל הכל התנהגותו האנושית ונימוס הליכותיו הם אשר הקנו לו את השם הרב הזה. כשמסתכלים על קריירה כזאת כשמספר הבוגרים אשר עברו את כור ההיתוך הישיבתי עולה על 1000 בוגרים אשר כיום משולבים היטב בעולם התורה והסמנירים ובציבור החרדי בכללותו. מהם הרב מנדלסון מנהל כללי של הסמינר החדש אשר מונה כ-2500 בנות... אם שואלים אותי באמת מה החשיבות של מידע זה באתר כ"כ מכובד כמו שלכם הוא מסביה הפשוטה רבים מציבור רוצים לדעת על עולם הישיבות, אמנם התקשורת עושה זאת בצורה ראויה אך לא תמיד התקשורת מגיעה למידע הכי עמוק, זהו צוהר לעולם סגור אך לא היה וכנראה גם לא יהיה לעולם חשוף לרשת האינטרנט... כאשני בפעם הראשונה לחשיפתי לרשת חיפשתי באתרכם המעולם את ישיבת אור אלחנן נידהמתי שהמידע לא קיים. בהסתכלות ראשונה אפשר לומר שזהו מידע אשר מיועד לאנשים חרדיים וכמו שאני אומר אשר לא חשופים לרשת ממילא מידע זה לא יעיל, ברם מה שנמצא אחרי שנחקור טוב את הנושא לעומק נגלה שבשנים החרונות יש צורך ורצון רב של ציבור גדול אשר בימים כתיקונם לא חשוף בכלל לעולם התורה והעולם החרדי לדעת על מקומת אלו (דבר זה נראה מאוד חזק בסדרה האחרונה ששודרה בטלויזיה "מרחק נגיעה") מה שוצא מכל זה שמישדע זה חשוב גם לציבור הכללי כמו לציבור החרדי אשר כן חשוף לרשת (כמוני לדוגמא).

אשמח לראות שערך זה ישאר על היכנו, אך כמו תמיד האתר הוא שלכם ורק אבל רק אתם תחליטו! בכבוד רב יעקב נחומי, בוגר של ישיבת אור אלחנן.

  • הערך אמנם לוקה מאוד בחסר, אבל אין ספק שהערך נחוץ. הישיבה שעליה מוסב הערך היא יורשת לישיבה שפעלה באירופה לפני השואה ותרמה תרומה מכרעת לעולם התורה של אחרי המלחמה. אם יהיה לי זמן אני אנסה להרחיב כמה שאפשר, אולם בכל אופן ברור כי קיומו של הערך חשוב. --כוזרי 17:00, 20 באפריל 2007 (IDT)

הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

ישיבה גבוהה עם מאות תלמידים (שקולה למכללה אקדמית) וישיבות בנות, חשיבותה ברורה. יחסיות האמת 14:46, 21 באפריל 2007 (IDT)

זרח בחושך אור לאלחנן.[עריכת קוד מקור]

בס"ד

כמדומני שגאלתי את הערך מעיזבונו ושממונו. אקווה שיבואו עוד אחרים ויוסיפו לו, כיד ה' הטובה עליהם. בכל מקרה הסרתי את תיבת הויקיזציה, מאחר ואין לה מקום יותר. יהודה מלאכי 19:41, 4 בנובמבר 2007 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 06:26, 15 במאי 2013 (IDT)

תקון טעות[עריכת קוד מקור]

ראש הישיבה במודיעין עילית (לא אחוזת ברכפלד) הוא הרב סמפולינסקי אחיו של הרב סומפולינסקי מהישיבה בירושלים 213.151.55.123 14:40, 26 במאי 2015 (IDT)