שיחה:כרומוזום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אורך[עריכת קוד מקור]

האורך של הכרומוזום לא יכול להגיע למטר עשרים? זה מה שאני למדתי

ההבדל לא נראה משמעותי כל כך - מטר לעומת מטר עשרים. האם כוונתך לכרומוזם אנושי או אולי של בעל חיים אחר? גילגמש שיחה 08:39, 15 דצמבר 2005 (UTC)
הכוונה לאנושי. אומנם ההבדל לא גדול במיוחד, אך אני מאמין שאנציקלופדיה צריכה להכיל בתוכה מידע מדויק, ולא "בערך". אנסה לברר את הענייןThe-herod 22:49, 16 דצמבר 2005 (UTC)
זה רעיון מצוין. גילגמש שיחה 22:51, 16 דצמבר 2005 (UTC)
עד כמה שהצלחתי לבדוק, הוא אכן מגיע למטר עשרים.
הכרומוזום הארוך ביותר באדם מכיל 220 מליון בסיסים. המרחק בין כל בסיס לבסיס הוא 3.3 אנגסטרם. לכן 7.26 ס"מ=(6^10*220)*(10-^10*3.3). אבל אם מחברים את כל הכרומוזומים יחד אולי אפשר להגיע למטר עשרים. קרני שיחהזה הזמן ל... 12:00, 11 בינואר 2007 (IST)
אורך כל מולקולות (ברבים!!) ה DNA שבכל תא בגוף האדם, אם ימתחו כחוט, יהיה כ 1 מטר. זו המחשה לאיכות האריזה של ה DNA ולא לשום דבר אחר..אמיר - שיחה 19:47, 29 באפריל 2009 (IDT)

לא ברור[עריכת קוד מקור]

הערך לא ברור לי בקשר למבנה הכרומוזום. לא ברור האם כרומטידות קורות רק בזמן השכפול ואם כן מה המבנה שלא בזמן השכפול, אם לא מה משתנה בזמן השכפול. הערך כרומטידה סובל מאותה הבעיה

תוקן כאן קרני שיחהזה הזמן ל... 15:34, 14 בינואר 2007 (IST)

הקשר בין כרומוזום לצבע[עריכת קוד מקור]

יש קשר בין כרומוזום למילה כרומה(צבע)? ‏Almighty ~ שיחה 14:46, 14 בינואר 2007 (IST)

כרומה (צבע) + סומה (גוף) = כרומוזום (בגלל העובדה שהוא נצבע בקלות במעבדה). אביעד המקורי 15:16, 14 בינואר 2007 (IST)
כמו שצובעים חיידקים ושאר דברים בשביל לראות אותם תחת מיקרוסקופ? איך קוראים לצביעה הזו? ‏Almighty ~ שיחה 17:10, 14 בינואר 2007 (IST)
צביעה היסטוכימית. קרני שיחהזה הזמן ל... 17:24, 14 בינואר 2007 (IST)
תודה ‏Almighty ~ שיחה 19:22, 14 בינואר 2007 (IST)

"כפי שניתן לראות, ישנם זנים פרימיטיביים יותר מהאדם בעלי מספר כרומוזומים גדול יותר"[עריכת קוד מקור]

מה זה אומר זנים פרימיבטיים יותר? מי החליט שאדם מפותח יותר מקוף, ארנבת, אורז או אפילו חיידק? המונח "פרימיטיבי" יכול להתייחס רק לאב-קדמון של אותו מין, האדם יותר מפותח מהאב הקדמון שממנו הוא התפתח. האדם אינו יותר מפותח מפרפר כיוון שגם האדם וגם הפרפר הינם שיא ההתפתחות של המסלול האבולוציוני שהם עברו מאז האב הקדמון המשותף להם. למעשה, כל מין שחי כיום הינו שיא ההתפתחות של המסלול האבולוציוני שלו. לכן אדם לא התפתח מהקוף, (לפחות לא מאלו שחיים כיום), אלא לאדם ולקוף היה אב קדמון משותף. בוב השקט - שיחה 15:45, 10 במרץ 2011 (IST)


מספר מול איכות[עריכת קוד מקור]

האדם אמור להיות היצור המתוחכם ביותר מה שאומר שמספר הכרומוזומים שבתא אחד שלו אמורים להביע זאת וובכן אין קשר בין מספר הכרומוזומים לאיכות היצור אולי יכול להיות התפתחות של כרומוזום אחד שלמעשה מכילמידע כמו שניים שלוש מה שאומר שזה שלסוס 64 כרומוזומים ולאדם רק 46 יכול להיות שאצל האדם הכרומוזום התפתח לאחד מורכב יותר ואילו אצל הסוס אחד התפתח לשניים מה שאומר שאחד של האדם שקול לשניים של סוס אך עדיין למה משמש כל כרומוזום מה החילוק בין שניים מה יקרה אם לאותו כל פעם נוריד כרומוזום אחר מה יגדל

מיטוכונדריה וכלורופלסט מכילים כרומוזומים משל עצמן[עריכת קוד מקור]

מה המקור לכך המחשה זרע מכיל 46 חצאי כרומוזומים ובית מכילה אותו דבר הם מתאחדים ומה שקורה שהמידע שהם מכילים מפתח תא שמכיל גם כרומוזום בתוך המיתוכונדיה והכלורופלסט, כאילו המידע על הכרומוזומים שבאברונים בא מהכרומוזומים שבגרעין כאילו קוד יוצר קוד השאלה לעשש ולחקור למה משמש הכרומוזום במיטוכונדיה ובכלורופלסט ולא רק למה אלא אם באמת הואנוצר ממידע שבכרומוזומים שבגרעין

למיטוכונדריה כרומוזומים משלה[עריכת קוד מקור]

האם הכרומוזומים למיטוכונדריה באים מהזרע והביצית במיטוכונדריה שבהם או שהוא נוצר אחר כך: האם כל המיטוכונדריות של כל היצורים אופן הכרומוזומים שלהם זהה בגנום:

אם היה לכל תא רק המידע הנוגע אליו[עריכת קוד מקור]

למה שלא נגיד לאלוהים או לאבולוציה שאלוהים עשה שהתאים שבגוף כל תא בודד בודד יכיל רק את המידע הנוגע אליו ולא את המידע הכולל של כל התאים: א חלוקת התאיםמתא אחד לגוף שלם היתה בלתי אפשרית כי אם כל תא מכיל חלק איך הוא יתחלק לשניים שונים הרי איןלו מידעלתא עם פעולות שונות וגם תא הרביה מאיפהיבואמידע על חצי איש שלם מקסימום חצי תא אחד בלבד... לכן צריך שכל תא יכיל את המידע של כל התאים כולם מה שמעלה השארה שאולי כל רצף נוקלאוטידים בכרומוזום זה מאפיין כל תא אחר בנפרד כך שהסליל בעצם זה קוד שמונה תא אחרי תא תחקיר למייש להוסיף מידע שלא נאמר

האם מצאו למה משמש כל כרומוזום[עריכת קוד מקור]

יש באדם 46 כרומוזומים למה משמש כל אחד ומה תפיקו של כל אחד: העלתי השערה שכל רצף נוקלאוטידים בכרומוזום מופקיםעל קוד של תא כך ששרשרת נוקאוטידים בכרומוזום הםלמעשה רצף של תאים כאילו אז אולי כל כרומוזום אחראי על סוג מסויים של מערכת ביצור למשל הכרומוזום הראשון אחרי על מערכת העצבים והשני על הדם וכו : השערה:

תקציר עריכה שגוי (שלי)[עריכת קוד מקור]

התבלגנו לי הגרסאות הקודמות. לא היתה השחתה בת ארבעה ימים. סורי. חצי חציל 23:17, 9 בספטמבר 2012 (IDT)

האם זה שיש מספר כרומוזומים ולא כרומוזום אחד זה אומר שיש מספר מערכות באדם לפי כל כרומוזום:[עריכת קוד מקור]

האם כל כרומוזום מאפיין מערכת אחרת בגוף: