שיחה:לימודי ארץ ישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הועבר מדף משתמש ‏Daniel Venturaתבנית:ידיעת ארץ ישראל מטרת התבנית לא ממש ברורה (מה זה בדיוק "ידיעת ארץ ישראל"?) וגם חלק מהקישורים. למשל, קישור ל"מכוני מחקר" - מעבר לצורך בשינוי ללשון יחיד, יש אינספור מכוני מחקר וצריך להגדיר מכונים ספציפיים (למשל יד בן צבי) או להפנות לערך בסגנון "מחקר בתחום ידיעת א"י" שגבולותיו לא ברורים. המלצתי היא לחשוב מחדש על מטרת התבנית, מה לכלול בה ואיך לעצב אותה (שלא לדבר על כך שכרגע האופציות שם מאוד "ציונו-צנטריות"). ‏DGtal‏ 23:58, 13 בדצמבר 2007 (IST)

אתה צודק. כבר שיניתי ועוד אשנה. הנושא הוא בתהליך למידה ולכן הצגתי אותו כדי לקבל תגובות. ברשותך, אעביר פרק זה לדף השיחה ידיעת ארץ ישראלDaniel Ventura‏ 00:05, 14 בדצמבר 2007 (IST)
הועבר מדף משתמש ‏Daniel Ventura‏ אני ממליץ בחום שתעביר את הכל לארגז החול. במצב הנוכחי זה ממש לא בשל למרחב הראשי. אם רצונך בתגובות וביקורות בונות, תוכל לקבלם בעקבות פניה בויקיפדיה:לוח מודעות. ‏DGtal‏ 00:08, 14 בדצמבר 2007 (IST)
לפני 10 דקות הייתי מקבל את הצעתך בחום. אבל אז לא הייתי מקבל את ההערה שלך - אני לא יודע כמה אתה רואה את לוח המודעות - בפעם האחרונה שהבטתי בו הוא היה ריק. לכן מצאתי שזו הדרך היעילה ביותר "להציג את הסחורה". אגב, נדמה לי שעתה התבנית נראית לא רע - בתור התחלה. מה דעתך. אנא נעביר את המשך הדיון לדף השיחה של ידיעת ארץ ישראלDaniel Ventura‏ 00:18, 14 בדצמבר 2007 (IST)

המשך הדיון על התבנית[עריכת קוד מקור]

הועבר מדף שיחה ‏Daniel Ventura‏ 01:08, 14 בדצמבר 2007 (IST) בהמשך לפרק הקודם (סיפור בהמשכים) "זו לא תגובה סבירה. העלאת משהו כל כל בוסרי למרחב הראשי היא לא מעשה מוצדק. יש מספיק שיטות "לעשות רעש" שיכולות להיות לגיטימיות (חברים במסנג'ר, 2-3 בקשות ממומחים בדפי השיחה וכדו'), אבל זו לא אחת הדרכים. אם לא היה כל כך מאוחר, הייתי שוקל ברצינות העברה לארגז חול שלך ומחיקה מהירה (אבל כרגע פשוט אלך לישון). ‏DGtal‏ 00:52, 14 בדצמבר 2007 (IST)

שינה טובה היא תמיד דבר חיובי. אבקש רק כי תרשום לפניך, שאם התבנית תמחק גם ערך ידיעת ארץ ישראל לא ייכתב וכדאי שגם עליו תשים תבנית "מחיקה מהירה" . יש גבול להתערבות בכתיבה.
אגב, אין לי "חברים במסנג'ר" ואשר " 2-3 בקשות ממומחים בדפי השיחה וכדו'" - על בקשות כאלה בדפי שיחה, העירו לי כבר בתחילת כתיבתי בויקיפדיה ש"זה לא מקובל" וכאשר פניתי, הפניה שלי נמחקה. אם תרצה ,תמצא זאת בארכיב הראשון למעלה ‏Daniel Ventura‏ 01:05, 14 בדצמבר 2007 (IST)

הערך כולו יכתב בארגז חול[עריכת קוד מקור]

אבל ההערות נא לכתוב כאן בדף השיחה. תודה .‏Daniel Ventura

יש להוסיף את הביטוי "לימודי א"י ", והיותו "מגמת" לימוד בתיכונים ולימודי-תואר במוסדות להשכלה גבוהה. אגב פליאתך כי רבה ("לא האמנתי כי אין עדיין ערך כזה") ומגמת כתיבתך, אולי תצליח להעלות "ההתישבות העברית בא"י ". כדי שזה לא יהיה "ציונו-צנטרית", שאר הכותבים יאזנו את הערך, לפי דעות אנטי-ציניות.

שינוי שם הערך[עריכת קוד מקור]

לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה הוא השם שנקבע לתחום הלימוד על משרד החינוך. ראו כאן.

לימודי ארץ ישראל הם רק תחום אחד ממיגוון תחומי ידיעת ארץ ישראל - ראו תבנית מטה. לכן שם הערך צריך להיות ידיעת ארץ ישראל. ‏Daniel Ventura‏ 18:19, 8 בינואר 2008 (IST)

כדאי לתקן גם את התבנית. דוד שי 19:16, 8 בינואר 2008 (IST)
מצטער החלטה לא נראית. המזכירות הפדגוגית מכנה את תחום הלימוד במוסדות החינוך בשם לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה. קביעת שם חלקי לערך אינו נראה לי סביר. ידיעת ארץ ישראל הוא תחום רחב בהרבה מתחום הלימודים ‏Daniel Ventura‏ 21:46, 8 בינואר 2008 (IST)

השימוש במושגים: ידיעת הארץ וידיעת ארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

הועתק משיחת משתמש:דוד שי היות ועסקת בזמנו בשינוי שם הערך, אנא שים לב למצב הבא:

  1. "ידיעת הארץ" יש הפני]ה לגאוגרפיה - לדעתי יש למחוק אותה.
  2. "ידיעת ארץ ישראל" יש הפנייה ללימודי ארץ ישראל.
  3. לדעתי יש לשנות כך ש"ידיעת הארץ" תופנה ללימודי ארץ ישראל. וראה גם תוספת קצרה שלי בנידון בערך. ‏Daniel Ventura‏ 23:50, 14 ביוני 2008 (IDT)
לדעת מילון אבן שושן, ידיעת הארץ = גאוגרפיה. דוד שי - שיחה 00:15, 15 ביוני 2008 (IDT)
תודה. שבוע טוב. ‏Daniel Ventura‏ 00:44, 15 ביוני 2008 (IDT)

הועתק לשני הערכים על מנת לספק מידע לאלא שעשויים לעות את הנושא. ‏Daniel Ventura‏ 21:19, 15 ביוני 2008 (IDT)


"ידיעת הארץ" עדיין מפנה לגאוגרפיה ולא לערך הזה. זאת טעות, או שיש סיבה? טבעת-זרם - שיחה 17:22, 5 בפברואר 2009 (IST)

ויקישיבה[עריכת קוד מקור]

החומר המובא בערך זה שהיה בגירסאות קודמות של הערך "לימודי ארץ ישראל" בןיקיפדיה העברית ונכתב על ידי הועתק לערך "ידיעת ארץ ישראל" בויקישיבה04:59, 29 באוגוסט 2008 (IDT)