שיחה:מאיר סולובייצ'יק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לאחר הסתלקותו עומד בנו הגדול רבי יצחק זאב בראשות הישיבה, לצדו מכהן כר"מ בישיבה אחיו רבי חיים. ובמקביל פתח הבן רבי יחיאל ישיבה נוספת בשם "ישיבת הגר"מ הלוי", ולצדו נמצאים בישיבה אחיו רבי אברהם ורבי יוסף דב

בני מרן הגר"מ הלוי[עריכת קוד מקור]

לאחר בירור מעמיק מרן הרב מאיר סאלאווייציק השאיר אחריו חמישה בנים, בנו הגדול הגאון הרב יצחק זאב הלוי סאלאווייציק ממשיך דרכו בראשות הישיבה ונתפס בבית בריסק כממשיך, יש הרואים בו אף ממשיך לסבא הגדול מרן הרב מבריסק, הוא עבר הרבה בחייו, יש בן נוסף שגם נערץ מאוד בחוגי בריסק בשם המיתולגי הגאון הרב חיים סאלאווייציק, מייד לאחר פטירת האב מרן הרב מאיר, מינה הבן הגדול הגרי"ז את אחיו הגאון הרב חיים לכהן לצידו בישיבה, והרב חיים גם מוסר שיעורים קבועים בישיבה, כמו כן מכהן כנשיא קרן מאיר עיני ישראל על שם אביו יש קבוצה גדולה של נגידים בארה"ב שרואים בו את רבם. הבן הגאון הרב יחיאל נשאר בבית המדרש הישן עם קבוצת אברכים תלמידי אביו, ומוסר שם שיעורים קבועים, הבן הצעיר עדיין לא נשוי בשם יוסף דוב והא גבאי צדקה גדול, הבן הרב אברהם לא הבנתי במה עיסוקו היה גר תקופה בבית שמש, ויש את החתן הרב צבי גרוסברד ששמו הולך ל]ניו כתלמיד חכם ובעל מידות אבל אינו שייך לישיבה של חמיו כלל.

מרוב מיתולוגיה לא רואים את היער ואת ההר. נא להמציא מקורות כתובים עברית שנוכל להתרשם. תודה מראש ותודה על ההשקעה בתחקיר המעמיק. ביקורת - שיחה 22:36, 30 בינואר 2017 (IST)

אהבתי את הבירור המעמיק, ההשקעה גלויה.