שיחת משתמש:ביקורת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Cquote2.svgלכל אחד יש זכות לדעה משלו
אבל לאף אחד אין זכות לעובדות משלו
Cquote3.svg
משתמש:ביקורת ויקיפדיה:עמוד ראשי/מחר ארגז כלים
Ružomberok - Hrabovo pano.jpg
גודל דף זה 24.19 קילובייט.
תמונה נבחרת, מרץ-אפריל 2014: "הקיסרית אוגוסטה" עוזבת את ניו-יורק, 1895


תמונה נבחרת, מאי-יוני-יולי 2014: גרפיטי שציירו חיילים במשך השנים 1891-1945 על קירות Fort de Roppe (צר') (או: פורט ניי)


תמונה שלא נבחרה


Textsong1.jpg

ויקישיתוף - קבצים חדשים[עריכת קוד מקור]

היי ביקורת,

הוספתי לך לפיצ'ר גם ישיבות - Category:Yeshivas. אם תרצה שאסיר, עדכן אותי. Geagea - שיחה 16:27, 19 בינואר 2020 (IST)

לא להסיר, זה נהדר. תודה לך על הכל, Geagea. ביקורת - שיחה 19:51, 19 בינואר 2020 (IST)

שמואל שלמה בוירסקי[עריכת קוד מקור]

בדוק בבקשה ערך זה. שלום ותודה מראש. 129.69.140.138 14:49, 20 בינואר 2020 (IST)

עשיתי ככל אשר ציוויתני. ביקורת - שיחה 15:42, 20 בינואר 2020 (IST)

הי ביקורת[עריכת קוד מקור]

זה מאוד יפה מצידך. מחמם את הלב שיש גם התכתבויות כאלה בוויקיפדיה... שבוע טוב ומלא בעריכות טובות Face-smile.svg תלם - בואו להצטרף לוויקישטעטל! 20:09, 25 בינואר 2020 (IST)

יש המון. חברים בכל זאת. תודה על המחמאה, שבוע טוב ופורה גם לך. ביקורת - שיחה 20:10, 25 בינואר 2020 (IST)

hallo[עריכת קוד מקור]

Ich habe dir eine Mail geschrieben דגש חזק - שיחה 22:17, 27 בינואר 2020 (IST)

דאנקה שיין. מיד הולך לראות. ביקורת - שיחה 22:48, 27 בינואר 2020 (IST)

רחוב שמעון בן-שטח (יפו)[עריכת קוד מקור]

הרחוב הזה נמצא מחוץ אל "יפו העתיקה". זה יותר באזור של "שוק הפשפשים" שזה גם כן אזור מאוד עתיק אבל מחוץ לשם. פארוק - שיחה 21:02, 1 בפברואר 2020 (IST)

אכן, זה קרוב לשוק הפשפשים, אבל תזכיר לי בהקשר למה אתה אומר את זה? תמונה כלשהי שהעליתי פעם? ביקורת - שיחה 23:25, 1 בפברואר 2020 (IST)

ויקיפדיה:דיווח על טעויות[עריכת קוד מקור]

שלום ביקורת, אני מפנה את תשומת לבך לפסקה "בסיס חצור". יש שם מכתב שכולו האשמות מטורפות, לא קוהרנטי וחסר כל הגיון. בדרך כלל, כשיש איזו פנייה אווילית, אני פשוט מוחקת אותה, אבל כאן נראה לי שדרוש טיפול זהיר יותר. בכל מקרה אסור שזה יישאר כאן מחשש לתביעות. שלומית קדם - שיחה 10:26, 4 בפברואר 2020 (IST)

שלומית קדם, תודה על פנייתך, הסתרתי את הגרסה המדוברת בשל חשיפת פרטים אישיים. זה נשמע מקרה נפשי אבל מי אנחנו שנשפוט. בכל אופן לא זו הבמה המתאימה. המשך יום נהדר. ביקורת - שיחה 10:49, 4 בפברואר 2020 (IST)

תודה לביקורת[עריכת קוד מקור]

על תשומת לב מחממת לב. Drz - שיחה 15:54, 4 בפברואר 2020 (IST)

אודה לחוות דעתך - אוטואנטישמיות[עריכת קוד מקור]

שלום ביקורת, אפתח בהקדמה קצרה:
בעבר ניסיתי להכניס את הטקסט דלהלן בהסתמך על "השילוח" כמקור משני, ולצערי דיונים בנושא התמקדו בי וב"השילוח" במקום להתמקד בעיקר...
טרחתי ועיינתי במקור (בספריה הלאומית), וכעת אשמח לשמוע את דעתך בשאלה ה"חשיבות האנציקלופדית".

האם יש חשיבות אנציקלופדית להוסיף לפיסקה "שימוש" בערך אוטואנטישמיות את הטקסט דלהלן, שמתייחס למקור קדום לעומת מקור הראשוני המוזכר כיום בערך:

הפילוסוף יחזקאל קויפמן פרסם כבר בשנות ה-30 המוקדמות את החיבור "חורבן הנפש" בו תקף את האוטואנטישמיות (אותה הוא מכנה "אנטישמיות-מאהבה") ששררה מתקופת ההשכלה ועד תקופת פרסום המאמר, והראה כי האוטואנטישמיים אימצו את השקפה וגישתה של האנטישמיות מבחינת "שקר, הכללה, ייהוד והחמרה". קויפמן הדגים בחיבורו כיצד האוטואנטישמיים מאמצים את השקרים שהופצו על העם היהודי, מכלילים את היהודים כולם בפשעים של יחידים, מכנים כ"חטאים יהודיים" עוולות אשר נפוצים בקרב כלל האומות ונוקטים בסטנדרט כפול כאשר הם מאשימים את היהודים במעשים אשר אינם נחשבים כלל לפסולים כשהם מבוצעים בידי עמים אחרים[1].
  1. ^ כתב העת 'מאזניים', טבת תרצ"ד (1933))
תודה רבה בן נחום - שיחה 15:08, 5 בפברואר 2020 (IST)
ביקורת, ראה בבקשה את תגובתי לפסקה הזאת בשיחת משתמש:Liadmalone#הפניה החד-שבועית שלי. Liad Malone - שיחה 19:54, 5 בפברואר 2020 (IST)
רואה אני את דברי Liadmalone, בן נחום קחם לתשומת לבך.
בלא לגרוע מהאמור, הריני להתייחס לגוף הדברים:
קויפמן חד-משמעית לא דיבר על אוטואנטישמיות במובנה הנוכחי, אלא בבואו לשלול נקודות בהגות הציונית באמצעות הצבעה על יסודות אנטישמיים שנטמעו בתפיסה הציונית (ותפיסת תנועת ההשכלה קודם לכן), הצביע על העובדה שאנטי-שמיות אינה תמונת המראה של פילו-שמיות, וניתן למצוא אוהבי יהודים שעדיין יחשבו ויפעלו נגד האינטרס היהודי מתפיסה אנטישמית.
אוטואנטישמיות מדברת על שנאה אמיתית שביטויה בביקורת הרסנית וכדומה על העם ומוסדותיו. כשמישהו מסב את תשומת לב יריביו לכך שחלק מהנחות היסוד שלהם שגויות ומקורן בתפיסת עולם אנטישמית - שלה הם מתנגדים, הוא אינו מאשים אותם באוטואנטישמיות, אלא מנסה לשכנע אותם בטעותם ובצדקתו, מתוך הנחה מוקדמת שהם אינם אוטואנטישמים. ביקורת - שיחה 22:55, 5 בפברואר 2020 (IST)
Ok. קיבלתי.
לאור דבריך, אציע נוסח בחד בדף השיחה של הערך הנ"ל. בן נחום - שיחה 08:30, 6 בפברואר 2020 (IST)

2 משתמשים[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע איפה אני אמור לכתוב את זה אבל נראה לי שהמקום הוא כאן. נראה לי שיש משתמש עם 2 שמות. משתמש:דוד55 ושיחת משתמש:Balberg הם כותבים אחד אחרי השני וכפי שכבר כתב ערן בשיחה של השני. ולהלן חלק מהערכים: שיחה:תומר רזניק, שיחה:משיח בכיכר, שיחה:שער יד האלוהים, שיחה:הילית כהן, שיחה:אליאב נחליאלי, ובעיקר בערכים שיחה:אוהד בר, שיחה:יוזמה פמיניסטית (פולין), שיחה:מאסר ישראלים בחוץ לארץ.

במקרים הראשונים זה נשמע עוד איך שהוא הגיוני אבל במקרים שהבאתי בסוף זה ממש קיצוני. לא יודע אם כדאי לחשוד אבל אם המשתמש השני במילא לא תורם אז... ● קער א וועלטשיחה • י"א בשבט ה'תש"ף • 07:03, 6 בפברואר 2020 (IST)

שלום קער (? קריצה), המקום לבירור דברים כאלה הוא ויקיפדיה:בדיקה. תוכל להעתיק את הודעתך כאן לשם ולבקש שיבדקו אם מדובר באותו משתמש, אם הממצאים שלך ייראו חשודים לשני בודקים תתבצע בדיקה עמוקה יותר ואולי יהיו ממצאים. בכל אופן, אם משתמש אחד מהם לא משתתף בהצבעות אין איסור גורף על בובות קש לצרכים שונים, והמשתמש דוד55 הוא משתמש מוכר ותורם מאוד. ביקורת - שיחה 11:21, 6 בפברואר 2020 (IST)
אין לי שום קשר עם משתמש:Balberg דוד א. - שיחה 17:14, 6 בפברואר 2020 (IST)
תודה רבה. ● קער א וועלטשיחה • י"ב בשבט ה'תש"ף • 01:16, 7 בפברואר 2020 (IST)
אין לי שום היכרות עם דוד א. Balberg - שיחה 20:05, 11 בפברואר 2020 (IST)

עריכה בויקיפדיה:[עריכת קוד מקור]

שלום לך. שמת לב שהרבה זמן לא ערכתי. זה נבע מכמה דברים (בין היתר הבירוקרטיה הנוראה שיש בויקיפדיה) אבל על כל פנים, לאחרונה הוסבר לי ע"י אחד מהחברים בקהילה שכדאי לחזור ולתרום מהידע שלי (אגב אני לא מתבייש בידע שיש לי וכן לא להפך-) אני רוצה רק לבקש ממך דבר אחד. אני לא אוהב (בלשון המעטה) שמשתמש בעל ידע פחות ממני בצבא יעיר לי. כלומר, ביקורת היא נכונה וטובה וכן בונה, אך בתחום שאני שרתתי בו למעלה מעשור אני מתמצא יותר מחברה שהיו 3 שנים. למשל במקרה של אסף השני ועוד מקרים לא נעימים. אשמח אם תוכל לייעץ לי בנושא. (אגב היה משתמש שפקפק באמינות דברי - כגון שאני קצין במיל' ועוד, אז אני מוכן לשלוח את המ.א שלי ותמונה אם צריך שיאמתו א"ז. שמי אינו שלומי חלוויעל אלא שם אחר. ) תודה מראש, שלומי חלוויעל - שיחה - צה"ל חזק ומוכן! - שיחה 22:06, 8 בפברואר 2020 (IST)

נתקלתי בפנייה זו ואני סקרן לשמוע את תגובתו של ביקורת עליה. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 22:16, 8 בפברואר 2020 (IST)
שלום שלומי, הייתה לנו שיחה בנושא הזה בעבר כזכור לך. אני מניח שרובנו לא אוהבים שמעירים לנו, בוודאי לא בתחום שבו אנחנו אמורים להתמצא. לשמחתנו בוויקיפדיה פערי הידע שאתה 'מביא מהבית' נחסכים, שכן כל מידע חדש שנוסיף למרחב הערכים יהיה מגובה במקור, ולא מבוסס על "תאמינו לי שאני יודע על מה אני מדבר". כך שאם כתבת דבר עם מקור, ההערה של המשתמש השני לא תעלה ולא תוריד אלא אם גם הוא יביא מקור שידייק את המידע שהבאת אתה.
בקיצור, המיזם הוא מיזם שיתופי, תשתדל להסביר פנים לכולם ואני בטוח שאחרים התייחסו אליך באופן דומה. נשמח מאד שתוסיף מהידע הרב שלך, עם מקורות, ושאם מישהו יעיר לך תענה לו בסבלנות, ותסביר אם יהיה צורך באמצעות המקורות שעל פיהם כתבת מה שכתבת. אני בטוח שלא תהיה לך כל בעיה לעשות זאת. שבוע טוב והמשך תרומה נעימה. (אשמח אם תרחיב לגבי "הביורוקרטיה הנוראה", אולי נמצא מה לשפר). ביקורת - שיחה 23:59, 8 בפברואר 2020 (IST)

שיבה לפעילות[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אני משיב לפנייתך מיום 24.11.2019 בדף השיתה שלי. הפסקת פעילותי נבעה מבעיות בריאות. אני מקווה לחזור בקרוב לפעילות.

אברהם אמיר - שיחה 10:49, 14 בפברואר 2020 (IST)
יקירי, אנחנו מחכים לך. מאחל לך בריאות איתנה לאורך ימים ושנים, והרבה אושר ונחת. ביקורת - שיחה 11:24, 14 בפברואר 2020 (IST)

שחזור עריכה שלי בערך סמיון קריבושיין[עריכת קוד מקור]

מדוע לדעתך עדיף לשמר את הצורה הסכם ריבנטרופ-מולוטוב על פני הסכם ריבנטרופ–מולוטוב? RimerMoshe - שיחה 21:50, 16 בפברואר 2020 (IST)

ראיתי שבינתיים שיחזרת את השיחזור, תודה. RimerMoshe - שיחה 21:52, 16 בפברואר 2020 (IST)
משה יקירי, אני מסמן את עשרות העריכות שלך ברשימת המעקב שלי כבדוקות, משום מה הרשימה "קפצה" לי באמצע, וכך לחצתי על "שחזור" בטעות וכעבור שנייה או שתים שחזרתי את עצמי. לא הייתי משחזר בלי לכתוב תקציר כראוי. תודה על עריכותיך, ושוב סליחה על עגמת הנפש הרגעית. ביקורת - שיחה 21:54, 16 בפברואר 2020 (IST)
למען האמת באמת התעניינתי אם יש לדעתך סיבה להעדיף את המתכונת של המקף הקצר על פני המקף הארוך. מסתבר שנפשי העדינה הצליחה לצלוח בשלום את ההלם הרגעי. RimerMoshe - שיחה 21:58, 16 בפברואר 2020 (IST)
כבר נבהלתי. אם אני זוכר טוב הכלל הוא להשתמש במקף ארוך כפי שעשית. אין כמוך, עד מאה ועשרים (עריכות בשעה...). אנשים כמוך מטייבים ומדייקים את ויקיפדיה העברית לתועלת הכלל כולו, תענוג לקרוא אנציקלופדיה מוגהת ומדוקדקת. ביקורת - שיחה 22:01, 16 בפברואר 2020 (IST)
רבותיי: קו מפריד – ; מקף ־ ; מינוס - . דגש חזק - שיחה 22:05, 16 בפברואר 2020 (IST)

עורך בעייתי[עריכת קוד מקור]

משתמש:King G.A - אין לי מילים. פשוט תעיין בארכיב דף השיחה שלו, בהיסטוריית הביטולים שלו ובהתכתבויות איתו בדף השיחה. דפוס חוזר של עקשנות, חוסר נכונות לדיון בדפי שיחה של ערכים או בדף שיחתו, התעלמות מביקורות חוזרות ונשנות. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

King G.A, שים לב לפנייה זו. לאחר שקראתי את הארכיונים התרשמתי שלא מדובר בתלונת סרק אלא בהרגשה אמיתית של האלמוני: אם אלמוני מוצא לנכון לבוא להתלונן בדף שיחתי, מתוך מצוקה ניכרת, זה אומר שלא הצליח להתנהל מולך, ואתה צריך לשים לב מאד בנושא השחזורים כדי לחסוך מצבים דומים. התורמים האלמונים הם תורמים שווי זכויות לחלוטין לשאר התורמים, ומסיבותיהם שלהם בחרו שלא ליצור ניק קבוע, אין סיבה להקל ראש בעריכותיהם. אני בטוח שתשים לב שבעתיים מעתה. המשך תרומה מהנה לשניכם. ביקורת - שיחה 12:37, 2 במרץ 2020 (IST)

בקשה להקלה ספציפית[עריכת קוד מקור]

שלום ביקורת, לפני כמה ימים פניתי בבקשה דלהלן למשתמש:ערן, אך לצערי הוא לא הגיב לה.
משכך, אני מעתיק את הטקסט המלא לכאן, בתקווה שאזכה לקבל ממך מענה מהיר יותר. תודה מראש בן נחום - שיחה 17:54, 9 במרץ 2020 (IST)

בוקר טוב ערן,
לפני קרוב לחודש (ב-9 בפברואר) ביקשתי ממך הקלה ספציפית בהגבלות עלי, בנושא שמעולם לא נמתחה עלי ביקורת לגביו ולא עלולה להיות כזו. באדיבותך (ובתמיכת משתמש:Gilgamesh) הסכמת, ואכן כך יכולתי לתרום יותר לויקיפדה בלא שנגרם צל צילו של נזק או טרחה כל שהיא לויקיפדיה או לויקיפדים אחרים.

לאור זאת בקשה צנועה דומה לי אליך:
יש ערכים רבים על אישים, בהם אין בפיסקה "קישורים חיצוניים" אפילו קישור אחר למאמר/נאום בעברית של האישיות שהערך נכתב עליה.
אני מבקש להתיר לי במקרה כזה להוסיף שם קישור אחד למאמר/נאום בעברית של האישיות שהערך נכתב עליה, גם אם המקור של המאמר/נאום נמצא בגיליון שכבר ביצעתי 5 עריכות בהתבסס עליו.
יודגש כי מעולם לא נמתחה עלי ביקורת בגין עריכה מהסוג שלגביו מתבקשת ההקלה, ונראה שגם לא עלולה להיות כזו בעתיד.
תודה רבה בן נחום - שיחה 09:18, 4 במרץ 2020 (IST)

שבוע טוב ערן, מתזכר בן נחום - שיחה 19:46, 7 במרץ 2020 (IST)
בן נחום, אם אכן יהיה מדובר בקישור אחד שיעמוד בשאר התנאים שכתבת, אני לא רואה סיבה לא לאפשר לך את החריגה הזו. כדי שלא ניכנס לסחרחורת מפניות אישיות לביורוקרטים ומראית עין של כאוס סביב הסיפור הזה, התייעצתי כעת עם בריאן וה"הקלה" ניתנת גם על דעתו. אנא הקפד שלא לסטות מהנ"ל. פורים שמח. ביקורת - שיחה 16:00, 10 במרץ 2020 (IST)

חדשופדיה: 22-28/3/2020[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2020 – שבוע #13
עודכן ב־22 במרץ
לחתימה על מנוי לידיעון

בית ספר ויקיפדיה הוא בית ספר וירטואלי המנוהל על ידי GUNR7229. בית הספר הוקם ב-15 במרץ 2020, לאחר שהוחלט לסגור את בתי הספר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בישראל. בבית ספר ויקיפדיה כולם מוזמנים ללמוד, בעיקר תלמידים שבית ספרם סגור והם מחפשים תעסוקה. במהלך השבוע מתבצע שיעור קולנוע, בו התלמידים מוזמנים לכתוב ולערוך ערכים הקשורים לקולנוע וטלוויזיה, ביניהם סרטים, סדרות, שחקנים, מדבבים, אישים מהתעשייה (במאים, תסריטאים, מפיקים וכו'), פרסים ופסטיבלים בתחום, אולפנים, חברות הפקה, דמויות, ערוצי טלוויזיה וכו'. • לאור הקורונה, נפתח בויקיפדיה מיזם חדש - מיזם הקורונה. אתם רשאים להצטרף אליו ולכתוב ערכים במסגרת המיזם.

סטטיסטיקה[עריכת קוד מקור]

היי, לגמרי במקרה בשוטטות שקצת יצאה מגבולות הגזרה הגעתי לאיזשהו דף שיחה שעדכנת בו את אחד המשתמשים בזה שהוא כתב כבר למעלה מ-50 ערכים. ציינת שם שיש איזושהי סטטיסטיקה שאתה אחראי עליה שמודדת את כמות הערכים של משתמשים. תמיד הייתי סופר באופן ידני את הערכים שיצרתי כך שאין לי באמת מושג כמה כתבתי (ואני ממילא מחשיב רק מסוימים), ובכל זאת עניין אותי - יש לך איך להפנות אותי למקום הרלוונטי בבקשה? מו סיזלאקהטברנה 23:55, 29 במרץ 2020 (IDT)