שיחת משתמש:ביקורת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Cquote2.svgלכל אחד יש זכות לדעה משלו
אבל לאף אחד אין זכות לעובדות משלו
Cquote3.svg
משתמש:ביקורת ויקיפדיה:עמוד ראשי/מחר ארגז כלים
Ružomberok - Hrabovo pano.jpg
גודל דף זה 91.74 קילובייט.
תמונה נבחרת, מרץ-אפריל 2014: "הקיסרית אוגוסטה" עוזבת את ניו-יורק, 1895


תמונה נבחרת, מאי-יוני-יולי 2014: גרפיטי שציירו חיילים במשך השנים 1891-1945 על קירות Fort de Roppe (צר') (או: פורט ניי)


תמונה שלא נבחרה


Textsong1.jpg

תודה[עריכת קוד מקור]

על כל מה ומי שאתה. לתחושתי ספגת המון פיכסה בחודשים האחרונים על לא עוול בכפך למעט נכונותך למלא תפקיד מלא אחריות ללא שום הטבות או תגמול חומרי. יחסית לפעילות התנדבותית, זו פעילות די כפוית טובה.
אני חושב שהפעולות שלך ושל שאר הבירוקרטים מבורכת, ותורמת להרגעת הרוחות בשלל סיטואציות נפיצות. הכי קל לצעוק או להפעיל סנקציה. הרבה הרבה יותר קשה להניח לאגו בצד, ולקבל החלטה שהיא כולה לטובת המיזם ולא לטובת סיפוק תחושת הנקם שלי או של אנשים שאכפת לי מהם ושנפגעו. אני מעריך מאד את הקו שאתם נוקטים בו, גם אם לא תמיד אני מסכים על כל נקודה, בראייה הרחבה, אתם מביאים המון שקט ואווירה של פלורליזם והכלה. המעשים שלכם חשובים ועוזרים לכולנו, בטוחני שעוד רבים מרגישים כך. SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 18:23, 4 בינואר 2021 (IST)

מאד מאד מודה לך על דבריך. באמת תודה. ביקורת - שיחה 18:44, 4 בינואר 2021 (IST)
מסכים עם כל מילה של גארפילד. קבל ח"ח גם ממני. בתקופה לא פשוטה זו, אתה אחד הקולות השפויים הבודדים שנשמעים. בכלל, אתה בין האנשים שאת דעתם אני הכי מעריך, גם אני לא תמיד מסכים אם מה שאתה אומר. יורי - שיחה 00:14, 5 בינואר 2021 (IST)
תודה גם לך יורי. ביקורת - שיחה 00:33, 5 בינואר 2021 (IST)

קטגוריה שיצרתי[עריכת קוד מקור]

קרה משהו מוזר בקטגוריות האחרונות שיצרתי, ראה את הקטגוריות: תבניות - דגלים של ערי בירה ותבניות - דגלי הונגריה. תוכל לטפל בכך? ספסף - תנו כבוד לעורכים הצעירים 20:10, 7 בינואר 2021 (IST)

נראה לי שתקנתי חלק. תוכל למקד אותי מה היה נראה לך לא בסדר? ספסף? ביקורת - שיחה 20:37, 7 בינואר 2021 (IST)
יש לי לפני רשימת הדגלים כוכבית שמתחתיה יש רשימה שכתוב בה:

משתמש:01iproject09 2K6 לונה 2K12 קוב משתמש:7uP 9K32 סטרלה-2 1951 בספורט 1952 בספורט 1953 בספורט 1954 בספורט 1955 בספורט 1956 בספורט 1957 בספורט 1958 בספורט

וכו'

ספסף - תנו כבוד לעורכים הצעירים 21:56, 7 בינואר 2021 (IST)
לא צריך דוגמה כה ארוכה. קיצרתי. ספסף, ראית את התיקונים שעשיתי? מכאן ואילך נסה נא להבין מה עושה כל דבר בתוך הקוד ואל תסתפק בהעתקה בעלמא. אנשים רבים כאן ישמחו להדריך ואתה תצא נשכר. ביקורת - שיחה 23:37, 7 בינואר 2021 (IST)
לא הבנתי מה עשית, אני לא בקיא בקוד מקור, תוכל להסביר?ספסף - תנו כבוד לעורכים הצעירים 21:56, 7 בינואר 2021 (IST)
ספסף, כשמכניסים משהו כלשהו בתוך תבנית, ולא רוצים שהוא יופיע בכל הדפים שמכילים את התבנית, "עוטפים" אותו בתגית "noinclude", שמלמדת את "המחשב" לא להתייחס לטקסט הזה בדפים מכלילים. כשהוספת קטגוריה נוספת עם תגית הסיום "/noinclude" בלי הפתיח, בעצם השארת קטגוריה בתבנית בלי לעטוף אותה בהוראה הנ"ל, כך שהתבנית "קראה" את השורה שהוספת בכל הדפים שמכלילים אותה, וכך הופיעו כל הדפים שמשתמשים למשל בתבנית דגל הונגריה, בקטגוריה המתאימה... ביקורת - שיחה 14:04, 8 בינואר 2021 (IST)

ויקיפדיה:בירורים[עריכת קוד מקור]

שלום, ארכבת את הדיון בבירורים בנושא התנהגות יורי, אך לא ראיתי סיכום או מסקנות. האם אני מבין מהעדר מסקנות שאתה חושב שעריכות בלתי פוסקות בערך שאך התחילה כתיבתו והושמה עליו תבנית בעבודה הינן מעשה ראוי? (לא כתבת מילה בנושא, לפחות לא שמתי לב לכך). האם מלחמת עריכה עם כותב הערך, שוב - כאשר תבנית בעבודה עדיין מושמת ולפי קודי ההתנהגות המוכרים לי לא מפריעים לכותב בימים הראשונים לתחילת עבודתו גם ראויה? אני לא מתייחס לתוספת הזעירה שלי - שלושה סרטוני יוטיוב שמהם שניים נמחקו על אף הערות מספר כותבים בדף השיחה שהם ראויים. --‏Yoavd‏ • שיחה 06:50, 8 בינואר 2021 (IST)

אני חושב שחזרתי בתקציר על מה שכתבתי בתוך הדף. מלבד זה שתמונת מה שקרה שם (שנמנעתי בכוונת מכוון מלהיכנס אליה בשל מה שכתבתי ואכתוב בהמשך) אינה חד-משמעית בעיני חברי הקהילה, ההפרעות ההדדיות והריצה לבירורים ולוק:במ הם רק חלק מאי-הנחת הכללי שמסב ערך אחד שהביא אותנו 3 פעמים לבירורים ארוכים, ארסיים ומלאי טינה ושנאה, כאלה שהורסים את הקהילה היפה הזאת בשיטתיות. הגיע הזמן שאנשים ישימו לב מה הם עושים, ולא יגלגלו עיניים ויאמרו: נכון שהערך הזה פוליטי, אבל הוא לצד הנכון, וזה נורא חשוב שיהיו פה ערכים כאלה. אני אמון על נשמת אפו של המיזם הזה - אפשרות של חיי קהילה סבירים שיאפשרו לכולם להמשיך לתרום. והדרישה המתמשכת של 'יקוב הדין את ההר' מתוך החור של הקוקר שמסתכל רק על ערך שמעניין את פלוני.ת ברגע הנתון הזה, היא אחד מהדברים שמולם הציבה הקהילה את הביורוקרטים. אין לי מנדט להיגרר אחרי מקרה נקודתי בהתעלמות מוחלטת מהנזקים הסביבתיים. אם עורכים ותיקים ומוערכים לא מבינים את זה, אולי כדאי להציע הצעה לפרלמנט לבטל את מוסד הביורוקרטיה, ושאיש כל הישר בעיניו יעשה. מה דעתך יקירי? ביקורת - שיחה 14:00, 8 בינואר 2021 (IST)
יש לי הצעה אחרת לגמרי שתפתור את כל הבעיות האלו, והיא פחות או יותר לחזור לקוד ההתנהגות שהיה קיים לפני 15 שנים:
  • ערך חדש, עם תבנית בעבודה - לא נוגעים בו כלל למשך שבועיים (במידה והכותב ממשיך לערוך אותו מדי יום) - אין לגעת כולל כמובן תבנית מחיקה, חשיבות וכל עריכה אחרת, למעט אם כותב הערך ביקש ממישהו עזרה טכנית (העלאת תמונה, גרפיקה וכדומה)
  • תגובה חריפה מאוד לדברים "ארסיים ומלאי טינה ושנאה" כדבריך. תגובה הולמת להתבטאויות כאלו היא חסימה לחודש - כדוגמה

הסעיף הראשון, של התעללות בכותבים , ובמיוחד בכותבים חדשים, עולה כל הזמן בדיוני המדריכים בויקימדיה. כדאי לך לשוחח עם המדריכות הראשיות, רותי אלסטר ושי כץ ולשמוע חוויות. --‏Yoavd‏ • שיחה 15:04, 8 בינואר 2021 (IST)

אני בעד לנסות כל מה שעובד. עלתה כאן טענה בקשר לשימוש פסול אפשרי בתבנית הזו בערכים בעלי משמעות אקטואלית ויש לתת את הדעת גם עליה.
את הנושא של "התעללות בכותבים" אני מכיר לצערי, ובהזדמנות זו, אתה יכול להפנות אלי כל עורך שנתקל בהתעללות כזו, המקרים האמיתיים הם מובהקים ואני בהחלט מוכן לתרום מזמני כדי לספק סביבת עבודה מוגנת לוויקיפדים פוטנציאליים. מה שכן, הכניסה לקהילה יחסית מגובשת כמו שיש לנו כאן, מצריך מאמץ (מן הסתם אתה יודע מנסיונך האישי, אני עקבתי כמה שנים [!] אחרי התנהלות הקהילה עד שהעזתי לערוך... וקראתי את כל גליונות הטילדה מראשיתה כדי להכיר את יחסי הפנים) כלשהו, ולעתים עושה רושם שאנשים לא חושבים על הפן הזה, וממש נעלבים כשלא נמצא מיד מישהו שישקיע רבע שעה בסידור תרומתם הלא-תסולא-בפז לאיזשהו ערך. ביקורת - שיחה 16:08, 8 בינואר 2021 (IST)

הרב יוסף ליברמן[עריכת קוד מקור]

לביקורת, שלום!

תמוה בעיניי שעדיין אין ערך על מחבר שו"ת משנת יוסף וספרים רבים אחרים. האם יש בידך להרים את הכפפה?

תודה! אנונימי/ת לא חתם/ה

זה לא תמוה, תחום הרבנים בוויקיפדיה, די מוזנח לצערנו. לרבנים חשובים רבים (גם מהמאות ה-19 ומטה) עדיין אין ערך, כך גם לרבנים מחברי ספרים חשובים אחרים. גם כאלה שעומדים ברף החשיבות כאן. אני חושב שאחרי שיהיה חומר זמין עליו ברשת, מטבע הדברים יהיה קל יותר לכתוב. ביקורת - שיחה 11:58, 12 בינואר 2021 (IST)

חדשופדיה 2021 שבוע 2[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #2
עודכן ב־14 בינואר
לחתימה על מנוי לידיעון

• בפרלמנט מתקיימת הצבעה על קריטריון האלבום
• במזנון מתקיים דיון לגבי הגדרה של עורכים שחשבו לקבל תשלום על כתיבת ערך ובסוף לא קיבלו אותו
מפגש יום הולדת 20 לוויקיפדיה ייערך ב־17 בינואר בשעה 18:00. ההרשמה תעשה באמצעות גוגל פורמס בקישור הזה והקישור לזום ישלח לנרשמים בסמוך למפגש. •
תחרות הכתיבה העשירית תסתיים בעוד כחודש וחצי. מהרו להירשם! •
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא ניו אינגלנד
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך אפילפסיה לרשימת הערכים המומלצים כאן

אזהרתך ל-La Nave Partirà[עריכת קוד מקור]

היי ביקורת. סגרת את הבקשה שפתחתי בבקשות מפעילים ואמרת שהזהרת את המשתמשת. ראיתי שאכן הזהרת אותה על כך שהיא עורכת על רקע פוליטי תלוי ובלתי ענייני בעליל (הצטרפת למה שאלי כתב). לא שזה לא נכון (זו אפילו אמירה עדינה לגביה), אלא שאני התלוננתי על משהו אחר. התלונה שלי הייתה על כך שהיא כינתה אותי "ביריון" בתקציר עריכה (שעדיין לא הוסתר דרך אגב), וחזרה על הכינוי הזה כלפי גם בדף שיחתה. בבוקר שלמחרת הוסיפה שאני עוסק ב-"טרללת מלוכנית". האם זו לא עבירה על כללי ההתנהגות? האם התנהגתי בביריונות רק כי שחזרתי עריכה שלה שלא הסכמתי איתה? האם אני עוסק ב-"טרללת מלוכנית" רק כי עסקתי שעות בהסרת הטיות ופרטים טפלים, בדיקת מקורות, חיפוש חומרים וכו' ובסופו של דבר הגעתי לגרסה שקיבלה רוב מובהק בדף השיחה אבל היא לא לרוחה? בינתיים המשתמשת ממשיכה להשתלח בי, כולל הבוקר כאמור, ואף אחד לא אמר לה מילה בנושא.
זו לא ההשתלחות הראשונה כלפי בתקופה האחרונה, ועד עכשיו ספגתי, אבל אני מקבל את הרושם שזו הייתה טעות מצידי כי נראה שאני הופך לשק החבטות החביב של כמה אנשים כאן, ואף אחד לא פוצה את פיו. לא רק זאת, אלא שמדבריו של אלי (אותם היא ציטטה) אפשר להבין שהאמירות שלה מקובלת (אלי אף הגדיל ואיים עליי (!) בחסימה ארוכה, לא ברור על מה. אני אישית לא לוקח אותו ברצינות אבל נראה שפארטירה בהחלט שואבת עידוד מכך שהתנהגותה כלפי מקובלת). יורי - שיחה 13:25, 12 בינואר 2021 (IST) בקושי הספקתי לסיים לכתוב את ההודעה וכעת היא הוסיפה שאני גם חסר יושרה. אשמח לדעת אם האמירות שציינתי לעיל תקינות מבחינתך ושגם לי מותר להשתמש בהם בעתיד כלפי ברי הפלוגתא שלי או שזה בסדר רק כאשר הדברים נאמרים לגביי. דרך אגב, אין לי תלונות לגבי פארטירה. עד עכשיו אף אחד לא העיר לה שהאמירות הללו לא מקובלות. ההיפך מכך. יורי - שיחה 13:36, 12 בינואר 2021 (IST)

האמירות לא תקינות. הערתי ואמשיך להעיר. משהו בערכים הפוליטו-אקטואליים מוציא אנשים משיווי משקל ושיקול דעת, ולכן למרות העבודה הרבה שאתה משקיע בערך מסוים, הזהות הפוליטית שלך גורמת שכל העבודה שלך לא מתקבלת בעין יפה וכל מה שנתפס כהטיה ולו בזעיר-אנפין מעורר אמוציות. עם הפסיכולוגיה האנושית אנחנו לא יכולים להתמודד, אלא לקבל אותה. (אפשר להתמודד, אבל זו עבודה אישית של כל אדם על עצמו). במסגרת המנדט שלנו, אנחנו יכולים למצוא רק פתרונות ברמת הקהילה, חסימת ערכים מעריכה, קביעת גרסה ראשונית יציבה וכיוצא באלה. אני בהחלט מתכוון לעשות צעדים בכיוון הזה בשיתוף עם יתר הביורוקרטים, גם אם הם ייתפסו בתחילה כרדיקלים. אין לנו ברירה, זה כבר מזמן עבר את גבול הטעם הטוב. ביקורת - שיחה 14:02, 12 בינואר 2021 (IST)
אני מסכים עם דבריך בגדול. יחד עם זאת, יש עריכות של עורכים שלא מהצד הפוליטי שלי שמוציאות ממני המון אמוציות, ויחד עם זאת אני חושב שבאופן יחסי אני מצליח לשמור על קור רוח, ובכל מקרה, לא יורד לרמה שהיא ירדה. אני בטוח שגם היא יכולה לעשות מאמצים כאלה. יורי - שיחה 14:10, 12 בינואר 2021 (IST)
גם אני בטוח, ובכל זאת, לדעתי אפשר לחסוך את האתגר הזה מאנשים, ודאי לא כשזה מגיע למרחב הערכים. וגם בדפי שיחה יש לשמור על נועם-שיח. ביקורת - שיחה 14:31, 12 בינואר 2021 (IST)

ערכים אקטואלים: דברים שכתבתי לך בדף שיחה:פרשת מותו של אהוביה סנדק, וצונזרו על ידי ....[עריכת קוד מקור]

שלום ביקורת, אני נאלצת להעביר לכאן את התגובה שכתבתי בדף שיחה:פרשת מותו של אהוביה סנדק#ערכים אקטואליים, כי התגובה שלי עברה צנזורה על ידי יורי. עכשיו הוא מרשה לעצמו גם לערוך תגובות של אחרים. אני מחכה ליום שבו תתעורר ותבין את הנזק הרב שנגרם לוויקפדיה העברית בגיבוי האינסופי שאתה מעניק לו. אני מצפה ממך שתבטל את הצנזורה של יורי, שאין גבולות לחוצפה שלו, ותחזיר את תגובתי המקורית. יורי משקיע מאמצים בלתי נדלים לקבל ממני תגובות, ואני ממשיכה ואמשיך להתעלם ממנו, אני לא אבזבז דקה מחיי לקרוא את מה שהוא כותב, אז הנה הוא קיבל התייחסות בתגובתי זאת אצלך. נראה אם גם כאן הוא יצנזר את מה שאני כותבת לך.

להלן התגובה שלי שצונזרה

ביקורת, כשאתם חושבים על ההצעה הזאת, אתם מתבקשים לקחת בחשבון את הזמן שיש לתת לערך חדש להתגבש. זמן העבודה שלי על הערך גיבור ישראל (פסל) מאד התארך בגלל שארבעה ימים לאחר שהתחלתי לכתוב את הערך, אלעדטי שם על הערך תבנית חשיבות. (וזה נמשך בהצבעת המחיקה) ובמקום שאכתוב את הערך בזבזתי את זמן הכתיבה בהגנה עליו. לכן מאד תמוה בעיניי שאלעדטי שהתנהלותו בערך גיבור ישראל הייתה מאד תמוהה כולל הסרוב שלו לתת נימוק להנחת תבנית החשיבות, נמנה על הצוות הזה. אתם צריכים לכלול כלל שהנחת תבנית חשיבות לא תעשה אלא אם עברו X ימים מהעלאת הערך כשהוא עם תבנית בעבודה. ובנוסף חובה לנמק הנחת תבנית חשיבות. אי מתן נימוק הוא אחד הגורמים לנזק סביבתי וקהילתי. כי זאת גסות רוח לא לנמק.
בנוסף ראוי לא לאפשר לעורך להשתלט על תוכן הערך במעמד של פוסק היושב למעלה ומחליט מה הוא מסכים שייכנס לערך ומה הוא לא מסכים, שזה בדיוק מה שיורי עשה וממשיך לעשות בערך גיבור ישראל. כל עריכה שלי צריכה לעבור את הסכמתו של יורי, ואם הוא לא מסכים לה הוא פשוט משחזר אותי במקום לפתוח דיון בדף השיחה. נראה איך אתם פותרים את הבעיה הזאת. גם עכשיו אין לי ספק שכל עריכה שלי בערך גיבור ישראל, עומדת למשפט יורי ואם הוא לא מסכים איתה, הוא משחזר. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 05:37, 14 בינואר 2021 (IST)

אני מתייגת את ערן ואת Eldad, כביורוקרטים ראוי שגם הם ידעו על התנהגותו של יורי ועל הצנזורה שהוא מרשה לעצמו להעביר, כשהוא עורך תגובות של אחרים.חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 19:55, 14 בינואר 2021 (IST)

מן הראוי להזמין את יורי להגיב על הדברים. עוזי ו. - שיחה 19:59, 14 בינואר 2021 (IST)
משתמש:עוזי ו., אין לך מה לדאוג, הוא עוקב אחרי ובטוח שגם בלי הזמנה הוא יגיע לכאן. תסתכל בדף שיחתי, ותראה את הנזיפות החוזרות ונשנות שאני מקבלת ממנו. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 20:02, 14 בינואר 2021 (IST)
חנה ויורי היקרים, אני עוקב אחרי דף השיחה של כל ערך שנראה בעיני כבעל פוטנציאל הרסני לקהילה הקטנה שלנו ולכן קראתי את ההערה שלך כבר בבוקר. גם הערך על הפסל ויתר ערכי ההפגנות נמצאים בקטגוריה הבעייתית, שאני מקווה שנמצא להם פתרון כזה שיפסיק את הפיתוי שגורר ויקיפדים איכותיים לעסוק בענייני אג'נדה, ומוציא אמוציות שגורמות למריבות. לא צריך "לטפל" באנשים, אלא במה שגורם לאנשים להתנהג בצורה בעייתית. ביקורת - שיחה 21:21, 14 בינואר 2021 (IST)
למה אינך מתייחס לצנזורה שיורי הפעיל על התגובה שלי!!!! אני מצפה שתחזיר את התגובה שלי במלואה. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 21:24, 14 בינואר 2021 (IST)
מה שאת עושה ואולי גם הוא, זה להבעיר את העסק ולחמם את הגזרה בצורה חסרת אחריות למרות תחנוניי המפורשים, ולנסות לגרור אותי לתוך זה. אז אני מאד שמח שנשר תחגוג ב-2023, מה שאני אמור לדאוג לו הוא שגם ויקיפדיה העברית תוכל לחגוג ב-2023, שתהיה לנו קהילת כותבים ושלא כל יום מישהו אחר ישכנע אותי לחסום את מי שהוא לא אוהב, כי לא יישארו כאן אנשים בכלל. את יודעת שיש כאלה שחושבים עלייך דברים דומים לאלו שאת חושבת על יורי וגם הם באים אלי עם המון סימני קריאה. ביקורת - שיחה 21:36, 14 בינואר 2021 (IST)
בכל אופן בדקתי וראיתי שהוא לא מחק מה שכתבת, אלא את המשפט "שזה בדיוק מה שיורי עשה וממשיך לעשות בערך גיבור ישראל. כל עריכה שלי צריכה לעבור את הסכמתו של יורי, ואם הוא לא מסכים לה הוא פשוט משחזר אותי במקום לפתוח דיון בדף השיחה. נראה איך אתם פותרים את הבעיה הזאת. גם עכשיו אין לי ספק שכל עריכה שלי בערך גיבור ישראל, עומדת למשפט יורי ואם הוא לא מסכים איתה, הוא משחזר" שהתייחס אליו ולמעשיו בערך אחר, את באמת חושבת שמוצדק לכתוב את הטענות שלך נגדו בכל דפי השיחה באתר, או בכל אלו שהוא מבקר בהם? אני אנזוף בו על חוסר הרגישות מולך: Yuri, מוטב היית עושה אם היית פונה בדבר רגיש כזה, עריכה של דברי משתמש אחר בדף שיחה, למפעילי המערכת ולא פועל לבד! אבל התגובה שלך אינה מידתית, דף השיחה שלי סובל הכל, אבל שימי לב מה עשית ותחשבי אם היית רוצה שיעשו לך דבר כזה. ביקורת - שיחה 21:40, 14 בינואר 2021 (IST)
אתה ממשיך לתת ליורי גיבוי!!!! אסור לערוך דברי אחרים זה כלל בוויקיפדיה. אם יש לו בעיה עם מה שכתבתי שיפנה לבקשות מפעילים. ולגבי האם הייתי רוצה שיעשו לי, אני מבקשת שתבדוק את ההיסטוריה של דף שיחתי ותראה את הנזיפות החוזרות ונשנות של יורי אצלי. אני רואה יורי, מסתכלת בכותרת, ולא קוראת. אני צריכה לשמור על Green eye (human male) (cropped).jpg העין שלי חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 21:51, 14 בינואר 2021 (IST)
אני מוחה על המשפט שלך את באמת חושבת שמוצדק לכתוב את הטענות שלך נגדו בכל דפי השיחה באתר", שוב אתה מגזים. בכמה דפים מצאת את הטענות שלי? יבוא יום שבו תתפקח ואז תצטרך לבקש ממני סליחה. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 21:57, 14 בינואר 2021 (IST)
את הסליחה על ההרגשה אני מבקש כבר עכשיו. מתנצל שאימצתי אני את העין שלך ומאחל לך להשקיע את שעות הוויקיפדיה שלך בכתיבת ערכים מעשירים על דברים שמעניינים את כולם, דברים על-זמניים ונכסי צאן ברזל של המין האנושי, כמו פעם. ביקורת - שיחה 22:02, 14 בינואר 2021 (IST)
עכשיו קלטתי את המשפטים האלה שלך: "את יודעת שיש כאלה שחושבים עלייך דברים דומים לאלו שאת חושבת על יורי וגם הם באים אלי עם המון סימני קריאה. ", שעשעת אותי. כל אלה שחושבים עלי את הדברים האלה, כשיגיעו ל-10% מהתרומה שלי לוויקיפדיה העברית, לוויקישיתוף ול-OTRS, אתרגש ממה שהם חושבים עלי. עד אז, אותה חבורה שעטה עלי כמו טייסי קמיקזה, ואתה לא סייעת, לא מעניינת אותי. שעשעת אותי גם במשפט: "שיפסיק את הפיתוי שגורר ויקיפדים איכותיים ". כדי שאוכל לערוך בשקט, אני זקוקה להפסקת התקפות אישיות עלי. מה שנעשה בערך גיבור ישראל כולל כל הערות האישיות נגדי גם בתקצירי העריכה עבר שוב ושוב על כללי הקהילה ואתה שתקת ושתקת. אז מה אם עקבת? אם אינך עושה דבר, המעקב שלך הוא בזבוז זמן.
כל מה שכתבתי לגבי התנהגותו של יורי בערך גיבור ישראל בתגובה שלי שנמחקה, היא מדוייקת, ואם לא תמצאו פתרון שימנע מעורך אחד לשבת כשופט המחליט מה ייכנס לערך, ולא מוכן לנהל דיונים עניינים ממוקדים בדפי השיחה , לא תצליחו למנוע דבר. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 22:30, 14 בינואר 2021 (IST)
בואי נסיים בהסכמה על המשפט האחרון שלך. שתהיה לך שבת שלום. אני לא חושב שתביני אותי נכון אם אומר לך שהיה נאיבי מצדך להעלות כזה ערך ולחשוב שהוא ייתקל בדממה דקה. זה לא אומר לא להעלות כאלו ערכים אבל זה כן אומר לא לגלגל עיניים במצב כזה. ביקורת - שיחה 22:43, 14 בינואר 2021 (IST)
אז מה חדש בעולמו של ביקורת? אני מקבלת נזיפות ויורי מקבל ליטופים. אני אכתוב על מה שאני רוצה, ואתה לא תקבע עבורי מה אעלה. המשפט שלך שאכתוב ערכים מעשירים על דברים שמעניינים את כולם הוא מאד מיותר. אתה שולח את האישה לפינה הקטנה ששם היא תכתוב רק מה שמוצא חן בעיניך? איזו מן תגובה היא זאת? תדאג שיורי יפסיק לשחזר אותי כל הזמן, ושלא יערוך את תגובותי, ואז לא תהיה בעיה. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 22:52, 14 בינואר 2021 (IST)
את גורמת ליורי להרגיש שאני תומך בו. חבל מאד. ביקורת - שיחה 23:02, 14 בינואר 2021 (IST)
אני לא גורמת ליורי להרגיש שאתה תומך בו, אתה הוא שגורם ליורי להרגיש שאתה תומך בו. קרא שוב את כל הדיון כאן, ותראה את התגובות שלך אלי ואת ההערה החלבית ליורי על כך שלא היה צריך לערוך את תגובתי אלא לפנות לבקשות מפעילים. יורי מרשה לעצמו להתנהג באדנות כי הוא מקבל ממך גיבוי שוב ושוב. ראיתי את מה שכתבת ומחקת, טוב שעשית זאת. העצה שלך לי לכתוב מה שמוצא חן בעיני כולם, מה זה צריך להיות? נכון לעכשיו לערך גיבור ישראל יש ) · 14/12/2020 - 13/01/2021 · 7,805 צפיות בדף והא דורג במקום ה־692 מתוך הדפים הנצפים ביותר עבור דצמבר 2020. ולערך למשל תל קרקור יש 21 צפיות. אז נראה שהערך שכתבתי מעניין אנשים רבים, גם אם הוא לא מעניין אותך. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 23:21, 14 בינואר 2021 (IST)

בדקתי עכשיו את כמות הצפיות בערך גיבור ישראל מהיום שהעליתי אותו ה-5 בדצמבר 2020 וזאת התוצאה: 05/12/2020 - 13/01/2021 · 10,146 צפיות בדף. תראה לי ערך חדש שכה רבים צפו בו. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 23:27, 14 בינואר 2021 (IST)

עכשיו את מעבירה לי שיעור בחשיבות אנציקלופדית לפי שיטה חדשה?
האם אמרתי משהו על חשיבות הערך?
עושה רושם שאת לא קוראת גם את מה שאני כותב. חבל, את בעיקר צועקת. אני מרגיש נפגע משיפוט לקוי שלך את הסיטואציה. ביקורת - שיחה 23:31, 14 בינואר 2021 (IST)
אני פגועה כבר זמן רב מחוסר הגיבוי שלך ומההתעלמות שלך מהתיוגים שלך על ידי ואתה יודע זאת. אני פגועה מהשיפוט הלקוי שלך לסיטואציות של הטרדות יורי. ההתעלמות שלך מפניותיי הן צעקות רמות מאד. אפשר לצעוק גם בדממה. וכן, כשנתת לי עצה לא לכתוב ערכים כמו הפסל גיבור ישראל, אמרת לי בעצם שלדעתך אין לערך חשיבות אנציקלופדית, כי אחרת למה כתבת זאת? עושה רושם שאינך קורא את מה שאתה כותב. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 04:10, 15 בינואר 2021 (IST)
לא זה מה שהצעתי. ההצעה שלי היא להיישיר מבט למציאות, כתיבת ערך כזה ודאי כשהיא מתמשכת 'מושכת אש', ולכן כשאתה מעלה כזה ערך אתה יודע מראש שתהיה סביבו סערה זוטא ואתה שוקל אם תוכל לנהל את גבולות הגזרה בדיפלומטיות מתאימה או שזה הולך לקרב פרוע שאין לך מושג לגבי איך הוא יסתיים. והמחשבה שאפשר לעשות את זה ואז לגלגל את החלקים הפחות נעימים לפתחם של אחרים, הביורוקרטים או הקהילה כולה, אינה נכונה ואינה הוגנת כלפי כל אלו שנקלעים לסערה הזו שלא ברצונם. לדעתי המחלוקות בערכים הללו הם דבר שאפשר היה להכיל, המעורבים כולם הם אנשים בגירים ובדרך כלל שקולים, וחבל מאד שזה לא קורה. ביקורת - שיחה 09:33, 15 בינואר 2021 (IST)
למדתי הרבה מקריאת הדיון הזה על סבלנות ואורך רוח. אני במקום ביקורת כבר מזמן הייתי כותב כמה תגובות שהיו מביאות אותי לחסימה של כמה שנים.
למען סדר הדברים אציין שאחרי סגירת הבירור האחרון, חנה לא קיבלה את ההחלטה בשיוויון נפש והחליטה להעתיק את ההודעה האחרונה שלה בבירור, הכוללות את הטענות שלה לגבי, לדף השיחה של הערך גיבור ישראל. לפי חנה, זה בסדר לשטוח את המתקפות והבוז שלה כלפי בדף שיחה של ערך, ואני כנראה צריך להמשיך להגיב כאליו אנו ממשיכים בבירור. רק על זה היא הייתה צריכה להיחסם. העברתי את הודעתה מדף השיחה של הערך לדך שיחתה והבטחתי להגיב לה תוך 24 שעות, כי היה נדמה לי שהיא מאוד רוצה לקבל תגובה. הגבתי לה בערב אבל היא בחרה למחוק את כל הדיון בלי לארכב. לא הייתה לי בעיה עם זה. שתמחק חשבתי, העיקר שתעזוב אותי בשקט.
אבל לא. היא לא עזבה. אתמול בבוקר אני מתעורר ומוצא שוב שהיא החליטה לשפוך את טענותיה לגבי התנהלותי בערך "גיבור ישראל" בדף שיחה של ערך אחר שבמקרה נמצא אצלי במעקב. לא רק זאת, היא לא גם לא טרחה לתייג אותי ובכך נמנעה ממני, הלכה למעשה, האפשרות להגיב. האם לחנה זה נראה הגיוני שאני צריך להתחיל להתרוצץ בין דפי שיחה שונים של ערכים, ולהגיב לטענות השקריות שהיא מפזרת לגבי אופן התנהלותי בערך "גיבור ישראל"? היה בירור בנושא. נגמר. תשחררי. לא רוצה לשחרר, תפתחי בירור חדש. אבל לא, נראה שהיא החליטה לעבור בין דיונים שונים ולכתוב, בכל מקום שיש לה הזדמנות: "אבל ראית את יורי בערך גיבור ישראל?"
דרך אגב, כפי שציינת נכון, בניגוד למשתמע מדבריה של חנה, לא מחקתי את כל התגובה שלה, אלא רק את המתקפה שלה כלפי, שכאמור לחלוטין לא הייתה רלוונטית לאותו ערך. המחיקה הזו לא שינתה בשום צורה את תוכן דבריה.
למה לא כתבתי בבקשות מפיעילים, וביקשתי מהם למחוק. יומיים לפני זה ניסיתי להתלונן על משתמשת שכינתה אותי "ביריון" ובעוד שלל כינויים מלבבים ולא הלך לי כל כך טוב. גם ניסיון להתלונן ספציפית למפעיל מסוים, לא נגמר טוב. אז תסלח לי שמאז איבדתי קצת אמון לגבי הגישה "תן למפעילים לטפל בזה". יורי - שיחה 11:08, 15 בינואר 2021 (IST)
אני מבקש תגובה של הביורוקרטים לפסקה האחרונה בדבריו של יורי. אתם מדברים זה מכבר על התייחסות רצינית יותר לתרבות השיח, ובשטח - רדוף אחרי הרוח. עוזי ו. - שיחה 13:20, 15 בינואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ביקורת, אתה עדיין לא מבין, או לא רוצה להבין את הבעיה. יש דרך גם להתנגד לערך, יש דרך לנהל ויכוח רעיוני. מה שנעשה בערך גיבור ישראל, זה ההיפך מכל דרך תרבותית ומכבדת הנה תמצות הבעיות:

  1. לא שמים תבנית חשיבות 4 ימים אחרי שהערך עולה. מחכים בסבלנות לסיום כתיבת הערך. שום דבר לא יקרה, אם יחכו קצת.
  2. כששמים תבנית חשיבות, כותבים נימוק בדף השיחה של הערך, אי כתיבת נימוק הוא זלזול וגסות רוח כלפי כותב הערך.
  3. כשערך עבר דיון חשיבות ונשאר, לא רצים בבוקר למחרת לפתוח הצבעת מחיקה, ובמיוחד לא כשעל הערך יש עדיין תבנית בעבודה. מחכים כדי לתת הזדמנות. יש 4 חודשים לאחר סיום דיון החשיבות לפתוח הצבעת מחיקה. מה היה כה דחוף לפתוח הצבעת מחיקה בשעה 07:20 בבוקר?. ובמקרה שלי אפילו לא טרחו ליידע אותי.
  4. לא נותנים לעורך ששונא את הערך ורוצה שיימחק, לשבת כשופט שמחליט מה ייכנס ומה לא ייכנס לערך. זאת התנהגות בריונית וחצופה.
  5. לא נותנים לטייסת הקמיקזה הוויקיפדית לתקוף שוב ושוב את הערך ואת העורכת שכתבה אותו. אותה חבורה כוללה עורך שהחל לכתוב בוויקיפדיה ב-2005 כ-4 שנים לפניי תרומתו עד היום כ-20,000 עריכות כשמתוך זה 59% הן במרחב הברברת. עורך שני החל לכתוב שנתיים לפני ב-2007, תרומתו עד היום 129,000 עריכות כשמתוכם 47% במרחב הברברת ומעולם לא כתב אפילו לא ערך אחד מקורי משלו. לי למשל יש 200,000 עריכות כשמתוכם 40% במרחב הברברת, והייתי מפעילת מערכת שהגדיל את עריכותיי במרחב הברברת. ואותם מנהיגי חבורה גוררים אחריהם סיידקיקים, עורכים חדשים חסרי ידע וכללי ויקיפדיה, שאחד מהם אפילו הספיק להיחסם בגלל התקפות בוטות עלי.

אם תקפיד שיהיו כללים שימנעו את ההתנהגות הבריונית הזאת, אז לא תהיה כל בעיה עם העלאת ערכים אקטואלים. אם לא תטפלו בזה, אז חבל על הזמן שלכם, זה יהיה עוד כסת"ח ויקיפדי. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 16:48, 16 בינואר 2021 (IST)

שיחה:חנה דרורי קשי[עריכת קוד מקור]

דברים שכתבתי בדף שיחה:חנה דרורי קשי#שוב מקרה של הנחת תבנית חשיבות בלי מתן הסבר בדף השיחה. תייגתי אותך ולא הגבת, זה המשך לאותה בעיה של אי מתן הסבר להנחת תבנית חשיבות ולגרימת נזק לוויקיפדיה. אז הנה אני מביאה את הדברים לפתחך:

שוב מקרה של הנחת תבנית חשיבות בלי מתן הסבר בדף השיחה.

אז זאת תגובתי: כל הפעילות הרשומה בערך מצביע על חשיבות אנציקלופדית. הערך דורש הרחבה, לא מחיקה. הגיע הזמן להפסיק עם המנהג המגונה הזה שלא מכבד עורכים שתורמים ורוצים לתרום לוויקיפדיה ורק גורמים לנזק סביבתי וקהילתי.
ביקורת בהמשך למה שכתבתי לך אתמול בדף שיחתך. אתה רוצה וויקיפדיה משובחת ב-2023? תדאג להעלאת הצבעה בפרלמנט שיפסיק את הנוהג הפסול הזה.
חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 17:14, 16 בינואר 2021 (IST)

תודה על ההפניה, ראיתי את התיוג שלך ואיכשהו שכחתי. מברר מול העורך. ביקורת - שיחה 19:44, 16 בינואר 2021 (IST)

התייעצות[עריכת קוד מקור]

שלום ביקורת. הרב שניאור זלמן שניאורסון (אביו של יהושע פישל שניאורסון) היה רב בהומל. אשמח אם תוכל להציע שם לערך המבוקש. תודה --David.r.1929 - שיחה 19:05, 17 בינואר 2021 (IST)

שלום, הרב של הומל או רב בהומל? אם הרב של הומל, אז למה לא שניאור זלמן שניאורסון (הומל)? אם רב בהומל, אני לא בטוח לגבי חשיבות אנציקלופדית. אם יש חשיבות בגלל העיירות שבהן כיהן כרב והוא לא היה רבה של הומל, אפשר שניאור זלמן שניאורסון (שנת לידה-שנת פטירה) כמקובל. ביקורת - שיחה 19:17, 17 בינואר 2021 (IST)
תודה. ראה: שניאור זלמן שניאורסון (ראפקע) והערת שוליים 2 והמקור בחב"דפדיה. האפשרות האחרונה שהצעת לעניות דעתי מתאימה. היכן זה ראפקע? --David.r.1929 - שיחה 00:30, 18 בינואר 2021 (IST)
אני רואה שם שהיה פעיל בהומל רק בשנות המהפכה, כשהרבנות כבר לא הייתה משרה רשמית ככל הנראה. שם הכתיב הוא רעפקא ולא ראפקע, לא איתרתי נכון לעכשיו. ביקורת - שיחה 01:48, 18 בינואר 2021 (IST)
תודה. שאלתי גם את המשתמש:אבגד, יוצר הפירושון. --David.r.1929 - שיחה 08:55, 18 בינואר 2021 (IST)

חדשופדיה 2021 שבוע 3[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #3
עודכן ב־20 בינואר
לחתימה על מנוי לידיעון

• ביום רביעי ה-20.1.2021 בין השעות 16:00-17:30, יתקיים מפגש זום אקדמי במטרה לנתח את האפקטיביות של המודל הארגוני של ויקיפדיה. לפרטים וקישור
מפגש יום הולדת 20 לוויקיפדיה נערך ב־17 בינואר בשעה 18:00, באמצעות Zoom Video Communications
• בעקבות הצבעה בפרלמנט, הוחלט שהקריטריון לרף חשיבות למוזיקאים, שעוסק בהפקה מסחרית של אלבום, הופך מתנאי הכרחי לתנאי מספיק
• בעקבות החלטת קהילה בדיון במזנון, נוצרה קטגוריה חדשה לערכים שמועמדים להעברה לטיוטה, על פי הנוהל החדש של העברה לטיוטה
• במזנון מוצעת הצעה לחנינה כללית למשתמשים שנחסמו בעבר לצמיתות •
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא משקאות
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך הפארק הלאומי ביג בנד לרשימת הערכים המומלצים כאן

מה היה ההסכם?[עריכת קוד מקור]

[he.wikipedia.org/w/index.php?title=מיוחד:יומנים&logid=16562685 ראיתי] שחסמת את נעם דובב על הפרת איזשהו הסכם.
מניסיוני להבין מה היה ההסכם יצאתי מבולבל.
מה היה ההסכם? האם דנתם בכך שוב כעבור חודש? והאם זו עבירה על ההסכם?--שלום1234321אפצישיחה • ט' בשבט ה'תשפ"א 06:03, 22 בינואר 2021 (IST)

כנראה מדובר בטעות, לא חסמתי את נעם דובב. ההשתתפות במיזם ויקיפדיה אינה כרוכה בהסכמים אלא בסט כללי התנהגות פשוטים שנועדו לאפשר לרבים ושונים זה מזה לעבוד יחד, כל עוד אין הפרה של כללים אלו אנחנו לא משתמשים בכלי החסימה שהוא מוצא אחרון של אין-ברירה. ביקורת - שיחה 10:38, 22 בינואר 2021 (IST)
מתווה, לא הסכם.--שלום1234321אפצישיחה • ט' בשבט ה'תשפ"א 10:48, 22 בינואר 2021 (IST)
מדובר על משהו ישן, אתה רוצה להעלות נוסטלגיה? הייתה בעיה שלא הייתה חד-צדדית ולכן לא הגיע למשתמש להיחסם בלי להציע פתרון של מתווה שיפחית חיכוכים סביבו, כשהמתווה לא עבד הוא נחסם זמנית. אני מציע להניח לזה כרגע ולהתמקד בעריכה איכותית ואחווה בין כל חלקי הקהילה. ביקורת - שיחה 11:35, 22 בינואר 2021 (IST)
מעריך את תגובתך, ביקורת. שים לב שהמשתמש הנ"ל מתנכל לי תקופה ארוכה, והודעתו זו אינה תמימה (הוא יודע בדיוק מה שכתבת) אלא המשך ישיר של רדיפה זו. דוגמה אחת מיני רבות: לפני שבועיים וחצי פתח נגדי דיון שווא, וכפי שהראיתי הוא פעל גם, כפי שעשה פעמים רבות מספור, בניגוד לכללים. תודה לגארפילד שהסיר את בירור השווא הזה וכתב בתקציר העריכה: "ניסיון ליצור מהומה". יתרה מזו בדף המשתמש של שלום מתנוססת בגאון תיבת משתמש בה נכתב: 'דף משתמש זה יציג סרט צהוב עד להפסקת חסימתו של נדנד. זה המקום להזכיר שנדנד הוקע מהקהילה לצמיתות בגין תוקפנות חסרת תקדים, שאני הייתי הקורבן הראשון במעלה שלה. שלום כמובן תמך לאורך כל הדרך בתוקפנות זו כנגדי וכנגד אחרים, ועל פי דף המשתמש שלו הוא ממשיך לתמוך בלי בגאווה יתרה, וגם בבירור השווא בניגוד לכללים שציינתי הזכיר את נדנד, בהופכו את היוצרות. אני מבקש לחסום את שלום בגין התנכלות ורדיפה, או לכל הפחות להזהירו לבל יחזור על התנהגותו הקלוקלת ולספק לי הגנה מפני חציו המורעלים כנגדי. נעם דובב - שיחה 13:43, 22 בינואר 2021 (IST)
אני לא מכיר את המשתמש ופעילותו, ואין צורך לומר שאני לא שבע רצון מהתרסה נגד החלטות קהילה מהעבר על חסימות משתמשים, אבל זה חלק ממה שאנחנו רוצים להכיל כדי לקיים את ההטרוגניות של הקהילה. אשתדל לעקוב ואם המשתמש ממשיך להטריד אותך, אל תהסס לפנות. ביקורת - שיחה 14:05, 22 בינואר 2021 (IST)

מילת הערכה[עריכת קוד מקור]

אני מבקש לחזק את ידיך ואת ידי ערן ואלדד במאמציכם הממושכים לנסות לנהל את המחלוקות בוויקיפדיה ולהשכין שלום ולהודות לכם עליהם. מחלוקות תמיד יהיו וכך גם מחלוקות על החלטותיכם, ואין סיכוי שתשביעו את רצון כל הנוגעים בדבר. לקחתם על עצמכם עבודה קשה וסיזיפית, כפויות טובה מאין כמוה, אבל חשובה ביותר, והיא שמאפשרת את המשך הקיום של המיזם הזה. לא היינו מסתדרים בלעדיכם. בברכה. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 18:43, 22 בינואר 2021 (IST)

למה שוב רצת לארכב את דף הבירורים?[עריכת קוד מקור]

שלום ביקורת, ראיתי את התלונה שלך על אלה הרצים לדף השיחה שלך. אני מתארת לעצמי שזה גם מכוון אלי. אבל לאחרונה (אולי גם בעבר) אתה ממהר לארכב את דף הבירורים ולא נותן הזדמנות למי שרוצה להגיב לסיכום שלך להתייחס. אנחנו לא 24 שעות ביממה בוויקיפדיה. אז אני שוב כאן. טאטוא הבירור לארכיון לא יפתור את הבעיה. רק ביורוקרטים נחושים ואמיצים כמו שהיו פעם, יפתרו את הבעיה.
ולגבי מה שכתבת כאן, ‏‏" אני חושב שהביורוקרטים בהתנהלות הלא-מתערבת (חלקית) שהונהגה בשנים האחרונות, הוכיחו את עצמם בכך שעל אף שלא הצלחנו להוריד את הלהבות לגמרי, הן די בשליטה. " אתה מאד טועה. כל כך התרגלת כנראה למצב הרע של הוויקיפדיה העברית, שנראה לך שהורדת את גובה הלהבות. לא הורדת דבר, אלא להיפך, המדיניות שלך שבעיקרה היא של שב ואל תעשה (ערן פעיל יותר ממך), היא לגיטימציה לאנשים מסוימים להתנהג כמו שהם מתנהגים. נראה לך שזה הורדת גובה הלהבות לקחת מישהו תוך חודש פעמיים לבירורים? לא התרגשתי מהבירורים הזה כמו שלא התרגשתי מזה שלפני חודש. הבעיה היא מעבר לבירורים, הבעיה היא השתלטות של עורך אחד על ערכים כשהוא שם את עצמו לשופט. ראיתי איך התעלמת לחלוטין מהעובדה שיורי העלה בירורים מטעים, עם מצג מטעה לגבי מי האנשים שהוא פתח נגדם את הבירור הזה. התעלמת מההטעיות שלו לגבי מה אותם אנשים כתבו. שלא לדבר על בירורים בלתי אפשריים באורך של מעל 18,000 בתים. מילא שהוא עושה זאת בבירורים, אבל זאת הטכניקה שלו גם בערכים, וכך ערכים נהרסים. כביורוקרט, היית צריך להתייחס לממצאים של יואב דותן כי הם חמורים.
אני מתארת לעצמי שאקבל שוב את תשובתך הסטנדרטית המתגוננת, מסוג: אני לא עושה מה שאת רוצה אז את מתלוננת, במקום להתבונן התבוננות פנימית עמוקה וחשיבה, אולי חנה עם נסיונה הרב בחיים, חנה שניהלה מערכות גדולות וניהלה אנשים בהצלחה רבה, מזהה משהו שאני לא מזהה, ואולי אני יכול ללמוד ממנה משהו, במקום להיכנס למגננת התקפה.
אין לך מנדט ממני לכסח ערכים שאתה חושב שהם נפיצים. זה לא במנדט שלך מהקהילה כביורוקרט לגעת בתוכן של ערכים. יש לך מנדט מהקהילה לטפל בעורכים בעייתיים, אבל את זה אינך עושה. גארפילד ניסה להוריד את גובה הלהבות בערך גיבור ישראל (פסל) בזה שנעל את הערך לעריכה, מבחינתי זה היה בסדר גמור, אבל חטף על כך מיורי, והוא ביטל את נעילת הערך. היכן היה הגיבוי שלך לגארפילד? חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 19:27, 22 בינואר 2021 (IST)

ואת זה גיליתי עכשיו בדף גיבור ישראל יורי קורא לי "בריונית לא קטנה והיא נוטה לצווח כשנוגעים בערך הזה" וכן "ייתכן שהבעיות בעין שלה גרמו גם לקשיי קליטה.". ביקשתי את חסימתו בבקשות מפעילים והסרת התגובה. השאלה אם גם על זה תעבור לסדר היום. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 20:23, 22 בינואר 2021 (IST)
כמו שכתבתי בבקשות מפעילים, אם את לא רוצה שיפנו אלייך בסגנון כזה, תדאגי גם את לא לפנות בסגנון דומה לברי הפלוגתא שלך. כשאת מדברת בבוטות כלפי ויקיפד, אין לך מה להלין על כך כשאותו ויקיפד עונה לך באותה הבוטות. אם תסירי את הדברים הבוטים שכתבת כלפיי, אני מבטיח לפעול באופן דומה. יורי - שיחה 20:31, 22 בינואר 2021 (IST)

ביקורת הוא שומר שבת ולא יראה את הדברים הללו לפני מחר בערב. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 21:02, 22 בינואר 2021 (IST)

תודה יואב.
חנה, רצתי לארכב את הדף ואמשיך לרוץ ולארכב אותו ברגע שאזהה שזה לא הולך למקום אופרטיבי. מאותו רגע הדף הזה הופך לטקס הקזת דם מזוכיסטי של הקהילה וכמי שהופקד על שלום הקהילה, אני דואג לסגור אותו.
לגבי מה שכתבת 'אין לך מנדט...' - זה מסתדר עם התזה שלך שאני אמור לשמוע בקולך בצורה גורפת בגלל שניהלת מערכות במשך שנים. ובדיוק על זה הלנתי, אמירות כאלה נועדו לקשור לנו את הידים, ואז לבכות למה אנחנו לא פועלים. זה קורה לפעמים עם משתמשים שחוששים בשל התנהלותם שייחסמו במוקדם או במאוחר ויש להם רצון לפגוע בלגיטימציה שלנו ו"אחריהם המבול" לגבי ההשלכות של דבר כזה על התנהלות המיזם, אבל ממך לא ציפיתי לכזה דבר. אני אמשיך "לעבור לסדר היום" על כל מה שקשור לבעיות שעליהן הצבעתי עד לגיבוש פתרון למניעת ההפרות החוזרות ונשנות הללו של כללי ההתנהגות בצורה שיהיה ברור שאין בה איפה ואיפה.
הנוסטלגיה שלך עם הביורוקרטים האמיצים והנחושים, נובעת מאשליה כלשהי שלפיה ניתן פשוט להבין שרק את צודקת ולחסום את כל מי שלא מבין את זה, אבל לא באתי לפה הרבה אחרייך ואני לא זוכר שהיו אי פעם ביורוקרטים שהיו מתנהלים בצורה כזו.
היחיד שאני מקבל את הביקורת שלו על אזלת ידם של הביורוקרטים בסיפורים הללו הוא Gilgamesh שלאורך כל הדרך גיבה אותנו (לפחות כך אני הרגשתי) לנקוט בצעדים קשים של חסימות לטווח ארוך (ולגבי משתמשים אחדים חסימה לצמיתות) וכמעט כל דבר כדי למנוע את הסאגה הלא נגמרת הזו, ואם הייתה לקול שלו השפעה על האווירה הכללית, אני בטוח שהייתי לוקח חופשה בת כמה ימים מהעבודה כדי לעשות דבר כזה. ביקורת - שיחה 19:55, 23 בינואר 2021 (IST)
אין לך מנדט מהקהילה להתערב ולהחליט על תוכן של ערכים. אני ממליצה שתקרא מה הסמכויות של ביורוקרט, והתערבות וקיצוץ ערכים והחלטה מה ייכתב, זה לא במנדט של הביורוקרטים. Gilgamesh רוצה שתתפטר, ואומר זאת בפירוש. תקרא את הקריאה שלו אליך להתפטר מאתמול בבוקר, אני עדיין לא ויתרתי להביא אותך להבנה, שהדרך בה אתה פועל שגויה. גילגמש התייאש.
גם אני דורשת ממך לחסום משתמשים בעייתיים לטווח ארוך, אני תוהה איך אותם דברים שאני אומרת, אתה דוחה מכל וכל, ומקבל אותם מגילגמש. מה אפשר להסיק מכך? מי קושר לך את הידיים? אני מתחננת אליך שתפעל, ואתה הוא שהחליט בהחלטה מאד משונה, שאם לא תעשה דבר, הבעיות ייפתרו מאליהן. המציאות מוכיחה לך שוב ושוב שאתה טועה ואתה בשלך חושב שאתה צודק. אתה שהוא שקושר לעצמך את הידיים. אפילו עכשיו אחרי מה שקרה עם יורי ביום שישי, עדיין אתה חושב שאתה פעלת בסדר. תמיהה חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 22:17, 23 בינואר 2021 (IST)
אני מודע לדעותיו של גילגמש על התנהלותי כביורוקרט, לכך התייחסתי. את לא אומרת את אותם דברים ואת זה ניסיתי להבהיר. יש משתמשים בעייתיים משני צדי המפה הפוליטית ולצערי אני מקבל גיבוי כל פעם רק מהצד "השני", בשעה שהייתי מצפה לנאמנות בראש ובראשונה לוויקיפדיה. (לא באופן כללי, אבל לפחות כאן). אני בהחלט חושב שפעלתי באופן מאוזן ובסדר, אף כי לא מספיק אקטיבי. פעילות אקטיבית דורשת יותר זמן עבודה, וטעונה יותר גיבוי, בינתיים אני מקבל רק קיצוץ כנפיים.
לגבי החלטה על תוכן של ערכים במחלוקת, אני מתאר לעצמי שידועה לך הפסקה שמאפשרת לביורוקרטים לכפות את עצמם כבוררים בהעדר בורר מוסכם, ואני בהחלט יכול לעשות בה שימוש כשערך מסוים במצבו הנוכחי גורם לבעיות קשות בקהילה. כדי שלא תיווצר תחושה של הטיה פוליטית (ואין לי עמדה פוליטית בפוליטיקה הישראלית, אם את ממש סקרנית) הצעתי להפוך את הערך ללקסיקלי למשך כל תקופת המחלוקת ולאפשר החזרה של חומר פנימה רק בהסכמה של רוב מיוחס, על ידי מפעילי מערכת. ואם ימשיכו המריבות זה יקרה. ביקורת - שיחה 01:35, 24 בינואר 2021 (IST)
ביקורת, אני מקווה מאד שלא תשעה לקריאות להתפטר, שבעיניי אינן אחראיות ואינן מציאותיות. ויקיפדיה זקוקה לך. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 08:26, 24 בינואר 2021 (IST)
תודה יואב. בשלב הזה (כשבחירת ביורוקרט נוסף וכנראה טרי עומדת על הפרק) זה יהיה חסר אחריות להתפטר/לפרוש, ואני לא חושב על כך למרות העומס המעיק. אבל בהחלט אני מבין את דוד שי ואת בריאן שבחרו לתפוס פינה שקטה יחסית, וצירפתי את האופציה הזו לרשימת החלומות שלי. ביקורת - שיחה 11:10, 24 בינואר 2021 (IST)
אין לי אלא לחזור על דברי יואב ר. דוריאןDGW – Talk 16:25, 24 בינואר 2021 (IST)
חזק ואמץ, ביקורת. דוד שי - שיחה 16:42, 24 בינואר 2021 (IST)
ביקורת, יש הבדל גדול בין לכפות בוררות על תוכן של ערך, לבין להפוך ערך ללקסילי שמשמעותו המעשית היא מחיקת הערך. אין לך מנדט כבירוקרט להפוך ערך ללקסיקלי. זאת גם הצעה שנותנת כוח בלתי סביר למתנגדים אלה שרוצים שערך ימחק ,כי הם יתנגדו ויתנגדו ויתנגדו והערך ימשיך להיות לקסיקלי. לא פעלת באופן מאוזן בנושא הערך על הפסל. בעצם לא פעלת בכלל. אתה כותב שלא פעלת מספיק אקטיבי. אני אומרת: לא היית אקטיבי בכלל. אני מקווה שמה שקרה בעקבות הבירורים האחרונים, וההתנהגות של יורי, גם לאחר תקציר האזהרה שלך בזמן ארכוב הבירורים, הראה לך, שיש מקרים שחייבים להיות אקטיבים מאד, וכי דברים לא יסתדרו מאליהם. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 17:33, 24 בינואר 2021 (IST)
חנה, לא נעים לי לכתוב לך את זה, כי את באמת עורכת איכותית, אבל כצופה מן הצד די ברור לי שבסיטואציות האחרונות גם את הרווחת לא־מעט מהפסיביות שאת טוענת לה. או אם אכתוב זאת אחרת – העובדה שלא ננקטו מולך סנקציות כלשהן (אף שלטעמי היה מקום לאחת כזו או יותר, ביחס למקרים אחדים) מחייבת את ההגינות להודות שהבירוקרטים (לעניין זה ביקורת. לא מחייב על היתר) מנסים לשמר כאן מינימום נזק ומקס' תועלת. אי אפשר לא לחטוף כלום, לצפות שיענישו את הצד השני ובסוף להאשים בחדלות מעש. זה לא עובד ככה בוויקיפדיה (ונראה לי שגם לא בחיים). דגש חזק - שיחה 17:42, 24 בינואר 2021 (IST)
בימים האחרונים עשרות עורכים ומפעילים מטפלים בתלונות של יורי ושל נרו יאיר על אנשים שדיברו אליהם לא יפה, דסקוסים אינסופיים על זה במקום על הדבר העיקרי. משום מה רק עכשיו ראיתי את התגובה של חנה פה, ואני מגבה אותה במיליון אחוז. הבעיה היא עורך או שניים - לא יותר - שצברו כוח-על בויקיפדיה והם הבעיה, הם שמתנהגים בדורסנות ובשחצנות כאילו הם בעלי הבית של כולנו. הם לא, הם רחוקים מזה. לפעמים מילים לא יפות הן נכונות, כי אם ההתנהגות לא יפה אז התיאור שלה לא יהיה יפה. נו נו נו למי שאמר מילים כאלה ואחרות לא מוריד את הלהבות ולא פותר את הבעיה, להפך רובי-ריבלינות כזאת היא מתסיסה עוד יותר. La Nave Partirà - שיחה 18:05, 24 בינואר 2021 (IST)
מתסיסה או לא (ותודה על ההשוואה לריבלין), כשנתחיל ליישם את ה"אקטיביות" המבוקשת, היא תפגע גם באנשים "מהצד שלך" (מי שלא תהיה, אני מדבר לכולם) כי לא היו שיות תמימות בשני הצדדים. אם אנחנו מקבלים את הרעיון שלא משנה "מי התחיל", אז כל מי שלא שלט על עצמו ופגע באנשים אחרים (פ' - אף אחד לא ביקש ממך לתאר התנהגויות, אנחנו באנציקלופדיה פה ולא במגרש לתיאור התנהגויות) ייחסם, ואם ימשיך לא לשלוט על עצמו, ייחסם לממושכת.
חנה, לגבי המנדט - הפלפול יפה אבל לא תקף, לא דיברנו על ערך ספציפי, זה יכול לקרות בערכים שונים. כל ערך שהתוכן שלו יוצר לנו כקהילה בעיה, נצטרך להכניס אותו למיטת סדום לתקופה ממושכת, גם אם זה לא יהיה נעים למי שהשקיע בו שעות (ביצירה או בעריכה) גם אם זה יהיה ערך שאני או את.ה יצרנו. ביקורת - שיחה 18:26, 24 בינואר 2021 (IST)
לא שמים עיר בעוצר בגלל כמה טראבל מייקרים, אבל הווריאציה של גארפילד היא מצוינת כי היא גם משיגה שקט וגם משיגה תוכן איכותי. אני הצעתי למנות עורך מוסכם בתור content reviewer שהוא היחיד שמותר לו לערוך את הערך. מפעיל לא יכול לעשות את זה אלא אם כן הוא מסוגל להתמסר ולהשקיע בקריאה ולימוד, ולמפעיל יש חסרון נוסף שהוא הצורך לשאת חן. אז לכל ערך נפיץ יהיה עורך מוסכם שיתמסר לו. נדמה לי שמעולם לא היה מנגנון כזה בויקיפדיה, וזה עשוי לשפר מאד את גם את האווירה וגם את הערכים. La Nave Partirà - שיחה 19:11, 24 בינואר 2021 (IST)
זה רעיון אידילי מדי. בפועל, נצטרך לקחת מישהו מהקהילה לתפקיד הזה, וכמה סיכוי שהוא יהיה 'עורך מוסכם'? אם נצטרך לכפות את המינוי בהחלטה שלנו, זה בדיוק כמו בוררות בכפיה, רק בהאצלה. ביקורת - שיחה 19:39, 24 בינואר 2021 (IST)

אודה לעצתך[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב ביקורת, אודה לך את תוכל לומר לי מה המדיניות המקובלת לגבי קטגוריה שהונחה בה תבנית "הבהרת חשיבות" וכבר יש כמה 'מבהירי-חשיבות' בדף (לצד מתנגדים).
האם מתאים בינתיים להוסיף לקטגוריה את הערכים הרלוונטיים (כדי שהויקיפדים שרוצים להביע את דעתם לגבי הקטגוריה יוכלו להתרשם מה היא כוללת), או לא?
נ.ב. מדובר בשאלה בעקבות קטגוריה:ספרים ישראליים, אבל זו שאלה עקרונית שחשוב לי לדעת גם לגבי קטגוריות אחרות בעתיד. --בן נחום - שיחה 21:03, 23 בינואר 2021 (IST)

אתה יכול לחלופין לעשות רשימה של ערכים פוטנציאליים, ולכתוב אותה בדף השיחה.david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 21:09, 23 בינואר 2021 (IST)
ההצעה של דוד נראית לי טובה יותר. ביקורת - שיחה 01:28, 24 בינואר 2021 (IST)

חדשופדיה 2021 שבוע 4[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #4
עודכן ב־24 בינואר
לחתימה על מנוי לידיעון

• פורסם גיליון חדש של הטילדה הרביעית
Eldad פרש מתפקיד הביורוקרט. תתקיים הצבעה על בחירת ביורוקרט חדש בדף ויקיפדיה:מפעיל נולד. המעוניינים בתפקיד, רשאים להציע מועמדות עד ה-29 בינואר, בתנאי שהם מפעילי מערכת בהווה או שהיו מפעילי מערכת בעבר. נאחל בהצלחה לאלדד, ולכל המועמדים! •
• ביום רביעי ה-27.1.2021 בין השעות 20:00-21:00, תתקיים הרצאת Wiki Talk בנושא פייק ניוז ואמינות ברשת ובוויקיפדיה בפרט. לפרטים נוספים ולהרשמה
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא האוקיינוס ההודי
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הסרת הערך הבחירות המיוחדות לראשות הממשלה – 2001 מרשימת הערכים המומלצים כאן
במזנון מתקיימים מספר דיונים, ביניהם: הצעה להצבעה חוזרת לגבי חשיבות ערכי מפלגות, משאל לגבי פרמטרים לערכי פעולות איבה, דיון לגבי הצגת רשימות ארוכות של פרסים בתבניות אישים

אד הומינם[עריכת קוד מקור]

שלום ביקורת. הערת לי על כך שהזכרתי שם של משתמש בהקשר שלילי וביקשת שאמנע מאד הומינם. זה כלל שלא הכרתי עד עתה, יש לא מעט מפעילים שלא מקפידים עליו (ולא בהקשר של תפקידם כמפעילים נטו), אבל אני מוכן לקבל אותו. הדבר היחיד שמשנה באמת הוא שלא יהיו סטנדרטים כפולים. עומר תשבי כתב לי "*כל* מה שאכפת לך, זה להטות את הכף ימינה ככל הניתן". אני מאמין שגם אתה תסכים שזה חמור הרבה יותר ממה שכתבתי. שמא תאמר אף אחד לא ראה ולא ידע? כתבתי את זה לערן, שחסם כמה משתמשים מהצד הימני של המפה לאחרונה על ביטויים חמורים פחות (מילא בן נחום, שערן לא טרח לפרט על מה הוא חוסם אותו, אקבל את הפרשנות שלך. אני מדבר על אחרים). הוא שלח אותי למפעילים. המפעילים גנזו את הבקשה. גם אתה כבר פגשת את הדברים בדף השיחה של ערן, שהרי ענית לי. עד עתה איש לא אמר מילה בעניין לתשבי. האם לדעתך זה סביר?

בדומה לזה, פארטירה קיבלה במהירות שיא הרשאת "בדוק עריכות" תוך פחות מחודש במיזם. זאת למרות שפעילותה עד עתה גדושה באד הומינם (אפשר להביא ראיות), והיא גם נחסמה על זה. כך נפתחה עבורה הדרך לערוך ערכים רגישים שאתה רוצה דווקא לחסום את עריכתם. האם זו הדרך להוריד את הלהבות? נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 10:57, 24 בינואר 2021 (IST)

נרו, סליחה על ההתערבות, אבל שמת לב שאתה עסוק בכמעט כל הזמן שלך באתר בתלונות על משתמשים ובקשות סעד המוניות מהמפעילים? eli - שיחה 11:01, 24 בינואר 2021 (IST)
תתערב חופשי, אבל באופן שקוף. אתה, לא אני, הוא שתוקף משתמשים אחרים כגסי רוח. זה לא אד הומינם? או שלך מותר כי אתה מפעיל? כמובן שאתלונן על דברים כאלה, מה חשבת? ואקל עליך, כדי אתה ואחרים תוכלו לבדוק את התנהלותך במיזם. אני לא מרבה במיוחד על תלונות כפי שכתבת, אבל נניח. האם מפריעים לך גם משתמשים משמאל שמרבים בתלונות מעין אלה? כמה פעמים נזפת גם בהם? נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 11:04, 24 בינואר 2021 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: נרו יאיר, שקלתי אתמול לעבור על כל הדף ולהסיר בפועל אמירות אד-הומינם מדבריהם של כל המשתמשים, אבל היה נראה לי שזה לעורר דובים מרבצם. אני בהחלט מתכנן להעיר על דברים כאלה לא רק לך, ומצפה שלא אצטרך לעשות את העבודה בעצמי, אלא מפעילי מערכת יתחילו לעשות זאת גם הם. ואם אתה כבר כאן אלי גודין, הנה דרך קלה לשיפור האווירה כאן, לא לחסום אלא להעיר, לכל מי שטוען אד הומינם, שאנשים יתחילו להסביר את העריכות או לשלול אותן בלי לומר "אתה ככה וככה" כי ההוא וההיא אינם העניין כאן. ביקורת - שיחה 11:07, 24 בינואר 2021 (IST)
בדגש על כך שמפעילים שמזוהים עם צד אחד יקפידו להעיר בעיקר לצד שלהם, כי אז לא ייחשדו בקידום העמדה שלהם. מה לגבי פארטירה? סביר בעיניך שתקבל פרס כזה במהירות שיא? איך זה ישפיע על הערכים הרגישים שאתה רוצה לחסום? נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 11:12, 24 בינואר 2021 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: נרו, מי כמוך יודע, בערוצים פומביים או פרטיים, שבכל פעם שהתוודעתי לעוול מצד משתמש כלפי משתמש - וכל משתמש - טיפלתי בה בחומרה. אבל הגישה שלך שלפיה הכל פוליטי ומקוטב בהכרח חייבת להשתנות. eli - שיחה 11:12, 24 בינואר 2021 (IST)
מי כמוני יודע? הוכחתי להפך. עד כמה טיפלת בחומרה בתשבי בדוגמה לעיל? עד כמה טיפלת בחומרה בפארטירה? נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 11:15, 24 בינואר 2021 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אני מתקשה לכתב את פארטירה ברגע זה, כך היה ראוי, אבל גם לה אין פטור מכללי ההתנהגות ואם היא לא תתמקד בתכנים אלא במשתמשים, היא תינזף ככל אחד אחר. עד עכשיו קראתי בעיקר הצהרות מחכימות שלה על כתיבה אובייקטיבית (וקצת דאחקות על חשבוננו המפעילים שמטיפים לה. נו שוין) ובאופן כללי היא משתפת פעולה ומנסה להשפיע על השיח בדרכים המקובלות. אין לי בעיה עם עריכות של נושאים רגישים, על ידי כל משתמש, ובלבד שהן תתמקדנה בערכים הרגישים ולא במשתמשים אחרים, כשלא מטילים רפש אחד בשני אפשר להגיע בקלות מפתיעה להבנות סביב ניסוח אובייקטיבי. ביקורת - שיחה 11:17, 24 בינואר 2021 (IST)
אכן קשה לכתב אותה, בגלל שם המשתמשת. אני מבין שאין לך בעיה עם הפרס שקיבלה בדמות הרשאה. נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 11:19, 24 בינואר 2021 (IST)
הרשאה אינה פרס למשתמש אלא פרס למנטרים, עורך שכותב הרבה ועריכותיו תקינות ברמה הטכנית אמור לקבל הרשאה כזו. אם משתמשים ותיקים מתייחסים לזה כפרס, פלא שמשתמשים חדשים באים לבקש הרשאות כאלה כל הזמן? חייבים להפסיק עם זה, מספיק שחלק יקבלו הרשאה כזו כשאין להם היכולת הטכנית, ואנחנו נוצף בעריכות קלוקלות. ביקורת - שיחה 11:23, 24 בינואר 2021 (IST)
הסברתי מדוע זה פרס: אתם חוסמים ערכים רגישים למי שאינו בדוק עריכות, מה שפותח את הדרך לפניה וסוגר את הדרך למשתמשים ותיקים הרבה יותר שלא קיבלו את ההרשאה. נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 11:27, 24 בינואר 2021 (IST)
נרו, אוסיף מעט על ביקורת. במקום לעשות פליליזציה לשיח, תתמקד בענייניות ובשיפור ערכים מהזווית המקצועית נטולת הפניות. אנחנו מכירים לא מהיום, ושנינו יודעים שאתה בהחלט מסוגל לזה. אישית, אני לא משתתף המון בדיונים בדפי שיחה, אבל במה שיוצא לי אני יכול לומר לך בוודאות שמעולם לא קרה אצלי שדיון התגלגל לפסים אישיים באופן אקטיבי. וגם כשהתפתח שיח אישי, פשוט התעלמתי לחלוטין והתמקדתי במקצועיות. eli - שיחה 11:24, 24 בינואר 2021 (IST)
גם לזה כבר הבאתי למעלה הוכחה הפוכה. זה לא הולך כך, רגע לכנות את מי שחולק עליך "גס רוח" (שכחת?) ורגע לשחק אותה סופר מקצועי וחסר כל פנייה. נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 11:27, 24 בינואר 2021 (IST)
סליחה, אני חייב לעצור אותך: לא קראתי לאף אחד ש"חלק עליי" (מילה יפה שמוציאה אותי הנאור היחיד אצל אמא רוסיה) גס רוח. אותו עורך ספציפי שזכה לכינוי אכן היה ראוי לשמו ואכן הוא גם נחסם בהחלטת הבירוקרטים על רקע סיבה זו. eli - שיחה 11:31, 24 בינואר 2021 (IST)
כנראה כבר שכחת, קראת כך גם לי. במקביל נתת הרשאות לפארטירה. זה נראה לי ממצה את הבעיה. נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 11:32, 24 בינואר 2021 (IST)
אתה מוזמן להפנות אותי לדיון שבו קראתי כך גם לך, אפילו פעם אחת בודדה. אם תמצא אני מזמין אותך לקפה - עליי. eli - שיחה 11:41, 24 בינואר 2021 (IST)
הקישור אצלך בדף שיחתך. מוותר על הקפה. נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 11:43, 24 בינואר 2021 (IST)
ההזמנה לקפה עודה בעינה :) תנהג איתי ברחל ביתך הקטנה ופשוט תראה לי. eli - שיחה 11:46, 24 בינואר 2021 (IST)
אני ביקשתי את ההרשאה לLa Nave Partirà. לא הכרתי אותה בכלל, עד שיורי החליט לזמן אותנו ביחד לבירורים. בדקתי את עריכותיה, וראיתי גם את מה שנרו יאיר כתב לה בדף שיחת משתמשת:La Nave Partirà#פנייה---- פרטירה כתבה בבירור שהיא ערכה פעם בוויקיפדיה, וראיתי מעריכותיה שהיא מנוסה בכתיבה. מכיוון שעברתי על מספר של עריכות שלה ובדקתי ואישרתי אותן, חשבתי שחבל על הטירחה של המנטרים וביקשתי את ההרשאה הזאת. התשובה של ביקורת מהו תפקיד ההרשאה הזאת היא התשובה המדויקת. חבל שנרו יאיר ממשיך כאן את מה שהוא עשה בדף שיחתה. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 12:05, 24 בינואר 2021 (IST)
אלי, לבקשתך, ברחל בתך הקטנה: "הוולגריות ותרבות השקר וגסות הרוח שאתם מפגינים, נרו יאיר ויורי, מלמדת משהו על היד החופשית שזכיתם לה אחרי שנים שהמפעילים לא טיפלו בכם, כך שקשה לדבר על הטיה פוליטית כשיש עורכים כמוכם. אל דאגה, זה הולך להיפסק, אך לא בדרכים מפוקפקות שאתם נוהגים בהן כלפי מתנגדיכם הפוליטיים". זה אחרי שביקשתי ממך פעמים רבות לא לעסוק בבקשות שלי ממפעילים, כי נוכחתי בהטיה שלך. חנה, אני מבין שלא מצאת שום אד הומינם אצל פארטירה, או בעיות אחרות, רק אצלי הצלחת למצוא. נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 12:19, 24 בינואר 2021 (IST)
תודה על בדוקת עריכות, אני אכן לא משחיתה. אני גם לא עוברת עם מחק ומעיפה לכל הכיוונים טקסטים שאנשים אחרים עבדו עליהם. לא רק זה, אני אפילו כותבת תוכן, תוכן אמיתי, כזה שצריך לחשוב לפני שכותבים אותו. La Nave Partirà - שיחה 12:36, 24 בינואר 2021 (IST)
הנושא פה היה בכלל תגובות אד הומינם, כפי שניתן לראות בכותרת. נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 12:41, 24 בינואר 2021 (IST)
נרו יאיר, לא התעסקתי באד הומינם, הסברתי למה פרטירה קיבלה בדוקת עריכות אוטומטית. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 13:08, 24 בינואר 2021 (IST)
יודע, והסברתי מה הבעיה עם זה. אגב, אני מפנה גם את תשומת לבך לעניין האד הומינם, כמו כולם. נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 13:23, 24 בינואר 2021 (IST)
בחייך, מרגע שבפעם ראשונה מאז שנרשמתי לוויקיפדיה במאי 2009, החלטתי לכתוב ערך אקטואלי, ולא ערך העוסק בעת העתיקה או בארץ ישראל, חטפתי אד הומינם על ימין ועל שמאל. ואתה מדבר איתי על אד הומינם? Face-smile.svg. אני שומרת על קשר עם שורת עורכים משובחים שעזבו את הוויקיפדיה, סיפרתי להם מה עברתי כאן מאז ה-9 בדצמבר 2020, והם אומרים לי כולל אנשים המזוהים עם הימין: ואת רוצה שנחזור לערוך? הם קוראים לי אמיצה מאד, על שחזרתי לערוך בוויקיפדיה. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 13:35, 24 בינואר 2021 (IST)

לפי דברי אותם עורכים לכולנו כנראה מגיע צל"ש על אומץ. על כל פנים, אם ניזהר כולנו ברוח דברי ביקורת לא לכתוב מעתה בדפי שיחה תגובות אד הומינם - מצוין. נרו יאירשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 14:32, 24 בינואר 2021 (IST)