מאיר סולובייצ'יק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
רבי מאיר סולובייצ'יק

הרב מאיר סולובייצ'יק (י"ט בטבת תרפ"ט, 1 בינואר 1929 - כ"ד באדר ב' תשע"ו, 3 באפריל 2016) היה ראש ישיבת בריסק בשכונת אחווה, בנו של הרב יצחק זאב סולובייצ'יק "הרב מבריסק".

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בבריסק, לרב יצחק זאב ואלטע הינדל. נקרא על שם סבה של אמו, הרב מאיר אוירבך ה"אמרי בינה". בקיץ ת"ש, (1940) נדד לווילנה עם כמה מאחיותיו. אביו ששהה מחוץ לבריסק בפרוץ מלחמת העולם השנייה, התאחד עמם בהמשך בווילנה. הם עלו לארץ ישראל בשנת תש"א (1941) והתיישבו בירושלים. למד בתלמוד תורה וישיבת עץ חיים, אצל הרב הלל ויספיש ובהמשך אצל הרב איסר זלמן מלצר וכן למד אצל אביו.

באדר א' תשי"ט[1], כחצי שנה לפני פטירת אביו, נישא לאלישבע בתו של יחיאל בנדיקט. חתונתו נערכה בתל אביב, ושבת שבע ברכות נערכה באולמי ווגשל בבני ברק. שהותו של הרב מבריסק בבני ברק הייתה מאורע נדיר ורבים מתושבי בני ברק השתתפו בשמחה כדי לפגוש אותו.

במהלך השנים הוא פתח ישיבה בשכונת אחוה. בשנותיו האחרונות התפתחה הישיבה ומנתה כ-200 בחורים ואברכים. כאביו, נהג למסור את השיעורים בביתו. מדי ערב הוא מסר שיעור במסכת הנלמדת בישיבה, ולפני תפילת מעריב של מוצאי שבת מסר "שיעור חומש". לשיעורים הגיעו גם רבים שלא למדו בישיבתו.

התגורר ברחוב חזנוביץ בירושלים, בבניין שהיה מכונה "שיכון אגודת ישראל".

ילדיו: הרב יצחק זאב ממלא מקומו בראשות הישיבה, הרב חיים ר"מ בישיבה, הרב יחיאל הקים ישיבה חדשה.

נפטר בכ"ד אדר ב' תשע"ו ונקבר סמוך לאביו בהר המנוחות בירושלים. לאחר פטירתו יצא לאור ספר "שיעורי מרן ר"מ הלוי" על מסכת ערכין.

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • שמעון יוסף מלר, דחזיתיה לרבי מאיר (שני כרכים), תולדותיו, דברי תורתו ועובדות בשמו, ירושלים תשע"ח

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]