שיחה:מחוזות פרו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שם הערך (והערכים הנלווים) שגוי - זהו אינם מחוזות (district) כי אם אזורים (Region), ואני מציע לשנות את שם הערך ל"אזורי פרו".--אדג - שיחה 12:12, 25 באוגוסט 2014 (IDT)

השם אמנם לא מקביל לחלוטין למחוז, אבל הוחלט שבוויקיפדיה העברית צריך לצמצם במושגים ולכן הם נקראים מחוזות ולא אזורים (יש מספר חורגים שאני לא יודע איך הם עברו בשלום). יוצא דופן הוא המקרה של אזורי פינלנד, שם השם מחוזות פינלנד כבר היה תפוס. Mbkv717שיחה • כ"ט באב ה'תשע"ד • 12:27, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
כך או כך, האחידות חייבת להשמר. בערך מחוז#פרו ההגדרה מחוז מדברת ללא ספק על district, ולא על Region.--אדג - שיחה 12:44, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
לפי הערך הזה, אנחנו נצטרך להעביר עשרות ערכים שמשתמשים במושגי פרובינציה, אזור (או חבל) ומחלק (department) וכרגע נמצאים תחת מחוזות. פתחתי בעבר דיון במזנון לגבי העברה ממחוזות X לפרובינציות X בנוגע לכמה מדינות באמריקה הלטינית (ויש עוד מקרים דומים מחוץ לאמריקה הלטינית) וזו התשובה שקיבלתי. תמכתי בשימוש במושגים מדויקים, אבל כנראה שאין לזה כאן תמיכה. אם מוזמן לפתוח דיון מחודש במזנון. Mbkv717שיחה • כ"ט באב ה'תשע"ד • 12:57, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
אני לא מבין את הצורך לכרוך את גורל כל הערכים הצריכים תיקון עם גורלו של ערך אומלל זה. "לֹא עָלֶיךָ הַמְּלָאכָה לִגְמוֹר, וְלֹא אַתָּה בֶן חוֹרִין לִבָּטֵל מִמֶּנָּה"...--אדג - שיחה 13:01, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
כי אם נשנה במקרה הזה ולא במקרים דומים אחרים זה יפתח עוד דיונים ועוד דיונים וכו'. במקרים של מחוזות צ'אד, מחוזות צ'ילה, מחוזות חוף השנהב, מחוזות דנמרק, מחוזות אריתריאה, מחוזות גאנה, מחוזות גינאה, מחוזות גינאה ביסאו, מחוזות גיאנה, מחוזות איטליה, מחוזות מאלי, מחוזות נמיביה, מחוזות הפיליפינים, מחוזות סנגל ומחוזות טנזניה יש נסיבות זהות למקרה של מחוזות פרו (בכולם יש שימוש ב-region, או בתרגומים הישירים של המושג הזה בשפות אירופאיות אחרות), כך שאם אתה מעביר את זה, יש סיבה להעביר את כל השאר ובכל מהמקרים זה משפיע על עוד ערכים.מן הסתם זה גם יצריך דיון מחדש על איזה מושגים נכנסים תחת מחוז ואילו לא. לכן זה צריך לעבור דרך המזנון. Mbkv717שיחה • כ"ט באב ה'תשע"ד • 13:18, 25 באוגוסט 2014 (IDT)