שיחה:מימן ציאנידי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gtk-dialog-question.svg ערך זה הוא נושאו של קטע "הידעת?" המופיע בתבנית:הידעת? 13 במרץ - סדרה 2

משהו לא ברור[עריכת קוד מקור]

אוקיי הבנתי החומר מאוד רעיל, מיטוכונדריה (?!), בלה בלה בלה, אבל אולי מישהו יועיל להוסיף בעברית פשוטה איך 7 גרם של משהו בכלל מסוגל לגרום למוות של אדם בוגר תוך שניות.... איך החומר פועל במהירות כזו?

איחוד[עריכת קוד מקור]

נגד האיחוד. יש מקום לשני ערכים נפרדים. ‏אלוןשיחה 12:10, 3 באפריל 2007 (IDT)

גם לדעתי יש מקום לערכים נפרדים, אך אני מציע להעביר את "ציאניד" לציאנידים שכן הערך דן במשפחת חומרים. אז אפשר יהיה להעביר את מימן ציאנידי לציאניד ולהשאיר הפניה. ‏odedee שיחה 12:18, 3 באפריל 2007 (IDT)
לזה אני בעד :) . ‏אלוןשיחה 12:26, 3 באפריל 2007 (IDT)

בעד איחוד- לא ברור לי מה יוסיף הערך הזה על מימן ציאנידי, למה לא ערך נפרד לאשלגן ציאנידי (ציאן קלי) או למלחים וקומפלקסים אחרים? נכון, הדוד מאמריקה כתב ערך נפרד ל HCN אז מה? שימו לב, למשל, שהפסקה על תא גזים נמצאת דוקא בערך על ציאנידים וכך גם הדיון על רעילות וטיפול בהרעלת ציאניד. מימן ציאנידי הוא החומצה של האניון ציאניד: כל התכונות החשובות של החומר (כולל רעילות) נובעות מאופי אניון הציאניד והקורא ממילא ידרש לעבור לערך ציאנידים כדי להבין. בכל מקרה, כרגע הערך במצב משונה: אין אפילו נתונים פיזיקלים וכימיים חיוניים (נקודת התכה ורתיחה, צפיפות, קבוע החומצה..). נחמד שהמונה של מספר הערכים מתקתק כלפי מעלה אבל אם המחיר הוא יישום רעיון טיפשי של ערך לכל נוסחה כימית אולי עדיף שיתקתק לאט יותר.יורם שורק 17:21, 22 באפריל 2007 (IDT)

מה ההבדל בין חומצה פרוסית לחומצה הידרוציאנית?[עריכת קוד מקור]

גם לפי ההסברים בטקסט זה נשמע לי אותו הדבר בדיוק. אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי בכימית. Le Comte 22:08, 6 במאי 2007 (IDT)