שיחה:מסע מים אל ים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מסלול דרומי[עריכת קוד מקור]

יש לציין שקיים כאן מסלול (פחות פופולרי) מים לים דרומי (מהים התיכון לים המלח). ‏עדיאל‏ 11:27, 27 באפריל 2008 (IDT)

טיול של כיתות ח'[עריכת קוד מקור]

לדעתי אין צורך בהפניה למקור שמציין שהטיול בכיתה ח' בצופים הוא מים לים. מה גם שתרתי רבות אחרי מסמך רשמי שמפרט על הטיול ולא מצאתי משהו פורמלי (בתור בוגר של התנועה אני יודע שזהו הטיול שהחניכים עוברים בכיתה ח'). במקום זאת הוספתי לקריאה נוספת - שמפנה לאתרי שתי תנועות הנוער שמוזכרות בערך. Lahavcalev - שיחה 20:52, 5 באוקטובר 2008 (IST)

גשר הצינורות חסר המעקה מעל נחל עמוד עליון[עריכת קוד מקור]

לפני שנה ניסיתי לאתר את גשר הצינורות. השביל כיום עוקף אותו. הלכתי את רוב המסלול ולא מצאתי אותו. "המוצא הישר" מוזמן לספק נ"צ מדוייק (הגשר מוטל ללא שימוש, כנראה בקטע שבין כביש מירון למשטרת עין-טינה). יש לי כמה תצלומים של חציית הגשר בשנת 1966, מים אל ים / קן חולון. אפרסם לאחר שאקבל הסכמת המצלם. --Paris308 - שיחה 11:43, 7 באוקטובר 2011 (IST) עדכון: אותר גשר הצינורות חסר המעקה. "גשר המוות". זיהוי הסופי בעקבות איתורו של גשר צינורות (מוסתר ומוסווה) על תוואי נחל עמוד עליון, המכיל גם את קורת הבטון התומכת את הגשר, זהה לתמונות משנות השישים. הועלו תמונות לגלריה. מנהל השמורה לשעבר, הפקח לייזר ברגמן אישר את הזיהוי. שימו לב (זה איננו) גשר הצינורות העובר מעל נחל שכווי, כ-400 מטרים מערבית לכביש 89 (נחל שכווי הוא המשכו המערבי של נחל בירייה, כאשר כביש 89 הוא התפר בין שני נחלים אלו ומסומן במפת השבילים כשביל ירוק) הוא גשר דומה, אך מסלול המסע לא עבר דרכו. גשר זה חסר את קורת הבטון שעולה מקרקע הנחל ותומכת בגשר. Paris308 - שיחה 16:42, 7 ביולי 2020 (IDT)

נקודות מים[עריכת קוד מקור]

פרסמתי כאן לפני כמה חודשים נקודות מיים, היות וזה נראה לי חשוב, והיה לי מידע חדש להוסיף. ניתן להעביר את המידע גם לויקי-שביל, פשוט בזמנו העמוד שם נראה לי מאוד לא מספק, והעדפתי לשתף כאן. המידע החדש הסתמך על מילותי של פקח בגן הלאומי נחל עמוד כי בתחנת שאיבה של מקורות על כביש 85, (ליד היישוב קדרים) הותקן ברז לטובת המטיילים. לאחרונה הייתי באזור ולא מצאתי את הברז המדובר (יש מספר רב של תחנות שאיבה באזור, ולא היתה לי אפשרות לבדוק את כולן). לכן הורדתי מידע זה מהעמוד. אשמח לעדכונים אם מישהו יימצא את הברז ויוסיף את המידע.

--- הברז נמצא (נכון למאי 2018) מאחורי תחנת השאיבה מצפון לכביש 85, אם מגיעים מכיוון ים תיכון, לפני שחוצים את הכביש צריך לפנות שמאלה (מזרחה) ואחרי כ200 מטר יש את תחנת השאיבה. --Bambiker - שיחה 08:09, 19 בנובמבר 2018 (IST)

אין מקורות או הערות שוליים למידע בנוגע למסעות ה"מים לים" של השומר הצעיר[עריכת קוד מקור]

אין מקורות או הערות שוליים למידע בנוגע למסעות ה"מים לים" של השומר הצעיר. מופיע מידע מאד מפורט: המסע היה נפוץ בשנות ה50-60. בעיקר ע"י כיתות ח' בשומר הצעיר וע"י בבית הספר. אך אין מקורות, ערכתי חיפוש מעמיק באינטרנט ולא מצאתי מקורות. אמנם, מצאתי מידע בהקדמה לספר של דוד תירוש שהמסע נערך ע"י השומר הצעיר אך לא מצאתי את המידע המפורט שמופיע בדף. אשמח אם תמצאו מקורות לנושא הנ"ל. איסטרי - שיחה 11:58, 18 בנובמבר 2018 (IST)איסטרי - שיחה 12:00, 18 בנובמבר 2018 (IST) תרמתי מידע רב לגבי מסלול המסע של השומר הצעיר בשנות ה-60. כל המידע נכתב על סמך השתתפות אישית במסע השומר הצעיר בפסח 1966, עיון במפת "עמוד ענן" 1:50,000 והיעזרות בתצלומים (שלגביהם טרם קבלתי אישור פרסום מהצלם). באתר YNET פרסם אורי שחק ב-16.12.2009 כתבה "משתאים מול נחשול המים בנחל צאלים" ואליה צרף מחבר הרשימה תמונה (לא קשורה) של "גשר המוות" (גשר הצינורות) שצולמה על ידו ב-1960 - עיין שם. קבלתי הרשאה מהצלמים, היום הועלו תמונות "גשר המוות" לגלריה. במסע "מים אל ים" נוסף שהשתתפתי בו ב-1969, הפעם כמדריך, נסלל שביל מעין יקים לבריכות שכווי, על נחל עמוד, וחדל המעבר על גשר הצינורות (גשר המוות).Paris308 - שיחה 16:45, 7 ביולי 2020 (IDT)