שיחה:מרדכי הלפרין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 11:49, 25 בספטמבר 2013 (IDT)

מומחה בתחום האתיקה הרפואית? בקשת מקור[עריכת קוד מקור]

אבקש מקור לטענה כאילו הרב מרדכי הלפרין הוכתר כמומחה בתחום האתיקה הרפואית ומשמש כממונה על האתיקה במשרד הבריאות. הדברים תמוהים בהתייחס לדברים שנטען כי נאמרו בשמו כאן, בעד טיפולי פסיכותרפיה לצורך שינוי נטיה מינית של הומואים ("טיפולי המרה");[
בעוד משרד הבריאות, שהוא לכאורה, ולפי הכתוב כאן, מעסיקו, מתנגד לכך ומזהיר באופן מפורש כנגד "טיפולי המרה" כאלה. כאמור, אבקש לקבל מקור לטענה בעניין מומחיותו בתחום האתיקה הרפואית, ובעניין עבודתו כממונה בתחום זה במשרד הבריאות. (פירוט בקישורים שבתוך הטקסט). בברכה, דני. Danny-wשיחה 19:17, 7 באוקטובר 2014 (IDT)

בזמן שכתבת את כל זה וחיפשת מקורות נגדו היית יכול לחפש בגוגל ולמצוא מיד את המקור. נרו יאירשיחה • י"ג בתשרי ה'תשע"ה • 20:03, 7 באוקטובר 2014 (IDT)
תודה על המקור. תיקנתי את הגדרת תפקידו בהתאם למקור שצורף. [1].
אציין, שגם אני חיפשתי, ולא מצאתי בגוגל שהוא "ממונה על תחום האתיקה" במשרד הבריאות. הוא היה חבר בשתי ועדות חשובות, שתיהן קשורות למומחיותו הידועה כגניקולוג, בתחום הפיריון.
"טיפולי ההמרה" הפסיכולוגיים, עליהם הוא מביע עמדה חיובית לפי הרשום בערך עצת נפש (וזאת באתר שו"ת דתי, בתפקידו כרב, ולא במסגרת משרד הבריאות) - טיפולי המרה פסיכולוגים אלה - לשינוי נטייה מינית אצל הומואים - אינם קשורים בדרך סבירה לגניקולוגיה ולפריון, שהם תחומי מומחיותו. ובנוגע לטענה, שהוסרה בינתיים, על היותו - כיום - מומחה כללי בתחום האתיקה הרפואית ("כללי", ולא לסוגיות ספציפיות של פריון) - לא מצאתי קישור ברור בגוגל. אודה על מתן הפנייה כאן, בדף השיחה, או בערך עצמו. בברכה, דני. Danny-wשיחה 11:33, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
אני מצאתי זאת בקלות, באתר של משרד הבריאות, והקישור בערך. זה כתוב שם בפירוש, שחור על גבי מסך. די בכך כדי לדעת שהוא מומחה לאתיקה, וזה כמובן מצטרף למאמרים רבים שכתב בעניין. התמחות באתיקה כמובן אינה דומה להתמחות בגינקולוגיה, אין מחלקה לאתיקה בבתי חולים ואין מי שיעניק תואר רשמי כזה. זה עניין שנגזר מהפרסומים של האדם וכדומה. נרו יאירשיחה • כ"ג בתשרי ה'תשע"ה • 12:05, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
ומה פרסומיו בתחום האתיקה הרפואית (כרופא, מטעם משרד הבריאות, לא כרב)? האם הוא "מכהן" בתפקיד זה כיום, או בשנת 2005? אשמח לקרוא קישורים או הפניות אל תפקידו זה כיום, או מאמרים שפירסם כמומחה לאתיקה (ולא כרב) - מטעם משרד הבריאות, תחת שרת הבריאות הנוכחית, יעל גרמן. אני תמה, בעיקר בעיקר מאחר שהוא נקט (באופן פרטי, כרב) עמדה המנוגדת לעמדת משרד הבריאות, המזהיר מפני טיפולי המרה פסיכולוגיים, ויש בכך לכאורה סתירה. בברכה, דני. Danny-wשיחה 12:18, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
אנסה להסביר שוב. אתיקה רפואית אינה תת התמחות רפואית (תת ההתמחות שלו, כפי שאתה יודע, היא גינקולוגיה). אתיקה רפואית היא ענף של האתיקה. איני טוען שהוא עדיין בתפקיד זה. רוליג תיקן שהוא כך היה בעבר, כי היום יש מישהי אחרת, בליווי קשור שלא בדקתי, אני מאמין לו. לכן המשך דבריך אינם רלוונטיים לערך זה, אך אעיר בכל זאת ש"עמדת משרד הבריאות" תחת שר זה או אחר (והאידאולוגיה שהוא מגיע איתה) לא ממש משנה לי. בעיניי משמעותית יותר עמדת ארגון הפסיכולוגים, אם כי גם היא כידוע משתנה, הן לאור מחקרים והן לאור אופנות אידאולוגיות. נרו יאירשיחה • כ"ג בתשרי ה'תשע"ה • 14:40, 17 באוקטובר 2014 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

הערות שולים- הערה מספר 7 מפנה לאתר לא הולם, ולא לפרס הרב קוק.

דווח על ידי: אהד טל 85.64.100.255 11:49, 27 באוקטובר 2018 (IDT)

תוקן. 129.69.140.138 11:59, 27 באוקטובר 2018 (IDT)