שיחה:מריווד'ר לואיס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם[עריכת קוד מקור]

מציעה לשנות למריווד'ר לואיס. מתייגת את אלדד, amikamraz, Ewan2, deror_avi, נילס אנדרסןבעלי הידע בתעתוק. אלה עלי אדמות - שיחה 02:22, 23 באפריל 2019 (IDT)

אכן, מריווד'ר.
אלה עלי אדמות, ראי בבקשה את הערתי בדף השיחה שיחה:לי מריוותר. לאחר העברת הערך הנוכחי, הכתיב הנוכחי ייוותר כהפניה לכתיב החדש – אין צורך למחוק אותו (שאם לא כן מי שהכיר את השם הנוכחי בכתיב "מריוותר לואיס" לא יוכל להגיע לערך הנוכחי). אלדדשיחה 09:48, 23 באפריל 2019 (IDT)
דווקא עכשיו כשמחפשים "מריווד'ר לואיס" מגיעים לדף הנוכחי. אלה עלי אדמות - שיחה 15:41, 23 באפריל 2019 (IDT)
אלה עלי אדמות, פספסת אותי... :) הקדמתי תרופה למכה: ראיתי כיצד את טורחת למחוק כל הפניה לשם החדש, הנכון לשיטתך - אז כאן ציינתי שאין צורך למחוק את ההפניה, כי צפיתי שכאשר נשנה ל-מריווד'ר, את תעלי בקשה למחוק את ההפניה הקודמת מ"מריוותר", וההפניה תימחק, כפי שקרה עם לא מעט שמות שהעלית עליהם תבנית שינוי שם לאחרונה. לא היה לי פנאי ללכת אחרייך ולבדוק את כל השמות שבהם ביקשת למחוק את ההפניה (ועקב כך היא נמחקה), כך שסביר שבחלק מהמקרים יהיה פספוס של הקוראים. אלדדשיחה 21:34, 23 באפריל 2019 (IDT)
הועבר. אלדדשיחה 21:35, 23 באפריל 2019 (IDT)
אלדד, התכוונתי שגם בלי הפניה מגיעים בחיפוש לדף הרצוי. נרשמתי לכאן למען הקוראים ולא כדי לפגוע בהם. אם יהיו כללים ברורים בנושא ההפניות, אשמח להחזיר הפניות ואפילו להוסיף עוד. עד כה ביקשתי מחיקה של דפי הפניות שלהבנתי שגויות או מיותרות. אני לא מתנגדת להשאיר את ההפניה ממריוותר לואיס. אני מוכנה גם להוסיף הפניה ממריוות'ר לואיס אם זה הכיוון הרצוי. אלה עלי אדמות - שיחה 21:45, 23 באפריל 2019 (IDT)
הכלל הוא כזה: אם ההפניה היא חד-משמעית שגויה (קרי, מישהו לא ידע לתעתק, וכשבודקים בגוגל אכן מוצאים שיש רק שתיים או שלוש היקרויות של המילה או השם), אז מוחקים את ההפניה. אבל אם מוצאים שבגוגל יש לא מעט הפניות מהשם הקודם, באתרים חשובים, ונראה שכך נוהג חלק גדול מהציבור להגות את המילה, נשתדל לשמר את ההפניה. יש כאן המון מקום לשיקול דעת. הסיבה היא כזאת: כאשר אנחנו משאירים הפניה שגויה במרחב הערכים, ברור שהיא תמשיך להופיע בערכים, ולהטעות את הקוראים. אז אם מדובר בצורה שכבר התאזרחה (גם אם היא שגויה), נאפשר לה להמשיך לחיות, אבל בוויקיפדיה נאמץ את הצורה התקנית. לדוגמה, שם הערך בוויקיפדיה חייב להיות גינקולוג ולא גניקולוג, אבל לא נמחק את ההפניה מ"גניקולוג" (כי, מה לעשות, רוב העם נוהג לומר זאת כך...). אלדדשיחה 21:51, 23 באפריל 2019 (IDT)
כלומר, אם יש 10 תוצאות בגוגל אז היא לא חד-משמעית שגויה? ומה עם תקלדות? אלה עלי אדמות - שיחה 21:56, 23 באפריל 2019 (IDT)
שוב, כפי שאמרתי, צריך להפעיל שיקול דעת. אם מדובר בתקלדות, ודאי שזה לא ייחשב על דעתנו לנכון או למקובל. את צריכה לבדוק באילו מקומות ובאילו הקשרים הוזכר השם הקודם, ואם לא מדובר בתקלדות, אלא בכתיב שהתכוונו אליו (וכמובן, אם הוא נראה הגיוני לדעת הישראלי הממוצע, לאו דווקא לדעת יודעי ח"ן, כמוך). אלדדשיחה 21:59, 23 באפריל 2019 (IDT)
שיקול הדעת שלי לא עזר לי בוויקיפדיה עד כה. מן הסתם אני מפעילה אותו בכל עריכה, ועדיין משחזרים לי מדי פעם סתם ככה. בכל זאת, במקרה הזה החלטתי ליצור הפניה ממריוות'ר לואיס, אם כבר אז כבר. "מריוות'ר לואיס" מחזיר מספיק תוצאות רציניות בגוגל. אלה עלי אדמות - שיחה 22:07, 23 באפריל 2019 (IDT)
בדיוק עכשיו חזרתי כדי לחזק את ידייך בעניין יצירת הפניה גם מ"מריוות'ר לואיס". אני רואה שהתפרצתי לדלת פתוחה ;-) אלדדשיחה 22:09, 23 באפריל 2019 (IDT)
סעיף 3 כאן הטעה אותי כשקראתי את הכללים. הסקתי ממנו שיש להשאיר רק את האיות הנכון. עכשיו אני רואה שיש הפניות מאלברט אינשטיין ואלברט איינשטין לאלברט איינשטיין‎. אלה עלי אדמות - שיחה 22:20, 23 באפריל 2019 (IDT)