שיחה:משוואה דיפרנציאלית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תרשים זרימה[עריכת קוד מקור]

הייתי רוצה להוסיף תרשים זרימה של פתרון משוואות. יהיו סוגי משוואות שונים עם ענפים כמו: לינארית, לא לינארית; מקדמים קבועים, מקדמים לא קבועים; הומוגנית, אי-הומוגנית; וכו'. ניסיתי לעשות את זה עם Dia החופשית אבל זה ממש סיוט. חשבתי לעשות ב Visio ולשים כאן תמונה אבל זה לא נראה לי מכמה סיבות. אם מישהו מכיר דרך, אני אשמח.
לאון, 13:50, 17 בנובמבר 2005.

רעיון מצויין ,אבל לא ראיתי בשום מקום בויקי טכנולוגייה לעריכת תרשימי זרימה(מלבד GIF פרטני). (יש לי בחן מחר ,אז הכל טרי לי ,דווקא הייתי עושה..)

עריכה[עריכת קוד מקור]

האם לא כדאי לרכז את רוב המידע הקיים בערך משוואה דיפרנציאלית רגילה בערך הנוכחי? הקורא שיחפש מידע על משדי"ף מגיע לערך הדל הזה, ולא תמיד יבין שעליו לפנות בעצם למד"ר. דרך - שיחה 00:19, 1 בנובמבר 2010 (IST)

הוספת מחשבון[עריכת קוד מקור]

אני חושב שיש להוסיף לערכים כאלו מחשונים מכוונים כדי לפתור משוואות כאלו, הרי לא מעט אנשים נכנסים לכן אחרי הקריאה הם מחפשים משהו פרקטי. אשמח מאוד עם משיהו יוסיף נכון גם לערך משוואה דיפרנציאלית רגילה--פו-איי - שיחה 20:29, 10 במרץ 2011 (IST)

לא הבנתי מה ההבדל בין משוואה דיפקנציאלית לנגזרת?[עריכת קוד מקור]

אריק1111 - שיחה 10:39, 27 בפברואר 2012 (IST)

נגזרת היא פעולה. משוואה דיפרנציאלית היא משוואה (שהפתרון שלה הוא פונקציה או משפחה של פונקציות). הוספתי דוגמה בערך. דניאל תרמו ערך 23:31, 27 בפברואר 2012 (IST)


מה קורה כשX שווה ל-0 במשוואה שהצגת?[עריכת קוד מקור]

אם f(x) = f'(x)(בהנחה שהתכוונת לנגזרת של f(x) לפי x)- נכון לכל F(x) = C*e^x כש-X=0, e = 1, כלומר: f(x) = c, ואז השיפוע הוא 0. איך אתה מסביר את זה?

e אינו קבוע הנתון לבחירה, אלא בסיס הלוגריתם הטבעי. עוזי ו. - שיחה 17:20, 17 במאי 2012 (IDT)

אני מניח שהכוונה הייתה שעבור x=0, e^x=1. בכל אופן, הכתיבה f(x)=c הינה מטעה ולא נכונה. מה שנכון הוא ש-f(0)=c, ואז הנגזרת ממש לא שווה לאפס.


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 12:15, 25 בספטמבר 2013 (IDT)