שיחה:מתקן התפלה אשקלון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 18:00, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 12:27, 25 בספטמבר 2013 (IDT)

לפי דעתי לפרס Desalination Plant of The Year” award in 2006 אין מקום בערך בגלל טבעו (בלי קשר לזה שהשיא של גודלו של המתקן נשבר)[עריכת קוד מקור]

כאשר מחקתי את האיזכור לפרס Desalination Plant of The Year” award in 2006, כיוון שהוא הוענק רק בגלל שהמתקן היה הגדול מסוגו בעולם בתוך פחות משנה אחת בלבד, המשתמש שנילי ביטל את העריכה שלי כי טען שאין היגיון במחיקת הפרס אם השיא של גודלו של המתקן נשבר כבר (הניסוח של שנילי לביטול העריכה היה: "האם תסיר מידע על מדלית זהב שזכה ספורטאי באולימפדיה כי שברו את השיא שלו?"). אני מחקתי את איזכור הפרס לא בגלל שהשיא של גודלו של מתקן ההתפלה באשקלון נשבר, אלא בגלל משמעותו המפוקפקת של הפרס (הפרס הוא בסגנון "הטוב ביותר" או "מוצר השנה" שאלו תיאורים לא אמינים ו/או מפוקפקים), והוא הוענק למפעל רק בגלל היותו הגדול ביותר מסוגו בעולם ולא משום סיבה אחרת, וזאת עוד לפני שהוא רשם השג ממשי כלשהו בפעילותיו (הפרס הוענק בתוך זמן קצר במיוחד מרגע תחילת פעולת המתקן). מסיבה זאת, אני חושב כי אין מקום להזכיר את הפרס הזה בערך, כי בכללי יש לו אופי של אמצעי לקידום מכירות. כל זאת בנוסף, שהמקור לזכייה בפרס היה מאתר החברה שמפעילה אותו. זור987 - שיחה 14:36, 28 בדצמבר 2016 (IST)

הפרסים ניתנים על ידי ארגון בינלאומי החשוב ביותר בעולם תעשיית המים וכך גם הפרסים הניתנים. אם בכירי תעשיית המים בעולם מאמינים שהפרס חשוב, האם ויקיפדיה יכולה להחליט שלא כך הוא? http://www.globalwaterawards.com/. שנילי - שיחה 23:53, 28 בדצמבר 2016 (IST)
אולי תרצה לקרוא כאן, אם אתה לא מאמין לחברות שהקימו את המתקן http://www.haaretz.com/israel-news/business/real-estate/ashkelon-wins-desalination-plant-of-the-year-1.184169?v=86B41624E2BF5AEE108D2A4D55BDE3BC

תמצא אולי לנכון גם לחקור בעצמך מה היה החידוש בפרויקט שזיכה אותו בפרס. כמו לדוגמה - הראשון בעולם שעשה שימוש במערכת השבת אנרגיה ובמרכז שאיבה, שני גורמים שלא רק שהורידו את המחיר לקוב מים, אלא גם חוסכים באנרגיה וכך תורמים לאיכות הסביבה. גילוי נאות: הייתי עובד אחת משלוש החברות המקימות. שנילי - שיחה 00:11, 29 בדצמבר 2016 (IST)

כלל לא ידעתי שהארגון שהעניק את הפרס, הוא בעל מעמד כזה מכובד שהפרס הוא לגיטימי. גם לא ידעתי שהפרס הוענק ממגוון כזה רחב של פריצות דרך ולא רק בגלל זה שהוא היה בזמנו המפעל הגדול מסוגו בעולם. כאשר קראתי לראשונה את הערך התפלה, כאשר תיאור הפרס למתקן היה שגוי (המצטיין בעולם) ולא הייתה לזה אסמכתה (לפני שתיקנתי את תיאור הפרס לאיך שזה היה לפני המחיקה, זאת הייתה פעם ראשונה בחיי ששמעתי על מקום שזוכה בפרס "הוקרה" בתוך פרק זמן כל כך קצר מיום הפעלתו). יש לציין כי למרות הכתבה מאתר הארץ שציינת (שכלל לא ידעתי עלייה, כי היא הודעה לתקשורת החוץ ולא לתקשורת בישראל), בתקשורת הישראלית הפנימית (הכוונה בשפה העברית) התעלמו לחלוטין מהנושא (לא מצאתי כלל מקורות על הפרס בעברית). המקור היחיד באותה התקופה שמצאתי, היה האתר של החברה שמפעילה את המתקן, ומהניסיון שלי עם אתרים של חברות מסחריות, המידע נוטה להיות פרסומי ברובו. עקב הניסיון שלי על השימוש שנעשה תכופות בפרסים בסגנון "הטוב ביותר" או "X השנה" (חוץ ממקרים כמו פרס אוסקר, פרס אמי, גראמי וטוני ופרסים דומים ומקבילים בארץ ובעולם אשר יש להם לגיטימציה לתואר מסוג זה) תארים כאלו נוטים להיות לא אמינים ובעיקר לשמש לקידום (הכוונה ל-Promotion) ופרסום. גם ההגדרה של "הטוב ביותר" היא לא הגדרה ברת מדידה אובייקטיבית ו"X השנה" מוענק על פי רוב למה שנחשב ל"הטוב ביותר". בגלל זה מחקתי את איזכור הפרס. אם אכן הייתה סיבה אמינה להענקת הפרס, והוא לא נועד במקור לפרסום המתקן במתכונת מסחרית (ז"א ששמו יכול לבלבל בעניין זה), אז כנראה שטעיתי ואפשר להשאיר את איזכור הפרס בערך. זור987 - שיחה 18:48, 29 בדצמבר 2016 (IST)