שיחה:ניקולאי דווידנקו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הערך מוכן :] !![עריכת קוד מקור]

אני גאה להציג את הערך ניקולאי דווידנקו (הראשון שלי) שעד עתה כתבתי אותו בעצמי בלבד ולדעתי הוא הערך המושקע והמפורט ביותר על טניסאי כלשהו בויקיפדיה העברית. חשוב לציין שלא סיימתי עדיין לערוך כמה פסקאות קטנות ושחלק גדול מהמידע תירגמתי מויקיפדיה האנגלית.
קריאה מהנה --David te 04:04, 30 בנובמבר 2007 (IST)

פירוט קריירה[עריכת קוד מקור]

הפירוט לפי שנים ארוך ודי מיותר. רצוי לציין רק את אבני הדרך העיקריות בקריירה שלו, ראה כדוגמה את רלף קליין. עמית 19:23, 12 בדצמבר 2007 (IST)

יש בזה משהו אבל לקחתי את פורמט הערך מויקיפדיה האנגלית ושם הפירוט הוא גם לפי שנים ואני אפילו קיצצתי כמה פרטים מהגרסה האנגלית בכדי לא להכביד יותר מדי על הערך, אני בתור אחד שמתעסק בטניס מאמין שחובבי הטניס ואלו שצריכים מידע על האיש יזדקקו גם לפרטים מהפירוט לפי שנים לכן אני סבור שצריך להשאיר את מבנה הפירוט כפי שהוא. בכל מקרה תודה על הביקורת הקצרה ואם אקבל הצעות נוספות ממשתמשים הדומות לשלך אולי אני באמת אשנה קצת את המבנה. לדעתי הערך רלף קליין שונה מערך זה משום שכמות המידע והפרטים בערך זה (שחלקם חשובים וחלקם פחות) גדולה דיה בכדי לחלקה לתתי כותרות לפי שנים ואיני חושב שהפירוט מיותר. David te 23:56, 12 בדצמבר 2007 (IST)

כדאי גם לעשות משהו עם פסקת ה"עובדות מעניינות", ראו-ויקיפדיה:הימנעו מפסקאות טריוויה. יסמין 00:02, 13 בדצמבר 2007 (IST)

ברור לי כי לקחת את הפורמט מויקיאנגלית, אבל הפורמט פשוט לא טוב: את הכותבים בויקיאנגלית האיכות בדרך כלל לא מעניינת, רק הכמות. אני אגלה לך סוד: בויקיפדיה קיימת תופעה מעניינת, שככל שהאישיות עליה כותבים פחות משמעותית, כן נוטים לפרט עליה יותר. האם דווידנקו טניסאי דגול מביורן בורג? ברור שעדיין לא (וספק אם יהיה). אז למה הקריירה שלו צריכה להיות מפורטת יותר מזו של בורג? כי יש פחות מה לכתוב עליו?
אני מציע שתעשה קצת חושבים: איך היית רוצה שיראו ערכים על טניסאים ענקיים כבורג, ארתור אש, ג'ון מקנרו, מרטינה נברטילובה, בוריס בקר ופיט סמפראס, מול טניסאים שעדיין לא זכו באף טורניר גרנד סלאם, ומול אלופים מקומיים (כן, גם לכאלה רצוי שיהיה ערך). האם אין זה מן הראוי שתהיה היררכיה ברמת הפירוט של הערכים שתשקף את ההבדלים בחשיבות של הטניסאים השונים? עמית 18:44, 13 בדצמבר 2007 (IST)
מסכים עם עמית. את ההישגים בכל שנה אפשר אולי (לא חיוני) לרכז בטבלה. בטקסט רציף צריך לתת רק את הנקודות הבולטות ביותר. דב ט. 18:53, 13 בדצמבר 2007 (IST)
אני מסכים עם חלק מנימוקיו של עמית ואני לא משווה (חס וחלילה) את ניקולאי דווידנקו לטניסאים הגדולים שהזכרת פה. אולי הערך שכתבתי באמת פרטני ואולי אפילו בעל "עומס יתר" אך אני לא מסכים שערכים על טניסאים גדולים כמו שהזכרת (אפילו כמו ניקולאי דווידנקו) צריכים להיראות כמו חלק מהערכים הקיימים בויקיפדיה העברית שהם קצרים, עם מידע לא מדוייק ואף שגוי שאפשר להגיד שלא מתאימים להיות ערך אנצקלופדי. אני ניסיתי לעשות מן ערך "ראשון מסוגו" כך שלקחתי את הפורמט והמידע של ויקיאנגלית ועשיתי ממנו ערך בעברית (לידעתכם יש כמה ערכים בדיוק באותו פורמט בויקיאנגלית על טניסאים שקיבלו סטטוס של "ערך מומלץ") בתקווה שירחיבו את רוב הערכים הקיימים לפורמט זה ולא בכדי שחס וחלילה מישהו יחשוב שאם על דווידנקו יש ערך ארוך ומושקע מאשר על ביורן בורג זה אומר שהוא היה יותר מצליח ממנו (הערך בעברית עליו לא טוב). את דעתכם הבנתי אך אני מעדיף שבויקיפדיה העברית היו יותר ערכים על טניסאים כמו שלי מאשר ערכים חלקיים כמו רפאל נדאל או שבכלל יהיו ערכים אדומים (ריקים) כמו על רוב 50 השחקנים הטובים בעולם. דוד 20:22, 14 בדצמבר 2007 (IST)
אני לא זוכר שכתבתי שהערך צריך להיות "קצר, עם מידע לא מדוייק ואף שגוי". הערך צריך להיות ערוך טוב, מה שאומר שיש להפריד את העיקר מן הטפל, ולמחוק את הטפל. בוא נתמקד רגע בערך הנוכחי, ואח"כ נטפל בשאר ערכי הטניסאים. הצעתי הקונקרטית היא שתחליט, על תקן המומחה לנושא, מהן הנקודות חשובות בקריירה שלו, אותן תשאיר, ואת יתר הפירוט תמחק. אגב, זה יכול להיות רעיון נחמד ליישם את זה לכל ערכי הספורטאים בכלל וטניסאים בפרט. למשל: הופעה ראשונה כבוגר, טורניר ראשון מחוץ לארצו, הופעה ראשונה בנבחרת לאומית, זכיות בולטות (ואם אין כאלה, אז ההישג הגבוה ביותר). שוב: פירוט שנה אחר שנה שנותן משקל זהה לדברים חשובים ולדברים שאינם חשובים פוגע באיכות הערך. עמית 00:15, 15 בדצמבר 2007 (IST)
אני חייב להגיד שרעיונתך נשמעים מעניינים ואם משתמש מנוסה כמוך (יחד עם עוד כמה) סבור שחלק מהפרטים בפירוט הקריירה מיותרים אז קטונתי מלהתווכח על כך. אתחיל בקרוב ב"צימצום" והאם נראה לך שכדאי להשאיר את חלוקת השנים ולציין רק את הפרטים המרכזיים בהם או לחבר את כל כותרות משנה אלו לפסקה אחת ? למרות שנראה לי שהפסקה תיהיה גדולה ולא אסתטית כל כך. לדעתי הרעיון הטוב ביותר הוא לתת כותרות של נניח "2002-2004" ולכתוב את ההישגים והפרטים המרכזיים בשנים אלו מבלי לכתוב על כל שנה בנפרד כך שגם לא תיהיה פיסקה ארוכה על 5-6 שנים ביחד. אם יש לך עוד הצעות אשמח לשמוע ואם תוכל לתת לי דוגמא לערך על טניסאי הקיים כיום בויקיפדיה העברית ובעינך נחשב כטוב מאד-מצוין (מומלץ), לי קשה מאד להגיד שיש כאלה וחבל. דוד 02:12, 15 בדצמבר 2007 (IST)

גם לדעתי הערך קצת מפורט מדי. ערכתי אותו מעט, אבל בעיקר תיקוני ניסוח והגהה.


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 20:37, 15 במאי 2013 (IDT)