שיחה:נמר ערפילי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ע"פ החלטות האקדמיה השם הוא נִמְרוֹן . משתמשון - שיחה 19:28, 2 בנובמבר 2015 (IST)
(כדי להוסיף לבלגן שבין נמרון ונמר ערפילי) משתמשון, נסה לחפש במאגר המונחים של האקדמיה "נמרון": מופיעים "נמרון" שהוא קרפיון מהמין Aristichthys nobilis ו"נימרון" שהוא Neofelis. ערן - שיחה 13:11, 28 בנובמבר 2015 (IST)
בסדר. יש מילה לנמרון שהוא סוג חתול ונמרון שהוא סוג של דג (שכרגע אין עליו ערך עברי) כך או כך זה לא יכול להפנות לחתולים מדרום אמריקה. ואגב זה לא הערך היחיד שיש לשני מילים באותה מילה: סייפן, תחש, דרבן, פטישן וכו'. משתמשון - שיחה 21:36, 28 בנובמבר 2015 (IST)
משתמשון, כדי לשנות את השם לנמרון צריך קודם להחליט איך קוראים ל"Leopardus" שתופס כרגע את השם של נמרון, אבל אני מסכים שכדאי לשנות לשם שהאקדמיה קבעה. ערן - שיחה 00:43, 30 בנובמבר 2015 (IST)
יש שלוש דרכים לפתור את זה: א. לשלוח בקשה לאקדמיה לעברות הסוג הזה (האפשרות המומלצת לדעתי)
ב. לתת את השם נמרון ולהוסיף דף הפניה ל"נמר ערפילי" (כמו שקובעת האקדמיה).
ג. לתעתק את השם הלטיני (לא מומלץ. לא יודע למה אבל נראה לי שהשם זה "חתול אמריקאי"). משתמשון - שיחה 20:57, 7 בדצמבר 2015 (IST)

עם כל הכבוד לאקדמיה, יש כאן בעיה לשנות עת השם:
1. האטימולוגיה של ה״לאופרדוס״ היא ״נמר קטן״ (״Leopard״ = נמר, ו-״us״ נגזר מהמילה הלטינית ״ULUS״ שמהווה סיומת מקובלת בלטינית כשרוצים להדגיש שמדובר בחיה קטנה). וחיות עם שם בסגנון כזה אמורים לקבל בעברית את הסיומת ״ון״ כמו איילון, צביון והלאה.
2. בדרך כלל אני לא רואה שמתעלמים משם נפוץ, ובאנגלית קוראים לו נמר מעונן או ערפילי אז למה שאנחנו נשנה.
3. יצא לי פעם לראות בויקי דיון בין פרופסור מהאקדמיה למשתמש בנימין כמדומני על מתן שמות לטוקנים, וזכור לי שהפרופסור כתב שעדיף שם שמתאר מאפיין גופני וכדומה
(במקרה שלנו ללא ספק השם נמר ערפילי יתאים למין האסייתי - יש לו פרופיל ואנטומיה של נמר ורוזטות דמויות ענן (או ערפילים), ונמרון יתאים לסוג האמריקני - נראה כמו נמר קטן) מנחם.אל - שיחה 14:06, 16 בדצמבר 2015 (IST)

שיישאר כמו שזה, רק שבערך על הנמר הערפילאי שייכתב ששמו ע"פ האקדמיה זה "נמרון". משתמשון - שיחה