שיחה:נשק גרעיני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

למיטב ידיעתי, צפון קוריאה לא הודתה בקיומן של פצצות אטום ברשותה, אלא רק רמזה על כך או לא הכחישה.

אמצעי שיגור[עריכת קוד מקור]

הוספתי סעיף אמצעי שיגור. Hotguy 14:09, 27 מרץ 2005 (UTC)

"פצצה מלוכלכת"[עריכת קוד מקור]

בערך נכתב כי "פצצה מלוכלכת" היא סוג של נשק גרעיני. אולם בויקיפדיה האנגלית מגדירים זאת כנשק רדיולוגי (Radiological weapon) ועושים הבחנה בינו לבין נשק גרעיני. השקמיסט 16:19, 11 מרץ 2006 (UTC)

הסירו הערה שלי לגבי אי-וודאות הצלחת הניסוי בצפון קוריאה, למרות שפירסומים וניתוחים של הניסוי עולים עכשיו בכל הז'ורנלים המקצועיים (כולם למעשה מדברים על כישלון או הצלחה חלקית מאוד). זה מתחיל להיות די מעצבן שמוחקים הערות בלי לטרוח להוסיף מילת הסבר בדף השיחה, בעוד שפרשנות פופוליסטית מוצגת כתורה מסיני. כבר שיחקו איתי בעבר פינג-פונג עורכים כשאחד מוחק ושולח לאחר שאותו אני צריך לשכנע בנכונות התיקון, אם אתם רוצים אינציקלופדיה שנכתבת ע"י ויקפדים בלבד, אתם בכיוון הנכון.

לא הסרתי את הערה כי היא לא נכונה - הסרתי כי היא לא רלוונטית. זה לא משנה אם הניסוי הצליח או לא לערך הזה. כאן משנה רק אם היה ניסוי או לא או, בעצם - האם יש לקוריאה יכולת גרעינית מוכחת - וזה יש להם. זה שהפצצה שלהם לא מוצלחת במיוחד, זה סיפור אחר, שמתאיםן לערך על מדיניות הגרעין שלהם. זהר דרוקמן - אהמ - שלום עולמי 17:04, 13 באוקטובר 2006 (IST)

השוואה בעייתית[עריכת קוד מקור]

"...פשעיהם של היפנים, במלחמה וקודם לה, בפרט בסין ובפיליפינים לא נפלו בהרבה מפשעי גרמניה בעלת בריתם."?

-אוברסטייטמנט בעייתי ולא מוצלח. השומרוני הטוב 22:20, 30 באוקטובר 2006 (CET)

אני מסכים שהמשפט מעט סתום ללא ההרחבות הדרושות (בתור ערכים, כמובן), אבל חוץ מזה, אני לא רואה בעיה רצינית. זהר דרוקמן - אהמ - שלום עולמי 22:07, 31 באוקטובר 2006 (IST)

משפט מקומם ביותר! גרמניה רצחה שש מליון יהודים בשיטתיות, הוציאה אותם מהבתים שלהם ולקחה אותם למשרפות, כשהם לא היו מעורבים וקשורים כלל למלחמה ופשעם היחיד היה היותם בני הגזע אליו גם אתה משתייך. איך אפשר להשוות את זה להפצצה כללית על ערים של העם הלוחם כנגדך.

פצצות גרעיניות[עריכת קוד מקור]

מעניין אותי לדעת כמה פצצות גרעיוניות הטילו לצורך ניסויים?

בכלל, לאורך כל ההיסטוריה, ע"י כל המדינות? האמת שאני לא יודע. אם הייתי צריך לנחש הייתי אומר עשרות. בכל מקרה, לפני הטלת הפצצות על הירושימה ונגסאקי נערך ניסוי אחד.
אגב, לרוב לא הטילו אותן, אלא פוצצו אותן כשהן נייחות. בפרט בתקופה היורת מאוחרת הניסויים היו לרוב תת קרקעיים. emanשיחה 01:27, 15 באוקטובר 2008 (IST)

איזה נזק לדעתך זה עשה לאטמוספירה?

שימוש ב"חמקמקילים"[עריכת קוד מקור]

במשפט "סבורים שנשק גרעיני פותח גם בישראל, כחלק ממדיניות הגרעין שלה." - מי סבור? ראו: ויקיפדיה:כיצד_להימנע_מחמקמקילים Felixr 20:32, 29 ביוני 2009 (IDT)

הדף שהפנית אליו אינו דף מדיניות רשמי של הוויקיפדיה. המילה שמופיעה בכותרת היא מילה שהומצאה לצרכי יצירת הדף ואינה בשימוש נרחב. לגופו של עניין - רוצה לדעת מי סבור? תלחץ על הקישור הכחול המוביל למדיניות הגרעין שלה. אלמוג 20:44, 29 ביוני 2009 (IDT)

ישראל[עריכת קוד מקור]

בעבר ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט הודיע בפומבי כי לישראל יש פצצת אטום גם מדען מארצות הברית אמר כי לישראל 150 פצצות אטום ידוע שהפצצה הישראלית נימצאת מתחת לאדמה ביבנה

סוריה[עריכת קוד מקור]

סוריה בעבר ניסתה ליצור פצצה וישראל פוצצה זאת


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:32, 15 במאי 2013 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בסוף הערך, "ראו גם", אין הפניה לערך: "רשימת מדינות בעלות נשק גרעיני". דווח על ידי: דורון 2A01:6500:A040:64DD:430F:67F5:35B4:22CE 01:38, 13 ביוני 2018 (IDT)

הוספתי, אביהו - שיחה 07:13, 13 ביוני 2018 (IDT)