שיחה:פרדריק שופן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רשימת יצירות[עריכת קוד מקור]

היי, חשבתי להוסיף רשימה כרונולוגית של יצירותיו של שופן, האם לעשות זאת בערך זה או בערך חדש של "שופן: יצירות" (אם למישהו יש הצעה לשם יותר טוב, אשמח). תודה, --עמית. 18:05, 26 אפר' 2005 (UTC)

לדעתי נכון שרשימה כזאת תהיה חלק מהערך העוסק במלחין, כמו בערך אנטון וברן. אסף.צ 18:16, 26 אפר' 2005 (UTC).
כרגע יש גם וגם, וזה מצב פסול... נינצ'ה - שיחה - פתרו את החידה, אם תוכלו. 21:26, 15 במרץ 2008 (IST)

אנטישמיות[עריכת קוד מקור]

מסתבר כי שופן כלל לא היה אנטישמי. ראו למשל כאן, פסקה שלישית, או כאן, פסקה רביעית. אני תוהה אם למחוק את הפסקה "אנטישמיות" לגמרי או לשנות אותה עם דגש על הזיוף.--גמדקנאי - שיחה 23:34, 1 במרץ 2011 (IST)

לא לגמרי מדויק, כי אין ספק ששופן השתמש בביטויים אנטישמיים (ראה את הקישור הראשון), ואין לזה קשר לזיוף. בכך הוא כנראה לא שונה מרבים וטובים בני המאה ה-19. מצד שני לסיפור על הזיוף מגיעה ללא ספק התייחסות כפי שביצעת. אני מודה שהופתעתי לקרוא את הפסקה על האנטישמיות של שופן כשבצעתי שינויים לפני שבוע, כי ידעתי שהוא חייב את פירסומו בפריז לברונית שרלוט רוטשילד שהייתה תלמידתו ופתחה בפניו את הסלונים של פריז, אבל אני גם יודע כי שאנשים הנגועים באנטישמיות יודעים יפה מאוד להתעלם מעובדות, כשהן סותרות את הדעות הקדומות שהשתילו במוחם מגיל צעיר. אביהושיחה 07:13, 2 במרץ 2011 (IST)
שיניתי את שם הפסקה ל"האשמתו באנטישמיות" והעברתי אותה לסוף הערך, משום שאינה מתארת את שופן, אלא את מה שסיפרו עליו (ואינו אמת) תשעים שנה לאחר מותו. דוד שי - שיחה 08:28, 10 באפריל 2011 (IDT)

דברי הלל בפתיח[עריכת קוד מקור]

אולי כדאי לשבץ אותם תחת "מורשתו המוזיקלית". ההתיחסות לארתור רובינשטיין בפתיח לא נראית לי במקומה.--גמדקנאי - שיחה 12:55, 22 ביוני 2011 (IDT)

משפחתה של מריה וודז'ינסקי[עריכת קוד מקור]

באשר לסיבות לביטול הנישואין עם אהובתו: אורית וולף מספרת בהרצאותיה שהסיבה האמיתית לא הייתה מצבו הבריאותי, אלא - מעמדו החברתי והכלכלי הנמוך. זוהי סיבה נפוצה מאד לנישואין או לביטול נישואין בתקופה ההיא, ואם זה נכון אז ראוי לציין זאת. אתגר להיסטוריונים של שופן. המתנהלאיטושיחהאופניים, זה האוטו שלי 01:01, 6 בדצמבר 2014 (IST)