שיחה:פרשת בהר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

פרשנויות נוספות[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שבסוף הערך מופיעה רשימה ארוכה של פרשנויות, אך לא ניתן לערוך אותה מכיוון שהיא מביאה פרשנויות רק מרשימה סגורה של אתרים שלכולם גישה דתית-הלכתית דומה. פרסמתי בעבר פרשנות ביקורתית, "חילונית", לפרשת בהר, http://nadav.harel.org.il/essays/drasha.html שמנסה להבין מדוע דווקא חוקים אלו נקבעו ולנתח את הסיבות שפרשנים אחרים מעלים אך למעשה לא סבירות. מכיוון שאני לא יכול להכניס את הקישור למאמר, רק אניח אותו כאן :-) לשיקול העורכים הבאים. Nyh - שיחה 11:26, 15 במאי 2019 (IDT)

Nyh, מתוך מדיניות ויקיפדיה: אם ערכתם מחקר ראשוני בנושא כלשהו, פרסמו את תוצאותיכם בכתבי-עת רגילים שיש בהם ביקורת-עמיתים. ויקיפדיה תדווח על עבודתכם לאחר שזו תיהפך לחלק מהידע האנושי המקובל. בברכה אבי84 - שיחה 11:33, 15 במאי 2019 (IDT)
ברור, אבל פה לא מדובר על תוכן הערך אלא על רשימת קישורים לפרשנויות בסוף הערך. אף אחת מהפרשנויות הללו לא מופיעה בכתב-עת עם ביקורת עמיתים, ואפילו לא בכתבים שחשיבותם מקובלת (נניח הרמב"ם, רש"י וכד') אלא באתרים פרטיים של אנשים וארגוני דת שונים ומשונים. הקטע היחיד הוא שמישהו החליט להפריד את הרשימה מהערך, כך שלמעשה אי אפשר לערוך את הרשימה והיא מכילה רק את אותם אתרים שאותו מישהו החליט שצריך לקשר. Nyh - שיחה 14:33, 21 במאי 2019 (IDT)
הבנתי אם כן תעלה את השאלה בויקיפדיה:דלפק יעוץ: אבי84 - שיחה 20:38, 21 במאי 2019 (IDT)