שיחה:שייקה אופיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה שמו הפרטי האמיתי? אני לא חושב שבתעודת הזהות שלו ז"ל היה כתוב "שייקה"

מותו של שייקה אופיר[עריכת קוד מקור]

פרט לתאריך הפטירה, הערך אינו כולל שום מידע על סיבות ונסיבות מותו. מישהו שמכיר יכול להרחיב? --איתי בנר - שיחה 15:31, 19 בדצמבר 2008 (IST)

אויש. סיבת המוות כתובה שם. צ'כחו מזה. --איתי בנר - שיחה 15:34, 19 בדצמבר 2008 (IST)

אריה אורגד[עריכת קוד מקור]

מישהו יודע אם נכון שאריה אורגד הוא אחיו של שייקה אופיר?

לא. מהערך על אריה אורגד: "אריה אורגד נולד בשם אריה וסטפריד, השני משלושת ילדיהם (לו שתי אחיות) של בטי והוגו וסטפריד". ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 14:42, 4 בדצמבר 2013 (IST)

שמו הפרטי של שייקה אופיר[עריכת קוד מקור]

שייקה אופיר היה קרוב משפחה שלי, אמי ואמו היו בנות דוד. הוא היה מבקר בביתנו, והיה בבר מצוה שלי, והביא לי במתנה ספר מקסים בשם "ימי ידברו" של יצחק שנהר, ההקדשה חתומה בשמו "יהושע גולדשטיין". גם אחי הבכור ז"ל נקרא יהושע, וכן בן-דודי יהושע וינשטיין, כולם על שם הסבא רבא, יהושע פיקרסקי. גם תאריך לידתו המופיע בויקיפדיה איננו נכון, אני נולדתי ב-1929, ושייקה היה גדול ממני בשלוש או ארבע שנים. ידידיה יצחקי


בתעודת הזהות של שייקה, כתוב ששמו היה ישעיהו והוא בכלל נולד שנה לפני התאריך הרשום בערך, והוא נולד ב4 בנובמבר 1928, וחשוב לזכור כי שייקה זייף את גילו כשהיה בן 14 לגיל מבוגר יותר כדי להתגייס לפלמ"ח, וא"כ הוא בוודאי לא זייף את גילו לאחור, כלומר לזייף גיל צעיר. בברכה יוסי כתבים - שיחה 06:44, 28 ביולי 2010 (IDT)