שיחה:שליח שנת שירות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יש להעביר את שם הערך לצורת היחיד שליח שנת שירות. דוד שי 07:31, 15 בינואר 2007 (IST)

כיצד מבצעים צעד זה?זיו ארזי 10:33, 15 בינואר 2007 (IST)
בוצע (באמצעות לשונית 'העברה' למעלה). בברכה, ינבושד.


Was nominated for deletion.png
הוחלט להשאיר ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־27/01/07

מה חשיבות הערך?[עריכת קוד מקור]

אני לא מבין מה חשיבות הערך. יש אינספור שליחים שנשלחים לחו"ל על חשבון מדינת ישראל/הסוכנות/בני עקיבא/שירות לאומי (שנה שנייה) וכו' וכו', מה הייחוד של הקבוצה הזו? הערך עוסק ב"בשותפות של אזור עפולה עפולה גלבוע עם אגד הקהילות בדרום ניו אינגלנד" ונראה כמדריך למתנדב הצעיר (או במילים אחרות: פרסומת). זה גם נכתב ככה: "הידועה בכינויה סוזי", "המכונה אבא", "המועמדים ישתתפו בקורס נהיגה מתקדמת", "מהות השליחות (או מה עושים שם בתכלס')". זה לא ערך, ואין מקומו כאן, DGtal 09:21, 15 בינואר 2007 (IST)

דיגיטל, אני איתך במאה אחוזים. לשיפוץ וגיזום יסודי ולמחיקה לפי הצורך. ‏Harel‏ • שיחה 10:17, 15 בינואר 2007 (IST)
למה למחוק? זה ערך שעומד בפני עצמו כי זו תוכנית ייחודית מאוד והרבה מאוד אנשים מתעניינים בה. אני בהחלט מסכים עם עניין הרשמיות זיו ארזי 10:33, 15 בינואר 2007 (IST)

תקראו לזה איך שבא לכם, אבל זהו ערך שענייני לאלפי אנשים שנחשפו לתוכנית. כמו כן, אני מאמין שכל קבוצת שליחות ראוי שתקבל ערך עקב כמות המעוניינים לקבל מידע אך לא יודעים למי לפנות. מה כל כל מפריע לכם שאני בונה מאגר מידע שיעזור להכין את המשלחות הבאות?! כיוון שההחלטה לצאת לשליחות, ועוד שליחות כל כך יחודית (ומי אתם שתקבעו אחרת) היא כל כך גדולה וטומנת בה כל כך הרבה לבטים, יש מן הראוי להשאיר ערך זה למשלחות הבאות, למשלחת הנוכחית, למשלחות הקודמות, כל משפחותיהם, הנהלת הסוכנות היהודית והמחלקה לחינוך והמחלקה לשליחות, וכל מי שנוגע לתוכנית כאן בארה"ב. Lebayev (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

משתמש:Lebayev יקר, כמדומני שאתה מבלבל בין מאגר מידע לאנציקלופדיה. אנציקלופדיה צריכה להכיל מידע בעל ערך היסטורי מיוחד ולא מידע שיסייע בפתרון התלבטויות של מועמדים לשליחות. המידע שכתבת מצויין, אך הוא ראוי להיות כלול בדף הבית של התוכנית ולא באנציקלופדיה. יש לי חברים שהשתתפו בתוכנית כולל תורה מציון שיש לה דמיון לתוכנית הזו (עם דגשים אחרים כמובן). אם תראה את הערך, תראה שהמידע בו אינפורמציה בסיסית ואילו הפרטים הטכניים ורשימות השליחים לדורותיהם מופיעים רק באתר הבית של התוכנית. גם אם יש הצדקה לערך, רוב המידע שכללת אמור לעבור לאתר הבית של הסוכנות היהודית.
עד כאן לגבי התוכן. לגופו של עניין, באמת שיש עשרות תוכניות של שליחים שיוצאים לחו"ל. החל משליחי סוכנות שמעודדים עליה, כולל תורה מציון, בנות שירות לאומי בשנה השנייה של השירות, שליחי בני עקיבא ושאר תנועות הנוער הציוניות ואפילו מיזמים כמו השגריר. אני עוד לא הבנתי מה כל כך חריג ומיוחד בתוכנית הזו שיש לתת לה ערך עצמאי ולא איזכור של כמה שורות בערכים שנת שירות והסוכנות היהודית. 10:47, 15 בינואר 2007 (IST)

ומה שאני עוד לא הבנתי זה מה כל כך משנה לכם? זהו לא מדריך ללבטים של מועמדים חדשים - זהו הסבר מפורט על התוכנית שנוגע להמון אנשים, ככזה, אני חש שזכותי המלאה להעלות אותו לאינצקלופדיה החופשית השיתופית!

האמינו לי שאני יודע כמה תוכניות שליחות יש, אנו פועלים בשיתוף עם שליחים של ארגונים אחרים ואני מאמין שאם ביום כזה או אחר גם שליח של תורה מציון ירצה להקים ערך לתוכנית שלו, הוא רשאי. כמו כן, טעות בידך ששליחי הסוכנות מעודדים עלייה. בשביל זה יש שליחי עליה שהם חטיבה נפרדת בסוכנות. אנחנו שליחי חינוך. של מחלקת החינוך בסוכנות. מכיוון שאין בידי האמצעים להעלות ערך זה לאתר של הסוכנות (אך אפעל כדי שזה יקרה) ברצוני להעלות אותו כאן. אני לא מבין מדוע אני צריך להיתקל בהתנגדות לחופש הביטוי, שזה הערך המרכזי שויקיפדיה מייצגת. כמו כן, קיצצתי בשפת השכונה, אם זה כל כך הפריע לכם טיפת הומור בערך שלי

ברגע שהעלת ערך לויקיפדיה הוא כבר לא שלך... ‏סקרלטשיחה 10:59, 15 בינואר 2007 (IST)
זו אמורה להיות אנציק' רצינית, לא אתר אחסון חינם להגיגים של כותבים. אנא קרא בדחיפות, והפנם, את ויקיפדיה:מה ויקיפדיה איננה. ‏Harel‏ • שיחה 11:01, 15 בינואר 2007 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: זה לא ערך שלך (וגם לא שלי), הערך הועבר לרשות הרבים תחת תנאי הרשיון לשימוש חופשי במסמכים של GNU. ההתנגדות לערך נובעת מזה שזה לא ערך. ראה גם ויקיפדיה:מה ויקיפדיה איננה. אם רצונך לכתוב מדריך למתנדב הצעיר, הרי שהמקום המומלץ הוא ויקיספר. DGtal 11:02, 15 בינואר 2007 (IST)

אם הייתם פונים יפה בדף השיחה (כמו שאתם דורשים מכל אחד תדרשו גם מעצמכם) ומבקשים התייחסות לגבי הערות הומוריסטיות שוליות בערך, במקום למחוק ולשנות בגסות בלי לשאול...אז היינו ביחד משפרים את זה לסטנדרטים שאתם דורשים.

יש לך אי הבנה לגבי מה מהווה כאן חוסר נימוס. ערכים שנכתבים בויקיפדיה אינם בבעלות הכותב, וכבר כתבו זאת לפני. ככלל, אין מקום להומור ולעגה בערכים אינציקלופדיים. אינציקלופדיה היא מקור למידע עובדתי והניסוחים בה צריכים להיות רציניים. אם ברצונך ליצור אתר המתאר את הפרויקט, יש מקומות רבים אחרים בהם תוכל לעשות זאת, וחלקם אף הם בחינם. קומולוס 11:30, 15 בינואר 2007 (IST)
  • אוי ואבוי, קומולוס, כמה שאתה יבש... למרבה האירוניה, די להציץ בדף המשתמש שלך כדי להבין שכתבת לפחות שניים-/שלושה ערכים איזוטריים, שלא לומר קיקיוניים ש"ערכם האנציקלופדי", כפי שודאי היית מנסח זאת, מוטל בספק רב... לסיכום, אני סבור שהערך הנ"ל הנו מאלף ויש לו מקום במקומותינו. זיו מזרחי 00:34, 16 בינואר 2007 (IST)
תודה. --Lebayev 06:10, 17 בינואר 2007 (IST)
שלום זיו. את רשימת הערכים שכתבתי לא עדכנתי זמן רב. אין לי כל בעיה עם ערכים על נושאים אזוטריים, ואם תעיין בדיון שלמעלה, לא העלתי כל טענה נגד הערך הנ"ל בהקשר לנושאו. אני לא סבור שצריך למחוק את הערך, בתנאי שהוא כתוב כהלכה. במצבו הנוכחי הוא לא ראוי, והוא כולל פרטים טפלים רבים וניסוחים שמקומם לא באינציקלופדיה. אני נמנע מלתקן כיוון שמישהו שם תבנית "בעבודה" על הערך, אבל זו תרד בסופו של דבר. לא ברור לי כיצד אתה שם מילים בפי ואחר כך תוקף אותי על "מה שוודאי הייתי אומר". אנא ציין ערך שכתבתי וערכו האינציקלופדי מוטל בספק. קומולוס 00:51, 16 בינואר 2007 (IST)

לדעתי זה מקיף וחשוב. גלעד (ד"ר גילדה) 11:48, 15 בינואר 2007 (IST)

האם תוכל לנמק מה חשיבות הערך בעיניך בהתחשב בהערות למעלה (על היותו מקיף, כנראה יתר על המידה, אני מסכים)? DGtal 11:51, 15 בינואר 2007 (IST)
לדעתי זה לא חשוב כמו ערכים על יחידות בצה"ל שקיימות פה (ואני לא אומר שאם זה אז גם זה, שניהם חשובים באותה מידה). הייתי שמח לו היו עוד ערכים על ארגונים ואגודות במסגרת שנת השירות. גלעד (ד"ר גילדה) 17:19, 15 בינואר 2007 (IST)

בהחלט יש לי מושג על נימוס מהו. יצרתי מקור מידע עובדתי ורחב על התוכנית. מחקתי את העגה וההומור כמו שביקשתם ומספר אנשים כבר הסכימו שזה ערך חשוב שעומד בפני עצמו.

גיזום[עריכת קוד מקור]

יש כאן המון מידע לא רלוונטי. מי היו השליחים בכל שנה - לא חשוב, אלא אם כן יש למי מהם ערך, או שצריך לכתוב עליו. איזה קהילות - לצמצם למשפט אחד. קורא הערך לא צריך להכיר בשמותיהם הפרטיים את הקואורדינטורית ובעלי תפקידים אחרים בפרויקט. הערך הזה בערך פי חמש יותר ארוך ממה שמגיע לו. בברכה קומולוס 12:18, 16 בינואר 2007 (IST) אני מסכים שאולי שמות כל השליחים אינם הכי רלוונטיים (אך יש בציון שמותיהם חשיבות) אבל שמותיהם ראשי התוכנית הוא בהחלט רלוונטי. --Lebayev 06:08, 17 בינואר 2007 (IST)

לא נכון. הם אינם אנשים מוכרים, וסופם להתחלף. אפשר להזכיר את התפקיד, אין חשיבות למי ממלא אותו, בשל אופי הארגון. קומולוס 08:50, 17 בינואר 2007 (IST)

חשיבות יש ללא ספק[עריכת קוד מקור]

יש לשכתב הערך לעמוד או שניים לכל היותר. נא להוריד תבנית חשיבות. חגי אדלר 18:05, 16 בינואר 2007 (IST) תודה. לעומת זאת יש לנו עוד להוסיף לגבי חשיבות והשפעת התוכנית בקהילות.

קוראים אשר יחפשו מידע לגבי ערך זה[עריכת קוד מקור]

בחלהט אינן מחפשים מידע מצומצם. קוראים אשר יתעניינו בערך זה ירצו לדעת בפירוט על כל פרט ופרט, לכן הקיצוץ אינו במקום, בייחוד כאשר עוד לא סיימתי סעיפים הנוגעים לחשיבות התוכנית והשפעתה. LEBAYEV

הערך לא אמור להיות כתוב בצורה שפונה למתעניינים פוטנציאליים בתוכנית, אלא לקהל הכללי. אתר שמפרט על כל פסיק בתהליך הקבלה תוכל לפתוח במקום אחר. מכאן גם נובע שלא ראוי שהערך "יתמקד בתוכנית של אזור הגלבוע". קומולוס 08:51, 17 בינואר 2007 (IST)
קומולוס, תן לו לגמור. לכסח אח"כ תמיד אפשר. לבייב, מה תאריך היעד שלך לסיום? חגי אדלר 09:13, 17 בינואר 2007 (IST)
אני מקווה שעד סוף השבוע (הבא) - בסופ"ש אני מרים פרוייקט, לכן אבקש את סליחתכם.

כמו כן לקומולוס, התוכנית התחילה והתפתחה באזור עפולה גלבוע. מתוך 25 שליחי שנת שירות שמפוזרים היום בארה"ב 16 כחלק משותפות עפולה גלבוע עם אגד הקהילות היהודיות בדרום ניו אינגלנד (קונטיקט בקיצור), ולכן ראוי שהערך כן יתמקד יותר בשותפות של עפולה גלבוע בגלל ש:

  • הכותבים של הערך הם משותפות זו, ואני משוכנע ובטוח שכאשר חבריי שנמצאים ביתר האזורים בארה"ב יקראו את הערך הם ישמחו להוסיף פרטים גם על עבודת התוכנית באזורם. אשלח להם מייל בעניין.
  • השותפות שלנו מהווה את הגרעין המרכזי והמפותח ביותר מבחינת פעילות והכשרה, ולכן יש כל כך הרבה מידע.

לגבי מה מעניין את מי - אני מאמין שלפרוש את המידע לא יזיק לעולם. אם זה מעניין מישהו כל פרט בתהליך הקבלה, זה אני ואתה לא יכולים לקבוע. כל קורא וייחוד אלה שלא מכירים את עולם השליחות ולא מתעניינים בו, עלולים למצוא בערך מידע שימושי לגבי אופן החלטות בסוכנות, מוסר וסטנדרטים של עבודה ועוד באחד הארגונים הכי חשובים למדינת ישראל מבחינת חינוך, ייצוג ואחריות חברתית.

טוב אז עבר הזמן...הידרו 00:23, 27 בינואר 2007 (IST)

ואתה להוט להניף את החרב מפני ש...? מה הבעיה עם הערך? גם ללא התוספות שאין לי כרגע זמן להוסיף זה ערך בעל חשיבות ובהחלט עומד בפני עצמו ולא ראוי למחיקה. נא להוריד תבנית הצבעה למחיקה.--Lebayev 00:50, 27 בינואר 2007 (IST)

את דעתך אתה מוזמן לתת בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:שליח שנת שירות#דיון. הידרו 00:54, 27 בינואר 2007 (IST)

אה ועכשיו זה ראוי להיות ערך איצקלופדי?[עריכת קוד מקור]

תסלחו לי רבותיי, אבל זה לא נקרא ערך. אל תספרו לי על קצרמרים. מסיבה שאינה מובנת לי הייתם להוטים למחוק ערך נאה, ראוי שהיה אפשר עם קצת גישה טובה לשפר לרמה שבה חפצתם. מה שעשיתם זה לא יפה.

אתה נמצא בדעת מיעוט. הערך כלל מידע מיותר (רב) והיה כתוב בצורה לא נאותה. כאן אינציקלופדיה, לא אתר הסוכנות היהודית. שם יש מקום לכל המידע הזה. קומולוסשיחה 07:33, 28 בינואר 2007 (IST)
אה וכאן אין מקום? אף פעם לא שמעתי שעודף מידע הרג מישהו. כמו שאמרתי, אני מוכן להתאים את השפה לפי הדרישות כי אני מאמין במקצועיות. אינני מוכן להפוך אותו לקצרמר שלא מספק שום מידע ומבזבז את זמנו של הקורא.

אני מצטער אך נאלצתי לשחזר את הערך[עריכת קוד מקור]

הועבר לדף הדיון על מחיקת הערך. חגי אדלר 04:20, 29 בינואר 2007 (IST)

שנת תחילת התוכנית[עריכת קוד מקור]

לא טוב לכתוב "נמצאת כעת בשנתה השמינית" - צריך לכתוב באיזה שנה התחילה משום שנתון זה אינו משתנה. קומולוסשיחה 01:15, 3 בפברואר 2007 (IST)

תיקון קטן[עריכת קוד מקור]

יש לציין שכבר הרבה יותר משליח אחד עובד עם אירגוני הלל (: 64.148.20.64 17:17, 4 בדצמבר 2013 (IST)

למען האמת, השליח שנשלח לעבוד עם ארגון הלל הוא קרוב משפחתי, כך שאני מבטיח לך שהוא (יותר נכון, היא) הייתה השליחה היחידה והראשונה שעבדה עם ארגון זה. ככל הנראה בשנה הבאה אכן יישלחו שליחים נוספים לעבוד עם ארגון זה. Omermanhaimer - שיחה 15:14, 6 באפריל 2014 (IDT)