שיחה:תוכן גולשים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
WIKI AND ACADEMIA.PNG

ערך זה נכתב או הורחב משמעותית בקורס "תוכן גולשים" במסגרת מיזם עבודות ויקידמיות במכללת נתניה - בית הספר לתקשורת

ביטול קישור למאמר חיצוני[עריכת קוד מקור]

Uziel302 ביטל קישור שהוספתי לאתר חיצוני (גילוי נאות: אני קשור לאתר הזה) בנימוק (בדף השיחה שלי): "המאמר שצירפת עסק בשיווק, לא במונח הכללי של תוכן גולשים. המאמר הוא מעין מדריך ומופיע באתר קטן וייעודי ולכן אינו מקור אנציקלופדי מקובל". נכון שהאתר קטן וייעודי ועוסק בעיקר בפרסום ובשיווק, אבל דווקא המאמר הזה עוסק בהיבט חשוב של השימוש בתוכן גולשים. אולי בהמשך אזכיר את ההיבט הזה גם בתוך הערך הנוכחי, אבל אני חושב שהקישור החיצוני היה דווקא תרומה מעניינת לערך על תוכן הגולשים. AdopsIL - שיחה 21:15, 2 במרץ 2015 (IST)

ניתן לציין בערך שקיים שימוש בתוכן גולשים גם לצרכי שיווק. הקישור עצמו אולי מעניין אבל הקשר שלו לערך קלוש והוא מכיל בעיקר סקירה/פרשנות ופחות עובדות. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 01:39, 3 במרץ 2015 (IST)

ערכתי קצת והוספתי מידע. אשמח לתגובות --Atzatz - שיחה 21:43, 26 בנובמבר 2016 (IST)

משמעות משפטית[עריכת קוד מקור]

מה עם המשמעות המשפטית של UGC ואחריות הפלטפורמה על התוכן שמופץ בה? למי שייכים זכויות היוצרים על יצירה מקורית, זהות דיגיטלית ואכיפה במקרה של פגיעה. לאחרונה הסוגייה הזאת עלתה בהקשר של רשתות חברתיות על האחריות שלהם על התוכן שמועלה בהם ע"י המשתמשים. גם ויקיפדיה ספגה תביעות על תוכן שנוצר ע"י הגולשים. (¯`gal´¯) - שיחה 14:40, 29 בינואר 2019 (IST)