שיחה:תמרור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gtk-dialog-question.svg ערך זה הוא נושאו של קטע "הידעת?" המופיע בתבנית:הידעת? 19 ביוני - סדרה 1


אם אסרוק את התמרורים בישראל מספר תאוריה - האם יש בכך משום הפרת זכויות יוצרים ? שן שש זעם

כן, כי הספר בד"כ מוגן בזכויות יוצרים. אתה יכול לפנות למרד התחבורה, אולי יש להם את התמרורים באתר שלהם והם יאפשרו לך להוריד או אולי יש להם רעיון אחר גילגמש 12:58, 20 אוג' 2004 (UTC)

עדיף תמונות וקטוריות (SVG) מאשר סריקות (תופס הרבה פחות מקום בשרת - גודל אופייני 7ק"ב ורזולוציה כרצונך). אני לא משוכנע שכל התמרורים האלה אכן קיימים בארץ, אבל לפחות חלק מהם אפשר לקחת מהויקיפדיה האנגלית במאמר על שלטים בשוודיה (en:Road signs in Sweden). מסתבר שמשרד התחבורה השוודי מספק גרסאות ללא זכויות יוצרים של כל השלטים בפורמט SVG. צריך להוריד את הרקע הצהוב (שנמצא רק בשלטים שוודים כדי לשפר את הראות בתנאי שלג וערפל) אבל כעקרון השינוי פשוט וניתן לביצוע בתוכנות חינמיות. אני אנסה למצוא לזה זמן. בן ה. 12:32, 12 באוקטובר 2006 (IST)

תמרור[עריכת קוד מקור]

התמרור הכניסה אסורה לא ניקרא גם אין כניסה יש תמרור אחר שניקרא אין כניסה אז תימחקו את מה שכתוב בסוגרים ליד הכניסה אסורה.… ==

אין תמרור "אין כניסה". תמרור ב-2 פירושו אסורה הכניסה לכל רכב לרבות עגלת יד ורכב אחר המונע ביד (כביש חד-סיטרי). הוצב תמרור מעל לנתיב - חל האיסור על אותו הנתיב שמעליו הוא מוצב. תמרור זה מכונה בטעות "אין כניסה", אך זו טעות כפולה: ראשית - יש כניסה (פיזית - הכניסה קיימת ולא חסומה); ושנית - שמו (או בלשון החוק "פירושו") הוא כאמור "אסורה הכניסה...".
התמרור האחר שכנראה אתה מתכוון אחיו הוא תמרור ב-1 (עיגול לבן ששוליו בצבע אדום) שפירושו סגור בפני כל רכב לרבות עגלת יד וכל רכב אחר מונע ביד (בשני הכוונים).--איתי כהן - שיחה 02:12, 1 בנובמבר 2008 (IST)

מס' קטגוריות[עריכת קוד מקור]

בקישור "תמרורים בישראל יש 10 קטגוריות ולא 6... Naftastic - שיחה 12:58, 20 באוקטובר 2016 (IDT)