שיחה:תסמונת די-ג'ורג'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

אנונימי, במידה ואתה סבור לשנות את השם ל"דיג'ורג' - 22q", יש לקיים דיון. במידה ולא יהו מתנגדים למשך שבוע, הערך יועבר לשם שהצעת Euro know - שיחה 22:49, 21 באפריל 2019 (IDT)

שלום וברכה, הערך הזה נכתב על ידי לפני מספר שבועות. הסיבה שהחלפתי את שם הערך היא כיוון שבישראל התסמונת ידועה בעיקר בשם דיג'ורג' (למעט בביה"ח הדסה עין כרם) ובעולם כ-q22. חשוב מאד שהערך יופיע בשם בו נעשה השימוש הרווח, בייחוד שהתסמונת, אף על פי שכיחותה, אינה מוכרת כלל וכלל. יחד עם זאת, רצוי שיופיע גם השם העולמי.
כמדומני שאין מתנגדים לשינוי. אודה אם יהיה ניתן להעביר לשם הנ"ל.

אשמח להתייחסות.

אף אחד לא התנגד. עדיף שיהיה "תסמונת די-ג'ורג'" (על פי דעתי ועל פי מה שכתב האנונימי ובאנגלית נכתב; הועבר לשם זה). Euro know - שיחה 13:14, 3 במאי 2019 (IDT)

שלום, אבקש שנית לשנות את השם ל:"תסמונת דיג'ורג' - 22q". ראשית, השימוש בשם "דיג'ורג' הוא בלי מקף, ושנית, הופעה של השם העולמי 22q בכותרת הערך חשובה מאד כפי שכתבתי לעיל. התסמונת מוכרת בארץ בשתי השמות ולשם כך רצוי שתופיע ככה כדי שכל מי שיחפש עליה מידע בין שהוא מכיר אותה בשמה הראשון ובין שהוא מכיר אותה בשמה השני יוכל למצוא אותו.

נראה לי שצריך לתייג את Kulystab, tsabarn, שני אבנשטיין, Ewan2, חסר תקנה, BAswimבעלי הידע ברפואה Euro know - שיחה 15:40, 16 ביוני 2019 (IDT)

תודה. איך פונים אליהם?

הכתיב "תסמונת די-ג'ורג'" הוא להערכתי השימושי יותר בארץ, גם מחיפוש בגוגל שעשיתי. לצערי לא מצליח להשיג את המאמר בעברית מאת עציוני ובנדרלי שפורסם בגליון 'הרפואה'https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6629175/ בעולם השם המוכר להערכתי הוא DiGeorge Syndrome, שם נוסף - מדעי - הוא 22q11.2 deletion syndrome בעוד שהשם 22q הוא קיצור לא מדויק. לסיכום - ממליץ להשאיר את השם ללא שינוי ולוודא באמצעים אחרים שמי שמחפש בשמות הנוספים יגיע לערך.Tsabarn - שיחה 21:38, 16 ביוני 2019 (IDT)
גם כאן תסמונת די-ג'ורג', ניתן ליצור הפניה משמות אחרים. חסר תקנה :-)שיחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ט • 22:48, 16 ביוני 2019 (IDT)
מסכימה עם מה שנכתב למעלה. זה השם הנפוץ בגוגל, וניתן ליצור הפניה משמות אחרים. גם נאי לא הצלחתי למצוא בגוגל סקולר את המאמר שהוזכר למעלה. בברכה, Shani - שיחה 13:24, 18 ביוני 2019 (IDT)