שיחת משתמשת:Esh77

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

סיוע במיזם[עריכת קוד מקור]

לילה טוב שני. לאחרונה נחשפתי למיזמים אותם את מרכזת, ורציתי רק לומר שאשמח לסייע בסדנאות עריכה, או בכל תחום אחר, אשר יתקיים בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים, ששם אני לומד. בברכה, ‏Lionster‏ • שיחה 22:21, 24 בנובמבר 2013 (IST)

נהדר! תבורך! נשמח מאוד להעזר בך. האם יש סיכוי שתוכל להגיע מחר לספרייה הלאומית, לקמפוס גבעת רם כדי לעזור לנו עם המורים לתלמידים מחוננים מהר הצופים? אם כן, עדכן אותי ואוסיף אותך כמדריך בקורס. Shani - שיחה 22:26, 24 בנובמבר 2013 (IST)
האמת שזה קצת מוקדם לי מבחינת ההתראה. אשמח לסייע באירועים היותר עתידיים :) ‏Lionster‏ • שיחה 00:44, 25 בנובמבר 2013 (IST)
בסדר גמור. כתבתי לי ואודיע לך באופן אישי אם יהיה משהו. :) Shani - שיחה 16:32, 25 בנובמבר 2013 (IST)

ויקי-רפואה[עריכת קוד מקור]

רק לומר שמרפרוף קל בערכים החדשים (יש פתאום הרבה ניטור...) מגיע לך כה לחי! אלו תוספות חשובות למיזמנו. Shannen - שיחה 18:13, 2 בדצמבר 2013 (IST)

תודה על הפירגון והעידוד, Shannen! אני מעריכה את זה. לסטודנטים יש deadline להגשת הקצרמר המורחב היום בלילה, אז הם עורכים בטירוף. :) במהלך השבוע הקרוב, פרופ' אילן האמל, צוות החונכים הוויקיפדי שהתנדב לעזור לקורס הזה ואני, ניתן לסטודנטים הערות בדפי שיחה, הם יוסיפו תיקונים ואז נסיר את תבניות ה"בעריכה". החל משבוע הבא, הם יתחילו לעבוד על ערך נוסף שאינו קיים בתחום הרפואה, אותו הם יצטרכו להשלים עד סוף הסמסטר. הם יעבדו על הערך החדש בטיוטות, ויעבירו למרחב הערכים רק אחרי מה שאנחנו קוראים "ביקורת עמיתים" וביקורת אקדמית על הערכים. סכ"ה מאוד מאוד מאתגר, אך מאוד משמח לראות את תמיכתם והשתתפותם של כ"כ הרבה אנשים מהקהילה בקורס הזה, אז אני מקווה לטוב! :) Shani - שיחה 18:30, 2 בדצמבר 2013 (IST)
שני, אני רוצה לברך אתכם על עשייתכם המשובחת. אשריכם ואשרי חלקכם. ‏Ben-Natan‏ • שיחה 20:16, 2 בדצמבר 2013 (IST)
תודה, Ben-Natan, גם על הפירגון וגם על המשוב המסייע שאתה נותן לסטודנטים! אם תרצה לקחת חלק פעיל יותר בקורס, נשמח לצרף אותך לצוות.. :) בברכה, Shani - שיחה 20:22, 2 בדצמבר 2013 (IST)
היי, אשמח לסייע בכל אשר אוכל, בברכה. ‏Ben-Natan‏ • שיחה 23:22, 2 בדצמבר 2013 (IST)
נהדר! הוספתי אותך כ"מורה" בדף הקורס שלנו. תוכל לסמן שם את עצמך כבודק בערכים שמעניינים אותך. יש לנו גם רשימת תפוצה קטנה של הקורס. אם תשלח לי את המייל שלך, אוכל להוסיף אותך אליה ותוכל להצטרף לדיון ולקבל הודעות שקשורות לקורס. תודה שוב וברוך הבא לצוות! :) Shani - שיחה 00:00, 3 בדצמבר 2013 (IST)

מיזם ויקי-רפואה: ערכים שנבדקו[עריכת קוד מקור]

היי שני, הערכים הבאים נבדקו (נוספה כותרת "הרחבת הערך במסגרת מיזם ויקי-רפואה" בדף השיחה):

נ.ב. - שלושתם מצויינים :)
--TheRamtzi - שיחה 02:21, 3 בדצמבר 2013 (IST)

אין כמוך! אגב, אין צורך להוסיף את הכותרת; צריך להוסיף תבנית מיוחדת שגם תכניס את הערך לקטגוריה. אני פשוט לא הספקתי לייצר אותה עדיין, אבל אינשאללה השבוע, ואז כל ערך שנבדק סופית, אוסיף לו את התבנית הזו. כך גם יהיה מעקב על כמות הערכים. Shani - שיחה 15:00, 3 בדצמבר 2013 (IST)

סדנה באת"א[עריכת קוד מקור]

אם את צריכה עזרה אני כרגע בקמפוס. (נויקלן מחוץ לחשבון)

הי, נויקלן. נשמח לקבל עזרה בסדנא החל מחמש וחצי. אנחנו בספריית מדעי החברה וניהול. Shani - שיחה 16:27, 18 בדצמבר 2013 (IST)
סבבה. 132.66.168.22 16:30, 18 בדצמבר 2013 (IST)

הדרכה באוניברסיטה העברית[עריכת קוד מקור]

היי שני. בדיוק קיבלתי מייל מהאוניברסיטה לגבי הדרכת ויקיפדיה, אשר אמורה להתקיים בתאריך 12 בינואר בשעה 17:30. במידה ומדובר במשהו שאת מעורבת בו, רק לציין שאשמח לסייע במידה הצורך. הערה - כתבתי בנושא גם לדרור אבי. בברכה, ‏Lionster‏ • שיחה 15:22, 24 בדצמבר 2013 (IST)

הי, ליאונסטר. זו לא סדנא שלי, אבל יכול להיות שזו סדנא נוספת, כמו זו שהעברנו בשנה שעברה, בספריית האוני'. בזמנו ביקשתי מהראל להעביר אותה, וסביר שפשוט הזמינו אותו שוב. תוכל לשאול אותו. אם לא, אשמח לקבל עוד פרטים כדי לדעת מי באמת מעורב בזה. סתם מתוך עניין. :) Shani - שיחה 15:39, 24 בדצמבר 2013 (IST)
בכיף. אם תרצי, תוכלי לשלוח לי מייל ואשלח לך בחזרה את המייל המלא שקיבלתי מהאונ'. ‏Lionster‏ • שיחה 15:41, 24 בדצמבר 2013 (IST)
נהדר שולחת בפרטי. תודה! Shani - שיחה 15:42, 24 בדצמבר 2013 (IST)
לא מוצאת דרך לשלוח לך מייל פרטי. המייל שלי הוא shani-at-wikimedia.org.il תודה שוב! Shani - שיחה 15:53, 24 בדצמבר 2013 (IST)
אם צריך עזרה אני תמיד לרשותכם Face-smile.svg. Yoav Nachtailer - שיחה 16:01, 24 בדצמבר 2013 (IST)
@ ‏Lionster‏ • שיחה 16:04, 24 בדצמבר 2013 (IST)
ובכן, כפי שחשבתי הספרייה הזמינה בשנית את הראל להעביר סדנא באוני'. הסבתי את תשומת ליבו שגם אתה וגם יואב הצעתם לעזור ואני מניחה שהוא יהיה איתכם בקשר. סדנא מוצלחת! :) Shani - שיחה 18:28, 24 בדצמבר 2013 (IST)

הפרעת תנועה ריסנית ראשונית[עריכת קוד מקור]

הי שני, סטודנטית בקורס. העלתה את הערך למרחב הערכים. אני לא יודעת אם סיימה את העריכה או לא. אין תבנית בעבודה אקדמית. שמתי תבנית עריכה כי יש לעצב את הקישורים החיצוניים גם בפרק קישורים חיצוניים וגם בהערות השוליים. בנוסף היא העתיקה את התמונות מהויקיפדיה האנגלית כולל ההסבר בלי לתרגם את ההסבר לעברית. כתבתי לה בדף שיחתה אבל היא לא הגיבה. וחוץ מזה הגיע הזמן לארכב את דף השיחה שלך Face-smile.svg חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:16, 26 בדצמבר 2013 (IST)

הי, חנה. ראיתי שכתבת לה אתמול בלילה. אנסה להשיג אותה באופן אחר. בדגול, הם עובדים בטיוטות וביום שבת מעלים למרחב הערכים רק כשזה מוכן, עם תבנית "בעבודה". אז הם אמורים לבקר אחד את השני ולעשות עוד תיקונים אחרונים. אם היא לא מגיבה עד שבת, פשוט להחזיר את הערך לטיוטה. אני גם אכתוב עוד הודעה לכיתה. מדהים איך לא משנה כמה מסבירים וכמה מדברים איתם הם עדיין עושים טעויות קריטיות. תודה על כל העזרה והסבלנות.. :) Shani - שיחה 12:25, 26 בדצמבר 2013 (IST)
כן, אני יודעת איך זה. בסה"כ הערך הועלה במצב סביר, וקצת תוקן. האם הייתה בהדרכה ביום שלישי? ואני כל כך הדגשתי את חשיבות התגובה..... חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:33, 26 בדצמבר 2013 (IST)
נכון. אני חושבת שהיא לא היתה. החלק מהסטודנטים בקורס קיבלו אישור ליסוע הביתה כיוון שזה היה ערב חג המולד. Shani - שיחה 12:43, 26 בדצמבר 2013 (IST)

ערכים שהורחבו עם תבנית של עם תאריך 2 בדצמבר[עריכת קוד מקור]

הי שני, מה עם הערכים שהתבנית עליהם מציינת את ה- 2 בדצמבר כמו גלולת היום שאחרי. האם הסטודנטים ימשיכו לערוך את הערכים האלה, או שהם סיימו. בערך הזה למשל חסרים מאד קישורים פנימיים. אם הם סיימו מתי את מתכוונת להוריד את התבנית בעבודה אקדמית? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:14, 26 בדצמבר 2013 (IST)

הי, חנה. ה- 02.12 היה תאריך היעד שלהם להגשה. השארתי אותו כך כדי לא לבלבל אותם. החל מהשבוע הבא ועד תום הקורס וגם במהלך חופשת הסמסטר אנחנו בתהליכי בדיקה אינטנסיביים, בהם הסטודנטים יצטרכו לעשות תיקונים, כך שהם עדיין לא סיימו. כל ערך שייבדק סופית, אני אוריד ממנו את התבנית וגם אוסיף תבנית מיוחדת בדף השיחה של הערך. עד סוף ינואר התהליך הזה אמור להסתיים, לפחות ברובו. אולי יהיו קצת ספיחים. Shani - שיחה 23:28, 26 בדצמבר 2013 (IST)
שני, שימי לב שעל התבנית כתוב "ניתן להסיר את התבנית משחלפו שלושה שבועות מן התאריך הנקוב.". כבר נתקלתי במקרים שויקיפדים הורידו את התבנית לאחר הזמן שחלף, כי יש מקרים לא מעטים שמניחי התבנית נעלמים ומשאירים אותה על הערך. אני ממליצה לעבור על בתבניות האלה ולשנות את התאריך ובכך להבטיח שלא תוסרנה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:58, 27 בדצמבר 2013 (IST)
נכון, יש אנשים שמסירים ונעלמים, אבל זה לא המקרה כאן, כי אני ממילא צריכה לעבור על כולם בצורה שיטתית ומסודרת, ולכן זו תהיה עבודה קשה ומיותרת לעבור על כולם עכשיו רק כדי לתקן את התבנית. כששיחררנו את התבנית לא ידענו שהבדיקה תארך כ"כ הרבה זמן. אעבור על כל הערכים בצורה שיטתית במהלך ינואר ואני מקווה שוויקיפדים יתאזרו בסבלנות ולא ייגעו עד אז, או לפחות יכתבו בדף השיחה אם הם עושים משהו. Shani - שיחה 13:29, 27 בדצמבר 2013 (IST)
אני מהאנשים שמסירים תבניות עבודה אקדמית לאחר שעברו יותר משלושה שבועות. היום עשיתי זאת גם על ערכים רבים הקשורים לקורסי רפואה. ינואר כבר עבר מזמן ואני מניח שכבר ניתנו ציונים על הקורס. אני מקווה שסיום הטיפול בערכים לא נפגע בגלל הסרת התבניות. Uziel302 - שיחה 09:18, 8 במרץ 2014 (IST)

סטדונטים מויקי-רפואה[עריכת קוד מקור]

לפי מכת העריכות הלילה אני מניח שההגשה שלהם מתקרבת Face-smile.svg, בכל אופן הרמה גבוהה וכיף לעבוד מולם, הם לומדים מהר וחביבים והקורס הזה הוא לדעתי דוגמא ומופת לשיתוף פעולה בין ויקיפדיה לאוניברסיטה, נוצרים ערכים רבים ומוצלחים וקשה לי לראות אוכלוסיה אחרת שיכלה לכתוב במהירות כזו וברמה גבוהה כל כך. המשיכי כך! Nurick - שיחה 00:50, 27 בדצמבר 2013 (IST)

אכן כך :) ההגשה שלהם היא בשבת בחצות, אז הם אמורים להעביר ערכים שעבדו עליהם בטיוטות (רק אם הם סיימו!) למרחב הערכים. היום אישרתי להם דחייה ובלבד שלא יעלו ערכים לא גמורים למרחב הראשי, ויעשו בלאגן במרחב ועבודה מיותרת לקהילה. הם גם אמורים להיות בפוקוס על דפי השיחה ולהשיב מהר לאנשי הקהילה. אני סומכת עליהם שיתהנגו יפה. :) אגב, העבודה לא נגמרת עם ההעלאה -- יהיה להם שבוע של "ביקורת עמיתים", שבו הם יבקרו אחד את השני, יתנו הערות בונות אחד לשני וכל אחד יתקן בהתאם, ובסוף אני והסגל האקדמי נעבור שוב על הכל ויהיה להם עוד סבב תיקונים. הרבה עבודה, אבל זו הזדמנות פז לנסות תהליך של סמסטר שלם עם סטודנטים, מה שבד"כ אין לנו הזדמנות לעשות. כל העניין אמור להסתיים עד סוף ינואר. בכל אופן, תודה רבה מראש על כל העזרה! מחמם את הלב לראות שרבים מהקהילה מתכנסים לעזור. בשום אופן לא היה לי סיכוי לעשות הכל לבד. Shani - שיחה 01:00, 27 בדצמבר 2013 (IST)
שימי לב שכל (או כמעט כל - לפחות כמה עשרות ערכים) נמצאים במרחב הערכים (הראשי). ראי כאן: קטגוריה:ויקיפדיה:ערכים בעבודה אקדמית. חלקם במצב מביש (חדר הרגעה) וחלקם פשוט במצב אבסורדי (מחקר מיליון הנשים). ממש לא ברור לי הכיצד שישה ערכים דילגו ממש כעת למרחב הראשי ומדוע כל הערכים שבדקתי הועתקו ממרחב הטיוטה הפרטית אל מקומם במרחב הראשי תוך עשיית שתי טעויות: מחיקת כל הגרסאות הקודמות של הדף (אני מודה שאני נוהג כך לעיתים אך רק כשיש צורך בכך לדוגמא תרגום מאנגלית על גבי הדף) ואי מחיקת דף המקור. (תזכורת עזרה:איך לשנות שם של דף). אני מקווה שהמצב הזה יטופל בהקדם (פניה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים תעזור לך להחזיר את כלל הדפים למקומם בזריזות וללא חשש), בברכה, Nurick - שיחה 01:41, 27 בדצמבר 2013 (IST)
לא, ממש לא כולם. קודם הם עבדו על הרחבת קצרמרים. עכשיו הם יוצרים ערכים חדשים לגמרי. תוכל לראות מצב מדוייק יותר בדף הקורס שלנו. הכחולים ברובם הם קצרמרים והשחורים הם הערכים עליהם הם עובדים בטיוטות. כמה מהם כבר העבירו את הערכים החדשים למרחב ואז אפשר לראות שלסטודנט יש שני ערכים כחולים. לגבי שני הערכים שהזכרת -- תודה שהסבת את תשומת ליבי לחדר הרגעה. אחד הסטודנטים הוסיף תבנית בתחילת הקורס בטעות ושכח להסיר; בסופו לא עבדו על הערך במסגרת הקורס. אשר למחקר מליון הנשים, זו טעות גרידא של סטודנטית שיצרה את הדף, הניחה תבנית, ועובדת בינתיים בטיוטה. היה צריך למחוק את הדף הזה, עד שהיא מעלה אותו ממש. אגב קטגוריות, כל ערך, לאחר שייבדק, יקבל תבנית בדף השיחה שהוא הורחב או נכתב במסגרת הקורס, וייספר לקטגוריה נסתרת מיוחדת תחת "עבודות ויקידמיות", על מנת שיהיה קל יותר לעקוב. הם 65 סטודנטים, 2-3 ערכים כל אחד. זה יוצא הרבה מאוד ערכים וחשוב לעקוב על זה מקרוב. לגבי ששת הערכים, לא הבנתי מה בדיוק הבעיה -- שהם העבירו משהו לא מוכן, או שהם העבירו בלי ההיסטוריה..? אשמח להבהרה על מנת שאבין איך לטפל. Shani - שיחה 01:59, 27 בדצמבר 2013 (IST)
העברה למרחב הערכים יש לבצע על ידי שינוי השם של הדף והמרחב בו הוא נמצא, כפי שמוסבר בדף אליו הפניתי אותך, במצב הנוכחי מאבדים את כל הסטוריית הגירסאות וחבל ובנוסף הם משאירים מאחור דף טיוטה שלא יעודכן עוד והוא חסר ערך אותו יש למחוק. לגבי ההערה השנייה אנא קבלי את סליחתי, חשבתי שעליהם להעביר את הדפים למרחב הערכים הראשי רק לאחר ביקורת עמיתים (ואכן אין סיבה להמתין עד אז). האם הערכים מתחילת הקורס כבר אושרו ואמורים להסיר מהם את התבנית (להשאיר רק תבנית בדף השיחה)? לגבי הקטגוריה, כדאי כבר עכשיו להפריד את הערכים לפי סמסטרים בקטגוריות כדי לאפשר מעקב טוב באמת ולא לקטגוריה יחידה תוכה יהיה בליל של ערכים המחכים לאישור וערכים בני שנה או יותר (בתקווה שהפרויקט הזה ימשיך כמובן), בברכה, Nurick - שיחה 02:05, 27 בדצמבר 2013 (IST)
דפים מסויימים: ישנם דפים רבים ללא תבניות המקשרות אותם לעבודות ויקידמיות (ככל הנראה מהשלב הראשון כמו דימום, הפריה מלאכותית או רפואה פנימית) כמה עם תבנית קצרמר שככל הנראה נותרה מאחור (כירורג, התמוטטות עצבים, ג'ירולמו פבריציו, אי ספיקת כבד חריפה, כירורגיית פה ולסת, תסמונת החלוק הלבן, חוסמי בטא, אופתלמולוגיה....... [שימי לב שכל הנקודות הן גם קישורים]) ואחד שהוסר ממנו התבנית שלכם, עששת, ככל הנראה לאחר ביקורת אך שוב בלי להשאיר זכר (למיטב ידיעתי) לכך שהוא נכתב במסגרת הקורס (היו עוד כמה עם שגיאות ויקיזציה (אלבומין לדוגמא) אך השתדלתי פשוט לתקן אותן, בברכה, Nurick - שיחה 02:14, 27 בדצמבר 2013 (IST)
עוד טיפ שבטח לא יזיק; בקישור הזה יש רשימה של הערכים שכתבו/כותבים הסטודנטים והם גם מתוייגים כקצרמרים, בברכה, Nurick - שיחה 02:42, 27 בדצמבר 2013 (IST)
אנסה להשיב על הכל :) - 1)נכון, את ביקורת העמיתים הם כבר אמורים לעשות כשהערכים במרחב. אין סיבה לחכות. זה לא ערך ראשון אלא שני, ולכן אני מרשה להם להעלות ואז לבקר, מה שגם אמור להקל על כל העניין הבירוקרטי. 2 - הקצרמרים שהם עבדו עליהם עדיין בתהליך איטי של בדיקה, גם כיוון שמעורבים גם חברי סגל וזה אמצע הסמסטר וכולם לחוצים. יהיה לנו קל יותר לבדוק את כל מה שסטודנט X עשה בתום הסמסטר, להעיר הערות ולתת זמן לתקן מאשר לעבוד בבלאגן עכשיו, במהלך הסמסטר. תהיה בדיקה שיטתית של כל ערך וערך. 3 - למעט אם הוסרה התבנית "בעבודה" על ידי או על ידי הסטודנט באישורי, יש להשאירה (על אף החריגה מהתאריך השני לדצמבר, שהיה הדד-ליין הראשון שלהם ונועד במיוחד בשבילם). זה מקובל בעבודות ויקידמיות, וכאמור יוסר בצורה שיטתית. כך גם קטגוריית ה"קצרמר מתחום הרפואה", שהורדה בחלק מהמקרים, אך לא באופן שיטתי. זה יעשה במהלך ינואר. 4 - את העבודה השיטתית של הסרת התבניות והוספת תבנית בדף שיחה אני חייבת לעשות -- גם כי אני צריכה לתת להם ציונים וגם כי זה יעזור לי לעבוד שיטתית ולהשתלט על מעל 120 ערכים. 5 - קטגוריות -- כל מה שנספר לתוך "עבודות ויקידמיות" מהקורס שלי, כרגע מגיע לשם מתבנית ה"בעבודה". זה כמובן לא מה שישאר בסוף, כי הלא התבנית הזו תרד. בקרוב מאוד אצור תת קטגוריה לקורס תחת "עבודות ויקידמיות", ותחתיה שתי תתי קטגוריות נסתרות נוספות: האחת של קצרמר שהורחב והשניה של ערך חדש לגמרי שנכתב. כל ערך שאני מסיימת לבדוק יקבל תבנית מתאימה (קצרמר שהורחב או ערך שנכתב) בדף השיחה וייספר לקטגוריה יחודית, גם כדי שיהיה קל לעשות על הקורס כל מיני סטטיסטיקות, וגם על מנת שנוכל לעקוב בקלות אם יהיה המשך לקורס (מה שלא נוכל לדעת עד שלא נסיים ונציג תוצאות). לכן חשוב שאני אעשה את העבודה בצורה מסודרת. כל הערכים שהזכרת הם קצרמרים שהורחבו. עששת, אגב, נכתב ע"י חברת סגל אקדמי מרפואת שיניים שהצטרפה לקורס והפכה לתורמת נפלאה. גם גרורה נכתב ע"י סטודנטית מיוחדת שצטרפה לקורס, שאינה רפואנית, אלא דוקטורנטית ממדעי החיים. בכל אופן, אני מכירה ועוקבת מקרוב אחרי הכל -- אל דאגה. :) בסוף הבדיקות, הכל ישב נכון בקטגוריות ויבוא על מקומו בשלום (בעבודה יוסר, קצרמרים יוסר, קטגוריות נכונות ותבנית יוספו). כרגע אנחנו בדיוק באמצע הבלאגן. אני מוטרדת שיכתבו כמו שצריך ויצרו ערכים איכותיים במרחב. כל השאר ימתין מעט. בינתיים, הסתכלות דרך דף הקורס ולא הקטגוריות, נותנת תמונת מצב עדכנית. שוב, תודה רבה רבה על כל הטיפים וכמובן על כל העזרה! אני מאוד מעריכה אותה. אהה, ולאור כל העזרה, אשמח מאוד אם תוסיף את עצמך כמתנדב מקוון בדף הקורס שלנו. הוספתי אותך בינתיים כמורה, ואם תסמן בהגדרות האישיות, תחת שונות, שתוכל לראות את הלשונית "קורסים" תמיד, יהיה לך קל להגיע לדף הקורס בכל רגע נתון. :) Shani - שיחה 03:19, 27 בדצמבר 2013 (IST)
Nurick, עוד בקשה קטנה, כמובן, רק אם אפשרי -- עכשיו כשאתה מורה בקורס, אמור להופיע לך כפתור שהופך אותך לבודק של כל ערך ברשימה. ערכים שבדקת ועשית להם ויקיזציה, אנא סמן את עצמך כבודק שלהם בדף הקורס. זה יעזור ליצור עבודה מסודרת ויעילה יותר וימנע עבודה כפולה על ערכים. בברכה, Shani - שיחה 03:30, 27 בדצמבר 2013 (IST)
לצערי איני יכול להתחייב למעקב אחרי ערך מסויים ותיקון מלא שלו ובפרט אין בידי את הידע המקצועי הנדרש (כל סטודנט שצריך עזרה בויקיזציה מוזמן לפנות אלי פרטנית או אפילו שתעבירו לי רשימה קצרה של כמה ערכים ואני אטפל בהם כשאוכל). את הדבר שהצעתי אני רואה בדיוק תחת הכותרת של מתנדב מקוון אך איני יודע כיצד אני יכול להוסיף עצמי לקטגוריה זו. ההערה היחידה שנותרה ללא מענה וקצת חבל היא שיטת העברת הערכים למרחב הראשי. יש צורך לידע את הסטודנטים שהשיטה ליצירת ערך היא העברה (בעזרת שינוי שם) ולא העתקה, הדבר גם יגן על היסטוריית העריכות שלהם וגם מסיר כפילויות מיותרות של ערכים, בברכה, Nurick - שיחה 12:07, 27 בדצמבר 2013 (IST)
עכשיו הבנתי את מקור הבעיה, הסטודנטים עוקבים אחרי ההנחיות בדף הקורס. איני בטוח אם כתבת את ההנחיות לאחר התייעצות אך זו לא השיטה שבה נהוג לעבוד -> דווקא כן מומלץ לפתוח לכל דף שאת כותבת דף טיוטה משלו בשמו, לשם כך ניתנת האפשרות הזו וכדי שתוכלי לפקח על כך לצד כל שם של סטודנט בקורס מופיעה הפניה לארגזי החול שלו. וכתוב שם להעתיק את הדף למרחב הערכים הראשי -> יש להעביר את הדף למרחב הערכים על ידי לחיצה על החץ ליד כפתור העריכה, בחירת העברה, את שם הערך משמאל ולא לשכוח להעביר אותו למרחב הראשי בתפריט שם. אני לא בטוח אם כתבת את ההנחיות מנסיונך או תוך התייעצות עם ויקיפד ותיק, אך למיטב ידיעתי זוהי השיטה הנכונה. אם תרצי אוכל לעזור לך לנסח את ההוראות מחדש, בברכה, Nurick - שיחה 12:54, 27 בדצמבר 2013 (IST)
גם אני תהיתי למה הם לא מעבירים את הטיוטות למרחב הערכים, אלא מעלים כדף חדש. זה חבל. מכל מקום השאלה היא האם כל ערך שהועלה למרחב הערכים ניתן למחוק את הטיוטה שעכשיו היא מיותרת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 13:07, 27 בדצמבר 2013 (IST)
מפני שאדמיניסטרטיבית זה היה מסובך יותר. זו אחת המסקנות לפעם הבאה, אם תהיה, יחד עם צמצום מספר התלמידים. Shani - שיחה 13:43, 27 בדצמבר 2013 (IST)
אהלן שני,
מי אחראי על הערך דימות מוחי? האם הוא עתיד להשתנות? ליאור पॣ • כ"ד בטבת ה'תשע"ד • 14:26, 27 בדצמבר 2013 (IST)
שני, בעיה נוספת שנתקלתי בה היא שהסטודנטים לא יודעים לעצב קישורים חיצוניים בתוך הערות שוליים. יש הסבר טוב בדף עזרה:הערות שוליים, ההסבר המקוצר בתוך המסגרת. כדאי עבור איתם על כך כדי שידעו כיצד לתקן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 14:31, 27 בדצמבר 2013 (IST)
הי, ליאור. אף אחד לא עובד עליו. סטודנט כנראה הניח תבנית בטעות ושכח להסיר אותה. מחקתי אותה עכשיו.
אהלן, חנה Hanay. נכון. את לא מאמינה כמה פעמים דיברנו על זה כבר! יש להם קישור במודל לדף הזה, ומשתמש:דוד שי הסביר להם את זה באופן אישי בשיעור, ויש להם את זה בוידאו מוקלט. בסופו של דבר, יש גבול לכמה אפשר להאכיל בכפית.. :) הם צריכים לעשות טעויות וללמוד את העבודה עם הזמן. מעט מתסכל. עם זאת, יחסית לחדשים, הם עדיין עובדים די יפה, רוב הזמן. Shani - שיחה 18:04, 27 בדצמבר 2013 (IST)
לא היה לי ספק שהוסבר להם. אבל מניסיוני זה נושא יחסית קשה לעורכים חדשים. כתבתי לכמה הערות טכניות בדף השיחה של הערך. אני מקווה שיתקנו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:11, 27 בדצמבר 2013 (IST)


אני רואה שחזרת אז אני אפרוש לי להיום, היה כאן שטף מטורף של ערכים ועריכות היום. בטח תשמחי לראות גם הערה במזנון כאן, לילה טוב, Nurick - שיחה 01:05, 29 בדצמבר 2013 (IST)
ועוד יהיו רבים בשבועיים הקרובים... :) Nurick, תודה על כל העזרה. מאוד מאוד מעריכה את כל העבודה שעשית מול הסטודנטים. Shani - שיחה 17:07, 29 בדצמבר 2013 (IST)

מטהמוגלובינמיה[עריכת קוד מקור]

שני, הסטודנט הוריד את תבנית בעבודה אקדמית. להבנתי יש להשאירה עד להשלמת הבדיקה. לטיפולך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:20, 31 בדצמבר 2013 (IST)

תודה, חנה. טופל. :) Shani - שיחה 21:45, 31 בדצמבר 2013 (IST)

תמונות של אום אל-פחם[עריכת קוד מקור]

שלום שני, ראי בערך בויקיפדיה הערבית תמונות מועתקות וחשודות. לא עברתי על כולן, אני מקשרת לחלק מהן. פשוט ללחוץ על הקבצים ולראות

 1. תומנה מועתקת
 2. יש לוגו עליה
 3. מועתקת
 4. מועתקת
 5. עם לוגו
 6. מועתקת

גם תמונות ראשי העיר מועתקות. יש את הקטגוריה בויקישיתוף כאן הבעיה שחלק גדול מהתמונות שם כוללות עליהם לוגו של הצלם. כל תמונה כזאת צריך להוריד את הלוגו הזה לפני שניתן להשתמש בה. אני מציעה שיעבור עם המצלמה יצלם מקומות מעניינם בעיר, יעלה לויקישיתוף עם הסבר מה מצולם שם רצוי באנגלית, כי ללא הסבר השימוש התמונה פחות שימושית לא מספיק לכתוב אום אל פאחם כמו שכתוב שם על חלק מהתמונות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:55, 2 בינואר 2014 (IST)

ביקשתי ממנו. הוא אמר שייצלם. כמובן שאבקש שיוסיף גם הסבר לכל תמונה. תודה על הקישוריות - זה יעזור לי להסביר לו מה הוא צריך לעשות. Shani - שיחה 15:57, 2 בינואר 2014 (IST)


הוראה:אוניברסיטת תל-אביב/התוכנית ללימודי נשים ומגדר (שנתי)[עריכת קוד מקור]

שלום שני. הדף הזה שנפתח בנובמבר 2013, מקושר לרשימת המיזמים הפעילים בדף ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות. לפי בדיקתי לא נכתב או לא הורחב אף ערך במסגרת המיזם הזה. גם לא מצאתי כל תרומות של הרשומים במיזם בוויקיפדיה. האם צפויים להיכתב ערכים? אם לא, אז יש להוריד את הדף מהרשימה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 09:43, 6 במרץ 2014 (IST)

זו היתה סדנא ראשונית בלבד. בשנה הקרובה אנחנו אמורים להרחיב את השת"פ הזה כך שצפויים להיכתב ערכים. הדף הזה נפתח לצורך ההדרכה של הסטודנטיות והסגל שעשה את הסדנא ולא היה לנו מספיק זמן ממש לעבוד. אם זה מאוד מפריע, את יכולה להסיר מהרשימה הכללית ואני אוסיף אותה שוב כשנחזור לפעילות בשנה הבאה. Shani - שיחה 17:53, 8 במרץ 2014 (IST)

טיפול בפניות ישנות שלי בנוגע לזכויות יוצרים מול הספריה הלאומית[עריכת קוד מקור]

שני שלום, פניתי למיכל בדוא"ל ואחר כך ראיתי שאת מרכזת את הטיפול בנושא, כך כתבתי לה:
"הייתי עסוק עם דרור בענין בקשת שחרור זכויות מבית הספרים הלאומי, ראי בבקשה כאן.
ישנה שם תיקיה גדולה עם תמונות רבות שיכלו לשמש לערך הכמעט מומלץ עקיבא איגר, בעבר הספריה הלאומית שחררה תמונות עבור ויקיפדיה, ודרור פנה אליהם בנדון זה. אך לאחר זמן מה עם סיום עבודתו שם, פסק הקשר. הוא הפנה אותי אלייך, מקווה שתוכלי לעזור."
אשמח מאד אם תוכלי לעזור בנידון זה. ביקורת - שיחה 19:55, 6 במרץ 2014 (IST)

שלומות, ביקורת. אני בחו"ל כרגע, אך אשמח מאוד לסייע כשאשוב לארץ בסוף השבוע הבא. ד"ש מפראג היפה, Shani - שיחה 17:54, 8 במרץ 2014 (IST)
ד"ש חוזר. מסרי לה בשמי שאולי אקפוץ לבקרה בקיץ. לענייננו: בינתיים חזרה אלי מיכל, והיא מתעתדת להתחיל את הטיפול בנושא בתחילת השבוע. בתקווה לשת"פ פורה. שבוע נפלא ביקורת - שיחה 21:56, 8 במרץ 2014 (IST)
שלומות, ביקורת. האם קיבלת מענה או שעדיין דורש טיפול..?Shani - שיחה 21:19, 30 במרץ 2014 (IDT)
תודה על הזכרון ארוך-הטווח. מיכל אמרה לי אז שהעניין מטופל באופן כללי, כמובן שלא קיבלתי משהו מעשי, ואשמח מאד לשמוע אם חלה התקדמות ממשית. שוב תודה, יום נפלא. ביקורת - שיחה 11:29, 31 במרץ 2014 (IDT)
בשמחה. אם מיכל מטפלת, אין צורך שגם אני אטפל, על כן אנא פנה אליה לבדיקת התקדמות. אם לא תקבל מענה, אנא עדכן אותי ואנסה לסייע. בברכה, Shani - שיחה 12:02, 31 במרץ 2014 (IDT)

קורס ויקי-רפואה באוני' ת"א[עריכת קוד מקור]

הערכים עדיין דורשים תיקונים קטנים אך חייבים להגיד שהצלחתם בפרוייקט בצורה לא רגילה. אם תוכלו נסו לנסח את דרכי עבודתכם ופרסמו אותן. Nachum - שיחה 16:18, 8 במרץ 2014 (IST)

שלומות, Nachum. תודה רבה על המשוב החיובי והמשמח! תשמח לשמוע שעדיין צפויה עבודת עריכה רבה. כיוון שנכתבו הרבה מאוד ערכים וזה היה קורס ראשון מסוגו, טרם הסתיימו הבדיקות והתיקונים של כל הערכים, על אף שהקורס הסתיים. אנחנו מקווים לקבל את עזרתם של עוד סטודנטים ועוד אנשי סגל בבדיקות ותיקונים שיערכו במהלך הסמסטר הזה. בסוף נסיים. תודה על הסבלנות והסיוע.. :) Shani - שיחה 18:17, 8 במרץ 2014 (IST)
Nachum, שכחתי לציין שכתבתי סיכום על הפרויקט, אשר התפרסם בבלוג העולמי של ויקימדיה. הנה הקישורית. בברכה, Shani - שיחה 15:53, 30 במרץ 2014 (IDT)

פרויקט בן יהודה באידיש[עריכת קוד מקור]

הי שני, האם יש סיכוי שתעלו לאתר של הפרויקט גם טקסט באידיש. ראי את הספר כאן הוא יצא בשת 1916, ראי את הערך יזכור (ספר, 1916) העוסק בספר. על פי אביעדוס הכותב שלו הוא אלכסנדר חשין. חשין נפטר לפני יותר מ-70 שנה (הוא נאסר במסגרת הטיהורים הגדולים ומצא את מותו בבית סוהר בברית המועצות ב-1939), כך שהטקסט נמצא ברשות הכלל. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:58, 12 במרץ 2014 (IST)

הי, חנה. פרויקט בן-יהודה עוסק אך ורק ביצירות שנכתבו בעברית, בשונה מיצירות שנכתבו באות עברית, ועל כן אינו כולל כתבים ביידיש או לאדינו. לכן לא נוכל להעלוות את הספר לאתר הפרויקט. אינני מצליחה למצוא על כך פרטים בערך, אך אם הספר תורגם לעברית, יתכן שנוכל להעלות את התרגום. אביעדוס, האם ידוע לך אם הספר תורגם? Shani - שיחה 19:29, 14 במרץ 2014 (IST)
כאמור, למיטב ידיעתי, הספר לא תורגם לעברית. אולם חלקים ממנו תורגמו כמובן.
ספציפית, תרגום מאמרו של אלכסנדר חשין מהמהדורה הראשונה של "יזכור" הופיע בתרגום לעברית בתוך מ' מלמד (ליקט והביא לביה"ד), ד' זכאי (עורך), יוסף זלצמן (כנרת תשכ"ד). גם על התרגום יש כמובן זכויות יוצרים, שיש לשער ששייכות לקבוצת כנרת. אביעדוסשיחה י"ד באדר ב' ה'תשע"ד, 19:06, 15 במרץ 2014 (IST)
אני הבנתי כבר שהספר לא תורגם לעברית. תודה לגבי הספרון, אני מבינה שאתה מתכוון לספרון שקבוצת כנרת הוציאה אודותיו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 19:09, 15 במרץ 2014 (IST)
כן, ספר קצר. אביעדוסשיחה י"ד באדר ב' ה'תשע"ד, 20:20, 15 במרץ 2014 (IST)

שאלת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

שלום, שמי יונתן ואני עורך באתר ויקירפואה http://www.wikirefua.org.il. התחלתי לערוך היום באתר המוזכר את הערך דליות (http://www.wikirefua.org.il/index.php/%D7%93%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA_-_Varicose_Veins). זהו טקסט המוגן בזכויות יוצרים שהועלה לאתר בהסכמת המחבר מתוך הספר "עקרונות בכירורגיה" מאת ד"ר צבי קויפמן. גיליתי כי רוב הערך הקיים בויקיפדיה "דליות" זהה מילה במילה לטקסט מהספר, למשל החלקים אטיולוגיה, טיפול, אמצעי עזר לאבחנה וכו'. מה שעניין אותי במיוחד הוא כי נראה שרוב הטקסט המוזכר הוסף על ידי סטודנט לרפואה בשם אליאס בשארה, שם משתמש Bisharaelias, במסגרת קורס "ויקי-רפואה" באוניברסיטת תל אביב שעבד על הערך בהנחייתך. למעשה, אם ראיתי נכון רוב פועלו היה להוסיף את הטקסט המועתק. אני מקווה כי מדובר באי הבנה ובכל מקרה אשמח לשמוע את התייחסותך. 84.110.84.78 12:49, 31 במרץ 2014 (IDT)

שלום, יונתן. הערכים עדיין בבדיקה. לערך הזה עדיין לא הגענו. אם אכן מדובר בהעתקה בלי מתן קרדיט, זה בהחלט לא לפי כללי הכתיבה של ויקיפדיה או לפי ההנחיות שהסטודנטים קיבלו. היה וזה המקרה, נעשה שינויים בערך, על מנת שלא יהיה מדובר בהעתקה. התהליך הזה יקרה במהלך הסמסטר, אך כיוון שהסבת את תשומת ליבי, אתן לערך הזה קדימות בעריכה ובתיקונים. בברכה, Shani - שיחה 12:52, 31 במרץ 2014 (IDT)
תודה על התייחסותך. לאחר סיום עבודתי על הערך אני יכול לומר בוודאות כי הטקסט הועתק כמות שהוא מאתר ויקירפואה, ולא ממקום אחר או מספר המקור, עקב שיבושים זעירים שקרו בהעלאת הספר אל האתר. למשל המילים "iliac veinso" המופיעות כעת בערך בויקיפדיה, היו בספר המקור "ב- iliac veins" והועלו בשיבוש אל ויקירפואה ומשם הטעות הועתקה לויקיפדיה. המעתיק אפילו לא טרח לקרוא את הטקסט שהעתיק, וכך למשל העלה לויקיפדיה את המשפט "שהפכה לשיטת ה ... , היא " המופיע כעת בערך, אפילו ללא מחיקת הנקודות או השלמת המשפט כיד הדמיון הטובה עליו. אינני רודף זכויות יוצרים אולם אני חושש גם חושש מרופאים עצלנים, שקרנים או סתם טיפשים. כאמור במידה ומדובר בטעות או אי הבנה נא להתעלם מכל מה שכתבתי. 84.110.80.235 15:42, 31 במרץ 2014 (IDT)
תודה רבה שהסבת את תשומת ליבי! אני מעריכה את זה. על אף שאין לי זמן לטפל בזה בימים הקרובים (זה דורש הרבה עבודה ולכן זמן), אך מבטיחה שזה יעשה בהקדם האפשרי. אם תשלח לי את המייל שלך, אעדכן אותך כשעשיתי את התיקון. המשך שבוע טוב, Shani - שיחה 16:03, 31 במרץ 2014 (IDT)

שלום :-)[עריכת קוד מקור]

צִבְיָהשיחה • ט"ז בכסלו ה'תשע"ה 16:49, 8 בדצמבר 2014 (IST)

הי, צביה. תודה שבאת לעזור בסדנא! :) Shani - שיחה 17:27, 8 בדצמבר 2014 (IST)

קורס וויקיפדיה בהוראה מקוונת[עריכת קוד מקור]

שלום שני,

תודה על ההדרכה המעניינת 14:56, 9 בדצמבר 2014 (IST)
Udis.bts - שיחה 14:56, 9 בדצמבר 2014 (IST)

הצעה למיזם חדש[עריכת קוד מקור]

הי שני, תודה על החשיפה לוויקיפדיה וההכשרה בקורס סמבה באוניברסיטת תל אביב. רציתי לשאול מה הדרך להציע מיזם חדש בוויקי? להוסיף נושא במזנון או שיש מקום יעודי לעניין? המיזם שרציתי להעלות הוא בתחום מידע חופשי שאינו נמצא ברשת כי יש גורמים מסחריים או אחרים המעוניינים להסתירו. וויקי נראה לי מקום מצוין למידע כזה, כיוון שבויקי ניתן יהיה להגן עליו מפני השחתה או העלמה. מה לדעתך הדרך הכי טובה לקדם את הנושא? תודה. Simona.holstein - שיחה 11:52, 12 בדצמבר 2014 (IST)

הרחבת חינוך[עריכת קוד מקור]

שני שלום,
בימים אלו נפתח קורס לעורכים חדשים בוויקימילון בשיתוף עם ויקימדיה ישראל וההאקדמיה ללשון העברית. זה מרגש אותנו מאוד ואנו בודקים אפשרויות שונות שיעזרו לנו לשפר אותו. הקורס כולל מטלות כתיבה שעל כל אחד מהמשתתפים להגיש, הומלץ לנו להתקין את הרחבת חינוך ואנו שוקלים זאת.
הבנתי שאת האדם הנכון לשאול אותו, אז:

 1. מה בעצם ההרחבה כוללת?
 2. מה היא דורשת מאיתנו?
 3. לאילו מיזמים היא מתאימה?
 4. והאם היית ממליצה לנו להשתמש בה?

תודה מראש ויום נעים-- riel1204 - (שִׂיחָהתְּרוּמָה) - 01:34, 21 בינואר 2015 (IST)

שלומות,riel1204. שמחתי מאוד לשמוע על היוזמה הזו ואשמח לסייע לכם ככל שאוכל. אנסה להשיב לכל שאלותיך, אם כי אולי יהיה קל יותר להשיב על כל השאלות שעולות טלפונית. אתה מוזמן ליצור קשר גם בפרטי ונשוחח. :) להלן כמה נקודות חשובות באשר להרחבה -
 • למי ההרחבה מתאימה? נכון להיום, ההרחבה היא הכלי הטכני היחיד הזמין לנו, העוזר לנו לנהל ולעקוב בקלות יחסית אחר קבוצת משתמשים שעובדים לקראת מטרה משותפת. לא משנה אם מדובר בסדנת עריכה למתחילים, מרתון עריכה לוותיקים, כתיבת ערכים כמטלה אקדמית או כל פעילות עם מוסד גלאם או חינוך, לרבות קורס הכשרת ויקימילונאים. ההרחבה מתאימה לכלל המיזמים.
 • מה היא מאפשרת לנו לעשות? הרחבה מאפשרת לנו לייצר קשר מסודר עם מוסדות חינוך ותרבות ולפתוח "דפי קורס" (ראה דוגמה של קורס פעיל שלי באוני' ת"א בביה"ס לחינוך, תואר שני) שמתנהלים בשיתוף המוסד, במקרה הזה האקדמיה ללשון. בכל דף קורס ניתן להגדיר מי המורה / המורים, מי מתנדב קמפוס (אם יש כזה), מי מתנדב מקוון, וכמובן, לרשום אליו קבוצת משתמשים חדשים, כך שיש לנו דרך קלה לעקוב אחרי היוזרים שנפתחים במסגרת הדרכה או קורס. ניתן להגביל את הרישום כך שתידרש סיסמה (ובכך למנוע רישום של טרולים, למשל). לאחר שכל התלמידים נרשמים לדף הקורס, ניתן לעשות עוד שני דברים חשובים - הראשון הוא לקשר לכל משתמש את הערך שהוא עובד עליו (בין אם הוא ערך מילונאי קיים או דף טיוטה). זה עוזר למרצה ולוויקיפדים התומכים לעקוב בקלות אחרי מי עובד על מה, וגם לעשות למשל ביקורת עמיתים, היינו לתת לכל אחד לבדוק ערך של מישהו אחר, וכך להתאמן על מתן משוב, עבודה בדפי שיחה, חשיבה ביקורתית וכו'. והשני הוא שלכל ערך כזה, ניתן למנות "בודק". בקורס מרובה משתתפים ומרובה בודקים או מרצים, מאוד עוזר לדעת מי בודק מה, בצורה שקופה וברורה, שלא מצריכה אותנו לחפש יותר מידי בגרסאות קודמות.
 • שלושה יתרונות נוספים - הראשון, כפתור שמאפשר "צפיה בפעילות", היינו דף שמסכם בקלות מי עובד על מה בכל רגע נתון. השני, כמה חבר'ה בעולם פיתחו קישור קל יחסית בין הרחבת החינוך ובין כלי ה - metrics של הקרן. הוא מאפשר בעזרת ה - ID של הקורס לקבל נתונים כמו כמה בתים הוספו בתקופת זמן מסויימת, מי היה הוויקימילונאי הפעיל ביותר (נחמד במיוחד אם עושים תחרות של ויקימילונאי מצטיין :)) ועוד כהנה וכהנה נתונים מספריים על הקורס. הם חשובים בד"כ לא רק למוסד אלא גם לקהילה, כדי לבדוק את ה - impact וההצלחה של שיתוף הפעולה. ושלישי, בראש דף הקורס, אני נוהגת להשאיר קישורים חשובים, כך שכל מי שעושה את הקורס תמיד יכול לחזור לדף בקלות, למצוא קישורים חשובים וכמובן, לקבל רשימה של מורים או משתתפים אחרים בקורס. קיצורו של דבר, זה עוזר לרכז את כל הפעילות במקום אחד, בצורה שקופה גם למנהלי הקורס וגם לקהילה.
 • מה זה דורש מכם? זו שאלה שקשה לי להשיב עליה, כי זה עניין מאוד אישי ותלוי בוויקיפד עצמו ובאורינות המיחשוב שלו. בגדול, ברגע שאתם מתקינים את ההרחבה, יש עניין של הרשאות שאתם נותנים. יש ארבע הרשאות שונות בהרחבה, הגבוהה ביותר היא סוג של אדמין שיכול לעשות בהרחבה הכל, אחריו מורה, ואחריהם מתנדב קמפוס ומתנדב מקוון. זו צריכה להיות החלטה של קהילת ויקימילון כיצד לנהל את ההרשאות הללו. היה ותחליטו להתקינה, אוכל לסייע לכם מעט יותר בחשיבה על זה ובהבנת ההשלכות.
 • האם אני ממליצה לכם להשתמש בה? ובכן, מאוד, וזאת על אף שההרחבה אינה מושלמת ובמקרים מסויימים מתנהגת שונה מדפי ויקי רגילים. אני מוצאת שללא צל של ספק היתרונות עולים בהרבה על החסרונות (שאשמח לפרט בפניך ובפני ויקימילונאים אחרים היה ותחליטו לעבוד איתה). לפני שהיתה לנו ההרחבה ניהלתי סדנאות וקורסים רבים בלעדיה. זה היה מסורבל והקשה עלינו מאוד לעקוב אחרי המשתמשים החדשים, מי עושה מה וכו' בצורה יעילה. ישנם קורסים שאני מעבירה, כמו הקורס שקישרתי אליו למעלה וכן קורס ויקי-רפואה, שאיני יכולה לדמיין איך הייתי מנהלת בלי ההרחבה. מהניסיון שלי עם האקמדיה ועם גופי תרבות וחינוך נוספים, גם הם אוהבים את העובדה שיש להם מרחב ויקי שמרכז עבורם ועבור המשתמשים את הפעילות. בסופו של דבר, כשמתרגלים לזה, זה מקל גם על הקהילה, כיוון שאז, אידיאלית, יש מקום אחד שתמיד אפשר לחזור אליו ומרכז עבורנו את כל הפעילויות מהסוג הזה. חשוב לציין שצריך לדעת איך לעבוד איתה נכון ואשמח מאוד לחפוף אתכם ולתת לכם טיפים מהכרותי עם המערכת. בהצלחה רבה, וכאמור אני לרשותכם גם בפרטי בכל שאלה נוספת. Shani - שיחה 11:55, 22 בינואר 2015 (IST)
תודה רבה על התשובה המפורטת!
אני אשמח לדבר איתך טלפונית. אני אשלח לך דוא״ל ונתאם.-- riel1204 - (שִׂיחָהתְּרוּמָה) - 22:44, 22 בינואר 2015 (IST)

מיזם באונ' העברית[עריכת קוד מקור]

היי, שוחחתי היום עם פרופסורית בעברית על מיזם ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות לשנת הלימודים הבאה. מי "נציגנו" בעברית? או למי אוכל לתת את מיילה כך שנוכל לקדם את העניין? תודה. Shannen - שיחה 18:47, 21 בפברואר 2015 (IST)

שלומות, Shannen. אין לנו "נציג" של ממש.. :) אני מעבירה כבר כמה שנים סדנת עריכה בוויקיפדיה בהר הצופים במסגרת המסלול להכשרת מורים לתלמידים מחוננים (מסלול MA בחינוך). אין לי בעיה שתיתן לה את הסלולרי שלי (אם אין לך כתוב לי בפרטי). אשמח לתת לה פרטים נוספים, לסייע לה בבניית תוכנית ובמציאת ויקיפד תומך מתאים, היה ולא אוכל לסייע בעצמי במקרה שלה. בברכה, Shani - שיחה 15:58, 22 בפברואר 2015 (IST)
שלחתי לך מייל עם הפרטים. תודה! Shannen - שיחה 16:25, 22 בפברואר 2015 (IST)

סיוע במיזם כתיבת ערכים במחוז הצפון[עריכת קוד מקור]

שני בוקר טוב, אני אילן ואותי פגשת ביום שני האחרון במפגש מיזמי ויקימדיה. אשמח להמשיך את הקשר וליזום שיתוף בתהליכי הבנייה של מיזמי כתיבת ערכים. תודה ומועדים לשמחה...Ilanbarshalom - שיחה 10:59, 24 בספטמבר 2015 (IDT)

צהריים טובים, אילן. בשמחה רבה. יהיה קל יותר להמשיך במייל. אני ב - shani.even-at-gmail.com. מועדים לשמחה, Shani - שיחה 12:00, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
נושא קצרמר[עריכת קוד מקור]

שני שלום, האם נושא הקצרמר שלי אושר? תודה דבורה

שלום דבורה, אכן כן. שמי מופיע כבודקת לייד הערך שביקשת לערוך. כיוון שאינך תלמידה מן המניין, כל ערך שתרצי לעבוד עליו יאושר לך. שימי לב לחתום בדפי שיחה ע"י ארבע סימני טילדה... :) שבוע טוב, Shani - שיחה 20:08, 16 בנובמבר 2015 (IST)
תודה, אני לומדת את השפהDeborahkes - שיחה 20:23, 16 בנובמבר 2015 (IST)

שליחת תודה[עריכת קוד מקור]

שלום Shani ראיתי שבזמן השוואת גירסאות יש אפשרות לשלוח תודה. לחצתי על הכפתור ואז הוא שאל אם אני רוצה שזה יהיה פומבי ולחצתי שלא. האם התודה תישלח לעורך השינוי בלבד או בכלל לא ? תודה Hexagone59 - שיחה 00:34, 3 בדצמבר 2015 (IST)

התודה כלל לא נשלחה. כוונת ההודעה היא שאם נשלח "תודה" אז יש אפשרות לכולם לדעת על זה כי זה נמצא ביומן תודות. ה"תודה" עצמה תופיע בהתראות של המשתמש בלבד, וה"ציבוריות" היא רק דרך היומן. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:47, 3 בדצמבר 2015 (IST)

הנ"ץ[עריכת קוד מקור]

שלום Shani סיימתי בשלב זה את הערך על נימנוביץ. הוספתי סעיף "יצירתו", רשימה נבחרת של עבודות, קישורים חיצוניים וקטגוריה נוספת על עיתונות עברית. עדיין לא עשיתי הפנייה כנדרש, אבל שוויה שוויה... אבדוק בהנחיות איך להפנות מהנ"ץ לנימנוביץ. אודה לך אם תעיפי מבט על הטיוטא שלי כדי לראות אם היא כשרה לעיני הציבור :) ואשמח לשמוע הערותייך תמימה --Tmima5 - שיחה 16:08, 23 בדצמבר 2015 (IST)

העברתי לפי ההנחיות שלך בסדנה ועשיתי הפנייה. מחכה לתגובות...Tmima5 --Tmima5 - שיחה 14:24, 25 בדצמבר 2015 (IST)


היי ראשוני[עריכת קוד מקור]

אנחנו בשעור ראשון --DovTeeni - שיחה 14:20, 26 בינואר 2016 (IST)

כל הכבוד דב, המשך כך! Shani - שיחה 14:22, 26 בינואר 2016 (IST)

ויקיספר על הסתברות לתיכון[עריכת קוד מקור]

שני שלום, הייתי מעוניין לקבל ממך משוב על הספר מתמטיקה תיכונית - הסתברות בויקי ספר. הערות בכל תחום, מתמטיקה, חינוך הנגשה וכדומה, תתקבלנה בשמחה. אני רואה שאת עוסקת הרבה בחינוך. כיצד את חושב יהיה נכון להנגיש את הספר לתלמידים? כיצד יהיה אפשר להביא אותו לידיעת התלמידים והמורים? תודה, Ld1923293137 - שיחה 09:00, 11 במרץ 2016 (IST)

שלום, Ld1923293137. מעט קשה לתת משוב על הספר בלי לקרוא את כולו בפרוטרוט... עברתי על תוכן העניינים ונראה שראשי הפרקים מכילים את מרבית החומר שיכול לעניין מתעניינים בתחום. הייתי מציעה לך למצוא תלמידי מתמטיקה שיהיו מוכנים לעבור על פרקים ספציפיים ולתת משוב. לגבי הנגשה -- ראשית, זה באינטרנט ובוויקי, כך שמי שיחפש בגוגל יגיע לזה. אני לא מומחית בקידום חומר באינטרנט, אך הייתי ממליצה לך בתור התחלה לפרסם את הלינק לספר בקבוצות פייסובק רלוונטיות להוראה בכלל ולהוראת מתמטיקה בפרט, וכן לפרסם את הספר בקבוצת ויקיפדים עבריים בפייסבוק, כך שוויקיפדים יכירו אותו ויוכלו להפנות אליו אנשים. כמובן, פרסום בבלוגים של לימוד מתמטיקה בוודאי יכולים לסייע. בהצלחה! Shani - שיחה 13:19, 20 במרץ 2016 (IST)
תודה. את חושבת שכדי לפנות ישירות למכללות למורים או לבתי ספר? Ld1923293137 - שיחה 21:58, 20 במרץ 2016 (IST)
הייתי מתחילה אונליין. Shani - שיחה 12:34, 21 במרץ 2016 (IST)

ביכורים[עריכת קוד מקור]

שלום שני, לא יודע אם שמת לב, אבל אחרי הקורס נשארתי פעיל כאן. הוצע לי לכתוב בביכורים, ואני מתכוון להזכיר אותך ואת הקורס. ראי את הטיוטה הראשונית כאן. בברכה, Amitayzl - שיחה 12:58, 20 במרץ 2016 (IST)

עמית, איזה יופי! *גאווה*. הרבה הצלחה בהמשך וכמובן, לרשותך בכל שאלה. :) Shani - שיחה 13:00, 20 במרץ 2016 (IST)
תודה Amitayzl - שיחה 13:28, 20 במרץ 2016 (IST)
אגב, שתי הצעות למחשבה לגבי מה שכתבת לביכורים -- האחת, במשפט ההסבר על כלים שלובים הייתי מורידה את הסוף המשפט החל מהמילה "והדרישות.." - הוא מיותר וסובייקטיבי; אך חשוב יותר, יהיה נחמד אם תספר מה אתה לומד, מה תחומי העניין שלך מחוץ ללימודים, וכמובן למה נשארת בוויקיפדיה אחרי הקורס. זה יעניין הרבה אנשים בקהילה. לשיקולך כמובן.. :) Shani - שיחה 13:33, 20 במרץ 2016 (IST)
לגבי הראשונה, זה לא נראה לי סובייקטיבי, אלא חלק אינטגרלי מההגדרה של כלים שלובים (מעצם העובדה שמגיעים לקורסים האלה אנשים מכל הפקולטות) אם זה היה קורס בחוג למדמ"ח למשל הייתה התעמקות רבה בהרבה בעניינים הטכניים (למשל, איך קוד-ויקי עובד מאחורי הקלעים, מה מנגנוני הגנת המידע וכו'), אם זה היה קורס בחוג לחינוך הייתה התעמקות בוויקיפדיה ככלי חינוכי, בחוג למידענות - בסוגיות אמינות, במשפטים - בזכויות יוצרים, פרטיות, חופש המידע וכו'. העובדה שזה קורס כלים שלובים מאפשרת עיסוק בכל הנושאים הללו, אך מחייבת שהעיסוק בהם יהיה שטחי יחסית. הסיבה שכתבתי את זה (קרי, שזה לא מיותר) היא שרציתי להבהיר שאמנם יש לי ידע כללי בסוגיות כגון אלה (ואולי גם מבט קצת יותר ביקורתי), אך לא ידע מעמיק ברמה אקדמית-מקצועית (במילים אחרות, כדי שלא יפנו אלי שאלות על זכויות יוצרים לדוגמה, או יניחו שאני בקיא בכל רזי הוויקיפדיה). אם יש לך הצעה לניסוח טוב יותר, אשמח לראות אותה Face-smile.svg. Amitayzl - שיחה 14:00, 20 במרץ 2016 (IST)
שיניתי. Amitayzl - שיחה 15:35, 20 במרץ 2016 (IST)
לגבי השנייה, אני עוד אגיע לזה Face-smile.svg Amitayzl - שיחה 15:37, 20 במרץ 2016 (IST)
בהחלט כן -- מדובר בקורסי רוחב ולא בקורסי עומק, אך בין העובדה הזו לבין הקביעה ש*הדרישות האקדמיות* נמוכות יותר, יש הבדל. כך או כך, ראיתי עכשיו ששינית את הניסוח והוא משקף נאמנה יותר את המצב בכלים שלובים. מצפה לפוסט המלא בטילדה.. :) Shani - שיחה 12:39, 21 במרץ 2016 (IST)
תודה על המשוב :-) Amitayzl - שיחה 23:58, 21 במרץ 2016 (IST)


מדליית זהב עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal.png מגיע לך הרבה יותר ממדלייה על כל מה שאת עושה עבור חזון ויקימדיה, כאן בויקיפדיה ובכל הערוצים הנלווים, מרשימות הדיוור, דרך קבוצות הפייסבוק, וכלה בכמות האדירה של הרצאות והדרכה פנים אל פנים שאת מקיימת.

אבל בינתיים, גם מדלייה זה משהו. :) Ijon - שיחה 21:08, 10 באפריל 2016 (IDT)

תודה, יקירי. Right back at you.. :) Shani - שיחה 14:05, 11 באפריל 2016 (IDT)

כוס קפה בשבילך![עריכת קוד מקור]

Vector cup of coffee.svg תודה רבה.

היית גדולה מהחיים, מגיע לך קפה של בוקר

HadasWiki - שיחה 09:11, 4 במאי 2016 (IDT)

כלי בדיקת העתקות (באג לא עובד)[עריכת קוד מקור]

הי שני, נכנסתי לאתר הקורס שלך (בעקבות השיחה במזנון) וניסיתי לבדוק את הכלי לבדיקת העתקות. גיליתי שהקישור שבור/הכלי לא עובד בכל מקרה האם הכלי בודק עברית / אנגלית? בברכה אמא של גולן - שיחה 10:48, 4 במאי 2016 (IDT)

שלומות, אמא של גולן. את צודקת. זה עבד מצוין אבל נראה שעכשיו יש בעיה עם bing. אם תורידי את הסימון מ- "Use search engine" זה יעבוד. בכל אופן, התשובה לשאלתך היא כן. תחת "site" אפשר לבחור את שפת הוויקיפדיה של הערך שאת רוצה לבדוק. אם את רוצה לבדוק ערך בעברית, את בוחרת "(עברית) he" ותחת "page title", את כותבת את שם הדף שאת רוצה לבדוק, נניח "לאה גולדברג", ואז submit למטה. זה לוקח מעט זמן, אבל אז הכלי מציג את הערך ולצידו מסמן פסקות שהוא חושב שיכול להיות שהן מועתקות מהאינטרנט, עם פרטים מהיכן. שימי לב שזה כמובן עובד טוב יותר על ערכים חדשים שרק עלו, כיוון שאחרי שערכים נמצאים באוויר, יש די הרבה אתרים שמעתיקים את התוכן שלנו והכלי הזה רואה את השכפולים וצריך לבדוק מה קדם למה. בכל אופן, ערן שלנו בנה בוט שיודע לעבוד עם turnitin, חברה מסחרית שבודקת העתקות גם ממאמרים. בקרוב הוא יגוייר גם לעברית. מקווה שזה עוזר. :) Shani - שיחה 21:45, 5 במאי 2016 (IDT)


רועי ירקוני - סקריפט החלפות - טיפ לעריכה[עריכת קוד מקור]

שלום (-:. טיפ קטן לעריכה (קוד מקור). בסרגל הכלים האישי שלך (בצד השמאלי העליון של המסך), לחצי על העדפות, אחר כך על לשונית "גאדג'טים" ובתוכה בפסקה "עריכה", סמני ב-V את החלונית אשר המלל לשמאלה מתחיל ב: "הוספת כפתור לבדיקת בעיות סגנון ולשון נפוצות..." כעת הקישי בצידו הימני התחתון של המסך על "שמירת העדפות".
עכשיו, בעת שאת עורכת (קוד מקור), תגלי שבחלקו התחתון של חלון העריכה שלך, בין הצלמית "תצוגה מקדימה" והצלמית "הצגת שינויים", נוספה צלמית חדשה המכונה "בדיקה". עם סיום העריכה בערך נתון הקישי עליה והיא תבצע תיקונים שונים ותמליץ על תיקון קישורים פנימיים וכו'. דוגמא קטנה כאן: [1].--Assayas - שיחה 19:05, 21 במאי 2016 (IDT)

תודה רבה, Assayas! :-) הוספתי את הגאג׳ט הזה די מזמן. לא הרצתי עדיין כי טרם סיימתי את הכתיבה, אבל תודה על התזכורת - זה טיפ חשוב והזכרת לי להזכיר גם לסטודנטים. :-) שבוע טוב ומבורך, Shani - שיחה 19:12, 21 במאי 2016 (IDT)
Like Thumbup.svg --Assayas - שיחה 19:13, 21 במאי 2016 (IDT)

קורס[עריכת קוד מקור]

היי שני, את יכולה לבדוק אם משתמש:Snirlapid רשום בוויקיפדיה לקורס הנכון ולא נפלה טעות? הערך שהוא כותב לא נראה לי קשור לקורס הוראה:אוניברסיטת תל אביב/שפות ואוריינות בהקשרי חינוך וחברה - פרופ' עפרה ענבר (ב). ראובן מ. - שיחה 09:14, 24 במאי 2016 (IDT)

תודה,ראובן מ.. אבדוק במהלך היום ואעדכן. Shani - שיחה 09:33, 24 במאי 2016 (IDT)
תודה. ראובן מ. - שיחה 09:35, 24 במאי 2016 (IDT)
ראובן מ., הייתי סקרנית. אכן רשום לקורס המתאים. התרצה לתת לו משוב על הטיוטה שלו? :-) Shani - שיחה 09:41, 24 במאי 2016 (IDT)
בשמחה, אעשה זאת בימים הקרובים. ראובן מ. - שיחה 13:55, 24 במאי 2016 (IDT)

היי, נזכרתי למה הערך הזה עלה בכלל על הרדאר שלי (חוץ מזה שאני עוקב אחרי ערכי המקרא): כי ראיתי שיש משתמשת שבחרה נושא חופף בקורס אחר: משתמשת:Adisolo/פרשנות פנים מקראית: מבוא+ בנבואה. זה עלול ליצור בעיות, הלא כן? ראובן מ. - שיחה 19:23, 26 במאי 2016 (IDT)

אהה, עכשיו אני מבינה! :) ראשית, תודה על תשומת הלב! אתה צודק בהחלט, אבל אין התנגשות. שניר כתב את הערך מאפס. הוא יעלה ביום ראשון הקרוב למרחב הערכים עם תבנית בעבודה במסגרת קורס אוריינות באוני' ת"א. במקביל, שלישיית סטונדטים ממכללת לוינסקי הלומדים בקורס המתמקד בספרות הנבואה (ביניהם עדי שפתחה את הטיוטה) ירחיבו את הערך, בעיקר את המבוא ויכתבו את תת הפרק "פרשנות פנים מקראית בספרות הנבואה", כך שעבודתם תשלים אחת את השניה. שוב, כל הכבוד ששמת לב וכאמור, כיוון שאתה מתמחה בתחום, אשמח אם תתן לשניר משוב בדף השיחה של דף הטיוטה (או אם זה אחרי יום ראשון, בדף השיחה של הערך). שבת שלום וברכה, Shani - שיחה 02:12, 27 במאי 2016 (IDT)
הבנתי. אני אתן משוב. ראובן מ. - שיחה 12:09, 27 במאי 2016 (IDT)
כתבתי בדף השיחה. ראובן מ. - שיחה 10:01, 30 במאי 2016 (IDT)

מפעילת מערכת[עריכת קוד מקור]

שלום שני, בתום הדיון החלטנו (אריאל, ערן ואני) למנותך למפעילת מערכת. את מוזמנת לקרוא את דף ההנחיות ויקיפדיה:מפעיל מערכת. דוד שי - שיחה 21:35, 24 במאי 2016 (IDT)

ברכות, ובהצלחה!!! ‏Guycn2‏ · 22:09, 24 במאי 2016 (IDT)
תודה רבה על האמון, דוד, ערן, אריאל, ושאר התומכים מהקהילה! אפעל בזהירות, בשיקול דעת ובהתייעצות עם ותיקים ממני. כמו כן, לקחתי לתשומת ליבי את המשוב של המתנגדים, ואפעל על מנת לעבור את רף ה- 1500 בימים הקרובים. עברתי השבוע גם חפיפה מאופק כחול לגבי ניטור. אינני בטוחה שיהיה לי זמן לעסוק בזה בחודשיים הקרובים, אך בהחלט אשתדל להגביר פעילות במרחב הערכים ולא רק מאחורי הקלעים. בברכה, Shani - שיחה 22:28, 24 במאי 2016 (IDT)
SMirC-congrats.svg בהצלחה! פרח פרח בשבילך זר פרחים בשבילך Face-smile.svg Amitayzl - שיחה 10:57, 25 במאי 2016 (IDT)
בהצלחה, ותודה על דברייך. דני. Danny-wשיחה 11:46, 25 במאי 2016 (IDT)
שלום שני, חשבתי שיש בעיה עם מתן הרשאת מפעיל למי שלא עומד בתנאי הסף של מנטר, אבל משקיבלת את ההרשאה, אני מאחלת לך הצלחה, ופעילות נרחבת ונדרשת כמפעילה, כפי שכתבת בדיון. אמנם רשומים כמות נכבדת של מפעילים, אבל חלקם פעיל מעט מאד, והתוצאה היא שהעומס העיקרי נופל על כמות קטנה של מפעילים, בדרך כלל מי שמקבל הרשאה, פעיל מאד בהתחלה, יש כאלה שממשיכים במרץ, ויש כאלה שמורידים במשך הזמן את פעילותם. אני מקווה לראותך פעילה וונושאת כתף יחד עם המפעילים הפעילים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:55, 25 במאי 2016 (IDT)
תודה רבה לכולם! חנה Hanay, כפי שכתבתי, אשמח מאוד לסייע ככל שיותיר לי זמני. בחודשיים הקרובים מרבית העבודה שלי תתרכז בסיום מחוייבויות עם חמשת הקורסים שאני מלווה. במקביל, אתחיל ללמוד לעומק את עבודת המפעילות, שעל פי מה שקראתי עד כה, מגוונת מאוד. בטוחני שאוכל ללמוד ממך רבות בתחום הזה. אני לומדת הכי טוב כשאני יושבת עם מישהו ורואה מה הוא עושה (להבדיל למשל מלמידה דרך קריאה, אותה אני מוצאת מוגבלת יותר), כך שאם תסכימי להיפגש \ לקיים פגישה מקוונת לצורך חפיפה על עבודת המפעילות, זה יסייע לי להיכנס לעניינים מהר יותר. אני מדברת על תקופת יולי, אחרי החזרה מוויקימניה. אם את עמוסה מידיי, זה גם בסדר גמור. אלמד את הדברים עם הזמן. המשך שבוע פורה, Shani - שיחה 00:22, 26 במאי 2016 (IDT)
שלום שני, ובהצלחה עם ההרשאה החדשה. רק לידיעתך: תיוג לא עובד אם נעשה לאחר שכבר חתמת. כדי לתייג את חנה (אני מניח שהדף הזה נמצא כרגע ברשימת המעקב שלה ממילא) צריך לעשות זאת בעריכה נוספת עם חתימה (כפי שעשיתי עכשיו). Liad Malone - שיחה 01:17, 26 במאי 2016 (IDT)
תודה רבה, Liad Malone.‏ :) Shani - שיחה 01:39, 26 במאי 2016 (IDT)
מברוכּ!! סומך עלייך בעיניים עצומות :) נויקלן 12:29, 26 במאי 2016 (IDT)
תודה, נויקלן! איזה כיף לשמוע ממך! אזמין אותך לסדנאות הבאות. תמיד כיף כשאתה מגיע. :) Shani - שיחה 14:04, 26 במאי 2016 (IDT)
מצטרף לברכות ומאחל הרבה הצלחה. תרגיל ראשון יכול להיות לארכב חלק משמעותי מדף השיחה הזו בארכיון ולהשאיר מספר קטן יותר של שיחות פעילות....--‏Yoavd‏ • שיחה 13:02, 26 במאי 2016 (IDT)
תודה, Yoavd‏ :) אתה צודק. יאורכב בסופ"ש הקרוב! Shani - שיחה 13:16, 26 במאי 2016 (IDT)
שני, מזל טוב על ההרשאה, ומאחל לך הרבה הצלחה בתפקיד :) תומר - שיחה 15:28, 27 במאי 2016 (IDT)
תודה רבה, תומר! :) Shani - שיחה 17:04, 27 במאי 2016 (IDT)
ברכותי, מורתי הראשונה, Shani,Face-smile.svg על קבלת התפקיד: מפעילת מערכת. --Tmima5 - שיחה 00:14, 7 ביוני 2016 (IDT)
תודה רבה, תמימה יקרה. ואני חייבת לך עוד טלפון! לא שכחתי. שבתי אתמול מחו"ל ואצור קשר בתחילת שבוע הבא. בינתיים שבועות שמח! Shani - שיחה 14:16, 8 ביוני 2016 (IDT)

העברת טיוטות למרחב הערכים - מחיקת הפניות[עריכת קוד מקור]

הי שני, כשאת מעבירה טיוטה למרחב הערכים, נוצרת הפניה תסמני בבקשה את המקור למחיקה. ברירית המחדל היא סימון ריבוע על "השארת הפניה בדף המקורי". ביטול הסימון מוחק את ההפניה. נכון להשאיר זאת כשמשנים שמו של ערך, אבל אין להשאיר את ההפניה הזאת. כל הטיוטות שהסטודנטים העבירו למרחב הערכים בעצמם, יצרו הפניה מיותרת שיש לעבור ולמחוק אותם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:29, 29 במאי 2016 (IDT)

הי חנה Hanay, הרגע סיימתי הדרכה שבה חלק מהסטודנטים העלו ערכים. בשבועיים הקרובים כולם יעלו את הערכים ואז אמחק באופן מסודר את כל דפי הטיוטות וההפניות שנוצרו.בברכה,Shani - שיחה 20:11, 29 במאי 2016 (IDT)
שני, עדיף למחוק את ההפניות ברגע שהן נוצרות. כי אם את לא תעשי את זה, יעשה את זה מפעיל אחר שיתקל בהן (אני למשל עובר על ויקיפדיה:מרחב טיוטה/מעקב מדי פעם ומוחק הפניות במרחב טיוטה). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:00, 30 במאי 2016 (IDT)
חנה, יונה, מתנצלת אם לא הייתי ברורה: חנה, הבנתי מה שאמרת על להוריד את הסימון במהלך ההעברה ואנחה כך את הסטודנטים. אם במקרה מישהו יפעל שלא לפי ההנחיות (קורה לא מעט), אשתדל מאוד לעשות את זה מיידית. במקרים שאני נמצאת בסדנאות זה יכול לקחת כמה שעות. בברכה, Shani - שיחה 12:48, 30 במאי 2016 (IDT)
האפשרות הזאת זמינה רק למפעילים, כשאת אישית מעבירה טיוטה למרחב הערכים, אז תורידי את הסימן. את הסטודנטים את צריכה להדריך שעלים לגשת לפניה שנוצרת אחר העברה ולהניח עליה תבנית {{למחיקה}} התבנית הזאת מופיעה בבקשות מפעילים, ואז המפעילים יודעים למחוק. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:41, 30 במאי 2016 (IDT)
יאפ. זו היתה הכוונה. :) Shani - שיחה 17:42, 30 במאי 2016 (IDT)

ש. שרברק VS שלמה שרברק[עריכת קוד מקור]

היי. יש כרגע שני ערכים עם שמות שעשוים להטעות. אולי ש.שרברק (הוצאה לאור)?, או לחילופין שלמה זנוויל שרברק?, או פסקת הבהרה בראש הערך: "ערך זה עוסק ב... אם התכוונתם ל... ראו". תודה--Assayas - שיחה 13:11, 30 במאי 2016 (IDT)

הי, Assayas. נכון. אני חושבת שכדאי ללהוסיף לש. שרברק את הסוגריים עם הוצאה לאור כפי שהצעת. אפשר גם להוסיף פסקת הבהרה. אני כרגע בישיבה. אתה יכול לסייע עם זה? אם לא, אעשה את זה מאוחר יותר. Shani - שיחה 13:56, 30 במאי 2016 (IDT)
לגבי {{פירוש נוסף}} הוספתי. לגבי שינוי השם צריך לדון. הפניתי לכאן את כותב הערך על הוצאת הספרים. ככל הנראה נעביר את הדיון לדף השיחה של הערך. --Assayas - שיחה 16:10, 30 במאי 2016 (IDT)
בהחלט יש מקום לתבנית {{פירוש נוסף}}. לגבי שינוי השם, לדעתי אין צורך; זה כמו יוסף שרברק והוצאתו, י. שרברק. יש תבנית {{פירוש נוסף}} צולבת – וזה ממש מכסה את זה. אביעדוסשיחה 16:48, 30 במאי 2016 (IDT)
Assayas, אביעדוס בסדר גמור. תודה לשניכם! Shani - שיחה 17:03, 30 במאי 2016 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

היי שני,
ראיתי שהסרת כעת שני ערכים שהיו במעקב אצלי (חיכיתי שהם יעברו למרחב הערכים): פרופ' גבריאל רוזנבאום וחזי מוצפי. אני יודע שעבדו עליהם. איפה הם נמצאים כעת? אלדדשיחה 23:37, 31 במאי 2016 (IDT)

אהלן, אלדד. הם היו מקושרים לא נכון בדף הקורס. מייד אוסיף אותם שוב ותוכל להוסיף את עצמך כבודק. בברכה, Shani - שיחה 23:56, 31 במאי 2016 (IDT)

הקפאת ערכים מרכזיים למשך חודשים[עריכת קוד מקור]

שלום שני. כבר דנו בכך בעבר ולא השבת לי. אני סבור שאין לכך הצדקה, וככל שהערך מרכזי יותר כך זה יותר בעייתי. לאור זאת אני מסיר את התבנית גם מהערך יהדות. אני חושב שאפשר לצפות שהסטודנטים ינצלו את הזמן הארוך שבו הם עובדים על הערך גם לצורך בדיקת השינויים שחלו בינתיים והטמעתם בגירסה שבידם. אני גם מקווה שמי שמאשר בסופו של דבר את העברת הערך המשוכתב חזרה למרחב הערכים יהיה זהיר יותר ככל שמדובר בערך חשוב ומרכזי יותר. נרו יאירשיחה • א' בסיוון ה'תשע"ו • 14:05, 7 ביוני 2016 (IDT)

שלום, נרו יאיר. חשבתי שהשבתי. למעשה יש כאן שני נושאים שונים - האחד על הערכים הספציפיים הסמסטר; והשני החלטה רחבה יותר על תבנית {{בעבודה אקדמית}}. ספציפית לגבי הערכים יהדות ופיוט (או כל ערך אחר שנחשב מרכזי בעיני מישהו בקהילה - מרכזי הוא עניין סובייקטיבי) - אין בעיה. אני מבינה את הרגישות. אפשר להניח עליהם תבנית בעבודה אקדמית רק על חלקים ספציפיים או להשתדל להניח תבנית בעבודה רגילה, לשלושה שבועות כמקובל. כיוון ששיתוף הפעולה הזה הוא עם מומחים אקדמיים מתחום היהדות, חבל לפספס את ההזדמנות לשיפור הערכים האלה. מעבר לכך, יש כאן דיון כללי יותר על תבנית בעבודה אקדמית. נכון להיום אני פועלת על פי מה שסוכם מול הקהילה. הנחת תבניות על ערכים קיימים חיונית כיוון שהיא מונעת מצבים שבהם סטודנטים שעושים את צעדיהם הראשונים בוויקיפדיה נתקלים במצב מורכב בו הם התחילו לעבוד ומאז שעבדו הערך שונה והם צריכים למזג את החומר פנימה. לכן סוכם שתבנית בעבודה אקדמית תהיה לאורך כסמסטר, על מנת לאפשר לסטודנטים הזדמנות לעבוד בשקט. אני מריצה דברים כאלה כבר כמה שנים וזו השנה הראשונה שנגענו בערכים שהיו "מרכזיים" למישהו. אני מבינה את הרגישות ומציעה שנוסיף להסכמה לגבי תבנית בעבודה אקדמית סייגים לגבי ערכים עם פרופיל גבוה. עם זאת, אינני חושבת שהדיון צריך להתנהל כאן. ברשותך, כדאי להעבירו למזנון (או כל מקום אחר שתמליץ עליו) ולשתף בו ויקיפדים נוספות שעוסקים בפעילות חינוכית \ אקדמית. אשמח לשמוע לדעתך. בברכה, Shani - שיחה 14:30, 8 ביוני 2016 (IDT)
שלום, כמובן אין לי התנגדות לכך שסטודנטים ישפרו את הערכים, אם מישהו אחראי (בדגש על המילה אחראי) עובר אחריהם ובודק שהם מועילים ושהם לא מזיקים. אני רק לא מבין למה צריך להקפיא בינתיים ערכים למשך חודשים, והצעתי למעלה פתרון פשוט, שאמנם עלול לייצר קצת עבודה עבור הסטודנטים, אבל כאמור, אם הם עובדים על זה ממילא במשך שלושה חודשים - תוספת העבודה תהיה זניחה. מי שעובד על ערך שלושה חודשים - אלה ממש לא צעדיו הראשונים; וגם לו יצויר שאלה צעדיו הראשונים - אני מבין שאת או אחרים מסייעים להם, ויש גם אפשרות של מיזוג גירסאות, שעד כמה שאני מבין קיבלת בשבילה סמכויות מפעיל, אז מן הסתם גם צריך להשתמש בהן במקרה הצורך. רוב השינויים שאחרים יעשו בערך בזמן הזה לא יהיו דרמטיים; ואם הם כן יהיו דרמטיים - הם חשובים לי לא פחות (ובדרך כלל למעשה יותר) מהשינויים שהסטודנטים עושים כדי לקבל ציון. היכן היה הסיכום מול הקהילה? אני בהחלט בעד דיון במזנון. נרו יאירשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ו • 21:26, 8 ביוני 2016 (IDT)
אני מסכים כאן עם דבריו של יאיר. הסטודנטים והתלמידים אצלי מונחים מלכתחילה לכתוב את הערכים כדפי טיוטה. לכן הם גם אינם נדרשים להציב תבנית "בעבודה אקדמית". כשהתחלנו עם הוראת תלמידים לכתיבה, עדיין לא היו קיימים מרחבי טיוטה אישיים לכל עורך. כיום האופציה קיימת. כך מתאפשר להם להתנסות בכתיבה בוויקפדיה, אך במרחב הטיוטה. בהמשך ניתן למזג את הגרסאות במידת הצורך, בהתאם להרשאות המפעיל, כמקובל. בברכה, דני. Danny-wשיחה 13:10, 9 ביוני 2016 (IDT)
נרו יאיר, הפרוצדורה שאתה מתאר אינה עולה בקנה אחד עם הדרך שבה דברים מתנהלים באקדמיה. המטרה בכך שהם עובדים בטיוטה ולא ישירות במרחב הערכים היא בדיוק כדי שנוכל לפקח, לוודא שהם עושים הערכת עמיתים, החומר עולה תחת בדיקה ואין בלאגן גדול מידי לקהילה מעצם העובדה שכמות גדולה של מתחילים עובדת על ערכים. תהליך של עבודות ויקידמיות הוא מורכב ומשתנה מקורס לקורס וגם מחונך לחונך. הוא תלוי בכמה מפגשים יש לנו עם הסטודנטים, כמה זמן המרצה נותן להם לעבוד ואיזה תהליך הם עושים (למשל האם בכלל עושים הערכת עמיתים או לא. אם כן, זה דורש זמן, עד שהם מסיימים, עושים הערכת עמיתים מתקנים, ואז זה עובר לתיקונים סופיים ובדיקה של הצוות). הסטודנטים בד"כ לא עובדים על הערכים נטו 3 חודשים. לוקח זמן עד שהם נרשמים, עוברים על הלומדה, עוברים סדנא מעשית, בוחרים ערכים, פותחים טיוטות, עושים עבודת מחקר וכו' וכו'. בד"כ המרצה פורס את זה על מהלך הסמסטר. עניין מיזוג הגירסאות וההרשאות לא רלוונטי כאן. הדבר היחיד שמיזוג יעזור לי לעשות הסמסטר הזה הוא שסטודנטים שהרחיבו ערכים קיימים, יוכלו לקבל קרדיט על כל העריכות (במקום לעשות העתק הדבק). דני, לחלוטין לא הבנתי את ההיקש שלך בין העובדה שהם עובדים בטיוטות לעובדה שצריך להניח תבנית "בעבודה אקדמית" על ערכים שהם מרחיבים. כפי שכתבתי קודם, הסיבה להנחת התבנית היא העבודה שאם לא נניח תבנית, יש סיכוי רב שיערכו את הערכים בזמן הזה. מצב כזה מקשה מאוד בסיום העבודה גם על המרצים, גם על הסטודנטים וגם על מי שמסייע להם להתחיל לשלב את הדברים אחרי שהערך נערך. נכון לעכשיו, הם מעתיקים את הערך לטיוטה, מרחיבים אותו שם ואז מעבירים חזרה (או ממזגים). הבה נעביר את הדיון למזנון. חשוב שעוד אנשים יביעו את דעתם. בברכה, Shani - שיחה 13:58, 9 ביוני 2016 (IDT)
אני לא חשוב שיש נהלים אקדמיים מסודרים בעניין, וגם אם היו - הם צריכים לתאם אותם אתנו. טוב מאוד שאתם מפקחים, זה לא סותר את מה שכתבתי. הם יכולים לעבוד שבוע או שנתיים, אבל שלא יקפיאו ערכים בינתיים. טוב מאוד שגם אחרים עורכים. כשרוצים להכניס את העריכה של הסטודנטים למרחב הערכים - הם או מי שמפקח עליהם צריכים לבדוק מה השתנה בינתיים ולשלב. שאר העורכים אינם חשובים פחות מן הסטודנטים. אם מדובר במעט עריכות - אז אין לכם הרבה עבודה לשלב. אם מדובר בהרבה - לא בטוח שמה שעשו הסטודנטים חשוב יותר ממה שעשו אחרים. נרו יאירשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ו • 14:26, 9 ביוני 2016 (IDT)

This Month in GLAM: May 2016[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

בדיקת פרויקט ויקדמיה[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי את שמך כעוזרת במיזם עבודות ויקידמיות. כתבתי את הערך LINE ואני רוצה לבקש שתעברי עליו ותגידי לי מה אפשר לשפר בו (אם תוכלי להעיר הערות מבחינה תוכנית זה בכלל יהיה נפלא). משום מה בתבנית ששמתי בדף השיחה לא כותב שהקורס מתרחש באוניברסיטת בר אילן, יש מה לעשות בנידון? בן זמרה - שיחה 13:08, 13 ביוני 2016 (IDT)

שלום, בן זמרה. במהלך הערך היום אציץ ואכתוב הערות בדף השיחה של הערך, אם יהיו. לגבי תוכן, אם הערך הזה נכתב במסגרת קורס אקדמי, מי שצריך לתת הערכה תוכנית הוא קודם כל המרצה. התוכל לעדכן אותי במסגרת איזה קורס נכתב הקורס ומי המרצה? בברכה, Shani - שיחה 13:14, 13 ביוני 2016 (IDT)
הערך נכתב בקורס פרקים בגנומיקה של אוניברסיטת בר אילן. את הקורס מעביר פרופסור ארז לבנון אבל לא הוא יבדוק את הערכים אלא המתרגלת. בן זמרה - שיחה 13:22, 13 ביוני 2016 (IDT)

שניייייייייי[עריכת קוד מקור]

התגעגתי ואני רוצה להדריך בגלאם בימי שישי Face-smile.svg בר הראל - שיחה - תרומות 13:01, 24 ביוני 2016 (IDT)

בררררר! התגעגענו! ד״ש חם מוויקימניה באזינו לאריו, איטליה. נהיה בקשר כשאחזור. Shani - שיחה 13:42, 24 ביוני 2016 (IDT)
באלי גם ויקימניה! Face-sad.svg בר הראל - שיחה - תרומות 13:44, 24 ביוני 2016 (IDT)
אה! את מפעילה! לא שמתי לב! SMirC-congrats.svg בר הראל - שיחה - תרומות 14:17, 24 ביוני 2016 (IDT)

This Month in GLAM: June 2016[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

אוריינות[עריכת קוד מקור]

שלום שני, באחרונה נכתבים ערכים ששמם מהצורה אוריינות מקצוע מדעי החברה. האם לא יותר פשוט לקרוא לערך הוראת מדעי החברה? דוד שי - שיחה 22:21, 1 באוגוסט 2016 (IDT)

שלומות, דוד. בחינוך מבדילים בין הוראה, תהליך שבמקרה הטוב תוצאותיו הן למידה, רכישת ידע ואוריינות בתחום הלימוד, ובין אוריינות, שהיא שם אחר למיומנויות הנדרשות בתחום דעת מסויים והאוריאנטציה הכללית של הלומד בתחום הדעת הזה. אם לפשט, אפשר לומר שהוראה קשורה יותר למיומנויות של המורה, בעוד שאוריינות קשורה יותר למיומנויות של הלומד. השניים כמובן קשורים בעבותות, אך לאנשי החינוך (שהם מראש קהל היעד של הערכים שנכתבו בקורס הזה) חשוב להפריד בין השניים. עם זאת, אני מקבלת את המשוב שזה עשוי לבלבל ונדרשת הבהרה. לצורך העניין, אשמח לשמוע מה דעתה של פרופ׳ עפרה ענבר, שהרי הערכים נכתבו במסגרת קורס אוריינות שהיא מובילה באוני׳ ת״א. בברכה, Shani - שיחה 22:40, 1 באוגוסט 2016 (IDT)

ערכים עם תבנית:בעבודה אקדמית שזמנה עבר[עריכת קוד מקור]

שלום שני, על ערכים רבים במרחב הערכים הונחה התבנית הזאת עם תאריך סיום 30 ביולי 2016 ששייכים לקורס "ספרות הנבואה" במכללת לוינסקי. התאריך עבר, והערכים נשארו ללא שינוי. בדקתי למשל את הערך ספר יונה, העורכת העלתה טיוטה בדף משתמשת:מיכל עמרם/ספר יונה שנערך לאחרונה ב-26 ביולי, והטיוטה רחוקה מהעלאה למרחב הערכים. דוגמה נוספת הוא הערך פיוט העורך העתיק את הערך לדף משתמש:Idan lavi/טיוטה בחודש מאי, ומאז לא ערך דבר. יש דוגמאות נוספות. אלה ערכים מרכזיים שכרגע עורכים לא נוגעים בהם. אני חושבת שיש להסיר את כל התבניות האלה שזמנן עבר. והיה אם העורכים יכתבו ערך טוב ומשופר, לא תהינה מניעה לעשות מיזוג של הטיוטה עם הערך המרחב ערכים. לטיפולך הטוב. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:26, 4 באוגוסט 2016 (IDT)

הי, חנה. אני מודעת ועד סוף השבוע כל העסק עם לוינסקי יסתיים. מה שראוי יעלה ומה שלא לא. אדאג כמובן שכל התבניות יוסרו. עם שאר הקורסים מהסמסטר כבר סיימתי. אלה השניים האחרונים. תודה על הסבלנות! Shani - שיחה 18:29, 4 באוגוסט 2016 (IDT)
שני, אלה לא השניים האחרונים, ראי גם תרי עשר, עמוס ועוד ועוד. תיכנסי לדף תבנית:בעבודה אקדמית ותלחצי על הקישור "דפים מקושרים לכאן", ותקבלי את כל הערכים עליהם התבנית מונחת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:33, 4 באוגוסט 2016 (IDT)
חנה, התכוונתי שני הקורסים האחרונים שנשארו מתוך אלה בהם תמכתי הסמסטר, לא שני הערכים האחרונים. יש לי רשימות מדוייקות של מה הונח. אל דאגה. הכל יטופל. :) Shani - שיחה 18:36, 4 באוגוסט 2016 (IDT)

כובע קש (סרט)[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Esh77,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "כובע קש (סרט)" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 11:26, 8 באוגוסט 2016 (IDT)

תודה דניאל. הוסר. Shani - שיחה 12:08, 8 באוגוסט 2016 (IDT)

This Month in GLAM: July 2016[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: August 2016[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

הארכיון הציוני[עריכת קוד מקור]

היי שני. כתבתי בזמן האחרון ערך על אלברט גולדסמיד שהיה קולונל בריטי וחובב ציון, ומצאתי שיש תמונות שלו בארכיון הציוני. התמונות צולמו לפני יותר ממאה שנים. קולונל גולדסמיד בארכיון הציוני יש לך מושג מי יכול לפנות אליהם בבקשה שישחררו לנו איזו תמונה. ואולי אפשר לחשוב על שיתופי פעולה איתם. --אפי ב.התחברו ל♥ • 09:47, 18 בספטמבר 2016 (IDT)

אהלן, אפי. היינו איתם בקשר בעבר אבל כלום לא יצא מזה. בהחלט שווה לפנות אליהם ולנסות שוב. בזמנו הם לא ששו לשחרר חומרים כי הם מרוויחים על זה כסף (שלא כדין לעניות דעתי -- מדובר בהרבה חומר שהוא כבר נחלת הכלל ואין שום סיבה שארכיון יגבה על כך כסף, אבל זה לא תהליך פשוט לכל המוסדות). יש לפנות לעמותה ולבקש ממיכל או חן לטפל בזה. גם אם לא יסכימו לעשות משהו גורף, הרי שייתכן שיסכימו לתרום תמונה ספציפית לוויקיפדיה. עוד מקום שהייתי מבקשת בו עזרה אם לא הולך דרך שת"פ מסודר זה בקבוצת הפייסבוק "ארכיונאות בישראל". מקווה שזה עוזר. בהצלחה רבה! Shani - שיחה 15:29, 18 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה על התשובה. לדעתי הם גם מטעים את הציבור, כאשר הם כותבים שיש להם זכויות יוצרים על התמונות, ויוצרים מצג שווא שמי יפרסם אותם יעבור על החוק. --אפי ב.התחברו ל♥ • 10:44, 21 בספטמבר 2016 (IDT)
בדיוק כך. בכל אופן, מתייגת כאן את מיכל לסטר, שתוכל אולי לסייע לך. בהצלחה! Shani - שיחה 11:22, 21 בספטמבר 2016 (IDT)
שלום Shani ואפי ב., לצערי המצב לא השתנה. הארכיון הציוני, מסרב לשחרר חומרים וכמו ששני תארה הם גובים תשלום בטענה שהתחזוקה של התמונות והמסמכים הישנים עולים הון רב. Geagea הפנה את תשמות ליבי שבארכיון הרווארד נמצאות חלק מהתמונות. אולי תוכל לחפש שם. מיכל לסטר - שיחה 15:53, 21 בספטמבר 2016 (IDT)
אכן, הרבה תמונות (אולי רוב התמונות) הועברו/נמסרו ארכיון הרווארד. העליתי שתי תמונות בינתיים. לא רוצה להיכנס לשאלה האם הארכיון הציוני מחזיק בזכויות היוצרים של התמונות. בין אם הזכויות הועברו אליהם במסמך או שהתשלילים המקוריים נמצאים בידיהם. הזכויות על הרבה מהתמונות פגו. יש לבדוק כל תמונה ספציפית. נראה שתצלומים בקישור שסיפקת הם בנחלת הכלל (צלם לא ידוע לפני 1923). לגבי האיורים יש לבדוק מאיפה נלקחו. ספר? עיתון? קבצים בהם מופיעה החתימה חופשיות אבל האתר הבלתי נסבל שלהם לא מאפשר הורדה של קובץ סביר. אני לא יודע מה ההצדקה לקיומו של הארכיון הציוני אם הוא לא מספק שירות לציבור. אולי שבעלי התפקידים שם יקבלו משכורת. Geagea - שיחה 04:29, 22 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה על העידכון. תוכלו לומר מתי בפעם האחרונה מיקהו מטעמנו פנה אליהם? Shani - שיחה 10:43, 22 בספטמבר 2016 (IDT)

This Month in GLAM: September 2016[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
HeadlinesRead this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 18:01, 13 באוקטובר 2016 (IDT)

This Month in GLAM: October 2016[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

חביתת פריטטה בשבילך![עריכת קוד מקור]

Frittata-2.png חביתה מקושקשת לא סתם Dorr1 - שיחה 17:31, 14 בנובמבר 2016 (IST)

איילין קולינס[עריכת קוד מקור]

הי שני, שמה של האסטרונאטית עולה כמועמדת פוטנציאלית להיות ראש נאס"א. במסגרת השמועות, יש מספר רב של כתבות עם מידע עליה עכשיו. כמו כן, אם זה יקרה, אזי צריך לוודא שהערך של הסטודנט לא ייכתב על ידי מישהו אחר ... בברכה אמא של גולן - שיחה 13:33, 16 בנובמבר 2016 (IST)

תודה, אמא של גולן! האמת היא שאין לי שום דרך לוודא שזה לא יכתב ע"י מישהו אחר. הסטודנט פתח טיוטה בשם הזה, אבל יקח שבועות עד שזה יכתב. את מכירה את תחום האסטורונאוטיות והחלל טוב ממני. את מאמינה שזה יכתב בשבועות הקרובים? אם כן, אציע לסטודנט להחליף נושא. אין דבר מתסכל יותר מלכתוב ואז לגלות שבזמן הזה פתחו את הערך שלך. אם לא, ויש לנו דרך להודיע נניח בדף מיזם נוסף על החלל שהערך בעבודה, אתן לו לעבוד על זה. בברכה, Shani - שיחה 13:38, 16 בנובמבר 2016 (IST)
אם היא תבחר, אז כן ירצו אולי לכתוב את הערך. אפשר לחכות ולראות מה יקרה, לפני שנתחיל להבהל. דרך נוספת תהיה שאם היא תבחר, שנשים טיוטה עם התחלה ותבנית "בעבודה". או שאפשר לבחור מישהי / מישהו אחר. בברכה אמא של גולן - שיחה 14:10, 16 בנובמבר 2016 (IST)
אוקי. כיוון שהסטודנטים לומדים איך לערוך זה לוקח יותר זמן. זה תהליך של שבועות ואני לא רוצה לקחת צ'אנס שבאמצע התהליך הסטודנט יתקע. כתבתי לו, הסברתי את הסיטואציה והצעתי לו בחום להחליף נושא. עם זאת, אמתין לתשובתו. אם אכן ישנה נושא, אעדכן את דף המיזם. תודה רבה על תשומת הלב ועל ההתראה. :) בברכה, Shani - שיחה 14:13, 16 בנובמבר 2016 (IST)
צריך נשים אסטרונאוטיות? ברברה מורגן (אנ'), שאנון לוסיד (אנ'), Claudie Haigneré (אנ'), ועוד מכאן ... בברכה אמא של גולן - שיחה 14:54, 16 בנובמבר 2016 (IST)
נהדר! תודה, אמא של גולן. ציון שים לב להצעות של אמא של גולן. בברכה, Shani - שיחה 14:58, 16 בנובמבר 2016 (IST)
שלומות, אמא של גולן. ובכן, כיוון שציון לא רצה לקחת סיכון עם הערך הראשון, הוא בסוף לא עבד על זה, אבל הגיע זמנם של הסטודנטים לבחור ערך חדש, וציון, שראה שהערך עדיין לא נכתב, בחר לעבוד עליו בכל זאת. אישרתי את הערך בשמחה. למרבה הצער, הוא לא עידכן את דף המיזם. עכשיו גילה שאת עובדת עליו. אז שאלתי פשוטה -- אם טרם התקדמת עם הערך, האם תסכימי לשחרר אותו כך שציון יוכל לעבוד עליו? תוכלי לתת לו משוב כמובן. אך אם כבר עשית עבודה משמעותית, הוא יצטרך לוותר על מה שהוא עשה עד כה ולבחור ערך אחר. נשמח לשמוע ממך בהקדם. מתנצלת גם בשמו על הבלאגן ובהזדמנות זו, שנה אזרחית מוצלחת! :) בברכה, Shani - שיחה 20:48, 1 בינואר 2017 (IST)
הי Shani, אין לי בעיה לעזוב את הערך. לא התקדמתי עליו הרבה לאחר שראיתי שהיא כבר לא מועמדת לראש נאס"א (בדיוק למקרה שציון יהיה מעוניין.. כרגע הוא בעיקר ברובו במצב של תרגום מכונה, מלבד כמה פסקאות שהתחלתי. אמיר, איך משחררים את התרגום? למחוק אותו? בברכה אמא של גולן - שיחה 22:26, 1 בינואר 2017 (IST)
במחשבה שנייה, מחקתי את התרגום. לא היה שווה להתאמץ, אפשר להתחיל מחדש. ציון, צא לדרך ובהצלחה. אמא של גולן - שיחה 22:33, 1 בינואר 2017 (IST)
תודה רבה על ההתחשבות ונשתדל בעז"ה שיצא ערך טוב! TzionBuznach - שיחה 12:07, 2 בינואר 2017 (IST)

הרשאות מיותרות[עריכת קוד מקור]

שלום. נראה שאת מחזיקה בהרשאת "מנטרת"/"בדוקת עריכות אוטומטית"/"יוצרת חשבונות" וגם בהרשאת "מפעילת מערכת". לידיעתך, מפעילות מערכת מקבלות באופן אוטומטי את ההרשאות הללו, כך שאין לך צורך בהם. בברכה, אורשיחה • 11:38, 26 בנובמבר 2016 (IST) שלום. נראה שאת מחזיקה בהרשאת "מנטרת"/"בדוקת עריכות אוטומטית"/"יוצרת חשבונות" וגם בהרשאת "מפעילת מערכת". לידיעתך, מפעילות מערכת מקבלות באופן אוטומטי את ההרשאות הללו, כך שאין לך צורך בהם. בברכה, אורשיחה • 11:38, 26 בנובמבר 2016 (IST) 11:42, 26 בנובמבר 2016 (IST)

אין כל סיבה להסיר הרשאות כאלו. היה ושני תחדל מלהיות מפעילת מערכת (נניח, עקב אילוצי עומס בחיים החוץ-ויקיפדיים), היא עדיין עשוייה לבצע פעולות הדרכה (יצירת חשבונות) או ניטור, ומאליו מובן שמרגע שהפכה בדוקת עריכות אוטומטית, אין סיבה להסיר את ההרשאה בהיעדר אירוע חריג. Ijon - שיחה 08:10, 10 בינואר 2017 (IST)

This Month in GLAM: November 2016[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

ויקירפואה[עריכת קוד מקור]

שלום,

אני לא יודע אם את מכירה את דף הנהלים שלנו לגבי כתיבת ערכים על מחלות: ויקיפדיה:מדריך לעיצוב דפים/מחלות‎. בפנייתך לסטודנטים חשוב להדגיש בפניהם את חשיבות הכתיבה לפי דף זה. גילגמש שיחה 13:53, 25 בדצמבר 2016 (IST)

שלום גילגמש, בהחלט כן. הוא מופיע לסטודנטים כאחד הרפרנסים לכתיבה בדף הקורס שלהם וזה הודגש בקורס. טרם בדקתי את הסידרה הראשונה של הערכים (הם יעלו לאוויר עם תבנית בעבודה אחרי תהליך הערכת עמיתים ביום שלישי ואז יבדקו), אבל אם אתה נתקל בערך שלדעתך דורש שיפור, בכל דף שיחה אמור להיות פרק שנקרא ״הערכת עמיתים״, ואשמח מאוד אם תוסיף (אתה או כל ויקיפד/ית אחר בקהילה) משוב בונה לסטודנטים. בקורס אני שמה הרבה דגש על יצירת ידע *משותפת* ומעודדת מתן משוב (בצורה חיובית ובונה לעומת שלילית והרסנית) בין הסטודנטים עצמם ובין הסטודנטים לקהילה. אגב, הסידרה הראשונה של הערכים שתעלה היא מתוך מיזם ״נשים באדום״. חנוכה שמח, Shani - שיחה 14:05, 25 בדצמבר 2016 (IST)

ראו גם בערכי סטודנטים, והערות נוספות[עריכת קוד מקור]

הי שני, בהמשך לדיון בנושא בכיכר העיר, הבעיה היא הרבה יותר גדולה ממה שנראה. הסרתי עכשיו מהערך נשים במדע, את הקישור לערך אגנודיקה, רופאה מהעת העתיקה. בערך עצמו בפרק ראו גם מופיעים הפניות לערכים הבאים:

אף אחד מהערכים האלה לא צריך להופיע בערך בפרק ראו גם. הראו גם היחיד המתאים שם הוא אם יש ערך אחר על רופאה מיילדת מהעת העתיקה, או לפחות רופאה מהעת העתיקה שלא מוזכרת בערך. יש כאן אי הבנה גדולה מה המטרה של פרק זה. את מעוניינת שנעיר לסטודנטים, באופן אישי, אבל בעיה זאת קיימת בערכים רבים, ולכן עדיף שהם יקבלו הסבר כללי וכולם ישבו בשיעור הבא ויתקנו בערכים שלהם

יש גם בעיה בקטגוריה שהם משייכים אליה, פעמים רבות הם משייכים לקטגוריה כללית יותר כמו במקרה הזה קטגוריה:רפואת נשים שלא מיועדת לרופאים. וכמובן קיימת גם בעיית העתקת הערות שוליים מהערכים המתורגמים.

קישרתי מספר ערכים דרך ויקינתונים, איני יודעת אם הם למדו זאת, אבל יש לעשות זאת בצורה שיטתית בכל הערכים. בנוסף מחקתי מספר הפניות מדפי הטיוטה שנוצרו בעת העברה, אבל יש למחוק את כולם, יש לך הרשאות מפעיל, לכן אני מציעה שתעברי על כל רשימת הערכים ותמחקי את כל ההפניות האלה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 13:54, 27 בדצמבר 2016 (IST)

הי, חנה. כפי שכתבתי בכיכר העיר, בשיעור הקרוב אדגיש את עניין ראו גם, שכנראה באמת הובן לא נכון למרות מה שהסברנו להם. אין לי מושג מה קרה הפעם, הרי זו לא פעם ראשונה שאנחנו מלמדים את זה. הודגש כמה וכמה פעמים שזה אמור להיות קשר מובהק בלבד, ולא משהו קטן שאולי קשור בעקיפין. לגבי קטגוריות, אותו כנ"ל. הקטגוריה הספציפית הזו אמורה להכיל נושאים ברפואת נשים כמו שפיכה נשית, לא שמות של רופאות. אפילו אמרתי את זה ספציפית בשיעור. זה חוסר הבנה ואדגיש גם את זה שוב. לגבי השאר -- כאמור, בשבועות הבאים נבדוק את הערכים, על כל הדברים הקטנים שלהם ונתקן את מה שצריך. אם יש לך זמן, מוזמנת לעזור בעניין מחיקת ההפניות. אם לא, אעשה את זה אני. תודה על הסבלנות! בברכה, Shani - שיחה 15:10, 27 בדצמבר 2016 (IST)

קטגוריה:רפואת נשים[עריכת קוד מקור]

שלום לך. כבר קיימת קטגוריה:גינקולוגיה. לדעתי צריך לוותר על אחת מהן. גיא - פתרון למחיקה 21:37, 28 בדצמבר 2016 (IST)

שלום גיא, ונעים מאוד. תודה על ההודעה. אתה צודק בהחלט שגניקולוגיה קשורה. עם זאת, היא אינה מכילה את כל התחום של רפואת נשים. האינסטינקט שלי אומר שגניקולוגיה צריכה להפוך לתת קטגוריה תחת רפואת נשים, אבל תן לי לחשוב על זה עוד קצת ולבדוק מה נכלל שם לעומק עד סוף השבוע. עד אז אשמח לשמוע לדעתם של עוד חברים בקהילה. בברכה, Shani - שיחה 21:43, 28 בדצמבר 2016 (IST)
אגב, על אף שיבוש ההגייה הנפוץ, המילה היא גִינֶקולוגיה (גִינֶה ביוונית עתיקה: אישה) ולא גֶנִיקולוגיה, וזה צריך להיות שם הקטגוריה. Ijon - שיחה 08:13, 10 בינואר 2017 (IST)

סטודנטים[עריכת קוד מקור]

לא פשוט לנהל את הדברים האלה. אני מעריך את הסבלנות שלך לביקורת, בזמן שאני מנצל את העדרו של רסן האחריות על הפרוייקט כדי לזנב בסטודנטים בלי רחם; החצים מכוונים אליהם בלבד. עוזי ו. - שיחה 23:34, 1 בינואר 2017 (IST)

תודה, עוזי. לא היה לי ספק, שכן כפי שכתבת אתה הלא מכיר את זה מקרוב. מאוד מעריכה את הסבלנות שלך ושל אחרים בקהילה ואת ההערות הבונות בזמן תהליך הלמידה שלהם (עם דגש על תהליך). כמו שאומרים: it takes a village.. :-) בהערכה, Shani - שיחה 23:11, 2 בינואר 2017 (IST)

חולצת לוגו ה-200,000[עריכת קוד מקור]

אהלן, ראיתי שנרשמת להשתתף באירוע, אשמח לדעת מה מידת החולצה המועדפת עליך. אפשר לכתוב לי הודעה או לשלוח מייל: tal-at-wikimedia.org.il. תודה, טל Tal-WMIL - שיחה 14:55, 9 בינואר 2017 (IST)

תודה טל. אין צורך בחולצה עבורי. :) Shani - שיחה 15:00, 9 בינואר 2017 (IST)

This Month in GLAM: December 2016[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

בעקבות ההרצאה שלך[עריכת קוד מקור]

איך ממזגים שני Q-ים שונים שנפתחו לאותה ישות בשפות שונות? emanשיחה 18:08, 20 בינואר 2017 (IST)

שמים גאדג'ט מיזוג. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:09, 20 בינואר 2017 (IST)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: ::יש גאדג'ט בשם merge ‏כאן. אורשיחה@ • 18:11, 20 בינואר 2017 (IST)

אין דרך בלי גאדג'טים? emanשיחה 19:32, 20 בינואר 2017 (IST)
eman, יש בהחלט. ראה כאן. אשמח לדעת אם זה סייע לך או שאתה זקוק לעזרה נוספת. Shani - שיחה 19:44, 20 בינואר 2017 (IST)
תודה על ההרצאה, שני. היא הייתה מרתקת, וחבל שלא היה די זמן להרחבה בנושא. אלדדשיחה 20:36, 20 בינואר 2017 (IST)
תודה רבה, אלדד. היה כיף להתראות עם כולם ולהכיר ויקיפדים חדשים שעד היום הכרתי רק בשם. יש עוד כמה כאלה.. :) ההרצאה הזו מראש תוכננה רק לגרות אנשים ללמוד עוד; אי אפשר באמת ללמוד ויקינתונים ברבע שעה. אבל אפשר היה להתרשם מחשיבות התופעה, להסתקרן, ולהגיע לשיעור מלא שאתן על הנושא הזה ב- 20.02, ב- 18:30. בשיעור נעבור על הדברים יותר לאט, נתרגל, ונראה דוגמאות. בקרוב נפרסם מסודר יותר. מקווה שתגיע. שבת שלום וברכה, Shani - שיחה 20:43, 20 בינואר 2017 (IST)
אשתדל להגיע (אם כי טרם בדקתי אם זה יסתדר לי עם התאריך של ההרצאה האמורה). אלדדשיחה 20:44, 20 בינואר 2017 (IST)
דוקוא בהחלט היה אפשר להבין מההרצאה מה זה הויקידאטה הזה, ובשביל מה זה טוב. מה ההגיון הכללי. נראה לי שהיה מאוד מועיל. emanשיחה 21:04, 20 בינואר 2017 (IST)
כן. הצלחתי!
ונראה לי שהבנתי למה עדיף הגאדג'ט. אבל היה טוב לעשות פעם אחת באופן ידני, ובמקרה יחסית פשוט בלי הרבה דברים להעביר. emanשיחה 21:03, 20 בינואר 2017 (IST)
נהדר. אני אגב בגישה שלך - לנסות פעם אחת ידנית כדי להבין ואז לעבור לאוטומטציה. :) Shani - שיחה 21:05, 20 בינואר 2017 (IST)
ולגבי ההרצאה, אם נלך רגע בעקבות ההרצאה של ינקי מרגלית ונזכור שיש גם צד דיסטופי, נזכרתי במקרה הזה של דגלי מחוזות ישראל כביכול שהופיעו פתאום בגלל איזה בוט סיני בויקיפדיה הספרדית. והשאלה היא האם אנחנו לא מאבדים שליטה בצורה מסוכנת? Eman (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה
נהפוך הוא; אנחנו חיים בעידן של היצף מידע. ויקינתונים מסייע לדלות מידע באופן יעיל, מהיר ומשמעותי יותר. אשר לתחושת איבוד השליטה, זו תחושה אנושית טבעית כשמתחולל שינוי. אבל תראה שכוויקיפד וותיק, אתה מהר מאוד משתלט כל העיניינים כי לאורך השנים פיתחת ״היגיון ויקימדי״ שמשמש אותך בכל מיזם. להבדיל וכו׳, אבל בכל זאת זה הזכיר לי את השאלות שתמיד שואלים אותי בהרצאות על ויקיפדיה, בסגנון ״איך אפשר לתת לכל אחד לערוך? מה זה ההפקרות הזו.״ אלה שאלות שבדרך כלל נשאלות ע״י אנשים שעדיין לא מכירים את המנגנונים שמניעים את ויקיפדיה. כשמכירים, מבינים שלרוב, המנגנון הזה עובד. נכון, הוא לא מושלם; אבל נכון להיום זה עדיף על כל מנגנון אחר, והכי חשוב - יש כפתור עריכה, אז אם יש טעות או השחתה, מתקנים. עכשיו תשליך את זה על ויקינתונים. :-) אותו כנ״ל. ומה שזה מאפשר, כבר משנה את פני המחקר ועוד ימשיך לשנות ככל שהמאגר יגדל. Shani - שיחה 21:59, 20 בינואר 2017 (IST)
הבעיה היא שברגע שמישהו יכול לעשות שינוי בויקידאטה שמשפיע על הוויקיפדיה שלנו, הרבה יותר קשה לא רק שלנות, אלא גם לשים בכלל לב. אני חושב שהדגלים האלה התנופפו אצלנו כמה חודשים עד שמישהו בכלל שם לב. emanשיחה 22:08, 20 בינואר 2017 (IST)
לרוב, זה לא עובד ככה. עריכות מנוטרות ומשחיתים מוזהרים. בדבר אחד אין ספק -- ככל שיותר מאיתנו יהיו נוכחים בוויקינתונים, כך ייטב. זה הלא בדיוק אותו עניין עם ניטור בוויקיפדיה. יותר עיניים שעוברות על החומר, המידע יותר איכותי ואמין. אין שוני. Shani - שיחה 22:11, 20 בינואר 2017 (IST)
שני, את מציגה כאן תמונת מצב לא מדויקת מבחינת ניטורים. תיכנסי לדיון במזנון לדיון בנושא תבנית במאי ותראי דוגמאות נוספות של השחתות או מידע שגוי שהוכנס לויקינתונים ונכנס לוויקיפדיה העברית. לדעתי הוויקינתונים מנוטר הרבה פחות מהוויקיפדיה העברית. זאת סכנה אם לא מודעים לבעיות האלה וחושבים שהכל נפלא בוויקינתונים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:47, 21 בינואר 2017 (IST)
חנה, לפני שאת יוצאת בהצהרות כאלה בדף השיחה שלי, אני מציעה שתשובי ותקראי מה נכתב. אני מכירה היטב את ההשחתות. הן קורות בכל מיזמי ויקי ולא יחודיות לוויקינתונים.בשום מקום לא נאמר ״שהכל נפלא״ בוויקינתונים. נהפוך הוא; נאמר שכמו ויקיפדיה, צריך יותר עיניים שיעברו על החומרים ויהיו מעורבים. ההרצאה הזו נועדה לתת לאנשים מידע בסיסי והיכרות עם מיזם שהם כבר ארבע שנים שומעים עליו ולרוב לא מעורבים בו ולא מודעים ללמה הוא חשוב ומה הפוטנציאל שלו.נראה שההרצאה השיגה את המטרה העיקרית של חשיפה. עצוב שבמקום לפרגן ולשמוח שעוד אנשים יהיו מעורבים, את מוצאת לנכון להשאיר הודעה כזו. Shani - שיחה 11:28, 21 בינואר 2017 (IST)
שני, אין סיבה לכעוס עלי. אני לא אמרתי שאין מקום לכך שאנשים יהיו מעורבים, אבל חשוב מאד שיהיו מודעים לנושא ולבעיות שיש בו. ראיתי את תגובתך לעמנואל שבו התריע על סיפור הדגלים, ותגובתך הייתה "לרוב, זה לא עובד ככה. עריכות מנוטרות ומשחיתים מוזהרים.", איני יודעת כמה זה לרוב, אבל אני ראיתי בתגובה זאת, התייחסות לא מספיק חזקה לסכנה שבהשחתות בוויקינתונים. לא רציתי להפריע לך בהרצאה ולא אמרתי על כך דבר, למרות שחשבתי שראוי להתייחס לכך בהצגת הנושא. מצאתי שיש מקום להגיב כאן, במיוחד בתגובה לשאלה ספציפית שאלה בנושא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:46, 21 בינואר 2017 (IST)
חס וחלילה כועסת. עברנו מספיק יחד לאורך שנות היכרותנו. אבל אני כן מבקשת לדייק, במיוחד אם את מציירת תמונה של הטיית מידע או חוסר דיוק שלכאורה עשיתי. אז אני חוזרת על כך שבשום שלב לא אמרתי שוויקינתונים מושלם. יש לו אותן בעיות שיש בכל מיזמי ויקימדיה, אז ברור שיש מה לעשות. מה גם שהמיזם הזה בקושי בן 4. תחשבי איפה היתה ויקיפדיה כשהיא היתה בת 4... אבל -- יש לו גם פוטנציאל אדיר ואחר משאר המיזמים, ולעניות דעתי כדאי שעוד אנשים מהקהילה שלנו יקחו בו חלק פעיל. לכן הצעתי לתת את ההרצאת הבזק הזו. כאמור, מטרתה היתה לתת חשיפה ראשונית ועדינה יותר לאנשים שלא שמעו על זה מעולם, או שמעו אבל לא באמת הבינו את הרעיון של המיזם, את ההקשר שלן ואת החשיבות שלו. זה אגב נכון למרבית הוויקיפדים בעולם, לא רק לקהילה שלנו. לא משימה קלה ברבע שעה, ואת בוודאי מבינה שאי אפשר לכסות בהרצאה כזו הכל; זה רק טיזר, כך שמי שיתלהב יוכל להגיע לשיעור מלא על הנושא ולהמשיך להתעמק באופן עצמאי. להוציא את המשוב שלך, הפידבקים שהתקבלו ביום הכנס, כאן ובמיילים פרטיים, היו מאוד חיוביים. אנשים אמרו שזו פעם ראשונה שהם הבינו את הקטע של ויקינתונים והם מתלהבים ללמוד עוד, וזה הכי חשוב. אז יאללה, תפרגני, ובואי לעזור בשיעור. :) אז בהחלט יהיה מקום להתייחס לכל מיני רבדים ואספקטים כמו ניטור. Shani - שיחה 20:11, 21 בינואר 2017 (IST)
חהרצאה היתה מצויינת, ואני לא חושב שיש ויכוח על זה.
לגבי החשש שהעלתי, ונראה לי שזה גם החשש של חנה, הוא לא מהויקידאטה עצמו, אלא הוא מכך שיש בוויקיפדיה תוכן שנשלט מבחוץ, ושאין אפשרות מעשית לנטר אותו מתוך הוויקיפדיה.
ולפפי דעתי הפתרון שיהיה טוב לכולם (כולל להגברת המודעות לקיום הוויקידאטה) זה אם שינוי בויקידאטה שמשנה ערך בוויקיפדיה העברית יופיע ב"גרסאות קודמות" של הערכים שהושפעו מהשינוי, ובכל מה שנגזר מכך (רשימות מעקב ושינויים אחרונים). השאלה היא האם זה אפשרי טכנית? emanשיחה
Eman, תודה על המשוב החיובי. אני מבינה את החשש וחושבת שהרעיון שהצעת אכן יכול לפתוח בעיות רבות. אשאל את המפתחים אם זה אפשרי. אעדכן כשאקבל תשובה. Shani - שיחה 20:43, 21 בינואר 2017 (IST)
הפתרון שהציג Eman מעולה, ומניח את הבעיה על מקומה, אם הוא אכן יכול להיות בפועל. מכיוון שלמרות שההרצאה הייתה מעניינת - אני עדיין לא הולך לעבור לויקידאטה בקרוב, ואני מניח שכמוני - עוד רבים. בינתיים, ויקיפדיה היא מערכת שמנוטרת היטב ויכולה לשלוט על השינויים - בדרך כלל - כמו שצריך. ניתאי גלילי - שיחה 23:25, 21 בינואר 2017 (IST)
ניתאי גלילי, לא מדובר על מעבר, אלא על תרומות *גם* לוויקינתונים, ועל עבודה משולבת בצורה טובה יותר. כתבתי למפתחים ונראה מה הם אומרים ואם דבר כזה אפשרי טכנית. אולי גם יש פתרון אחר שאינני יודעת עליו. אעדכן. Shani - שיחה 23:29, 21 בינואר 2017 (IST)
את צודקת, לא מדובר על מעבר, אבל עם זאת - אני מאוהב בויקיפדיה ולכן אני עורך בה, אני לא מאוהב בויקינתונים, לפחות לא כרגע... אגב, ההרצאה הייתה מעניינת, אך למרות זאת, אני חושב שהחמיצה הרבה, שלא באשמתך, מפאת הזמן המאוחר והלחץ הכללי, קצת חבל לי. ניתאי גלילי - שיחה 23:37, 21 בינואר 2017 (IST)
Eman: זה כבר קיים היום כאשר גם ברשימת המעקב וגם בשינויים האחרונים מופיע (למעלה) קישור "הצגת ויקינתונים" שמאפשר להציג בנוסף לשינויים האחרונים גם שינויים אחרונים שנעשו בוויקינתונים שמשפיעים על ישויות שמקושרות לערכים בעברית. הבעיה היא שהאפשרות הזו לא לגמרי נקיה - למשל מופיעות הערות של "נוצרה טענה: Property:P2769: 60,000,000 United States dollar" כשלא ברור (בצורה ישירה) מה זה P2769. אגב כדי להפעיל את האפשרות באופן קבוע במיוחד:העדפות => שינויים אחרונים => "הצגת עריכות שנעשו בוויקינתונים בדף השינויים האחרונים". ערן - שיחה 23:38, 21 בינואר 2017 (IST)
תודה, ערן. למדתי משהו חדש. :) Shani - שיחה 23:46, 21 בינואר 2017 (IST)
אבל איך רואים לגבי איזה ערך זה השפיע? emanשיחה 23:40, 21 בינואר 2017 (IST)
בשינוי מצוין שם הערך. ערן - שיחה 00:33, 22 בינואר 2017 (IST)
תודה, ערן, למדתי משהו חדש. אלדדשיחה 00:41, 22 בינואר 2017 (IST)
נ"ב: ניסיתי את זה עכשיו; מסתבר שזה בלתי ישים עבורי. כלומר, זה כן ישים, אבל זה מציף את דף השינויים האחרונים (לפחות 30 אחוז מהדף הם שורות נתוני ויקינתונים). אז החלטתי לוותר. :( אלדדשיחה 00:49, 22 בינואר 2017 (IST)
הרוב זה דברים שקשורים לקישורים לוויקיפדיות שונות. אולי אפשר לבקש להציג שינויים בויקינתונים לא כולל קישורים לשפות? emanשיחה 01:22, 22 בינואר 2017 (IST)
עמנואל, כתבתי להם בקשה מעודכנת. אעדכן כשישיבו. Shani - שיחה 01:25, 22 בינואר 2017 (IST)
ה עוד באג קטן. הבאג המרכזי באפשרות הזו היא שמוצגים גם שינויים בערכים מקושרים. כל למשל אם כתבת ערך על קוף ומופיע שמאפיינים שלו שהוא שייך לפרימטים אז אתה תראה גם כל שינוי בפריט של הפרימטים. עכשיו תחשוב מה קורה אם כתבת ערך על 30 סוגי קופים או 100 ערכים של יונקים.... אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:43, 22 בינואר 2017 (IST)
אצלי הגאדג'ט של השינויים האחרונים הוסף כבר מההתחלה, אבל גיליתי שזאת הצפה שאיני עומדת בה מבחינת ניטור. וכבר שקלתי להסיר את האפשרות הזאת. אצלי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:07, 22 בינואר 2017 (IST)
ערב טוב, חברים. שמחתי לגלות שאת כל הנושאים שהועלו כאן יש כוונה לפתח ולשפר. ניתן לעקוב אחר ההתפתחויות ולהציע הצעות נוספות לשיפורים כאן. בברכה, Shani - שיחה 23:38, 23 בינואר 2017 (IST)

ויקינתונים: שאלה טכנית[עריכת קוד מקור]

הי שני, יצרתי ערך חדש בעברית. איך אני יוצרת לו את המידע בויקינתונים? איפה הקישור שאומר לי מה הQ הרלוונטי שלו? (לדוגמא עקיבא בר-נון) תודה אמא של גולן - שיחה 15:52, 26 בינואר 2017 (IST)

שלומות, אין לו כרגע Q, או יותר נכון, הוא עדיין לא קיים בוויקינתונים. כדי ליצור אותו, גשי לויקינתונים, ומצד שמאל בתפריט הראשי, יש משהו שנקרא: "Create a new item" שמוביל לדף הזה. הזיני את ארבעת השדות המבוקשים, ולחצי "create". עדכני אם הסתדר. :) Shani - שיחה 16:09, 26 בינואר 2017 (IST)
הי, לא בטוחה שעשיתי בסדר. לא נראה לי שהוא קישר לערך בעברית... ראי כאן... בברכה אמא של גולן - שיחה 17:43, 26 בינואר 2017 (IST)
אמא של גולן, יצרת את הפריט יפה מאוד. כל הכבוד! :) כל שנשאר לעשות הוא להוסיף עליו הצהרות (הוספתי כמה על פי הפרטים בערך, את מוזמנת להוסיף עוד), וכן לקשר אותו לשפות. למטה, יש מקום שבו כתוב Wikipedia, ולידו ומתחתיו שמות של עוד מיזמי אחות. דרך שם מוסיפים קישור לדפי ויקיפדיה רלוונטיים. הוספתי את זה עכשיו, אבל בעתיד, לוחצים על עריכה (edit), בוחרים את השפה שרוצים לקשר, מוסיפים את שם הערך (הוא מראה אותו בתפריט הנפתח למטה, אז בוחרים אותו), ואז שומרים. עכשיו אם יהיו שפות נוספות שיתווספו, הן למעשה יקושרו כאן. אם תהיה קטגוריית קומונס על שמו, אותו הרעיון - מקשרים את הקטגוריה לדף. כמו כן, אם יש פרטים עליו במאגרים נוספים, כדאי להוסיף מה שנקרא identifier, כלומר, מספר הפריט שלו במאגרים אחרים. מקווה שזה עוזר. בהצלחה! Shani - שיחה 17:57, 26 בינואר 2017 (IST)
שני, תודה על הקורס המהיר בבניית כרטיס חדש. :) שאלה (שלא קשורה כל כך): למה הכוונה במילה "עיול" בכרטיס הזה? ולמה היא מקבילה באנגלית? אלדדשיחה 18:45, 26 בינואר 2017 (IST)
אלדד, אוי ואבוי! איזו זוועה. המילה הזו מחליפה את המילה "entry". אולי כדאי להחליף את זה ב"רשומה". מה דעתך? Shani - שיחה 18:53, 26 בינואר 2017 (IST)
בדיוק רציתי להציע שאולי הכוונה ל-record, ואז עדיף "רשומה". אם לכך באמת הכוונה, אז כן, בשמחה! (כן, גם entry יהיה "רשומה", בהחלט). אלדדשיחה 18:57, 26 בינואר 2017 (IST)
אלדד, עודכן בזכותך. :) Shani - שיחה 18:27, 19 בפברואר 2017 (IST)
Like Thumbup.svg אלדדשיחה 19:03, 19 בפברואר 2017 (IST)
שני, שאלה קטנה: מהי סיסמת ה-Wifi במשרד שניפגש בו מחר להרצאה? אלדדשיחה 23:31, 19 בפברואר 2017 (IST)
אווו, אין לי מושג! אולי ציפי יודעת? או שי מהעמותה? בברכה, Shani - שיחה 00:15, 20 בפברואר 2017 (IST)
אלדד, הסיסמה מופיעה בחדר שם. אל תדאג. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 00:17, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה, אני יודע :) אבל חששתי לרגע שלא אראה אותה (אני מאמין שכבר הזנתי אותה למחשב שלי, אבל רק ליתר ביטחון... בעצם, אני נזכר שהיא מופיעה על הקיר, מולנו). אלדדשיחה 00:22, 20 בפברואר 2017 (IST)
הסיבה ששאלתי הייתה שאגיע לשם עם הטרמפ שלי עוד הרבה לפני ההרצאה, ולכן קיוויתי שכבר אוכל להזין אותה מראש למחשב, למקרה שלא יהיו שם אנשים, כי אני צריך לעבוד על עריכת ערך מסוים (אבל מן הסתם כבר יהיו שם אנשים בכל זאת). אלדדשיחה 00:24, 20 בפברואר 2017 (IST)
ניחוש: wiki!wiki (נדמה לי/זוכר בערך - לא בדקתי) ערן - שיחה 00:32, 20 בפברואר 2017 (IST)

הזמנה לבעלת ידע[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg

שלום Esh77!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותייך, נראה שיש לך ידע מקיף במגוון תחומים. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף, עשויה להעלות את הרמה בתחומים אלו.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכלי לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעיתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם את רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווי זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה, Face-smile.svg קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 01:35, 6 בפברואר 2017 (IST)

דף על הפעילות הקרובה[עריכת קוד מקור]

היי שני,
תוכלי לציין קישור לשיעור הקרוב שתקיימי בוויקינתונים, ב-20 בפברואר? חשבתי לעניין עוד כמה ויקיפדים (מקווה שאוכל להגיע בעצמי), אבל לא מצאתי קישור לפירוט כלשהו בעניין. אלדדשיחה 09:50, 6 בפברואר 2017 (IST)

אהלן, אלדד. פורסם אתמול במזנון.. :-) Shani - שיחה 10:00, 6 בפברואר 2017 (IST)
אופס... :) תודה. אלדדשיחה 10:06, 6 בפברואר 2017 (IST)

דן אלמגור[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Esh77,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "דן אלמגור" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"א בשבט ה'תשע"ז •

שלומות, אתה צודק. הסיבה שהתבנית לא הוסרה היא שהוא עדיין בעבודה - מאז אוקטובר האחרון אני עורכת סדרה של מפגשים עם אלמגור, ובכל מפגש מעדכנים חלק אחר. השלמנו את רוב הרחבת הערך, למעט רשימת היצירות. אעביר עכשיו את התבנית לפרק הזה בלבד. בברכה, Shani - שיחה 14:44, 7 בפברואר 2017 (IST)
תודה, פשוט התלבטתי אם לתקן שגיאת כתיב שדווח עליה בוק:דט. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"א בשבט ה'תשע"ז • 14:45, 7 בפברואר 2017 (IST)
זו כמובן היתה תקלדה. כאלה תמיד אפשר לתקן, גם אם יש תבנית בעבודה. תודה על תשומת הלב. :) Shani - שיחה 14:53, 7 בפברואר 2017 (IST)

This Month in GLAM: January 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

אילן טל[עריכת קוד מקור]

יש או היה לכם בשנים האחרונות אילן טל פסיכאטר כחבר סגל בפקולטה לרפואה ? ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 21:08, 15 בפברואר 2017 (IST)

הי, Tomtom‏ . אני רואה שהוא כתב על עצמו באתר שלו שהוא למד אצלנו, אבל לא רואה אותו כאיש סגל באלפון של אוני' ת"א. יתכן שהוא מלמד כאן כ- affiliate דרך אחד מבתי החולים. קשה לדעת. מאוחר כרגע ואין לי את מי לשאול כאן. אנסה לברר לך בימים הקרובים אם זה משמעותי. בברכה, Shani - שיחה 21:13, 15 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, לא כזה משמעותי, ראי שיחה:אילן טל (ד"ר), גם אני לא מצאתי אותו וחשבתי שאולי את מכירה כי הוא מפרסם במקומות שונים באינטרנט שהוא מרצה/חבר סגל בפקולטה לרפואה בתל אביב. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 21:47, 15 בפברואר 2017 (IST)
Tomtom‏ , יכול להיות שהוא מרצה, אבל לא חבר סגל. אברר, שנדע. Shani - שיחה 22:46, 15 בפברואר 2017 (IST)

שאלות על ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

שלום. ערכתי קצת בויקינתונים ויש לי כמה שאלות.

 1. האם יש רשימה, או דרך ליצור רשימה, של ערכים בעברית אם קצת הצהרות בויקינתונים (נגיד פחות מעשר).
 2. נתקלתי בבעיות בהוספת מקורות לטענות, האם אפשר להוסיף קישור לאתר כמקור לטענה? אם כן איך.
 3. מהו הנוהל לגבי אנשים חסרי חשיבות בפני עצמם שהם חלק ממשהוא. נגיד בשלישיית שריד האם להוסיף את שמות השלישייה למרות שלא יהיה עליהם ערך?

בתודה מראש, בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בשבט ה'תשע"ז • 16:19, 21 בפברואר 2017 (IST)

בנוסף לכך, איפה אני יכול למצוא רשימה של כל התכונות? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בשבט ה'תשע"ז • 23:30, 21 בפברואר 2017 (IST)
1 - אתה צריך את מייקי. 4 - יש שתי רשימות בדף המשתמש של בורה בורה שמצאתי לו פעם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:08, 22 בפברואר 2017 (IST)
תודה. הרשימה המותאמת נראית לי יותר מותאמת גם לי. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 00:14, 22 בפברואר 2017 (IST)
זאב קטן, להלן תשובות בינתיים: 1 - הנה שאילתה דווקא ב- SQL שמישהו כתב לנו. ביקשתי כאן שאילתת ספארקל בדף בקשות שאילתות, ומישהו כבר השיב. תוכל לנסות ולדווח איך זה עובד? 2 - הדרך הקלה ביותר עבורך להבין את זה תהיה להיכנס ל- Q42 ולראות איך הוסיפו שם מקורות. זה לא מסובך. ברגע שתראה את זה תבין וזה יהיה הרבה יותר קל מאשר לכתוב כאן שלב-שלב מילולית. 3 - על פי הידוע לי, אם אין חשיבות לפריט ויקינתונים, לא נוכל להציג אותם בשמם. עם זאת, פתחתי היום קבוצת פייסבוק חדשה שמיועדת לשאלות ויקינתונים. יהיה מצויין אם תצטרף ותעלה דברים כאלה שם, כי אז אנשים מכל העולם יוכלו להשיב לך. אולי הם יודעים דברים שאני לא. 4 - רשימה של כל התכונות השונות נמצאת כאן. בהצלחה רבה! :) Shani - שיחה 00:54, 22 בפברואר 2017 (IST)
יש סיבה לזה שלא כל התכונות תורגמו לעברית? מותר לי לתרגם תכונות? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 09:34, 22 בפברואר 2017 (IST)
אותה סיבה שחסרים ערכים - לא היה עדין מי שיעשה את זה. :-) אתה בהחלט יכול להוסיף תוויות ותיאורים בעברית. זו עריכה בדיוק כמו בדף של פריט, שראינו בסדנה. Shani - שיחה 10:32, 22 בפברואר 2017 (IST)
ניסיתי את הספארקל והוא עובד, חוץ מזה שהוא מביא הרבה ערכים לא רלוונטיים, אפשר לצמצם את זה לאנשים? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 09:43, 22 בפברואר 2017 (IST)
בהחלט כן! אתה צריך שורה שאומרת: תסנן את התוצאות ותן לי רק את מי שהוא instance of human. יש שןרות כאלה בהרבה דוגמאות. רוצה לשחק עם זה קצת ולנסות לייצר את השאילתה לבד? :-) Shani - שיחה 09:57, 22 בפברואר 2017 (IST)
אנסה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 10:07, 22 בפברואר 2017 (IST)
נהדר. קח בחשבון דבר חשוב: צמצום התוצאות על פי "instance of: human" הוא דרך טובה להתחיל, אבל יראה לך רק פריטים שבהם כבר הוגדר שהפריט הוא מסוג ״אדם״. אם זה לא סומן מלכתכילה בפריט, הוא לא יופיע בתוצאות הסינון. אז כאמור, כך הייתי מתחילה, כדי לטפל בפריטים שכבר ידוע שהם מסוג אדם בוויקינתונים; אך אז כדאי לעשות שאילתה נוספת, והפעם לבקש את כל פריטי ויקינתונים של ערכים שהם ביוגרפיות על פי קטגוריה בוויקיפדיה העברית. יש דוגמאות לדברים דומים אז תוכל לשחק עם זה. תעדכן איך הולך. :-) בהצלחה! Shani - שיחה 10:32, 22 בפברואר 2017 (IST)
הצלחתי לצמצם את החיפוש לבני אדם, וצימצמתי את מספר הקביעות ל-5. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 10:39, 22 בפברואר 2017 (IST)

ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

היי שני. יצרתי ערך שאין לו ערך בשפה האנגלית (ולהבנתי, בשום שפה אחרת). נראה לי שכדאי ליצור עבורו דף בוויקינתונים כדי שבעתיד הוא יקושר בקלות לערכים המקבילים לו בשפות אחרות. ניסיתי להבין איך ליצור דף ולא הצלחתי. אשמח לעזרה. תודה. דוג'רית - שיחה 10:48, 22 בפברואר 2017 (IST)

אם לא אכפת לך, אשמח לעזור לך. אני רוצה לצבור נסיון. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 10:57, 22 בפברואר 2017 (IST)
בשמחה. מה בדיוק צריך לעשות? דוג'רית - שיחה 11:05, 22 בפברואר 2017 (IST)
דוג'רית, את לגמרי צודקת. ראוי שיהיה פריט ויקינתונים אם יש ערך, גם אם הוא כרגע רק בעברית. לגבי יצירת הפריט עצמו, זה לא מסובך כמו שזה נראה: כשאת נכנסת לוויקינתונים (www.wikidata.org), ובתוך היוזר שלך, בתפריט הראשי משמאל (בהנחה שהממשק שלך באגלית), יש קישורית של create new item. מזינים 3 עד 4 שדות ואז הפריט נוצר. כשהוא נוצר, אפשר להוסיף לו תוויות ותיאורים בכל מיני שפות (בתור התחלה עברית ואנגלית), הצהרות שמגדירות אותו, ובחלק התחתון של הפריט לקשר אותו לוויקיפדיות שונות. אני בעד לתת לזאב קטן להתאמן (הוא בדיוק היה בסדנת ויקינתונים שהעברתי ומסתמן כתלמיד מצטיין :-) ), וכך תוכלי ללמוד מהתהליך שהוא עושה. זאב קטן, קשר כאן את הפריט ברגע שיווצר ואעיף בו מבט גם אני. בברכה, Shani - שיחה 11:14, 22 בפברואר 2017 (IST)
יצרתי. שימוש: פריט Q28819320 בוויקינתונים, עדיין עובד עליו. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 11:16, 22 בפברואר 2017 (IST)
איזה יופי זאב קטן. תתחדש! Face-smile.svg. תודה רבה על ההסבר שני. אני יכולה גם לנסות ליצור פריט (לעדן בן זקן למשל)? דוג'רית - שיחה 11:29, 22 בפברואר 2017 (IST)
זאב קטן - יופי של עבודה! שים לב תמיד להוסיף תיאור גם באנגלית, וכן שים לב לשינוי שעשיתי בהצהרה על מקצוע. הוספתי qualifier לגבי תת תחום הספורט שבו היא עוסקת, במקום הצהרה נפרדת על ספורט. דוג׳רית, ברור שאת יכולה! קדימה. תנסי. זה לא קשה בכלל. קשרי לכאן וניתן לך טיפים. :-) Shani - שיחה 11:34, 22 בפברואר 2017 (IST)
זאב, היא טבעונית (לא צמחונית) משנת 2012. לגבי התואר - הגיוני שהיא סיימה תואר שני כי היא העידה על עבודת התזה שלה. אני גם לא יודעת איפה היא נולדה אלא איפה היא גדלה. בכל מקרה, פניתי אליה כדי לבקש תמונה, אז אנסה לברר איתה פרטים אלו. אנסה עכשיו ליצור פריט לעדן בן זקן. אצרף אותו לכאן לביקורת. רב תודות. דוג'רית - שיחה 11:39, 22 בפברואר 2017 (IST)
הסרתי את הטענה לגבי מקום הלידה. לא הצלחתי למצוא את הפריט טבעוני. אחפש שוב. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 11:42, 22 בפברואר 2017 (IST)
יש שם פריט 'טבעונות' או 'טבעונים'. כבר יש ויקינתונים לעב"ז: פריט Q28053146 בוויקינתונים. האם הייתה לי דרך לדעת את זה? אנסה ליצור פריט לאורי שביט. דוג'רית - שיחה 11:46, 22 בפברואר 2017 (IST)
כן. כשאת בדף הערך בעברית, בתפריט הימני, נדמה לי תחת כלים, יש קישורית לפריט ויקינתונים. שימי לב שגם אם הפריט כבר קיים, סביר שאת יכולה להוסיף לו הצהרות חשובות,עם מקורות. ככל שיהיו יותר הצהרות על הפריט, הוא עשיר יותר ויעלה ביותר שאילתות שיעשו. גם על אורי שביט קיים פריט אבל אין בו כמעט כלום. חשוב להוסיף למעלה תוויות ותיאורים בעברית ובאנגלית ויש הרבה הצהרות שאפשר להוסיף עליה. בהצלחה! Shani - שיחה 12:12, 22 בפברואר 2017 (IST)
היי, כולם. להבנתי זאת דרך ממש מייגעת ליצירת פריט חדש. הרבה יותר קל להדליק כאן גאדג'ט לשונית ויקינתונים. בכל דף יופיע ליד עריכה וגרסאות קודמות גם סמל ויקינתונים. לחיצה עליו תפתח את פריט ויקינתונים הרלוונתי. אם אין כזה, הסמל יהיה קצת יותר בהיר, ולחיצה עליו תיצור את הפריט ותקשר אליו את הערך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:14, 22 בפברואר 2017 (IST)
מסכים אם יגאל, אני עובד אם הגאג'ט הזה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 12:16, 22 בפברואר 2017 (IST)
אין סתירה בין הדברים. הגאג׳ט עובד נהדר, וכמו רוב הדברים בוויקיפדיה, יש כמה דרכים לעשות כל דבר. כל אחד מוצא לו את הדרך שנוחה לו. Shani - שיחה 12:20, 22 בפברואר 2017 (IST)
שני, כשניסיתי ליצור פריט לעב"ז, קיבלתי הודעה שפריט שלה כבר קיים. הודעה כזו לא קיבלתי כשיצרתי פריט לאורי שביט פריט Q28819442 בוויקינתונים, ובזכות הגאדג'ט שיגאל הציע לי להתקין, ראיתי עכשיו שפריט עבורה כבר קיים: פריט Q25492562 בוויקינתונים. בנוסף, הוספתי את הנתון 'פעיל זכויות בעלי חיים' תחת מקצוע (בפריט של מרטין לותר קינג 'פעיל זכויות אדם' נמצא תחת מקצוע פריט Q8027 בוויקינתונים). אולי כדאי שפעילויות יהיו תחת סיווג אחר. איך אני יוצרת מזהים? בנוסף, זאב קטן - הסרתי מהפריט של סופיה את 'טבעונים' והחלפתי ל'טבעונות' כי מסתבר ש'טבעונים' מוביל לחיה טבעונים. אולי כדאי ליצור 'טבעוני' כמו 'צמחוני' כי הפריט 'טבעונים' עשוי לבלבל. דוג'רית - שיחה 12:32, 22 בפברואר 2017 (IST)
דוג'רית, רק הבהרה כדי לסגור את העניין הזה: את צודקת, כשאת מנסה ליצור ישירות דרך ויקינתונים הוא יתריע רק אם את מנסה לפתוח משהו עם תווית שכבר קיימת. לכן כתבתי למעלה (לפני עניין הפעלת הגאדג'ט) שדרך טובה להגיע לפריט היא דרך התפריט הימני-כלים-פריט ויקינתונים. גם אני עובדת עם הגאדג'ט, אך ענייני התוספות הללו לא מתאימים לכל אחד, בטח לא בתחילת הדרך. שמחה לשמוע שזה מסייע לך. יש עוד גאג'טים נוספים שיכולים לעזור בעבודה בוויקינתונים. בדיוק כתבתי על זה בקבוצת הפייסבוק ואנשים משתפים כל מיני טיפים מעניינים. בברכה, Shani - שיחה 15:17, 22 בפברואר 2017 (IST)
הניחוש שלי הוא שקיים טבעוני והוא פשוט לא תורגם לעברית. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 13:01, 22 בפברואר 2017 (IST)
צודק. תרגמתי לעברית פריט Q27522900 בוויקינתונים. תודה. דוג'רית - שיחה 13:11, 22 בפברואר 2017 (IST)
שני, האם אני יכולה ליצור מזהים? אם כן - אשמח לדעת איך אם זה לא מסובך מידי להסביר. תודה רבה. Face-smile.svg דוג'רית - שיחה 16:17, 27 בפברואר 2017 (IST)
הי דוג'רית, אשמח לנסות להסביר, אך אני רוצה לוודא שאני מבינה אותך. את מדברת על Identifiers, כמו למשל, המספר של אישיות מסויימת נניח ב VIAF, או בספרייה הלאומית? אם תוסיפי דוגמה זה יעזור לי להבין על מה את מדברת. בברכה, Shani - שיחה 16:32, 27 בפברואר 2017 (IST)
נראה לי שכן (אצלי בעברית זה נקרא 'מזהים'). בפריט Q43723 בוויקינתונים למשל מופיעים מזהים שמאפשרים לעדכן דף פייסבוק, עמוד יוטיוב, עמוד טוויטר וכן הלאה. דוג'רית - שיחה 16:42, 27 בפברואר 2017 (IST)
אכן. אם כך, את מייחסת אליהם בדיוק כמו כל תכונה (property) אחרת ומוסיפה הצהרה מתחת לקיימות, למשל ערוץ יוטיוב הוא - P2397, והערך שהוא יקבל הוא המספר המזהה של הערוץ שרואים בכותרת ה- url. לאחר השמירה תראי שזה מופיע תחת תת כותרת שנקראת identifier, ולא תחת ה - statements הרגילים. חשוב לדעת שבניגוד לפריטים שאנחנו חופשיים ליצור בעצמנו (למשל בלחיצה על "יצירת פריט חדש" בתפריט), רשימת התכונות מוגבלת. אם התכונה \ המזהה שאת רוצה להוסיף לפריט שלך לא קיימת, ניתן להציע הצעה לפריט חדש כאן. בהצלחה! :) Shani - שיחה 17:07, 27 בפברואר 2017 (IST)
עזרת לי מאוד. רב תודות! דוג'רית - שיחה 17:28, 27 בפברואר 2017 (IST)
בשמחה רבה. :) Shani - שיחה 17:42, 27 בפברואר 2017 (IST)

תבנית:מחלה[עריכת קוד מקור]

כדאי שהסטודנטים יקראו איך משתמשים בה. בעזרת הקישור בתבנית אפשר להגיע למידע נוסף אדיר. אבל אם יש שם רק מספר או קוד, זה לא עוזר הרבה... ראיתי את הבעיה הזו כבר בהרבה ערכים. בורה בורה - שיחה 18:32, 28 בפברואר 2017 (IST)

תודה על תשומת הלב, בורה בורה. למרות הסברים חוזרים ונשנים אכן לא תמיד משתמשים בתבנית הזו נכון, כמו גם בדברים אחרים שמסבירים להם, אפילו פשוטים הרבה יותר כמו תמונות, או קישורים. תבניות הוא עניין מורכב במיוחד למשתמשים חדשים. לפעמים אני מתקנת בעצמי, אך לא תמיד אני יכולה לתקן הכל לבד. יותר ממוזמן לסייע לי אם יש לך זמן. אתה הלא שולט גם בתבניות וגם בויקינתונים ואני תמיד שמחה לקבל עזרה מהקהילה. :) אם אכן יש לך זמן, תן פינג ואפנה אותך לדף הקורס. בברכה, Shani - שיחה 18:37, 28 בפברואר 2017 (IST)
משתמש:Mikey641, אם תוכל לקדם את השדרוג שלה לשאיבה מוויקינתונים זה יהיה מעולה. לדעתי אפשר להגיע כאן ל-100% שאיבה, ואז הסטודנטים לא יצטרכו להתעסק עם זה. עם התבנית הזו אפילו אני מתקשה... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 18:40, 28 בפברואר 2017 (IST)
תודה, בורה! :) אגב, בעניין אחר, ראיתי שמייקי הציע כמה תכונות חדשות בוויקינתונים. יש לנו איזה מקום כאן בוויקיפדיה העברית שבו אתם מתריעים על דברים כאלה כדי למשוך עוד הצבעות? Shani - שיחה 18:42, 28 בפברואר 2017 (IST)
בורה בורה. לפני שאני משדרג משהו צריך להתבצע שינוי ענק בתבנית. תראה את אבעבועות שחורות. בכל המזהים יש שימוש בתבניות משנה. למה לכתוב |DiseasesDB={{DiseasesDB|12219}} במקום פשוט |DiseasesDB=12219?--‏Mikey641שיחה 19:13, 28 בפברואר 2017 (IST)
מייקי, זו תבנית מהדור הראשון. מיושנת מאוד. אין לי מושג למה עשו זאת כך, אבל זה רע מאוד. לא סתם אמרתי שאפילו אני מתקשה בה. צריך להפוך אותה לפשוטה כמו שיש היום. אני ממש חושב שעם ויקינתונים לא יצטרכו לעשות שם כלום. שני, לא כל יום אנו מוסיפים מאפיינים, ואני לא חושב שצריך "למשוך" מצביעים. אבל נוסיף אותך לרשימה אם נזקק אי פעם לקולות. בורה בורה - שיחה 19:20, 28 בפברואר 2017 (IST)
בעד לשדרג את התבנית, כמובן. לגבי ויקינתונים, גם אם לא מעדכנים כל יום, אולי יהיה טוב אם יהיה דף יעודי שבו נוכל לעדכן על דברים כאלה, כדי שעוד אנשים מהקהילה יהיו מעורבים? שקיפות וכו'. מה דעתכם? Shani - שיחה 19:23, 28 בפברואר 2017 (IST)
מתייג את משתמש:יונה בנדלאק, המפעיל שלנו בוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 20:01, 28 בפברואר 2017 (IST)
בויקינתונים יש את d:Wikidata:מזנון לשאלות בעיברית אבל הדף לא ממש פעיל. שיחת ויקיפדיה:ויקינתונים הוא דף שהיה פעיל בתחילת דרכו של ויקינתונים ואולי אפשר להחיות אותו ולהפוך אותו לדף שאלות על ויקינתונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:05, 1 במרץ 2017 (IST)
תודה, יונה ב.. נשמע רעיון טוב להשתמש בדף שיחת ויקיפדיה:ויקינתונים. נראה לי שיהיה טוב אם בתור התחלה יפורסמו שם פרטים על הצבעות חשובות שהקהילה שלנו יזמה. בברכה, Shani - שיחה 15:16, 1 במרץ 2017 (IST)
ארכבתי דיונים ישנים והתחלתי דיון. השאלה האם הדף יחייה או לא תלויה בכמות המשתמשים בו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:14, 1 במרץ 2017 (IST)

מום בית הרחם[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע עם איזה כלי, עורך או מחשב את עורכת אבל העריכות שלך מכניסות הרבה "רעש" לא רצוי מסוג " " (ראי תו בעריכה) שמפריע לעורכים הבאים. דברי עם משתמש:Amire80 ומשתמש:IKhitron איך נפטרים מזה, ועוד יותר חשוב, איך לא יוצרים את זה מראש. בורה בורה - שיחה 19:19, 5 במרץ 2017 (IST)

הי, בורה בורה. אלה לא עריכות שלי -- אני בודקת עכשיו את הערכים של הסטודנטים שלי, ואני מוצאת בהם המוני סימנים " ". אני חושבת שזה קרה לכל מי שתרגם בעזרת כלי התרגום של משתמש:Amire80. יגאל ואמיר מודעים לבעיה ואין לי מושג איך לפתור את זה. היה מאוד עוזר אם היה איזה סקריפט שאני יכולה להריץ על הערכים (כמו שאני מריצה "בדיקה"). מעבר לכך, אני אובדת עצות בדיוק כמוך. Shani - שיחה 19:22, 5 במרץ 2017 (IST)
מוזר, כי אני רואה את זה בעריכה שלך... בורה בורה - שיחה 19:25, 5 במרץ 2017 (IST)
באמת מוזר. כאמור, לא ממני.. הרווחים הנקיים הם במקומות שהצלחתי למחוק את סימני ה- & n b s p ;, אבל אני לא מצליחה למצוא את כולם וזה לוקח שעות. אלה שאר הסימנים שאתה רואה. כאמור, לא ממני. הם נמצאים שם כשאני לוחצת בפעם הראשונה על "עריכת קוד מקור", אחרי הסטודנטים שלי. חבל שאין לי דרך לעשות לכם צילום מסך, שתראו על מה אני מדברת. Shani - שיחה 19:28, 5 במרץ 2017 (IST)
בורה, תוכל לעשות איתי בדיקה? כנס נא לקוד המקור בערך היריון בגיל נעורים. האם אתה רואה את כל סימני ה- & n b s p ; (ריווחתי עכשיו בכוונה, כדי שתראה למה אני מתכוונת)? לא נגעתי בו עדיין. בברכה, Shani - שיחה 19:46, 5 במרץ 2017 (IST)
לא, אני לא רואה כלום. נראה מה יהיה אחרי העריכה שלך... אבל אני כן רואה במילים הראשונות בפיסקה "השפעות על האם" <span>הריון ולידה</span>. מנין הסימן הזה הגיע? בורה בורה - שיחה 19:54, 5 במרץ 2017 (IST)
אין לי מושג.. אבל כשלחצתי עכשיו קוד מקור על הפסקה הזו, אני רואה לפחות 3 סימני "& n b s p ;" בשני המשפטים הראשונים. אמיר, יגאל, ערן -- הושיעו נא! Shani - שיחה 19:59, 5 במרץ 2017 (IST)
היי. שני, באיזה מכשיר את עשית את העריכה 21:25, ובאיזו מערכת הפעלה, ובאיזה דפדפן? עבור כולם, שם ומספר גרסה. נדמה לי שיש לך באג. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:49, 5 במרץ 2017 (IST)
הי, IKhitron. עבדתי על מחשב נייח באוני', ווינדווז 8 אם אינני טועה, דפדפן כרום, בעריכת קוד מקור. זה קורה גם בלפטופ בבית, וינדוווז 7, כרום. יש לציין שעורך קוד מקור של היוזר שלי מתנהג ביזארית בזמן האחרון - כפתור הקישור הפנימי לא עובד כרגיל (דורס את המילה המסומנת); כשאני מריצה בדיקה, הוא מראה את הדברים, אך לא מבצע שינויים, וכו' וכו'. אין לי מושג למה זה קורה, אבל אני מתחילה לחשוב שאתה צודק -- אולי זה משהו ביוזר שלי. הבעיה -- אין לי מושג עדיין למה כל זה קורה. בברכה, Shani - שיחה 23:57, 5 במרץ 2017 (IST)
ככל שהבנתי, את יכולה לצפות מתי זה יקרה. את יכולה בפעם הבאה לנסות בפיירפוקס? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:29, 6 במרץ 2017 (IST)
אני יכולה, אבל לא מעדיפה. אני עובדת באופן קבוע עם כרום, ולכן רוצה להבין מה הבעיה איתו. אז מהתשובה שלך אני יכולה להבין שאתה חושב שזה נובע מהדפדפן, לא מהגדרות המשתמש..? Shani - שיחה 00:36, 6 במרץ 2017 (IST)
ממש לא. אני רוצה לראות איך זה יהיה בדפדפן אחר, ולפי זה להמשיך לחחשוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:04, 6 במרץ 2017 (IST)
אוקי. אבדוק מחר ואשלח לך צילומי מסך. תודה על העזרה! Shani - שיחה 01:05, 6 במרץ 2017 (IST)

This Month in GLAM: February 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

ויקירפואה - תבניות בעבודה[עריכת קוד מקור]

שלום שני, על רבים מהערכים שנכתבו במסגרת הקורס מופיעה תבנית בעבודה. ראי מיוחד:חיפוש/"31/01/17". אם העבודה על הערכים הסתיימה, כדאי לעבור על הדפים הנ"ל ולהסיר את תבניות העבודה. תודה, ערן - שיחה 22:43, 10 במרץ 2017 (IST)

בעיצומן של בדיקות. אמורה לסיים עם הערכים של שני הקורסים עד יום שני והתבניות יוסרו. Shani - שיחה 22:58, 10 במרץ 2017 (IST)


יצירת קשר[עריכת קוד מקור]

שלום שני. שמי חיים אש, אני עושה מתרגם רב שפות. רציצי לדבר. טלפון שלי 050-898-1915

This Month in GLAM: March 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

התכווצות שריר[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Esh77,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "התכווצות שריר" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,BDaniel - שיחה 21:33, 16 באפריל 2017 (IDT)

BDaniel, תודה על התזכורת. הסרתי את התבנית. בברכה, Shani - שיחה 20:15, 17 באפריל 2017 (IDT)

הרצאה והדרכה מאלפים על הדאשבורד ואיך ממשיכים[עריכת קוד מקור]

הי שני, תודה רבה לך על ההדרכה המעניינת אתמול על המערכת הזאת. אני הולכת לנסות אות קודם כל במיזם ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/התכנית הרב תחומית לחינוך והתפתחות בגיל הרך - אוניברסיטת חיפה. שם יש לי מרצה יחיד עם תוכנית לזמן ארוך, ושם יש סיכוי שגם המרצה ירצה להשתמש ישירות במערכת. בשלב ראשון אפתח תוכנית, ואצור קורס נפרד לכל שנה.

נכנסתי לדף שיצרתי אתמול תוך כדי ההדרכה ראי כאן, נתוני העריכות של הסטודנטים עלו. אבל מה שהפריע לי הוא נתוני העריכות של משתמשת:Yaellerner. ידעתי שהיא ערכה בשבוע האחרון בדף שיחה:אברהם קאהאן, ובדאשבורד במונה עריכות אחרונות רואים "0". תוכלי לבדוק את הנושא?

אני חושבת שכדאי מאד ליצור בוויקיפדיה דף בשם ויקיפדיה:מודול דאשבורד או שם מוצלח יותר, שיכלול הסברים על המערכת, קישורים אליו ודפי הסבר לשימוש בה. זאת דרך להפיץ את הנושא. בנוסף כדאי ליצור תבנית שאפשר יהיה לתייג בה את כל אלה שמשתמשים במודול או עוסקים בחינוך כדוגמת תבנית:מפעילים. אני מוכנה ליצור אותה. אני רק צריכה את שמות כל המשתמשים העוסקים בחינוך והדרכה, אני בטוחה ששי תוכל לתת לי את הרשימה. בנוסף כדאי מאד להכיר את המערכת הזאת לתהלה הרץ ולציפי.

אני מתייגת את אלה שהשתתפו אתמול בהדרכה שנתת ואני יודעת את שם המשתמש שלהם: דני, שנילי, דריה, דנה, אריאל וגם אמיר. אשמח לשמוע מה דעתכם על הרעיונות שלי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 06:25, 20 באפריל 2017 (IDT)

תודה לשני על ההדרכה ולשי על ארגון השיחה. התרשמתי שזה כלי חשוב ויעיל. אני לא מנהל קורסים אבל הייתי שמח לאפשרות לעקוב אחרי קורסים/מיזמים חינוכיים שמעניינים אותי. לעניין שם הכלי - dashboard הוא "לוח מחוונים" אבל אפשר לקצר "מחוון אירועים ופעיליות". שנילי - שיחה 07:58, 20 באפריל 2017 (IDT)
שנילי , יופי של שם. אז ויקיפדיה:מחוון אירועים ופעיליות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 08:10, 20 באפריל 2017 (IDT)
בוקר טוב חברים, שמחה לשמוע שההדרכה הייתה פורה עבורכם. :)
חנה Hanay, נשמע נכון לנסות את זה קודם עם קורס ספציפי ומרצה אחד. מרצים בד"כ מאוד אוהבים את הדאשבורד כיוון שהוא ידידותי והם רואים בקלות מה קורה. אבל עדכני איך הולך, אילו שאלות עולות. לגבי משתמשת יעל לרנר -- הסיבה שלא ראית את זה, היא שתאריכי הקורס היו מוגבלים ל- 2016. שיניתי עכשיו ליולי 2017, ועכשיו רואים את הפעילות שציינת.
לגבי דף ייעודי בעברית -- בהחלט כדאי ליצור גרסה עברית. אני מציעה בחום לתרגם את הדף הזה, המכיל הסברים מפורטים וצילומי מסך מתוך הכלי (זה הדף שדיברתי עליו אתמול ולא הספקתי לשלוח לכם לינק אליו). אז אפשר לייצר דף כאן בוויקיפדיה העברית, אשר מקשר לשם ולדפים נוספים כמו הדף העיקרי הזה. אין לי זמן לעשות את כל התרגום בעצמי, אבל כמו שאומרים אצלנו בתנועה -- be bold. :) אם תתתחילי את התרגום, אני אוכל לסייע לעבור עליו ולהוסיף הבהרות במידת הצורך. ברגע שיהיה דף כזה, אנשים יוכלו לשאול שאלות על הכלי ולדווח על בעיות בדף השיחה שלו, אז ככל שהוא יהיה יותר מהר, כך ייטב. בינתיים כולם מוזמנים לעדכן אותי אם נתקלים בבעיות או עולות שאלות.
לגבי שם, באופן אישי אני לא אוהבת את המילה "מחוון" כאן - אני חושבת שלמרבית הציבור היא לא מספיק נגישה, מה גם שיש לה קונוטציה ספציפית חינוכית, שרצוי להימנע ממנה כיוון שהכלי מתאים לא רק למיזמי חינוך. תרגמתי בינתיים כ"לוח הבקרה לתוכניות ואירועים". מציעה שבינתיים נשמור על עקביות עם השם בכל המקומות. אם זה לא נשמע לכם מתאים, נשקול יחד שוב ואז נשנה בכל המקומות. בהצלחה לכולנו. :) Shani - שיחה 09:48, 20 באפריל 2017 (IDT)
אני נזהרת לא לכתוב דפי מידע ועזרה בנושאים שאיני מתמצאת בהם. ובנושא זה איני מתמצאת. רק כשעוסקים במשהו באופן מעשי ומתמשך מתמצאים. אני לא הכתובת להתחיל לכתוב את הדף בוויקיפדיה העברית. אולי מישהו אחר יהיה מוכן לעשות זאת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 09:53, 20 באפריל 2017 (IDT)
מקבלת. אם אף אחד לא ירים את הכפפה, אקח את זה על עצמי לחופש ביום העצמאות. :) Shani - שיחה 09:54, 20 באפריל 2017 (IDT)
יש לי קודם כול בקשה בקשר לשמות: תפסיקו לקרוא לזה „מודול”, וגם לכל דבר אחר. אין לי מושג מאין בא השם הזה. אפילו באנגלית לא משתמשים בו (משתמשים בו באנגלית לתבניות לואה, אבל זה נושא אחר לגמרי; בעברית קוראים לזה „יחידה”). ותפסיקו לקרוא לכלי המסוים הזה „דאשבורד”, יש לזה שם בעברית: „לוח בקרה”. אם נראה לכם ש„לוח בקרה” זה שם כללי מדי, אז זה ככה גם באנגלית.
חוץ מזה, אין לי ממש דעה על התכנה הזאת, כי אני כמעט לא קשור אליה, לא בתור מפתח ולא בתור משתמש; רק קצת בתור מתרגם, אבל אני מתרגם עוד המון דברים בלי להתעמק בהם בשום צורה אחרת. בצוות שלי בקרן אנחנו מתכוונים לפתח משהו דומה בשביל תרגום, וזה תקוע כרגע, אבל זה בוודאות יקרה בעתיד. אולי נשלב את הכלי הזה ונרחיב אותו עם דברים שנחוצים למטלות תרגום, אולי נשלב כלי אחר לניהול רשימות, ואולי נפתח משהו משלנו. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 10:40, 20 באפריל 2017 (IDT)
כן המפקד נעשה ונשמע Face-smile.svg חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 11:02, 20 באפריל 2017 (IDT)

"לול בקרה" זה "control panel" דשבורד זה מה שאתה רואה מולך כשאתה נוהג במכונית והוא נקרא בעברית לפעמים לוח שעונים, אלא שהוא לא תמיד מכיל רק שעונים אלה גם אמצעי חיווי אחרים. לכן הנכון הוא "לוח מחוונים", אבל היי, תקראו לזה "משה", זה ממש לא משנה. שנילי - שיחה 17:35, 20 באפריל 2017 (IDT)

שני, עכשיו רואים את העריכה שיעל עשתה, אבל הפיתרון שלך הוא בעייתי בעיניי. אם אני רוצה לראות את כל העריכות הנמשכות של אלה שהשתתפו בקורס, אז אני צריכה להכניס תאריך סיום לא אמיתי. אני לא אוהבת את הפתרון הזה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 17:38, 20 באפריל 2017 (IDT)
הי שני, הנתונים בקורסים שפתחתי היום עלו. התחלתי לבדוק וראיתי למשל שלגבי משתמשת:Efratbie, כתוב שיש לה אפס עריכות במרחב המשתמש. בדקתי ומצאתי את 2 העריכות האלה בתקופת הקורס. תוכלי לבדוק מה הסיבה לכך? ראי בבקורס כאן. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 21:47, 21 באפריל 2017 (IDT)
אבל שתי העריכות הללו אינן במרחב המשתמש בכלל, Hanay. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:50, 21 באפריל 2017 (IDT)
יגאל, אינך יודע על מה אני שואלת, חכה כמוני בסבלנות לתשובתה של שני. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 21:54, 21 באפריל 2017 (IDT)
אין בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:55, 21 באפריל 2017 (IDT)
סליחה על העיכוב בתשובה -- חנה, במקרה הזה יגאל צודק -- דף שיחת משתמש אינו נכלל תחת "מרחב משתמש". תחתיו יושבים כל הדפים שמתחילים ב: "משתמש:....". אז זה יכלול את הדף המשתמש האישי שלה ואת כל דפי הטיוטה שלה, אך לא ישקף התכתבות בדף השיחה האישי של המשתמשת. עם זאת, שימי לב שמתוך השורה של המשתמש, יש לך קישורית ישירה לכל התרומות בוויקיפדיה, שם את יכולה לראות כל דבר שהוא, לא רק עריכות במרחב ראשי ובמרחב משתמש, אלא עריכות בכל שאר המרחבים. מקווה שזה עוזר. בברכה, Shani - שיחה 11:43, 23 באפריל 2017 (IDT)
בטבלה מופיע שם "(במרחב הראשי | במרחב המשתמש). אם כך, אני לא מבינה את החלוקה הזאת. אני מעוניינת לדעת כל מה שאותו עורך ערך בוויקיפדיה בכל מקום בלי פירוט מספרים מסכמים כדי לראות את הפעילות הכללית שלו. היכן אני רואה זאת ואם בכלל? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 11:49, 23 באפריל 2017 (IDT)
נכון. מופיעים פרטים ספציפיים על מרחב ראשי ומרחב משתמש מתוך הנחה שמה שרוצים לעקוב אחריו *בקורס* הוא מה שהמשתמשים עובדים עליו - שוב, או במרחב הערכים (אחרי שהחומרים עלו) או בטיוטות במהלך העבודה. כדי לראות את כל התרומות של משתמש, יש לנו כפתור תרומות רגיל בוויקיפדיה, אליו יש קישור מהכלי, אבל כיוון שאלה נתונים שבד"כ יש לנו, הם התרכזו בכלי בתרומות החדשות למרחב הערכים, או בזמן תהליך יצירתן. אני אוספת כרגע משובים מהקהילה ובהמשך אעביר את זה כמשוב. בברכה, 11:54, 23 באפריל 2017 (IDT)
הרעיון מבחינתי הוא גם לדעת את היקף כל הפעילות והתוצרים של היוזמות האלה, אם אנחנו מקבלים את כל המידע במקום אחד, אז זה מקל על קבלת המידע. אשמח אם תתווסף שורה שתיתן את המיד בכל המרחבים האחרים. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 12:10, 23 באפריל 2017 (IDT)
שני, אני מצטרפת למחמאות על השיחה המעניינת ושמחה להבין שמשתתפים נוספים מצאו אותה מועילה ומעניינת ושהיא הובילה לדיון המתרחש פה.
חנה, תודה על התיוג וסליחה על העיכוב במענה. ההצעה שלך ליצור תבנית עבור משתמשים העוסקים בחינוך והדרכה מצוינת. אני רק לא בטוחה אם יש משתמשים שמסיבה כזו או אחרת (כגון רצון לשמור על פרטיות) אינם מעוניינים להיות מתויגים באמצעות תבנית כזו. אני מניחה שאין כאלה, אך ליתר ביטחון אני מציעה לשאול באופן יזום. תרצי לשלוח מייל חוזר למתנדבות ומתנדבי ההדרכה, כדי להציע את הרעיון ולבקש מכולם לשלוח לך את שמות המשתמש שלהם לצורך כך? הרבה תודה על היזמה, ותודה מראש גם על ההבנה... Shai-WMIL - שיחה 15:27, 23 באפריל 2017 (IDT)
Shai-WMIL זה רק תיוג, הרי אני תמיד יכולה לתייג אישית את האנשים הרשומים בוויקיפדיה, אני לא רואה סיבה להתנגדות, ומי שלא יהיה מרוצה, תמיד יוכל להסיר את עצמו מהתבנית או לבקש הסרה. אני לא רואה צורך לשאול מראש. אני לא מגלה סוד נוראי, כשאני מתייגת מישהו בתבנית חינוך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 17:09, 23 באפריל 2017 (IDT)
חנה, תודה על המענה המהיר. כאמור גם אני מאמינה שלא תהיה בעיה. אני מוציאה כעת מייל לכל מתנדבי ההדרכה כדי לעדכן לגבי זה ולאפשר לאנשים להתייחס אם הם מעוניינים. Shai-WMIL - שיחה 17:55, 23 באפריל 2017 (IDT)

This Month in GLAM: April 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
 • Argentina report: End of contest, new heritaged donated and digitizing workshop
 • Basque Country report: Students working on literature with new Wikipedian in Residence
 • Belgium report: Brussels writing weeks; Dutch Language Union workshop; Civic Lab Brussels start; Edit-a-thon Leuven
 • Brazil report: Wikimedia Conference, gender and International collaboration
 • Germany report: You may only harvest after putting a grain
 • Ghana report: GLAM Ghana duly launched
 • Italy report: Open Data for Cultural Heritage
 • Macedonia report: 12 Peaks hiking challenge
 • Netherlands report: The Netherlands and the World: Photo hunt Chinsurah; Photohunt public library Tilburg; Wikipedian in Residence for UNESCO's Memory of the World programme in the Netherlands; Picture books from Koninklijke Bibliotheek
 • Spain report: Management and dissemination of cultural heritage
 • Sweden report: GLAM-EduWiki collaboration awarded Pedagogy Award of the year at Swedish museums; Connected Open Heritage
 • UK report: Bio-Medical History Residences
 • USA report: New connections at the Library of Congress and Smithsonian
 • Wikipedia Library report: Books & Bytes
 • Wikidata report: Federation and new datatypes
 • WMF GLAM report: DPLAFest and Beyond
 • Calendar: May's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

תבנית:מחלה[עריכת קוד מקור]

שני שלום. נתקלתי בערך אבעבועות שחורות ויש בתבנית משהו שלא נראה לי. שם המחלה באנגלית הוא Smallpox אך בערך כתוב שם הנגיף שהוא Variola vera. למה נכתב שם הנגיף ולא שם המחלה? מה שבכלל העלה לי את השאלה מה ראוי לכתוב בתבנית. "שם בשפת המקור" כמקובל בשאר התבניות, "שם בלועזית" כמו עכשיו שיוצר בלבול אצל הכותבים, "שם בלטינית" ואולי בכלל "שם מדעי"? אני פונה אלייך כי ראיתי בעבר שאת עוסקת בנושא. אם את לא ב-100% בטוחה אני תייגי עוד מומחים בנושא. מתייג Kulystab, tsabarn, שני אבנשטיין, Ewan2, חסר תקנה, BAswim, Darsheni ‏. בורה בורה - שיחה 18:29, 4 ביוני 2017 (IDT)

כי בלטינית המחלה נקראת גם variola vera. באנגלית היא נקראת אמנם Smallpox, אבל בכל שפה היא נקראת בשם אחר, לכן לא נכון להשתמש בשם הזה, אלא בשם הלטיני המקובל על הכל. לדעתי, מוטב להוסיף שדה נוסף בתבנית עבור מחוללי המחלה, זה שימושי במקרה של מחלות זיהומיות. • צִבְיָהשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ז 18:49, 4 ביוני 2017 (IDT)
+1 למה שצביה אמרה. Shani - שיחה 21:35, 5 ביוני 2017 (IDT)

שאלה לגבי מהימנות מקור[עריכת קוד מקור]

שלום שני. בשנה זו אני ממשיך בהגהה בויקיפדיה בקטנה. קראתי אודות הסופר ליאו פרוץ ובערך מופיע ציטוט כך: "ובשנת 1948 כתב לידידו: "פלשתינה השתנתה... הערבים נעלמו כמעט לחלוטין מהשטח השייך להם. אינני מרגיש כל אהבה ללאומנות, או אף לפטריוטיות, שתיהן אשמות בכל רע". כתבתי בדף השיחה של הערך לויקיפדיסט\ית שכתב\ה זאת ובקשתי להוסיף אסמכתא. עבר שבוע ( שזה לא הרבה ) וטרם קבלתי תשובה. מה נהוג לעשות במצב כזה? אציין שאם קיימת אסמכתא מהימנה, הציטוט אכן מעניין ומוסיף עומק להבנת הסופר. תודה Hexagone59 - שיחה 23:48, 17 ביוני 2017 (IDT)

שלומות, אילן. כדאי לתת מעט יותר זמן משבוע לתגובה, אך גם אם לא תהיה כזו, הוספתי תבנית "דרוש מקור", כך שאם מישהו שחוקר אותו קצת יותר לעומק ימצא את הציטוט הזה, הוא יוסיף הערת שוליים עם הפרטים. חיפוש מהיר בהערות השוליים הקיימות ובגוגל לא העלה דבר, כך שדרושה כאן חפירה עמוקה יותר בכתביו או במכתביו. בברכה, Shani - שיחה 00:46, 18 ביוני 2017 (IDT)
תודה רבה Shani Hexagone59 - שיחה 00:52, 20 ביוני 2017 (IDT)

This Month in GLAM: May 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

טיוטה גנוזה[עריכת קוד מקור]

שלום Esh77, נראה שמספר דפים שבהם כתבת או ערכת בעבר עדיין נמצאים במצב טיוטה ולא נערכו זמן רב: טיוטה:כרמית לויטה.

דפי טיוטה אינם נגישים כמו ערכים רגילים לכלל הקוראים, ולכן חשוב לנו לוודא שהם לא נשכחו ללא סיבה. נודה לך אם תקדיש מספר דקות מזמנך לטיפול בהם:

 • אם הטיוטה מוכנה להיות ערך של ממש בוויקיפדיה, אנא פנו לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ובקשו עזרה בהעברת הטיוטה, או העבירו אותה בעצמכם. כך כלל הקוראים יוכלו להנות מערך חדש!
 • אם הטיוטה בעבודה אתם מוזמנים להמשיך לשפר אותה. אם אתם זקוקים לעזרה בהשלמתה אנא פנו לדלפק הייעוץ לעזרה או לחממה לבקשת ליווי אישי. אל תתביישו לבקש עזרה, עורכים רבים ישמחו לסייע.
 • אם הטיוטה כבר עברה למרחב הערכים, רק בשם אחר, אנא בקשו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למזג או למחוק אותה. לא לשכוח לציין את שם הדף הקיים במרחב הערכים ושם הטיוטה.
 • אם ההחלטתם לוותר על כתיבת הדף אנא בקשו את מחיקתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
 • אם אינכם הכותבים העיקריים של הטיוטה, אנא הפנו את ההודעה לכותבה במידה ולא קיבל הודעה זו.

תודה, EranBot - שיחה 16:59, 23 ביוני 2017 (IDT)

התכווצות שריר[עריכת קוד מקור]

תזכורת. גיא - פתרון למחיקה 12:57, 10 ביולי 2017 (IDT)

שלום, גיא. תודה על התזכורת. אני מאוד עמוסה ולא יהיה לי זמן לגעת בזה לפני אוגוטס. אפילו לא הספקתי לקרוא את הערך שוב כדי לבדוק על מה אתה בדיוק מדבר, אבל אני רואה הרבה מינוחים באנגלית (בניגוד להנחיות שקיבלו הסטודנטים). אם המצב רע להערכתך, אפשר להעביר את הערך הזה לטיוטה באופן זמני ואנסה לשבת עליו באוגוסט. אם הוא בכל זאת קריא, עדיף להשאירו עם תבנית שכתוב. כיוון שעברת עליו, אקבל את הצעתך במקרה הזה. בברכה, Shani - שיחה 13:02, 10 ביולי 2017 (IDT)
עידכון -- הועבר לטיוטה. תודה, צביה! Shani - שיחה 13:19, 10 ביולי 2017 (IDT)

This Month in GLAM: June 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines


Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: July 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

קולנוע[עריכת קוד מקור]

ראיתי שאת בעלת ידע בקולנוע, האם זה כולל גם סרטי גיבורי על? אם כן, אפשר עזרה? משגביוסף - שיחה 09:47, 20 באוגוסט 2017 (IDT) שלום, משגביוסף. אם אדע את התשובה, אסייע בשמחה. מה השאלה? Shani - שיחה 09:48, 20 באוגוסט 2017 (IDT)

בדף פלקון (קומיקס) נכתב ש-"הגולגולת האדומה השתמש בקוביה הקוסמית המסתורית ורבת-העצמה - שבכוחה לשנות את מרקם המציאות - כדי למזג את וילסון עם רדווינג ברמה המנטלית" האם זה לא הטסרקט (קוביית כוח בלתי נגמר שמשמשת מעבר לעולמות אחרים{ראי:הנוקמים (סרט),קפטן אמריקה (סרט, 2011)})?משגביוסף - שיחה 09:55, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
אתה צודק חלקית: קווין פייג', מפיק הסדרה, הסביר שהטסרקט שמופיע בסרטים מבוסס על הקובייה הקוסמית המופיעה בקומיקס. אחרי ת'ור: העולם האפל הוא הוסיף שהיא גם ה"Space Infinity Stone". ראה כאן וכאן. בברכה, Shani - שיחה 10:29, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
הקובייה הקוסמית במארוול קומיקס היא הבסיס לטסרקט שהוצגה בסרטי היקום הקולנועי של מארוול, שנעשתה לאחת מאבני האינסוף בסרטים. ואם כבר הגעתי לכאן, אשמח לשמוע למה שוחזרתי. אין תהליכי עבודה לכתיבת הערך - שלדעתי, די מיותר - והקישור האדום מיותר גם הוא. Fett - מגדל האוונג'רס - !Avengers, Assemble‏ 10:37, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה לכולם! משגביוסף - שיחה 11:29, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום, Fett. ראשית, תודה לך על עריכותך בתחום הקומיקס והתרבות הפופולרית בכלל. שוחזרת כיוון שהמחיקה שלך של לינק עתידי לא היתה במקומה. אנחנו נוהגים להוסיף קישורים אדומים לערכים שצריכים להיכתב בעתיד. זה מעודד אנשים ללחוץ על הקישור האדום וליצור את הערך, וכמובן, ברגע שהוא נוצר, הקישורית הופכת כחולה. כפי שכתבתי בדף השיחה שלך, יש ערך מלא באנגלית (אנ') על הקובייה הקוסמית, ואין סיבה שלא יהיה אחד גם בעברית. זה נושא שרבים מתעניינים בו. בברכה, Shani - שיחה 10:41, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
אין בעיה. בהצלחה בהמשך הפעילות. Fett - מגדל האוונג'רס - !Avengers, Assemble‏ 10:46, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
רוב תודות. גם לך! :) Shani - שיחה 10:54, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
אז לכתוב בסוגריים שזה הטסרקט? משגביוסף - שיחה 11:31, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
הטסרקט והקובייה הקוסמית הם חפצים שונים בקומיקס ובסרטים. הערך "פלקון (קומיקס)" עוסק, ובכן, בדמות המקורית מהקומיקס. אין סיבה שבערך אודות הקומיקס יהיה אזכור על פריט מהסרט. Fett - מגדל האוונג'רס - !Avengers, Assemble‏ 12:01, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
מסכימה עם Fett. לא הגיוני להזכיר את זה בתוך הערך פלקון, אך בהחלט אפשר להזכיר את זה בערכים על הסרטים, אפילו כהערת שוליים עם מקורות רלוונטיים. בברכה, Shani - שיחה 12:07, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה לשניכם משגב יוסף - שיחה 13:19, 20 באוגוסט 2017 (IDT)

ויקינתונים: סיוע -מזהה קטלוגי ללוויינים[עריכת קוד מקור]

הי שני, לא יודעת אם את האדם הנכון. תרגמתי את זיהוי קטלוג לוויינים (SCN) וראיתי שיש לו ויקינתונים זיהוי קטלוג לווינים (Q913832) עם כל הערכים המתארים אותו בויקיפדיות השונות. אבל גיליתי שהזיהוי עצמו - יש לו ויקינתונים משלו SCN (P377) (אליו מקושרים כל הלוויינים בויקי השונים). לדעתי זה אותו דבר. אבל אחד מוגדר בתור property. (מה זה בדיוק)? איך מקשרים בין השניים? תודה מראש אמא של גולן - שיחה 12:33, 20 באוגוסט 2017 (IDT)

הי, אמא של גולן. אני יודעת -- זה קצת מבלבל בהתחלה, אבל לא, זה לא אותו הדבר. Q913832 הוא הפריט (item, תמיד מתחיל באות Q) שמתייחס לעובדה שיש דבר כזה בעולם שנקרא "זיהוי קטלוג לוויינים", כמו שיש מכונית, בית, אדם וכו'. זה "דבר", או "משהו". חוץ מזה, קיימת תכונה, P377, שבעזרתה מתארים פריטים אחרים בעולם. זה כמו ההבדל בין הפריט "קטלוג הספרייה הלאומית" כיישות נפרדת בעולם, והתכונה "מספר קטלוג בספרייה הלאומית", שבעזרתה נוכל לתאר ספר או סופר, עם קישור לקטלוג הזה. אז כשמתאים את הפריט של לוויין ספציפי, אפשר לומר יש שלו "תכונה" שהיא המספר בזיהוי קטלוג הלוויינים ואז לתת לה ערך, שהוא המספר הקטלוגי. כך למשל: בתיאור הפריט על טלסקופ החלל האבל (Q2513), אחד השדות המזהים שלו (identifiers) הוא שהמספר שלו בקטלוג הלווינים (תכונה P377), הוא 20580. מהבחינה הזו קטלוג הלווינים הוא כמו כל קטלוג אחר של ספרייה או מאגר מידע אחר. לפריטים במאגר החיצוני יש מספר שהם קבעו, ופריט הוויקינתונים של הלוויין הספציפי יכיל קישור למספר בקטלוג הזה. מקווה שזה ברור. אם לא, כתבי לי. :) Shani - שיחה 12:56, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
אני רק רוצה להוסיף שהשם של הערך אינו טוב כי הוא מכיל כפילות. יש להעביר את הערך לזיהוי קטלוג לוויינים ולהפוך את ‏SCN לדף פירושונים (כי עכשיו הטא הפנייה לערך אחר). אני גם תוהה בנוגע לשם הערך האם זיהוי קטלוג לוויינים הוא השם המתאים ולא מזהה קטלוג לוויינים או מספר קטלוג לוויינים? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:05, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה, יונה ב.. גם אני תהיתי לגבי שם הערך, ומסכימה שהשם "מספר קטלוג לווינים" ברור יותר. אמא של גולן, מה דעתך? בברכה, Shani - שיחה 13:10, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
הי, Shani, יונה ב., אני רציתי לכתוב ערך לזיהוי בקטלוג, כדי שיהיה מה לקשר אליו בתבנית לווין (להוסיף לכל לווין את הזיהוי בקטלוג ואת הזיהוי הבינלאומי). לגבי שינוי שם, אני אשנה. בברכה אמא של גולן - שיחה 13:49, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
הי, אבל עדיין לא הבנתי. איך אפשר לקשר בין התכונה, ובין כל הערכים המתארים אותה בויקיפדיות השונות? בברכה אמא של גולן - שיחה 13:54, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
ראי בספרים, למשל הארי פוטר ואבן החכמים, מופיע שם מסת"ב הערך עצמו "מספר ספר תקני בינלאומי" ולא "זיהוי ספר בינלאומי". כאשר יש מאפייו בויקינתונים, (P377, במקרה זה) ניתן לגרום לתבנית למשוך את הנתון שמופיע שם. אם כבר יש לך טיוטה לתבנית את מוזמנת לקשר כאן ואנסה לסייע. אם לא, אז בדיון על התבנית בויקיפדיה:תבניות/אולם דיונים זה יעלה ומי שיצור את התבנית ידאג לכך (צריך רק לציין זאת כדי שידעו על קיומו של המאפיין). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
לא בטוחה שירדתי לסוף דעתך... תוכלי להסביר בדיוק מה את רוצה לעשות ואיפה? בוויקיפדיה או בוויקינתונים? בכל אופן, את הפריט Q913832,מקשרים לערכים בוויקיפדיה, לא את התכונה. בתכונה משתמשים כדי לתאר פריטים. כך, הערך שכתבת עכשיו ומקושר בבינויוקי לכל הערכים בוויקיפדיה בשפות האחרות, מקושר לפריט ויקינתונים Q913832. אבל -- בערך על טלסקופ האבל, תוכלי לומר שאחת התכונות שלו היא שהמספר שלו במאגר הלווינים הוא 20580. התבנית למעשה תקרא לערך של התכונה של הפריט. כך למשל, "מספרו של טלסקופ האבל בקטלוג הלווינים הוא: 20580".המספר שאת רואה מגיע מהלחש הזה: {{#property:P377|from=Q2513}}, שבגדול אומר, תן לי את הערך של תכונה 377 (מס' בקטלוג הלווינים) עבור פריט 2513 (טלסקופ האבל). הצלחתי להבהיר הפעם..? :) בברכה, Shani - שיחה 14:07, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
הי שני, מי שלוחץ על התכונה (נניח מנסה להבין מה זה, לא מגיע לערך שמסביר לו מה זה...) לעומת זאת לדוגמא, דף מאפיין של חצי ציר גדול semi major axis(P2233) מקושר לדף semi-major axis (Q171594). ולחלופין, דף International Designator (Q54228) מקושר מזהה NSSDC (P247) (אליו מחוברים כל הלווינים). אני לא מבינה איך מחברים בין שני הדפים. (איזה תכונה, מי אבא וכו) בברכה אמא של גולן - שיחה 14:18, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
ובכן, ההירכיה היא שהתכונה מתארת את הפריט, אז הפריט הוא בד"כ עליון לתכונה. הוספתי עכשיו בדף של Q913832 הצהרה שאומרת שהוא פריט מסוג מזהה (identifier), ושתכונת ויקינתונים שלו היא P337, כך שמי שמגיע לדף של הפריט ימצא את התכונה. האם זה מה שהתכוונת אליו? בברכה, Shani - שיחה 14:38, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
מעולה תודה!! זה מה שחיפשתי. אמא של גולן - שיחה 16:04, 20 באוגוסט 2017 (IDT)

חד-לשוניות[עריכת קוד מקור]

שלום, קראתי בעניין את הערך היפה. היתה לי בעיה עם הערת שוליים 18, ובמחשבה נוספת עם הערות שוליים נוספות. אני מוכן לקבל הערות שוליים של מקורות שאותם הכותב/ת קרא/ה. ברור לי שהכותב לא שולט בסינית (או שמא יפנית?). האם הכותב קרא את יתר המקורות עליהם הסתמך או פשוט תרגם מהערך האנגלי באופן גורף? אני חושב שצריך לחנך את הכותבים, במיוחד בסדנה אקדמית, לקרוא את המקורות...--‏Yoavd‏ • שיחה 19:14, 5 בספטמבר 2017 (IDT)

מזל טוב ליום ההולדת![עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:19, 8 בספטמבר 2017 (IDT)

תודה רבה, יגאל יקר! Shani - שיחה 10:58, 9 בספטמבר 2017 (IDT)

🎂 🍻 מזל טוב! גם כאן Face-smile.svg חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 06:57, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

תודה גם כאן, חנה :) Shani - שיחה 11:31, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
Balloons-aj.svg מזל טוב! עד 120 והרבה עריכות טובות Face-smile.svg אמא של גולן - שיחה 11:19, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה רבה, אמא של גולןFace-smile.svg Shani - שיחה 11:31, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

ויקינתונים. אליעזר צבי צווייפל[עריכת קוד מקור]

הי שני, הסתבכתי .. ערכתי לאליעזר צבי צווייפל את דף הויקינתונים שלו (Q30526963) שהיה די מסכן, בעקבות בקשה של אלמוני לחפש את הקטגוריה בויקישיתוף. ואז גיליתי שכנראה מישהו יצר לו דף ללא קישור לויקישיתוף או ויקיפדיה העברית, אבל עם כל הביקורת זהויות (אליעזר צבי צויפל (Q25916023)) ? מה עושים עכשיו? איך מאחדים / מוחקים / מתקנים? בברכה אמא של גולן - שיחה 11:23, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

ראשית, הנה דף ההסבר לאיחוד פריטים. בגדול, המיזוג הידני כולל העברה של כל הפרטים לאחד הפריטים, ואז יצירת הפניה מפריט אחד לשני. תעדכני אם הצלחת. :) Shani - שיחה 11:37, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
הי, רוקנתי את Q25916023 ועדיין לא הצלחתי לעשות הפנייה לQ30526963. מה לא עשיתי נכון? בברכה אמא של גולן - שיחה 12:39, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
בויקינתונים לא ניתן לעשות הפניה לפריט אחר. מה שצריך זה להתקין את הכלי למיזוג פריטים. העדפות אישיות (בוויקינתונים כמובן)->גדג'טים. הראשון: Merge: This script adds a tool for merging items. זה מוסיף לתפריט העליון (בתפריט הנפתח עם החץ) אפשרות מיזוג. זה מה שעשיתי עכשיו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:21, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
מתנצלת אם זה לא היה ברור, אבל הנחתי שאת הפרטים המלאים תקחי מדף ההסבר. יונה צודק, כמובן -- כפי שמוסבר בדף, את ההפניה הסופית עושים עם גדג'ט המיזוג. בברכה, Shani - שיחה 13:34, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
לא את היית לא ברורה, חשבתי מדף ההסבר שאפשר ליצור הפנייה עם הקישור שיש שם אבל בלי הגאד'ט. תודה לך וליונה. אמא של גולן - שיחה 13:51, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

This Month in GLAM: August 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.


הדס מאור[עריכת קוד מקור]

שלום שני, האם תוכלי לסייע לי, נתקלתי בערך הזה של אוצרת אומנות. עריכתו נראת לי בעייתית ושמתי תבנית שכתוב. האם תוכלי לייעץ לי מה סף חשיבות / מה צריך להזכיר בערכים מסוג זה, (האם צריך את כל רשימת הקטלוגים והתערוכות לדוגמה?) או להפנות אותי לאדם שמבין בנושא? בברכה אמא של גולן - שיחה 18:20, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

הי,אמא של גולן. הייתי מסייעת בשמחה, אלא שאני בחופשה עד ה- 15.10 (ומנסה שהיא תהייה גם חופשת ויקי ☺). הייתי מתייעצת עם יאיר טלמור. יש מצב שגם הוא בחופש, אך כנראה החופש שלו קצר משלי. אם לא, ימתין שאשוב... גמר חתימה טובה וד״ש מסקןטלנד, Shani - שיחה 23:46, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

This Month in GLAM: September 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

קיבלתי הפניה מיוניון ג'ק[עריכת קוד מקור]

שלום. יוניון ג'ק הפנה אותי אליך. הוא אמר שאתה יכול לתרום לדף שכתבתי וזקוק לעוד שיפורים, שינויים ועריכות בכדי שיוכל להיות לערך באתר ויקיפדיה. הדף לא נראה מספק דיו, ואני בטוח שתוכל לתרום לו בכדי שנוכל להחזיר אותו למרכז הערכים בקרוב. מדובר בערך די חשוב (לדעתי) שלא מדברים עליו. הערך מדבר על מוזיקת שוליים. https://he.m.wikipedia.org/wiki/משתמש:ויקטוריאנוס/מוזיקת_שוליים ויקטוריאנוס - שיחה 07:38, 31 באוקטובר 2017 (IST)

שלום ויקטוריאנוס. עברתי על הטיוטה הראשונית שיצרת. אני מסכימה שמדובר בנושא חשוב (ושאפתני), אך הערך כפי שהוא כתוב היום לא דורש רק שיפורים קלים, אלא דורש כתיבה מחודשת כמעט מלאה, ולצערי אין לי כרגע זמן לעשותה בעצמי. אין בכוונתי לרפות את ידייך, אך כדי שהערך הזה יוכל לעלות למרחב הערכים דרוש מחקר רציני ומקיף יותר, שלא לדבר על הסתמכות על מקורות בכתיבה. אני מציעה שתעשה מחקר עומק על הנושא, קרא ערכים דומים באנגלית, חפש מקורות (באנגלית ועברית) ואז נסה להרחיב את הערך הזה ולהוסיף לו מקורות וקישורים חיצוניים. או אז, אם תשלח אלי טיוטה שלו, ואכן יהיה מדובר רק בעריכה קלה, אוכל לסייע. בברכה, Shani - שיחה 19:59, 31 באוקטובר 2017 (IST)

הצעת ייעול[עריכת קוד מקור]

כשאת מטפלת בבקשות ממפעילים במקום להוסיף טופל, פשוט למחוק את הבקשה, ובתקציר העריכה לכתוב מחקתי/חסמתי לפי העניין. כך עושים יתר המפעילים, וזה מקל על הדף, וגם לא מקפיץ את העוקבים אחרי הדף. תודה מראש וסליחה על מקודם, בקרה וייעוץשיחה • י"ז בחשוון ה'תשע"ח • 18:39, 5 בנובמבר 2017 (IST)

קיבלתי. והתנצלותך התקבלה. בברכה, Shani - שיחה 18:40, 5 בנובמבר 2017 (IST)

אנקדוטה[עריכת קוד מקור]

הי. רציתי סתם לספר לך שיש משחק ששמעתי עליו. מהלך המשחק הוא לבחור ערך בוויקיפדיה שצריך להגיע אליו כמה שיותר מהר מ"ערך אקראי" שויקיפדיה בחר בשבילך דרך הקישורים. אף פעם לא שיחקתי, אבל זה נשמע מאתגר... U groner - שיחה 16:23, 6 בנובמבר 2017 (IST)

תודה שחשבתת עלי, U groner. אני מכירה את המשחק -- הוא נקרא Naraview ואנשי ויקימדיה ישראל עבדו יחד עם המפתחים שלו. הוא אף הוצג בוויקי-אקדמי במרכז הבינתחומי לפני כשנתיים או שלוש אם אני לא טועה. בברכה, Shani - שיחה 17:09, 6 בנובמבר 2017 (IST)

קישורים ידניים לוויקירפואה[עריכת קוד מקור]

שני שלום. עשיתי היום מאמץ ניכר להפוך את כל הקישורים הידניים לוויקירפואה שיעבדו עם {{ויקירפואה}}. תוקנו כ-50 ערכים ויש עוד עבודה... אנא הנחי את כל הכותבים למיניהם שישתמשו בתבנית. היא פשוטה מאוד. כמו כן, אנא תקני את כל דפי ההנחיות למיניהם לשימוש בתבנית. תודה על שיתוף הפעולה. בורה בורה - שיחה 19:42, 7 בנובמבר 2017 (IST)

וואו, תודה רבה, בורה בורה! בהחלט אנחה את קורס ויקי-רפואה החדש לעבוד עם התבנית הזו. תודה שהסבת את תשומת ליבי. ושוב תודה על העבודה החשובה! Shani - שיחה 20:13, 7 בנובמבר 2017 (IST)
תודה. רק שימי לב שבאתר שלהם השם הוא גם העברי וגם הלועזי. כדי לפשט רצוי לתת קישור בצורה הבאה, שמציג רק את השם בעברית: הערך "סרטן חלל הפה", באתר ויקירפואה. בורה בורה - שיחה 20:20, 7 בנובמבר 2017 (IST)
בסדר גמור. תודה על הטיפ! Shani - שיחה 20:23, 7 בנובמבר 2017 (IST)
עדכנתי גם את ההסבר בתבנית. ושלא ישכחו את ה-"*"... בורה בורה - שיחה 20:28, 7 בנובמבר 2017 (IST)

איך יוצרים דאשבורד[עריכת קוד מקור]

הי שני, איך יוצרים דף כזה? האם יש מדריך ? בברכה אמא של גולן - שיחה 13:36, 8 בנובמבר 2017 (IST)

אהלן, אמא של גולן. יש מדריך באנגלית, אבל לא בעברית. בכל אופן, אשמח לסייע. :) הנה כמה טיפים:

הישויות במערכת[עריכת קוד מקור]

הדבר הראשון שצריך לדעת הוא שבמערכת יש 2 ישויות -- ישות של "תוכנית" (זה יכול להיות אירוע, תחרות, סדנא, קורס, מרתון עריכה -- למעשה כל מפגש של כמה אנשים עם שמות משתמש שעובדים על נושא נבחר); וישות שניה של "קמפיין", אשר יכול לאגד תחתיו כמה תוכניות (קורסים או אירועים וכו'. למשל, לי יש קמפיין כללי עבור קורס ויקי-רפואה, ותחתיו יש 5 תוכניות שונים, אחד עבור כל שנה שבה הקורס רץ. זה נחמד, כי אם יש פעילות שרצה פעם אחר פעם, או כמה אירועים שקשורים לאותו מיזם, או קורס שרץ שנה אחרי שנה, חוץ מהעובדה שדף הקורס יעקוב אחרי מה שקרה בקורס עצמו, הקמפיין יעקוב אחרי כלל התכנים שתחתיו יחד.

פתיחת קמפיין[עריכת קוד מקור]

 • גשי למערכת ועשי כניסה דרך היוזר הוויקיפדי שלך. וודאי שאת תחת הלשונית "לוח הבקרה שלי".
 • בצד שמאל למעלה, לחצי על הכפתור הכחול "participate in a campaign". בדף שאת מגיעה אליו, לחצי על הכפתור הירוק "create a new campaign".
 • תני לקמפיין שם משמעותי באנגלית (המערכת היא בינלאומית וחשוב שיבינו למה הקמפיין שייך), ותיאור בעברית ובאנלית, ולחצי על Create my Campaign (אדאג לתרגם בהמשך את הכפתורים שעדיין מדברים אנגלית -- הם חדשים).

פתיחת תוכנית[עריכת קוד מקור]

 • לאחר יצירת הקפמיין, חזרי ללוח הבקרה שלך. גללי למטה ומצאי את הקמפיין. לחצי עליו. וודאי שאת בלשונית "סקירה כללית" (בתפריט מעל המספרים), ולחצי על "יצירת תוכנית". עכשיו את יוצרת את התוכנית שלך (הסדנא, הקורס, האירוע הספציפי שאת רוצה להריץ).
 • הזיני את כל הפרטים המבוקשים, כששוב, הקפידי על שם קורס באנגלית ותיאור בעברית. שימי לב שאת שם התוכנית לא ניתן לשנות, אז בחרי בזהירות שם משמעותי באנגלית.
 • צייני מוסד, תחת שפה נבחרת צייני "he", מיזם הבית צריך להיות Wikipedia, והזיני תאריכי התחלה וסיום לתוכנית שלך. זה חשוב, כי כל המספרים שהמערכת סופרת למעלה יתקבלו על סמך התאריכים האלה.
 • לחצי על הכפתור הכחול למטה "יצירת התוכנית \ הקורס \ המיזם שלי!", וזהו! את מוכנה להתחיל.

לאחר פתיחת התוכנית[עריכת קוד מקור]

 • לאחר פתיחת התוכנית, תוכלי לראות אותה תחת "לוח הבקרה שלי" מעל הקמפיינים. לחצי על התוכנית, ותחת "סקירה כללית" תוכלי לערוך תמיד את תיאור הקורס שהזנת, וכן את פרטי התוכנית, כולל קביעת קוד הרשמה (מן סיסמה שאפשר לתת למי שמשתתף בקורס, כדי לוודא שלא נרשמים אליו טרולים). זה גם המקום שבו את אמורה לראות שהתוכנית נמצאת תחת קמפיין ספציפי. שימי לב שקמפיינים הם כמו קטגוריות, כלומר, תוכנית יכולה להימצא תחת כמה קמפיינים שונים.
 • אם יש לך רשימת שמות משתמש, את יכולה להוסיף אותם ידנית בעצמך, או את יכולה לתת לאנשים לינק ולבקש מהם להירשם לתוכנית שלך.

הערה חשובה אחרונה: מספרים![עריכת קוד מקור]

אחת התכונות הנחמדות של המערכת היא שהיא עוקבת אחרי כלל הפעילות של המשתמשים הרשומים לתוכנית מסויימת. עם זאת -- המערכת יודעת לתת מספרים לתוכניות שנפתחו אחרי אוגוסט 2016 (נדמה לי שזה היה החודש), כיוון שהיא מתבססת על ה- API החדש של קרן ויקימדיה. לפני כן, היה לקרן API אחר, אז המערכת לא יודעת לתת נתונים של "צפיות בערכים" על קורסים ישנים, אם כי היא תוכל להראות את הפעילות עצמה (את העורכים והערכים). כך למשל, הנתונים של קמפיין ויקי-רפואה אינם נכונים, כי המערכת לא מראה את הצפיות בערכים שנכתבו ב- 3 השנים הראשונות של הקורס.
בהצלחה רבה, ועדכני אותי כאן אם עולות שאלות! Shani - שיחה 14:08, 8 בנובמבר 2017 (IST)

הי שני! תודה רבה על ההסבר המפורט, אני אשחק ואנסה לעשות משהו כזה. אמא של גולן - שיחה 16:30, 16 בנובמבר 2017 (IST)

This Month in GLAM: October 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
 • Australia and New Zealand report: Adding Australian women in research to Wikipedia
 • Brazil report: Integrating Wikimedia projects into the Brazilian National Archives GLAM
 • Bulgaria report: Botevgrad became the first wikitown in Bulgaria
 • France report: Wiki Loves Monuments; Opérations Libres
 • Germany report: GLAMorous activities in October
 • Italy report: Experts training on GLAM projects
 • Serbia report: Wikipedian in residence at Historical Archives of Subotica; Model of a grain of wheat exlusivly digitized for Wikimedia Commons; Cooperation of the Ministry of Culture and Information and Wikimedia Serbia - GLAM presentations and workshops for museums, archives and libraries
 • Spain report: Women Writers Day
 • Sweden report: Swedish Performing Arts Agency; Connected Open Heritage; Internetmuseum; More Working life museums
 • UK report: Scotland's Libraries & Hidden Gems
 • Ukraine report: Wikitraining for Librarians; Library Donation
 • USA report: trick or treat
 • Wikidata report: WikidataCon & Birthday
 • WMF GLAM report: News about Structured Commons!
 • Calendar: November's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

ערכים חסרים בעברית בנושאי רפואת עיניים[עריכת קוד מקור]

הי שני, בהמשך לשיחתנו:

 1. חור מקולרי ראי (Macular hole)
 2. יאג לייזר ראי למשל כאן באתר של בית חולים אסותא.

תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 13:13, 23 בנובמבר 2017 (IST)

נהדר! אבל כדאי להוסיף את זה לרשימת הערכים המבוקשים בתחום הרפואה, במקום כאן.. :) Shani - שיחה 13:17, 23 בנובמבר 2017 (IST)
קפסולוטומיה (אנ') - זה הערך האנגלי של הפרוצדורה (מן הסתם אפשר להרחיב מעבר למה שנכתב שם.
לייזר יאג (או יאג לייזר) (אנ') - זה שם הערך על הטכנולוגיה בה עושים שימוש בהליך הזה. זה לא שייך רק לרפואת עיניים או רק לרפואה. אם היה ערכים מבוקשים בתחום הפיזיקה היה אפשר לשבץ את זה שם באותה מידה. • צִבְיָהשיחה • ה' בכסלו ה'תשע"ח 13:27, 23 בנובמבר 2017 (IST)
שני, אני סומכת עליך שתדעי היכן להוסיף, אל הדף שלך אני מגיעה בקלות. צביה, אני מציעה ערכים שהיו חסרים לי בזמן הטיפולים הרפואיים שלי. קריצה דרך אגב הרופאים רואים לכך יאג לייזר, לא לייזר יאג. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 14:02, 23 בנובמבר 2017 (IST)
טופל. Shani - שיחה 15:01, 23 בנובמבר 2017 (IST)
היי. בחייכן, זה מה שמדאיג אתכן? אתמול הוספתי לתבנית לטיפול דחוף יצירה של ערך "אישון". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:47, 23 בנובמבר 2017 (IST)
וואו, כל פעם מחדש אני מופתעת לגלות כל מיני ערכים בסיסיים שלא קיימים בויקיפדיה. אילולי שתחום רפואת עיניים כל כך משעמם אותי (חנה, סליחה), הייתי כותבת על זה ערך. בכל מקרה, כל אחד מציע ערכים חסרים שהוא נתקל בהם. • צִבְיָהשיחה • ה' בכסלו ה'תשע"ח 15:54, 23 בנובמבר 2017 (IST)
חור מקולרי - זה משעמם זה?
IKhitron, כשהרופאה אמרה לי אני מכניסה לך טיפות עיניים להרחבת האישונים כדי לבדוק לך את העיניים, הבנתי בדיוק מה היא אמרה בלי ערך בוויקיפדיה, אבל כשהיא אמרה לי יש לי בשורה לא טובה, יש לך חור מקולרי, לא הבנתי מה זה, ואז היא הראתה לי את התמונה הזאת. צִבְיָה, זה משעמם זה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 17:15, 23 בנובמבר 2017 (IST)
כן, צביה, זה מה שיש. חנה, יש בזה הגיון, אבל ככה אפשר לא לכתוב ערכים בסיסיים אף פעם. שלא לדבר על כך שאנו לא ויקימילון, אז יהיה שם הרבה יותר מלהבין מה זה וזהו. Face-smile.svg יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:36, 23 בנובמבר 2017 (IST)
יגאל, יהיה מצויין אם כשאתה מוצא כאלה ערכים תוסיף אותם לרשימה שקישרתי למעלה. אנחנו משתפים אותה עם סטודנטים ולאורך השנים הצלחנו להסיר ממנה ערכים רבים. אני יכולה להבטיח שאציע להם לכתוב את אישון אבל זה יקרה רק בהמשך הסמסטר. עכשיו הם עובדים על ערכים בתחום רפואת נשים. הערך השני פתוח לכל מה שהם רוצים מהתחום וכל הערכים שהוזכרו (ואחרים שקיימים באנגלית אך לא בעברית) יהיו זמינים להם. Shani - שיחה 18:48, 23 בנובמבר 2017 (IST)
IIמ. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:27, 23 בנובמבר 2017 (IST)
תודה צִבְיָה על הערך חור מקולרי Face-smile.svg. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 08:43, 24 בנובמבר 2017 (IST)

עזרה בתבניות מידע ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

שלום שני, יש לי שאלה בנוגע לויקינתונים: אני עורך את הערך של איין ראנד, ובהשראת הערך של תאלס, שבו יש תבנית מידע על תאלס כפילוסוף ומתחתיה תבנית על תאלס כמתמטיקאי, אני רוצה להוסיף מתחת לתבנית הפילוסוף, תבנית מידע על איין ראנד כסופרת עם הסוגה, זרם, סופרים משפיעים וכו'. ניסיתי לעשות את זה, אבל התבנית מביאה איתה בנוסף למידע שהזנתי, גם מלא מידע מויקינתונים. חלקו זה חזרה על מה שנמצא בתבנית הפילוסוף, כמו תאריך ומקום הלידה והפטירה, וחלקו דברים שאינם רלוונטיים לתיאור ראנד כסופרת. אני לא יכול למחוק מויקינתונים נתונים שהם נכונים ואי אפשר להוסיף את הקטגוריות של הסופר לתבנית הפילוסוף. את מכירה פתרון? Nadav M. Perlman - שיחה 15:34, 1 בדצמבר 2017 (IST)

אני מתייג גם את ערן ואת יגאל, למקרה שיוכלו להוסיף רעיונות. אלדדשיחה 01:10, 2 בדצמבר 2017 (IST)
ראיתי את זה כבר ולא עניתי, כי צריך כאן את בורה בורה או מייקי, לא אותי. אם כי ניתן לנסות למלא את הפרמטרים המיותרים עם סימן -. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:49, 2 בדצמבר 2017 (IST)
Nadav M. Perlman: תבנית מידע מיועדת לתמצת את עיקרי הערך למעיין "תעודת זהות". מעצם טבעה מציגה מידע מאוד כללי וגנרי, וצריכה להופיע בתחילת הערך. כיוון שאין די מקום להצגה של שתי תבניות בתחילת ערך רצוי להימנע מהוספה של מספר תבניות מידע לערך אלא לבחור את התבנית המתאימה ביותר לערך ולהשתמש בה - או על פי העיסוק העיקרי של נושא הערך, או במקרה שבו יש שני עיסוקים משמעותיים בתבנית שמכילה יותר פרטים משמעותיים לערך. אם מתעקשים להוסיף שתי תבניות, טכנית אפשר לציין עבור כל שדה "-" כדי למנוע את הצגתו למשל "תאריך לידה=-". ערן - שיחה 09:19, 2 בדצמבר 2017 (IST)
תודה, ערן. לא ידעתי שאפשר להציב "-" בתוך שדה כדי למנוע את הצגתו. אלדדשיחה 11:41, 2 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה לכולם, בסוף השתמשתי ב"-". Nadav M. Perlman - שיחה 11:52, 2 בדצמבר 2017 (IST)

This Month in GLAM: November 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

בקשות מחיקה/חסימה[עריכת קוד מקור]

היי. כפי שאת יכולה לראות, משתמש אחר ביקש את חסימתו. אני אישית, לא ביקשתי פורמלית את חסימתו, אלא רק הצבעתי על התנהגות שמאפשרת עילה רצינית לחסימה. יש לי נסיון מר עם "עורכים" חדשים שמשתמשים בקללות וגסויות כבר בעריכתם הראשונה. eli - שיחה 19:15, 13 בדצמבר 2017 (IST)

כן, אתה צודק. ראיתי את בקשת החסימה הנוספת אח"כ. עדיין כדאי שכשמבקשים חסימה, יוודאו שהמשתמש המשחית קיבל אזהרה. Shani - שיחה 19:18, 13 בדצמבר 2017 (IST)

חסימת בובות קש[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדברייך אלו, רציתי לוודא: אלדד הנחה אותך לגבי חסימה של חשבונות, או לגבי חסימה של כתובות IP? כי לגבי כתובות IP אני יכול להבין את התועלת שבשחרור אחרי חצי שנה, אבל לגבי חשבון שזוהה כטרול, אין לנו שום עסק עם טרולים, ואינם רצויים כאן, גם לא בתיקוני תקלדה. בקרה וייעוץשיחה • כ"ו בכסלו ה'תשע"ח • 15:25, 14 בדצמבר 2017 (IST)

בקרה וייעוץ, החסימה תוקנה ללא הגבלת זמן. הסברתי מדוע מראש חסמתי רק לחצי שנה. Shani - שיחה 15:28, 14 בדצמבר 2017 (IST)
ראיתי אתמול. תודה. אבל רציתי רק לוודא מולך את ההנחייה כי זה נשמע לי מוזר שאלדד הנחה אותך לחסום לחצי שנה חשבון. זה נשמע לי יותר סביר על כתובת IP. אלדד, בבקשה. בקרה וייעוץשיחה • כ"ו בכסלו ה'תשע"ח • 15:30, 14 בדצמבר 2017 (IST)
לא עשינו את האבחנה בין כתובות IP לבין חשבונות בשיחה, אך היא כמובן הגיונית ולכן שיניתי. לא מבינה את ההתעקשות עכשיו. Shani - שיחה 15:33, 14 בדצמבר 2017 (IST)
לא התעקשות, סתם בירור ברוח טובה. בקרה וייעוץשיחה • כ"ו בכסלו ה'תשע"ח • 15:34, 14 בדצמבר 2017 (IST)
אם כך, אני תקווה שהשבתי. בברכה, Shani - שיחה 15:40, 14 בדצמבר 2017 (IST)
ערב טוב, חברים. אכן, ההתייחסות שלי הייתה לחסימת IP לחצי שנה. במקרה של משתמש רשום שמבחינתנו אמור להיחסם (כמו במקרה הנוכחי - במקרה של משחית, או טרול, או בובת קש אסורה), החסימה אמורה להיות לצמיתות, לא לחצי שנה (כי אנחנו לא מעוניינים ששם המשתמש ישוחרר מתישהו, גם לא לאחר חצי שנה). אלדדשיחה 20:11, 14 בדצמבר 2017 (IST)

גורם חצוצרתי לאי פוריות[עריכת קוד מקור]

היי שני,
"גורם חצוצרתי לאי פוריות" אמור להיות במרחב הערכים או שהועבר לשם בטעות? זה קצת לא ברור לאור העריכות שלך ושל הסטודנטית בדקות האחרונות. בברכות להמשך הצלחה לך ולכתה, Ldorfmanשיחה 17:08, 18 בדצמבר 2017 (IST)

אהלן לירון, כן, אמור להיות שם. הסטודנטית העלתה בטעות גרסא מוקדמת ולא מוכנה של הערך, וכשרצתה להעלות את הגרסא הסופית זה לא איפשר לה כי הערך כאילו היה קיים. אז מחקתי את הקודם והעלנו את הגרסא הבשלה יותר. עדיין עם תבנית בעבודה. תודה שאתה על המשמר ☺ Shani - שיחה 17:30, 18 בדצמבר 2017 (IST)
בשמחה. Ldorfmanשיחה 00:46, 20 בדצמבר 2017 (IST)

הגביע הארץ ישראלי[עריכת קוד מקור]

למה את מוחקת את ההפניות? אולי יועילו לאנשים, אין טעם למחוק אותן. שמזן#שיחהערכי בראבו • 13:41, 19 בדצמבר 2017 (IST)

שמזן, הן הופיעו בדפים למחיקה מהירה. אם הבנתי משהו לא נכון, אפשר לשחזר. Shani - שיחה 13:57, 19 בדצמבר 2017 (IST)

This Month in GLAM: December 2017[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

האם קיבלת את הודעת הדוא"ל ששלחתי לך הבוקר[עריכת קוד מקור]

? • בקרה וייעוץשיחה • ה' בשבט ה'תשע"ח • 12:21, 21 בינואר 2018 (IST)

שלום, בקרה וייעוץ. ראיתי את ההודעה עתה. צר לי, אך נדרשת כאן הבנה משפטית שאין לי. מציעה להתייעץ עם בעלי הידע בתחום המשפטים בהקשר הזה. בברכה, Shani - שיחה 12:26, 21 בינואר 2018 (IST)
תודה, בכל אופן. • בקרה וייעוץשיחה • ה' בשבט ה'תשע"ח • 12:28, 21 בינואר 2018 (IST)

מדליית זהב עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal.png תודה רבה לך! אני מעריך את זה מאוד :-) BE - שיחה 15:07, 28 בינואר 2018 (IST)

משתמש:Borochov edit/גיל גולדרייך[עריכת קוד מקור]

האם תוכלי להפנות אותי לדף ההצבעה? (רצוי לקשר גם משיחה:גיל גולדרייך למען הדורות הבאים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:54, 28 בינואר 2018 (IST)

עורך בורוכוב, תוכל לסייע? Shani - שיחה 16:07, 28 בינואר 2018 (IST)
לא הייתה הצבעה על הערך, והוא נמחק אחרי דיון חשיבות. BE - שיחה 17:18, 28 בינואר 2018 (IST)
תודה על ההסבר. כמי ששחזר את הערך לשימוש במרחב המשתמש אני מכיר את ההיטוריה, לכן הופתעתי מסיבת המחיקה. הסיבה היתה צריכה להיות "לבקשת המשתמש" או משהו בסגנון כי המחיקה היא של טיוטת המשתמש ולא של הערך, שנמחק כבר באוקטובר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:44, 29 בינואר 2018 (IST)

תווחיד[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, האם הערך הזה באחריותך? יש לי מספר השגות לגביו. זה ערך בעל חשיבות שהיה חסר, אבל הביצוע שלו לוקה בחסר. כולו תרגום מכונה חסר פשר, שאין מקומו במרחב הערכים. האם כותבת הערך תמשיך לעבוד על זה? בשבועיים האחרונים לא הייתה שום פעילות בערך. במצבו הנוכחי כדאי להחזירו לטיוטה. סיון ל - שיחה 08:47, 1 בפברואר 2018 (IST)

שלום, סיון ל. הערך נכתב במסגרת קורס אקדמי, והבדיקות של הערכים בעיצומן החודש, אז הוא טרם נבדק. כותבת הערך היא סטודנטית הדוברת ערבית שפת אם, אז יכול להיות שמדובר במשלב שפה שאינו מתאים. הדגשנו מאוד לא להשאיר תרגום מכונה בקורס. כך או כך, אם הערך לא בשל למרחב הערכים, אפשר להחזיר אותו למרחב המשתמשת עד שייבדק. בברכה, Shani - שיחה 09:12, 1 בפברואר 2018 (IST)
תודה שני, אני מכירה היטב את העניין מהקורסים שלי :). בהצלחה לך ולסטודנטים! סיון ל - שיחה 11:02, 1 בפברואר 2018 (IST)
משמח מאוד לגלות עוד מרצים שמעבירים קורסים עם ויקיפדיה שאני לא מכירה. איפה אפשר לקרוא קצת יותר על הפעילות שלך? Shani - שיחה 11:26, 1 בפברואר 2018 (IST)
את יכולה לראות כאן. השנה נקיים "מחזור שני" של הקורס בסמסטר ב', כך שיתווספו עוד ערכים. סיון ל - שיחה 13:57, 1 בפברואר 2018 (IST)

חסימת טרול[עריכת קוד מקור]

נא לחסום טווח. זו יעל והיא ממשיכה. נדרשת חסימת טווח. • בקרה וייעוץשיחה • ט"ז בשבט ה'תשע"ח • 13:24, 1 בפברואר 2018 (IST)

טופל. Shani - שיחה 13:41, 1 בפברואר 2018 (IST)
עיינתי כעת ביומן החסימות על הטווח הספציפי הזה. לאור הממצאים שנתגלו, חושבני שחודש הוא זמן מועט מדי. • בקרה וייעוץשיחה • ט"ז בשבט ה'תשע"ח • 13:44, 1 בפברואר 2018 (IST)
אפשר להגדיל לעד חצי שנה, אבל לא יותר מזה. Shani - שיחה 13:49, 1 בפברואר 2018 (IST)

This Month in GLAM: January 2018[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: February 2018[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

בעיות בערך "מפרצת בטנית באבי העורקים"[עריכת קוד מקור]

היי שני,
אודה לך אם תסורי לערך שהועבר לא מזמן למרחב הערכים. יש שם בעיה משמעותית בטבלה בפרק "פרוגנוזה" ועניין נוסף שחוזר על עצמו בהערות השוליים. אני מניח שמדובר בעבודת ויקיזציה מסוימת, אבל אין לי זמן להתעמק בזה כרגע. יכול להיות שכל מה שצריך לעשות זה למחוק פרמטר כלשהו. בכל מקרה, אולי הסטודנט שכתב עוד יוכל לבצע את התיקון... בתודה, Ldorfmanשיחה 17:01, 15 במרץ 2018 (IST)

הי לירון. בהחלט אבדוק בימים הקרובים. הסטודנטים כבר עברו לסמסטר אחר אז אין להניח שיעבדו על זה. Shani - שיחה 17:18, 15 במרץ 2018 (IST)
תודה. חבל שאין הם מוצאים עניין במעקב אחר ערכים שכתבו. זה משהו שאולי ראוי לחדד בסוף הקורס - לספר ש"לערך יש חיים משלו" ושהם מוזמנים לשוב ולבקר בו מדי פעם, ולבדוק אם הושארו הערות בדף השיחה... במקרה הנוכחי, אם תשלחי לו מייל אולי הוא בכל זאת ימצא בזה עניין, לאור העובדה שחלפו שבועות ספורים מאז שסיים עבודתו. לשיקולך כמובן. Ldorfmanשיחה 17:32, 15 במרץ 2018 (IST)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[עריכת קוד מקור]

WMF Surveys, 21:33, 29 במרץ 2018 (IDT)

This Month in GLAM: March 2018[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

WMF Surveys, 04:31, 13 באפריל 2018 (IDT)

מזל טוב שני להולדת הבת[עריכת קוד מקור]

המון 🎂 🍻 מזל טוב! והמון SMirC-congrats.svg. תיהני מכל רגע. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 19:37, 17 באפריל 2018 (IDT)

תודה רבה רבה, חנה Hanay! משתדלים ליהנות מכל רגע איתה. 3> Shani - שיחה 22:54, 24 באפריל 2018 (IDT)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

WMF Surveys, 03:40, 20 באפריל 2018 (IDT)

Thank you for being one of Wikipedia's top medical contributors![עריכת קוד מקור]

please help translate this message into your local language via meta
Wiki Project Med Foundation logo.svg The 2017 Cure Award
In 2017 you were one of the top ~250 medical editors across any language of Wikipedia. Thank you from Wiki Project Med Foundation for helping bring free, complete, accurate, up-to-date health information to the public. We really appreciate you and the vital work you do! Wiki Project Med Foundation is a user group whose mission is to improve our health content. Consider joining here, there are no associated costs.

Thanks again :-) -- Doc James along with the rest of the team at Wiki Project Med Foundation 06:21, 26 באפריל 2018 (IDT)

This Month in GLAM: April 2018[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

טעות מחיקה[עריכת קוד מקור]

את הערך מישל ינקו לא ביקשתי למחוק, אלא את הטיוטות. נא להחזיר תודה. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 03:52, 24 במאי 2018 (IDT)

ממה שכתבת שם היה נראה שהעברת בטעות למרחב הערכים ואתה מבקש להשיב את הערך לטיוטה וזה מה שנעשה. אני רואה שהחזרת את הערך למרחב הערכים. אנא עדכן אילו טיוטות בדיוק אתה רוצה למחוק. Shani - שיחה 04:14, 24 במאי 2018 (IDT)
כן החזרתי, בהתחלה חשבתי שמחקת גם את הטיוטות. לגבי הטיוטות מחקת את כולם וזה בסדר, תודה. ישנם עוד 2 טיוטות ישנות שכעת מצאתי, הגשתי בקשה בוק:במ. בברכה ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 05:08, 24 במאי 2018 (IDT)

This Month in GLAM: May 2018[עריכת קוד מקור]

This month in GLAM logo.png
Headlines
 • Armenia report: GLAM meetings and collaborations
 • Australia report: GLAM Peak having impact & International Museum Day edit-a-thon
 • Belgium report: Public domain month celebration; Edit-a-thon Amnesty International Vlaanderen; Upcoming photo contest: Wiki Loves Heritage
 • Brazil report: New milestones for Brazilian GLAMs
 • France report: Bibliothèque universitaire de la Sorbonne; Laboratoire Latmos; Study day on photographic as heritage
 • Germany report: Two fantastic weekends with science fiction literature and the history of mining made audible
 • Ireland report: First Irish GLAM upload to Wikimedia Commons; Hunt Museum is first Irish GLAM to donate images to Wikimedia Commons
 • Italy report: Contests, webinair and meetings
 • Macedonia report: GLAM activities
 • Netherlands report: Women Tech Storm, GWToolset workshop and Wiki goes Caribbean
 • Norway report: Bodil Biørn and human rights
 • Portugal report: FEM's GLAM and Guinea-Bissau
 • Russia report: GLAM in Russia: need more contests
 • Serbia report: Wikipedian in residence in the Museum of Yugoslavia
 • Sweden report: Democracy; Museum of World Culture
 • UK report: Scottish Library and Information Council
 • USA report: AfroCROWD Wikipedia Editor's Article on Doria Ragland Tops Wiki Search List For UK Royal Wedding: Libraries Key in her Wikipedian Journey
 • Wikipedia Library report: Books & Bytes
 • Wikidata report: EuropeanaTech conference, Lexicographical data, plus all your usual news
 • WMF GLAM report: Recent travels; Structured Data on Commons updates
 • Calendar: June's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

קולות הקהילה[עריכת קוד מקור]

שלום, שני. אני רוצה לחקור קולות של קהילה בהקשר של טכנולוגיה ולמידה. הכוונה העיקרית -חקר דפי שיחות בהקשר הנתון. באילו מדורים את ממליצה להתמקד ? תודה ‏Anna Wolfson‏ • שיחה 09:27, 27 ביוני 2018 (IDT)

שלום, אנה. חוששתני שאינני יורדת לסוף דעתך. אני מבינה שאת רוצה לבחון דפי שיחה, אך לא מבינה למה הכוונה ב"מדורים"? כך או כך, זה תלוי בתחום שאת רוצה לחקור. בברכה, Shani - שיחה 12:30, 27 ביוני 2018 (IDT)
שלום,Shani. אנסה להסביר למה התכוונתי. רציתי לבחון את הקהילה בהקשרים שקשורים לחינוך, דרך ניתוח דפי שיחה, כאשר המטרה לבינתיים נראית כחקר דפי שיחות עבור הערכים, שכתבו תלמידי ישראל (לא סטודנטים). רציתי ראשית, לאפיין את הקהילה ואולי גם אראה זהות של מודרים מקהילה. לאחר מכן, חשבתי לקרוא את הדיונים שקשורים לדפים שהגדרתי (תלמידים) ולשמוע את הקולות (עמדות) בנושא המדובר. רציתי גם לבדוק האם לצד הקולות המדברים, אמצא גם הקולות המושתקים, האם בכלל התופעה קיימת. לבסוף, לאחר הניתוח חשבתי לנסות לבנות סוג של אב-טיפוס ל"ערך מוצלח" עבור התלמידים (על סמך הקולות הקהילה, כמובן. ועוד כמה השערות: האם תמצא השפעת הקהילה על חינוך ? האם קולות של קהילה בהקשר להערכים שכתבו התלמידים מגיעים לשטח ? האם על סמך ניתוח דפי שיחות ניתן לזהות אב טיפוס לכתיבת הערך, אשר יתרום להשערת הידע של הלומדים בכל נוגע לכתיבה אקדמית וחיזוק מיומנויות שפתיות-לשוניות ? ‏Anna Wolfson‏ • שיחה 10:40, 1 ביולי 2018 (IDT)
לא הבנתי חלק מההשערות, אבל חשוב מכך -- לא הבנתי מה בעצם את שואלת אותי? בברכה, Shani - שיחה 14:13, 2 ביולי 2018 (IDT)

This Month in GLAM: June 2018[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: July 2018[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: August 2018[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

אכיפת כללי ההתנהגות[עריכת קוד מקור]

שלום שני. בעקבות הדיון השבוע בבירורים, אני מבקש להפנות את תשומת לבך להתבטאות הבאה: "למראית עין נראה שיש פה ויקיפדים שרוצים לזרוע רוע ולהשליט טרור בויקיפדיה". תודה. נרו יאירשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ט • 01:57, 5 באוקטובר 2018 (IDT)

שלום, נרו יאיר. תודה על ההפניה. תוכל לתת לי קצת הקשר? אני מוצפת ולא עקבתי אחרי הדיון הזה. Shani - שיחה 02:01, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
לא דיון ארוך כל כך. הוא כנראה כועס על כך שיש מי שחושבים שאין חשיבות לערך, בניגוד לדעתו. נרו יאירשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ט • 02:06, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
כן, קראתי עכשיו. רוצה לוודא -- האם תייגת אותי כי מצאת את דבריו פוגעניים, או מכוונים אליך ישירות? ואם אכן כך, האם פנית אלי על מנת שאזהיר את המשתמש? Shani - שיחה 02:10, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
דבריו כמובן פוגעניים. יש להניח שהם מכוונים אליי, אבל זה כמובן לא משנה. כן, אני סבור שיש להזהיר אותו שבפעם הבאה ייחסם על דברים דומים. לדעתי אלו ביטויים חמורים לא פחות (למעשה יותר) מלקרוא למישהו "שקרן". נרו יאירשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ט • 02:14, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
הבנתי. אם כך אתחיל מהסוף -- אני לא סבורה שההערה של Avco123 דורשת חסימה. גם אינני מסכימה שהדברים שנאמרו חמורים יותר מאשר התנהגותו של דגש בדף השיחה של ציפי אליה רמזת. לא התרשמתי שאבקו מטיח האשמות במישהו ספציפי אלא מביע תסכול כללי מפרוצדורות תוך-ויקיפדיות שלדעתו פוגעות במיזם. למעשה, כל מה שהוא כותב עליו, חוויתי בעצמי בוויקיפדיה ואני יכולה להבין את התסכול שלו. מבחינתו, אנשים שאינם מבינים כמוהו בתחום עליו הוא כותב, מחליטים החלטות שאינן מושכלות (מחיקת הערך או החלטה על מיזוגו עם ערך אחר), על אף שמבחינתו ומבחינת אחרים שהשתתפו בדיון הערך ראוי. כל ניסיונו להסביר שהערך ראוי ושונה מהערכם הקיימים, נתקל בחומות התנגדות ובתשובות שמבחינתו אינן הגיוניות. יחסית לתסכול שלו, נראה שהוא בחר בזהירות את דבריו ולא התלהם או השתלח על אחרים כפי שקורה פעמים רבות מידיי בוויקיפדיה. עם זאת, אני מסוגלת להפריד ושמה בצד את העובדה שבאופן אישי אני קרובה יותר לגישתו המכלילנית מאשר לגישתך בהקשר הזה. אני בחנתי את דבריו גרידא. במקרה הזה לא התרשמתי שהוא מטיח האשמות במישהו ספציפי, אלא מציין עובדה כואבת. למרבה הצער אכן נתקלים שוב ושוב במשתמשים שאוהבים להתפלפל, להתווכח ולחרחר ריב במקום להיות עסוקים בעשייה חיובית ומכבדת. קיצורו של דבר -- היה והוא היה פונה אליך ומאשים אותך ישירות שאתה הוא זה שזורע רוע, או אז הייתי מתערבת ומבקשת ממנו לשמור על טון מכבד, גם אם אינו מסכים איתך. אך לא זה מה שקרה בדיון הזה ולכן לא אזהיר הפעם בחסימה עתידית. אני בוחרת לסיים בבקשה אליך -- ראשית, מאוד אשמח אם תמשיך לתייג אותי במקרים עתידיים בהם תמצא התנהגות בלתי הולמת בקהילה. שנית, כוויקיפד ותיק שתרם כ"כ הרבה, ראה דבר או שניים במזים הזה לאורך השנים, מכיר היטב את חוקי הקהילה ויודע להידיין באופן לוגי, אני סבורה שאתה נמצא בפוזיצייה מיוחדת לא רק לאתר התנהגות לא ראויה, אלא גם לסייע לפתור אותה. האם תסכים להתעקש מעט פחות בדיונים, גם כשהצדק איתך, לטובת תקשורת טובה יותר עם אחרים ורמת תסכול נמוכה יותר במיזם? אווירה טובה חשובה בעיניי יותר מאשר עוד ערך או פחות ערך בוויקיפדיה. יתרה על זאת, האם תסכים לקחת יותר חסות על ויקיפדים צעירים ממך, לסייע להם בעבודתם ולוודא שאתה עוזר להם להגיע לפתרונות כשהם נתקלים בבעיות? במילים אחרות, האם תסכים לקחת על עצמך תפקיד של מגשר ומקשר בקהילה? כבר זכיתי לראות ויקיפדים שעשו שינוי גישה, שינוי באופן הגישה למיזם, והייתי שמחה לראות אותך מגייס את האנרגיה והניסיון שלך לעשייה מהסוג הזה. בברכה, Shani - שיחה 03:07, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
Shani, תודה. ניסחת אותי בצורה הכי טובה. אני בהחלט רוצה שיעזרו לשפר ערכים בויקיפדיה, במקום לחפש סיבות למה הערך ראוי למחיקה. זאת תחרות בינלאומית ומסכמת את כל תהליך הבחירה של ישראל לפני התחרות ובתחרות ולדעתי כן ראוי לערך. Avco123 - שיחה 09:31, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
ההתפתלות כאן חמורה מאוד. ה״התנהלות״ של דגש הייתה שהוא הביא ראיות לכך שמשתמשת לכאורה לא אמרה אמת בכמה מקרים, ובסופן כינה את המשתמשת ״שקרנית״ (כי לדבריו היא שיקרה). כאן לעומת זאת, משתמש האשים עורכים שהם ״רוצים לזרוע רוע ולהשליט טרור(!) בוויקיפדיה״ - כי הם סברו שלערך אין חשיבות אנציקלופדית. דגש - שיחה 09:57, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
דגש, נראה שלא הבנת את כוונתי. דיברתי באופן כללי על כלל הערכים ואם תשים לב כשיש הצבעות מחיקה באיזה עמודה אני נמצא, אם לא היה ברור, אז נמצא בהשארת הערך, כדי לתת הזדמנות לויקיפדים אחרים להרחיב את הערך בהווה או בעתיד. Avco123 - שיחה 10:06, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
שני, אני מוצא את דברייך מאכזבים מאוד. את יוצאת מגדרך ללמד זכות על אבקו, בזמן שדגש לא זכה מצדך אפילו לקמצוץ מזה. אותו שפטת בחומרה רבה, לא ניסית לבדוק אולי הוא מתוסכל ובסך הכול הוא רוצה להסביר ונתקל בתשובות שמבחינתו אינן הגיוניות. ברור לחלוטין לאילו משתמשים אבקו מתכוון שם וכללי ההתנהגות אינם מותנים במה שמרגיש מישהו. במיוחד לא השתכנעתי מטענתך שמי שכותב על "ויקיפדים שרוצים לזרוע רוע ולהשליט טרור בויקיפדיה" - "בחר בזהירות את דבריו ולא התלהם או השתלח". ההפך הגמור. אולי אבחר גם אני בזהירות את דבריי, מבלי להתלהם חלילה: אני סבור שייתכן אולי שיש אצלנו ויקיפדים בעלי סטנדרטים כפולים. כמובן בלי להתייחס לאף אחד ספציפית.
על כל פנים, בנסיבות אלו לא נראה לי שאתייג אותך שוב, סביר להניח שכמו במקרה הנוכחי יצא מזה רק נזק וחיזוק לתוקפן. אשקול את זה שוב אם תפני פעם או פעמיים בבקשה דומה ("להתעקש מעט פחות גם כשהצדק איתך") גם למי שאת קרובה יותר לעמדותיהם. אולי למשל תיתקלי פעם בטעות בהתעקשות מצד ציפי או דוג'רית נניח, ותרצי להציע גם להן הצעות מעין זו, למרות שדעותיכן דומות מקרים רבים. יודעת מה, אולי עדיף להציע הצעות כאלה רק למי שאת קרובה לעמדותיו. זה יהיה הרבה יותר אפקטיבי, כי אז הצד השני יודע שההצעות שלך אינן כיסוי לעמדותיך העקרוניות.
בעניין גישור, ייתכן שאינך יודעת, עשיתי זאת פעמים רבות, גם לאחרונה. נרו יאירשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ט • 14:16, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
נרו יאיר, מדבריך עולה שרק אילו הייתי פוסקת במקרה שהבאת לפניי כפי שאתה חושב, היית מרוצה. אז אם הבאת את המקרה לפתחי רק כדי להוכיח שלדעתך יש לי סטנדרטים כפולים, חבל; אך אם פעלת ללא ציניות והבאת לפתחי את המקרה כי התרשמת שאכפת לי ממצבה של הקהילה ואני אדם בר דעת והגיוני, אשמח להמשיך איתך את הדיון ולהעמיד דברים על דיוקם. ראשית, לא יצאתי מגדרי. פנית אלי בעניין ספציפי וביקשת את דעתי, ובבחינת המקרה הזה לא ראיתי לנכון לאיים בחסימה. כן ביקשתי מאבקו להתנצל על ההתבטאות (לא כאן, אלא בשרשור אחר), כיוון שעל אף שהבנתי את התסכול שלו ועל אף שלא כיוון את דבריו לוויקיפד ספציפי, ויקיפדים נפגעו מדבריו, ועל כך יש להתנצל. אני שמחה לראות עתה שהוא עשה זאת. אשר להשוואה להתנהלותו של דגש, אינני חושבת שהיא במקומה, ואינני חושבת שיש להצדיק התנהלות לא נאותה אחת באחרת; אך אם אתה מעלה את עניין התנהלותו, אכן מצאתי אותה חמורה בהרבה. התבטאויותיו גבלו באלימות מילולית שכוונה ישירות לוויקיפדית פעילה בדף שיחתה. לא זאת ועוד, לא התרשמתי שהוא סובל מתסכול או שהוא מנסה להסביר את עצמו לאחרים. אמנם הוא עושה פעילות חשובה, אך לצערי בצידה ראיתי תבנית חוזרת של פעולות שגורמות מפח נפש לוויקיפדים אחרים. אף לא פעם אחת ראיתי שהתנצל או ניסה לגשר בדרך נעימה ולא צינית מול מי שחושב אחרת ממנו (ואנא תקן אותי אם אני טועה -- אשמח מאוד לדעת אם כן). אשר לסוגיית הסטנדרטים הכפולים -- ניחנתי, תודה לאל, במידה הגונה של ביקורת עצמית. אינני מוצאת שאני פועלת בצורת "איפה ואיפה" או שיש לי סטנדרטים כפולים כפי שעולה מדבריך. הבאת לפתחי מקרה אחד ובמקרה הזה לא הסכמתי עם דעתך. אך זהו מקרה אחד ואתה בוחר להשליך ממנו על הכלל. זה מצער, אך זו כמובן החלטה שלך. הצעתי בעיניה עומדת -- המשך נא להביא בפני מקרים כאלה, ואבדוק אותם כל מקרה לגופו. היה ואתרשם שמישהו פעל לא נכון, גם אם הוא קרוב לדעותי האישיות, אפעל בנושא. כך או כך, אם תחליט לפנות אלי בעתיד, תהיה צריך לקבל את העובדה שאני בוחנת כל מקרה לגופו ושייתכן שדעותיי יהיו שונות משלך. ואחרון חביב -- שמחה מאוד לשמוע שאתה עוסק בגישור. זה הולם לעניות דעתי את הניסיון שלך וייטב אם תעשה זאת אף יותר, כולל חניכה. שבת שלום וברכה, Shani - שיחה 17:44, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
לא, לא הבאתי את המקרה כדי להוכיח משהו. חשבתי בהחלט שתגיבי באופן שוויוני ודומה לזה שבו התייחסת להתבטאות של נדנד; כי קודם לכן כבר לא הייתי בטוח אם בכלל חוסמים על התבטאויות. כלפי נדנד היית הרבה יותר תקיפה. במקרה שלו לא פנית לציפי בבקשה שתבין למה הוא מתבטא כך, אלא נזפת בו. כתבת לי שם שאם אני נתקל בבריונות בלתי מטופלת אני מוזמן לפנות אלייך, ולכן פניתי. אני מבין עכשיו שאחר שחיזקת את עמדתו של אבקו בוויכוח הזה ונתת לגיטימציה להתבטאות שלו (גם אבקו וגם אני הבנו בדיוק כך את דברייך), ביקורת פנה אליו בדף שיחתו וכתב לו את מה שאת היית צריכה לכתוב מלכתחילה, וכשלת. הוא עוד ניסה להפנות את ביקורת למה שכתבת כאן, כדי שיבין שהוא צודק וההתבטאות שלו הייתה ראויה. בשלב הזה התעשתת והצטרפת לעמדה המוצדקת של ביקורת. מוטב מאוחר מלעולם לא.
כמדומני שלא התייחסת להצעתי למעלה בעניין המקרים שבהם ראוי לפנות למשתמשים בבקשה שלא יתעקשו. נרו יאירשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ט • 15:27, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
לא. לא כשלתי. פעלתי בדרך אחרת ממה שנראת לך, אך כזו שהולמת את שיקול דעתי במקרה הספציפי הזה, ומבחינתי המקרה הזה הסתיים בהצלחה מכמה סיבות -- ראשית, אני תקווה שהבנת שיש דרך אחרת לראות את המקרה הזה מאשר זו שלך, ועל אף זאת אנחנו ממשיכים בשיח מכבד; שנית, כיוון שהיו שנפגעו מההתבטאות שלו, אבקו התנצל על הפגיעה; ושלישית, ההתכתבות הסתיימה באווירה נעימה באופן יחסי ועם מינימום יחסי של דרמה. בספר שלי זו הצלחה. כן חשוב לציין שגם אתה וגם אבקו פירשתם לא נכון את דבריי -- מטרתי מעולם לא היתה לחזק צד כזה או אחר בדיון (שבו לא השתתפתי). אתה טעית כשפירשת את תשובתי כתמיכה באבקו, כשכל מה שעשיתי מבחינתי היה קודם להבין את פרטי המקרה, מדוע אתה פונה ומה אתה רוצה, ולאחר שהבנתי שאתה מבקש איום בחסימה הסברתי מדוע זה לא נכון בעיני ואיך התרשמתי ממה שקרה בדיון. אבקו טעה, כשחשב שזה שאני מבינה מה הוביל אותו כשכתב את הדברים אומר שאני נותנת לגיטימציה לשיח לא מכבד. תן דעתך שברגע שכתבת שנפגעת מהתנהלותו, עמדתי לכתוב אליו באופן אישי ולהציע שייתנצל, אך עד שהגעתי לכך, ביקורת הקדים אותי וברגע שראיתי מה כתב אבקו בתשובה, העמדתי אותו על טעותו. לא תמיד מתאפשר להיות מול המחשב ולהשיב בזמן אמת. לכן, ייטב אם תניח כוונה טובה ותסמוך על שיקול דעתו של מי שאתה פונה אליו. בחירת מילים כמו "כשלת", "התעשתת" וכדומה, אינה מייצרת שיח ענייני או נעים, ואינה מניחה כוונה טובה או ניטרליות בשיח. אשר למקרה של נדנד -- שוב מדובר בהשוואת מקרים שונים אחד מהשני, אך כיוון שהעלת את העניין, אשיב שאכן במקרה של התבטאויותיו לא היה צורך לשאול, כי התנהגותו היתה ברורה, הופנתה למשתמש ספציפי, ותוך התעלמות ברורה ממה שמספר וויקיפדים כתבו לו בשיחה. ואחרון חביב, כמדומני השבתי על זה כשכתבתי: "המשך נא להביא בפני מקרים כאלה, ואבדוק אותם כל מקרה לגופו. היה ואתרשם שמישהו פעל לא נכון, גם אם הוא קרוב לדעותי האישיות, אפעל בנושא." הוא האמור גם לגבי התעקשויות. לא פעם ולא פעמיים פניתי לוויקיפדים בבקשה לא להתעקש בדיונים כשנראה לי שצד אחד מגזים יתר על המידה. אני עומדת מאחורי מילותיי וכך אמשיך לפעול. אני תקווה שזה מניח את דעתך, אך אם יש עוד משהו לא ברור, אשמח להשיב. ברכות לשבוע טוב, Shani - שיחה 22:31, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
סליחה שאני מגיב באיחור, אבל לא הנחת את דעתי ואני סבור שדבריי למעלה נכונים. כששני הצדדים הבינו את דברייך כתמיכה ברורה באחד מהם - כנראה שזה הרושם הברור שיצרת, וכדאי שתבדקי לעתים גם את עצמך. את מוזמנת להסב את תשומת לבי בפעמים הבאות שבהן תעירי דווקא למי שדעותיו דומות לשלך. הרי לא ייתכן שמי שבעלי דעות דומות לשלך לעולם אינם מתעקשים, וכפי שכתבתי - זה גם יהיה הרבה יותר יעיל. היה ואתרשם שטעיתי - לא אהסס לומר זאת. נרו יאירשיחה • ו' בחשוון ה'תשע"ט • 20:27, 15 באוקטובר 2018 (IDT)

בקשה קטנה[עריכת קוד מקור]

היי, תוכלי לחסום כמה מהמשחיתים האחרונים? תודה. אלעדב. - שיחה 11:39, 9 באוקטובר 2018 (IDT)

כן, בדיוק ראיתי ועובדת על זה. פשוט באמצע העבודה. טיפה סבלנות. :) Shani - שיחה 11:43, 9 באוקטובר 2018 (IDT)
אני דווקא מחכה בסבלנות עד שאחד המפעילים יופיע ב"שינויים אחרונים" לפני שאני מבקש, ואז כמובן מופיע גם חוק מרפי (או במקרה הזה Assayas) ומתחיל לחסום... תודה בכל מקרה. אלעדב. - שיחה
כן, עבדנו במקביל. מקווה שיותר שקט עכשיו. Shani - שיחה 11:52, 9 באוקטובר 2018 (IDT)

This Month in GLAM: September 2018[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
 • Albania report: Collections of Museums in Albania
 • Armenia report: GLAM+Wikidata
 • Australia report: WikiTour AU
 • Brazil report: Developing tGLAM: a landing-page generator for GLAM initiatives
 • France report: European Heritage Days; Linked data for archaeology; Paris: Edit-a-thon at Mobilier National
 • Germany report: History of Women and Democracy, Wikipedia-Culture-Ambassadors and two GLAM-on-Tour-stations in just four weeks
 • Macedonia report: Wiki camps in Macedonia
 • Malaysia report: Wikipedia for Galleries, Libraries, Archives and Museum
 • Mexico report: Open GLAM Mexico 2018
 • Netherlands report: >20,000 press photographs 1940-1990 uploaded, GLAM Wiki Meeting, Aerial Photographs, GLAM-Wiki Manual & Wikipedia Course for Historical Societies
 • Norway report: Women in Red; Researhers Days 2018; The 2019 edition of #wikinobel
 • Poland report: Archival photographs and literary knowledge enrich Polish Wikipedia
 • Serbia report: Impact of GLAM seminars: Decentralization of GLAM activities
 • Sweden report: Wikidata P3595 Biografiskt lexikon för Finland; Student Project at the Nordic Museum; Learning about sources on Swedish Wikipedia
 • UK report: Botanical illustrations and Wiki Loves Monuments in Scotland
 • USA report: Back to school
 • Wikipedia Library report: Books & Bytes–Issue 30, August–September 2018
 • Wikidata report: Wikidata Tour Down Under
 • Calendar: October's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 08:29, 13 באוקטובר 2018 (IDT)

This Month in GLAM: October 2018[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
 • Belgium report: Erbstuecke edit-a-thon; Women in Tech edit-a-thon; Wiki Club Brussels; Wikidata workshop + party
 • Brazil report: "There is no reason not to participate in a GLAM-Wiki initiative": an interview with the director of the Museum of Veterinary Anatomy
 • Estonia report: Estonian art and geoscience collections finding their way to Commons
 • Finland report: (RE)Photographic autumn
 • France report: GLAMWiki 2018 Tel Aviv; City of Grenoble
 • Germany report: GLAMorous Conferences
 • Netherlands report: ‘More Gelders Heritage available via Wikimedia’ by Erfgoed Gelderland; Writing week Friesland; Wiki Techstorm
 • Norway report: Wiki Loves Monuments and wikinobel
 • Poland report: Heirlooms - locally and internationally
 • Serbia report: The growing GLAM
 • Sweden report: Roundtripping Project, Books Import and Wikidata Imported to SOCH
 • Switzerland report: Built heritage conservation on Commons; les sans pagEs at a Modern art museum
 • UK report: Wikidata in Oxford
 • USA report: Wikiconference North America Culture Crawl
 • WMF GLAM report: Documentation survey, Structured Data on Commons consultations, blog posts and conferences
 • Calendar: November's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: November 2018[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
 • Albania report: Wiki Photo Walk Albania 2018; Wiki Loves Monuments Albania
 • Armenia report: Singing Wikipedia; Photographs by Vahan Kochar
 • Brazil report: Diverse milestones for the Brazilian community
 • Denmark report: Intercontinental digitisation efforts
 • Estonia report: Making contacts both internationally and in Estonia
 • Finland report: Art and edit-a-thons
 • France report: Bibliothèque publique d’information; 3D museum collections on Wikimedia Commons
 • Indonesia report: Conserving and digitizing texts in West Sumatra
 • Macedonia report: Wiki Training at National and University Library "St. Clement of Ohrid"
 • New Zealand report: Equity, Wikidata, and the New York Times
 • Norway report: Collaboration with The National Archives of Norway
 • Philippines report: Wiki Loves Art
 • Poland report: Archival image uploads, student collaborations and international projects
 • Serbia report: Photo finish of the WIR's
 • Sweden report: The Swedish Performing Arts Agency; Library data starts to take shape; Learning Wikipedia at the Archives; Wikimedia Commons Data Roundtripping
 • UK report: Sum of All Astrolabes
 • USA report: Wikidata Workshop at Pratt School of Information; Wikidata Presentation for the New York Technical Services Librarians; Wikipedia Asian Month; Cleveland Park Wikipedia Edit-a-thon; Historic Ivy Hill Cemetery Workshop
 • Wikipedia Library report: Books & Bytes–Issue 31, October–November 2018
 • WMF GLAM report: Welcoming Satdeep Gill; Structured Data on Commons; WikiCite
 • Calendar: December's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

מיזם רפואה ו{{מחלה}}[עריכת קוד מקור]

שלום. בזמן האחרון אני רואה ערכים רבים הנכתבים כחלק ממיזם באוניברסיטת תל אביב בנושאי הרפואה. לצערי, ערכים רבים נכתבים עם שגיאות פרמטריות, דבר הגורם לכך שחלק מהמידע לא מופיע או להופעת מידע חסר או שגוי. מאחר שאני מניח שאת מכירה את העבודה מקרוב אשמח לשמוע לדעתך איזה פרמטרים חסרים ב{{מחלה}} על מנת שאפתח דיון להוספתם. בנוסף, אם את צריכה עזרה נוספת בנושא התבניות אשמח לעזור לך. בברכה, זאב קטןשיחה • ב' בשבט ה'תשע"ט • 14:42, 8 בינואר 2019 (IST)

שלומות, זאב קטן. מזמן לא שוחחנו. :) אתה צודק. ראשית, הערכים האלה אמורים לעלות עם תבנית "בעבודה אקדמית", בדיוק כדי שאני אוכל לעבור עליהם ולתקן דברים כאלה. בגדול, השגיאות נובעות מהבדלים בין תבנית מחלה באנגלית לזו שיש לנו בעברית. הפרמטרים שונים, ולמרות שהסברתי שוב ושוב שיש הבדלים ואי אפשר לתרגם אוטומטית ולהוסיף אילו פרמטרים שרוצים, הסטודנטים לא מפנימים את הניואנסטים של התבניות ומתרגמים מה שהם מוצאים באנגלית. תופעה נוספת של שגיאות פרמטיות שקורת שוב ושוב קשורה בתבניות שמופיעות בוויקיפדיה האנגלית בהערות שוליים.למרות שאני מנחה אותם ליצור מחדש את הערות השוליים ולא לעשות "העתק הדבק" ולתרגם חלקים, לא תמיד הם עושים את זה ואני נתקלת בעיקר בשגיאות של תבנית ספר, או תבנית מאמר.אם נוכל שתהיה אחידות פרמטרית בין התבניות באנגלית ובעברית, הרבה מאוד בעיות יפתרו. זה נכון לא רק לתבנית מחלה, אלא גם לתבניות על אנשים - סופרים, שחקנים וכו'. אני עמוסה מידי כדי להוביל שינוי כזה, אך אם אתה יכול לסייע בכך זה יהיה נהדר. ברכות לשבוע טוב, Shani - שיחה 13:24, 9 בינואר 2019 (IST)
ערב טוב. היו כבר כמה דיונים בנושא הזה ובגדול הוחלט שלא נשנה את הפרמטרים שלנו כך שיהיו זהים לפרמטרים באנגלית, כך שמה שאת מציעה לא יעבור. לעומת זאת, אם הסטודנטים מעלים הצעה לכמה פרמטרים להוסיף באחת התבניות את זה אפשר לסדר. (למשל בתבנית מחלה ראיתי שסטודנטים רבים הוסיפו את הפרמטר משך, אולי אפשר יהיה להוסיף אותו לתבנית) בברכה, זאב קטןשיחה • ד' בשבט ה'תשע"ט • 22:07, 10 בינואר 2019 (IST)
זאב קטן, בסדר גמור. בחודשיים הקרובים אעשה בדיקות קרובות של על הערכים ואם יהיו דברים שיחזרו על עצמם שוב ושוב, אעדכן. בברכה, Shani - שיחה 22:11, 10 בינואר 2019 (IST)

This Month in GLAM: December 2018[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
 • Armenia report: Cooperation with Yerevan Drama Theatre Named After Hrachia Ghaplanian; Singing Wikipedia (continuation); Photographs by Vahan Kochar (continuation)
 • Australia report: 2019 Australia's Year of the Public Domain
 • Belgium report: Writing weeks German-speaking Community; End of year drink; Wiki Loves Heritage photo contest
 • Brazil report: Google Art and GLAM initiatives in Brazil
 • India report: Collaboration with RJVD Municipal Public Library
 • Italy report: Challenges and alliances with libraries, WLM and more
 • Macedonia report: Exhibition:"Poland through photographs" & Wikipedia lectures with children in social risk
 • Malaysia report: Technology Talk and Update on Wikipedia @ National Library of Malaysia
 • Portugal report: Glam Days '18 at the National Library of Portugal
 • Sweden report: Hats 🎩🧢👒🎓
 • UK report: Oxford
 • USA report: Holiday gatherings and visit to Internet Archive
 • Wikidata report: Wikidata reports
 • WMF GLAM report: Structured Data on Wikimedia Commons: pilot projects and multilingual captions
 • Calendar: January's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

מסדר ניקיון פירושונים[עריכת קוד מקור]

שלום שני, אני עוסק במרץ במסדר ניקיון פירושונים. מצאתי שם למעלה מעשרה שקשורים לערכים של הקורס הנוכחי באוניברסיטה. השארתי להם הודעה בדף השיחה של הערך עם הסבר לקישור נכון. אולי כדאי להפיץ הודעה גורפת לקורס לוודא שאין להם הפניה לפירושונים וגם שיבדקו את דף השיחה שלהם ? תודה Hexagone59 - שיחה 13:23, 12 בינואר 2019 (IST)

שלומות, Hexagone59. תודה על העבודה החשובה! אפיץ, אבל אני בספק אם הם יעשו משהו ב"חופשת הסמסטר". אמנם יש תבניות בעבודה, אך יש לך אישור ממני פשוט לתקן כשאתה רואה משהו כזה. יחסוך לי עבודה בבדיקות. :) בברכה, Shani - שיחה 14:14, 15 בינואר 2019 (IST)
בוצע. נשאר ערך אחד ברשימת הבודדים אחרי ניקיון של 150. אולי תוכלי להציע משהו לגבי שאלתי ב:שיחת ויקיפדיה:מסדר ניקיון/פירושונים#להציל את בודהה תודה , להת' Hexagone59 - שיחה 19:51, 15 בינואר 2019 (IST)

מחיקת הדף שיצרתי ״אילון אלמוג״[עריכת קוד מקור]

רציתי לדעת למה מחקת את הדף? הוא היה עדיין בשלבי עריכה... Roydahan3 - שיחה 16:24, 4 בפברואר 2019 (IST)

שלום, Roydahan3, וברוך הבא לוויקיפדיה. כאשר ערך עדיין בשלבי עבודה, אנו נוהגים לערוך במרחב טיוטת המשתמש ולהעביר למרחב הערכים רק כאשר הוא מוכן. במקרה והוא כבר כמעט מוכן אך עדיין יש פה ושם עריכות, ניתן להעלות אותו למרחב הערכים עם תבנית {{בעבודה}}, מה שיסמן לוויקיפדים שהוא עדיין לא מוכן. מציעה שתפתח טיוטה ותעבוד בה עד שהערך יהיה מוכן. בהצלחה! Shani - שיחה 16:54, 4 בפברואר 2019 (IST)

This Month in GLAM: January 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

שיחת משתמש:Domian Hallaq/סרטן ראות של תאים לא קטנים[עריכת קוד מקור]

רק לתזכורת. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 16:14, 6 במרץ 2019 (IST)

This Month in GLAM: February 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
אני שולחת ויקי אהבה כדי שיהיה כאן קצת יותר נעים. חושבת שפעילותך חשובה, טובה ומשמעותית. מאחלת לנו עוד עורכים כמוך. דריה - שיחה 09:38, 13 במרץ 2019 (IST)
דריה, תודה רבה, יקירה. הארת את יומי. ויקי-אהבה חזרה, עם ד"ש חם לבעלך וליאיר. :) Shani - שיחה 16:28, 13 במרץ 2019 (IST)

יש לי שאלה[עריכת קוד מקור]

האם אני יכול ליצור מחדש ערכים שנמחקו בעבר?--84.108.7.88 15:48, 19 במרץ 2019 (IST)

כן, אך עליך להקפיד לעשות זאת על פי כללי הקהילה, היינו, כתיבה ניטרלית, לא מוטה ולא פרסומת, שאינה מפרה זכויות יוצרים, ושיש בה מקורות (הערות שוליים) שעליהם התבססת בכתיבה. בהצלחה! Shani - שיחה 15:55, 19 במרץ 2019 (IST)
לתשומת לב: אם הערך נמחק בעבר בעקבות דיון חשיבות או בעקבות הצבעת מחיקה, יש נהלים מסויימים כדי לשחזרו: צריך להראות קודם בדף השיחה של הערך שינוי נסיבות מהותי מאז המחיקה המצדיק את שחזור הערך, ולהשיג לכך הסכמה רחבה בדיון. אם לא, ובתנאי שעברה שנה מהמחיקה, ניתן לפתוח הצבעת שחזור אם יש חמישה בעלי זכות הצבעה התומכים בכך. אם הערך נמחק ללא דיון חשיבות רשמי, אפשר ליצור אותו מחדש ללא פרוצדורות מיוחדות, בתנאי, כמובן שהוא כתוב היטב. בהצלחה, Dovno - שיחה 15:59, 19 במרץ 2019 (IST)

מחיקת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום רב, שמי yali0607 ואני תלמיד תיכון. ביקשו מאיתנו במסגרת בית הספר לכתוב ערכים לוויקיפדיה. אני בחרתי לכתוב את משרד ל. עמידור ושות' שהוא משרד עורכי הדין הראשון בארץ בתחום הפינוי בינוי. את/ה הורדת לי את הערך בטענה שזו פרסומת. אשמח לקבל הסבר שכן ביססתי את הערך על מקורות רבים אותם צירפתי בהערות השוליים. אשמח להסבר על הורדת הערך. תודה. Yali0607 - שיחה 18:04, 19 במרץ 2019 (IST)

שלום, Yali0607 וברוך הבא לוויקיפדיה! תמיד שמחה לראות כאן תלמידים. העברתי עתה את תוכן הערך שכתבת לטיוטה תחת מרחב המשתמש שלך על מנת שתוכל להמשיך לעבוד עליה ולהסיר את הטון הלא ניטרלי שבו הערך כתוב. אני תוהה באיזה בית ספר אתה, והאם הנחו אתכם לגבי כתיבה בוויקיפדיה לפני שכתבתם את המטלה הזו? בברכה, Shani - שיחה 20:40, 19 במרץ 2019 (IST)

This Month in GLAM: March 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
 • Albania report: WikiFilmat SQ - new articles about the Albanian movie industry!
 • Armenia report: Art+Feminism+GLAM, Collaboration with Hovhannes Toumanian museum
 • Australia report: Art+Feminism 2019 in Australia
 • Brazil report: The GLAM at USP Museum of Veterinary Anatomy: a history of learnings and improvements
 • Colombia report: Moving GLAM institutions inside and outside Colombia
 • Czech Republic report: Edit-a-thon Prachatice
 • France report: Wiki day at the Institut national d'histoire de l'art; Age of wiki at the Musée Saint-Raymond
 • India report: Gujarat Vishw Kosh Trust content donation to Wikimedia
 • Italy report: Italian librarians in Milan
 • Macedonia report: WikiLeague: Edit-a-thon on German Literature
 • Netherlands report: WikiconNL, International Womens Day and working together with Amnesty, Field study Dutch Libraries and Wikimedia
 • Serbia report: Spring residences and a wiki competition
 • Sweden report: UNESCO; Working life museums; Swedish Performing Arts Agency shares historic music; Upload of glass plates photographs
 • UK report: Wiki-people and Wiki-museum-data
 • USA report: Women's History Month and The Met has two Wikimedians in the house
 • Wikidata report: Go Siobhan!
 • WMF GLAM report: Structured Data on Wikimedia Commons; Bengali Wikisource case study
 • Calendar: April's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: April 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

מליודוסיס[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Esh77,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "מליודוסיס" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Alon112 - שיחה 03:11, 10 במאי 2019 (IDT)

תודה, אלון. הסרתי את התבנית. Shani - שיחה 17:49, 10 במאי 2019 (IDT)
תודה רבה :) Alon112 - שיחה 18:00, 10 במאי 2019 (IDT)

הרשאה כמפעילה[עריכת קוד מקור]

שלום שני, מסב את תשומת לבך כי לפי ויקיפדיה:מפעיל מערכת/לפי ותק, חלף המועד שבו יש להעלות את הרשאותייך כמפעילה להצבעה חוזרת. שבת שלום, Amiroשיחה 08:14, 18 במאי 2019 (IDT)

הקדמת אותי. שני, האם ברצונך להמשיך לשמש כמפעילה? • חיים 7שיחה • 22:50, 19 במאי 2019 (IDT)
Amiro, וחיים יקרים, תודה לשניכם. חיים, אשמח להישאר מפעילה, אך פספסתי את הזמן לבקש הארכה לפני שמסתיים המועד (הייתי בכנס בחו"ל וזה עתה שבתי). עתה משחזרתי, כיצד תמליצו להתקדם? Shani - שיחה 00:02, 20 במאי 2019 (IDT)
לא צריכה להיות בעיה. גם יונה פספס לאחרונה את מועד בקשת ההערכה (בחודש), ופשוט הגיש את עצמו באיחור להצבעה בדף מפעיל נולד. Dovno - שיחה 00:27, 20 במאי 2019 (IDT)
כפי Dovno ציין, תתעלמי ממימד הזמן, פשוט להעמיד את עצמך לבחירה כעת • חיים 7שיחה • 15:20, 20 במאי 2019 (IDT)
שלושה דיונים במקביל זה לא רעיון טוב. לא יקרה כלום אם תחכי ימים ספורים. דגש — 18:23, 20 במאי 2019 (IDT)

שני, בוקר טוב. אנא פתחי דיון במפעיל נולד לאישרור הרשאות המפעיל או הסרתן. זה קל ופשוט, ראי מה שכתב עוזיאל בתחילת הדיון בעניינו, ועשי משהו דומה בפסקה חדשה. תודה מראש. ביקורת - שיחה 09:54, 28 במאי 2019 (IDT)

בוקר אור, ביקורת. בדיוק התכתבתי עם ערן. אני בשבוע עמוס, גם עם הבחירות לקרן, אז ברשותכם, אעשה זאת בימים הקרובים, לא יאוחר מתום השבוע הקרוב. Shani - שיחה 09:57, 28 במאי 2019 (IDT)
הי, תזכורת. בריאן - שיחה 10:51, 2 ביוני 2019 (IDT)
הי, בריאן. לא שכחתי. :) בוצע. Shani - שיחה 13:14, 2 ביוני 2019 (IDT)

שיחה:אוקסיקודון[עריכת קוד מקור]

שלום שני, אנא ראי את התייחסותי למשפט הפתיחה בערך שנכתב במסגרת קורס לרפואנים. תודה! דב ט. - שיחה 09:09, 19 במאי 2019 (IDT)

ובהזדמנות זו, ברשותך עוד הערה בונה על הערך. ראי עריכה זו [2]. בנוסח שהעלו הסטודנטים נכתב "במחקר חדש שהתפרסם...". כדאי להבהיר לכותבי הערכים שבדר"כ אין מקום בכתיבה אנציקלופדית לביטויי זמן יחסיים להווה (כגון "לאחרונה", "מחקר חדש") השכיחים במאמרים אקדמיים ובתקשורת, אלא יש להבהיר את השנה שבה קרה אירוע כלשהו, למשל שנת הפרסום של מחקר. הניסיון מלמד שרוב הערכים לא יתעדכנו עם הזמן, כך שהניסוח "מחקר חדש" יכול להתנוסס בערך גם כשהמחקר יהיה כבר בן 5 או 10. דב ט. - שיחה 09:46, 19 במאי 2019 (IDT)
תודה רבה, דב ט.! זה כמובן משהו שמודגש בקורס שוב ושוב, אפילו יש שיעור שלם על כתיבה ניטרלית, ועדיין סטודנטים לעיתים שוגים לצערי. כך או כך, תודה על התרומות וההערות הבונות.:) Shani - שיחה 23:57, 19 במאי 2019 (IDT)
בשמחה. זה לא בדיוק עניין של כתיבה ניטרלית, בכתיבה אקדמית זה בהחלט תקין ומקובל להשתמש במונח כמו "מחקרים מהשנים האחרונות" או "לאחרונה". דב ט. - שיחה 09:52, 20 במאי 2019 (IDT)
כן, זה היה לא ברור מצידי -- בשיעור על כתיבה ניטרלית אנחנו מדברים באופן כללי על הטון הנכון של כתיבה אנציקלופדית וספציפית מזכירים את הדוגמאות הללו. Shani - שיחה 13:05, 20 במאי 2019 (IDT)

הגנה על הערך איילת שקד[עריכת קוד מקור]

היי, הגני בבקשה על הערך, בדחיפות. אלעדב. - שיחה 15:58, 2 ביוני 2019 (IDT)

שלום, אלעדב.. הגנתי לחודש הקרוב. בקשות כאלה כדאי מאוד להוסיף בבקשות מפעילים ולא בדף שיחה אישי, כך שעוד מפעילים יראו. אני לא תמיד לייד מחשב ויכולה לפעול מיידית וחשוב מכך, כדאי שעוד מפעילים ישימו לב שיש השחתות בערך הזה. בברכה, Shani - שיחה 16:13, 2 ביוני 2019 (IDT)
רק לשם הבהרה, הוספתי בדף הבקשות ממפעילים, אבל לאחר כמה דקות ראיתי שאת פעילה בדף השינויים האחרונים אז פניתי ישירות (לא מזמן כתבת: "כשפונים אלי באופן אישי לבקש סיוע (או אז אני משתדלת להגיב מהר)"...). אם לא היית פעילה באותו רגע, לא הייתי מבקש ממך. תודה בכל מקרה. אלעדב. - שיחה 15:50, 3 ביוני 2019 (IDT)
אהה, אם כך מצויין. רק רציתי לוודא.. :) Shani - שיחה 15:53, 3 ביוני 2019 (IDT)
אלעדב. שיניתי את ההגנה ליומיים (שיסתיימו מחר) כי עד כמה שראיתי מלחמת העריכה היא על סיום תפקידה כשרה וזה יכנס לתוקף מחר. אם לאחר מכן יהיו מלחמות עריכה על דברים אחרים (כן או לא הצטרפו לליכוד, למשל) ניתן יהיה לבקש שוב הגנה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:00, 3 ביוני 2019 (IDT)
מקובל עלי. תודה יונה. אלעדב. - שיחה 21:48, 3 ביוני 2019 (IDT)

מפעיל נולד[עריכת קוד מקור]

רציתי שתדעי שאני מכבד אותך, את עריכותיך ואת פועליך. נכון שההצבעה היא אישית ומן הסתם בטח הרגשת רע עם זה שהתנגדתי למינוי שלך (צר לי על כך מאוד). ההצבעה שלי קשורה לרחשי לבי ולעקרון אחר ולא ספציפית לעורך זה או אחר ולכן במצב של קונפליקט פנימי זה, יש בי שמחה אמתית שהרוב הגדול והדרוש תמך במינוי שלך לתפקיד, ברק. BAswim - שיחה 01:30, 4 ביוני 2019 (IDT)

שלום, ברק. ראשית, תודה רבה על ההודעה. ההצבעה אכן אינדיבידואלית, אך אני מאוד משתדלת לא לקחת את הדברים אישית. לאנשים שונים יש שיקולים שונים וכן ראיה שונה של מה כולל תפקיד מפעיל מערכת ומי ראוי לקבל כאלה הרשאות, כפי שעולה מהדיון במפעיל נולד. גיוון הוא עיקרון חושב בתנועה שלנו, והוא חשוב לי באופן אישי, כך שחשוב לי מאוד לתת מקום לדעות שונות, במיוחד כאלה השונות משלי (כל עוד הן נאמרות באופן מכבד שאינו כופה), כך שזה לגמרי בסדר מבחינתי שיש כאלה שתומכים ושיש כאלה שלא. זה הגיוני במיוחד גם לאור העובדה שברור לי שאינני "הוויקיפדית הסטנדרטית". עבודת ויקיפדים לרוב נמדדת (ומתוגמלת) על פי מספר עריכות, והנה אני באה ומציעה מודל שונה של התנדבות, כזה שקשה יותר לכמת במספרים. מי שמכיר אותי ואת פעילות הוויקי שלי יודע שאני חייה ונושמת ויקי באופן יומי. העניין הוא שהפעילות שלי ברובה קשה יותר למדידה (ככה זה כשעושים outreach - עוזרים לשנות תפיסות של אנשים, לייצר שותפויות ומלמדים אחרים) ובחלקה מתקיימת בתנועת ויקימדיה העולמית (לאו דווקא בוויקיפדיה העברית, אם כי היא לעיתים משפיעה עליה באופן עקיף). עם זאת, אני עוקבת אחרי מה שקורה כאן, גם כשאין לי זמן להתערב, ומכירה את מרבים האנשים בקהילה ואת ההיסטוריה שלה לא רע. מאוד שמחה לראות שלמרות הכל הקהילה תומכת בדרכי התנדבות מגוונות למיזם שלנו, ומקבלת את מודל ההתנדבות שאני מציעה למרות שהוא פחות מדיד ולמרות שאין לי הרבה זמן פנוי. תמיכת הקהילה ושיתופה במיזמים שאני מריצה תמיד היו אחד הדברים שהיו לי הכי חשובים בפעילות שלי, ואני לוקחת ברצינות את האמון שהקהילה נותנת בי ובשיקול הדעת שלי בכך שהיא תומכת בהשארתי כמפעילה. אני תקווה שזה ישאר כך עד סוף ההצבעה ושהבירוקרטים אכן יאשרו. ימים יגידו. :) בינתיים, המשך שבוע טוב ופעילות פורה, Shani - שיחה 02:35, 4 ביוני 2019 (IDT)
תודה על המענה הרציני. BAswim - שיחה 10:48, 4 ביוני 2019 (IDT)

This Month in GLAM: May 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

שיחה:תסמונת די-ג'ורג'[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה, אודה לעזרתך בעניין הבקשה שהועלתה בדף הנ"ל. רוב תודות.

This Month in GLAM: June 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

הזמנה להשתתפות במיזם "ספרות במסך"[עריכת קוד מקור]

היי יעלי, מה שלומך? אני יותר מאשמח אם תצטרפי למיזם "ספרות במסך" ותתרמי את הידע שלך בכתיבת ערכים על יצירות ספרותיות, סופרים, סרטים וסדרות.
בברכה, GUNR7229 - שיחה 15:47, 11 ביולי 2019 (IDT)

This Month in GLAM: July 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: August 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: September 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
 • Colombia report: The GLAM team from Wikimedia Colombia in OpenConLatAm
 • Finland report: Photographs and events
 • France report: European Heritage Days
 • Indonesia report: Image donation by Indonesian Air Force
 • Italy report: Wikimedia Italia Summer School
 • Sweden report: Open cultural heritage; More libraries in Africa on Wikidata; Global MIL Week 2019 Feature Conference; Kulturhistoria som gymnasiearbete; Wiki Loves Monuments
 • UK report: Oxford, Khalili Collections and Endangered Archives
 • USA report: Hispanic Heritage and Disability Awareness Month
 • Special story: Help the Movement Learn about Content Campaigns & Supporting newcomers in Wikidata training courses!
 • Wikidata report: Tie a knot in your handkerchief
 • WMF GLAM report: GLAM Manager Role Announced!
 • Calendar: October's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: October 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: November 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: December 2019[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: January 2020[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

This Month in GLAM: February 2020[עריכת קוד מקור]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
 • Armenia report: Wiki project on Museums with My Armenia
 • Brazil report: Moreira Salles Institute GLAM initiative in Brazil
 • Finland report: The Helsinki then and now exhibition
 • France report: GLAM related blogposts
 • Indonesia report: Proposing collaboration with museums in Bali; First Wikisource training in the region
 • Netherlands report: Students write articles about Media artists, Public Domain Day 2020, Wiki Goes Caribbean, WikiFridays at Ihlia - Wikimedia Nederland in January & February 2020
 • Norway report: Wikipedia editing workshop with the Norwegian Network for Museums
 • Serbia report: Great dedication of librarians
 • Sweden report: Historic photos; Support for international Wikimedia community; Library training tour; Many GLAMs improved on Wikidata
 • UK report: Kimonos and Khalili
 • Ukraine report: Winning photos Wiki Loves Monuments shown in different cities; Libraries Lead an All-Ukrainian Challenge
 • USA report: Black History Month and Open Access Anniversaries
 • Structured Data on Wikimedia Commons report: Summary of pilot projects, and what's next
 • Wikidata report: Leap into Wikidata!
 • WMF GLAM report: New Team Leadership, GLAM-Focused Grants Review, OpenGLAM Declaration Research
 • Calendar: March's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

קבוצת דיסקורד ויקיפדית בנושא רפואה[עריכת קוד מקור]

היי שני, הקמתי היום קבוצת דיסקורד לויקיפדיה העברית ופתחתי בה ערוץ בנושא "רפואה". עברתי מעט על עריכותייך ואני חושב שאת תוכלי לתרום המון אם תצטרפי לקבוצה זו. אשמח אם תשקלי זאת בחיוב. הקישור להצטרפות לקבוצה הינו https://discord.gg/k6zTKpm, בתודה יאצקין52 - שיחה 17:12, 17 במרץ 2020 (IST)

הי, יאצקין52. אשמח מאוד להצטרף למשהו כזה, אך חייבת לשאול -- מדוע בפלטפורמה כ"כ לא נוחה? האם שקלת קבוצת פייסבוק, טלגרם או ווטסאפ..? תודה על ההבהרה, וכל הכבוד על היוזמה! Shani - שיחה 17:15, 17 במרץ 2020 (IST)
אכן שקלתי, בפייסבוק יש דרישה להשתמש בשם מלא, בוואטסאפ/טלגרם יש דרישה למספר טלפון. בדיסקורד כמו בויקיפדיה, זה אנונימי ולא חייבים אימייל או פרטים אישיים. יאצקין52 - שיחה 17:20, 17 במרץ 2020 (IST)

בקלווה בשבילך![עריכת קוד מקור]