שיחה:תעשייה ביטחונית בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בערך מופיע המשפט הבא:"עקב חרמות ואמברגואים". אודה לכם אם תאירו את עיני בקשר להבדל בין חרם לאמברגו (אם יש). כמו כן נדמה לי שהמילה "חרם" ברבים היא "חרמים" ולא "חרמות". בברכה, בני Cossack 23:01, 19 אוקטובר 2005 (UTC)

להוריד את הסוגריים מפיסקת הפתיח[עריכת קוד מקור]

בעקבות ההערה של אורי מכיכר העיר, פרק ההקדמה של ערך צריך להיות קצר וקולע, אין בו מקום להערת סוגריים המשתרעת על 5 שורות. בנוסף הפתיח לא מדייק לגמרי - לא כל הנשק המיוצר בארץ שבו נעשה שימוש על ידי הצבא הוא 'נשק הפתעה': היום צה"ל מתבסס על טנקי המרכבה, ומשתמש הרבה ברובה ה'תבור', בעבר היה שימוש נרחב מאוד ב'גליל'- אלו ממש לא נשק הפתעה! טוקיוני 19:10, 10 בנובמבר 2009 (IST)

הועבר מכיכר העיר[עריכת קוד מקור]

לאחרונה מספר אנונימים (לא ממש הצלחתי להבין כמה) מנהלים איזו שהיא... מלחמת עריכה(?)... בערך "פיתוח אמצעי לחימה בישראל" בנוגע לסיוע הבטחוני של ארה"ב לישראל, לשאלה האם הוא מזיק לכלכלה הישראלית,בנוגע להגבלות "לא רישמיות" שמטילה ארה"ב על יצוא נשק ישראלי, וכל מיני...שאר ירקות...
שאלתי פשוטה - זה באמת צריך להיות פה?! גם אם יש שם מידע שהוא ... רלוונטי? אינציקלופדי?... הוא לא אמור להיות בערך על יחסי ארה"ב? על כלכלת ישראל אולי? דווקא בערך הזה? ועוד בכותרת?
לשם ההבהרה - אני מתייחס לכל העריכות האנונימיות מה-18 באוקטובר ועד היום (8 בנובמבר).
צנטוריון - שיחה 07:21, 9 בנובמבר 2009 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 02:37, 16 במאי 2013 (IDT)

שם הערך ומהותו[עריכת קוד מקור]

שיניתי את שם הערך מפיתוח אמצעי לחימה בישראל לתעשייה ביטחונית בישראל, משום שהשם הקודם היה מצומצם מדי. פיתוח הוא פעילות שיש בה זוהר מסוים (וכותבים עליה הרבה בעיתונים), אך עם תום שלב הפיתוח עוברים לשלב העיקרי, והוא הייצור המתמשך של המוצרים שפותחו. השם החדש יאפשר הרחבה משמעותית של הערך והצגה נאותה של הנושא. דוד שי - שיחה 07:12, 13 באוגוסט 2014 (IDT)