שיחה:תקשורת נתונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מבקשת הסבר על מערכת לינוקס

ראי כאן לינוקס Arh 11:43, 7 מרץ 2005 (UTC)

הודעה על העברה[עריכת קוד מקור]

אני מתכוון להעביר את רשת מחשבים לתקשורת מחשבים, וכן את מונחים ברשת מחשבים למונחים בתקשורת מחשבים. במקרה הראשון מדובר בהפיכת דף הפניה לדף עם הערך, ודף הערך לדף הפניה, במקרה השני מדובר בהעברה רגילה כיוון במונחים בתקשורת מחשבים עדיין לא קיים. שימו לב שיש לנו קטגוריה:תקשורת מחשבים וקטגוריה:תקנים בתקשורת מחשבים, וככלל - נדמה לי שהשם הזה יותר נכון.

אם למישהו יש התנגדות נא להביע אותה כאן - כי לאחר השינוי יהיה צורך לבצע כמה עשרות שינויים - וחבל על הזמן שיושקע בהעברתם הלוך ושוב. אם לא תהיה התנגדות אני אבצע את השינוי בעוד כשבוע... Costello 17:57, 11 ינואר 2006 (UTC)

מקורות לא נכונים![עריכת קוד מקור]

המצגת הזו לא נכתבה עח ידי עמית דביר כפי שנכתב במקורות. המצגת נכתבה על ידי ישי מנצור מהמחלקה למדעי המחשב מהטכניון.

בדף הראשון של המצגת כתוב שהמצגת הוכנה ב-2006 ואלו המצגת של ישי משנת 2005. עמית שינה את החזות של המצגת והוריד חלקים ממנה.

אני חושב שראוי לתת את הקרדיט לאדם הנכון שכתב את המצגות...


צירפתי קישורים מתאימים:

המצגות של ישי מ-2005: (המצגות הרלוונטיות מהקובץ Icc1.pptואליך)

http://www.cs.tau.ac.il/~mansour/networking-2005


המצגות של עמית משנת 2006 שהועותקו:

http://www.cse.bgu.ac.il/Courses/lectures.asp?ID=183

שם הערך[עריכת קוד מקור]

התקשורת הזאת אינה מוגבלת רק למחשבים, וכיום היא נוגעת למגוון רחב של מכשירים. אני ממליץ שהשם הראשי יהיה תקשורת נתונים ואליו תהיה הפניה מתקשורת מחשבים. מה דעתכם? טבעת-זרם - שיחה 16:35, 6 באפריל 2009 (IDT)

בעד. אך צריך להרחיב טיפה ו/או לקשר טוב יותר לגבי WiFi, שן כחולה, IR וכד'. חזרתי - שיחה 22:40, 7 באפריל 2009 (IDT)
אני מסכים. יובל מדר - שיחה 09:42, 8 באפריל 2009 (IDT)
גם אני בעד. Ldorfman - שיחה 01:53, 14 באפריל 2009 (IDT)

שכתוב הערך ושמו[עריכת קוד מקור]

לדעתי הערך במצבו הנוכחי אינו טוב. לא מספיק מעמיק ומסודר. אני רוצה לשכתב את הערך על בסיס תרגום הערך המקביל באנגלית. באנגלית השם הוא Computer network, כלומר "רשת מחשבים". ראיתי את הדיונים הקודמים בדף השיחה לגבי השם הנכון עבור הערך. האם למישהו יש רעיון מה נכון לעשות עכשיו כאשר אני מתרגם את הערך מאנגלית? לשמור על "תקשורת נתונים" (אם כן, איך ליצור את החיבור בין שם זה לתוכן הערך באנגלית?) או להחליף ל"רשת מחשבים"? רוני ב. - שיחה 14:07, 7 באוגוסט 2015 (IDT)

אני מקבל בברכה ובתמיכה את הרצון שלך לתרום ולהרחיב. אני ממליץ על שימוש במונח "תקשורת נתונים", אבל לא אדקדק בכל משפט ומשפט. אם תרצה לתרגם מאנגלית, הייתי משתמש במונח "מכשירים" במקום מחשבים, או בשילוב של שניהם. לדוגמא מהמשפט הראשון של הערך האנגלי:
A computer network or data network is a telecommunications network which allows computers to exchange data. In computer networks, networked computing devices pass data to each other along network links (data connections).
תקשורת נתונים (וגם תקשורת מחשבים) העברת נתונים בין מחשבים או מכשירים אחרים. מכשירים אלו, מעבירים את הנתונים בינהם באמצעות רשתות תקשורת או קווי תקשורת.
אגב, חלק מהניסוחים בוודאי יעברו הגהה ושינויים בשלב מאוחר יותר על-ידי משתמשים אחרים. וזה בסדר. הרי זוהי רוח הוויקי.
Face-smile.svg טבעת-זרם - שיחה 13:01, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
היי, תודה על התגובה והתמיכה. אני מקבל את ההצעות שלך, ומשתדל לכתוב בערך בצורה זו. כמובן שלא תזיק הגהה לעבודה שלי כשאסיים :) רוני ב. - שיחה 23:11, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
לצערי לא יהיה לי זמן להמשיך להרחיב את הערך עוד בזמן הקרוב. מוריד את התבנית "בעבודה" ומשחרר את הערך להגהה ושיפורים על ידי משתמשים אחרים. מקווה שאמצא זמן בהמשך כדי לחזור ולהרחיב את הערך עוד. רוני ב. - שיחה 21:34, 3 בספטמבר 2015 (IDT)

מוזר שגוגל לא מוצא את הערך ע"י השאילתא "תקשוב"[עריכת קוד מקור]

תוכל להציע פיתרון משתמש:IKhitron? (יצא חרוז), ‏Ben-Yeudith‏ • שיחה 04:02, 24 בדצמבר 2015 (IST)