שיחת משתמש:Ldorfman

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ארכיון ראשון:
מיום ההרשמה שלי לוויקיפדיה עד ליום לידתה של בתי
(16 באוקטובר 2008)

ארכיון שני:
מיום לידתה של בתי עד ליום הולדתי ה-31
(6 ביוני 2009)

ארכיון שלישי:
מיום הולדתי ה-31 עד לדיון בכנסת על ויקיפדיה העברית‏
(2 בפברואר 2010)

ארכיון רביעי:
‏‏מיום הדיון בכנסת עד לחגיגות העשור לוויקיפדיה‏
(14-15 בינואר 2011)

ארכיון חמישי:
מחגיגות העשור עד לעריכה ה-10,000 שלי במרחב הערכים בוויקיפדיה העברית (16 בינואר 2012, 01:17)

ארכיון שישי:
מהעריכה ה-10,000 שלי במרחב הערכים עד להצגת סיום שלב הפיילוט במיזם הגלאם באוני' חיפה (24 באוקטובר 2012)

ארכיון שביעי:
מסיום הפיילוט בחיפה עד להופעתי הראשונה בין 50 העורכים בעלי מֵרַב הפעולות בוויקיפדיה העברית (17 באפריל 2013)

ארכיון שמיני:
מהופעתי הראשונה ב"רשימת ה-50" עד ליום הגעת רשימת המעקב שלי ל-4,000 דפים (לא כולל דפי שיחה) (6 באפריל 2014)

ארכיון תשיעי:
מהגעתה של רשימת המעקב שלי ל-4,000 דפים עד לתחילת פעילותי בצוות ה-OTRS‏ (15 בינואר 2015)

ארכיון עשירי:
מתחילת פעילותי בצוות ה-OTRS עד למועד לידתה של בתי השנייה‏ (10 ביוני 2015, 13:46)

ארכיון אחד-עשר:
מלידתה של בתי השנייה עד למינויי למפעיל מערכת
(6 בפברואר 2016)

ארכיון שנים-עשר:
מהמינוי למפעיל עד לעריכה ה-66,666 שלי בוויקיפדיה העברית (לא כולל ניטור, פעולות מפעילי-מערכת וכו') (2 במרץ 2017, 01:00)

ארכיון שלושה-עשר:
מהעריכה ה-66,666 במיזם עד לפעם הראשונה בה מוקמתי בין 15 העורכים בעלי מֵרַב הפעולות בוויקיפדיה העברית (20 בדצמבר 2017)
Silver star with green border 2.png
Pont de Brooklyn de nuit - Octobre 2008 edit.jpg
Landscape Arnisee-region.JPG


לגבי "Hey Hey Hey" באלבום "Witness" של קייטי פרי (או לא ?! Confused.svg)[עריכת קוד מקור]

מה עושים בנידון?

אחת לכמה שעות עורך מוסיף סינגל רביעי בשם "Hey Hey Hey", לאלבומה של קייטי פרי, Witness. למרות שהוסבר לו בדף השיחה כי זה לא נכון, וכי אין מקור שמאשר זאת הוא ממשיך במעשיו. מה עליי לעשות? לבקש את חסימתו\אזהרתו? אשמח למענה בהקדם. Hello513 - שיחה 19:44, 22 בדצמבר 2017 (IST)

שלום Hello ותודה על הפנייה אלי. אתחיל בסוג של גילוי נאות: היכרותי עם קייטי פרי מסתכמת בזה שאני יודע שיש ידוענית כזאת, איני מכיר את שיריה וגם אם להערכתי יצא לי ודאי להאזין באקראי לשיר שלה ברדיו או בתוכנית טלוויזיה, לא אדע לשייך אותו אליה. לפיכך, בדיון הזה אנא מסתמך רק על מה שאני יכול לקרוא. בערך "Hey Hey Hey" מצוין כעת בראשו, כי "השיר יצא לאור ב־20 בדצמבר 2017 בתור שיר שלא יצא כסינגל רשמי מתוך אלבום האולפן החמישי של פרי, Witness". זאת, כשאתה העורך האחרון שעסק בערך. אותה טענה מופיעה גם ממש שורה מטה באותו ערך, בפרק "רקע וכתיבה". לפיכך, לא ברור לי ממש מה לא תקין כאן. שמו גם מופיע בערך אודות האלבום בעברית ובוויקיפדיה האנגלית. לא הבנתי את העריכה הזאת שלך. איפה הבעיה בדיוק? במיקומו של השיר בסדר השירים בתוך האלבום? אם כך, זה פרט בהחלט מיותר. Ldorfmanשיחה 22:41, 22 בדצמבר 2017 (IST)
קודם כל תודה על המענה. שנית כל, אין צורך שתכיר אף אחד משיריה Face-smile.svg אני התכוונתי לכך, שאותו עורך כותב כל פעם מחדש שהשיר (Hey Hey Hey), הוא סינגל רביעי מתוך האלבום, מה שלא נכון בשום צורה שהיא. אני שחזרתי את עריכותיו כפי שניתן לראות. אפשר לקרוא לזה מלחמת עריכה, כיוון שכבר יומיים שפעם בכמה שעות הוא מחזיר את הפסקה "השיר יצא כסינגל רביעי מתוך האלבום", מה ששוב, לא נכון בעליל. אם הוא חוזר על זה שוב, מה עליי לעשות? שוב, השיר הוא לא סינגל. אין מקור שמאשר זאת, ואף ויקיפדיה לא הכריזה אחרת. Hello513 - שיחה 22:45, 22 בדצמבר 2017 (IST)
בנוסף לכך, חלה פה שוב טעות. השיר הוא גם לא "סינגל קידום מכירות", בדומה ל-"John Wayne", של ליידי גאגא לשיר יצא בסך הכל ווידאו קליפ. אף אחד מהם לא סינגל, ולא סינגל שיווקי. Hello513 - שיחה 22:47, 22 בדצמבר 2017 (IST)
עדיין לא הבנתי. הוא נכלל באלבום או שאינו נכלל? בערך בעברית ובאנגלית מצוין שהוא הרצועה (זו המילה העברית ל-"Track"?) השנייה באלבום. אתה טוען שאין זה כך? Ldorfmanשיחה 22:51, 22 בדצמבר 2017 (IST)
אני פשוט אעשה לך סדר בדברים. יש דבר הנקרא סינגל, סינגל שיווקי ושיר. השיר "Hey Hey Hey", הוא אכן הרצועה השנייה מתוך האלבום. (שיר בלבד) עכשיו אותו עורך, כותב כל פעם מחדש שהשיר הוא סינגל רשמי ורביעי מתוך האלבום, מה שלא נכון. עד פה הבנת? Hello513 - שיחה 22:54, 22 בדצמבר 2017 (IST)
אני עוד לא בן 40 ומרגע לרגע בשיחה הזאת, אני מתחיל להרגיש זקן... Smiley emoticons doh.gif‏ הצצתי באופן חטוף בערכים המקושרים ואני חושב שזה לא ממש חידש לי. יש "סינגל", כלומר שיר שיוצא בדיסק נפרד, לפני שיצא אלבום. יש סינגלים שמקודמים יותר, כי הם בעצם מקדמים את האלבום, אשר מגיע לחנויות מתישהו לאחר שהאומן יוצר מספר סינגלים ומאגד אותם לדיסק (סליחה - אלבום). אותו כותב (הוא לא "עורך" אצלנו - עוד אין לו זכות הצבעה), מציין שמדובר בסינגל שנכלל באלבום. זה אומר שהוא יצא בעבר כסינגל ואז, נכלל באלבום. לא כך? Ldorfmanשיחה 23:01, 22 בדצמבר 2017 (IST)
רגע. אולי הבנתי: מה שאתה בעצם טוען זה שהשיר לא פורסם כסינגל לפני שהגיע לידיעת הציבור כחלק מהאלבום? Ldorfmanשיחה 23:03, 22 בדצמבר 2017 (IST)
דבר ראשון, אם אתה מרגיש שאני מעמיס עליך יתר על המידה תגיד לי, כבר לא נעים לי לנדנד לך חח, ואל דאגה אתה לא צריך להרגיש זקן או משהו, זה פשוט מאוד. זמר מוציא סינגלים כדי לקדם את האלבום (בדרך כלל). סינגל לרוב (אך לא תמיד), מלווה בוידאו קליפ. כרגע הזמרת קייטי פרי הוציאה שלושה סינגלים (שוב שירים רגילים שפשוט יצאו כסינגל [שיר בודד] שנועד לקדם את האלבום), וכיוון שאמש יצא וידאו קליפ עבור "Hey Hey Hey", מעריציה חושבים שהוא סינגל, מה שלא נכון כמו בדוגמה עם שירה של ליידי גאגא. (לא בהכרח כל שיר שיוצא לו וידאו קליפ הוא סינגל). אם לא הבנת אשמח להסביר שוב, אבל העיקרון הוא שהשיר "Hey Hey Hey", לא יצא כסינגל. זה הדבר היחידי שצריך להבין פה, משמע הוא "משחית" את הערך. Hello513 - שיחה 23:09, 22 בדצמבר 2017 (IST)
קרא בבקשה את הפסקה הקודמת שכתבתי, ובעיקרון בדיוק. השיר לא פורסם כסינגל נקודה, המשתמש נחשב כמשחית בכל פעם שהוא כותב שכן, כי זה שקר וכזב, ומבלבל קוראים תמימים שלא מודעים לכך. אני משתדל לשחזר את עריכותיו של אותו משתמש בזמנים אלו ומקווה שהוא יבין שזה עוד סתם שיר שלא יצא כסינגל. Hello513 - שיחה 23:09, 22 בדצמבר 2017 (IST)
סליחה שנעדרתי מהדיון למשך חצי שעה. היה מקרה מעניין בבית: התעופף פנימה איזה חרק, הייתה איזו צעקה מאישתי שאוציא אותו, ואני התעניינתי בעיקר בזה שאני לא יודע מיהו-מהו... ואז הוא נח על איזה דף ואני רצתי למגדיר החרקים ואני חושב שמצאתי את שמו. זה היה הזמן כמובן לצלם אותו לוויקפידיה לפני ששחררתי אותו החוצה... בקיצור, הפסקה לעניינים ויקיפדיים בכל זאת. Face-smile.svg מייד אקרא את שכתבת. Ldorfmanשיחה 23:43, 22 בדצמבר 2017 (IST)
כלומר זו פשוט רצועה מתוך הדיסק - שיר מתוכו שלא פורסם בנפרד כסינגל. עכשיו הבנתי? Ldorfmanשיחה 23:45, 22 בדצמבר 2017 (IST)
חחח אני בדיוק כמו אישתך הסמקה חרקים זה פשוט דוחה בעיניי. ולגבי קייטי, הבנת במעט האחוזים! מעז יצא מתוק, מההשחתות של המשתמש ההוא יצא שלמדתי בעצמי משהו חדש על סינגל, וגם יצא לי לעזור לך להבין במדויק (אם הבנתי נכון שהבנת חח), מה זה סינגל. Hello513 - שיחה 23:56, 22 בדצמבר 2017 (IST)
נו, עכשיו נוספה לי משימה לא מתוכננת: עלי להעביר את התמונות מהמצלמה לוויקיפדיה ולוודא שלא טעיתי בזיהוי. חרקים הם חלקים חשובים בטבע וצריך ללמוד עליהם וללמוד מהם. אני מנסה להעביר את זה גם לבנות שלי.
לענייננו, אני שמח שהבנתי סוף סוף. ערכתי וביצעתי הגהה לערך המדובר, כך שכעת הנושא יהיה ברור. הכל עניין של ניסוח. זה מה שיפה בוויקיפדיה ואני מודה לך על שפנית אלי לסיוע. בוויקיפדיה אנו תמיד צריכים לשאוף לנוסח שיהיה ברור לכולם - לא רק למבינים בתחום (במקרה הזה, אני מייצג פה את הקבוצה הראשונה. אתה, את המומחים). זה קורה לנו המון פעמים בערכים מתחומים אחרים, שאנו מנהלים דיון (לעיתים, עד כדי ויכוח) על הנוסח הנדרש. הנה זה קורה גם בנושאי מוזיקה. לא נורא. נראה לי שהתגברנו וטוב שהכל סודר. אכתוב הבהרה לגבי זה בדף השיחה של הערך ואגן עליו לתקופה מסויימת כדי למנוע השחתה. נקווה שבזה יבוא הסוף לבעיה הזאת (אני סומך עליך שתחזור לעקוב אחריו מדי פעם כדי לוודא שאכן הכל תקין). לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:05, 23 בדצמבר 2017 (IST)
בדיוק, העיקר שהכל סודר בסוף. ואין שום בעיה, אני אמשיך לעקוב אחרי מעט הערכים שברשימת המעקב שלי (2000 במספר, מצפה להרבה יותר בעתיד אבל צריך להתחיל ממשהו), כל יום ויום כשאוכל. וסתם שתדע שאנכי כבר ב-"אוטומט", ישר פונה אליך כשיש לי בעיה כלשהי פה כיוון שאתה בין חביבי העורכים שפה בעיניי. תמיד מסור ועוזר כשצריך, ואף מסכים ללמוד דברים חדשים בשמחה. מאחל לנו המשך סוף שבוע רגוע וכמובן, תודה רבה על לך על ההקשבה, מעריך אותך מאוד Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Hello513 - שיחה 00:13, 23 בדצמבר 2017 (IST)
אז כעת זה תורי להסמיק. וואו - תודה... פנה אלי מתי שתרצה. אני מקווה שמקובלת עליך העריכה שביצעתי בתבנית:קייטי פרי בעקבות דברינו פה. כך, יהיה מקום לקישור לערך המדובר ובכל זאת, הוא לא יוגדר שם כ"סינגל". סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 00:23, 23 בדצמבר 2017 (IST)
דע לך שהעריכה הזו שלך פתרה טעות נגררת שנעשתה בלא מעט תבניות, ואפילו ברובן פה בויקיפדיה העברית. על פי ויקיפדיה האנגלית (וההגיון), מספיק שיש שיר אחד בתבנית שלא יצא כסינגל, יש לרשום בכותרת התבנית: "שירים של X", ובשום פנים ואופן "סינגלים של X", כיוון שזה מטעה ולא נכון. כל הכבוד לך על תשומת הלב והתיקון המשמועתי הנ"ל. (אפילו שזה לא היה ביודעין 😂), עם עלות השחר אעבור על כל תבניות האמנים, ואדאג לכך שמה שצריך יתוקן. Hello513 - שיחה 01:05, 23 בדצמבר 2017 (IST)
התיקון בכותרת שבתבנית היה לאחר ההסברים שקיבלתי ממך כאן ולאחר ששיפרתי את הנוסח בערך על השיר. לכן, הוא דווקא היה לגמרי ביודעין. מקווה שמצאה חן בעיניך התמונה שהוספתי לערך. להשתמע. Ldorfmanשיחה 01:18, 23 בדצמבר 2017 (IST)
אכן מצאה חן. וכשמסתכלים על זה כך, זה אכן היה ביודעין Face-smile.svg אבל העיקר שהפתרון נמצא. Hello513 - שיחה 11:28, 23 בדצמבר 2017 (IST)
שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 23:09, 23 בדצמבר 2017 (IST)

יצירת הפניה לערך "טומאות היוצאות מגוף האדם‎"[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, מה נשמע?
השם התלמודי וההלכתי המקובל לנושא הערך טומאות היוצאות מגוף האדם הוא "טומאה היוצאת מן הגוף", ובעיקר "טומאה היוצאת מגופו" (כפי שהעלו בדף השיחה לערך הנ"ל לפני כמה שנים), מכיוון שכך, ומכיוון שמנוע החיפוש של ויקיפדיה לא מצליח למצוא את הערך המבוקש כאשר מחפשים "טומאה היוצאת מגופו\מן הגוף", חשבתי שנכון ליצור הפניה מ"טומאה היוצאת מגופו\מן הגוף" (אחד מהם או שניהם) לערך "טומאות היוצאות מגוף האדם" (אני אישית חושב שמוטב היה לקרוא כך לערך, אך אין לי זמן וכח לערוך על כך דיון, ושם הערך הנתון הוא לא נורא...).
אז אשמח אם תוכל ליצור הפניה זו, ואם זה דבר שיש גם לי הרשאה לעשות על דעת עצמי, מבלי להטריח אותך, אשמח שתסביר לי איך עושים זאת ואז לפחות להבא זה יחסוך את הטרחתך.
תודה רבה! יאיר דב • ו' בטבת ה'תשע"ח • 14:48, 24 בדצמבר 2017 (IST)

שלום יאיר,
שלומי טוב, תודה לאל. אין לי בעיה או קושי ליצור את ההפניות, אולם מכיוון שהתעניינת, יצירת הפניה לא דורשת הרשאה מיוחדת (אסייג, למיטב זכרוני). היא זהה ליצירת דף חדש, אלא שכל תוכנו הוא ההפניה עצמה (תוכל להביט בקוד של דפי הפניה אחרים וליצור את אותו הנוסח בדיוק). כאשר כותבים בקוד-מקור, כפי שנדמה לי שאתה עושה (להבדיל משימוש בעורך החזותי), הלחצן המשמש ליצירת ההפניה הוא זה: הפניה. ליתר ביטחון, אצור אני את ההפניה מ"טומאה היוצאת מן הגוף" ותוכל אתה לתרגל יצירת הפניה מתוך המושג "טומאה היוצאת מגופו" (שים לב לכך שבעת כתיבת השורות הללו, כל עוד איש מחברינו לא יצר את ההפניה - אולי חמד לצון אם קרא את הדברים פה, הקישור האחרון הוא אדום. לאחר שתיצור את ההפניה, הוא יהיה כחול/סגול כמובן). אבדוק אם הכל הצליח. בכל שאלה, כתוב לי שוב בבקשה. בהצלחה ובעיקר, להשתמע (אגב, האם תגיע למפגש שלנו ב-5 בינואר? אשמח לפגוש אותך...), Ldorfmanשיחה 01:53, 25 בדצמבר 2017 (IST)
הצלחתי Symbol thumbs upcolor.png תודה רבה!
לגבי המפגש ביום שישי, בשונה מרוב בני האדם שלהם יום שישי הוא היום הנוח בשבוע למפגשים מעין אלו, אני דווקא בלימודים במכללה ביום שישי... הייתי מאד שמח לפגוש אותך Face-smile.svg אמתין להזדמנות מתאימה יאיר דב • ז' בטבת ה'תשע"ח • 11:05, 25 בדצמבר 2017 (IST)
שמחתי לקרוא שהסתדרת. הלימודים חשובים ואני מעריך במיוחד אנשים המתעתדים לעסוק בהוראה (גם כבן למורה וגם כמי שעובד במוסד אחר המכשיר סגלי הוראה). בטוח שאם לא יצא לנו עוד קודם לכן, נוכל להפגש מתישהו לאחר שתסיים את פרק הלימודים. עד אז, תוכל לעשות את המעשה הראוי במקרה זה קריצה: לצלם תמונה/תמונות של המכללה ולעטר את הערך העוסק בה. אם תזדקק להכוונה, אני פה. Ldorfmanשיחה 17:05, 25 בדצמבר 2017 (IST)
רעיון יפה! בעזרת ה' איישם זאת בקרובFace-smile.svg. בכל הקשור להעלאת תמונות שצילמתי יש לי כבר ניסיון נרחב.
טוב לדעת שאתה עוסק גם כן בענייני חינוך (אגב, אני בן לשני מורים...). אקווה שאמצא הזדמנות לקפוץ למפגש לפני סוף הלימודים, אבל אם לא, כפי שאמרת, מקסימום אחרי שאסיים.
שוב תודה על העזרה! יאיר דב • ח' בטבת ה'תשע"ח • 23:38, 25 בדצמבר 2017 (IST)
מעולה! אלה תמונות איכותיות שנדרשו לנו. יום נעים ומוצלח. Ldorfmanשיחה 09:17, 26 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה! שמחתי לשמוע! יאיר דב • ח' בטבת ה'תשע"ח • 09:21, 26 בדצמבר 2017 (IST)

הטילדה הרביעית - גיליון דצמבר 2017[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר שלוש שנות הפסקה, יצא גיליון חדש של הטילדה הרביעית. אתם מוזמנים לעיין בגליון החדש בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 10:58, 25 בדצמבר 2017 (IST)

איזה יופי! סחתיין על השלמת הפרויקט! ברכותי. זר פרחים בשבילך Ldorfmanשיחה 17:17, 25 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה! Face-smile.svg המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:52, 25 בדצמבר 2017 (IST)

בעקבות שינוי מיקום קובץ הקול בערך "סיס הרים"[עריכת קוד מקור]

את הרעיון להצגת השמע לקחתי מהערך דוכיפת, אז אולי כדאי שתתקן גם שם את זה. Bear - השאר הודעה אחריי הביפ... 14:01, 30 בדצמבר 2017 (IST)

בוצע בוצע. תודה על ההערה, כמו גם על כל הערכים המוצלחים אשר אתה מוציא תחת ידיך. אודה לך אם תנהג באותו אופן, כשמדובר בקובצי קול, בערכים אחרים אודות בעלי חיים אותם תכתוב. אשמח גם אם תבצע את השיפור בערכים שכבר כתבת שבהם שובצו קבצים כאלה. לצערי, איני יכול לחשוב על דרך לאיתור כל הערכים הרלוונטיים. זאת מכיוון שבדיקה מעלה כי בוויקישיתוף אין כרגע קטגוריה המאגדת את כל קובצי הקולות הללו. חבל ורצוי ליצור אותה, אבל זה המצב לעת עתה. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 16:45, 31 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה! אכן אנהג כך להבא. ערב טוב ושנה אזרחית טובה! ☺ Bear - השאר הודעה אחריי הביפ... 17:33, 31 בדצמבר 2017 (IST)
SMirC-thumbsup.svg אמן! שתהיה לכולנו שנה אזרחית מוצלחת. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 23:46, 31 בדצמבר 2017 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
ערב טוב ושלום אני די חדשה בויקיפדיה . יש לי כמה שאלות אשמח עם תעזור לי. Lior222298 - שיחה 17:46, 15 בינואר 2018 (IST)
שלום ליאור,
אשמח לעזור. על מה הכוכב? Ldorfmanשיחה 17:59, 15 בינואר 2018 (IST)

ערך אודות יובל עילם[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, ראיתי שמחקת את הערך שהוקם וכן חסמת את אפשרות הקמתו מחדש בפני משתמשים רגילים. ראשית הבהרה - אין לי כל קשר עסקי איתו, אך לפני 16 שנים בני עשה אצלו את קורס ההכשרה לצהל וכך הכרתי אותו ואת פועלו. לאור החסימה שלך התעדכנתי מחדש, ראשית באמצעות הקשר שהיה עוד מאז (מתברר שיובל עילם ממשיך לשמור על קשר עם בוגריו בדרכים שונות, כך שבוגריו יכולים לסייע זה לזה).

לעצם העניין - האדם זכה להכרה רשמית מצהל על פועלו ממפקד חיל האויר (ראיתי את תעודת ההערכה). במהלך שלושים שנות פעילות הכשיר כ-7000 איש לתפקידים קרביים או אם לצטט את הפסקה שנמחקה -

בין בוגריו של המרכז החינוכי יובל עילם למעלה מ-8000 בוגרים, מהם הגיעו למעלה מ-2600 ליחידות מובחרות וכ-700 מהם לקורס טייס וקורס חובלים. מאחר ותוכנית הלימודים שמה דגש על פיתוח מנהיגות רבים מבוגריו הגיעו לתפקידי פיקוד משמעותיים, ביניהם מפקדי חטיבות, טייסות וגדודים בצה"ל ותפקידי מובילים בשב"כ ובמוסד.

האם לא די בכך כדי להצדיק חשיבות למרכז חינוכי? אני מנסה להשוות את זה לגופים קיקיוניים בני כמה עשרות חניכים שלהם מוקמים ערכים השכם והערב ואני מניח שלא תתקשה להבין למה כוונתי.

אשמח לשמוע את שיקוליך למחיקה. --‏Yoavd‏ • שיחה 06:26, 20 בינואר 2018 (IST)

שלום יואב,
הערך נמחק בעבר, לאור זה שנמצא ללא חשיבות אנציקלופדית. מכיוון שנוצר מחדש, נעניתי לבקשה שהועלתה בדף הבקשות ממפעילי המערכת, מחקתי אותו וחסמתי את יצירתו מחדש. עד כאן, מדובר בפרוצדורה רגילה למדי, ואף הגיונית. בדף השיחה של הערך לא הוצג כל מידע חדש, ומכאן, שלא היה לו מקום. ודאי תוכל לפתוח שם בדיון, לטעון שהנסיבות השתנו ואם עוד עורכים יסכימו עמך, יהיה לערך מקום. אני לא יודע לאלו גופים אתה משווה את הערך (לא מצאתי אותם בקטגוריה "גיוס לצה"ל", אולם יכול להיות שהערכים לא צורפו אליה משום-מה). לגבי המספרים שהבאת, רצוי שיהיו להם סימוכין, ומהיכרותי עם הנושא, גם גופים אחרים זוכים להכרה רשמית מצה"ל. בברכת שבוע טוב ומוצלח, Ldorfmanשיחה 23:31, 20 בינואר 2018 (IST)

אברהם לייב בורשטיין - ערך ללא מקורות[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, תראה ששיחתנו הטלפונית האחרונה הפיחה בי השראה להתקדם בנדון:

כעת אני מוכנה להניח את העניין להמשך התפתחויות. אשמח לקבל את משובך על הנ"ל. לגבי נושאים קשורים אך כלליים יותר, עוד נדבר. -- כל טוב, דבורה ג'יי שיחה 23:54, 6 בפברואר 2018 (IST)

היי דבורה,
עברתי על הקישורים ונראה שבהחלט פעלת בצורה המתבקשת במקרה מעין זה. אני לא בטוח שהערך ב-SimpleEnglish ימחק, אולם ללא שום קשר, הנחתי "תבנית חשיבות" על הערך אצלנו, בוויקיפדיה העברית. הסברתי את העניין בדף השיחה של הערך. נראה לאן זה יוביל. תודה על ההקפדה על ניהול ההליך בצורה כל כך יסודית. להשתמע. Ldorfmanשיחה 02:14, 8 בפברואר 2018 (IST)

דף-המשתמש של משתמש:Chen Ozerovich[עריכת קוד מקור]

היי. אתה מכיר את חן אוזרוביץ'? היא טוענת שהיא ואתה זה אותו בן אדם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:49, 9 בפברואר 2018 (IST)

יגאל, זה אחד הדברים המוזרים ביותר שקראתי בדפי המיזם הזה. ממש אין לי מושג מי זאת. אני הרי חשוף לגמרי פה, ברמת פרטי הקשר, תמונות... וזה מבחירה - אין לי בעיה עם זה. איך מישהו יכול לטעון שהוא זה אני? איפה זה נכתב? אני ממש סקרן. Ldorfmanשיחה 22:19, 10 בפברואר 2018 (IST)
בדף משתמש, השם שלך הוא פרמטר לתבנית שם שגוי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:39, 10 בפברואר 2018 (IST)
איזה דף משתמש? Ldorfmanשיחה 23:42, 10 בפברואר 2018 (IST)
מש:Chen Ozerovich יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:47, 10 בפברואר 2018 (IST)
אה. כעת הכל ברור. זו סתם סערה בכוס מים Face-smile.svg. היא כותבת חדשה וכנראה מצאה חן בעיניה הדרך בה מופיע שם המשתמש בדף-המשתמש שלי, כך שניסתה להעתיק את העיצוב ללא הצלחה. לא נורא - לא קרה דבר. הסרתי זאת וכעת הכל בסדר. בכל מקרה, תודה על ההפניה לעניין הזה. שיהיה לנו שבוע טוב ומוצלח. Ldorfmanשיחה 23:57, 10 בפברואר 2018 (IST)
זה גם מה שאני חשבתי. אבל זה עדיין מצחיק. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:31, 11 בפברואר 2018 (IST)
מסכים איתך. Ldorfmanשיחה 01:31, 11 בפברואר 2018 (IST)

השחתת הערך אודות ערן חרמוני[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי שהגבלת את העריכה של הערך על עו"ד ערן חרמוני - וטוב שכך, אלא שכעת נעולים בערך גם חלק מאי הדיוקים. לתאר את תפקידו הנוכחי "ולקבל משכורת ומכונית שרד ממפלגת העבודה, והוא מייצג את המפלגה באירועים כגון הרמות כוסית, נסיעות לחו"ל והדלקת נרות חנוכה." זה בודאי לא משקף את תפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה כפי שהוגדר בהחלטות ועידת מפלגת העבודה שמצוטטות בדף השיחה. הפניה אליך היא בשמו של ערן - מעבר לפגיעה באיכות הערך, יש שכאן אדם ששמו הטוב נפגע; ערן עצמו נמצא כעת בחו"ל וביקש את עזרתי בטיפול בענין. רמיל - שיחה 22:26, 21 בפברואר 2018 (IST)

שלום רמיל,
בערך הובאו תימוכין לאותם דברים שנשארו בו לאחר מלחמת העריכה שהתקיימה בו. אם לדעתך הדברים אינם מדויקים, אנא הבא סימוכין לכך שאין הדברים כפי שהם כתובים. תוכל גם לפתוח דיון בנושא בדף השיחה של הערך. Ldorfmanשיחה 22:36, 21 בפברואר 2018 (IST)

מפה בערך אודות רכבל חיפה[עריכת קוד מקור]

היי. אם אני זוכר נכון, אתה תושב חיפה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:20, 2 במרץ 2018 (IST)

קריית מוצקין, אבל עובד בחיפה. מה לגבי הרכבל? Ldorfmanשיחה 01:51, 3 במרץ 2018 (IST)
פעם שמתי מפה בערך שלו, כי לא היה. עכשיו ראיתי דרך לשים מפה טובה יותר. התחלתי להכין, אבל נתקעתי בדבר מוזר. בשתי המפות תחנות הרכבל נמצאות במקומות שונים. הבדל של קילומטרים. אתה יכול לשפוט מי צודק? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:02, 3 במרץ 2018 (IST)
אתה תמיד עושה עבודה טובה, אבל מה רע במפה הקיימת כעת בערך? איפה המפות שעלי לבדוק? ענה לי, אבל אני צריך לעזוב את המחשב כעת, כך שאבדוק מחר. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:07, 3 במרץ 2018 (IST)
המפה בערך היא צילום סטטי. החדשה היא מפה דינמית, עם כל מה שמשתמע מכך. אז אם היא נכונה, אני מעדיף אותה. היא נמצאת במש:IKhitron/טיוטה. תודה ולילה טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:27, 3 במרץ 2018 (IST)
המפה שנמצאת בערך מדויקת יותר. המפה בטיוטה לא מגיעה עד לסטלה מאריס Nirvadel - שיחה 13:05, 3 במרץ 2018 (IST)
היי. מה זה לא מגיעה? לא הסתכלת במקרה על הקו האנכי שיש שם? כי הוא לא קשור לעניינו, רק המקומות המסומנים כתחנות רכבל. תודה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:01, 3 במרץ 2018 (IST)
יגאל, אני לא מוצא בעיה במפה בדף הטיוטה שלך. לדעתי זה בסדר גמור. עם זאת, לא ממש הבנתי למה הכוונה ב"דינמית". כוונתך לכך שבהקשה על המפה שיצרת ניתן להגיע למפה המלאה?
ניר, האם תוכל להסביר את הבעיה עליה הצבעת? המקום שעליו כתוב "רכבל / סטלה מאריס" הוא השטח הצמוד לבסיס הצבאי, שלפני מגרש החנייה הקטן שמול המנזר. השם מציין את מיקומה של תחנת אוטובוס על הכביש. הקו השחור מגיע בדיוק למקום המתאים, בתוך מבנה התחנה העליונה של הרכבל. פספסתי משהו? Ldorfmanשיחה 00:42, 6 במרץ 2018 (IST)
תודה. כלומר, אתה מתכוון שהמפה הנוכחית בערך שגויה? כי הן שונות לגמרי. שוב, תתעלם מהקו השחור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:46, 6 במרץ 2018 (IST)
וואלה, יגאל, תצטרך לכוון אותי, מכיוון שבדקתי שוב כעת, ואני לא ממש רואה הבדלים בין השתיים (ואני עובר במקום משהו כמו 6-8 פעמים בשבוע, כמי שעובד במרחק של 8 דקות הליכה מהרכבל ואף מחזיק כרטיס לנסיעה חופשית בו לענייני עבודה...). אגב, יש לך מושג איך מוסיפים על גבי המפה ציון של המנזר היפה, שמשום מה חסר בה? Ldorfmanשיחה 00:52, 6 במרץ 2018 (IST)
לא יודע, איך מוסיפים. ההתחלה היא איפה שכתוב "רכבל העלייה השנייה", והסוף איפה שכתוב "רכבל סטלה מאריס". תודה רבה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:57, 6 במרץ 2018 (IST)
אני לא בטוח שהבנתי למה התכוונת ב"ההתחלה היא... והסוף...". מכל מקום, ההבדלים בין המפות נראים לי מינוריים לחלוטין. מבחינתי, שתיהן קבילות ומתאימות להיות מוצגות בערך. Ldorfmanשיחה 23:05, 6 במרץ 2018 (IST)
אז אתה לא רואה. חבל. אני לא רוצה לבזבז לך זמן. אין שום קשר בין שתי המפות, הן מראות דברים שונים לחלוטין. תודה רבה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:20, 7 במרץ 2018 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── צר לי. אולי Shannen או Ori יוכלו לחוות את דעתם בנושא. תודה מראש. Ldorfmanשיחה 01:49, 8 במרץ 2018 (IST)

רכבל העליה השנייה הכוונה למטה בבת גלים (רחוב העלייה השנייה). וסטלה מאריס הכוונה למעלה על ההר. מי-נהר - שיחה 02:00, 8 במרץ 2018 (IST)
את זה הבנתי, מי-נהר. האם אתה מוצא הבדלים מהותיים בין שתי המפות? Ldorfmanשיחה 02:04, 8 במרץ 2018 (IST)
גם אני לא רואה הבדל , אם כי בשעה זו אני רואה כפול. ובכל זאת מסכים איתך Ldorfman לא הבדל מהותי. מי-נהר - שיחה 02:15, 8 במרץ 2018 (IST)
ודאי. הסתכלו בגוגל מפות על התחנות מול הסמון בדף של יגאל. לפחות ק"מ. בורה בורה - שיחה 02:07, 8 במרץ 2018 (IST)
שמא מה שמטריד את חבירנו בדיוןן הוא המרחק בין הכניסה לרכבל העליון לבין מיקום האוטובוסים ושאר המפה שם. וההסבר הוא שיש כאן ענין של גובה. שיורדים מגובה הכביש במסלול הליכה מתעקל אל הרכבל. ולכן המפות מראות את השטח שעל השיפוע התלול קצת אחרת. ובאחת מתקבל רושם של יותר מרחק ושטח ממופה. מי-נהר - שיחה 02:21, 8 במרץ 2018 (IST)
המפה של IKhitron יותר מדוייקת. המיקומים של המצפור ותחנת הרכבל הם לא כה רחוקים מהסיבוב וגם השם "רמת שאול" לא קשור לכאן. מצד שני אלו מפות סכימה גם שאפשר להשתמש בכל אחת מהן. Shannen - שיחה 05:57, 8 במרץ 2018 (IST)
מצטער, Shannen, אבל שתי המפות שלי, לכן הביטוי "המפה של IKhitron" לא אומר לי הרבה. תודה רבה.
כולם, ההבדל שאני רואה הוא כזה: במפה הנוכחית הכניסה הדרומית נמצאת הרבה צפונה מהעיקול של הרחוב סטלה מאריס. במפה החדשה היא נמצאת הרבה דרומה מהעיקול הזה. תודה לכם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:25, 8 במרץ 2018 (IST)
המפה הזאת יותר נכונה. Shannen - שיחה 19:50, 8 במרץ 2018 (IST)
תודה. כן, זה בדיוק מה שאמרתי, כשדיברתי על הכניסה הדרומית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:52, 8 במרץ 2018 (IST)
אם כך, יגאל, לך על זה: בצע את החלפת המפות בערך. Ldorfmanשיחה 15:50, 9 במרץ 2018 (IST)
תודה. אני רק צריך למצוא פתרון לקו השחור, וזה נראה לי קשה מבחינה טכנית - אני לא יודע את הקואורדינטות המדוייקות מאוד של התחנות, כדי לתת אותן כפרמטרים. אבל אמשיך לחפש, כמובן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:44, 9 במרץ 2018 (IST)
אתר עמוד ענן יכול לסייע לך. בורה בורה - שיחה 18:51, 9 במרץ 2018 (IST)
תודה, אבל לא. לנקודה הצפונית אין שם קואורדינטות, ודרומית מופיע בגרסה שלישית, אחרי שתי המפות שדיברנו עליהן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:09, 9 במרץ 2018 (IST)

קשר לספרייה הבריטית[עריכת קוד מקור]

שלום לך! אני פונה אליך בשביל חבר, בחור רציני שעוסק בנושאי יהדות, ומחפש קשר לספריה הבריטית. הוא זקוק לכתובת דוא"ל של אחד המנהלים/הספרנים החשובים, כדי לדבר איתם על ספר נדיר כלשהו. אתה יכול אולי לעזור לו? תודה רבה שחר אבקשך - שיחה 14:06, 11 במרץ 2018 (IST)

שלום לך,
אין לי קשר לספרייה הבריטית וגם לרוב איני עוסק בנושאי יהדות כחלק מעבודתי. לדעתי, יש סיכוי טוב שמשתמש:Haimlevy יוכל לעזור לכם. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 17:58, 11 במרץ 2018 (IST)
אני מתייג גם את משתמשת:Orlysi ומשתמש:AhavaCohen חיים לוי - שיחה 21:26, 11 במרץ 2018 (IST)
תודה רבה לשניכם על הקישורים עד כה, בסוף החוט יגיע לספריה הבריטית! שחר אבקשך - שיחה 05:09, 12 במרץ 2018 (IST)
תודה, חיים. אני מקווה שמישהו אכן יוכל לסייע לפונה. Ldorfmanשיחה 12:25, 12 במרץ 2018 (IST)
Ldorfman תנסה את אילנה טהן, Lead Curator Hebrew and Christian Orient Studies. כתובת המייל שלה: ilana.tahan at bl.uk. בהצלחה AhavaCohen - שיחה 14:51, 12 במרץ 2018 (IST)
שחר, הרי לך הפניה ממקור מוסמך. תודה, אהבה. Ldorfmanשיחה 01:38, 13 במרץ 2018 (IST)
זה בדיוק מה שהוא חיפש, תודה לאהבה כהן ולכולכם! שחר אבקשך - שיחה 06:15, 13 במרץ 2018 (IST)

קבוצת יפעת[עריכת קוד מקור]

הי, האם תוכל לעבור על הניסוחים בערך? חלקם נראים לי בעייתיים, ואשמח עוד דיעה. אמא של גולן - שיחה 12:23, 20 במרץ 2018 (IST)

היי לירון, בעבר טיפלת בלוגואים בכל מיני ערכים שכתבתי על ידי כך שהפכת את הרקע הלבן שבהם לשקוף. כעת, יש לי בעיה אחרת. בערך קבוצת יפעת יש שני לוגואים האחד לוגו סלע והשני לוגו יפעת בצבע ורוד. איך אני ממקם אותם באותה שורה מבלי שהם יהיו אחד מתחת לשני? בתודה יאצקין52 - שיחה 21:33, 1 באפריל 2018 (IDT)
ככה טוב? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:10, 1 באפריל 2018 (IDT)
העיצוב נראה לי תקין. תודה, יגאל. Ldorfmanשיחה 01:09, 2 באפריל 2018 (IDT)
מעולה! תודה לשניכם. יאצקין52 - שיחה 10:23, 2 באפריל 2018 (IDT)

קובץ:Wikimania 2011 stamp - First Day Envelope.jpg[עריכת קוד מקור]

Duep-Logo 2009-05.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה תמונה ללא תבנית רישיון, על פי התנאים בוויקיפדיה כל תמונה חייבת ברישיון. אם את/אתה הוא בעל/ת זכויות היוצרים, יש להוסיף אחד מהרישיונות החופשיים לתבנית ה{{מידע}} בתמונה. אם התמונה לא צולמה על ידך, ובעל/ת זכויות היוצרים אישר את העלאתה לוויקיפדיה, יש להעביר אישור מתאים בהתאם להנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS.

תודה, Geagea - שיחה 13:02, 20 במרץ 2018 (IST)

Done טופל. תודה. מדובר בקובץ שראוי שישאר אצלנו בשימוש הוגן, לאור זה שבהחלט אין לו מקום בוויקישיתוף. Ldorfmanשיחה 18:19, 20 במרץ 2018 (IST)
שים לב שהתבנית שהצבת אומרת "ניתן להשתמש בקובץ זה בערך ויקימניה בלבד." (ההדגשה שלי). Geagea - שיחה 20:19, 20 במרץ 2018 (IST)
גם קובץ:Wikimania 2011 stamp.jpg. ‏ Geagea - שיחה 20:35, 20 במרץ 2018 (IST)
לגבי השימוש בתמונת המעטפה, בוא לא נהיה קטנוניים. השימוש בקובץ הוא בערך "ויקימניה" בלבד ובעוד שני דפי מידע במרחב ויקיפדיה: "ויקיפדיה:ויקימניה 2011‎" ו"ויקיפדיה:עמותת ויקימדיה ישראל/שת"פ עם דואר ישראל". לאור ההישג, שאין דומה לו בתחום זה, ראוי שהתמונה תופיע בדפים המתארים את הישגה של ויקימדיה ישראל. גם בקבצים אחרים בשימוש הוגן אנו עושים שימוש ביותר ממקום אחד, כל עוד זה בגבולות ההגיון. אגב, גם קודם להוספת התבנית היום, היה כתוב בפרטי הקובץ שהשימוש הוא בתנאי השימוש ההוגן בלבד. עם הוספת התבנית היום, גם מבחינה פורמלית, פרטי הקובץ תקינים. Ldorfmanשיחה 01:37, 21 במרץ 2018 (IST)
בתמונת הבול (תווית הביול), משובצת כבר התבנית "{{סריקה|ויקיפדיה:ציוני דרך}}" שבאמצעותה כתוב ש"זוהי תמונה סרוקה מספר, מעיתון או עצם אחר. ... ניתן להשתמש בתמונות מסוג זה בוויקיפדיה ... תחת תנאי השימוש ההוגן". לפיכך, אם יש צורך בשיבוץ תבנית נוספת, אתה מוזמן להיות קונקרטי יותר בבקשתך או להוסיפה בעצמך. Ldorfmanשיחה 01:42, 21 במרץ 2018 (IST)
לרענון ראה הערותיו של דרור שיחת ויקיפדיה:רישוי תמונות/שימוש הוגן#התוצאות:
  • אין להשתמש בתמונות שימוש הוגן מחוץ למרחב הערכים (זה לא שימוש הוגן, אם זה לא הכרחי להמחשת הערך).
  • אין להשתמש בתמונת שימוש הוגן אם ניתן להשיג תמונה חופשית (נדרש מהגדרת שימוש הוגן).
  • יש להשתמש בתמונת שימוש הוגן באופן מינימלי.
  • אין להשתמש בתמונת שימוש הוגן בערך של אנשים חיים (החלטת קרן ויקימדיה). Geagea - שיחה 03:59, 21 במרץ 2018 (IST)
לא ניתן להשיג תמונה חופשית של פריטי בולאות ישראלים מ-2011, ההמחשה הכרחית, השימוש הוא מינימלי ונעשה רק בדפים המתאימים וכמובן שאין שם תמונת אדם. אני מניח שגם דרור יסכים עמי שזו האפשרות היחידה להמחיש את הנושא שכן בשל המגבלות, אין כיום פרסום של התמונה במקומות אחרים אליהם ניתן לקשר. אין פה משהו שיש ממש צורך לשנותו ועובדה שלאיש לא היה עניין בשינוי הזה גם לאחר הדיון מ-2017 אליו קישרת. Ldorfmanשיחה 14:42, 21 במרץ 2018 (IST)
אין להשתמש בתמונות שימוש הוגן מחוץ למרחב הערכים (זה לא שימוש הוגן, אם זה לא הכרחי להמחשת הערך). אם אין בכוונתך להסיר מהמקומות שבהם אינו בשימוש הוגן אני אסיר. Geagea - שיחה 15:11, 21 במרץ 2018 (IST)

לגבי קובץ:Wikimania 2011 stamp.jpg:

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה תמונה שרישיונה הוא, על-פי הגדרתך, "שימוש הוגן", למרות שעל פי כללי ויקיפדיה העברית, התמונה לא יכולה להיות מוצגת בסטטוס זה. ניתן לעשות בה שימוש במיזם רק אם היא תמונה חופשית. לפיכך, אם התמונה אכן מתאימה להגדרה "חופשית", יש לתקן את הרישיון שנלווה לתמונה ולהחליפו ברישיון חופשי.
אם אינך בעל זכויות היוצרים, יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן להמשיך את השיחה כאן, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, Geagea - שיחה 15:10, 21 במרץ 2018 (IST)

אני טוען שכמו בעבר, אתה פשוט מחפש דרך להתנכל לי ולנושאים שאני קשור אליהם. אני מודה שמהשפל הזה הופתעתי. אין כל צורך להסיר את הקבצים הללו, שמוצגים בדפים בהם הם ממחישים נושא באופן שאין לו תחליף. זה כך מ-2011 ולאיש זה לא הפריע עד שהגעת. אם גורמים נוספים המעורים בתחום היו חושבים כמוך, מילא, אולם איש לא חשב כמוך עד כה, כך שהטענות שלך הן לא יותר ממגוחכות. Ldorfmanשיחה 16:03, 21 במרץ 2018 (IST)
אני מציע שתיקח את דבריך בחזרה. הרשאות מתנדב OTRS הוסרו ממך בצדק על ידי מי שמוסמך לכך, שבדק את הדברים והגיע לאותן מסקנות שאני הגעתי. Geagea - שיחה 16:13, 21 במרץ 2018 (IST)
אני שלם לגמרי עם דברי. תפרת לי תיק שאפילו לא הוסבר לי על מהו. פעלת כדי להיות היחיד בצוות הישראלי, או לפחות זה שנותן בו את הטון, ואולי היה לך מניע אחר - לא יודע. כך או כך, פעלת בדרך שלא מקובלת - לא עלי ולא על אחרים. זה היה תהליך שבהחלט הפתיע אותי שיכול להתקיים בוויקימדיה. חבל לי מאוד על התוצאה, אבל זה מאחורינו. כעת, הנח לי. אנו לא חברים, אבל קיוויתי שגם לא תנסה להציק לי יותר. ההישג בקשר עם השירות הבולאי הישראלי הוא משהו שהשגנו כקבוצה שכולה באה ממקום טוב. חבל שתנסה לפגוע בו. הנח לזה. Ldorfmanשיחה 22:34, 21 במרץ 2018 (IST)
למען התיעוד: תמונת הבול מופיעה בדף שמספק מידע על ההיסטוריה של ויקיפדיה העברית, "ויקיפדיה:ציוני דרך" ובדף המתאר את התהליך של יצירתו: "ויקיפדיה:עמותת ויקימדיה ישראל/שת"פ עם דואר ישראל". גם אם לא תקבל זאת, הפעילות הזאת הייתה פעילות של צוות ושיבוץ התמונה בדפים הללו מתאר את התהליך ואת ההישג, בדיוק כמו שתמונה של יצירת אמנות נחוצה כדי להבהיר במה מדובר בערך העוסק בה. אין בכך כל פסול. Ldorfmanשיחה 22:51, 21 במרץ 2018 (IST)
מדהים. אפילו לא צליל של פקפוק. קיבלת הרבה הערות במהלך התקופה עד שהגדשת את הסאה. אדמין של OTRS חשב שהתנהלותך לא הייתה תקינה אבל אתה בשלך. הסרת הודעה אזהרה לא תעזור לך. אסיר את את הצגת התמונה במקומות שאינה בשימוש הוגן, בדיוק כמו שנעשה במקרים אחרים. תקבל זמן להתעשת. Geagea - שיחה 17:03, 22 במרץ 2018 (IST)
התגובה שלך היא זו שמדהימה. התנהלות מאחורי הגב ללא עדכון שלי ודאגה להסרת הרשאות מבלי שדברים הוצגו בפני וללא כל הסבר, לפי תיק שתפרת לי, לאחר שה"ההתנהלות הלא תקינה" הייתה לדעתך בלבד... נו, מילא, את זה שמתי מאחורי, עם כל הצער בכך. המוטיבציה שלך לפגוע בי אינה מובנת לי, אבל פה, אתה מנסה לחבל במשהו שמציג הישג של ויקימדיה ישראל - לא רק שלי (מיכל, זה ודאי יעניין גם אותך). כפי שהסברתי, הייתי ועודני חלק מצוות וכך אני פועל גם בנושא זה. הצדקנות שלך לגבי זה שהצגת הקבצים אינה עומדת-לכאורה בקריטריון, נובעת בפירוש מרצון לפגוע בי על מיזם שהייתי מעורב בו. לא אתן לזה יד. תמחק - נשחזר. כבר כתבתי שהדברים נעשים על דעתך בלבד וכמו שציינתי מקודם, אם גורמים נוספים, המעורים בתחום, שהיו חושבים כמוך היו מתערבים, הייתי יכול לקיים עמם דיון רציונלי והיינו מקבלים החלטה שקולה. איתך זה לא ילך. חבל. Ldorfmanשיחה 17:16, 22 במרץ 2018 (IST)
דרור, עובד, בריאן - אולי תמצאו עניין בנושא. צר לי, אבל אני לא מצליח להגיע להבנות עם גיאה. Ldorfmanשיחה 17:21, 22 במרץ 2018 (IST)
"שימוש הוגן" הוא מונח שבחוק והוא מוגבל, ולכן דרשנו "ערך אחד בלבד" (במציאות, גם שני ערכים או שלושה יכולים להיות שימוש הוגן, אבל צריך לקבוע גבול, וקבענו גבול כ"כלל אצבע"). במקרה זה שלושת הדפים יחדיו (שרק אחד מהם ערך, והשניים האחרים הם דפי מיזם, שגם בהם נדרשת הצגת הבול) לדעתי הם שימוש הוגן. דרור - שיחה 17:37, 23 במרץ 2018 (IDT)
דרור, תודה על הבהרת העניין.
Ldorfman, בכדי שלא תהיה בתחושה שלא הוסבר לך למה הוסרו הרשאותיך, אני מוכן להסביר לך את כת העניינים שעלו. אם רק תרצה כמובן. Geagea - שיחה 00:22, 24 במרץ 2018 (IDT)
תודה, דרור. גיאה, אני מקווה שבזאת סיימנו את הנושא הזה ואני שמח שמישהו, שדעתו מקובלת עליך, כתב את הדברים בצורה ברורה עבורך, כך שתבין שהמצב צריך להשאר על כנו. מעבר לזה, אני ממש לא מעוניין בקשר איתך כשכך אתה פועל שנתיים אחרי מה שעשית. בשלב הזה, הסברים ממך יהיו מיותרים לגמרי, מה גם שלא בטוח שאאמין לדבריך. שלום ולא להתראות. Ldorfmanשיחה 01:44, 24 במרץ 2018 (IDT)

לירון, תגובתך אינה במקום, היא מעליבה, ונוגדת את כללי הקהילה, ומוטב היה לו לא נאמרה. אני מצפה שתתנצל על דבריך לגיאה. ואם לא הייתי ברור -

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
  • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
  • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
  • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
    דרור - שיחה 21:05, 24 במרץ 2018 (IDT)
דרור, מה שנעשה לי מנוגד לכללי הקהילה. להזכירך, כחלק משלל תפקידיך, הדברים אף הובאו לידיעתך בזמנו ע"י גורם שלישי. היית חלק מגוף מסוים שבחר לעשות משהו בנדון, אבל לצערי, כשההחלטה התקבלה, היא הייתה מאוחרת מדי מבחינתי ובחרתי אז, גם אם בצער מסוים, לסיים את כל העניין באופן מכובד, מבלי להגרר למערכה נוספת. לא תיארתי לעצמי שהדברים יתגלגלו כעבור שנתיים לפעולה מהסוג שהיינו עדים לה כאן, שנועדה להסב לי צער, גם אם למעשה, הייתה פוגעת בפעילות שאני הייתי רק אחד מכמה אנשים שעסקו בה (ואתה ביניהם). בכוונה אני לא מוסיף פה פרטים. כל מי שיודע על כל מה שנעשה, יודע. מי שלא, אין צורך להרחיב את המעגל. אני מוצא סיפוק מפועלי בוויקיפדיה, גם אם איני חבר בצוות שגיאה בחר לדאוג שלא אהיה עוד חבר בו, כמו גם מיתר הפעילויות אליהן אני קשור דרך ויקימדיה ישראל. יש לי חברים רבים במעגלים אלה, ואתה ביניהם. כתוצאה מהדברים הללו, כותב הדברים לעיל, לצד עוד מישהו, כבר לא. העניין הזה הוא כבר לא סוד, מפני שיצא שעל השינוי בקשר שלי עם אותו אדם יודעים לא מעטים. לא נורא. אלה החיים. כנראה שאדם יהיה נאיבי לו יחשוב שכולם יכולים להיות חבריו. אם תרצה, נוכל לשוחח על כל העניין באופן חברי, כמו שאנו עושים לעיתים קרובות. אני מודה לך על התערבותך למען הכנסת ההגיון לדיון הזה ומקווה שבזה, באמת נשים את כל הנושא הזה מאחורינו, שכן הוא גלש מעבר לכל פרופורציות. שבוע טוב לכולנו. Ldorfmanשיחה 02:06, 25 במרץ 2018 (IDT)

הוספת סמליל לערך "8 דקות ביום"[עריכת קוד מקור]

היי. כתבתי את זה הלילה. תוכל, בבקשה, לסדר לוגו? [1], בסביבות 0:18, כששם היוצר מופיע? תודה רבה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:28, 5 באפריל 2018 (IDT)

בוצע בוצע. היה קצת קשה במקרה הזה, שכן הכיתוב נותר מטושטש (כנראה באופן מכוון) לאורך כל הזמן בו הוא מפיע בפתיח. גם הסמליל שהועלה ל-YouYube מטושטש. לפיכך לאחר צילום-המסך מהתוכנית, ניסיתי להפוך את הכיתוב למעט חד יותר. התוצאה טובה יותר מהכיתוב המטושטש שהעלו לאתר, וכך, זה ראוי יותר לוויקיפדיה. תודה על הערך. לא הכרתי את התוכנית. Ldorfmanשיחה 17:44, 5 באפריל 2018 (IDT)
תודה רבה לך, גם על ההשקעה. והפסדת המון. חג שמח. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:17, 5 באפריל 2018 (IDT)
בכיף. אם יצא, אשלים. חג שמח. Ldorfmanשיחה 14:39, 6 באפריל 2018 (IDT)

חידוש בתחנות הרכבת[עריכת קוד מקור]

היי. הודות לקיפודנחש, ראה חידוש שהוספתי לתחנות רכבת ישראל, במפות. אם אתה לא רואה, תגדיל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:51, 10 באפריל 2018 (IDT)

אתה מתכוון ודאי לסימון מיקומה של התחנה במפה, בעת ההצבעה על שמה ברשימת התחנות, ועל התוספת "אתה נמצא כאן". חביב מאוד. תודה לשניכם. Ldorfmanשיחה 12:00, 12 באפריל 2018 (IDT)
בערך. המיקום נמצא שם קבוע, בלי קשר לעכבר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:48, 12 באפריל 2018 (IDT)
צר לי, אבל זה לא בולט לקורא. גם לאחר שכתבת את ההבהרה האחרונה, התאמצתי מאוד להבחין בכך במפה - ובחנתי זאת גם בכרום וגם ב-IE. לעומת זאת, שורת שמה של התחנה כן מודגש ברשימת התחנות (בשני הדפדפנים) ולכן, זה שינוי בולט יותר. האמת היא שאולי לא נכנסתי מזמן לערכים אודות תחנות רכבת, אבל כשנכנסתי כעת, השינוי עבורי היה שה"מפה" מופיעה מוקטנת ותחתיה יש רשימת תחנות. רק לאחר הקשה על "לחצו להגדלה" התצוגה עוברת למצב סביר יותר. הגם שאיני מזלזל בתוספת הנחמדה שציינת, עניין התצוגה המוקטנת מאוד של המפה, זה משהו שבאמת היה נחמד אם היה מתוקן. Ldorfmanשיחה 13:12, 12 באפריל 2018 (IDT)
לא הבנתי. כשהמפה מוגדלת, אתב רואה את ההדגשה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:16, 12 באפריל 2018 (IDT)
לא. את ההדגשה אני רואה בתצוגת ברירת המחדל - כאשר המפה מוקטנת. היה נחמד אם הייתה באמת הדגשה של התחנה המדוברת בעת התצוגה המוגדלת. Ldorfmanשיחה 13:29, 12 באפריל 2018 (IDT)
או קיי. עכשיו אני לא מבין כלום. אתה אמור לראות ארבעה שינויים: הדגשה אפורה של שם התחנה במקרא בתצוגה רגילה. אותו דבר בתצוגה מוגדלת. הדגשה ירוקה של מיקום התחנה על המפה בתצוגה רגילה. אותו דבר בתצוגה מוגדלת. מה מזה אתה רואה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:38, 12 באפריל 2018 (IDT)
עם הכניסה לערך, ב"תצוגה הרגילה", המפה מופיעה מוקטנת ותחתיה, רשימה של כל התחנות. התחנה בה עוסק הערך מופיעה באפור. מעבר על השם של כל תחנה מדגיש אותה בצהוב ולצד התחנה בה עוסק הערך נכתב "אתה נמצא כאן". אכן, בתצוגה הרגילה יש הדגשה ירוקה של מיקום התחנה על המפה, אבל מכיוון שהמפה קטנה כל כך והצבע מאוד בהיר, ממש לא הבחנתי בכך. מה שכן הבחנתי בו הוא סימון התחנה על המפה כאשר מקישים על השם במקרא. בתצוגה מוגדלת לא מופיע כלל המקרא, כלומר לאחר המעבר לתצוגה מוגדלת, רשימת התחנות נעלמת. Ldorfmanשיחה 14:12, 12 באפריל 2018 (IDT)
כשעוברים לתצוגה מוגדלת, אתה יכול לפתוח את רשימת התחנות בדיוק כמו ברגילה. ובתצוגה המוגדלת, אתה רואה על המפה עיגול ירוק על מיקום הערך הנוכחי? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:45, 12 באפריל 2018 (IDT)
לא. לאחר המעבר לתצוגה מוגדלת, איני רואה עוד את רשימת התחנות (אותה אני רואה בתצוגה הרגילה). בנוסף, לצערי לא מוצג עיגול ירוק במיקום של הערך. אשלח לך למייל צילום מסך. Ldorfmanשיחה 17:32, 12 באפריל 2018 (IDT)