שיחת משתמש:Ldorfman

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ארכיון ראשון:
מיום ההרשמה שלי לוויקיפדיה עד ליום לידתה של בתי
(16 באוקטובר 2008)

ארכיון שני:
מיום לידתה של בתי עד ליום הולדתי ה-31
(6 ביוני 2009)

ארכיון שלישי:
מיום הולדתי ה-31 עד לדיון בכנסת על ויקיפדיה העברית‏
(2 בפברואר 2010)

ארכיון רביעי:
‏‏מיום הדיון בכנסת עד לחגיגות העשור לוויקיפדיה‏
(14-15 בינואר 2011)

ארכיון חמישי:
מחגיגות העשור עד לעריכה ה-10,000 שלי במרחב הערכים בוויקיפדיה העברית (16 בינואר 2012, 01:17)

ארכיון שישי:
מהעריכה ה-10,000 שלי במרחב הערכים עד להצגת סיום שלב הפיילוט במיזם הגלאם באוני' חיפה (24 באוקטובר 2012)

ארכיון שביעי:
מסיום הפיילוט בחיפה עד להופעתי הראשונה בין 50 העורכים בעלי מֵרַב הפעולות בוויקיפדיה העברית (17 באפריל 2013)

ארכיון שמיני:
מהופעתי הראשונה ב"רשימת ה-50" עד ליום הגעת רשימת המעקב שלי ל-4,000 דפים (לא כולל דפי שיחה) (6 באפריל 2014)

ארכיון תשיעי:
מהגעתה של רשימת המעקב שלי ל-4,000 דפים עד לתחילת פעילותי בצוות ה-OTRS‏ (15 בינואר 2015)

ארכיון עשירי:
מתחילת פעילותי בצוות ה-OTRS עד למועד לידתה של בתי השנייה‏ (10 ביוני 2015, 13:46)

ארכיון אחד-עשר:
מלידתה של בתי השנייה עד למינויי למפעיל מערכת
(6 בפברואר 2016)

ארכיון שנים-עשר:
מהמינוי למפעיל עד לעריכה ה-66,666 שלי בוויקיפדיה העברית (לא כולל ניטור, פעולות מפעילי-מערכת וכו') (2 במרץ 2017, 01:00)

ארכיון שלושה-עשר:
מהעריכה ה-66,666 במיזם עד לפעם הראשונה בה מוקמתי בין 15 העורכים בעלי מֵרַב הפעולות בוויקיפדיה העברית (20 בדצמבר 2017)
Silver star with green border 2.png
Pont de Brooklyn de nuit - Octobre 2008 edit.jpg
Landscape Arnisee-region.JPG


תוכן עניינים

לגבי "Hey Hey Hey" באלבום "Witness" של קייטי פרי (או לא ?! Confused.svg)[עריכת קוד מקור]

מה עושים בנידון?

אחת לכמה שעות עורך מוסיף סינגל רביעי בשם "Hey Hey Hey", לאלבומה של קייטי פרי, Witness. למרות שהוסבר לו בדף השיחה כי זה לא נכון, וכי אין מקור שמאשר זאת הוא ממשיך במעשיו. מה עליי לעשות? לבקש את חסימתו\אזהרתו? אשמח למענה בהקדם. Hello513 - שיחה 19:44, 22 בדצמבר 2017 (IST)

שלום Hello ותודה על הפנייה אלי. אתחיל בסוג של גילוי נאות: היכרותי עם קייטי פרי מסתכמת בזה שאני יודע שיש ידוענית כזאת, איני מכיר את שיריה וגם אם להערכתי יצא לי ודאי להאזין באקראי לשיר שלה ברדיו או בתוכנית טלוויזיה, לא אדע לשייך אותו אליה. לפיכך, בדיון הזה אנא מסתמך רק על מה שאני יכול לקרוא. בערך "Hey Hey Hey" מצוין כעת בראשו, כי "השיר יצא לאור ב־20 בדצמבר 2017 בתור שיר שלא יצא כסינגל רשמי מתוך אלבום האולפן החמישי של פרי, Witness". זאת, כשאתה העורך האחרון שעסק בערך. אותה טענה מופיעה גם ממש שורה מטה באותו ערך, בפרק "רקע וכתיבה". לפיכך, לא ברור לי ממש מה לא תקין כאן. שמו גם מופיע בערך אודות האלבום בעברית ובוויקיפדיה האנגלית. לא הבנתי את העריכה הזאת שלך. איפה הבעיה בדיוק? במיקומו של השיר בסדר השירים בתוך האלבום? אם כך, זה פרט בהחלט מיותר. Ldorfmanשיחה 22:41, 22 בדצמבר 2017 (IST)
קודם כל תודה על המענה. שנית כל, אין צורך שתכיר אף אחד משיריה Face-smile.svg אני התכוונתי לכך, שאותו עורך כותב כל פעם מחדש שהשיר (Hey Hey Hey), הוא סינגל רביעי מתוך האלבום, מה שלא נכון בשום צורה שהיא. אני שחזרתי את עריכותיו כפי שניתן לראות. אפשר לקרוא לזה מלחמת עריכה, כיוון שכבר יומיים שפעם בכמה שעות הוא מחזיר את הפסקה "השיר יצא כסינגל רביעי מתוך האלבום", מה ששוב, לא נכון בעליל. אם הוא חוזר על זה שוב, מה עליי לעשות? שוב, השיר הוא לא סינגל. אין מקור שמאשר זאת, ואף ויקיפדיה לא הכריזה אחרת. Hello513 - שיחה 22:45, 22 בדצמבר 2017 (IST)
בנוסף לכך, חלה פה שוב טעות. השיר הוא גם לא "סינגל קידום מכירות", בדומה ל-"John Wayne", של ליידי גאגא לשיר יצא בסך הכל ווידאו קליפ. אף אחד מהם לא סינגל, ולא סינגל שיווקי. Hello513 - שיחה 22:47, 22 בדצמבר 2017 (IST)
עדיין לא הבנתי. הוא נכלל באלבום או שאינו נכלל? בערך בעברית ובאנגלית מצוין שהוא הרצועה (זו המילה העברית ל-"Track"?) השנייה באלבום. אתה טוען שאין זה כך? Ldorfmanשיחה 22:51, 22 בדצמבר 2017 (IST)
אני פשוט אעשה לך סדר בדברים. יש דבר הנקרא סינגל, סינגל שיווקי ושיר. השיר "Hey Hey Hey", הוא אכן הרצועה השנייה מתוך האלבום. (שיר בלבד) עכשיו אותו עורך, כותב כל פעם מחדש שהשיר הוא סינגל רשמי ורביעי מתוך האלבום, מה שלא נכון. עד פה הבנת? Hello513 - שיחה 22:54, 22 בדצמבר 2017 (IST)
אני עוד לא בן 40 ומרגע לרגע בשיחה הזאת, אני מתחיל להרגיש זקן... Smiley emoticons doh.gif‏ הצצתי באופן חטוף בערכים המקושרים ואני חושב שזה לא ממש חידש לי. יש "סינגל", כלומר שיר שיוצא בדיסק נפרד, לפני שיצא אלבום. יש סינגלים שמקודמים יותר, כי הם בעצם מקדמים את האלבום, אשר מגיע לחנויות מתישהו לאחר שהאומן יוצר מספר סינגלים ומאגד אותם לדיסק (סליחה - אלבום). אותו כותב (הוא לא "עורך" אצלנו - עוד אין לו זכות הצבעה), מציין שמדובר בסינגל שנכלל באלבום. זה אומר שהוא יצא בעבר כסינגל ואז, נכלל באלבום. לא כך? Ldorfmanשיחה 23:01, 22 בדצמבר 2017 (IST)
רגע. אולי הבנתי: מה שאתה בעצם טוען זה שהשיר לא פורסם כסינגל לפני שהגיע לידיעת הציבור כחלק מהאלבום? Ldorfmanשיחה 23:03, 22 בדצמבר 2017 (IST)
דבר ראשון, אם אתה מרגיש שאני מעמיס עליך יתר על המידה תגיד לי, כבר לא נעים לי לנדנד לך חח, ואל דאגה אתה לא צריך להרגיש זקן או משהו, זה פשוט מאוד. זמר מוציא סינגלים כדי לקדם את האלבום (בדרך כלל). סינגל לרוב (אך לא תמיד), מלווה בוידאו קליפ. כרגע הזמרת קייטי פרי הוציאה שלושה סינגלים (שוב שירים רגילים שפשוט יצאו כסינגל [שיר בודד] שנועד לקדם את האלבום), וכיוון שאמש יצא וידאו קליפ עבור "Hey Hey Hey", מעריציה חושבים שהוא סינגל, מה שלא נכון כמו בדוגמה עם שירה של ליידי גאגא. (לא בהכרח כל שיר שיוצא לו וידאו קליפ הוא סינגל). אם לא הבנת אשמח להסביר שוב, אבל העיקרון הוא שהשיר "Hey Hey Hey", לא יצא כסינגל. זה הדבר היחידי שצריך להבין פה, משמע הוא "משחית" את הערך. Hello513 - שיחה 23:09, 22 בדצמבר 2017 (IST)
קרא בבקשה את הפסקה הקודמת שכתבתי, ובעיקרון בדיוק. השיר לא פורסם כסינגל נקודה, המשתמש נחשב כמשחית בכל פעם שהוא כותב שכן, כי זה שקר וכזב, ומבלבל קוראים תמימים שלא מודעים לכך. אני משתדל לשחזר את עריכותיו של אותו משתמש בזמנים אלו ומקווה שהוא יבין שזה עוד סתם שיר שלא יצא כסינגל. Hello513 - שיחה 23:09, 22 בדצמבר 2017 (IST)
סליחה שנעדרתי מהדיון למשך חצי שעה. היה מקרה מעניין בבית: התעופף פנימה איזה חרק, הייתה איזו צעקה מאישתי שאוציא אותו, ואני התעניינתי בעיקר בזה שאני לא יודע מיהו-מהו... ואז הוא נח על איזה דף ואני רצתי למגדיר החרקים ואני חושב שמצאתי את שמו. זה היה הזמן כמובן לצלם אותו לוויקפידיה לפני ששחררתי אותו החוצה... בקיצור, הפסקה לעניינים ויקיפדיים בכל זאת. Face-smile.svg מייד אקרא את שכתבת. Ldorfmanשיחה 23:43, 22 בדצמבר 2017 (IST)
כלומר זו פשוט רצועה מתוך הדיסק - שיר מתוכו שלא פורסם בנפרד כסינגל. עכשיו הבנתי? Ldorfmanשיחה 23:45, 22 בדצמבר 2017 (IST)
חחח אני בדיוק כמו אישתך הסמקה חרקים זה פשוט דוחה בעיניי. ולגבי קייטי, הבנת במעט האחוזים! מעז יצא מתוק, מההשחתות של המשתמש ההוא יצא שלמדתי בעצמי משהו חדש על סינגל, וגם יצא לי לעזור לך להבין במדויק (אם הבנתי נכון שהבנת חח), מה זה סינגל. Hello513 - שיחה 23:56, 22 בדצמבר 2017 (IST)
נו, עכשיו נוספה לי משימה לא מתוכננת: עלי להעביר את התמונות מהמצלמה לוויקיפדיה ולוודא שלא טעיתי בזיהוי. חרקים הם חלקים חשובים בטבע וצריך ללמוד עליהם וללמוד מהם. אני מנסה להעביר את זה גם לבנות שלי.
לענייננו, אני שמח שהבנתי סוף סוף. ערכתי וביצעתי הגהה לערך המדובר, כך שכעת הנושא יהיה ברור. הכל עניין של ניסוח. זה מה שיפה בוויקיפדיה ואני מודה לך על שפנית אלי לסיוע. בוויקיפדיה אנו תמיד צריכים לשאוף לנוסח שיהיה ברור לכולם - לא רק למבינים בתחום (במקרה הזה, אני מייצג פה את הקבוצה הראשונה. אתה, את המומחים). זה קורה לנו המון פעמים בערכים מתחומים אחרים, שאנו מנהלים דיון (לעיתים, עד כדי ויכוח) על הנוסח הנדרש. הנה זה קורה גם בנושאי מוזיקה. לא נורא. נראה לי שהתגברנו וטוב שהכל סודר. אכתוב הבהרה לגבי זה בדף השיחה של הערך ואגן עליו לתקופה מסויימת כדי למנוע השחתה. נקווה שבזה יבוא הסוף לבעיה הזאת (אני סומך עליך שתחזור לעקוב אחריו מדי פעם כדי לוודא שאכן הכל תקין). לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:05, 23 בדצמבר 2017 (IST)
בדיוק, העיקר שהכל סודר בסוף. ואין שום בעיה, אני אמשיך לעקוב אחרי מעט הערכים שברשימת המעקב שלי (2000 במספר, מצפה להרבה יותר בעתיד אבל צריך להתחיל ממשהו), כל יום ויום כשאוכל. וסתם שתדע שאנכי כבר ב-"אוטומט", ישר פונה אליך כשיש לי בעיה כלשהי פה כיוון שאתה בין חביבי העורכים שפה בעיניי. תמיד מסור ועוזר כשצריך, ואף מסכים ללמוד דברים חדשים בשמחה. מאחל לנו המשך סוף שבוע רגוע וכמובן, תודה רבה על לך על ההקשבה, מעריך אותך מאוד Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Hello513 - שיחה 00:13, 23 בדצמבר 2017 (IST)
אז כעת זה תורי להסמיק. וואו - תודה... פנה אלי מתי שתרצה. אני מקווה שמקובלת עליך העריכה שביצעתי בתבנית:קייטי פרי בעקבות דברינו פה. כך, יהיה מקום לקישור לערך המדובר ובכל זאת, הוא לא יוגדר שם כ"סינגל". סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 00:23, 23 בדצמבר 2017 (IST)
דע לך שהעריכה הזו שלך פתרה טעות נגררת שנעשתה בלא מעט תבניות, ואפילו ברובן פה בויקיפדיה העברית. על פי ויקיפדיה האנגלית (וההגיון), מספיק שיש שיר אחד בתבנית שלא יצא כסינגל, יש לרשום בכותרת התבנית: "שירים של X", ובשום פנים ואופן "סינגלים של X", כיוון שזה מטעה ולא נכון. כל הכבוד לך על תשומת הלב והתיקון המשמועתי הנ"ל. (אפילו שזה לא היה ביודעין 😂), עם עלות השחר אעבור על כל תבניות האמנים, ואדאג לכך שמה שצריך יתוקן. Hello513 - שיחה 01:05, 23 בדצמבר 2017 (IST)
התיקון בכותרת שבתבנית היה לאחר ההסברים שקיבלתי ממך כאן ולאחר ששיפרתי את הנוסח בערך על השיר. לכן, הוא דווקא היה לגמרי ביודעין. מקווה שמצאה חן בעיניך התמונה שהוספתי לערך. להשתמע. Ldorfmanשיחה 01:18, 23 בדצמבר 2017 (IST)
אכן מצאה חן. וכשמסתכלים על זה כך, זה אכן היה ביודעין Face-smile.svg אבל העיקר שהפתרון נמצא. Hello513 - שיחה 11:28, 23 בדצמבר 2017 (IST)
שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 23:09, 23 בדצמבר 2017 (IST)

יצירת הפניה לערך "טומאות היוצאות מגוף האדם‎"[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, מה נשמע?
השם התלמודי וההלכתי המקובל לנושא הערך טומאות היוצאות מגוף האדם הוא "טומאה היוצאת מן הגוף", ובעיקר "טומאה היוצאת מגופו" (כפי שהעלו בדף השיחה לערך הנ"ל לפני כמה שנים), מכיוון שכך, ומכיוון שמנוע החיפוש של ויקיפדיה לא מצליח למצוא את הערך המבוקש כאשר מחפשים "טומאה היוצאת מגופו\מן הגוף", חשבתי שנכון ליצור הפניה מ"טומאה היוצאת מגופו\מן הגוף" (אחד מהם או שניהם) לערך "טומאות היוצאות מגוף האדם" (אני אישית חושב שמוטב היה לקרוא כך לערך, אך אין לי זמן וכח לערוך על כך דיון, ושם הערך הנתון הוא לא נורא...).
אז אשמח אם תוכל ליצור הפניה זו, ואם זה דבר שיש גם לי הרשאה לעשות על דעת עצמי, מבלי להטריח אותך, אשמח שתסביר לי איך עושים זאת ואז לפחות להבא זה יחסוך את הטרחתך.
תודה רבה! יאיר דב • ו' בטבת ה'תשע"ח • 14:48, 24 בדצמבר 2017 (IST)

שלום יאיר,
שלומי טוב, תודה לאל. אין לי בעיה או קושי ליצור את ההפניות, אולם מכיוון שהתעניינת, יצירת הפניה לא דורשת הרשאה מיוחדת (אסייג, למיטב זכרוני). היא זהה ליצירת דף חדש, אלא שכל תוכנו הוא ההפניה עצמה (תוכל להביט בקוד של דפי הפניה אחרים וליצור את אותו הנוסח בדיוק). כאשר כותבים בקוד-מקור, כפי שנדמה לי שאתה עושה (להבדיל משימוש בעורך החזותי), הלחצן המשמש ליצירת ההפניה הוא זה: הפניה. ליתר ביטחון, אצור אני את ההפניה מ"טומאה היוצאת מן הגוף" ותוכל אתה לתרגל יצירת הפניה מתוך המושג "טומאה היוצאת מגופו" (שים לב לכך שבעת כתיבת השורות הללו, כל עוד איש מחברינו לא יצר את ההפניה - אולי חמד לצון אם קרא את הדברים פה, הקישור האחרון הוא אדום. לאחר שתיצור את ההפניה, הוא יהיה כחול/סגול כמובן). אבדוק אם הכל הצליח. בכל שאלה, כתוב לי שוב בבקשה. בהצלחה ובעיקר, להשתמע (אגב, האם תגיע למפגש שלנו ב-5 בינואר? אשמח לפגוש אותך...), Ldorfmanשיחה 01:53, 25 בדצמבר 2017 (IST)
הצלחתי Symbol thumbs upcolor.png תודה רבה!
לגבי המפגש ביום שישי, בשונה מרוב בני האדם שלהם יום שישי הוא היום הנוח בשבוע למפגשים מעין אלו, אני דווקא בלימודים במכללה ביום שישי... הייתי מאד שמח לפגוש אותך Face-smile.svg אמתין להזדמנות מתאימה יאיר דב • ז' בטבת ה'תשע"ח • 11:05, 25 בדצמבר 2017 (IST)
שמחתי לקרוא שהסתדרת. הלימודים חשובים ואני מעריך במיוחד אנשים המתעתדים לעסוק בהוראה (גם כבן למורה וגם כמי שעובד במוסד אחר המכשיר סגלי הוראה). בטוח שאם לא יצא לנו עוד קודם לכן, נוכל להפגש מתישהו לאחר שתסיים את פרק הלימודים. עד אז, תוכל לעשות את המעשה הראוי במקרה זה קריצה: לצלם תמונה/תמונות של המכללה ולעטר את הערך העוסק בה. אם תזדקק להכוונה, אני פה. Ldorfmanשיחה 17:05, 25 בדצמבר 2017 (IST)
רעיון יפה! בעזרת ה' איישם זאת בקרובFace-smile.svg. בכל הקשור להעלאת תמונות שצילמתי יש לי כבר ניסיון נרחב.
טוב לדעת שאתה עוסק גם כן בענייני חינוך (אגב, אני בן לשני מורים...). אקווה שאמצא הזדמנות לקפוץ למפגש לפני סוף הלימודים, אבל אם לא, כפי שאמרת, מקסימום אחרי שאסיים.
שוב תודה על העזרה! יאיר דב • ח' בטבת ה'תשע"ח • 23:38, 25 בדצמבר 2017 (IST)
מעולה! אלה תמונות איכותיות שנדרשו לנו. יום נעים ומוצלח. Ldorfmanשיחה 09:17, 26 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה! שמחתי לשמוע! יאיר דב • ח' בטבת ה'תשע"ח • 09:21, 26 בדצמבר 2017 (IST)

הטילדה הרביעית - גיליון דצמבר 2017[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר שלוש שנות הפסקה, יצא גיליון חדש של הטילדה הרביעית. אתם מוזמנים לעיין בגליון החדש בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 10:58, 25 בדצמבר 2017 (IST)

איזה יופי! סחתיין על השלמת הפרויקט! ברכותי. זר פרחים בשבילך Ldorfmanשיחה 17:17, 25 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה! Face-smile.svg המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:52, 25 בדצמבר 2017 (IST)

בעקבות שינוי מיקום קובץ הקול בערך "סיס הרים"[עריכת קוד מקור]

את הרעיון להצגת השמע לקחתי מהערך דוכיפת, אז אולי כדאי שתתקן גם שם את זה. Bear - השאר הודעה אחריי הביפ... 14:01, 30 בדצמבר 2017 (IST)

בוצע בוצע. תודה על ההערה, כמו גם על כל הערכים המוצלחים אשר אתה מוציא תחת ידיך. אודה לך אם תנהג באותו אופן, כשמדובר בקובצי קול, בערכים אחרים אודות בעלי חיים אותם תכתוב. אשמח גם אם תבצע את השיפור בערכים שכבר כתבת שבהם שובצו קבצים כאלה. לצערי, איני יכול לחשוב על דרך לאיתור כל הערכים הרלוונטיים. זאת מכיוון שבדיקה מעלה כי בוויקישיתוף אין כרגע קטגוריה המאגדת את כל קובצי הקולות הללו. חבל ורצוי ליצור אותה, אבל זה המצב לעת עתה. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 16:45, 31 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה! אכן אנהג כך להבא. ערב טוב ושנה אזרחית טובה! ☺ Bear - השאר הודעה אחריי הביפ... 17:33, 31 בדצמבר 2017 (IST)
SMirC-thumbsup.svg אמן! שתהיה לכולנו שנה אזרחית מוצלחת. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 23:46, 31 בדצמבר 2017 (IST)

כוכב בשבילך! (מ"Lior222298")[עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
ערב טוב ושלום אני די חדשה בויקיפדיה . יש לי כמה שאלות אשמח עם תעזור לי. Lior222298 - שיחה 17:46, 15 בינואר 2018 (IST)
שלום ליאור,
אשמח לעזור. על מה הכוכב? Ldorfmanשיחה 17:59, 15 בינואר 2018 (IST)

ערך אודות יובל עילם[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, ראיתי שמחקת את הערך שהוקם וכן חסמת את אפשרות הקמתו מחדש בפני משתמשים רגילים. ראשית הבהרה - אין לי כל קשר עסקי איתו, אך לפני 16 שנים בני עשה אצלו את קורס ההכשרה לצהל וכך הכרתי אותו ואת פועלו. לאור החסימה שלך התעדכנתי מחדש, ראשית באמצעות הקשר שהיה עוד מאז (מתברר שיובל עילם ממשיך לשמור על קשר עם בוגריו בדרכים שונות, כך שבוגריו יכולים לסייע זה לזה).

לעצם העניין - האדם זכה להכרה רשמית מצהל על פועלו ממפקד חיל האויר (ראיתי את תעודת ההערכה). במהלך שלושים שנות פעילות הכשיר כ-7000 איש לתפקידים קרביים או אם לצטט את הפסקה שנמחקה -

בין בוגריו של המרכז החינוכי יובל עילם למעלה מ-8000 בוגרים, מהם הגיעו למעלה מ-2600 ליחידות מובחרות וכ-700 מהם לקורס טייס וקורס חובלים. מאחר ותוכנית הלימודים שמה דגש על פיתוח מנהיגות רבים מבוגריו הגיעו לתפקידי פיקוד משמעותיים, ביניהם מפקדי חטיבות, טייסות וגדודים בצה"ל ותפקידי מובילים בשב"כ ובמוסד.

האם לא די בכך כדי להצדיק חשיבות למרכז חינוכי? אני מנסה להשוות את זה לגופים קיקיוניים בני כמה עשרות חניכים שלהם מוקמים ערכים השכם והערב ואני מניח שלא תתקשה להבין למה כוונתי.

אשמח לשמוע את שיקוליך למחיקה. --‏Yoavd‏ • שיחה 06:26, 20 בינואר 2018 (IST)

שלום יואב,
הערך נמחק בעבר, לאור זה שנמצא ללא חשיבות אנציקלופדית. מכיוון שנוצר מחדש, נעניתי לבקשה שהועלתה בדף הבקשות ממפעילי המערכת, מחקתי אותו וחסמתי את יצירתו מחדש. עד כאן, מדובר בפרוצדורה רגילה למדי, ואף הגיונית. בדף השיחה של הערך לא הוצג כל מידע חדש, ומכאן, שלא היה לו מקום. ודאי תוכל לפתוח שם בדיון, לטעון שהנסיבות השתנו ואם עוד עורכים יסכימו עמך, יהיה לערך מקום. אני לא יודע לאלו גופים אתה משווה את הערך (לא מצאתי אותם בקטגוריה "גיוס לצה"ל", אולם יכול להיות שהערכים לא צורפו אליה משום-מה). לגבי המספרים שהבאת, רצוי שיהיו להם סימוכין, ומהיכרותי עם הנושא, גם גופים אחרים זוכים להכרה רשמית מצה"ל. בברכת שבוע טוב ומוצלח, Ldorfmanשיחה 23:31, 20 בינואר 2018 (IST)

אברהם לייב בורשטיין - ערך ללא מקורות[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, תראה ששיחתנו הטלפונית האחרונה הפיחה בי השראה להתקדם בנדון:

כעת אני מוכנה להניח את העניין להמשך התפתחויות. אשמח לקבל את משובך על הנ"ל. לגבי נושאים קשורים אך כלליים יותר, עוד נדבר. -- כל טוב, דבורה ג'יי שיחה 23:54, 6 בפברואר 2018 (IST)

היי דבורה,
עברתי על הקישורים ונראה שבהחלט פעלת בצורה המתבקשת במקרה מעין זה. אני לא בטוח שהערך ב-SimpleEnglish ימחק, אולם ללא שום קשר, הנחתי "תבנית חשיבות" על הערך אצלנו, בוויקיפדיה העברית. הסברתי את העניין בדף השיחה של הערך. נראה לאן זה יוביל. תודה על ההקפדה על ניהול ההליך בצורה כל כך יסודית. להשתמע. Ldorfmanשיחה 02:14, 8 בפברואר 2018 (IST)

דף-המשתמש של משתמש:Chen Ozerovich[עריכת קוד מקור]

היי. אתה מכיר את חן אוזרוביץ'? היא טוענת שהיא ואתה זה אותו בן אדם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:49, 9 בפברואר 2018 (IST)

יגאל, זה אחד הדברים המוזרים ביותר שקראתי בדפי המיזם הזה. ממש אין לי מושג מי זאת. אני הרי חשוף לגמרי פה, ברמת פרטי הקשר, תמונות... וזה מבחירה - אין לי בעיה עם זה. איך מישהו יכול לטעון שהוא זה אני? איפה זה נכתב? אני ממש סקרן. Ldorfmanשיחה 22:19, 10 בפברואר 2018 (IST)
בדף משתמש, השם שלך הוא פרמטר לתבנית שם שגוי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:39, 10 בפברואר 2018 (IST)
איזה דף משתמש? Ldorfmanשיחה 23:42, 10 בפברואר 2018 (IST)
מש:Chen Ozerovich יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:47, 10 בפברואר 2018 (IST)
אה. כעת הכל ברור. זו סתם סערה בכוס מים Face-smile.svg. היא כותבת חדשה וכנראה מצאה חן בעיניה הדרך בה מופיע שם המשתמש בדף-המשתמש שלי, כך שניסתה להעתיק את העיצוב ללא הצלחה. לא נורא - לא קרה דבר. הסרתי זאת וכעת הכל בסדר. בכל מקרה, תודה על ההפניה לעניין הזה. שיהיה לנו שבוע טוב ומוצלח. Ldorfmanשיחה 23:57, 10 בפברואר 2018 (IST)
זה גם מה שאני חשבתי. אבל זה עדיין מצחיק. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:31, 11 בפברואר 2018 (IST)
מסכים איתך. Ldorfmanשיחה 01:31, 11 בפברואר 2018 (IST)

השחתת הערך אודות ערן חרמוני[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי שהגבלת את העריכה של הערך על עו"ד ערן חרמוני - וטוב שכך, אלא שכעת נעולים בערך גם חלק מאי הדיוקים. לתאר את תפקידו הנוכחי "ולקבל משכורת ומכונית שרד ממפלגת העבודה, והוא מייצג את המפלגה באירועים כגון הרמות כוסית, נסיעות לחו"ל והדלקת נרות חנוכה." זה בודאי לא משקף את תפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה כפי שהוגדר בהחלטות ועידת מפלגת העבודה שמצוטטות בדף השיחה. הפניה אליך היא בשמו של ערן - מעבר לפגיעה באיכות הערך, יש שכאן אדם ששמו הטוב נפגע; ערן עצמו נמצא כעת בחו"ל וביקש את עזרתי בטיפול בענין. רמיל - שיחה 22:26, 21 בפברואר 2018 (IST)

שלום רמיל,
בערך הובאו תימוכין לאותם דברים שנשארו בו לאחר מלחמת העריכה שהתקיימה בו. אם לדעתך הדברים אינם מדויקים, אנא הבא סימוכין לכך שאין הדברים כפי שהם כתובים. תוכל גם לפתוח דיון בנושא בדף השיחה של הערך. Ldorfmanשיחה 22:36, 21 בפברואר 2018 (IST)

מפה בערך אודות רכבל חיפה[עריכת קוד מקור]

היי. אם אני זוכר נכון, אתה תושב חיפה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:20, 2 במרץ 2018 (IST)

קריית מוצקין, אבל עובד בחיפה. מה לגבי הרכבל? Ldorfmanשיחה 01:51, 3 במרץ 2018 (IST)
פעם שמתי מפה בערך שלו, כי לא היה. עכשיו ראיתי דרך לשים מפה טובה יותר. התחלתי להכין, אבל נתקעתי בדבר מוזר. בשתי המפות תחנות הרכבל נמצאות במקומות שונים. הבדל של קילומטרים. אתה יכול לשפוט מי צודק? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:02, 3 במרץ 2018 (IST)
אתה תמיד עושה עבודה טובה, אבל מה רע במפה הקיימת כעת בערך? איפה המפות שעלי לבדוק? ענה לי, אבל אני צריך לעזוב את המחשב כעת, כך שאבדוק מחר. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:07, 3 במרץ 2018 (IST)
המפה בערך היא צילום סטטי. החדשה היא מפה דינמית, עם כל מה שמשתמע מכך. אז אם היא נכונה, אני מעדיף אותה. היא נמצאת במש:IKhitron/טיוטה. תודה ולילה טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:27, 3 במרץ 2018 (IST)
המפה שנמצאת בערך מדויקת יותר. המפה בטיוטה לא מגיעה עד לסטלה מאריס Nirvadel - שיחה 13:05, 3 במרץ 2018 (IST)
היי. מה זה לא מגיעה? לא הסתכלת במקרה על הקו האנכי שיש שם? כי הוא לא קשור לעניינו, רק המקומות המסומנים כתחנות רכבל. תודה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:01, 3 במרץ 2018 (IST)
יגאל, אני לא מוצא בעיה במפה בדף הטיוטה שלך. לדעתי זה בסדר גמור. עם זאת, לא ממש הבנתי למה הכוונה ב"דינמית". כוונתך לכך שבהקשה על המפה שיצרת ניתן להגיע למפה המלאה?
ניר, האם תוכל להסביר את הבעיה עליה הצבעת? המקום שעליו כתוב "רכבל / סטלה מאריס" הוא השטח הצמוד לבסיס הצבאי, שלפני מגרש החנייה הקטן שמול המנזר. השם מציין את מיקומה של תחנת אוטובוס על הכביש. הקו השחור מגיע בדיוק למקום המתאים, בתוך מבנה התחנה העליונה של הרכבל. פספסתי משהו? Ldorfmanשיחה 00:42, 6 במרץ 2018 (IST)
תודה. כלומר, אתה מתכוון שהמפה הנוכחית בערך שגויה? כי הן שונות לגמרי. שוב, תתעלם מהקו השחור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:46, 6 במרץ 2018 (IST)
וואלה, יגאל, תצטרך לכוון אותי, מכיוון שבדקתי שוב כעת, ואני לא ממש רואה הבדלים בין השתיים (ואני עובר במקום משהו כמו 6-8 פעמים בשבוע, כמי שעובד במרחק של 8 דקות הליכה מהרכבל ואף מחזיק כרטיס לנסיעה חופשית בו לענייני עבודה...). אגב, יש לך מושג איך מוסיפים על גבי המפה ציון של המנזר היפה, שמשום מה חסר בה? Ldorfmanשיחה 00:52, 6 במרץ 2018 (IST)
לא יודע, איך מוסיפים. ההתחלה היא איפה שכתוב "רכבל העלייה השנייה", והסוף איפה שכתוב "רכבל סטלה מאריס". תודה רבה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:57, 6 במרץ 2018 (IST)
אני לא בטוח שהבנתי למה התכוונת ב"ההתחלה היא... והסוף...". מכל מקום, ההבדלים בין המפות נראים לי מינוריים לחלוטין. מבחינתי, שתיהן קבילות ומתאימות להיות מוצגות בערך. Ldorfmanשיחה 23:05, 6 במרץ 2018 (IST)
אז אתה לא רואה. חבל. אני לא רוצה לבזבז לך זמן. אין שום קשר בין שתי המפות, הן מראות דברים שונים לחלוטין. תודה רבה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:20, 7 במרץ 2018 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── צר לי. אולי Shannen או Ori יוכלו לחוות את דעתם בנושא. תודה מראש. Ldorfmanשיחה 01:49, 8 במרץ 2018 (IST)

רכבל העליה השנייה הכוונה למטה בבת גלים (רחוב העלייה השנייה). וסטלה מאריס הכוונה למעלה על ההר. מי-נהר - שיחה 02:00, 8 במרץ 2018 (IST)
את זה הבנתי, מי-נהר. האם אתה מוצא הבדלים מהותיים בין שתי המפות? Ldorfmanשיחה 02:04, 8 במרץ 2018 (IST)
גם אני לא רואה הבדל , אם כי בשעה זו אני רואה כפול. ובכל זאת מסכים איתך Ldorfman לא הבדל מהותי. מי-נהר - שיחה 02:15, 8 במרץ 2018 (IST)
ודאי. הסתכלו בגוגל מפות על התחנות מול הסמון בדף של יגאל. לפחות ק"מ. בורה בורה - שיחה 02:07, 8 במרץ 2018 (IST)
שמא מה שמטריד את חבירנו בדיוןן הוא המרחק בין הכניסה לרכבל העליון לבין מיקום האוטובוסים ושאר המפה שם. וההסבר הוא שיש כאן ענין של גובה. שיורדים מגובה הכביש במסלול הליכה מתעקל אל הרכבל. ולכן המפות מראות את השטח שעל השיפוע התלול קצת אחרת. ובאחת מתקבל רושם של יותר מרחק ושטח ממופה. מי-נהר - שיחה 02:21, 8 במרץ 2018 (IST)
המפה של IKhitron יותר מדוייקת. המיקומים של המצפור ותחנת הרכבל הם לא כה רחוקים מהסיבוב וגם השם "רמת שאול" לא קשור לכאן. מצד שני אלו מפות סכימה גם שאפשר להשתמש בכל אחת מהן. Shannen - שיחה 05:57, 8 במרץ 2018 (IST)
מצטער, Shannen, אבל שתי המפות שלי, לכן הביטוי "המפה של IKhitron" לא אומר לי הרבה. תודה רבה.
כולם, ההבדל שאני רואה הוא כזה: במפה הנוכחית הכניסה הדרומית נמצאת הרבה צפונה מהעיקול של הרחוב סטלה מאריס. במפה החדשה היא נמצאת הרבה דרומה מהעיקול הזה. תודה לכם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:25, 8 במרץ 2018 (IST)
המפה הזאת יותר נכונה. Shannen - שיחה 19:50, 8 במרץ 2018 (IST)
תודה. כן, זה בדיוק מה שאמרתי, כשדיברתי על הכניסה הדרומית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:52, 8 במרץ 2018 (IST)
אם כך, יגאל, לך על זה: בצע את החלפת המפות בערך. Ldorfmanשיחה 15:50, 9 במרץ 2018 (IST)
תודה. אני רק צריך למצוא פתרון לקו השחור, וזה נראה לי קשה מבחינה טכנית - אני לא יודע את הקואורדינטות המדוייקות מאוד של התחנות, כדי לתת אותן כפרמטרים. אבל אמשיך לחפש, כמובן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:44, 9 במרץ 2018 (IST)
אתר עמוד ענן יכול לסייע לך. בורה בורה - שיחה 18:51, 9 במרץ 2018 (IST)
תודה, אבל לא. לנקודה הצפונית אין שם קואורדינטות, ודרומית מופיע בגרסה שלישית, אחרי שתי המפות שדיברנו עליהן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:09, 9 במרץ 2018 (IST)

קשר לספרייה הבריטית[עריכת קוד מקור]

שלום לך! אני פונה אליך בשביל חבר, בחור רציני שעוסק בנושאי יהדות, ומחפש קשר לספריה הבריטית. הוא זקוק לכתובת דוא"ל של אחד המנהלים/הספרנים החשובים, כדי לדבר איתם על ספר נדיר כלשהו. אתה יכול אולי לעזור לו? תודה רבה שחר אבקשך - שיחה 14:06, 11 במרץ 2018 (IST)

שלום לך,
אין לי קשר לספרייה הבריטית וגם לרוב איני עוסק בנושאי יהדות כחלק מעבודתי. לדעתי, יש סיכוי טוב שמשתמש:Haimlevy יוכל לעזור לכם. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 17:58, 11 במרץ 2018 (IST)
אני מתייג גם את משתמשת:Orlysi ומשתמש:AhavaCohen חיים לוי - שיחה 21:26, 11 במרץ 2018 (IST)
תודה רבה לשניכם על הקישורים עד כה, בסוף החוט יגיע לספריה הבריטית! שחר אבקשך - שיחה 05:09, 12 במרץ 2018 (IST)
תודה, חיים. אני מקווה שמישהו אכן יוכל לסייע לפונה. Ldorfmanשיחה 12:25, 12 במרץ 2018 (IST)
Ldorfman תנסה את אילנה טהן, Lead Curator Hebrew and Christian Orient Studies. כתובת המייל שלה: ilana.tahan at bl.uk. בהצלחה AhavaCohen - שיחה 14:51, 12 במרץ 2018 (IST)
שחר, הרי לך הפניה ממקור מוסמך. תודה, אהבה. Ldorfmanשיחה 01:38, 13 במרץ 2018 (IST)
זה בדיוק מה שהוא חיפש, תודה לאהבה כהן ולכולכם! שחר אבקשך - שיחה 06:15, 13 במרץ 2018 (IST)

קבוצת יפעת[עריכת קוד מקור]

הי, האם תוכל לעבור על הניסוחים בערך? חלקם נראים לי בעייתיים, ואשמח עוד דיעה. אמא של גולן - שיחה 12:23, 20 במרץ 2018 (IST)

היי לירון, בעבר טיפלת בלוגואים בכל מיני ערכים שכתבתי על ידי כך שהפכת את הרקע הלבן שבהם לשקוף. כעת, יש לי בעיה אחרת. בערך קבוצת יפעת יש שני לוגואים האחד לוגו סלע והשני לוגו יפעת בצבע ורוד. איך אני ממקם אותם באותה שורה מבלי שהם יהיו אחד מתחת לשני? בתודה יאצקין52 - שיחה 21:33, 1 באפריל 2018 (IDT)
ככה טוב? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:10, 1 באפריל 2018 (IDT)
העיצוב נראה לי תקין. תודה, יגאל. Ldorfmanשיחה 01:09, 2 באפריל 2018 (IDT)
מעולה! תודה לשניכם. יאצקין52 - שיחה 10:23, 2 באפריל 2018 (IDT)

קובץ:Wikimania 2011 stamp - First Day Envelope.jpg[עריכת קוד מקור]

Duep-Logo 2009-05.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה תמונה ללא תבנית רישיון, על פי התנאים בוויקיפדיה כל תמונה חייבת ברישיון. אם את/אתה הוא בעל/ת זכויות היוצרים, יש להוסיף אחד מהרישיונות החופשיים לתבנית ה{{מידע}} בתמונה. אם התמונה לא צולמה על ידך, ובעל/ת זכויות היוצרים אישר את העלאתה לוויקיפדיה, יש להעביר אישור מתאים בהתאם להנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS.

תודה, Geagea - שיחה 13:02, 20 במרץ 2018 (IST)

Done טופל. תודה. מדובר בקובץ שראוי שישאר אצלנו בשימוש הוגן, לאור זה שבהחלט אין לו מקום בוויקישיתוף. Ldorfmanשיחה 18:19, 20 במרץ 2018 (IST)
שים לב שהתבנית שהצבת אומרת "ניתן להשתמש בקובץ זה בערך ויקימניה בלבד." (ההדגשה שלי). Geagea - שיחה 20:19, 20 במרץ 2018 (IST)
גם קובץ:Wikimania 2011 stamp.jpg. ‏ Geagea - שיחה 20:35, 20 במרץ 2018 (IST)
לגבי השימוש בתמונת המעטפה, בוא לא נהיה קטנוניים. השימוש בקובץ הוא בערך "ויקימניה" בלבד ובעוד שני דפי מידע במרחב ויקיפדיה: "ויקיפדיה:ויקימניה 2011‎" ו"ויקיפדיה:עמותת ויקימדיה ישראל/שת"פ עם דואר ישראל". לאור ההישג, שאין דומה לו בתחום זה, ראוי שהתמונה תופיע בדפים המתארים את הישגה של ויקימדיה ישראל. גם בקבצים אחרים בשימוש הוגן אנו עושים שימוש ביותר ממקום אחד, כל עוד זה בגבולות ההגיון. אגב, גם קודם להוספת התבנית היום, היה כתוב בפרטי הקובץ שהשימוש הוא בתנאי השימוש ההוגן בלבד. עם הוספת התבנית היום, גם מבחינה פורמלית, פרטי הקובץ תקינים. Ldorfmanשיחה 01:37, 21 במרץ 2018 (IST)
בתמונת הבול (תווית הביול), משובצת כבר התבנית "{{סריקה|ויקיפדיה:ציוני דרך}}" שבאמצעותה כתוב ש"זוהי תמונה סרוקה מספר, מעיתון או עצם אחר. ... ניתן להשתמש בתמונות מסוג זה בוויקיפדיה ... תחת תנאי השימוש ההוגן". לפיכך, אם יש צורך בשיבוץ תבנית נוספת, אתה מוזמן להיות קונקרטי יותר בבקשתך או להוסיפה בעצמך. Ldorfmanשיחה 01:42, 21 במרץ 2018 (IST)
לרענון ראה הערותיו של דרור שיחת ויקיפדיה:רישוי תמונות/שימוש הוגן#התוצאות:
 • אין להשתמש בתמונות שימוש הוגן מחוץ למרחב הערכים (זה לא שימוש הוגן, אם זה לא הכרחי להמחשת הערך).
 • אין להשתמש בתמונת שימוש הוגן אם ניתן להשיג תמונה חופשית (נדרש מהגדרת שימוש הוגן).
 • יש להשתמש בתמונת שימוש הוגן באופן מינימלי.
 • אין להשתמש בתמונת שימוש הוגן בערך של אנשים חיים (החלטת קרן ויקימדיה). Geagea - שיחה 03:59, 21 במרץ 2018 (IST)
לא ניתן להשיג תמונה חופשית של פריטי בולאות ישראלים מ-2011, ההמחשה הכרחית, השימוש הוא מינימלי ונעשה רק בדפים המתאימים וכמובן שאין שם תמונת אדם. אני מניח שגם דרור יסכים עמי שזו האפשרות היחידה להמחיש את הנושא שכן בשל המגבלות, אין כיום פרסום של התמונה במקומות אחרים אליהם ניתן לקשר. אין פה משהו שיש ממש צורך לשנותו ועובדה שלאיש לא היה עניין בשינוי הזה גם לאחר הדיון מ-2017 אליו קישרת. Ldorfmanשיחה 14:42, 21 במרץ 2018 (IST)
אין להשתמש בתמונות שימוש הוגן מחוץ למרחב הערכים (זה לא שימוש הוגן, אם זה לא הכרחי להמחשת הערך). אם אין בכוונתך להסיר מהמקומות שבהם אינו בשימוש הוגן אני אסיר. Geagea - שיחה 15:11, 21 במרץ 2018 (IST)

לגבי קובץ:Wikimania 2011 stamp.jpg:

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה תמונה שרישיונה הוא, על-פי הגדרתך, "שימוש הוגן", למרות שעל פי כללי ויקיפדיה העברית, התמונה לא יכולה להיות מוצגת בסטטוס זה. ניתן לעשות בה שימוש במיזם רק אם היא תמונה חופשית. לפיכך, אם התמונה אכן מתאימה להגדרה "חופשית", יש לתקן את הרישיון שנלווה לתמונה ולהחליפו ברישיון חופשי.
אם אינך בעל זכויות היוצרים, יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן להמשיך את השיחה כאן, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, Geagea - שיחה 15:10, 21 במרץ 2018 (IST)

אני טוען שכמו בעבר, אתה פשוט מחפש דרך להתנכל לי ולנושאים שאני קשור אליהם. אני מודה שמהשפל הזה הופתעתי. אין כל צורך להסיר את הקבצים הללו, שמוצגים בדפים בהם הם ממחישים נושא באופן שאין לו תחליף. זה כך מ-2011 ולאיש זה לא הפריע עד שהגעת. אם גורמים נוספים המעורים בתחום היו חושבים כמוך, מילא, אולם איש לא חשב כמוך עד כה, כך שהטענות שלך הן לא יותר ממגוחכות. Ldorfmanשיחה 16:03, 21 במרץ 2018 (IST)
אני מציע שתיקח את דבריך בחזרה. הרשאות מתנדב OTRS הוסרו ממך בצדק על ידי מי שמוסמך לכך, שבדק את הדברים והגיע לאותן מסקנות שאני הגעתי. Geagea - שיחה 16:13, 21 במרץ 2018 (IST)
אני שלם לגמרי עם דברי. תפרת לי תיק שאפילו לא הוסבר לי על מהו. פעלת כדי להיות היחיד בצוות הישראלי, או לפחות זה שנותן בו את הטון, ואולי היה לך מניע אחר - לא יודע. כך או כך, פעלת בדרך שלא מקובלת - לא עלי ולא על אחרים. זה היה תהליך שבהחלט הפתיע אותי שיכול להתקיים בוויקימדיה. חבל לי מאוד על התוצאה, אבל זה מאחורינו. כעת, הנח לי. אנו לא חברים, אבל קיוויתי שגם לא תנסה להציק לי יותר. ההישג בקשר עם השירות הבולאי הישראלי הוא משהו שהשגנו כקבוצה שכולה באה ממקום טוב. חבל שתנסה לפגוע בו. הנח לזה. Ldorfmanשיחה 22:34, 21 במרץ 2018 (IST)
למען התיעוד: תמונת הבול מופיעה בדף שמספק מידע על ההיסטוריה של ויקיפדיה העברית, "ויקיפדיה:ציוני דרך" ובדף המתאר את התהליך של יצירתו: "ויקיפדיה:עמותת ויקימדיה ישראל/שת"פ עם דואר ישראל". גם אם לא תקבל זאת, הפעילות הזאת הייתה פעילות של צוות ושיבוץ התמונה בדפים הללו מתאר את התהליך ואת ההישג, בדיוק כמו שתמונה של יצירת אמנות נחוצה כדי להבהיר במה מדובר בערך העוסק בה. אין בכך כל פסול. Ldorfmanשיחה 22:51, 21 במרץ 2018 (IST)
מדהים. אפילו לא צליל של פקפוק. קיבלת הרבה הערות במהלך התקופה עד שהגדשת את הסאה. אדמין של OTRS חשב שהתנהלותך לא הייתה תקינה אבל אתה בשלך. הסרת הודעה אזהרה לא תעזור לך. אסיר את את הצגת התמונה במקומות שאינה בשימוש הוגן, בדיוק כמו שנעשה במקרים אחרים. תקבל זמן להתעשת. Geagea - שיחה 17:03, 22 במרץ 2018 (IST)
התגובה שלך היא זו שמדהימה. התנהלות מאחורי הגב ללא עדכון שלי ודאגה להסרת הרשאות מבלי שדברים הוצגו בפני וללא כל הסבר, לפי תיק שתפרת לי, לאחר שה"ההתנהלות הלא תקינה" הייתה לדעתך בלבד... נו, מילא, את זה שמתי מאחורי, עם כל הצער בכך. המוטיבציה שלך לפגוע בי אינה מובנת לי, אבל פה, אתה מנסה לחבל במשהו שמציג הישג של ויקימדיה ישראל - לא רק שלי (מיכל, זה ודאי יעניין גם אותך). כפי שהסברתי, הייתי ועודני חלק מצוות וכך אני פועל גם בנושא זה. הצדקנות שלך לגבי זה שהצגת הקבצים אינה עומדת-לכאורה בקריטריון, נובעת בפירוש מרצון לפגוע בי על מיזם שהייתי מעורב בו. לא אתן לזה יד. תמחק - נשחזר. כבר כתבתי שהדברים נעשים על דעתך בלבד וכמו שציינתי מקודם, אם גורמים נוספים, המעורים בתחום, שהיו חושבים כמוך היו מתערבים, הייתי יכול לקיים עמם דיון רציונלי והיינו מקבלים החלטה שקולה. איתך זה לא ילך. חבל. Ldorfmanשיחה 17:16, 22 במרץ 2018 (IST)
דרור, עובד, בריאן - אולי תמצאו עניין בנושא. צר לי, אבל אני לא מצליח להגיע להבנות עם גיאה. Ldorfmanשיחה 17:21, 22 במרץ 2018 (IST)
"שימוש הוגן" הוא מונח שבחוק והוא מוגבל, ולכן דרשנו "ערך אחד בלבד" (במציאות, גם שני ערכים או שלושה יכולים להיות שימוש הוגן, אבל צריך לקבוע גבול, וקבענו גבול כ"כלל אצבע"). במקרה זה שלושת הדפים יחדיו (שרק אחד מהם ערך, והשניים האחרים הם דפי מיזם, שגם בהם נדרשת הצגת הבול) לדעתי הם שימוש הוגן. דרור - שיחה 17:37, 23 במרץ 2018 (IDT)
דרור, תודה על הבהרת העניין.
Ldorfman, בכדי שלא תהיה בתחושה שלא הוסבר לך למה הוסרו הרשאותיך, אני מוכן להסביר לך את כת העניינים שעלו. אם רק תרצה כמובן. Geagea - שיחה 00:22, 24 במרץ 2018 (IDT)
תודה, דרור. גיאה, אני מקווה שבזאת סיימנו את הנושא הזה ואני שמח שמישהו, שדעתו מקובלת עליך, כתב את הדברים בצורה ברורה עבורך, כך שתבין שהמצב צריך להשאר על כנו. מעבר לזה, אני ממש לא מעוניין בקשר איתך כשכך אתה פועל שנתיים אחרי מה שעשית. בשלב הזה, הסברים ממך יהיו מיותרים לגמרי, מה גם שלא בטוח שאאמין לדבריך. שלום ולא להתראות. Ldorfmanשיחה 01:44, 24 במרץ 2018 (IDT)

לירון, תגובתך אינה במקום, היא מעליבה, ונוגדת את כללי הקהילה, ומוטב היה לו לא נאמרה. אני מצפה שתתנצל על דבריך לגיאה. ואם לא הייתי ברור -

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
  דרור - שיחה 21:05, 24 במרץ 2018 (IDT)
דרור, מה שנעשה לי מנוגד לכללי הקהילה. להזכירך, כחלק משלל תפקידיך, הדברים אף הובאו לידיעתך בזמנו ע"י גורם שלישי. היית חלק מגוף מסוים שבחר לעשות משהו בנדון, אבל לצערי, כשההחלטה התקבלה, היא הייתה מאוחרת מדי מבחינתי ובחרתי אז, גם אם בצער מסוים, לסיים את כל העניין באופן מכובד, מבלי להגרר למערכה נוספת. לא תיארתי לעצמי שהדברים יתגלגלו כעבור שנתיים לפעולה מהסוג שהיינו עדים לה כאן, שנועדה להסב לי צער, גם אם למעשה, הייתה פוגעת בפעילות שאני הייתי רק אחד מכמה אנשים שעסקו בה (ואתה ביניהם). בכוונה אני לא מוסיף פה פרטים. כל מי שיודע על כל מה שנעשה, יודע. מי שלא, אין צורך להרחיב את המעגל. אני מוצא סיפוק מפועלי בוויקיפדיה, גם אם איני חבר בצוות שגיאה בחר לדאוג שלא אהיה עוד חבר בו, כמו גם מיתר הפעילויות אליהן אני קשור דרך ויקימדיה ישראל. יש לי חברים רבים במעגלים אלה, ואתה ביניהם. כתוצאה מהדברים הללו, כותב הדברים לעיל, לצד עוד מישהו, כבר לא. העניין הזה הוא כבר לא סוד, מפני שיצא שעל השינוי בקשר שלי עם אותו אדם יודעים לא מעטים. לא נורא. אלה החיים. כנראה שאדם יהיה נאיבי לו יחשוב שכולם יכולים להיות חבריו. אם תרצה, נוכל לשוחח על כל העניין באופן חברי, כמו שאנו עושים לעיתים קרובות. אני מודה לך על התערבותך למען הכנסת ההגיון לדיון הזה ומקווה שבזה, באמת נשים את כל הנושא הזה מאחורינו, שכן הוא גלש מעבר לכל פרופורציות. שבוע טוב לכולנו. Ldorfmanשיחה 02:06, 25 במרץ 2018 (IDT)

הוספת סמליל לערך "8 דקות ביום"[עריכת קוד מקור]

היי. כתבתי את זה הלילה. תוכל, בבקשה, לסדר לוגו? [1], בסביבות 0:18, כששם היוצר מופיע? תודה רבה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:28, 5 באפריל 2018 (IDT)

בוצע בוצע. היה קצת קשה במקרה הזה, שכן הכיתוב נותר מטושטש (כנראה באופן מכוון) לאורך כל הזמן בו הוא מפיע בפתיח. גם הסמליל שהועלה ל-YouYube מטושטש. לפיכך לאחר צילום-המסך מהתוכנית, ניסיתי להפוך את הכיתוב למעט חד יותר. התוצאה טובה יותר מהכיתוב המטושטש שהעלו לאתר, וכך, זה ראוי יותר לוויקיפדיה. תודה על הערך. לא הכרתי את התוכנית. Ldorfmanשיחה 17:44, 5 באפריל 2018 (IDT)
תודה רבה לך, גם על ההשקעה. והפסדת המון. חג שמח. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:17, 5 באפריל 2018 (IDT)
בכיף. אם יצא, אשלים. חג שמח. Ldorfmanשיחה 14:39, 6 באפריל 2018 (IDT)

חידוש בתחנות הרכבת[עריכת קוד מקור]

היי. הודות לקיפודנחש, ראה חידוש שהוספתי לתחנות רכבת ישראל, במפות. אם אתה לא רואה, תגדיל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:51, 10 באפריל 2018 (IDT)

אתה מתכוון ודאי לסימון מיקומה של התחנה במפה, בעת ההצבעה על שמה ברשימת התחנות, ועל התוספת "אתה נמצא כאן". חביב מאוד. תודה לשניכם. Ldorfmanשיחה 12:00, 12 באפריל 2018 (IDT)
בערך. המיקום נמצא שם קבוע, בלי קשר לעכבר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:48, 12 באפריל 2018 (IDT)
צר לי, אבל זה לא בולט לקורא. גם לאחר שכתבת את ההבהרה האחרונה, התאמצתי מאוד להבחין בכך במפה - ובחנתי זאת גם בכרום וגם ב-IE. לעומת זאת, שורת שמה של התחנה כן מודגש ברשימת התחנות (בשני הדפדפנים) ולכן, זה שינוי בולט יותר. האמת היא שאולי לא נכנסתי מזמן לערכים אודות תחנות רכבת, אבל כשנכנסתי כעת, השינוי עבורי היה שה"מפה" מופיעה מוקטנת ותחתיה יש רשימת תחנות. רק לאחר הקשה על "לחצו להגדלה" התצוגה עוברת למצב סביר יותר. הגם שאיני מזלזל בתוספת הנחמדה שציינת, עניין התצוגה המוקטנת מאוד של המפה, זה משהו שבאמת היה נחמד אם היה מתוקן. Ldorfmanשיחה 13:12, 12 באפריל 2018 (IDT)
לא הבנתי. כשהמפה מוגדלת, אתב רואה את ההדגשה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:16, 12 באפריל 2018 (IDT)
לא. את ההדגשה אני רואה בתצוגת ברירת המחדל - כאשר המפה מוקטנת. היה נחמד אם הייתה באמת הדגשה של התחנה המדוברת בעת התצוגה המוגדלת. Ldorfmanשיחה 13:29, 12 באפריל 2018 (IDT)
או קיי. עכשיו אני לא מבין כלום. אתה אמור לראות ארבעה שינויים: הדגשה אפורה של שם התחנה במקרא בתצוגה רגילה. אותו דבר בתצוגה מוגדלת. הדגשה ירוקה של מיקום התחנה על המפה בתצוגה רגילה. אותו דבר בתצוגה מוגדלת. מה מזה אתה רואה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:38, 12 באפריל 2018 (IDT)
עם הכניסה לערך, ב"תצוגה הרגילה", המפה מופיעה מוקטנת ותחתיה, רשימה של כל התחנות. התחנה בה עוסק הערך מופיעה באפור. מעבר על השם של כל תחנה מדגיש אותה בצהוב ולצד התחנה בה עוסק הערך נכתב "אתה נמצא כאן". אכן, בתצוגה הרגילה יש הדגשה ירוקה של מיקום התחנה על המפה, אבל מכיוון שהמפה קטנה כל כך והצבע מאוד בהיר, ממש לא הבחנתי בכך. מה שכן הבחנתי בו הוא סימון התחנה על המפה כאשר מקישים על השם במקרא. בתצוגה מוגדלת לא מופיע כלל המקרא, כלומר לאחר המעבר לתצוגה מוגדלת, רשימת התחנות נעלמת. Ldorfmanשיחה 14:12, 12 באפריל 2018 (IDT)
כשעוברים לתצוגה מוגדלת, אתה יכול לפתוח את רשימת התחנות בדיוק כמו ברגילה. ובתצוגה המוגדלת, אתה רואה על המפה עיגול ירוק על מיקום הערך הנוכחי? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:45, 12 באפריל 2018 (IDT)
לא. לאחר המעבר לתצוגה מוגדלת, איני רואה עוד את רשימת התחנות (אותה אני רואה בתצוגה הרגילה). בנוסף, לצערי לא מוצג עיגול ירוק במיקום של הערך. אשלח לך למייל צילום מסך. Ldorfmanשיחה 17:32, 12 באפריל 2018 (IDT)

היי. אני רואה שוב עריכות שלך בשינויים אחרי כמה זמן. או שלא היית, או שלא נתקלנו אחד בשני. אם אתה כאן, רציתי לשאול, אולי במקרה יש משהו חדש בעניין שביקשתי ממך במייל לפני כמה שבועות? תודה רבה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:22, 24 באפריל 2018 (IDT)

היי יגאל,
הייתי עסוק בימים האחרונים באירועי החג, ענייני עבודה וסתם סופ"ש נחמד, עד כדי כמעט אי-כניסה לפה לחלוטין. ויקיפדיה חסרה לי והנה, גם בשעות המוזרות האלה אני פה במקום להיות במיטה. התכוונתי לפרוש כשאיזשהו משחית החל לפעול, אז נשארתי... אתה מתכוון לתחנות הרכבת? Ldorfmanשיחה 02:26, 24 באפריל 2018 (IDT)
בדקתי. עברתי בין ערכים אודות כמה תחנות וכעת זה בהחלט תקין. תודה רבה על השיפור הזה. כל הכבוד! Ldorfmanשיחה 02:37, 24 באפריל 2018 (IDT)
זה בהחלט העניין. אז אכן אז נפלת בדיוק ברגע של תיקון. תודה רבה לך ובשמחה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:55, 24 באפריל 2018 (IDT)

מבנה דף הצבעת מחיקה[עריכת קוד מקור]

היי לירון, המבנה של דף הצבעה נקבע על פי תבנית (תבנית:דף הצבעת מחיקה). עדיף שלא להוסיף אפשרויות שונות כמו "תוצאות ההצבעה" או "דעתם של מי שאינם בעלי זכות הצבעה" לכל דף אלא פעם אחת בתבנית בהנחה שיש הצדקה לכך. להבנתי אין צורך בכותרות ריקות לפני הזמן - כלומר תוצאות ההצבעה מתווסף בסיום ההצבעה ולא בתחילתה, וכך דעתכם של מי שאינם בעלי זכות הצבעה נוספת כאשר יש כאלו. בברכה, ערן - שיחה 13:07, 27 באפריל 2018 (IDT)

עד כה הוספתי את הכותרות "תוצאת ההצבעה" ו"דעתם של מי שאינם בעלי זכות הצבעה" עם תחילתה של כל הצבעה, לפחות בשנתיים האחרונות. איש לא העיר על כך ומבחינתי, הדבר רצוי לצורך שמירה על הסדר בדף במהלך ההצבעה. מעבר לזה, הכותרת "דעתם של מי שאינם בעלי זכות הצבעה" בעצם מזמינה כותבים כאלה להגיב. אני בעד הוספה של הכותרות הללו לתבנית, כך שתופענה באופן אוטומטי עם פתיחת כל ההצבעה. התוכל לבצע זאת? Ldorfmanשיחה 01:22, 30 באפריל 2018 (IDT)

בקשה להתערבות בעריכת הערך "משירי ארץ אהבתי"[עריכת קוד מקור]

אשמח שתביע פה את דעתך. נוצר קונפליקט בו משתמש חושב שהוא יכול להוריד קרוב ל-2000 בתים בלי לדון על כך, ועוד לקרוא למידע טפל. וזאת למרות שהערך ישב בויקיפדיה מספר ימים בלי אף ולא תלונה אחת. Hello513 - שיחה 23:53, 29 באפריל 2018 (IDT)

שלום לך. בימים האחרונים פחות-או-יותר נעדרתי מעריכה בוויקיפדיה (הייתי עסוק בעניינים ויקימדיים ואחרים והעריכות הבודדות שלי בוצעו דרך האפליקציה הסלולארית, כך שלא ראיתי הודעות שהושארו לי). קראתי כעת את מה שכתבת בדף השיחה אליו הפנית אותי. תודה על שבחרת לפנות אלי ועל המחמאה כלפי בדבריך שם. אני חושב שמפאת הזמן שחלף, התערבות שלי כעת לא תועיל. לדעתי העניין הגיע למיצוי וצר לי שבמקרה, לא הזדמן לי לעזור לך. אני מקווה שהפגיעה שחשת מההערה של עורך אחר, הגם שלדעתי דבריו היו בגדר איום שלא היה מממשו, לא תשפיע על המשך תרומתך למיזם. בסה"כ, כולנו אנשים הבאים לכאן עם כוונות טובות. לעיתים צריך לעמוד על שלך ולעיתים, להתפשר מעט כדי להגיע לתוצאה שרבים יוכלו לחיות איתה. כתוב לי בבקשה אם בכל זאת נדרשת עזרתי ואני מקווה שלהבא, אהיה זמין יותר עבורך (אל תהסס גם לפנות אלי במייל במקרים כאלה). להשתמע, לירון. Ldorfmanשיחה 01:33, 30 באפריל 2018 (IDT)
תודה רבה, בסופו של דבר זה הסתדר. לנושא אחר, אני חושב שזמני פה בויקיפדיה העברית תם. מיטב עבודתי עכשיו מועמדת למחיקה (אוולינה - ומיטב שיריה, בשביל אהבתה, וכדומה), ואני רואה כי כל השקעתי פה יורדת לטמיון בסופו של דבר. אני אעשה עם עצמי חושבין ואחליט סופית אם כדאי לי להמשיך להיות פה ולקבל את התמורה הזו. Hello513 - שיחה 14:44, 30 באפריל 2018 (IDT)
Hello, צר היה לי מאוד לקרוא את שכתבת כעת. בעצמך כתבת בתחילת דבריך כי דברים "הסתדרו". אם כך, מדוע להסיק שעניינים אחרים לא יגיעו למצב בו תהיה שלם עמם? אני בטוח שיש לך עוד הרבה לתרום למיזם וגם אם לעיתים תקלע למחלוקות, בסופו של דבריו, התרומה הייחודית שלך תשאר ותבוא לידי ביטוי בערכים שקוראים רבים יחשפו אליהם. מזה זמן רב, הרצאות שלי בנושא ויקיפדיה אני נוהג לסיים בציטוט מדבריו של דוד שי מתוך ראיון עמו שהתפרסם בכתב העת "אלכסון" ב-2013. בדיוק היום העברתי הרצאה כזו לסטודנטים, ונזכרתי בכך כעת כי אני חושב שראוי שתקרא את הדברים הללו לפני קבלת החלטה לגבי עתידך במיזם: "ויקיפדיה, כמו עוד שניים-שלושה דברים בעולמנו, אינה מושלמת. אבל, בניגוד לבעיות שאין בכוחנו לפתור, את הבעיות בוויקיפדיה כל אחד יכול לנסות לפתור, ובמקרים רבים (לא תמיד) גם להצליח. אין עוד מקום שבו תוכלו להשיג את הסיפוק של פעולת שיפור, קטנה או גדולה, שמניבה פירות מיד - לא בעוד שנה, לא בעוד שבעים שנה, עכשיו. בואו בהמוניכם, הכניסה חופשית! "
אתה כבר באת, למדת את המקום, השקעת. אני מקווה להמשיך לראותך כאן. Ldorfmanשיחה 01:26, 1 במאי 2018 (IDT)
בסופו של דבר אני החלטתי לערוך פה לעתים קרובות אך לא לחזור לפעילות מלאה של פתיחת עשרות ערכים בשבוע. בין אם לא היה קורה מה שקרה או כן, כרגע אני חווה תקופה של עומסים כבדים בחיי היום יום. מי יודע, אולי ביום מן הימים אחזור לכאן בפעילות מלאה שוב. מודה לך שוב על כל התמיכה והעזרה, ומצטער על העיכוב בתגובתי Face-smile.svg Hello513 - שיחה 20:07, 9 במאי 2018 (IDT)
Hello513, זה בסדר גמור לחשוב על כל העניין, להמתין מעט ואז לחזור עם תובנות מסויימות לגבי המציאות. שמחתי לקרוא את תגובתך, שכן פחות משאנו מצפים מהעורכים שלנו לכתוב ערכים רבים מדי שבוע, אנו רוצים לראות אותם נשארים עמנו עוד זמן רב, בהיקף פעילות שתואם את זמנם הפנוי ואת מכלול העיסוקים בחייהם. יוצא שבחודשים האחרונים גם אני נאלץ להיעדר מהמיזם לעיתים. ככה זה בחיים. מה שחשוב לנו זה שתשאר איתנו ותתרום ככל שתוכל (ומרשימת התרומות האחרונות שלך, זה בהחלט לא מעט). בקיצור, בחרת את הבחירה הנכונה! להשתמע בין דפי המיזם, Ldorfmanשיחה 01:58, 10 במאי 2018 (IDT)

הערך "דוד וגוליית"[עריכת קוד מקור]

שלום, בערך דוד וגוליית ביצעתי עריכה די מאסיבית והוספתי מקורות. אשמח לדעת האם (למעט הפסקה על אומנות שבה אין לי ידע כלל) לדעתך בתור ויקיפד ותיק ומוערך הוא ברמה של ערך מומלץ? אם לא מה צריך עוד לעשות כדי לשפר אותו? תודה. Shaishyy - שיחה 16:00, 7 במאי 2018 (IDT) Shaishyy - שיחה 16:00, 7 במאי 2018 (IDT)

שלום שי,
אני מודה לך על שיפור הערך ועל ההשקעה הרבה הניכרת בעשייה הזאת. עם זאת, איני מאוד מבין בענייני הדרישות להגדרת ערכים כ"מומלצים". אני פשוט לא עוסק בנושא בדרך כלל. רצוי שתשאל זאת את חברי גילגמש. בברכת הצלחה, Ldorfmanשיחה 16:04, 7 במאי 2018 (IDT)
הוא חסום עד ספטמבר לבקשתו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:06, 7 במאי 2018 (IDT)
חבל. לא ידעתי על כך. יגאל, מי מתעסק בנושא במקומו? Ldorfmanשיחה 16:09, 7 במאי 2018 (IDT)
גארפילד או ניב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:11, 7 במאי 2018 (IDT)
תודה, יגאל. שי, תוכל לפנות למשתמש:גארפילד או למשתמש:Nivkorkos. שניהם חביבים ואדיבים ואני מניח שיוכלו לסייע לך. Ldorfmanשיחה 16:15, 7 במאי 2018 (IDT)
שי, תודה רבה על הרחבת הערך. לפני שאתן את הביקורת, אבהיר שאיני בקי כלל בתחום התנ"ך, אז יש מקום לשאול את בעלי הידע בתנ"ך. אני חושב שהערך לא מתאים לפורטל שלנו כיוון שהוא בנוי ברובו מציטוטים ופחות מחומר מקצועי, והמקורות עליו הוא נשען הם תנכי"ם ולא אקדמיים/ספרותיים. ניב - שיחה 19:18, 7 במאי 2018 (IDT)
בתור בעל ידע בתנ"ך, אני יכול להגיד שהערך די טוב, ומאוד מפורט, ויש סיכוי לא רע שאם הוא היה עבודה בתנ"ך היית מקבל 100. בתור ויקיפד אני חושב שהערך לא כתוב טוב, משלבו הלשוני לא אחיד ובאופן כללי גבוהה, כך שכרגע לא הייתי ממליץ עליו בתור ערך מומלץ. David7031 - שיחה 22:52, 7 במאי 2018 (IDT)
הערך יפה ומושקע, אך יש עדיין כברת דרך עד למומלץ. הוא נעדר כמעט לגמרי ממחקר, פרשנות וספרות מודרניים, בפרק על תרבות (כרגע בשם "קרב דוד וגלית באמנות") יש ודאי עוד מה להוסיף, יש להרחיב יותר במחקר במקום הקרב (היה כדאי גם לצרף מפה), וכן כדאי לתת סקירה היסטורית מחוקרים מודרניים על מצב ישראל לפני ואחרי הקרב, ועל אופן השפעתו. בכלל היה כדאי לקיים את כל דיון זה בדף שיחת הערך. לירון, אשמח אם תבצע/תאשר זאת. קובץ על ידשיחה ♦ 11:18, 8 במאי 2018 (IDT)
בהחלט. פתחתי דיון בנושא בדף השיחה של הערך. המקום להמשכה של השיחה הזאת הוא בהחלט שם. המשך הצלחה בפועלך, שי. Ldorfmanשיחה 01:34, 9 במאי 2018 (IDT)

ערך אודות שרה פייגה פונר[עריכת קוד מקור]

שלום משתמש:Ldorfman
הבחנתי שהערך של שחר נשר על שרה פייגה פונר עלה לויקיפדיה תחת הכותרת "משתמש:Shahar Nesher/שרה פייגה פונר".
האם תוכל בבקשה לערוך את הכותרת כדי שתהייה "שרה פייגה פונר"?
בתודה,
ד"ר מיכל פרם כהן Mfcohenphd - שיחה 01:46, 11 במאי 2018 (IDT)

שלום לך,
לצערי, טעות בידייך, או לפחות בדרך בה את רואה את הדברים. אין כרגע ערך אודות שרה פייגה פונר במרחב הערכים של האנציקלופדיה (זו הסיבה לכך שהקישור בכותרת השיחה הזאת אדום, נכון לרגע כתיבת שורות אלה). יש עדיין דפי טיוטה של הערך-העתידי הזה וכזכור לי, העניין דורש בדיקה מקיפה. אשתדל להתפנות לכך בקרוב. Ldorfmanשיחה 01:51, 11 במאי 2018 (IDT)
בעצם, בואו נתקדם: היו לנו שני דפי טיוטה לערך הזה. את אחד מהם מחקתי כעת. המשך העבודה על הערך-לעתיד יעשה בדף "משתמש:Shahar Nesher/שרה פייגה פונר", שהיה הקרוב יותר ל"שלמות" מבין השניים. אין צורך בכפילות בין דפי הטיוטה של המיזם. כולם מוזמנים לתרום לנושא.
התחלתי בתיקון טכני מקיף של הדף. כעת, מה שנותר הוא הוספת מקורות ראשוניים. בטיוטה יש הסתמכות רבה מדי על כמות מצומצמת של מקורות. בערך אנציקלופדי יש לציין את המקורות ה"מקוריים" שהביאו לאותן מסקנות או לאותם פרטים שבחרנו להביא בערך. בקיצור, ניתן להשאיר הפניות לתיזה, אבל יש לקצץ בכמות שלהן באופן ניכר (וזאת, לפי התימוכין שנכתבו באותה עבודה עצמה). התוצאה תהיה ערך שיוכלו לבחון אותו בנקל גם קוראים שלא יהיה ביידם להשיג את התיזה (אחרי הכל, לפי ה-ULI, מלבד בספרייה הלאומית, עותק שלה, הזמין איכשהו לציבור, נמצא בבר-אילן בלבד). מבחינתנו, כעורכי ויקיפדיה, ובאמת מבלי לזלזל באיש, הדבר ישפר את אמינות המידע בערך. בברכת הצלחה, לירון Ldorfmanשיחה 02:23, 11 במאי 2018 (IDT)
שלום לירון משתמש:Ldorfman
אני שמחה שסוף סוף נוצר בינינו קשר.
אשמח לשנות את מראי המקום שנכתבו ע"י הסטודנטית ממכללת שלם למראי המקום מתוך המחקרים שלי.
בברכה,
ד"ר מיכל פרם כהן MfcohenphdMfcohenphd - שיחה 07:46, 11 במאי 2018 (IDT)
דווקא כן היינו בקשר - בדף השיחה שלך... אגב, בדף השיחה שלי אין צורך לתייג אותי. גם כך אקבל חיווי על הודעה חדשה שהושארה לי.
לעצם העניין, לשם ההבהרה, מה שנדרש כעת הוא דווקא לא הפניה למראי מקום בתוך המחקרים שלך, אלא למקורות ששימשו אותך במחקרייך. Ldorfmanשיחה 00:24, 12 במאי 2018 (IDT)
היינו בקשר במרץ ומאז כתבתי לך מספר פעמים בדף השיחה שלי ולא היה מענה, לכן כתבתי בדף השיחה שלך. טוב שאין צורך לתייג אותך כאן כי כנראה לא תייגתי נכון.
כמובן שהתכוונתי למקורות שמופיעים במחקרים שלי ולא למראי המקום שכבר מופיעים בדף הטיוטה של שחר נשר. MfcohenphdMfcohenphd - שיחה 08:21, 12 במאי 2018 (IDT)
Symbol thumbs upcolor.png Ldorfmanשיחה 00:32, 13 במאי 2018 (IDT)
שיפצתי את דף הטיוטה כמיטב יכולתי והפניתי למקורות המופיעים בתוך עבודות התזה והדוקטורט שלי. אנא ציין מה עוד יש לשנות על מנת שניתן יהיה להעלות את הערך לוויקיפדיה. Mfcohenphd Mfcohenphd - שיחה 09:05, 19 במאי 2018 (IDT)
לירון, אנא העלה את הערך לוויקיפדיה או ציין מה עוד יש לשנות על מנת שניתן יהיה להעלותו. בתודה, ד"ר מיכל פרם כהן MfcohenphdMfcohenphd - שיחה 11:30, 26 במאי 2018 (IDT)
אסיים את הטיפול בעניין בהקדם. אני פשוט צריך למצוא לזה זמן. המתנו הרבה - נמתין עוד קצת ונקבל ערך תקין לגמרי. Ldorfmanשיחה 00:46, 28 במאי 2018 (IDT)
ברכותי, ד"ר פרם כהן. המלאכה הושלמה והערך "שרה פייגה פונר" זמין כעת במרחב הערכים של האנציקלופדיה. תודה לך על פועלך ואשמח אם תמשיכי לתרום מידיעותייך וממחקרייך לוויקיפדיה. Ldorfmanשיחה 01:57, 6 ביוני 2018 (IDT)
רב תודות! Mfcohenphd Mfcohenphd - שיחה 10:19, 6 ביוני 2018 (IDT)

לגבי דיוני חשיבות אודות זמרים ושירים[עריכת קוד מקור]

שלום לך שוב

אני רוצה להבין משהו אחד. האם יש פה משתמשים שנוטים להתנכל אל משתמשים אחרים? אתה פה כבר כמה שנים ואני מניח שהתנסית והבנת המון דברים פה. שים לב כי בערך בשביל אהבתה בא המשתמש Eladti, וישר הציב את תבנית החשיבות שהוא כל כך אוהב, וזאת בלי לבדוק אפילו את הביקורות, ההצלחה, וכל מה שהיה קשור אל אותו השיר.
עכשיו שוב פעם, אותו הדבר קורה. בערך נטלי פרץ, אמנית די מצליחה שיש בארצנו כיום, הוא מציב בשנית את תבנית החשיבות. אני אשמח אם תעיף מבט בערך ותקרא אותו ותגיד לי מה דעתך בין אם שלילית או חיובית. אין לי בעיה להגיד שאני מרגיש שהוא ממש מתנכל כלפיי בכוונה תחילה. אשמח לשמוע את דעתך בנושא חשיבות הערך הנ"ל.
עצוב לי שכאשר אני חוזר לפעילות מקסימלית אני חווה שוב ושוב את אותם הדברים שמרחיקים אותי מפה. בסופו של יום, המוצא היחידי שלי שבאמת תמיד ומנסה לעזור לי פה הוא אתה ועוד איזה ויקיפד או שניים, אך אתה תמיד עונה בנחמדות ואת האמת כמובן לא משנה מה היא. חשוב לי לציין שביום שאני אעזוב את ויקיפדיה, אני תמיד אזכור זאת לפרוטוקול. לסיכום, אשמח לשמוע באמת את דעתך הניטרלית. בתודה ולילה טוב, Hello513 - שיחה 00:03, 28 במאי 2018 (IDT)

היי Hello,
בנושא ההכרה בחשיבות נושאים ככאלה המתאימים להכלל בוויקיפדיה, העורכים שלנו נעים על קשת רחבה בין "ניתן לכלול הכל" ל"יש מקום רק לדברים שללא ספק יש להם מקום". בענייני מוזיקה אני חייב להודות שאני יותר קרוב לצד השני, כלומר אני אישית נוטה לא לקבל את מקומם של ערכים אודות זמרים שאני מגדיר "בראשית דרכם" (ולעיתים אני תופס את מקומם המקצועי כ"ראשיתי" ואילו אחרים חושבים שכבר יש להם "קריירה"). במילים אחרות, בנושא של זמרים, אני מחמיר יותר. יש שיאמרו שאני מיושן, אבל זו תפיסתי. יתכן מאוד ש-"Eladti" קרוב יותר לעמדתי מזו של אחרים (ומכיוון שכנראה ביודעין בחרת לא לתייג אותו, לא אעשה זאת גם אני, ואכבד את החלטתך, אף על פי שראוי להביא דברים להדברות ביניכם). עיינתי קצרות במה שנכתב בדיון החשיבות אודות השיר "בשביל אהבתה" ולשמחתי, ראיתי שהדברים די הובהרו בו. אני מקבל לגמרי את ההבהרה של חברי Lostam שם, שהיטיב לנסח כשכתב "אנחנו לא כותבים ערכים על כל סינגל וסינגל, מה גם שבישראל אין באמת תעשיית סינגלים. כדי לכתוב ערך עצמאי על סינגל/שיר ישראלי צריך איזשהו 'דבר מה נוסף'". מה שזה אומר זה שצריך לפתח חוש מסוים לגבי מה כן מתאים ומה לא, ואם יש ספק, אולי לא להשקיע בזה זמן. היה ואותו אומן יתקדם, או שהשיר יזכה להצלחה מספקת, אתה, או מישהו אחר, כבר תדעו שבאותה נקודה יש בוודאות מקום לערך בנושא. עד אז, אם יש ספק, עצתי היא שלא תבזבז את זמנך. כפי שכבר ראינו, זה יוצר תסכול. תוכל להקדיש את זמנך לעריכות שבהן יהיו שיפורים משמעותיים ושמקומם "בטוח יותר". זה לא אומר שלא שווה לעיתים "להסתכן" בכתיבת ערך שעלול להתקבל כ"בעייתי" (אפילו לי, שלא מרבה לכתוב ערכים חדשים ומתמקד יותר בשיפור קיימים, זה קרה ולמיטב זכרוני, יותר מפעם אחת). מה שכן, אם אתה כבר בוחר לכתוב על נושא שאתה מבין שעלול להיות "בעייתי" אצלנו, הקדש כמה דקות בינך לבין עצמך להכנת טיעונים טובים לכך שיש מקום לאותו ערך. לעיתים, כמו בבית משפט, עליך להגן את הרעיון שאתה מביא. אני חושב שהתהליך הזה מבורך במיזם כמו שלנו, מה גם שלעיתים לוקח זמן להתרגל אליו.
לאחר כל זה, קח נשימה עמוקה וקרא שוב את דבריו של דוד שי שהבאתי במעלה דף זה. יש חשיבות לפעילות שלנו כאן! אני סבור שעל פי רוב, אנשים באים לפה במטרה לעשות טוב - לא כדי לריב ולהתווכח. כנראה שגם אלעד כזה (וכפי שהבנת, אני בחרתי מזמן לא לעסוק פה ב"פנקסנות", כך שאיני סופר מקרים בה הסכמתי עמו מול כאלה שלא הסכמתי עמו - מבחינתי הוא טוב כמו כולם פה). אני בטוח שתוכל לתרום לנו רבות. עליך רק לסגל לעצמך את הדרך הנכונה לראות את הדברים - לא צריכה להיות תחרות לגבי מספר הערכים החדשים שכתבת ולא לגבי כמה פעמים עמדתך בדיונים התקבלה - צריך לבוא עם האידיאולוגיה שלנו לתרום. אז, החיים יהיו הרבה יותר נוחים.
מחזיק לך אצבעות ומקווה שתשאר. Ldorfmanשיחה 01:18, 28 במאי 2018 (IDT)
אוקיי. מודה לך מקרב לב על כל דבריך. כל פעם הודעותיך מחוללות בי הרגשה כזו שכן יש טעם להמשיך פה בין אם אתה נגד או אפילו בעד הערך. אציין כי אני שמח שיש לי פה אותך בתור אחד שעוזר ומסביר בצורה כל כך מנומסת ויפה. תודה על הכל! Hello513 - שיחה 00:34, 31 במאי 2018 (IDT)
בשמחה. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:43, 31 במאי 2018 (IDT)

לתועלת המיזם, הערה למשחית מהערך אודות מירי רגב[עריכת קוד מקור]

למשחית כזה מגיעה הערה, מוזר שאף אחד לא נתן לו. גם כדאי לסמן את עריכותיו כבדוקות זה יקל על שאר המנטרים. סליחה על כל הבלאגן לא התכוונתי ליפול עליך, אבל אם כבר אתה שם אז תנקה. בברכה ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 09:42, 30 במאי 2018 (IDT)

זה בסדר גמור לפנות אלי כשאני זמין פה (וגם להשאיר לי הודעה כשאני לא בסביבה Face-smile.svg). תודה על ההודעה שהשארת למשחית. זה לא נעשה על ידי עקב מצבור של עריכות שמקורן בענייני ניטור. לדעתי סימנתי את כל עריכותיו בערך "מירי רגב" כבדוקות עוד קודם להודעתך זו. נראה לי שהוא ביצע את ההשחתה והלך. אם יחזור, נדע איך לטפל בו.
יום נעים. Ldorfmanשיחה 09:47, 30 במאי 2018 (IDT)
כשמבקשים חסימה, ישנה תיבת רשימה של סיבות. אחת הסיבות היא "השחתות רבות". האם במקרה דנן יש עילה לחסימה. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 09:51, 30 במאי 2018 (IDT)
הוא כנראה רצה להעביר איזה מסר וניסה לעשות זאת במשך כמה דקות. מכיוון שהכל בוטל והוסתר ואותו משחית עזב אותנו, אין טעם כעת לחסום כתובת IP שיתכן ובעוד שעה תהיה כבר בשימוש של אדם אחר. לפיכך, אין צורך לבקש את החסימה. Ldorfmanשיחה 09:55, 30 במאי 2018 (IDT)
Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 10:54, 30 במאי 2018 (IDT)
Face-smile.svg תודה. עוד יום בעבודה... Ldorfmanשיחה 22:07, 30 במאי 2018 (IDT)
אם התכוונת לכאן, פה לא עובדים, פה רק סובלים. אני בעצבנות ויקי 99%. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 00:15, 31 במאי 2018 (IDT)
אם לא כתבת את זה בצחוק, זה לא טוב, ממש לא טוב. אתה באמת אמור להיות שבע נחת מפועלך כאן. הכוונה שלנו היא שהעורכים (וגם הכותבים המזדמנים, עד כמה שזה ניתן) ירגישו פה בבית ויחזרו לפה בשמחה. כעס ומרמור עלול להביא לנטישה ואת זה אנו לא רוצים. אם יש משהו שאוכל לעזור בו, פנה אלי. לגבי, זה ממש מקביל לעבודה, ולעיתים לא מספיקים בה את מה שמתכננים לאותו יום כי פתאום צצות משימות דחופות, דבר גורר דבר, במקרה אין עוד אנשים בסביבה ואין מה לעשות לגבי זה. יש גם משמרות פחות לחוצות. Ldorfmanשיחה 00:40, 31 במאי 2018 (IDT)
בד"כ מה שאני כותב בדפי שיחה זה בצחוק (גם אם זה נשמע רציני) אבל לגבי העצבנות ויקי, התכוונתי ברצינות. אין יום שאני לא אומר זהו זה אני עם ויקיפדיה סיימתי. הודעתי בדף שיחתי שאני בחופשת ויקי למשך כמה חודשים (מילה מכובסת לפרישת ויקי) הבעיה היא שכל הזמן יש דברים לעשות (המשך מאתמול) ואז אני נכנס לעוד מלאכה ומגיבים, ולא נעים אתה צריך להשיב וככה אני מוצא את עצמי מתבוסס כאן עוד יום ועוד יום. אין פה אווירה טובה. יש כאן אווירה עויינת ודורסנית, "שהפכה אותי גם לכזה" אחד אוכל את השני לא סתם הרבה עוזבים. במקום נורמלי מישהו שלא יודע לעשות משהו, מלמדים אותו. פה אומרים בפירוש, אתה לא יודע אל תעשה. מי שיגיד לך שיש כאן אווירה טובה הוא משקר. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 01:12, 31 במאי 2018 (IDT)
אני יודע שיש כמה עורכים, ואני ביניהם, שכן מנסים להסביר וללמד כיצד ואיך. באמת חבל לי שאתה חש כך. אולי זה משהו שחברנו "שנילי", בכובעו החדש כ"אחראי הקהילות" בוויקימדיה ישראל, יוכל לעשות משהו לגביו. יתכן שנדרשים מפגשי הנחיה לעורכים חדשים (ולא רק הדרכות לכותבים-עתידיים או כותבים-מזדמנים). השאלה היא כמה יבואו למפגשים כאלה ומי יבואו... אם יהיה לי רעיון נוסף, אחלוק אותו. עד אז, לגביך באופן אישי, אם אוכל לעזור במשהו, פנה אלי ואל תרים ידיים! Ldorfmanשיחה 01:18, 31 במאי 2018 (IDT)
תודה לירון, אדבר איתך איזה יום. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 01:26, 31 במאי 2018 (IDT)
בכיף - מתי שנוח לך, בכל דרך הנוחה לך:050-5453913 / 04-8730596 / Liron@wikimedia.org.il / בהודעה בדף השיחה שלי . להשתמע, לירון דורפמן Ldorfmanשיחה 01:29, 31 במאי 2018 (IDT)
וואוו VIP כזה עוד לא ראיתי. המון תודה. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 01:34, 31 במאי 2018 (IDT)
לא הבנתי ממה קיבלת את הרושם של "VIP"-לכאורה, אבל לא נורא - השאר זאת לשיחה בינינו כשתתקיים מתישהו. צ'או. Ldorfmanשיחה 01:38, 31 במאי 2018 (IDT)
התכוונתי לשירות VIP, מכיוון שכתבת: "מתי שנח לך". ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 01:43, 31 במאי 2018 (IDT)
והשארת טלפונים, איזה עורך נותן שירות כזה? ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 01:45, 31 במאי 2018 (IDT)
לי אין בעיה שיצרו עמי קשר טלפוני, אם זה יכול להועיל במשהו. אני מזוהה מאוד עם הפעילות במיזם, כך שאין אני מסתיר פרטי קשר ומוסר אותם כשצריך. מקסימום, אם איני זמין בעת שמתקשרים, אני חוזר לפונה מאוחר יותר. Ldorfmanשיחה 02:03, 31 במאי 2018 (IDT)

מזל טוב ליום הולדתך![עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ושפע ברכות, איש יקר. קובץ על ידשיחה ♦ 00:44, 6 ביוני 2018 (IDT)

😍 יומולדת!שמח 😍 גם ממני. (בתקווה שלא תמחק את ההודעה בתוספת כפתורי התודה...) • דגש חזקשיחה • כ"ג בסיוון ה'תשע"ח • 00:47, 6 ביוני 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אלעדב. - שיחה 09:10, 6 ביוני 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בברכה. ליש - שיחה 09:21, 6 ביוני 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב !ד"ר MathKnight-at-TAU (שיחה) 10:17, 6 ביוני 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Exclamation-orange.svgExclamation-orange.svg יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:26, 6 ביוני 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 17:46, 6 ביוני 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Itaygur - שיחה 22:56, 6 ביוני 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , אין עליך! Hello513 - שיחה 23:05, 6 ביוני 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! עד 120 ‏dMy‏ • שיחה • 01:37‏, 07/06/2018 • כ"ד בסיוון ה'תשע"ח
המון מזל טוב ליום הולדתך (קצת באיחור)! ‏Ovedcשיחה 18:47, 7 ביוני 2018 (IDT)
איך פספסתי? המון המון מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , לירון! אלדדשיחה 13:21, 9 ביוני 2018 (IDT)

תודה רבה לכל המברכים, פה ובאמצעי קשר אחרים. בהתחלה, לאחר שעברתי על הברכות פה ולפני שנכנסתי לפייסבוק, עוד חשבתי לתייג את כל הקשורים לוויקיפדיה שכתבו פה ושם, ואלה מהמסרונים ושיחות הטלפון, אבל אז הבנתי שזו רשימה באמת ארוכה ויהיה די קשה להכניס כאן את כולם, אז הפעם החלטתי לוותר. המון תודה לכם. כיף לקרוא את כל הברכות! פרחים לכולכם! 🌼🌼🌼 Ldorfmanשיחה 03:02, 10 ביוני 2018 (IDT)

לירוניייייייייייייייייייייייייייי !!!! גם אני פספסתי :\ אך זה לא יימנע ממני לאחל לך מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! מכל ה ! יאצקין52 - שיחה 09:20, 10 ביוני 2018 (IDT)
Face-smile.svg תודה גם לך, יאצקין. Ldorfmanשיחה 01:55, 11 ביוני 2018 (IDT)

פרסום לאחר עריכה-מחדש של טיוטת ערך אודות חיים קנת[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

ערכתי ותיקנתי את הערך חיים קנת הנמצא במשתמש:מירב שחר 1/חיים קנת לאחר שמחקת אותו והוספת הערה לגבי סידור הפרטים כ"רשימת מכולת". ביקשתי עזרה בעריכה מקובץ על יד להעביר את הערך חזרה למרחב הערכים, שם עלה דיון בנוגע לחשיבות. רציתי לקבל את דעתך על הנושא. תודה!

ימוקים שלי לחיוב: (כפי שפרסמתי בדלפק היעוץ)

לדעתי אין עוררין כי הערך עומד ברמת החשיבות, שכן עו"ד קנת כן מוכר בציבור עורכי הדין, מתוקף תפקידו כבנשיא בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין,

שם נבחר על ידי 102 דייני בית הדין המשמעתי הארצי של לשכת עורכי הדין אשר נבחרים בקפידה, על ידי ועדת מינויים בראשות שופט מחוזי, וכולם בעלי ותק ושם בעולם המשפט.

נשיא בית הדין הארצי חולש גם על בתי הדין של המחוזות בכל הארץ ובהם מכהנים כ-600 דיינים נוספים.

עוד יש לציין כי קודמו לתפקיד כן זכה לערך בויקיפדיה, עו"ד ציון אמיר וקודמו עו"ד מוזר, דוד ליבאי ועוד.

בנוסף, עומד בראש קרן רוטרי בינלאומי בארץ, הקרן הפרטית הגדולה ביותר בעולם, אשר חלק גדול מפועלה הינו מיגור מחלת הפוליו בעולם בנוסף למים וסניטציה, בריאות, רווחה וכו'.

יש לציין כי מתנדב מזה למעלה מ30 שנה ומסייע בהתנדבות לבתי חולים, מאיר, תל השומר, איכילוב, ועוד.

וכן בתחום הקהילה- צופים, יד לבנים, נוער במצוקה, קשישים ערירים ונזקקים, והכל בהתנדבות.

יש לתת משקל לתרומה המשמעותית שלו לקהילה, בנוסף לכפי שגם ציין בשיחה צחי לרנר חיבר ספרים וזכה בעיטורים, בניהם של נשיא המדינה.

מירב שחר 1 - שיחה 11:41, 7 ביוני 2018 (IDT)

שלום מירב,
לפני שאגיב לעצם העניין, שאלה, ולא רק מתוך סקרנות אישית: את אינך כותבת קבועה אצלנו ולמעשה, פעילותך במיזם, עד כה, הייתה קשורה רק לערך אודות אביו של נשוא הטיוטה המדוברת פה. האם כתיבת הערך-לעתיד נעשתה בעבור תמורה כלשהי שקיבלת או שאת אמורה לקבל? בברכת סופ"ש נעים, Ldorfmanשיחה 01:00, 9 ביוני 2018 (IDT)
אינני כותבת בעבור תמורה כלשהי. הכרתי את עורך דין נתן קנת במשך כ25 שנה, ואני מכירה את חיים קנת גם כ25 שנה. אני סבורה שערכים אלה הינם חשובים. אני לא עושה זו לצורך רווח או כסף. אני חושבת שאנשים בעלי תפקידים כאלה הינם בעלי חשיבות. מהיכרותי איתם לא נתן קנת ז"ל ולא חיים קנת שיבדל לחיים ארוכים, לא היו כותבים על עצמם. יש לציין כי קיבלתי את רשותו של חיים לערוך את שני הערכים. זאת ועוד, עדכנתי גם את הערך "פרס צלטנר". מקווה שתראה בחשיבות הערך ותעזור לי להחזיר אותו למרחב הערכים. מירב שחר 1 - שיחה 08:15, 10 ביוני 2018 (IDT)
OK.‏ הקשר ברור כעת. תודה.
לגבי החשיבות, דעתו של גיא ("Lostam") בד"כ מקובלת עלי ועל רוב העורכים, כמי שאמון על ענייני בקרת החשיבות האנציקלופדית. הדבר נכון במיוחד בנושאי משפטנים, שבמקרה או שלא, גם הוא נמנה עליהם. הוא כתב את דבריו בהמשך לפנייתך בדלפק הייעוץ ואיש מלבד צחי לא הצטרף לדיון. גיא "מתוייג" על דברי אלה. אלא אם כן הוא יעלה רעיון אחר לפתרון העניין, מה שאני מציע זה שאעלה את הערך כפי שהוא למרחב הערכים ומייד אפתח בדיון חשיבות לגביו. נראה לי שזה יהיה תקין פרוצדורלית. כאשר ערך מוגדר ככזה הנמצא בשבוע של דיון חשיבות, יותר עורכים שלנו מגיבים. נראה אז לאן נושבת הרוח. בד"כ העניינים מסתיימים שם ולא נדרשת הצבעה רשמית. Ldorfmanשיחה 02:26, 11 ביוני 2018 (IDT)
כמובן שאין מניעה להעביר את הערך למרחב הערכים ולפתוח בדיון חשיבות. Lostam - שיחה 07:56, 11 ביוני 2018 (IDT)
מקבלת את הפתרון של שניכם, ומודה לכם. LdorfmanLostam מירב שחר 1 - שיחה 10:35, 11 ביוני 2018 (IDT)
בוצע בוצע. Ldorfmanשיחה 13:42, 12 ביוני 2018 (IDT)

עיינתי בערכים דומים לדוגמא עו"ד ציון אמיר, פנחס רובין, עו"ד צבי מיתר, עו"ד אלי זוהר, וכל התוספת שראיתי אצלהם זה תיקים של ידועי ציבור שייצגו. האם הוספה של אנשי ציבור ידועים תסייע לפתרון הבעיה?

לאורך השנים ייצג אישי ציבור רבים שהואשמו בעבירות פליליות, בניהם יושב ראש הסתדרות המורים בישראל יצחק ולבר, יושב ראש מועצת פועלי עיריית תל אביב אריה ניצן, מרדכי צרפתי (מנטש)- מוניה שפירא, ובצלאל מזרחי שהיו ברשימת ה11 של משטרת ישראל, מהנדס בעיריית רמת גן, אלוף ישראל ומאמן נבחרת ישראל בטניס שולחן- [[אלכס רדליס שהואשם בריגול לטובת הק.ג.ב., זורח גהל-מנכ"ל ובעלי חברת דובק, חברת דובק בע"מ, אביבה גרנות- שהואשמה ברצח התיירת מלה מלבסקי ביחד עם חוה יערי, ניסים פז במבילי- מאנשי הבוהמה של תל אביב, ת.ר. שהואשמה ברצח תינוקה לאחר הלידה, י.ע שהואשם בעבירות חמורות והיה ממובילי פרשת מ.ע.צ (מועצת עבריינים צעירים בשכונת התקווה), כמו כן, דן בעבירות משמעתיות של עורכי דין מהשורה הראשונה שייצגו את ראש הממשלה אהוד אולמרט ודיברו כנגד מבקר המדינה, https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000905773 פרופסור הילל וייס מאוניברסיטת בר אילן אשר ואשר התבטאו כנגד מערכת המשפט, ראש הממשלה, וקציני צבא בכירים.

במידה וזה רלוונטי לערך ויכול להוסיף בנושא החשיבות, נרחיב ונוסיף קישורים נוספים. תודה! מירב שחר 1 - שיחה 09:12, 13 ביוני 2018 (IDT)

צורת הכתיבה שלך, "נרחיב ונוסיף קישורים", מעידה על בעייתיות, לפחות לכאורה, שעליה כתבתי קודם פה ובהקדמה לדיון החשיבות.
עניין החשיבות, או אי-החשיבות האנציקלופדית, יתברר בקרוב (להליך מוקצב שבוע) ואז אוכל להמליץ על השקעה נוספת, היה והערך ישאר. זו עמדתי לפחות. Ldorfmanשיחה 02:45, 14 ביוני 2018 (IDT)

הוספת ערך אודות מרווין באגלי[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ביום שישי הקרוב ייערך דראפט הNBA אירוע גדול שאני בטוח שאתה שמעת עליו. כמובן שהרבה אתרים בעולם כבר יודעים מי בערך ייבחר איפה ואחד השחקנים הראשונים הוא מרווין באגלי. ראיתי שחסמת את האופצייה לערוך או ליצור מחדש את הערך שלו בויקיפדיה בגלל משתמש אנונימי. אשמח אם תתיר את החסימה כדי שאני אוכל לערוך את הערך שלו בויקיפדיה באמת על הצד הטוב ביותר. תודה על ההבנה, שבלול חמוץ. שבלול חמוץ - שיחה 01:02, 17 ביוני 2018 (IDT)

ויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולא עיתון. לפיכך, ערך אמור להיות כתוב בצורה המתאימה, כשיש בו די מידע שיצדיק ערך אנצילופדי. אתה מוזמן לשפר ולהוסיף תוכן לדף הטיוטה "טיוטה:מרווין באגלי". כשתסיים, כתוב לי ואשמח לבצע את העברת הטיוטה למרחב הערכים. אגב, לא מדובר ב"ערך שלו", אלא בערך עליו, אודותיו. יש הבדל מהותי בין השניים.
שבוע טוב ובהצלחה. Ldorfmanשיחה 02:22, 17 ביוני 2018 (IDT)
רני מבין אבל
מי שמך למנוע את הערך?
לא רוצה להיות תוקפני אבל יש כמה דפים עם תוכן זהה וטפילו פחות שאני לא רואה שהורדת.
אני מניח שכדורסל זה לא הצד שלך כי אחרת סביר להניח שהיית משאיר את הערך.
אני מבין שלדעתך הערך לא גמור אבל עם טיפה יותר הבנה בכדורסל אני מבטיח שתבין את החשיבות.
אני מבקש יפה פעם אחרונה להסיר את החסימה על הערך, אחר כך אני אדווח עליך. שבלול חמוץ - שיחה 22:03, 17 ביוני 2018 (IDT)
שלום לך.
אני לא נוהג להתייחס לאיומים. הפעולה בוצעה על פי כללי המיזם וכמקובל בקרב מפעילי המערכת, שאני נמנה עליהם. מה שנדרש ממך אינו מסובך - עַבֵּה את דף הטיוטה וכשיהיה בו תוכן ממשי, או לפחות כשלא יוגדר כ"אולטרה קצרמר", נוכל להשתמש בו. אם יש ערכים נוספים שבמצב דומה, נגיע גם אליהם במוקדם או במאוחר. אגב, ההנחות שלך לא בהכרח נכונות. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 22:14, 17 ביוני 2018 (IDT)

הערך "אירים"[עריכת קוד מקור]

ldorfman למה מחקת את הערך אירים? לקח לי הרבה מאוד זמן לכתוב אותו וכתבתי שאמשיך אותו היום. תשחזר את העריכה. מלך הצבים - שיחה 10:19, 18 ביוני 2018 (IDT)

בוקר טוב.
תוכל להמשיך לעבוד על הערך בדף הטיוטה. כשיהיה מוכן, נוכל להעבירו למקום המתאים. על פי כללי המיזם, אין מקום בין דפיו למה שמכונה "אולטרה קצרמרים" וכזה היה הערך במצבו אמש. אגב, בשום מקום לא ראיתי שכתבת שתמשיך היום, ובכל מקרה, בערך נצפה מעין זה רצוי לבצע את ההכנות בטיוטה. בברכות ליום נעים ולהצלחה בפועלך, לירון Ldorfmanשיחה 10:28, 18 ביוני 2018 (IDT)
שלום ldorfman, הוספתי לערך עוד מידע, אנא בדוק אותו ואם הוא מתאים למרחב הערכים העבר אותו אליו. תודה, מלך הצבים - שיחה 14:27, 18 ביוני 2018 (IDT)
אנא שפר את הערות השוליים והוסף/החלף למקורות בעברית אם ניתן. הערות 4, 6, 14 ו-15 כלל לא קבילות, שכן איננו משתמשים בערכים בוויקיפדיה אחרת כמקורות. יש להביא סימוכין חיצוניים. אין תוכן רב בערך, כך שראוי שלפחות מה שכן יש, יהיה תקין. מעבר לזה, יש שני ענייני תוכן: בפרק "היסטוריה" יש לדעתי בלבול בין אירלנד לקבוצה האתנית. מכיוון שמדובר במשפט היחיד בפרק, אם לא ניתן יהיה למצוא לזה פתרון, יש למוחקו. עוד בעיה היא במשפט "כך אפשר לבדוק מה חושב העם לגבי דברים שונים ולא להחליט בשבילו" שאינו מתאים לאנציקלופדיה. Ldorfmanשיחה 15:39, 18 ביוני 2018 (IDT)
שלום ldorfman, תיקנתי את הערך כמו שייעצת לי, אנא בדוק אותו והודע לי אם הוא מתאים להעברה למרחב הערכים. מלך הצבים - שיחה 17:33, 18 ביוני 2018 (IDT)
עדיין לא. בתבנית המידע יש "קישור עירום" (כלומר כזה שאינו מופיע בצורה הראויה) וגם הערות השוליים נראות מועתקות ולא מסודרות. אנא תקן את מה שצריך, כתוב מחדש וודא שהכל יראה תקין, בטרם נוכל להעביר את הערך. Ldorfmanשיחה 18:36, 18 ביוני 2018 (IDT)
את הקישור העירום אני לא מצליח לתקן. אתה תוכל לתקן זאת? אעבור על שאר הפגמים ואתקנם. מלך הצבים - שיחה 19:43, 18 ביוני 2018 (IDT)
הקישור העירום הוביל לדף שכלל לא קיים בשלב זה. הסרתי אותו. אם יש לך מקור טוב, אתה מוזמן להוסיפו. אם לא, לא נורא. זה הזמן גם לוודא שכל יתר הקישורים תקינים. תודה מראש. Ldorfmanשיחה 19:54, 18 ביוני 2018 (IDT)
כל הקישורים עובדים. אנא תוסיף ערך זה למרחב הערכים, ברגע שיתווסף אליו אנשים אחרים יוסיפו עוד מידע לערך וכך הוא יהיה עשיר יותר. כאשר הוא נשאר במצב זה - כטיטה שלי, אף אחד (חוץ ממני וממך) לא יודע שהערך קיים ולא יוסיף אליו מידע. מלך הצבים - שיחה 20:54, 18 ביוני 2018 (IDT)
אני לא יודע מה איתך, אבל אני שואף לשיפור תמידי של האנציקלופדיה. העברה למרחב הערכים של ערך במצב הזה, לא תואם את התהליך ולפיכך, לא אתן לזה יד. אולי זה משהו שהוא תלוי-גיל, אבל רצוי שלא תצפה שאחרים יבואו וישפרו דברים שלך. האמן לי שלכל אחד מאיתנו יש די עיסוקים אחרים. אם אתה מעוניין שהפעילות שהתחלת תבוא לידי ביטוי, השלם אותה בבקשה. Ldorfmanשיחה 21:03, 18 ביוני 2018 (IDT)

ערך אודות שלמה דאנה[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי שמחקת בעבר את הדף שלמה דאנה. האם הסיבה היתה בגלל תוכן לא מספיק או שהוא לא מתאים לויקיפדיה? אספתי די חומר אודותיו ורציתי לכתוב ערך עליו.

תודה,Biegel - שיחה 11:26, 20 ביוני 2018 (IDT)

המחיקה האחרונה של הערך הייתה מכיוון שזה הועבר למרחב משתמש של אחד העורכים כאן. הטיוטה שלו נמצאת כאן. אולי כדאי שתפנה למשתמש:לויוני-YL ותוכלו לעבוד יחד על הערך. • דגש חזקשיחה • ז' בתמוז ה'תשע"ח • 11:29, 20 ביוני 2018 (IDT)
חברי "דגש" צודק. טיוטה של הערך-לעתיד נמצאת במרחב המשתמש של משתמש:לויוני-YL (שבעבר כינה עצמו "משתמש:מאורות נתן", כשהחל לכתוב את הטיוטה): "משתמש:לויוני-YL/שלמה דאנה". תוכל לשפר ולעבּוֹת את הערך באותו דף טיוטה (ממש אין צורך ליצור טיוטה נוספת). כשתסיים, כתוב לי ואשמח לבצע את העברת הטיוטה למרחב הערכים. אגב, נכון להיום, "לויוני" שומר במרחב-המשתמש שלו טיוטות לגבי מעל ל-40 אנשי דת נוספים. אולי תוכל לעזור לו, כך שנזכה בערכים העוסקים גם בהם. בטוחני שתוכלו לעבוד יחדיו ברוח המיזם בו אנו פועלים. בהצלחה לשניכם! Ldorfmanשיחה 15:11, 21 ביוני 2018 (IDT)
ביצעתי. מוזמן.Biegel - שיחה 09:28, 24 ביוני 2018 (IDT)
בוצע בוצע, ביגל. שיפרתי קצת בעצמי, יצרתי עיול מתאים בוויקינתונים והעליתי תמונה עם רקע "שקוף". כעת הערך "שלמה דאנה" במרחב הערכים. תודה לך וללויוני, וגם ל"דגש". לילה טוב. Ldorfmanשיחה 23:41, 24 ביוני 2018 (IDT)
שלום חברים, יישר כח על הערך שעלה, יש לי אכן ערכים רבים שברצוני להעלות אך לצערי אין לי כעת כמעט זמן להשתתף במיזם האהוב כבעבר (ולפיכך גם התגובה המאוחרת), יותר מאשמח אם יש מי שמעוניין לטפל בטיוטות ולשפצם ולהעלותם בעצמו. יום טוב. לויוני-YL - שיחה 17:43, 27 ביוני 2018 (IDT)
ביגל... קריצה אם תחליט ללכת על זה ותזדקק מתישהו לעזרה, אני לרשותך. Ldorfmanשיחה 01:36, 28 ביוני 2018 (IDT)

הצבעת מחיקה לגבי הערך אודות עו"ד חיים קנת[עריכת קוד מקור]

היי לירון, אנא תמיכתך לא למחוק את הערך חיים קנת, הדיון: ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:חיים קנת. תודה רבה, Mr.Shoval - שיחה 13:31, 21 ביוני 2018 (IDT)

היי יורם,
כשסימנתי את הערך ככזה הדורש הבהרה חשיבות, התלבטתי לגבי חשיבותו. במהלך הדיון, התמונה הובהרה וכעת, אני מסכים עם האחרים התומכים במחיקתו. זאת במיוחד לאור דבריו של Lostam. Ldorfmanשיחה 14:54, 21 ביוני 2018 (IDT)

פנייה אישית לגבי הערך אודות דני כהן[עריכת קוד מקור]

שלום לך לאחרונה הגבת בדף שפתחתי - דני כהן (לאומי) אשמח אם תסביר את עמדתך לגבי חוסר חשיבות ואנא התייחס לכל הערכים הקיימים כמו לדוגמא - אגם בוחבוט...למשל...ולמה לדעתך לה כן יש חשיבות אינציקלופדית...ולערך שכתבתי לו.

פונה אלייך מתוך הרבה כבוד והערכה.

אשמח גם ללמוד ממך מה לדעתך צריך לתמוך בהיותו ערך חשוב, מאחר וראיתי שאתה מתייחס הרבה לנושא של סימוכין. אם תרשום למה היית מצפה שיהיה בערך יהיה קל יותר לעבות אותו --Addy.kleinjan - שיחה 21:35, 23 ביוני 2018 (IDT)

איננו נוהגים לפצל דיונים לשני דפי שיחה. את שחשבתי כתבתי בדף השיחה של הערך, בדיון המתנהל בו לגבי החשיבות האנציקלופדית. מעבר לזה, יש משהו שמאוד לא נוח בהתנהלותך מולך - לא ברור לי מה טיב הקשר שלך עם מר כהן. היה ראוי שלמען הגילוי הנאות תצייני זאת, כפי שנדרשים לכך כותבי ערכים אחרים. הדבר נכון שבעתיים כשאת מתייחסת אליו בדברייך בשמו הפרטי...
אני רואה שזהו הערך הראשון שכתבת ואף יותר מזה - בכתיבת הערך המדובר למעשה את עושה את העריכות הראשונות שלך במיזם. לא חשבת על זה שראוי להכיר קצת את המדיום לפני שכותבים בו? אני מניח שהתשובה לתהייה שלי היא שלילית, ולכן אציין שמאוד לא מומלץ להתחיל את התרומה לוויקיפדיה בכתיבת ערך חדש. לפני שמתנסים בכתיבה של ערך, רצוי ללמוד את דרך העבודה במערכת על ידי שיפור של ערכים קיימים, תיקוני שגיאות, הוספת מידע וכו'. לאחר שתצברי ניסיון, תדע מהי הדרך הנכונה לכתוב ערך חדש. זאת, לא לפני שתשקלי אם אכן יש לו מקום באנציקלופדיה, שכן לא כל נושא מוגדר כבעל חשיבות אנציקלופדית. כפי שכבר הבנת, ערכים שהוחלט שאינם בעלי חשיבות אנציקלופדית, נמחקים מדפי המיזם. שבוע טוב ובהצלחה לך בהמשך תרומתך לאנציקלופדיה. Ldorfmanשיחה 00:00, 24 ביוני 2018 (IDT)

הגנה על הערך "פורטנייט"[עריכת קוד מקור]

היי לירון, ההגנה שלך פגה, והמשחיתים חזרו. אליעד הגן על הערך היום לעוד חודש נוסף. שאלתי היא, האם ההגנה שהוא שם מספיקה, או שיש מקום להאריכה? בתודה. יאצקין52 - שיחה 12:55, 26 ביוני 2018 (IDT)

היי יאצקין,
אני לא ממש עוקב אחר הערך הזה. הגעתי אליו אי אז במאי רק תוך כדי ניטור - לא מעניין אישי בנושא בו הוא עוסק. לפיכך, אני לא יודע אם יש אי-אלו מאורעות שעלולים לגרום להגעה מיוחדת של משחיתים. אני רואה שחברנו "קובץ" הגן על הערך מפני אנונימיים למשך חודש. נראה לי שזה צעד סביר בהחלט. שאלתי את עצמי כעת אם לא ראוי להפעיל מראש, כבר מעתה, את ההגנה עד סוף החופש הגדול... מה דעתך? גם אם לא נאריך את ההגנה, אם נגיע ל-26 ביולי ולאחר 09:00, המועד בו תפוג ההגנה, נראה שחוזרות ההשחתות, נוכל להגן שוב. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:41, 27 ביוני 2018 (IDT)
נראה לי שעדיף עד סוף החופש. כעקרון מי שפתח את הבקשה בוק:במ הוא אלעדב. אך אם אתה סבור שההגנה למשך חודש בהחלט מספיקה, אז נוכל לחכות עד לסוף יולי, ונראה איך ממשיכים משם. Face-smile.svg יאצקין52 - שיחה 08:28, 27 ביוני 2018 (IDT)
אני גם חושב שכדאי להגן עד לסוף החודש. למי שיהיה משהו חשוב להוסיף, דף השיחה פתוח. קובץ על ידשיחה ♦ 09:27, 27 ביוני 2018 (IDT)
אין בעיה. בוצע בוצע. ההגנה מפני אנונימיים שונתה, כך שתהיה בתוקף עד לסוף החופש הגדול. Ldorfmanשיחה 01:35, 28 ביוני 2018 (IDT)

עניין בערך "קרב עיון קרא"[עריכת קוד מקור]

לירון, אני מאוכזב ממך. אם אתה עורך ערך, ותוך כדי מתנהל קרב עיקש מול טרול, אין שום סיבה שלא תפעיל את ההרשאות שלך להגנה על הערך/חסימת המשחית. ודאי שלא לערוך אחרי המשחית ובכך להקשות עלי לשחזר את עריכותיו. • דגש חזקשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ח • 16:48, 2 ביולי 2018 (IDT)

הגעתי לערך תוך כדי ניטור בכמה דקות פנויות שהיו לי, כשמלכתחילה נכנסתי לצורך משהו ספציפי אחר. ראיתי שכותב-רשום רצה להניח תבנית חשיבות ומבחינתי, זה לגיטימי. למרות שהערך קביל לחלוטין, מותר לו לפנות לנוהל המקובל. אם הייתה בעיה עם דרך פעולתו, ראוי היה להשאיר לו הודעה כלשהי בדף השיחה שלו, אשר גם בדקות אלה, עודנו אדום. לא ברור לי מדוע הגדרת זאת כהשחתה וגם לא היה לי עניין להכנס לזה. מודה שגם לא היה לי זמן, באותן כמה דקות ספורות, להכנס לדף הבקשות ממפעילים לבדוק אם הושארה שם בקשה בנושא. מכל מקום, אני מקווה שהנושא בא על פתרונו. Ldorfmanשיחה 18:16, 2 ביולי 2018 (IDT)
מדובר בכותב שנרשם דקה לפני זה (ואם כבר דיברת על הנהלים, הנהלים מחייבים זכות הצבעה להצבת תבנית חשיבות); לא היה דיון חשיבות, אלא הצבעת מחיקה (שזה וודאי לא קביל); שלישית - אם אתה רואה מלחמה בערך, או שתבדוק במה מדובר, או שתמשוך ידיך מהערך. עבודה על ערך באמצע מלחמה, חוץ מכך שהיא מפריעה לטיפול תקין בהשחתה, היא עלולה לגרום למחיקת עריכתך, וחבל; חמישית - מדובר בטרול מוכר שמשחית מעשרות כתות איי פי ומשתמשים רשומים. • דגש חזקשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ח • 18:22, 2 ביולי 2018 (IDT)
לגבי הסיפא, כפי שהסברתי לך, אין לי את הכשרון המופלא שאתה ניחן בו (בלי ציניות) לזיהוי מהיר של טרולים. עניין התבנית שהוא בחר להציב נראה לי באותו זמן בכנות כאי-הבנה תמימה של כותב חדש (זכור לי שגם אני הייתי כותב חדש פעם ולא קלטתי ישר פרוצדורות כמו עניין פתיחת דיוני חשיבות). מכל מקום, מתנצל אם הפרעתי למהלך התקין. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 18:34, 2 ביולי 2018 (IDT)

טבק (פירושונים)[עריכת קוד מקור]

בעקבות זה:
אני מאוד מצטער, אבל שינית שם של ערך לפירושונים, וגרמת למאות ערכים לקשר לפירושונים, בלי לתקן זאת. ראה כאן. תקן זאת בבקשה. • דגש חזקשיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ח • 14:08, 5 ביולי 2018 (IDT)

OK. מישהו ביקש את זה בדף הבקשות ממפעילי המערכת. אתה צודק לגבי ההשלכות. מדובר בהמון עבודה. התחלתי ואמשיך בהמשך. אם תרצה, אתה תמיד מוזמן לעזור בקיצור הרשימה. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 02:57, 6 ביולי 2018 (IDT)
עדיין יש מעל ל-400 ערכים המפנים לדף. החזרתי את דף הפירושונים למקומו, "טבק (פירושונים)" והמונח "טבק" הוא כעת אדום. נדרש זמן רב לביצוע התיקונים. אם יבוצעו, נוכל לשנות את המצב פעם נוספת. Ldorfmanשיחה 12:55, 16 ביולי 2018 (IDT)

סמליל יום ההולדת ה-15 לוויקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

תודה על האמון, התמיכה וההשקעה הרבה. לא מאמין שניצחתי כ"כ הרבה מועמדים. קריצה. כשאני מסתכל עכשיו, הסמל נראה קצת ריק, תרצה שאוסיף את הכיתוב "אנציקלופדיה חופשית"? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 15:31, 8 ביולי 2018 (IDT)

אני מניח שאתה מתכוון לזה שמתחת לסמל, כאשר הוא מוצג בראש המיזם, יש די מקום ריק. אני חושב שאם תוכל להכניס שם את המילים "האנציקלופדיה החופשית", זה בהחלט לא יזיק. לך על זה! ... אני רק מקווה שיהיה ברור להבא לכולם, שזה לא מחוייב המציאות ונעשה רק מפני שיש מקום... Face-smile.svg
לאחר עדכון הסמליל, יכול להיות שגם יגאל ידרש לעניין, כשיצטרך לבצע העלאה מחדש של הקובץ. זאת, בשל הצורה החדשה של החלפת הסמליל הראשי, החל מהשנה. הוא אדם טוב, כך שאני בטוח שלא יתנגד 😇. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:43, 9 ביולי 2018 (IDT)
חחח, העלתי את הקובץ, תעדכן בהתאם. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 00:49, 9 ביולי 2018 (IDT)
העלתי בעצם שתי גירסאות, נראה לי שעם "ויקיפדיה" זה נראה טוב יותר. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 00:51, 9 ביולי 2018 (IDT)
לדעתי, בהחלט ניתן לוותר על המילה "ויקיפדיה" מתחת לסמל ולהסתפק רק ב"האנציקלופדיה החופשית". המותג "ויקיפדיה" מופיע הרי כבר בתוך הבאנר העוטף את הגלובוס. אין צורך בכפילות. בקיצור, הגרסה האחרונה של הקובץ, זו מ-00:51, היא זו שרצוי להשתמש בה. יגאל... Ldorfmanשיחה 00:54, 9 ביולי 2018 (IDT)
אחרי שתי התנגשויות עריכה: אתה כמוני, מתקן תגובות אחרי ששלחת... שתישאר רק השורה התחתונה. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 00:56, 9 ביולי 2018 (IDT)
☺ אחלה! Ldorfmanשיחה 01:03, 9 ביולי 2018 (IDT)
סליחה יגאל על הטרטור לכאן. תודות לשיפור שהכנסת היום ב-מדיה ויקי:Common.css, החלפת הגרסה בקובץ, ממש כמו שעשינו בעבר, עשתה את השינוי הנדרש בתוך שניות בודדות! תודה, תודה, תודה!!! Ldorfmanשיחה 01:15, 9 ביולי 2018 (IDT)
זה לא בדיוק שיפור, עדיף שהלוגו הקבוע יהיה בפורמט SVG, בעיקר למשתמשים עם מסכים בעלי רזולוציות גבוהות. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 01:18, 9 ביולי 2018 (IDT)

בבקשה. אין בעיה. וטל צודק לגמרי. מה שעשיתי היום זה לא שיפור, אלא מעקף מכוער. הקובץ צריך להיות וקטורי, שקוף, ובגודל הנכון. אני קווצ'צ'תי אותו, בלית ברירה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:22, 9 ביולי 2018 (IDT)

ב"שיפור" התכוונתי לתוספת המלל מתחת לגלובוס. כעת, יש פחות מקום ריק בינו לבין הקישור לעמוד הראשי. יגאל, אז אם עוברים ל-SVG, פשוט משנים ב-css את שם הקובץ (או אולי פשוט את הנתיב, כך שיוביל לקובץ החדש)?
טל, המרה ל-svg בכלל רלוונטית מבחינתך היום/מחר? Ldorfmanשיחה 01:24, 9 ביולי 2018 (IDT)
לא רק סיומת, גם שאר הדברים. וצא, אצטרך לעשות עוד כמה שינויים, כדי שזה יהיה נורמלי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:30, 9 ביולי 2018 (IDT)
העלתי אבל יש איזה באג מוזר בקובץ. אתקן זאת מחר. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 01:37, 9 ביולי 2018 (IDT)
סודר! אפשר להעלות את הקובץ. טל. רונאלדיניו המלך (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
טוב, ניסיתי לשנות. חשבתי שהצלחתי, חיכיתי וחיכיתי ושום דבר לא השתנה. יגאל טען שזו לא הדרך, אבל על הדרך, נוצר בטעות מצב בו לכמה דקות נעלם הסמליל מראש האתר (כשמסתכלים על הפינה הימנית של החלון, זה נראה כמו סוף העולם...), אז שחזרתי... אני בטוח שיוכל לדאוג שהכל יהיה מושלם! אני פורש למיטה בעוד דקותיים. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 01:01, 10 ביולי 2018 (IDT)
אז זהו שבדיוק הפוך. אתה מחקת את הסמל, וכשתיקנתי, שחזרת אותי, ועכשיו אין סמל ואתה ישן. פעם הבאה תקשיב לי. אני משחזר את השחזור שלך, בחזרה לעריכה שלי, ובעוד רבע שעה שעה הסמל יחזור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:11, 10 ביולי 2018 (IDT)
ביצעתי כבר. אני לא יכול להפקיר את המיזם במצב כזה, אז חיכיתי... Face-smile.svg בגלל הפרשי הזמנים הלא נורמליים בין העריכה להשפעה שלה, חשבתי שהטעות הייתה בעריכה שלך, יגאל... בקיצור, תודה ושוב סליחה. Ldorfmanשיחה 01:12, 10 ביולי 2018 (IDT)
מעולה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:16, 10 ביולי 2018 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

משהו קרה לסמל, תחילה הוא היה בחדות, גם אחרי העדכון של ״האנציקלופדיה החופשית״ וכעת משהו קרה. הוא ירד באיכות שלו והפך להיות מטושטש וקטן יותר. – אסף (Sokuya)שיחה 14:21, 10 ביולי 2018 (IDT)

מוזר. אצלי הוא יותר טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:45, 10 ביולי 2018 (IDT)
יגאל, המרת את הסמליל הוקטורי לתמונת PNG בגודל 150 פיקסלים. הקודמת הייתה 300 וגם אצלי היא מטושטשת. אי אפשר לעדכן את הסמליל הוקטורי? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 17:26, 10 ביולי 2018 (IDT)
לא הבנתי את מה שאמרת. קצת לא התחום שלי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:32, 10 ביולי 2018 (IDT)
ראה למשל כאן. הקובץ הוא וקטורי ואפשר בלחיצת כפתור לייצר תצוגה מקדימה בגדלים 142 × 240, 284 × 480 וכו'. צריך להגדיר בקובץ שיציג את הקובץ SVG עצמו והדפדפן יקטין אותו בהתאם לגודל הדף. אני לא מכיר מספיק את הCSS של ויקיפדיה בשביל להבין איך לעשות זאת כאן. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 17:39, 10 ביולי 2018 (IDT)
עדיין לא הבנתי מספיק. אבל המספרים שהצגת זה בדיוק מה שעזר לי לקבוע אחד כזה על 150px. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:42, 10 ביולי 2018 (IDT)
בהתחלה הכל היה טוב, תשחזרו. – אסף (Sokuya)שיחה 18:41, 10 ביולי 2018 (IDT)
לירון, מה דעתך? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:47, 10 ביולי 2018 (IDT)
תשאיר את הגירסת PNG הרגילה ואז תחזיר למה שהיה. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 18:56, 10 ביולי 2018 (IDT)
רונאלדיניו המלך, המצה עדיין לא סודר. – אסף (Sokuya)שיחה 13:32, 11 ביולי 2018 (IDT)
אסף, איך סידרתם את זה בפעם הקודמת? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 14:27, 11 ביולי 2018 (IDT)
הגעתי לזה רק עכשיו לאחר יומיים עמוסים. אני לא יודע. אם ניתן להציג את ה-SVG, יש לדאוג שהוא יוצג. אם לא ניתן לקשר אליו (הייתי משוכנע שזה מה שיגאל הצליח לעשות), ניתן להציג את ה-PNG. כך או כך, אני מודה שעיניי לא מבחינות בהבדלים ובתכל'ס, מה שמשנה זה שיש לנו סמליל. עצם הקיום שלו אפילו הביא לכך שהתייחסו לנושא יום ההולדת בתוכנית "היום שהיה" ביום שני (והדף הוצג בתוכנית עם הסמליל החדש - וקטורי או PNG - מה שהיה באותה עת). אני מניח שללא שינוי הסמליל, איש לא היה שם לב לאירוע. Ldorfmanשיחה 23:08, 11 ביולי 2018 (IDT)
עד החדשות הגעתי? איזה כיף :-). שווה בכל זאת לבדוק איך לשנות את הסמל, זה יראה יותר טוב. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:28, 11 ביולי 2018 (IDT)
בטח שניתן! הרי זה עבד, אתה לא מבחין בהבדלים בגלל המסך שלך ובטח שזה משנה. פשוט תחזירו למה שהיה בהתחלה. זה היה מעולה. – אסף (Sokuya)שיחה 23:56, 11 ביולי 2018 (IDT)
ובכן, לא יודע מה להגיד. כאמור, זאת לא המומחיות שלי. אני כן יודע שעכשיו מופיע svg, שמנגנון ה-png זה יום וחצי מקולקל עבור כל תמונה שהיא לא בגודל המקורי ומנסים לתקנו. אולי כדאי שתקראו למישהו שמבין בזה טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:59, 12 ביולי 2018 (IDT)
אתה יכול להסביר, מה עשית שם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:36, 15 ביולי 2018 (IDT)
אם כוונתך לדקות האחרונות, שחזרתי לגרסה האחרונה לפני כל עניין הסמליל המיוחד ליום ההולדת. זו במקרה גרסה שאתה יצרת. תם שבוע יום ההולדת - נחזור לסמליל הרגיל, הקבוע. Ldorfmanשיחה 15:46, 15 ביולי 2018 (IDT)
לירון, הסמליל שמופיע עכשיו מטושטש לגמרי. יש לי שתי שאלות: מה קורה אם אתה מוחק את השורה של הPNG בקוד? לא יופיע לוגו? לפי מה שאני זוכר, אסף ביקש בפבריקטור שיעדכנו את הסמל הוקטורי שהוא בנה. מי יכול לשנות את הסמל? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 16:09, 15 ביולי 2018 (IDT)
אני שחזרתי את "קובץ:Wiki.png" לגרסה ה"יפה" האחרונה - זו מ-11:27, 5 בינואר 2017. במקום זה (ראה בהיסטוריית הגרסאות של הקובץ), מוצג משהו שלכאורה אין בו רקע "שקוף" - כמו הגרסה האחרונה שחנה שחזרה אליה. לא ברור לי מה קרה. אלוהי ויקיפדיה כנראה עצוב על זה שתם השימוש בסמליל היפה שיצרת לנו Face-smile.svg. אולי יגאל ידע משהו... Ldorfmanשיחה 16:14, 15 ביולי 2018 (IDT)
אני יכול לעצב לוגו חדש לויקיפדיה אם תרצו קריצה. ברירת המחדל הפשוטה ביותר היא להחליף את הPNG בקובץ באיכות גבוהה יותר מכאן אבל זה פתרון עקום. ערן, האם תוכל לפתוח בקשה להחלפת Wiki.png בקובץ הנ"ל? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 16:20, 15 ביולי 2018 (IDT)
אם רוצים להסיר לגמרי, לא משנים את השם, מוחקים את כל השורות הללו לגמרי. לגבי ה-PNG - כאמור, יש באג עם זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:31, 15 ביולי 2018 (IDT)
תודה על התיקון, יגאל. כעת הכל תקין! חזרנו לשגרה. Ldorfmanשיחה 20:33, 15 ביולי 2018 (IDT)

שם הערך אודות הכדורגלן, בעמדת הבלם, אבי כהן[עריכת קוד מקור]

שלום רב ולילה טוב

בקשר לערך של אבי כהן. לדעתי יותר מתאים שיהיה כתוב אבי כהן התל אביבי במקום אבי כהן (בלם) כי בעולם הכדורגל הישראלי שיחקו שני כדורגלנים עם שם זהה. אחד מזוהה עם תל אביב והשני עם ירושלים. לדעתי צריך לשנות את שם הערך 77.138.173.182 01:23, 16 ביולי 2018 (IDT)

שלום לך,
יש פרוצדורה מוגדרת לדרך בה מבוצע שינוי שמו של ערך. כל עוד לא תפעל על פיה, השינוי שתבצע יבוטל. על כל שינוי שם להתבצע לאחר דיון מסודר בנושא, שנפתח מייד עם הצבת התבנית "שינוי שם". בהצלחה לך. פנה אלי בכל שאלה. Ldorfmanשיחה 01:32, 16 ביולי 2018 (IDT)
תוכלו לדון על שינוי שם הערך? לדעתי זה יהיה ראוי ששמו יהיה "התל אביבי" ולא "בלם" למרות שהוא שיחק כבלם כי הוא מזוהה עם העיר תל אביב בה גדל ובה נפטר. אבי כהן הירושלמי כונה כך משום שהוא ירושלמי. אותו דבר לגבי אבי כהן התל אביבי ז"ל 77.138.173.182 01:42, 16 ביולי 2018 (IDT)
אתה מוזמן להתחיל את הדיון בהנחת התבנית. לי אין כל הבנה בנושא, כך שלא רצוי שאני זה שאתעסק בכך.
אגב, מדוע אתה בוחר להמשיך לתרום באופן אנונימי ולא כמשתמש רשום? באופן כללי, מומלץ לבצע "רישום" לוויקיפדיה. כך תוכל למצוא את כל תרומותיך בקלות, ואף לעקוב אחר ערכים שיצרת או שינית. ההרשמה הינה בחינם וכרוכה בהליך קצר ביותר. לאחריה, יהיה ליתר הכותבים קל ונוח יותר להתייחס לתוספות שלך ולהגיב להן. אשמח לעזור אם תהינה לך שאלות כלשהן או אם תתקל באי-אלו בעיות. בתודה, Ldorfmanשיחה 01:46, 16 ביולי 2018 (IDT)
כי אני לא עורך קבוע כאן. רק מדי פעם מתקן שגיאות פה ושם. 77.138.173.182 01:50, 16 ביולי 2018 (IDT)
"עורכים" הם כותבים בעלי זכות הצבעה בכל קביעה לגבי עתידו ודרך התנהלותו של המיזם. ניתן להגיע להגדרה כזו לאחר ביצוע כמות מסויימת של עריכות בפרק זמן נתון. נוסף על כמאה העורכים שלנו, יש אלפי כותבים מזדמנים במיזם מדי חודש. אנו מעריכים מאוד תורמים אלה ומעודדים עוד ועוד אנשים להפוך לכאלה, לשפר דברים, לתקן כשצריך - לבצע כל פעולה הנראית להם נדרשת. אנו שמחים יותר לראות אנשים שחוזרים על כך. אם לא תיצור לעצמך שם משתמש ותכנס אליו לפני ביצוע העריכות, לא תוכל לבנות לעצמך "מוניטין" שיוכל לעזור לך בהמשך תרומתך. Ldorfmanשיחה 01:56, 16 ביולי 2018 (IDT)

שאלה לגבי זכויות יוצרים על תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה,

בזמנו, הוספת לערך שלמה דאנה תמונה עם רקע "שקוף", כהגדרתך. מה ההיתר להעלות תמונה זו לויקיפדיה? (אני שואל כי אני רוצה להעלות לערך אחר תמונות ישנות מאד שמצאתי, ואיש לא ענה לי על כך בויקיפדיה:זכויות יוצרים/שאלות ותשובות...

אשמח לעזרתך. תודה מראש! Biegel - שיחה 14:59, 25 ביולי 2018 (IDT)

Biegel, במקרה של הרב דאנה, מדובר היה ב-{{PD-Tunisia}}, כי שם היא צולמה. "PD" הם ראשי התיבות של "Public Domain". משמעות הדבר היא שעל פי חוקי המקום בו צולמה, התמונה חופשית לכל שימוש, כולל מסחרי. לפיכך, היא מתאימה להיות מועלית לוויקישיתוף. אם תקיש על התמונה, תוכל לקרוא את ההסבר לגבי הכללים בנושא שנקבעו בחוק הטוניסאי.
אני מצטער שאני לא פוקד את דף השאלות והתשובות בנושאי זכויות יוצרים. זה בעיקר נובע מחוסר זמן - לא מחוסר רצון לעזור. בכל שאלה, גם לגבי המקרה המעסיק אותך כעת, אתה מוזמן לפנות אלי. אשתדל לסייע. להשתמע. Ldorfmanשיחה 00:46, 26 ביולי 2018 (IDT)
תודה. המדובר הוא בספר הזה שיצא לאור בשנת 1924. אין לי מושג מתי מתו הכותבים (ע. נ. פראנק וי.ח. זגורודסקי), ומי הוא זה שצילם את המצבה בעמ' 42 ומי צייר את הדיוקן בעמ' 26. מסתבר שהדיוקן צויר בחיי נושא המאמר, כלומר עד שנת 1854, ואז אין בעיה כי לבטח עברו 70 שנה ממותו, אך יכול להיות שזהו ציור של ציור וכד', ולגבי תמונת המצבה: האם תמונה של פריט נוף (כמו המצבה הזו), ובפרט שהיא גזורה לחלוטין וכל מה שרואים בה הוא רק את המצבה (שאותה כל אחד יכול לראות ולצלם כמובן), מוגנת בזכויות? Biegel - שיחה 13:09, 26 ביולי 2018 (IDT)
Biegel, איני קורא אידיש, אז תקן אותי אם אני טועה, אולם לפי מה שהבנתי, הספר יצא לאור בוורשה ב-1924. כפי שתוכל להבין מתמצית החוק המקומי, המוצגת בתבנית "{{PD-Poland}}", התמונות חופשיות ללא כל ספק. חשוב רק לא לשכוח לכלול את התבנית בפרטי הקבצים, כשאלה יועלו לוויקישיתוף. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 21:56, 26 ביולי 2018 (IDT)

לגבי הערך-לעתיד "מסילות לשלום אזורי"[עריכת קוד מקור]

Barnstar Barnstar Hires.png כוכב המאמצים
שלום, אני לא מנוסה בעריכת ערכים בויקיפדיה ורציתי ליצור את הערך "מסילות לשלום אזורי", ערך שבעבר מחקת. האם יש דרך לראות את תוכן הדף שנמחק והאם תוכל לחוות את דעתך על הסקיצה שיצרתי? תודה מראש Sagi freed - שיחה 09:39, 3 באוגוסט 2018 (IDT)
שלום שגיא,
ה"ערך" "מסילות לשלום אזורי" נכתב בידי אנונימי, כלומר בידי כותב-לא-רשום. כל מה שהוא הכיל הוא שורה בודדת שזה היה תוכנה: "מסילות לשלום אזורי היא מסילת רכבת עתידית שתחבר בין אירופה לערב הסעודית דרך ישראל וירדן.". את הטיוטה שיצרת לערך העתידי העברתי מדף המשתמש שלך למקום הרלוונטי מבחינתנו כדף טיוטה, "משתמש:Sagi freed/מסילות לשלום כלכלי אזורי". תוכל להמשיך לשפר את הטיוטה שם עד שתהיה מוכנה להעברה למרחב הערכים של האנציקלופדיה. בהצלחה! Ldorfmanשיחה 19:41, 4 באוגוסט 2018 (IDT)
תודהSagi128F17v - שיחה 12:30, 31 באוגוסט 2018 (IDT)
אני רואה שבינתיים, העברת את הדף לכתובת "טיוטה:מסילות לשלום אזורי". המשמעות של העברה מטיוטה במרחב האישי לכזו שבמרחב "טיוטה", היא שעוד כותבים ועורכים מוזמנים לעבוד עליה. הצעד הזה לא נדרש לפני העברה למרחב הערכים. בכל מקרה, שיהיה בהצלחה. Ldorfmanשיחה 21:25, 31 באוגוסט 2018 (IDT)

ביטול עריכה בדף "שיחה:רוני מרחבי"[עריכת קוד מקור]

מדוע מחקת את הדף הנ"ל, ומדוע אתה אמרת לכותב בתשלום לא לציין עריכות שלו בתשלום? דגש חזק - שיחה 01:56, 12 באוגוסט 2018 (IDT)

היי,
כפי שכתבתי בדף השיחה שלך, טרם התעקשת לנהל את העניין פה (זה לא ממש משנה איפה - פשוט השארתי את ההודעה שלי טרם כתבת את זאת), המדובר אמנם כותב בתשלום, אולם לא מצופה ממנו לציין בדף השיחה של כל ערך כל עריכה שהוא מבצע, בה הוא מוסיף לערך מקור ותו לא. לא נצא מזה וזה רק מעמיס על דפי השיחה. כן מצופה ממנו להזדהות ככותב בתשלום כאשר הוא כותב ערך או מבצע בערך תוספת או שינוי משמעותיים. אגב, הכותב הזה נוהג באופן הזה בכל עריכה אותה הוא מבצע. כבר הערנו לו על כך, אולם הוא ממשיך. זה ממש מיותר. משדף השיחה עליו שאלת כלל רק הודעה מיותרת אודות הוספת מקור לערך, ההודעה בוטלה, וכשנותר רק דף ריק, הוא נמחק. זה הכל. ברשותך, אזוז כעת מהמחשב. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:04, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
לא, ידידי. "עורך בתשלום בוויקיפדיה ייחשב מי שקיבל תשלום עבור עריכה אחת לפחות. למרות הנאמר לעיל, העריכות הבאות לא תוגדרנה כעריכות שהתבצעו בתשלום: תיקוני הגהה (דוגמת תיקון שגיאות כתיב, תיקונים טכניים, או הוספת קטגוריות), הוספת תמונות רלוונטיות עם כיתוב תמונה עובדתי ונייטרלי, וכן כל עריכה שהתבצעה במסגרת מיזמי עבודות ויקידמיות וגלאם או קרן ויקימדיה." המילה "משמעותיים" לא מופיעה כאן, והיא גם מילה חמקמקה. הוא חייב לעשות זאת, ואני מבקש ממך לא לא לעודד עורך לפעול נגד החלטות שהתקבלו בהחלטת פרלמנט. את המחיקה שביצעת אני מבקש ממך לשחזר, ולהקפיד להבא לא למחוק הודעות של משתמשים אחרים. אין דבר כזה "מיותר" בדפי שיחה, והשרתים יסתדרו עם זה יופי. לא מבין גם את הטענה של "מקשה על המנטרים". ממתי מנטרים משקיעים זמן ומאמץ בניטור דפי שיחה? כמה השחתות יש שם? מי שרוצה שינטר, מי שלא רוצה שלא ינטר. אין שום טעם לבקש ממישהו לא לכתוב בדף שיחה, "כי זה מכביד על מנטרים". ושוב, אני מבקש ממך לקיים את החלטות הקהילה, וודאי שלא להורות לעורכים אחרים לפעול כנגדן. לילה טוב. דגש חזק - שיחה 02:12, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
הי לירון, אתה טועה. משתמש Pinkdoron מעדכן בדף השיחה עבור כל עריכה שהוא עושה, גם משהו קטן. כשדוד שי ניסה במזנון לגרום לכך שלא צריך לעדכן על כל שטות, הוא לא הצליח לשכנע את כל הערכים ... שיחת ויקיפדיה:עריכה בתשלום#הודעה על עריכה בתשלום בעריכות מינוריות אמא של גולן - שיחה 08:41, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
תודה על ההפניה לדיון, אמא של גולן. אני זוכר אותו ולא ראיתי שסוכם משהו קונקרטי בסופו ולבטח לא משהו שעוגן בדף המדיניות בנושא, כפי שטען חברי "דגש חזק". לעומת זאת, הטענה שלי, של הצורך לפטור מהעמסה על דפי השיחה ולהסתפק בהודעה בתקציר העריכה, נתמכה להבנתי על-ידי דוד שי, בורה בורה, Kulystab, Nirvadel, גילגמש, קובץ על יד, גנדלף ואדם מה. עוד שניים-שלושה השתתפו בדיון, אולם לא כתבו שהתנגדו להצעה להסתפק בהודעה בתקציר העריכה ולמנוע הוספת רישום בדף השיחה של הערך. היחידה שכתבה שהיא מתנגדת לסידור הזה היא חנה. לפיכך, אני חושב שזכרוני לא הטעה אותי כשחשבתי שלפי דעת הרוב, אינו צורך להצהיר על כל עריכה שהוא מבצע גם בדף השיחה של הערך. בסה"כ, זה לא המקרה הקלאסי של כותב בתשלום - פה מדובר על מישהו שבעריכותיו יש, נכון להיום, "רק" הרחבה של ערכים, תוך הוספת תימוכין, גם אם כל התימוכין הינם מאותו מקור. אני רואה בזה תרומה מבורכת, כל עוד לא מתווסף לערכים מידע מיותר (ויצא שביטלתי כמה עריכות שלו שהייתה בהם הוספת מידע לא-אנציקלופדי). מכאן, שאיני סבור שיש להקשות עליו ועל הקוראים/כותבים המגיעים לדפי השיחה. הודעות שאין בהן צורך בדפי השיחה מקשות בסופו של דבר על ההתמצאות בהם. Ldorfmanשיחה 12:37, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
תמכתי בשינוי המדיניות, לא בכך שנשאיר אותה על כנה וננחה משתמשים מסויימים להפר אותה. בברכה, גנדלף - 14:06, 12/08/18
גם אני. לא שמפריע לי ההנחיה הזו; אלא שמפריע לי שזה לא מעוגן במדיניות. הרי מחר זה יחזור על עצמו שוב ושוב. זה מהלך הגיוני ונדרש וראוי שיחוקק במדיניות שלנו. כדאי להתמקד רק בפרט זה, כי אחרת הדיון ייטה למחוזות אחרים ושוב לא ייצא ממנו כלום מעבר לברברת במזנון. קובץ על ידשיחה • 14:29, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
הכללים המפורשים שלנו ברורים: יש לציין עריכה בתשלום בדף שיחה. לא ראיתי שינוי שעבר במוסדות המקובלים שלנו והתקבל כהלכתו. כל עוד לא היה שינוי, יש להמשיך במדיניות הקיימת, גם אם היא נראית לך שגויה. בתור מפעיל עליך לאכוף את המדיניות הקיימת, שהתקבלה על ידי הקהילה, ולאו דווקא מה שנראה לך הגיוני. אני מסכים, אמנם, שיש פה סוג של הצפה, אבל אני חושב שהתיעוד הזה חשוב, במיוחד שהוא התקבל בהצבעה. אני לא חושב שאפשר לבטל את זה כלאחר יד. יש לקיים דיון ובמידת הצורך הצבעה ברוב מיוחס כדי לשנות את המדיניות הקיימת. גילגמש שיחה 14:45, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
גילגמש, אתה כתבת באותו דיון "אפשר לפטור אותו מהטרחה הזאת אם מדובר אך ורק בעריכות קטנות אלה. אם יהיה משהו גדול יותר אני חושב שעליו לציין בדף שיחה...". מדבריך כעת, אני יכול להבין ששינית את עמדתך? המצב עצמו לא השתנה - הכותב ממשיך להוסיף רק תימוכין למידע קיים או פרטי מידע קצרים המגובים בתימוכין. זה הכל.
גם אני בעד עיגון הכלל במדיניות שלנו, באמצעות הליך של הצבעה, כפי שמציע קובץ, אולם לצערי, לפחות עד אמצע אוקטובר, עת נגיע פחות או יותר לסיום תחרות "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת", שאני בין מארגניה, לא יהיה לי די זמן להקדיש לכך. יש מישהו שמוכן להרים את הכפפה? Ldorfmanשיחה 18:35, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
... וגנדלף, אתה כתבת באותו דיון "אני מציע שבמקום בדף שיחת הערך, יהיה מותר לציין את העריכה בתשלום בתקציר העריכה. לדעתי גם על חובת פירוט הערכים בדף המשתמש אפשר לוותר, אם מצויין שם בבירור הגורם ממנו התקבל התשלום." מכאן, הסקתי שאנו רואים את הדברים עין בעין לגבי זה. אני מסכים איתך שצריך להיות חידוד של המדיניות במקרה ספציפי זה. Ldorfmanשיחה 18:39, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
יש הבדל בין שינוי עמדה לבין קיום מדיניות. יש הרבה דברים שדעתי האישית שונה, אך כל עוד יש מדיניות מפורשת, יש לקיימה ככתבה. אפשר לנסות לשנות את המדיניות בדרכים המקובלות, אך כל עוד זה לא קרה, יש להצמד למדיניות. דגש חזק - שיחה 18:40, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
המדיניות שנקבעה התייחסה לכותב-בתשלום מסוג אחר. כמדומני, כאשר באנו לקבוע את הכללים בנושא, לא ציפינו שגוף תקשורת מסוים יעסיק אדם שמטרתו תהיה להחדיר לוויקיפדיה הפניות אליו בדרך לגיטימית. צריך לקיים הצבעה, ולו זריזה, לגבי המצב הספציפי הזה (אולי מספיק דיון במזנון). אחרת, נקבל הצפה של שורות מיותרות בדפי השיחה שאיש לא יבין את פשרן (כי בתכל'ס, כל ההודעות הללו זהות לחלוטין מלבד השינוי בתאריך ובקישור לעריכה - והרי איש לא יקיש על כל עריכה כדי לבדוק מה נעשה בה).
אני פועל תמיד על-פי הכללים שנקבעו למיזם. במקרה הזה, בשל הרוב שהסתמן בדיון, נראה היה לי רצוי לפעול באופן שתואר לעיל, כאשר בכל מקרה, בתקציר העריכה יש תיעוד לכך שהיא נעשתה בתשלום והכותב גם ציין זאת בדף המשתמש שלו (וזה תואם לגמרי את הדרישה ממנו). יש פה עניין של התאמת המצב למציאות. Ldorfmanשיחה 18:48, 12 באוגוסט 2018 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ייתכן בהחלט שאתמוך בהצעה לשינוי המדיניות. ייתכן שלא. (עוד לא גיבשתי עמדה). מה שכן, המצב שהצבעת פרלמנט נתונה לפרשנויות והסברים מהסוג "לא לזה הייתה הכוונה", בעוד שכתוב מפורש שכל עריכה (למעט מסויימות) מוגדרת כעריכה בתשלום, אינו תקין בעליל. רוצה לשנות? יש דרך לעשות זאת. לא בקביעת מדיניות חדשה בשטח. דגש חזק - שיחה 18:52, 12 באוגוסט 2018 (IDT)

הדבר הזה צריך לקבל ביטוי בדף המדיניות עצמו. לא המשכתי לעקוב אחרי הדיון. אם נוצר שם רוב מוצק לשינוי הזה, אז אפשר לארכב אותו בדף שיחת דף המדיניות, כמקובל (את זה צריך לעשות בלי קשר) ולעדכן לפי תוצאות הדיון, שוב כמקובל. ואז כמובן אפשר לפטור אותו מהחובה הזאת. כל עוד זה לא קרה, אז אי אפשר. יתכן שבמקרה אחר היתי מוותר כי מדובר בעניין פעוט אבל כשאנחנו ניצבים מול עריכה בתשלום אני חושש מזליגה. לכן, אני רוצה לפעול "לפי הספר". גילגמש שיחה 19:02, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
יודעים מה - בסע' 7 כתוב כך: "במקרים בהם תיווצר מחלוקת באשר להגדרת מעמדו של עורך מסוים, האם יש להגדירו כעורך בתשלום או לא, על פי הכללים שהתקבלו לעיל, תינתן לביורוקרטים הסמכות להכריע בנושא ברוב קולות.". אין לי שום רצון להגיע למחלוקות. אני חושב שלאור הקושי להגיע להסכמות ולקיום הצבעה מסודרת (אם אכן לא יהיה מישהו שיקח זאת על עצמו), למקרים כאלה יש לנו בירוקרטים. אני מציע להניח לפתחם את ההחלטה בנושא (גם אם בניסוח המדיניות הנ"ל, חשבנו על משהו שונה). עד אז, לא אתערב בענייני אותו כותב ומקובל עלי שימשיך להוסיף בדפי השיחה כיתוב לגבי כל עריכה פעוטה שהוא מבצע. לאחר שהבירוקרטים יחליטו, אפעל, כמו כולם, לפי החלטתם, בלי קשר לעמדתי בנושא. Ldorfmanשיחה 19:08, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
אין כל מחלוקת כי ברור שהנ"ל הוא עורך בתשלום. חשוב לזכור שעל עורך בתשלום חלות הגבלות שונות, כמו למשל העדר זכות הצבעה כדי להקשות עליו להטות את הערך לפי רצונו. יתכן שיכניס לינק שיראה לנו שגוי ואז יהיה קל להסירו. השאלה היא האם צריך לציין בדף שיחה כל עריכה קטנה שבוצעה בתשלום גם אם זה תיקון של אות או פסיק. בדיון המקורי לא חשבנו על זה כי בדרך כלל עורך בתשלום כותב ערך שלם. המקרה הזה יוצא דופן. אני חושב שצריך לפטור אותו מהחובה הזאת כי זה משהו נורא קטן אבל זה צריך להתקבל על ידי הקהילה. כמובן שלא מדובר בהקלה אישית לאדם הזה, אלא הצעה לפטור באופן גורף כותבים בתשלום מאזכור התשלום אם מדובר בתיקון קטן - הוספה של כמה מילים, הוספה של לינק וכדומה. גילגמש שיחה 19:13, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
אני מסכים לגמרי איתך, גילגמש. אני בטוח ששנינו נקבל כל החלטה שתתקבל - בהצבעה או ע"י הבירוקרטים. Ldorfmanשיחה 19:25, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
שוב, אציין כי Pinkdoron מציין כל עריכה, גדולה כקטנה, גם בתקציר עריכה וגם בדף השיחה, כי ככה המדיניות היום. אם משנים מדיניות זה לא כאן בהסכמה שלכם בדף שיחה. (ספציפית לגביו הוא גם עוד לא בדוק עריכות, כך שאם נמאס לכם אפשר לתת לו הרשאה ואז אפסיק לעקוב אחר עריכותיו...) אמא של גולן - שיחה 19:39, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
הערה: לפי סעיף 1 למדיניות, הוספת של פסיק ושאר הגהות, ואף עדכון נתונים והוספת תמונות עם כיתוב ניטרלי, לא נחשבות לעריכה בתשלום ולא מחייבות דיווח. הוספה של קישורים לאתר זה שונה כי היא מכניסה מבקרים לאתר. בברכה, גנדלף - 20:26, 12/08/18
אמא של גולן, אני לא חושב שהוא אמור להיות מוגדר כבדוק-עריכות-אוטומטית. Ldorfmanשיחה 23:55, 12 באוגוסט 2018 (IDT)
היי לכולם. מאחר שאני רואה שבינתיים אין הסכמה או החלטה בנושא אז אני ממשיך כרגיל. עדכנו אותי כשתתקבל החלטה סופית. שיהיה לכולם אחלה שבוע Pinkdoron - שיחה 10:23, 13 באוגוסט 2018 (IDT)Pinkdoron

עזרה לגבי העורך החזותי[עריכת קוד מקור]

היי. אשמח עם תוכל לעזור לי עם בעיה מסוימת בויקיפדיה. כשאני לוחץ על עריכה באופציה של "עריכה חזותית" זה מעביר לי את כל הכתוב בערך לכיוון השני. משמע, במקום שהכיתוב יישאר כפי שצריך להיות (מימין לשמאל), הוא משתנה. (משמאל לימין) בלתי אפשרי לערוך כך.
במידה ולא תוכל לעזור לי עם הנדון אשמח שתפנה אותי לגורם מתאים שכן יצליח לעשות זאת. תודה מראש, Hello513 - שיחה 14:50, 30 באוגוסט 2018 (IDT)

לצערי, אין לי מושג מדוע זה קורה לך. גם לא ציינת אם זה קורה במחשב (שולחני או לפטופ) או במכשיר נייד, מה שאולי יצביע על המקור לבעיה. בכל מקרה, אני קורא לכאן לעזרה לחברי ערן ואמיר... Ldorfmanשיחה 15:58, 30 באוגוסט 2018 (IDT)
מצר על כך. מדובר במחשב נייח. תודה על המאמץ לעזור! Hello513 - שיחה 16:07, 30 באוגוסט 2018 (IDT)
נמתין למומחים המזומנים. הלוואי שתהיה להם עצה. Ldorfmanשיחה 16:42, 30 באוגוסט 2018 (IDT)
מי ייתן וזה יקרה ביממה הקרובה. (או לפחות ממה שנותר ממנה) הבעיה הזו לא מאפשרת לי להמשיך את פעולותיי בויקיפדיה וזה מתסכל אותי בצורה יוצאת דופן. Hello513 - שיחה 20:51, 30 באוגוסט 2018 (IDT)
זו הזדמנות נהדרת להכיר את עריכת קוד מקור. דגש - שיחה 20:57, 30 באוגוסט 2018 (IDT)
אוותר על הזדמנות זו, כיוון שאנכי כבר התנסה בזה אך כצפוי, ללא הצלחה. תודה בכל מקרה. Hello513 - שיחה 21:09, 30 באוגוסט 2018 (IDT)
Hello513:
 • האם זה קורה באקספלורר/פיירפוקס/כרום/דפדפן אחר? האם יש לך אפשרות לנסות לערוך בדפדפן אחר כדי לראות אם הבעיה ספציפית בדפדפן מסוים?
 • אם הבעיה היא ספציפית בדפדפן מסוים, מה הגרסה שלו?
 • האם מופיעות שגיאות במסוף השגיאות (אפשר ללחוץ F12 ברוב הדפדפנים)
ערן - שיחה 06:52, 31 באוגוסט 2018 (IDT)
Hello513,
אבוי, אני מצליח לשחזר את זה. נראה כמו באג חמור ודחוף. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 08:47, 31 באוגוסט 2018 (IDT)
אכן, זה באג חדש שמשפיע על כל השפות שנכתבות מימין לשמאל: https://phabricator.wikimedia.org/T203213
סימנתי את זה לטיפול דחוף, נקווה שיתוקן היום, ואם לא היום, אז כנראה ביום שני. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 09:03, 31 באוגוסט 2018 (IDT)
מעקף זמני: Ctrl+Shift או Ctrl+Shift+X או בחירה בתפריט של שלושת הפסים ושם "הצגה מימין לשמאל". ערן - שיחה 09:57, 31 באוגוסט 2018 (IDT)
זה תוקן. Hello513 – תודה על הדיווח, זה תוקן מהר בזכותך! --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 19:42, 31 באוגוסט 2018 (IDT)
ראשית כל, מודה לכולכם על מאמציכם לעזור. שנית כל, בדיוק ברגעים אלו חזרתי מנסיעה ארוכה, אז אני מצר על כך שלא יכולתי לענות לשאלותיכם. (בעיקר שאלותיו של ערן). תודה לכל מי שניסה לפתור את את הבעיה, והציג אלטרנטיבות זמניות שונות. שמח שהבעיה תוקנה. שתהא לכם שבת שלום. Hello513 - שיחה 20:58, 31 באוגוסט 2018 (IDT)
שמחתי להיות לעזר.
תודה אמיר וסופ"ש נעים. כשאמצא זמן, אעביר לטיפולך באג קצת מעצבן שמצאתי שנוצר בגרסה האחרונה של האפליקציה. למיטב ידיעתי, אתה קשור ליישומון וגם אם כבר לא, תדע ודאי, טוב ממני, מה לעשות עם זה. Ldorfmanשיחה 21:02, 31 באוגוסט 2018 (IDT)

ביטול עריכה בערך "רוטשילד 22"[עריכת קוד מקור]

היי, אשמח להסבר על ההחלטה להסיר שני מקורות מרכזיים בפעילות התנועה לשחרור הלובי. סרטון של 900 אלף צפיות שנעשה ע"י גוף כמו מאקו וניסוי טלוויזיוני של חי בלילה בקשת שזכה ל-600 אלף צפיות בפייסבוק הם לא אנקדוטות קטנות, אלא אבני דרך מרכזיים בפעולת המחאה. על משקל זה יש לבטל ערכים של אושיות וכוכבי רשת שקיימים בויקיפדיה, שהרי איך הם היו במעמדם אילולא הויראליות של הסרטונים בתוך הפלטפורמות החברתיות? Wiki4journalistsשיחה 00:26, 2 בספטמבר 2018 (IDT)

Wiki4journalists, כפי שציינתי בתקציר העריכה של הפעולה שביצעתי, ויקיפדיה אינה עיתון ולכן נוכל לוותר על ציון שני האירועים הללו ולהתרכז בעיקר. מכאן ועד מחיקת ערכים אודות אישים הקשורים לאירועים המדוברים, הדרך עוד ארוכה. בכל זאת, לא נזכיר כל אירוע בפועלם התקשורתי. זה הנוהג אצלנו מפני ששוב, זו אנציקלופדיה ולא עיתון. בברכות לשבוע טוב וללילה טוב, Ldorfmanשיחה 00:34, 2 בספטמבר 2018 (IDT)
אירועים כאלו הם היסוד של המחאה שהייתה להדגים את השימוש היצירתי המגוון במרחב הציבורי. החל מיום הולדת ועד הקרנה של סרט. ויתרה מכך, מדובר בשיתופי פעולה עם גופי תקשורת מובילים ומרכזיים בישראל. העריכה הזו אינה רציונאלית ומרגישה לי מגמתית וצורמת.Wiki4journalistsשיחה 00:43, 2 בספטמבר 2018 (IDT)
אין פה שום מגמתיות. כמי שאינו מחזיק דרכון של מדינת תל אביב, עד כה מעולם לא התוודעתי לכל העניין הזה סביב הבניין המדובר. לעצם ההערה, טבעי שמאבקים מהסוג הזה ינסו ליצור באז תקשורתי. כך היה גם פה. גם ללא אזכור אירועים ספציפיים אלה, מוקדש בערך די מקום לנושא, ומובא בו די מידע אודות המאבק המדובר.
כעת, ברשותך, באמת אפרוש למיטה. יום ארוך מצפה לי מחר... Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 00:50, 2 בספטמבר 2018 (IDT)

הערך לעתיד "כרטיס מגנטי"[עריכת קוד מקור]

Ldorfman היקר, ניסיתי לעבוד עוד קצת על הערך "כרטיס מגנטי" ולא ממש מצאתי מה לכתוב עליו. לדעתי כדאי להעביר אותו למרחב הערכים כדי שעוד אנשים יעברו אליו או להעביר אותו לרשימה "לטיפול דחוף". מה דעתך? בברכה, מלך הצבים - שיחה 22:33, 4 בספטמבר 2018 (IDT)

העברתי את הדף לטיוטה. כשהוא במרחב זה, הדבר מסמל מצב בו איפשרת לאחרים להוסיף ולשפר את הערך. נקווה שאכן מישהו יבחר לעסוק בכך ויביאו למצב בו יש בו די מידע, הכולל תימוכין, כדי שיוכל לעבור למרחב הערכים. אני חושב שטרם בשלה העת לכך. צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 11:16, 5 בספטמבר 2018 (IDT)

שנה טובה וענייני אתרי מורשת[עריכת קוד מקור]

שלום לירון
רציתי לאחל לך ולמשפחתך שנה טובה ומתוקה, מלאה בעשיה ופעילות מבורכת בויקיפדיה ובשאר עיסוקיך Face-smile.svg. יאיר דבשיחה • כ"ט באלול ה'תשע"ח • 05:36, 9 בספטמבר 2018 (IDT)

תודה רבה, יאיר. שנה טובה ומוצלחת גם לך, משפחתך וכל מכריך. אני מקווה ששנינו נמשיך לתרום במרץ לוויקיפדיה ושתצליח להעשיר את עולמנו בעוד ערכים מחכימים. הינך מוזמן, באופן אישי, לקחת חלק במיזם שמעסיק אותי באופן מיוחד בשבועות האחרונים. בין היתר, תוכל להגיע עם המשפחה למגוון סיורים מעניינים. בין אם תמצאו טיול להצטרף אליו ובין אם לאו, אני מקווה שהחגים הבאים עלינו יהיו לכם ימים שמחים. להשתמע. Ldorfmanשיחה 14:38, 9 בספטמבר 2018 (IDT)
שבוע טוב לירון, מתנצל שרק כעת מצאתי את הזמן להגיב. תבורך על חלקך במיזם היפה והחשוב. כבר יצא לי להעשיר את ויקיפדיה בתמונות שצילמתי ממקומות שטיילתי בהם, ואשמח לעשות כך גם בעתיד.
חג שמח! יאיר דבשיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ט • 20:43, 22 בספטמבר 2018 (IDT)
היי יאיר,
תודה על הברכות הסמקה. נשמח אם תעלה תמונות נוספות עד ה-9 באוקטובר, דרך ממשק המיזם. הן תשתתפנה בתחרות וברגע שתעלה אותן במסגרת המיזם הזה, אוטומטית יתווספו לכל קובץ סימון של שם האתר ופרטים אודותיו (וכמובן שהקובץ יתווסף לקטגוריה הרלוונטית בוויקישיתוף). יש מקום לכל תמונה - גם אם היא לא ברמת צילום מקצועי, וניתן להעלות תמונות שצילמת בכל תאריך שהוא - לא רק כאלה שצולמו בחודש הנוכחי. כמובן שאם אתה מכיר מישהו/מישהם שעשויים להתעניין בנושא (צילום ו/או סיורים), אודה לך אם תפנה אותם אליו. שבוע טוב וכבר מעכשיו, מועדים לשמחה. Ldorfmanשיחה 21:35, 22 בספטמבר 2018 (IDT)
שמעתי את הריאיון שלך ברדיו, לפני קצת יותר משעתיים. מקווה שזה יביא עוד צלמים למיזם :) אלדדשיחה 21:38, 22 בספטמבר 2018 (IDT)
גם אני מקווה. המטרה היא להשיג צילומים (לאו דווקא ממקצוענים - גם מהציבור הרחב) ובמקביל, להביא אנשים לסיורים ברחבי הארץ, ולהנגיש את המידע גם בדרך הזאת. היום היה זה ראיון מוצלח לדעתי. מבחינתי, סוג של "פיצוי" על בלבול מוח ארוך ביום חמישי, שלבסוף הביא לאייטם באורך 02:58 דקות בסה"כ, בו הראיון עמי היה ממש קצרצר ואף היה מעצבן-משהו (יגאל דאג לקישור בתחתית דף זה). ליאת רגב עשתה עבודת הכנה טובה, היא זו שגם הזמינה אותי (אני מניח שהיא גם העורכת) והדבר ניכר בשאלות המקצועיות שלה. בקיצור, היה שווה! תודה על הפרגון ושבוע טוב, Ldorfmanשיחה 21:47, 22 בספטמבר 2018 (IDT)
שבוע טוב, וכן, היא מקצועית. שאלות טובות היא שאלה. אלדדשיחה 21:50, 22 בספטמבר 2018 (IDT)
אשמח להפנות גם אחרים למיזם.
תגיד, למה במחוז מרכז לא הכניסו את גן לאומי הר גריזים? זהו גן לאומי רשמי לכל דבר ועניין. הוא נמצא דקה נסיעה מהבית שלי ואני יכול להעלות משם תמונות מאד יפות. יאיר דבשיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ט • 22:09, 22 בספטמבר 2018 (IDT)
תודה על ההערה. זו שאלה שכנראה צריך להפנות לרשות העתיקות, שאחראית על אתרי העתיקות כחלק מרשימת אתרי המורשת. מעניין שאף אחד לא טרח לציין זאת בפנינו עד היום... אפילו לא לאחר שפורסם המאמר הבא באתר "כיפה": האם אתר מורשת מיו"ש יזכה בתחרות צילום בינלאומית של ויקיפדיה?, באתר כיפה, 22 בספטמבר 2018.
אבקש מעובד, חברי ושותפי לריכוז המיזם, לבדוק את העניין מחר בבוקר. אנא המתן עם תמונות של המקום, אם כבר יש לך כאלה. בד"כ דברים מהסוג הזה לא אורכים זמן רב. הנטייה היא להוסיף אתרים לרשימה. אם האתר יתווסף, אולי תוכל להעלות תמונות שלו עוד בתקופת התחרות השנה. החזק לנו אצבעות. נעדכן אם יהיה חדש. Ldorfmanשיחה 23:28, 22 בספטמבר 2018 (IDT)
100%. תודה על ההתייחסות וההשקעה Face-smile.svg. שבוע מבורך יאיר דבשיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ט • 23:41, 22 בספטמבר 2018 (IDT)
חג שמח! בתיאום עם רשות העתיקות, הגן הלאומי התווסף בוצע בוצע. תודה ובהצלחה! ‏Ovedcשיחה 10:03, 23 בספטמבר 2018 (IDT)
תודה עובד. יאיר, תוכל לצאת לדרך קריצה. Ldorfmanשיחה 15:05, 23 בספטמבר 2018 (IDT)

הגנה על הערך "יחידות מיוחדות בצה"ל"[עריכת קוד מקור]

הגנת על הערך לאחר השחתות רבות שהיו עליו אך הוא עדיין אינו נכון לגמרה Omernus - שיחה 14:00, 10 בספטמבר 2018 (IDT)

שלום לך,
כמו בכל מקרה מהסוג הזה, אם אין לך הרשאה לשפר את הערך, הינך מוזמן לציין את הדרוש תיקון בדף השיחה של הערך. אחד מהעורכים שלנו יבדוק את הדברים ויביא לתיקון המיוחל. בנוסף לכך, אם ידוע לך על טעויות מהותיות בערך, תוכל לציינן במנגנון הדיווח על טעויות. יש עורכים המופקדים על בדיקת הדברים ותיקונם, כשיש צורך. בכל מקרה, תודה על הכוונה הטובה ושנה מוצלחת לכולנו. Ldorfmanשיחה 21:17, 10 בספטמבר 2018 (IDT)

לגבי עריכות בערך אודות יצחק נבון[עריכת קוד מקור]

(בהקשר של יצחק נבון) שאני חולק על דעתך ביג טיים. אם היה לי זמן ורצון הייתי דן איתך על הפרטים אבל מכיוון שאין לי אני אשאיר את המצב בגרסה שלך. ניב - שיחה 23:11, 10 בספטמבר 2018 (IDT)

ועכשיו אני רואה שמחקת לי דף משנה שכתבתי מזמן על הילרי קלינטון. למה? התוכן שכתבתי לא נמצא במרחב הערכים. בזמנו רציתי להרחיב את הערך לפי ספר שקניתי אודותיה ועכשיו אתה מוחק לי את כל העבודה הזו? על מה ולמה? איך זה הפריע לך פתאום? אני מבקש שתשחזר את פעולותיך. ניב - שיחה 23:16, 10 בספטמבר 2018 (IDT)
שלום לך ניב,
בהחזרת מידע שנמחק על-ידי כותב ונמחק שוב על-ידי עורך נוסף, ללא קיום דיון מתבקש, ביצעת בפועל את מה שאנו מכנים "מלחמת עריכה". זה מסוג הדברים שאינו מקובל אצלנו, ובמיוחד אין זה תקין כאשר נכתבו בתקצירי העריכה של המחיקות הסברים תקינים וברורים. אם הינך חושב שבכל זאת יש מקום בערך אנציקלופדי למידע המדובר, שבבירור הינו בעל גוון רכילותי (אפילו אם דברים בנושא נכתבו בספר אוטוביוגרפי), אתה מוזמן לנהל לגבי זה דיון תרבותי בדף השיחה של הערך. אודה לך אם תתייג אותי, היה ותבחר לפתוח בדיון. אם לא נגיע בו להחלטה, אולי אף נדרש לקיום "הצבעת מחלוקת" בנושא. זו הדרך בה הדברים עובדים אצלנו.
לגבי מחיקת דף-המשנה שייצרת, בו היה העתק של הערך הקיים במרחב הערכים ושמזה חודשים לא נגעו בו, האמת היא שהגעתי אליו במקרה לפני זמן מה. לא היה לי ברור מה ברצונך לבצע בדף ולכן, הנחתי לו אז. משראיתי היום שאין בו כל שינוי, מחקתי אותו לפי העקרון אצלנו של מניעת כפילות. אין טעם בהשארה בדף טיוטה של העתק לערך קיים. אם ברצונך להוסיף מידע בערך הקיים, יהיה זה בהחלט רצוי. תוכל לבצע את העריכה בערך עצמו, כך שכל עריכותך תהינה גלויות לכל הכותבים והעורכים, ואלה יוכלו להבין מה בדיוק שונה או מה התווסף. זו הדרך בה אנו עובדים כשערך קיים מזה זמן רב והוא ארוך ומושקע מאוד. לא יתכן שמישהו יקח ערך במצב זה ויעשה בו שינויים מקצה לקצה בדף טיוטה, ולאחר מכן, יחליף את הערך הקיים בזה ה"חדש-בפועל" שיצר. הכל נבנה פה בעמל של רבים (במקרה הזה, של לא פחות מ-239 אשה ואיש) ואין מקום לבודד לבצע שינוי מהותי בערך כלשהו, במעין מחטף.
שנה טובה ובהצלחה בהמשך דרכך הוויקיפדית. Ldorfmanשיחה 00:03, 11 בספטמבר 2018 (IDT)
ב-10 בספטמבר 2018 מחקת לי דף טיוטה בו כתבתי מחדש את הערך הילרי קלינטון. הנימוק למחיקה היה "כפילות/נמצא במרחב הערכים". עצם העובדה שמחקת לי דף בו כתבתי ותרגמתי חומר במשך תקופה ארוכה בלי להודיע או להסביר לי בדף השיחה פגעה בי והעליבה אותי. השיטה בה אני כותב ערכים מחדש או כותב ערכים חדשים במרחב הטיוטה שלי היא שיטה מוכרת, וכך כתבתי את הערכים ג'ון מקיין, ג'ורג' הרברט ווקר בוש, יצחק נבון (שכיום מומלצים) ועוד עשרות ערכים חדשים שכתבתי בטיוטה והעברתי למרחב הערכים. וכעת, אחרי קרוב לארבעה חודשים אחרי אני דורש שתשחזר את הדף בלא תנאי. ניב - שיחה 19:59, 16 בינואר 2019 (IST)
ממש חבל שהמתנת ארבעה חודשים אם היה משהו על ליבך. ספטמבר 2018 היה ממש לפני עידן ועידנים מבחינת הפעילות שלי פה. התייחסתי לפעולה בתשובה לפנייתך פה וחשבתי שהבנת את עמדתי. אם יש משהו שעלי להוסיף ולהסביר, אין לי כל בעיה לעשות זאת. Ldorfmanשיחה 20:11, 16 בינואר 2019 (IST)
אני דורש שתשחזר את הדף "משתמש:nivkorkos/הילרי קלינטון". חדירה למרחב הטיוטה הפרטית שלי היא כמו פלישה לריבונות. אתה מחקת את הדף בלי סיבה הגיונית אלא מתוך התעמרות בי על שלא הגענו לעמק השווה בעניין יצחק נבון. ניב - שיחה 20:31, 16 בינואר 2019 (IST)
זה ממש לא נכון. צר לי שאתה חש פגוע כל כך ואני מתנצל אם בעקבות הפעולה שלי הגעת למסקנה שציינת. הסברתי פה את כל הדברים. לא הגבת ולכן חשבתי שהנושא ברור. עכשיו אני מבין שאין זה כך. אם כך, אשאל אני - מה הטעם בכפילות של הערך בטיוטה שלך? אם יש לך משהו להוסיף בערך עליו עמלו רבים כל כך, הוסף אותו בגוף הערך. המצב לא שקול להרחבת קצרמר, בו אתה יכול לעבוד על הערך בטיוטה ואז להעביר את התוצאה כתחליף לערך הקצר הקיים. במקרה של קלינטון, מדובר בערך מורכב מאוד ומן הראוי שתנהג כיתר העורכים ולא תדרוס את עמלם הרב. אודה לך אם תשנה את טון הדברים ואם יש צורך, ננהל שיחה תרבותית. Ldorfmanשיחה 20:39, 16 בינואר 2019 (IST)
כשעורך מבקש לשחזר דף לא פוגעני ולא מזיק במרחב המשתמש שלו, נהוג לכבד את הבקשה, ולא ראיתי בהסברים שלך סיבה טובה מספיק לא לעשות זאת. כמובן, אם העורך יעתיק את הטיוטה ממרחב המשתמש למרחב הערכים תוך דריסת עבודת אחרים זו תהיה פעולה פסולה, אבל הרי לא על כך מדובר כאן. אציין גם שוויקיפדיה מספקת כלים שמאפשרים להעביר בצורה מבוקרת קטעים מדף אחד לשני (הכוונה להשוואת גרסאות בין דפים שונים), כך שאם עורך רוצה לעבוד על העתק של ערך קיים בדף במרחב המשתמש שלו, נחוצה סיבה טובה מאד כדי למנוע ממנו את הדבר, וסיבה כזו לא צוינה כאן. עדיין לא מאוחר, ואבקשך לכבד את בקשתו של ניב, ולשחזר את הדף שהוא ביקש לשחזר. אם יש לך סיבה טובה לא לעשות זאת, ציין אותה. תודה - קיפודנחש 01:12, 19 בינואר 2019 (IST)
קיפוד, כמובן שאין לי בעיה לשחזר את הדף הזה. עם זאת, טרם קיבלתי הסבר מניח את הדעת לסיבה לכך שניב מעוניין לעבוד על תוספות לערך קיים בדף נפרד ולא בדרך הנהוגה אצלנו, של תוספות בגוף הערך, כך שניתן יהיה לעקוב אחר השינויים והתוספות בהדרגה. יותר ויותר אני מקבל את הרושם שהוא מעדיף לעשות את עבודתו סולו, תוך כתיבת ערך חדש מן היסוד ודריסת הערך הקיים, בניגוד לרוח השיתופית של המיזם. הרי אם היה כל כך מעוניין בהרחבת הערך, יכול היה לעשות זאת הרבה לפני העת הנוכחית, ללא קשר לאותה טיוטה גנוזה. אשמח לקבל סוף סוף הבהרות ממנו, טרם השחזור, או לסכם שנניח לכל העניין. Ldorfmanשיחה 02:50, 19 בינואר 2019 (IST)
סליחה על הבוטות, אבל זה לא עניינך, ואין שום צורך שניב יסביר לך. די בכך שהוא מעוניין בכך. אם לדקדק, כבר המחיקה המקורית הייתה פלישה וחריגה מסמכות. העובדה שהרשאותיך מאפשרות לך למחוק דפים לא אומרת שזכותך למחוק כל דף שאינך מבין את הצורך בקיומו. צריך סיבה ממש טובה למחוק דף במרחב המשתמש של מישהו אחר, כמו למשל הפרת ז"י או תוכן פוגעני. "אני לא מבין למה הוא צריך את הדף הזה" לא אוכל.
מי אנחנו שנאמר לעורכים אחרים איך לתרום, או אפילו איך להשתמש בוויקיפדיה? האם ייראה לך סביר, למשל, שאתחיל למחוק תשובות ב"הכה את המומחה" כי אין לי ספק שהתשובה שגויה? (הרשאותי מאפשרות לי לבצע מחיקה כזו). כמובן, אם הוא יעתיק את הטיוטה מהדף שלו על גבי הדף במרחב הערכים תוך דריסת עבודתם של אחרים זה סיפור אחר, אבל מחיקה ספקולטיבית, בגלל שהחלטת שזה מה שהוא עומד לעשות, זה לא תקין.
ארשה לעצמי לתבל את השיחה בהלצה בת ארבעים: בתקופת מהפכת האייאטולות באיראן, הוכרז בטהרן עוצר חמור משש בערב עד שש בבוקר - מי שייתפס ברחוב יירה במקום. חוליה של המשמרות המהפכניים סיירה בעיר, כשלפתע, ב-5:45, הרים אחד החיילים את הרובה לכתפו, עצם עיין בלתי מכוונת, והוריד בצליפה אזרח כבן 70, ממרחק כמה עשרות מטרים. מפקד הכוח אץ ליורה: "שאהפור, מה קרה לך, השתגעת? העוצר מתחיל רק עוד רבע שעה!". שאהפור לא התרגש, פרק את נשקו, והסביר: יא סידי, אני מכיר אותו. זה רמנג'ני, שכן שלי. תאמין לי, בחיים הוא לא היה מגיע הביתה בזמן".
אגב, אם כבר מדברים על כך, ראיתי במעלה הדף הזה שיחה בינך למשתמש אחר שמחקת דף במרחב המשתמש שלו "כי הוא היה ריק". גם זו לא סיבה מספיק טובה. לדף ריק יש היסטוריה, שהולכת לאיבוד במחיקתו, או שיכולה להיות למשתמש סיבה כלשהי לרצות בדף. חכה עד שהוא יבקש למחוק, ואם הוא לא מבקש, תתאפק. עצתי היא כדלקמן: עשה לך כלל, למחוק דפים במרחב המשתמש של עורכים אחרים רק ואך ורק לבקשת המשתמש בו מדובר, או כאשר הם מכילים תוכן פוגעני או הז"י. אם אתה חש צורך עז למחוק דף במרחב משתמש של מישהו אחר כאשר התנאים הללו לא מתקיימים, אבקש שלכל הפחות תיוועץ במפעיל אחר, לקבלת חוות דעת שנייה אם מחיקה כזו אכן מוצדקת. שבת שלום - קיפודנחש 04:23, 19 בינואר 2019 (IST)
לטעמי, כפי שרמזתי קודם, לאחר התבוננות בעריכות של ניב, הוא פועל בדיוק באופן שאתה מסכים איתי שפסול (צפה בהיסטוריית העריכות של הערכים שהוא טוען שכתב אותם והפכו למומלצים). מכל מקום, יש בינינו אי-הסכמה לגבי דרך הפעולה, אבל אני מודה לך על הבהרת עמדתך. אחשוב על כך ואקח את הדברים בחשבון בעתיד. שבוע טוב ומוצלח לכולנו. Ldorfmanשיחה 22:38, 19 בינואר 2019 (IST)
תן לי להבין - אולי מה שנדמה לי שאנחנו מדברים עליו כאן שגוי, והמציאות שונה. הבנתי את התרחשות הדברים היא כדלקמן: בנקודת זמן כלשהי, ניב העתיק תוכן של דף ממרחב הערכים לטיוטה במרחב המשתמש שלו. אחרי ההעתקה, הוא המשיך לערוך את הטיוטה, והוסיף תוכן ואולי גם מקורות. בנקודת זמן מאוחרת יותר (ולמרבה הצער בדיוק כאשר יש בינך ובין המשתמש מחלוקת בנושא אחר כלשהו), החלטת למחוק את הטיוטה. המשתמש דרש ממך לשחזר, ולמרות שלמעשה מעולם לא ציינת סיבה קבילה למחיקה עצמה, ולמרות שמעולם לא טרחת לציין סיבה קבילה לסירוב לשחזר, אתה ממשיך ועומד בסירובך לתקן את הטעות שעשית, תוך שאתה דורש מהמשתמש הסברים "מניחים את הדעת" למשהו שהוא כלל לא עניינך, ותוך שאתה מפריח האשמות מעורפלות כנגד עריכות עלומות אחרות של אותו משתמש כנימוק. זו חריגה פראית מסמכויותיך כמפעיל, וסיבה מספיק טובה לבקש ממך לוותר עליהן. אם טעיתי בפרט כלשהו בתארי את השתלשלות הדברים, אשמח ללמוד על כך. קיפודנחש 21:25, 20 בינואר 2019 (IST)
(תוספת מאוחרת) - שמתי גם לב שאפילו את המינימום שביקשתי ממך - להיוועץ במפעיל אחר ולראות אם לפחות עוד אדם אחד סבור שפעולותיך תקינות, לא נראה שבכוונתך לעשות. קיפודנחש 21:48, 20 בינואר 2019 (IST)
ההתעקשות שלך קיפוד לעסוק בעניין גם לאחר שניב עצמו חדל מכך מעוררת תמיהה מסויימת. אני חושב שהסברתי את הדברים באופן ברור. ביותר מערך אחד הוא פעל שלא באופן המקובל, והכרונולוגיה-לכאורה של הדברים שהצגת כאן, לא הופכת את דפוס הפעולה הזה לתקין. מעבר לזה, ציינתי יותר מפעם אחת את הסיבות לפעולה שלי ונראה היה לי שההסבר היה מספק. משום-מה, כעת, משאני מועמד להתחיל בקדנציה שנייה כמפעיל מערכת, הוא החליט כנראה שזה זמן "לסגור חשבונות" והחזיר את הנושא לסדר היום. לאחר שהסברתי לו שוב את עמדתי ודווקא כן הבאתי סיבה הגיונית, אתה זה שכרגע מתעלם מההסברים שלי משום מה ומתבצר ברצון להוכיח שאין פסול בצורת עבודתו של ניב. לא הבנתי מדבריך שביקשת ממני להיוועץ במפעיל מערכת אחר לגבי המקרה הנוכחי ולכן לא עשיתי זאת. הבנתי את העצה שלך ככזו לעתיד. בכל מקרה, עייפתי מהדיון המיותר הזה. כפי שהדברים נראים כעת הוא לא מקדם אף אחד מאיתנו. שחזרתי את הדף. שיהיה... על ניב מוטלת כעת החובה לנהוג באופן הראוי והמקובל אצלנו, ולא לדרוס את העריכות של רבים כל כך בערך. המשך שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 00:09, 21 בינואר 2019 (IST)
קודם כל, הדיבורים על "תמיהה מסוימת" זה BS. אם יש לך שאלה אלי, שאל, אל תפריח רמזים מכוערים על תמיהות. כמדומני שאתה עומד כעת להצבעה ב"מפעיל נולד", ו"התעסקות" כמו שאתה קורא לזה בפעולות שביצעת כמפעיל לא מעוררת שום "תמיהה" - ההפך, "התעסקות" כזו דווקא מתבקשת (וגם בלי "מפעיל נולד" התעסקות כזו אינה מיותרת).
שנית, כתבת "הכרונולוגיה לכאורה". שים לב שבדברי שאלתי במפורש האם משהו בהתגלגלות העניינים שתיארתי היה שגוי. מצד אחד לא ציינת שום פרט שגוי עובדתית, ומצד שני אתה מכנה את הדברים "כרונולוגיה לכאורה", כלומר רומז שמשהו בדברים אינו נכון. אבקש שתבהיר את הביטוי "כרונולוגיה לכאורה". הפרחת רמזים על תמיהות ולכאורה לא מוסיפה לך כבוד. מה שיש לך להגיד תגיד, ומה שאינך מעוניין להגיד, אל תרמוז. לא מתאים.
שלישית, אתה כותב "הבאתי סיבה הגיונית". אקווה שהחמצתי דבר מה, אבל עד כה, ה"סיבה הגיונית" היחידה שמצאתי היא שאתה לא מבין למה ניב צריך את הדף, ובדרך אתה מטיל דופי במכלול תרומתו כוויקיפד, בלי לציין אפילו עריכה אחת ספציפית. זה שאתה לא מבין משהו זו לא "סיבה הגיונית" למחוק דף, ששום מדיניות או כלל הנהוגים בוויקיפדיה לא מצדיקים את מחיקתו. למיטב ידיעתי, "לירון לא מבין למה צריך את הדף הזה" לא מופיע בויקיפדיה:מדיניות המחיקה. מתחיל להיווצר הרושם שההאשמה הפרועה שניב האשים אותך בראש הדיון הזה, כלומר מדובר בעצם בהתנכלות בגלל שיש לך משהו נגדו, אולי אינה מופרכת לחלוטין. זה לא רושם טוב או רצוי, ואייעץ לך, כאשר הדיון הוא על הדף שמחקת במרחב המשתמש שלו, שתחדל להעלות את אופי העבודה שלו באופן כללי כנימוק - בכך אתה רק מחזק את הרושם שהאשמתו אינה משוללת יסוד. הדרכים לטיפול בהתנהלות בעייתית של ויקיפד לא כוללות מחיקות שרירותיות של דפים במרחב המשתמש שלו.
בכולופן, תודה לך ששחזרת את הדף. אגלה לך דבר מה לא נעים: אין לי מנהג לעקוב אחרי פעולותיהם של אחרים, וזה כולל את ניב ואותך. אכן הגעתי לכאן בעקבות דברי ניב ב"מפעיל נולד", כי הם נראו לי מוזרים, ורציתי להבין על מה מדובר. בעקבות כך, קראתי עוד כמה שיחות בדף השיחה הזה, שנוגעות לפעולות שונות שביצעת כמפעיל. אין לי דעה (ולא ממש התעניינתי) בפעולות הללו, או בשאלה האם היו מוצדקות. מה שהפריע לי הן התשובות שנתת כאן לאנשים בשאלות שונות, והאופן בו הצדקת את פעולותיך כמפעיל. כמה מהתשובות הללו לא מתאימות לאופן בו תפקיד וסמכויות המפעיל נתפסים בעיני, ולו היה זה ממנהגי להצביע ב"מפעיל נולד" (מנהג שנגמלתי ממנו, יחד עם השתתפות בהצבעות באופן כללי לפני כמה שנים, עם נפילות פה ושם), היה לי קשה מאד להצביע Symbol support vote.svg בעד - שוב, לא בגלל הפעולות, אלא משום שחלק מהתשובות שאתה נותן (כמו למשל דרישתך מניב שיסביר לך לשם מה הוא רוצה את הדף) מצביעות על תפיסה לא טובה של תפקיד המפעיל. ארשה לעצמי עצה אחרונה לקינוח: פנה באופן פרטי למפעיל או שלושה שאתה סומך על שיקול דעתם, ושאל אותם מה דעתם על הדברים. בברכה, וללא כעס או מירמור - קיפודנחש 01:32, 21 בינואר 2019 (IST)
תוספת מאוחרת: כעת הצצתי בדף המשוחזר, והתברר לי שחלק מהבנתי את הסיפור (כתבתי: "אחרי ההעתקה, הוא המשיך לערוך את הטיוטה, והוסיף תוכן ואולי גם מקורות") אולי נכון טכנית, אך לא מהותית. כמובן, כשכתבתי את הדברים לא יכולתי לדעת זאת, ולכן שאלתי אם הדברים נכונים. אין לזה השלכה מאד מהותית על תפיסתי את הדברים, אבל זה בהחלט פחות "חמור" מכפי שהבנתי כששאלתי. בברכה - קיפודנחש 01:48, 21 בינואר 2019 (IST)
תודה לך על הדברים הכנים. אגב, בזכותך למדתי כעת על ראשי התיבות "BS". אודה שלא נתקלתי בהן בסביבתי. ציינתי שעקבתי אחר הערכים שניב הזכיר פה, ש"הפך אותם למומלצים". רק את אלה בחנתי ורק מפני שציין אותם פה כדוגמאות לעשייה שלו. בכולם הוא שינה את הערכים מן היסוד. ה"לכאורה" ב"כרונולוגיה" בא מכיוון שדווקא כן ציינתי בפניו, בזמן אמת, סיבה מוצדקת לטעמי, ואני מודה שלא זכור לי ויכוח נוסף עם ניב, שאתה הזכרת פה. אני באמת סבור שהבהרתי את עמדתי ולא קיבלתי התייחסות מהצד של ניב, אבל שוב, אני לא חושב שיש טעם שנמשיך בדיון הזה. הספיק לי ממנו ובשעה הזאת, בכל מקרה התכוונתי לפרוש למיטה.
אני מקווה ששלושתנו נמשיך לעבוד יחדיו עוד זמן רב. אני זוכר את כל העזרה שהענקת לי וארשה לעצמי לפנות אליך בבקשות טכניות כלשהן כשיהיה צורך. האמן לי שגם אצלי לא ישארו כעס או מירמור. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:52, 21 בינואר 2019 (IST)

הסתרת תוכן ערך שנמחק[עריכת קוד מקור]

היי לירון,
כשאתה מוחק ערך כלשהו (אני מתכוון לערך הבל, לא לערך עם תוכן משמעותי), רצוי למחוק עד סוף השורה המכילה את תקציר העריכה, ולהשאיר רק את הסיבה למחיקה. הסיבה היא שלפעמים הערך מכיל שם של אדם כלשהו (מוכר או לא), ואם משאירים את השאריות מתחילת הערך שנמחק, הדבר עלול לגרום לאאוטינג, או לחשוף קללות ודיבור משפיל כלפי אותו אדם, וכו'. הסתרתי את השורה שהשארת, בהמשך למילה "הבל". שמתי לב שיש מפעילים שלא מוחקים את כל שורת תקציר העריכה, ומשאירים את תכולת תחילתו של הערך המחוק גלויה לעין. במקרה של מחיקת ערך הבל, יש צורך למחוק את כולה, כדי לא לגרום עגמת נפש לידוען, לשחקן או מישהו אחר שהושמץ באותו דף שנמחק. אלדדשיחה 00:03, 13 בספטמבר 2018 (IDT)

קיבלתי. אם הבנתי נכון, עלי לרוקן תחילה את הערך מתוכנו, לשמור ואז למחוק אותו. אז, יש לוודא שהתוכן קודם למחיקה לא יופיע בתקציר פעולת המחיקה עצמה.
כך אנהג מעתה. מתנצל אם יצא שהשארתי קצוות במחיקות קודמות. יום נעים ושנה טובה. Ldorfmanשיחה 08:46, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
היי לירון,
זה די פשוט: כשאתה מוחק ערך, בתקציר המחיקה אתה כותב בתחילת שורת התקציר "הבל", "פרסומת" או כל דבר אחר המנמק את המחיקה. מהנקודה שסיימת לכתוב את סיבת המחיקה, פשוט תמחק עד סוף השורה, ואז תלחץ על "מחק". באופן הזה שורת התקציר תהיה ריקה, ופרט לסיבת המחיקה לא יופיע בה שום דבר. מפעילים אחרים לא נוהגים כך, משום מה, ומשאירים את כל השורות הראשונות של הדף המחוק, כך שהן מופיעות בשורת התקציר. אני מניח שהסיבה האינהרנטית להשארת חלק מהערך היא כדי להראות מדוע זה נמחק (לצופים מהצד). אני בדרך כלל מוחק כדי לא להשאיר זכר לתכולת הערך, כי לא מעט פעמים מדובר במשהו שפוגע בנשוא הערך, בקללות או בתוכן מזלזל, ולכן אני מעדיף שברירת המחדל תהיה להשאיר שורת תקציר ריקה פרט לסיבת המחיקה. אלדדשיחה 08:54, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
אוקי. Symbol thumbs upcolor.png Ldorfmanשיחה 11:44, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
הרגע כתבת "אוקיי", ושוב מחקת דף שהועלה לפני דקה והשארת את כל תוכן הערך גלוי בתקציר המחיקה... :) תוכל למחוק את התקציר, ולהשאיר רק את המילה "הבל"? אלדדשיחה 11:47, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
Eldad: לאחר שהפעולה בוצעה, אין אפשרות להסתיר חלק מהתקציר... זו בקשה להבא? שנית - מה פגם מצאת במשפט "ח' 5 כל חלום מתממש" ? דגש - שיחה 11:50, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
זה לא היה בטעות. במקרה הנוכחי, לא היה כל אזכור של שם בצורה בה יש ביזוי או סוג של אאוטינג. קיבלתי את מה שכתבת, בהתייחסות למקרים בהם יש ציון שמו של אדם למשל. אני חושב שהעניין תקף רק לאותם מקרים בהם השארת התקציר אכן עלולה לגרום נזק, ולו מינורי. במקרה של מחיקת ערך בו יש "הבל כללי", אני חושב שהשארת כמה מילים מתוכו (אם הן לא עלולות לגרום פגיעה כלשהי) דווקא משרתת את המטרה. אחרת, אני מניח שבאופן טכני השורה הייתה נותרת ריקה. לא כך? Ldorfmanשיחה 11:54, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
דגש, אם אני לא טועה, ניתן לשחזר ואז למחוק מחדש אם הייתה טעות. אוכל לנסות לבדוק זאת להבא. לשאלתך, זו לא המטרה של דף-המשתמש והשארת תוכן כזה בדף משדרת (בעיקר עבור בני עשרה) מסר שגוי. Ldorfmanשיחה 11:56, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
א. נכון, אפשר לשחזר את הדף, ואז למחוק אותו עם סיבה חדשה, ואז להסתיר את פעולת המחיקה ופעולה השחזור. חתיכת פרוצדורה. ב. השאלה לא כוונה אליך, הבנתי מצוין מדוע הדף נמחק. השאלה הופנתה לאלדד, ועניינה הוא שלא הבנתי מדוע יש צורך להסתיר תקציר מחיקה שמכיל את המילים הללו. דגש - שיחה 11:59, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
לא נכון, הרגע הסתרתי תקציר עריכה של ערך שנמחק בינואר אמא של גולן - שיחה 12:01, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
מצוין. מה לא נכון? דגש - שיחה 12:03, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
לא צריך למחוק מחדש, אפשר להסתיר תקציר עריכה אחרי המחיקה. אמא של גולן - שיחה 12:11, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
חבל שלא טרחת לקרוא מה שכתבתי. כתבתי שאין אפשרות להסתיר חלק מתקציר מחיקה. להסתיר תקציר מחיקה אפשר, וזה לא חדש לי. דגש - שיחה 12:13, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
אם מישהו פישל ולא מחק את החלק הפוגעני לפני המחיקה (להשאיר שורה ריקה) הרי שלטעמי, אין חשיבות לשמור על המילה "הבל" ויש להסתיר את כל התקציר אחרי המחיקה. אמא של גולן - שיחה 12:23, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
היי, ראיתי שוב מקרה כזה, עכשיו. אם מישהי יצרה על עצמה דף משתמש, והיא כותבת על עצמה פרט מידע מסוים, אני מעדיף למחוק (נכון, הוא מעיד עליה, ובכל זאת, מדובר בחשיפת פרטים אישיים, או ביוש של בן אדם). סביר כשהיא תגדל, היא לא תרצה למצוא את הפרט הזה על עצמה בוויקיפדיה :) אלדדשיחה 21:28, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
הפרטים עוד מופיעים? חשבתי שמחקתי. אולי פספסתי בפעם השנייה... אבדוק. Ldorfmanשיחה 21:31, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
מחקת את דף המשתמש שלה, ובמקום לכתוב "הבל" וזהו, השארת את כל תוכן הדף בתקציר העריכה. אלדדשיחה 21:32, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
בעקבות השיחה אתך בדף השיחה, אני כבר לא מוחק אוטומטית ומשאיר חלקים מדפים, במקרה שזה יכול לתרום למי שבודק את תוכן הדף בשינויים האחרונים. אבל כאשר מדובר בהבל, אני מקפיד למחוק, פשוט כדי לא לבייש את מי שהעלה את הדף. אלדדשיחה 21:33, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
בוצע תוקן. תודה על ההערה. אמנם לא היה פה משהו שיש בו ממש ביוש, אבל כמו שמחקתי בפעם הראשונה, אכן עדיף היה שהייתי מוחק את המלל המיותר הזה גם בפעם השנייה בו העלתה את הדף, אף על פי שמדובר בהבל מוחלט לא פוגעני. בקיצור, שוחזר ונמחק מחדש ללא התוכן הזה.
אני שמח על שהגענו לסוג של הבנות בנושא הזה, בסגנון המפרה אחד את השני בוויקיפדיה. חג שמח. Ldorfmanשיחה 21:38, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
עדיין רואים שהיא "נולדה הפוך"... וזה ממש לא משהו שצריך להתאמץ להסתיר... חזרתישיחה 21:41, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
זה היה משהו עקרוני :) כאן אולי לא ממש צריך להתאמץ להסתיר, אבל בדף אחר שיימחק, עדיף להסתיר. חג שמח :) אלדדשיחה 21:43, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
בכל מקרה ההסתרה לא הצליחה (נכון לעכשיו). חזרתישיחה 21:52, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
אני לא רואה בעיה. אבדוק שוב אבל אולי הסתכלת במצב לפני התיקון האחרון. Ldorfmanשיחה 21:59, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
עכשיו היא לא הפוכה... חזרתישיחה 22:07, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
Face-smile.svg שיהיו בריאים כל הילדים המשועממים בחופשה, המסתגרים בחדרם ללא פיקוח של הוריהם... Ldorfmanשיחה 22:12, 30 בספטמבר 2018 (IDT)

תחנות הרכבת בירושלים וראיונות ברדיו[עריכת קוד מקור]

היי. חגים שמחים. שאלה. בעקבות ההוספה לאתר הרשמי שלך רכבת ישראל של רכבות לתחנת יצחק נבון, החל מיום שלישי 6:31, עברתי על כמה ערכים. ולא הבנתי, מה ההבדל בין יצחק נבון לבין ירושלים מרכז? זה לא נראה כמו אותה תחנה, אבל נראה כמו אותו מיקום, מקסימום 80 מטר הפרש - מרחק לא הגיוני לרכבת. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:44, 20 בספטמבר 2018 (IDT)

שלום שלום,
מהערך "תחנת הרכבת ירושלים מרכז" עולה בבירור שבנייתה של תחנה זאת טרם החלה. אפילו התימוכין הם מיולי האחרון ומצוין שטרם נבחר סופית המיקום, אז ודאי שלא החלו להניח יסודות. לפי אותו מאמר, מדובר על תחנה שתמוקם ליד כיכר הדוידקה, כלומר במרכז העיר ירושלים. אני לא מבין בענייני ירושלים, אבל ממה שגם אני יודע, בנייני האומה וכעת, תחנת הרכבת ירושלים – יצחק נבון, הם בכניסה לעיר. לא כך?
אם כבר אנו בקשר, בדיוק חשבתי עליך לפני מספר שעות, בתור מי שמבין בענייני תחנות הרדיו. בשעה 17:10 תוכל להאזין לקולי בכאן תרבות (אתה ודאי מבין באיזה נושא - זה שב-sitenotice...). אני לא מהמאזינים הקבועים לתחנה הזאת. אם אתה כן, תדע כבר איך להאזין לראיון... אם לא יצא לך, לא הפסד גדול. באמת. ביי וגם אם באיחור של כמה שעות, גמר חתימה טובה. Ldorfmanשיחה 16:18, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
לא הבנתי באיזה נושא. יש שם כמה. מה שהבנתי זה ששתי התחנות נמצאות ליד התחנה המרכזית. לא? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:22, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
Face-smile.svg העמותה באמת קצת גונבת לנו את הפוקוס בימים האחרונים - לפחות בהודעה המופיעה לכל הכותבים הרשומים (למבקרים הלא רשומים, אנו ה"פרסום" היחיד). בכל מקרה, זה למטרה טובה. הראיון הוא על "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת". בזה אני עסוק עד צוואר בשבועות האחרונים.
לגבי התחנות, לדעתי כיכר הדווידקה די רחוקה מהתחנה המרכזית - לפחות נמצאת במרחק רב יותר מזה שבין התחנה המרכזית למקום בו נמצאת תחנת הרכבת ע"ש נבון. Ldorfmanשיחה 16:58, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
הבנתי. אז אני אקרא את זה שוב ואולי אנסה לשנות קצת את הניסוח, כדי שלא יהיה בלבול. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:01, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
אחלה. תודה. Ldorfmanשיחה 17:02, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
הדלקתי. מדברים על פסטיבל קולנוע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:11, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
אכן. הלו"ז שמסרו לי לא מדויק. אני מקווה שההמתנה תשתלם... Ldorfmanשיחה 17:16, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
📻 היה קצר ומעצבן-משהו, אבל אנו מברכים על כל פרסום. Ldorfmanשיחה 17:37, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
[2] יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:48, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
תודה רבה!!! אין כמוך! (אני מניח שכבר כתבתי את זה בעבר, אבל אתה שב ומוכיח את זה) המפיקה הבטיחה שתשלח לי את הקטע ביום ראשון (האמת היא שזה יותר ממה שקיבלתי מערוץ 10, אבל שם נהניתי יותר קריצה), אבל נחמד להאזין לזה כבר כעת, גם אם זה היה ראיון די מעצבן. שוב תודה. Ldorfmanשיחה 23:23, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
קטע קול האזנתי כעת - האייטם מתחיל מהדקה ה-21:48 ומסתיים ב-24:43. למעשה, יצא לא רע, אבל קצר לאללה! Ldorfmanשיחה 23:41, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
Face-smile.svg יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:22, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
יגאל, אתה מוזמן להאזין לזה: מעבירים לראשון עם ליאת רגב, 22.9.2018 - המקום בהקלטה: 02:27:05-02:33:13 . מבחינתי, סוג של "פיצוי" על יום חמישי (התייחסתי לזה גם למעלה בדף זה, בהמשך לדברים של אלדד). שבוע טוב וכבר מעתה, מועדים לשמחה. Ldorfmanשיחה 01:15, 23 בספטמבר 2018 (IDT)
האזנתי לשניהם, בהצלחה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:50, 23 בספטמבר 2018 (IDT)
תודה רבה. Ldorfmanשיחה 15:06, 23 בספטמבר 2018 (IDT)

"Dance to This" - לטיוטה[עריכת קוד מקור]

היי. רציתי לדעת אם גם אתה חושב שצריך להעביר את האולטרה קצרמר "Dance to This" לטיוטת המשתמש שפתח את הערך, או פשוט למחוק. המידע שם דל, חסרים מקורות, מיקומי השיא, מכירות ובגדול, חסר הכל. Hello513 - שיחה 01:17, 27 בספטמבר 2018 (IDT)

תודה על שהסבת את תשומת ליבי לעניין, Hello513. אני מסכים איתך שבמצבו הנוכחי, ה"ערך" היה כמעט "אולטרה קצרמר" וככזה, לא היה לו מקום במרחב הערכים האנציקלופדי. העברתי את הדברים לטיוטה במרחב המשתמש של הכותב ומכיוון שהייתה זו הפעם השלישית בה נעשה ניסיון ליצור ערך קצר כזה, הפעלתי הגנה למשך שנתיים למניעת אפשרות חוזרת לכך. לילה טוב ומועדים לשמחה, Ldorfmanשיחה 01:50, 27 בספטמבר 2018 (IDT)
בשמחה. מקווה שמחר יתאפשר לי לפתוח אותו מחדש, לא בתור "אולטרה קצרמר" בפעם הרביעית, אלא בתור ערך נורמלי שמכבד את ויקיפדיה העברית. לילה טוב ומועדים לשמחה גם לך Face-smile.svg Hello513 - שיחה 01:57, 27 בספטמבר 2018 (IDT)
אם כך, כדאי שתעבוד על אותו דף טיוטה ואותו תעביר, עם השלמת העבודה למרחב הערכים. אין לנו צורך בכפילויות. גם כך, רוב העריכות שם נעשו על ידך. Ldorfmanשיחה 02:01, 27 בספטמבר 2018 (IDT)
מה לעשות, קח לדוגמה את "Starstrukk" שנפתח ללא כל שום מידע אך "חסתי" עליו ופשוט יצרתי אותו מחדש בלי לקחת עליו אפילו קרדיט. "יוצר הערך" עשה טובה בכך שהוסיף את שם הערך וזהו. אני מעדיף ל"הציל" ערכים כשאני יכול מאשר לחכות שמישהו אחר יעשה זאת. (מה שכנראה לא יקרה)
במקרה של "Dance to This" הבנתי שהמצב אבוד וחייב להתחיל מ-0 כי אין טעם לנסות ו"להציל" אותו. Hello513 - שיחה 02:04, 27 בספטמבר 2018 (IDT)
אני באמת לא יודע מה זה "לקחת עליו אפילו קרדיט". אני ממש לא מבין את התחרות של חלק מהעורכים אצלנו לגבי מספר הערכים החדשים שכל אחד מהם יצר. אנו פה כדי לכתוב אנציקלופדיה והעבודה נעשית נדבך על גבי נדבך. לא משנה מי התחיל בכתיבת ערך, אם התוצאה הסופית טובה (ובכל מקרה, בסטטיסטיקות מצוין מיהו העורך-הכותב הראשי של כל ערך, בהתאם לפעילות שנעשתה לאורך חייו של כל ערך). אתה ביצעת עריכות רבות בדף שכעת מוגדר כטיוטה (כלומר אתה "העורך הראשי" באותה טיוטה). אם אינך רוצה להמשיך לשפר את הטיוטה, ראוי שנמחק אותה. אם היית מסביר זאת כך מההתחלה, זה מה שהייתי עושה. אין צורך בשימור טיוטה לערך שיהיה קיים במרחב הערכים בעוד יומיים. Ldorfmanשיחה 02:12, 27 בספטמבר 2018 (IDT)
עניין הקרדיט לא מעניין אותי, אני חושב שהבנת אותי לא נכון. אותי מקומם שעורך מחליט לפתוח ערך "אולטרה קצרמר" ואז בדף השיחה מבקש "עזרה". מלכתחילה אין טעם לפתוח ערך ללא כל מידע, במטרה לבקש מאחרים להשלים אותו. שים לב שבערך שהזכרתי ובערך "My First Kiss", אותו העורך פשוט פתח אותם בלי שום מידע או תוכן וביקש עזרה שנייה לאחר יצירתם.
על זה אני מדבר בעניין הקרדיטים. מקומם אותי שמשתמשים סתם פותחים ערכים ומבקשים מאחרים להשלים אותם ועוד מקבלים על זה קרדיט. כל עניין מי יצר\כתב מה, לא הנקודה פה. ולגבי "Dance to This", הצעתי שהוא פשוט ימחק. התחלתי לערוך אותו ואז חשבתי לעצמי שזה מיותר ורק נותן לגיטימציה לאותו הכותב (כנראה כותבת), לפתוח ערכים כאלו כדי שאחרים ישלימו אותם מכמעט אפס. את כל הערכים שיצרתי עד היום, יצרתי כתרומה צנועה ממני עבור ויקיפדיה וכל מי שמשתמש בה. Hello513 - שיחה 02:19, 27 בספטמבר 2018 (IDT)
הוא אינו בעל זכות הצבעה ולכן, לא נגדירו כ"עורך" אלא כ"כותב" (כמו רבים שפוקדים אותנו, אם כי אולי במקרה שלו, קצת יותר מ"כותב מזדמן"). מה החלטת - תרצה שאמחק את אותו דף טיוטה? Ldorfmanשיחה 02:25, 27 בספטמבר 2018 (IDT)
מה שלבך חפץ. גם אם אפתח את הערך מחדש אני מניח שלא איעזר בה. הטיוטה הזו לגמרי מיותרת בעיניי. Hello513 - שיחה 02:28, 27 בספטמבר 2018 (IDT)
אם כך, למען ההגינות, כתוב לי פה לאחר שתעלה ערך חדש בנושא. אז, אמחק את הטיוטה הקיימת בנימוק של "הערך כבר במרחב הערכים". אני רוצה להשאיר לאותו כותב הזדמנות לפתח את מה שהחל... שלא יגיד שהזכות הזאת נמנעה ממנו בעוד בפועל לא קיים ערך באותו נושא. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:33, 27 בספטמבר 2018 (IDT)
אין בעיה. לילה טוב. Hello513 - שיחה 02:37, 27 בספטמבר 2018 (IDT)

דף-המשתמש של "משתמש:נדנד"[עריכת קוד מקור]

מחקת לי את דף המשתמש?! באיזו זכות?! נדנד - שיחה 23:48, 1 באוקטובר 2018 (IDT)

רוקנת אותו. איננו משאירים דפים בהם אין כל תוכן. זו בדיוק משמעות התקציר שציינתי "רוקן ע"י הכותב". Ldorfmanשיחה 23:50, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
למעשה השארתי שם משפט... אבל אולי עוד אפתח אותו בהמשך. הייתי שמח מאד אם היית מחזיר אותו איך שהוא. למיטב הבנתי הוא לא מפריע יותר ממה שעכשיו יש דף ליצירה.נדנד - שיחה 23:52, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
השארת דף שבו אין כל תוכן היא בגדר "התחכמות" ובדיוק למצב כזה יש למפעילי המערכת תקציר מובנה בכלי מחיקת הדפים - אותו אחד שציינתי: "רוקן ע"י כותב יחיד". אם תבחר ליצור לעצמך דף משתמש, אין בעיה - כתוב בו מה שתרצה. אם תבחר לא להשקיע בזה זמן כעת, זו תהיה אפשרות פחות טובה מבחינתנו (כי אנו באמת רוצים להכיר קצת את הכותבים), אבל גם זה לא נורא. תוכל ודאי להגיע לזה בהמשך.
אם אינך מעוניין לכתוב תוכן כלשהו, תוכל להשתמש בתיבות משתמש. פעמים רבות כותבים מעדיפים אפשרות זאת, שחוסכת מהם ניסוחים כלשהם. כל אפשרות שתבחר תהיה מקובלת עלינו. בכל מקרה, לילה טוב ו"אחרי החגים" נעים לך. Ldorfmanשיחה 00:00, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
אני רוצה לכתוב את דף השיחה, הבעיה שיש לי דף מלא בגרסאות הקודמות של הדף ההוא ואין לי לכאורה דרך להגיע אליהן. נדנד - שיחה 00:10, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
היו בסביבות 4 גרסאות קודמות בלבד לדף המשתמש שלך. תרצה שאשחזר לגרסה האחרונה בה היה תוכן כלשהו? Ldorfmanשיחה 00:14, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
אם תוכל בבקשה. נדנד - שיחה 00:15, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
זה בטוח לא האחרון. היה הרבה יותר. איפה אני יכול למצוא את זה? נדנד - שיחה 00:18, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
בוצע בשמחה. זכרתי נכון - זו הייתה הגרסה הראשונה מבין 5 (כל ה-4 האחרות היו קשורות למחיקות של התוכן, השבה ומחיקה מחדש). Ldorfmanשיחה 00:19, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
נסה להכניס את האחרונה מבין החמש. לא היו סתם מחיקות והחזרות אלא הרחבה וניסוח. נדנד - שיחה 00:20, 2 באוקטובר 2018 (IDT)בוודאות.
העריכה הלפני-אחרונה הייתה כתיבה של המילים "עד יבא גואל" ולאחריה באה עריכה בה הוספת את האות ו' במילה האמצעית, לקבלת "יבוא". זה הכל. לפני שתי אלה היה צמצום של התוכן מהעריכה הראשונה. זה מה שהיה. מעכשיו, בוא נתמקד בעתיד בבקשה. לשנינו יש דברים טובים יותר לעשות. Ldorfmanשיחה 00:28, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
אבל בוודאות הייתה גרסה יותר נרחבת של הדף! אני רוצה להכניס אותה! איך אני מגיע לגרסאות האחרונות? אולי תבטל את המחיקה לזמן מה? נדנד - שיחה 00:31, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
יעזור לך אם אשבע שלא היה שום תוכן נוסף? היו 5 גרסאות בלבד - זו ששחזרתי וארבע נוספות שבהן היה, כפי שציינתי, פחות תוכן. מתנצל, אבל באמת שלא מדובר שם בכתיבה ברמה גבוהה. אני בטוח שאתה יכול להוציא משהו טוב יותר ממה שכתבת שם כשכנראה רק הגעת למיזם (לא בדקתי מתי הגעת - אין לי זמן לזה כעת - סלח לי אם בכל זאת הקדשת לזה זמן). אם אתה רואה את עצמך כותב באנציקלופדיה, ודאי תוכל לנסח משהו איכותי יותר מכל מה שהיה בעבר. בהצלחה בעתיד. Ldorfmanשיחה 00:36, 2 באוקטובר 2018 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── זה באמת לא ברמה גבוהה זה הורחב ונוסח משמעותית. לאיפה זה יכול להעלם? נדנד - שיחה 00:37, 2 באוקטובר 2018 (IDT)

לירון, כחלק מהפרודוקטיביות הרצויה באתר, כדאי שתפסיק עם המנהג שלך למחוק דפים במרחב משתמש ללא בקשה מפורשת מהמשתמש הרלוונטי. זה יחסוך דיונים אלו, וגם ימנע מקרים שמוגדרים כשימוש לרעה בהרשאות המפעיל. כמובן שאיני מדבר על דפים מפרי זכויות יוצרים או ניבולי פה וכיוצא באלו. עזוב לנפשם דפי משתמשים של משתמשים שתרמו למרחב הערכים. דגש - שיחה 00:38, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
עשה טובה, בטל את המחיקה ההיא ואני אחפש. זה חייב להיות איפה שהוא. אגב, אני כמובן מאמין לך, אבל אני יודע וזוכר את ההרחבה ואני פשוט לא מבין לאן היא נעלמה. נדנד - שיחה 00:41, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
ובאמת היה קצת נחמד אם היית מודיע קודם... נדנד - שיחה 00:41, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
דגש, בבקשה הפסק להתערב בעניינים שלא קשורים אליך, שגוררים התעסקות שמבזבזת זמן. אני יודע שכוונתך תמיד טובה, אבל השעה מאוחרת... כעת, מכיוון שאתה חבר שלי, בטון פחות ביקורתי: אם עניין ריקון דף הוא משהו שלא אמורים למחוק בעטיו דף כלשהו, ראוי להסיר את ההגדרה הזאת מכלי המחיקה. אני פועל לפי מה שלימדו אותי כשנכנסתי לתפקיד ובהתאם למה שראיתי עוד קודם לכן, ומעבר לכל זה, כל העניין נראה לי הגיוני מאוד. אני לא עושה דברים "דווקא". כפי שהסברתי לעיל, אני לגמרי בטוח שכל אחד יוכל ליצור לעצמו דף-משתמש בו רמת המידע לגביו תהיה כזו שהוא יבחר. מי שאינו מעוניין ליצור דף משתמש, שלא יצור. שוב, כפי שציינתי, יהיה זה חבל, אבל באמת לא סוף העולם. בסה"כ, יש פה כללים. ניסיון להתחכם לא מתקבל בברכה. זה הכל. אני בטוח ששניכם יכולים לעבוד לפי כללי המיזם, אז בבקשה בואו נתפנה לדברים חשובים יותר. Ldorfmanשיחה 00:47, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
אני ממש מבקש שתבטל את עריכתך כדי שאוכל למצוא את הגרסה שאני מחפש היא בודאות קיימת. נדנד - שיחה 00:51, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
בוצע בוצע. אנא דאג לתוכן כלשהו. כל העניין הזה לא מוסיף כבוד. זה הכל. Ldorfmanשיחה 00:53, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
דבר ראשון - מיד מצאתי את המורחב. דבר שני - אנא הימנע מהוראות בקשר לדף השיחה שלי, זהו ענייני הפרטי. לא בקטע רע! נדנד - שיחה 00:58, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
בלתי אפשרי שמי שמוחק לאנשים דפים במרחב משתמש בלי לשאול (אני כרגע זוכר עוד שני משתמשים. ייתכן שישנם נוספים, לא עקבתי), יבקש מאנשים לא להתערב. ודאי לא כשאתה מבצע פעולות בהרשאות שאתה מחזיק בהן מכוח אמון הקהילה. דגש - שיחה 01:01, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
נדנד, אני לא יודע מה "מייד מצאת" (כי אני לא רואה משהו מאוד שונה בדף המשתמש שלך כעת), אבל באמת שאין לי כח להתעסק בזה עוד. רק דאג לזה שיהיה תוכן כלשהו בדף. זו כל הדרישה. אגב, זה "דף משתמש" - לא "דף שיחה".
דגש ידידי, הסברתי את עמדתי. יש בינינו מחלוקת בנושא, אבל זה בסדר. אני לגמרי סבור שמי שרוצה שיהיה לו דף משתמש, עליו לדאוג שיהיה בו תוכן כלשהו. זו לא דרישה גבוהה מדי במיזם שעניינו הוא כתיבה. דף משתמש ריק הוא בפירוש בגדר התחכמות ומסתבר שאיני היחיד שחושב כך, אבל שוב, יכול להיות שכמו בהרבה דברים במיזם בו יש יותר מאדם אחד, קיימות לפחות שתי דרכים לראות את הדברים. כל עוד מקיימים דיון באופן סביר, אין עם זה בעיה. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:25, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
אתה יכול לא לאהוב, אבל תסכים שהוא פי שניים בגודל... נדנד - שיחה 01:37, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
אני לא מסכים וזה לא קשור לענייני אהבה, אבל עזוב... Ldorfmanשיחה 01:43, 2 באוקטובר 2018 (IDT)
מסכים. לילה טוב. נדנד - שיחה 01:48, 2 באוקטובר 2018 (IDT)

כרזות סרטים[עריכת קוד מקור]

היי, אני מחקתי את הכרזות של היפה והחיה/אלאדין/אמריקן ביוטי ובהתאם בגלל שהן לא הכרזות האמתיות ועברו שינויים. הכרזות הנוכחיות הן הסריקה. אבקש שהן לא ישונו בבקשה, כי אני מעלה עכשיו את הכרזות האמתיות והאיכותיות. יום טוב Goodman13 - שיחה

כנ״ל לגבי מרד התרנגולים והקדירה השחורה. יש בידיי הכרזות המקוריות שנסרקו ובגלל זה אני מעלה מחדש בלי שינויים דיגיטליים בהפרדה גבוהה. מקסימום, אעדכן את התמונות בעוד כיומיים ואוריד את הקפלים. אבל מבחינת אמינות, אין סיבה להשתמש בכרזות הישנות. אודה אם תבין את כוונתי. Goodman13 - שיחה
ראשית, אנא חתום באמצעות 4 טילדות - לא יותר ולא פחות. אחרת, לא נקבל את מלוא המידע הנדרש...
לעצם העניין, אם מוחלפות כרזות, אנא דאג שתהינה באיכות טובה יותר מזו של הקיימות. חלק מאלה שהעלית בימים האחרונים היו בפירוש באיכות נמוכה: באחת ראו סימנים של קיפולי דף במסמך שנסרק בעוד שהכרזה שהייתה קודם לכן, לא כללה כל פגמים. בקבצים אחרים ברור היה שהאיכות נמוכה יותר גם לפי גודלו של הקובץ (הקובץ החדש היה קטן משמעותית מהקודם, מה שהעיד על הרזולוציה הפחותה). בשורה התחתונה, הפעילות שלך מבורכת, אבל נדמה שלעיתים בלהט העשייה, אתה לא שם לב לזה שחלק ממה שיש לנו כבר פשוט עדיף.
לגבי "אחליף בהמשך", זה בפירוש יוצר לנו המון עבודה - גם למנטרים וגם למפעילי המערכת. אנא אל תעשה זאת. אם משהו ידרוש תיקון בעוד כמה ימים, אל תחליפו כעת. Ldorfmanשיחה 00:49, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
אוקיי. לא אעלה עד שהן יתוקנו. אבל מרד התרנגולים ואמריקן ביוטי אינן הכרזות המקוריות בכלל. אפשרי להעלות אותן לפחות למען אמינות? בסופו של דבר אתה מחפש את הכרזה האמתית לערך. לא חיקוי שלה Goodman13 - שיחה 00:54, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
ההבדלים הם כה מינוריים שאיש לא שם לב לכך. בשני המקרים, נעדיף קובץ שנראה מצויין על פני קובץ שהוא טוב-בערך. לא ברור לי למה הפנית אותי, בפעולת הביטול שלך את עריכתי, לדף השיחה של "מרד התרנגולים". לא מצאתי שם משהו רלוונטי. Ldorfmanשיחה 00:59, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
התכוונתי לדף השיחה כאן. מרד התרנגולים היתה עם כרזה שהתבססה על מודעת עיתון מסתבר. מישהו שאני מכיר שלח לי בזמנו. לא נעשה מעולם שימוש בכרזה שהוצגה עד כה בויקפדיה. הכרזה הנוכחית זו הכרזה המקורית. לגבי אמריקן ביוטי והשאר - בסדר. נחכה לסופש ואשלח גרסה איכותית יותר. במרד התרנגולים מדובר בכרזה לא אמתית כשאיכות השניה משתווה לה אם לא יותר. ובמה מדובר בקובץ שנראה טוב ? הקובץ המקורי הוא הטוב ביותר. לא קובץ בהשראה. לילה טוב Goodman13 - שיחה 01:03, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
על הכל אני באמת מוכן להבליג, אבל על מרד התרנגולים לא אזוז מדעתי. מצטער אם אני נראה לך תקיף. אין בי כוונה לכך. עדיף אמינות על כרזה לא מקורית. בכל השאר אטפל בסופש. אבל מרד התרנגולים שונה משמעותית. Goodman13 - שיחה 01:05, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
הקובץ שהעלית הלילה נראה פחות טוב מהקודם. הוא דהוי. לעומת זאת הכרזה "שלא נעשה בה שימוש" נראית טוב יותר. אין הבדלים בתוכן וגם לא ההבדלים בעיצוב הם מינוריים ביותר. עם זאת, אין לי כח להתווכח איתך. באמת יש לי דברים טובים יותר לעשות. רק בגלל זה, ורק במקרה הזה, שיהיה. להבא, בבקשה בדוק היטב לפני העלאות והחלפות. כל העניין הזה דורש פעילות גם מסביב, שאתה כנראה לא מודע לה. Ldorfmanשיחה 01:10, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
תודה שהבנת את כוונתי וסליחה על כך. אשתדל להבה שלא יקרה בשנית. אעלה בסופש את אמריקן ביוטי המתוקן את אלאדין והיפה והחיה וטרן הקדרת הקסמים בלי סימוני הקפלים בהפרדה גבוהה. לילה טוב ושוב תודה Goodman13 - שיחה 01:13, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
ואני אמת מתנצל על זה שאני נשמע רוטן. זה קשור כנראה לעומס עבודה... אני יודע שאתה בסדר. Ldorfmanשיחה 01:18, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
הכל בסדר. כולנו עובדים מכוונה טובה ולשפר את איכות הערכים. לילה טוב והכל בסדר Goodman13 - שיחה 01:20, 3 באוקטובר 2018 (IDT)

תחנות[עריכת קוד מקור]

היי. אם אני זוכר נכון, אתה גר בחיפה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:27, 10 באוקטובר 2018 (IDT)

לא רחוק משם, בקריית מוצקין. אפילו יש לי תבנית, בדף המשתמש שלי, המעידה על כך. Ldorfmanשיחה 00:19, 11 באוקטובר 2018 (IDT)
לא מספיק טוב. אני צריך מישהו שיכול לעשות סיבוב בכרמלית בימים הקרובים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:29, 11 באוקטובר 2018 (IDT)
Face-smile.svg בהזדמנות. Ldorfmanשיחה 00:31, 11 באוקטובר 2018 (IDT)

דיסקוגרפיה של צ'ארלי פות'[עריכת קוד מקור]

אתה יכול להוסיף לדף זה את כל שיריו של זמר זה (הוספתי את how long) ותוכל ליצור ערך לשיר שלו attention. בבקשה. Lior the swimmer - שיחה 15:00, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

שלום ליאור, עד כה מעולם לא שמעתי על הזמר וגם כעת, אין לי עניין בו או ברשימת השירים שלו. מעבר לזה, איני סבור שיש בוויקיפדיה מקום לרשימת כל שיריו של זמר כלשהו. ויקיפדיה היא אנציקלופדיה ויש לשמור עליה ככזאת. רשימות מעין אלה מצויות באתרים אחרים. Ldorfmanשיחה 22:06, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
יש הרבה דיסקוגרפיות עם השירים של זמרים כמו: אריאנה גרנדה, הביטלס, ליידי גאגא ועוד. Lior the swimmer - שיחה 22:52, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
ציינתי את עמדתי. אין זה אומר שכולם מסכימים לה. מעבר לזה, את כל שיש לתקן, נתקן ביום מן הימים. Ldorfmanשיחה 23:04, 23 באוקטובר 2018 (IDT)

בקשת ייעוץ בקשר להטרדה[עריכת קוד מקור]

שלומות. רציתי להתייעץ איתך בנוגע למשתמש אובססיבי שעוקב אחריי בצורה מעיקה. על כל עריכה שלי יש לו מה להגיד, על כל ערך שנפתח על ידי יש לו טענות. ניסיתי לפנות אליו בדף המשתמש שלו פעמיים אך לא זכיתי למענה והוא ממשיך להתחקות אחריי. האם יש צורך שאבקש את חסימתו? שום דבר אחר לא יעזור לפי דעתי.
הוא אף הוזהר פעם אחת בדף המשתמש שלו על כך שהוא חושב שבתקציר העריכות הוא יכול להגיד מה שבא לו. אפילו אותי הוא העז לכנות "ילד" ובעצם הוריד ממני ומרמתי. Hello513 - שיחה 11:45, 23 באוקטובר 2018 (IDT)

אני גם ממליץ לך לחסום אותו. (אני רק מקווה שאת לא מתכוונת עליי) Lior the swimmer - שיחה 11:48, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
שלום Hello, איני יודע במי מדובר. לא הבחנתי בפעילות כזאת עד עתה, אם כי אולי אי-הידיעה שלי נבעה מעיסוק רב בעניינים ממוקדים בשבועות אלה. אשתדל להיות ער לכך מעתה במהלך שעות הניטור שלי. אני מבין שהפנייה שלך אל המטריד לא הייתה בשבוע האחרון - בחנתי את עריכותיך בשבוע האחרון ולא ראיתי השארת פנייה כלשהי מצידך בנושא כזה באותם ימים. אם ההצקה נמשכת, אכן תוכל לבקש אזהרה שלו ולאחריה, אף את חסימתו בדף הבקשות ממפעילי המערכת.
דבר אחרון, בהמשך לדבריו של ליאור, כשציין "את", במקום "אתה", ואז "מתכוונת", אם אכן הינך אשה, הייתי מציע לך לתקן את העניין המגדרי בדף ההעדפות שלך (השינוי הבולט הראשון יהיה מעבר ל"משתמשת" בשם הדף, במקום "משתמש"). אשמח לכוונך כיצד לעשות זאת. לאחר מכן, כולנו נדע להשאיר לך פניות באופן המתאים. בהצלחה! Ldorfmanשיחה 22:26, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
בנוגע לליאור, אין אני יודע מדוע הוא פנה אליי בלשון נקבה. כמדומני כתבתי את הודעתי בלשון זכר... כנראה שהוא לא שם לב.
ובנוגע למשתמש אשר מתחקה אחרי, מדובר במשתמש שערך פעם אחת לפחות כמעט כל ערך שנפתח על ידי בשבוע האחרון. בערך "CNCO World Tour", הוא "שכח" שיש חוקים בויקיפדיה העברית אשר חלים גם בתקצירי העריכה, והעז לכנות אותי "ילד", על אף שלא יודע מי אני בכלל. כפי שזכור לי מעולם לא ציינתי פה את טווח הגיל שלי. וכפי שציינתי, כבר הזהירו אותו על כך שגם בתקצירי העריכה יש לדבר בצורה מכבדת אחד כלפי השני. Hello513 - שיחה 22:45, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
פניתי לhello513 בתור נקבה!!! Lior the swimmer - שיחה 22:48, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
מר Lior the swimmer היקר, אנוכי הוא זכר ולא נקבה. Hello513 - שיחה 22:50, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
חשבתי שאת (אתה) נקבה. מצטער. Lior the swimmer - שיחה 22:50, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
הכל בסדר. טעות לעולם חוזרת. כל טוב שיהיה לך. Hello513 - שיחה 22:51, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
Hello513, הסתרתי את תקציר העריכה שמצאת פוגעני. אני מתנצל בשם המערכת על שזה לא בוצע קודם לכן. אני לא מבטיח דבר, אבל מאוד אשתדל לעקוב אחר האינטראקציה איתך של אותו כותב. כמנטר ומפעיל מערכת, יש הרבה דברים שאני צריך לזכור ולשים לב אליהם תוך כדי הניטור, אז כאמור אשתדל מאוד לשים לב. אם יהיה משהו נוסף, הרגש חופשי לפנות בזמן אמת אלי ואל יתר מפעילי המערכת דרך דף הפניות המיועד לכך. אני נכנס לבדוק אם יש בו בקשות בכ-90% מהכניסות שלי לוויקיפדיה (הכל בהתאם למשך הזמן שיש ביידי באותה עת) ומשתדל לטפל לפחות בדברים הבהולים.
ליאור, אנא התייחס לדברים הנכתבים פה מעט בכובד ראש. עם כל הכבוד, זו אינה רשת חברתית וראוי לשמר את הרמה שהייתה נהוגה פה בעבר... לפחות בדף השיחה שלי. קריצה Ldorfmanשיחה 23:16, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
בכיינות לשמה, לא יודע להתמודד עם קצת ביקורת. מיותר לציין שמספר משתמשים הודו לי על התיקונים שביצעתי בהערות השוליים. Wikiped201820 - שיחה 23:17, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
Wikiped201820, הפנייה הזאת שלך פה ממש מיותרת ומוכיחה למעשה כי Hello צודק בטענה שהעלה. אני מעריך את התרומה של שניכם ככותבים וזה לא המקום להתדיינות ביניכם. קבל עצה: השתדל להתרחק מעט מעיסוק בענייניו, לטובת דברים אחרים, ולאיש לא תהינה אז תלונות. אף אחד לא אוהב להרגיש נרדף. כאשר יש מקום לתיקונים ושיפורים, בכל ערך, ראוי לבצעם, אבל אם זה פוגע בהתנהלות פה, אולי ראוי לאמץ פתרון לטובת המשך פעילות נוחה לשני הצדדים. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 23:24, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
כאמור, עוקב אחריי בכל צורה אפשרית. רק מוכיח כפי שאמרת, עד כמה אני צודק. בנוסף לכך, אני מציע לך מר Wikiped201820, להתחיל לשמור על שפה נאותה. חבל שזה יסתיים בנקיטת צעדים כאלו או אחרים מצד גורמים מתאימים. Hello513 - שיחה 23:29, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
הסברתי לו כמה פעמים למה התיקונים שלי נחוצים ואף הוספתי קישור מההנחיות של ויקיפדיה עצמה, צר לי שהמשתמש בחר להמשיך בהתנהלותו ובניסיון סתימת הפיות הזה. בדף שיחתי הוא שלח לי מספר הודעות ילדותיות שאני עושה לו "סטוקינג" לדבריו. המקרה המדובר הוא בסך הכל ניפוח האמירה מעבר לכל פרופורציות. Wikiped201820 - שיחה 23:31, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
הסברת לי? לתייג עורך ויקיפדיה כ"ילד" ולפנות אליו בצורה תקיפה כמו שאתה עשית, זה לא נקרא "להסביר". אל תיתמם לנו פה. בהודעה השנייה שלי חדלתי מלהשתמש בביטויים שיפגעו בך ואפילו ציינתי זאת. ושוב, בחרת שלא להגיב. Hello513 - שיחה 23:34, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
אני הסברתי לך בתקצירי העריכות, כל ניסיון לטייח את זה הוא פשוט שקר. נ.ב. זכותי המלאה להגיב לכל ניסיון להכפישי-זה בעוד איך ענייני. Wikiped201820 - שיחה 23:40, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
הסברת לי בתקצירי העריכות? אני לא אאחל לאף אחד לקבל "הסברים" כאלו. אתה תייגת אותי כ"ילד" והתייחסת אל עריכותיי ואליי באופן תקיף ואף התחקית אחר כל צעד שלי בזמן האחרון. כפי שאמרתי, בוא לא ניתמם. כבר יצא לי להיתקל באזהרה שקיבלת על "ההסברים" שלך בתקצירי העריכות. Hello513 - שיחה 23:43, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
לא התחקתי אחרי שום דבר. העריכות האלה הם עריכות חדשות שהיו ב"Top" של הרשימה, אם היית נובר בעריכות שלי עוד קצת, היית רואה שאני מתקן ערכים חדשים. אתה נותן לעצמך יותר מידי קרדיט- אל תדאג, אני לא קם בבוקר ברצון לעקוב אחרייך.Wikiped201820 - שיחה 23:49, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
שים לב, אפילו את הדיון הזה מצאת בסופו של דבר. אם זה לא להתחקות אין אני יודע התחקות מה היא. אפילו כאשר פרסמתי ערך חדש היום, לא פסחת עליו ותוך שניות ספורות הגעת גם אליו. אין לי בעיה לתייג פה עורך נוסף שיבחן את המצב ויגיד אם אתה מתנהג כלפיי באובססיביות ומתחקה אחרי או שמא אתה לא. Hello513 - שיחה 23:57, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
אף אחד לא אובססיבי אליך, תירגע. הגעתי לכאן משום שהרשימת מעקב הציגה לי שLdorfman הסתיר את תקציר העריכה שלי. עצם זה שאתה מכפיש אותי מבלי לתייג אותי זה מראה על פחדנות וחוסר הוגנות. לילה טוב, Wikiped201820 - שיחה 00:02, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
אחזור על עצמי. שים לב פעם נוספת, "פחדנות", "נקמנות" מה עוד? אתה כנראה הוא "העורך המושלם". אני יכול "לריב" איתך עד מחר. אני לא אעשה זאת כמובן מכיוון שזה בזבוז זמן מוחלט, היות ואתה הוא "העורך המושלם" הלא כך ידידי?
בנוסף לכך, אני ארשה לעצמי לתייג פה משתמש נוסף היות ולא טרחת להגיב בנדון. אבחר לתייג את מר עומר20, אשר פותח ערכים רבים ועורך ללא הרף את ויקיפדיה העברית. האם אתה תוכל להביע את עמדתך בנושא האובססיה? Hello513 - שיחה 00:10, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
לדעתי זה בסדר שמישהו מתקן מישהו אחר כל עוד זה באמת בגבול הטעם הטוב מבלי לכנות אנשים אחרים בכינויים מתנשאים או מעליבים ומבלי לעשות תיקוני שווא שאינם נחוצים או בכוונה ללכת לעריכות של משתמש מסוים ולחפש מה לא בסדר איתו. לפי מה שהבנתי מהשיחה זה כן קרה ולכן אם זה כן קרה אז חבל --עומר20 - שיחה 00:17, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
לפי דעתי אין עוד דבר אשר צריך להוסיף לדבריך. להבא, נקווה שההתחקות אחריי תיפסק וכך גם ביטויי ה-"בכיינות", "פחדנות" וכולי שלא בדיוק מוסיפים. לילה טוב. Hello513 - שיחה 00:25, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
Ldorfman, אבקש לבדוק אם המשתמש: עומר, לא בובת קש.Wikiped201820 - שיחה 00:30, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
אבקש גם כן. כצפוי, הוא יימצא כמשתמש רגיל שאינו בובת קש. לאחר הבדיקה, אבקש את התנצלותו של Wikiped201820 על כל אשר עשה. יש גבול למה שמשתמש אחד יכול להגיד ולעשות. מכפיש את שמי, מתייג אותי ועוד מעז לבקש בדיקה לאחר שהבין כי אין לו עוד מוצא וכי טעה. ועוד אני הוא זה שאינו יודע לקבל ביקורת. Hello513 - שיחה 00:35, 24 באוקטובר 2018 (IDT)

כדי שהדף הזה לא ישמש רק אכסניה לדיון עקר בין שני כותבים, ששניהם באים כמדומני עם כוונות טובות, אנא תנו לי דקותיים מזמנכם למשהו: הביטו, מקובל כיום לחשוב שה"התקדמות" ב"היררכיה הוויקיפדית", מעבר להיותו של מישהו כותב מזדמן, עוברת בשתי תחנות: "בדוק עריכות אוטומטית" ואז, "מנטר". מה ש-Wikiped201820 כותב פה הוא שהוא בעצם מבצע ניטור של השינויים בדפי מיזם, גם ללא סמכויות "מנטר". כרגע, הוא אף לא מוגדר כ"בדוק אוטומטית". Hello513, לעומת זאת, כן מוגדר כ"בדוק". משמעות הדבר היא שמישהו מתישהו מצא אותו אמין מספיק כדי שיוכל לכתוב פה מבלי שכל עריכה שלו תדליק אוטומטית נורה המציינת שיש לבודקה. מבלי להכנס למי נתן את ההגדרה, באיזה שלב ובאיזה ותק שלו, אציין שמהתרשמותי, Hello אכן משקיע פה זמן רב ולמד לסגל לעצמו צורת כתיבה מקובלת. אין זה אומר שהוא חף מטעויות. גם אני איני מושלם, ולמעשה, ראוי לבדוק עריכות של כולם - שאינם "בדוקים אוטומטית" ואף כאלה שכן מוגדרים כך. רק מטעמי חוסר-זמן, משאבי אנוש דלים ורצון ליעילות, בחרנו לפני כמה שנים בהגדרה הזאת, והייתי אז בין התומכים במהלך (אם שאלתם את עצמכם, זה לא תמיד היה כך - מנגנון הניטור השתכלל לאורך השנים). אני יכול לציין שוב את שכתבתי קודם, כי למרות החשדנות פה, שבהחלט ניכר שיש לה בסיס, אני מבין גם את כוונתיו של Wikiped201820 כטובות. מה שכן, הבעיה הייתה בדרך בה נעשו הדברים. לפיכך, כעת אגיע למישור הפרקטי:
Wikiped201820, המשך בביצוע הניטור שלך, כפי שאתה רואה לנכון. מה שכן, אבקשך להשתדל להיות פחות פוגעני בהערותיך בדפי השיחה. בתקצירי העריכה, אנא התייחס לעצם השינוי שאתה מכניס - לא למה שאחרים עשו. אם ביטלת עריכה כלשהי למשל, התייחס לתוכן, מבלי לחוות דעה על כותב אחר, יהיה זה מי שיהיה.
Hello, המשך בפועלך החיובי, אבל קח בחשבון שגם עריכות שלך נבדקות ונסה לסגל לעצמך עור עבה מעט יותר. אני יודע שזה לא קל, אבל חשוב על ההערות על עריכות שלך כהערות לגבי התוכן ולא לגבי התנהלותך כאדם.
בסופו של דבר, יש פה רצון להגיע למכנה משותף המתאים לרבים - לכם, לי, ליתר הכותבים והעורכים - ליצור ערכים טובים יותר לצד סביבת עבודה נוחה. לעיתים יש חיכוכים, אבל החוכמה היא פחות לקחת ללב, להתקדם הלאה, להשתדל לשנות דברים בהתאם להערות אבל אם יש משהו מהותי שלדעתכם יש לשנות, לפתוח שיחה מתורבתת בנושא בדף השיחה - לא בביטולי עריכות הדדיים. מעבר לזה, יש להגיב תמיד להערות בדפי השיחה ותמיד להסביר בתקצירי העריכה מדוע בוצעה פעולה כלשהי - זה הבסיס. אם לא תכתבו תקצירים, פעולותיכם עלולות להכעיס, ואם לא תגיבו להערות בדפי השיחה, זה יכעיס עוד יותר, כי ברור שקראתם את הדברים וההתעלמות היא גם סוג של תגובה - תגובה לא חביבה. לא צריך תמיד לאהוב אחד את השני, אבל צריך לדעת לעבוד ביחד. בקיצור, יש דרך לעבוד במיזם הזה והיא לא מתאימה מייד לכל אחד. צריך בהחלט ללמוד איך לעבוד פה. זה לא קל ללא קשר לגיל. זה משהו שנדרש באופי של הבן-אדם. לי לקח זמן ללמוד זאת ואני בטוח שאם תתמידו, תגיעו גם אתם לאותו מצב. בינתיים, אשמח להמשיך לעזור ככל שאוכל. לעצות נוספות, ולתמיכה אישית (לא צוחק!), אני מזמין כל אחד מכם לפנות אלי מתי שנוח לו, מבלי להתבייש, בכל דרך הנוחה לו:050-5453913 / 04-8730596 / Liron@wikimedia.org.il / בהודעה בדף השיחה שלי . להשתמע, לירון דורפמן Ldorfmanשיחה 00:38, 24 באוקטובר 2018 (IDT)

ראשית כל, מודה אני לך על כל התיווך שאתה עושה פה. זה לא מובן מאליו. שנית כל, כנראה שדעתו של מר ויקיפד201820 לא תשתנה אם הוא דורש לבדוק בדוק עריכות אוטומטיות כאחד שמפעיל "בובת קש". אני אקווה שהאובססיה שלו כלפיי תפחת וששנינו נלך לדרכינו. שוב, מודה לך על כל העזרה. Hello513 - שיחה 00:45, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
אני ממש לא הולך לבקש סליחה ממי שבוחר להכפיש את שמי בדיונים מבלי אפילו לתייג אותי, אל תנסה להטות זאת לכיווני. זו לא אשמתי שאתה לא יודע להתמודד עם ביקורת ומתרץ זאת בהתחסדות וב"אובססיביות". Wikiped201820 - שיחה 00:50, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
מה שתגיד "העורך המושלם". אפרופו ביקורת, להזיח עם : זה פשוט מאוד. אשמח לעזור לך בנוגע לזה. לילה טוב. Hello513 - שיחה 00:59, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
Wikiped201820, אם ההערה של Hello לא הייתה ממש מובנת (היא הייתה עוקצנית-משהו ומיותרת לטעמי), אנא הבט בתקציר העריכה האחרון שלי לפני שורה זאת. בבקשה, התייחס לכך. Ldorfmanשיחה 01:02, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
אופס - ב"התייחס לכך" התכוונתי, שתיקח את הדברים לתשומת ליבך. התנסחתי לא נכון. אנא אל תתייחס לכך פה. שניכם, אנא הפסיקו את הדיון המיותר הזה ועברו לשיפור/כתיבת ערכים. כולנו בזבזנו די זמן ונראה לי שהנקודה הובנה. אנא קראו שוב את דברי ואם משהו לא ברור, פנו אלי, כמו שאומרים במדיום אחר, "בפרטי". Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 01:05, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
קראתי את דבריך ואתה צודק. מיותר להמשיך את הדיון הנ"ל. לסיכום, כפי שאמרתי, המשך לילה טוב וכמובן, מודה לך באופן אישי על כך שהייתה המתווך פה. Hello513 - שיחה 01:09, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
"מה שתגיד, העורך המושלם". ככה מדבר ילד בן 14. Wikiped201820 - שיחה 01:22, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
אנוכי עדיין מוכן לעזור לך ללמוד איך מבצעים הזחה נכונה. והפעם בשיא הרצינות ולא בכדי "לעקוץ" כפי שצוין קודם. Hello513 - שיחה 01:25, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
מה לעשות שאחת בלילה ואני אחרי יום עבודה.. אני ממש בטוח שכוונתך היא רק לעזור ולא לעקוץ. Wikiped201820 - שיחה 01:30, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
ראשית כל, הבנתי שלהמשיך ו"לדון" כמו שעשינו עד עכשיו לא יעזור (או עזר) במשהו, לכן אנוכי אומר שוב כי אשמח לעזור לך בעניין ההזחה. שנית כל, אני אאחל לשנינו שביום מן הימים נגיע לעמק השווה. עד אז, אי אפשר לדעת מה יקרה חוץ מלקוות לטוב כמובן. Hello513 - שיחה 01:38, 24 באוקטובר 2018 (IDT)

לגבי הערך אודות רון קובי[עריכת קוד מקור]

מר' דורפמן שלום, נא להעביר את הדף משתמש:Omert33/רון קובי (גרסאות קודמות | [[שיחה:משתמש:Omert33/רון קובי|שיחה]] | דפים מקשרים) לדף רון קובי (גרסאות קודמות | שיחה | דפים מקשרים) כידוע לך, היתה כבר טיוטה מוכנה עד אתמול ששמתי אליה קישור מבעוד מועד בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/נבחרי ציבור פוטנציאליים. אני רואה עריכה שלך מאתמול. בהדחפות גסה, מגיע משתמש:שעה טובה, לוקח חומרים שלי ומעלה גירסה משלו. אני לא חושב שזו התנהגות נעותה ואני מבקש לדרוס את הגירסה שלו בטיוטה שלי. --עומר טולדאנו - שיחה 09:13, 31 באוקטובר 2018 (IST)

עומר טולדאנו היקר שלום, אני מתנצל, ראיתי את הטיוטה שלך באיחור רק לאחר שכבר פתחתי את הערך עליו, אחרי הכל אנחנו כולנו במטרה לתת לציבור מאגר מידע מעודכן בכל מה שקורה מסביב, ולא בתחרות מי יפתח את הדף קודם, מה שיוחלט לעשות מבחינתי מקובל עלי,
לתשומת ליבך ישנם פרטים בטיוטה שלך לא אינצקלופדים שהייתי מציע לך לשנות אותם בטרם יחליטו מה לעשות עם זה--שעה טובה - שיחה 10:43, 31 באוקטובר 2018 (IST)
תסכים איתי, שעה טובה, שלאחר שעמלתי על הטיוטה הזו כמה זמן לפניך וגם דאגתי לקשר אותה בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/נבחרי ציבור פוטנציאליים, לראות אותך קוצר את התהילה בסופו של דבר כשהערך רשום על שמך, זה קצת מבאס. --עומר טולדאנו - שיחה 12:49, 31 באוקטובר 2018 (IST)
אני מסכים איתך, אבל תבין שזה קרה בדיעבד ממש שלא התכוונתי לחבל לך בעבודה שלך, אני פשוט הזדרזתי לפתוח את הערך מיד עם היוודע התוצאות ולא טרחתי לבדוק אם קיימת טיוטה כזו או לא, טעיתי.--שעה טובה - שיחה 13:03, 31 באוקטובר 2018 (IST)
אני מתנגד מאוד לכל גישת "חומרים שלי", "קוצר את התהילה" ו"הערך רשום על שמך". זה לא עובד כך אצלנו, לא אמור היה להיות כך מעולם ואם כמה כותבים צעירים ניסו להחדיר את המגמה הזאת של התחרותיות, זו בפירוש בעיה. ברשותכם, לאור זה, גם אם עדיין נדרשת התערבות כלשהי בשלב הזה, לאחר יומיים של היעדרות מהמקום בשל עבודה בבחירות ועניין ויקימדי מסויים, אנא פנו למישהו אחר. Ldorfmanשיחה 15:07, 1 בנובמבר 2018 (IST)

הוספת רקע "שקוף" לסמליל קבוצת "יפעת"[עריכת קוד מקור]

(מניח שקיבלת התראה על השחזור, אך אם לא, אז אכתוב כאן בכל מקרה)
שלום לירון, הרקע השקוף שהוספת ללוגו של קבוצת יפעת אינו תקין. הסרתי אותו. יש לך מושג איך לתקן אותו כמו שעשית ללוגואים של בקרת פרסום ומידע תקשורתי? יאצקין52 - שיחה 21:43, 3 בנובמבר 2018 (IST)

שלום יאצקין,
על שחזור לגרסה קודמת של קובץ דווקא לא מקבלים חיווי, אז תודה על ההודעה. מה בדיוק לא תקין בסמליל שיצרתי בו הרקע "שקוף"? Ldorfmanשיחה 00:59, 4 בנובמבר 2018 (IST)
היי לירון, בגוגל, הלוגו מופיע כך (לחץ כאן) בנוסף, הצבע הצהוב הפך בגרסה שלך לכתום. בלוגואים של מידע תקשורתי ובקרת פרסום הצבעים נשמרו אותו הדבר, ומוצגים תקין בגוגל. מקווה שהצגתי את הבעיה באופן ברור (אין לי ידע בגרפיקה Face-sad.svg), מקווה שהצלחת להבין אותי, היות ואני בעצמי מתקשה להסביר. אם לא שאל שוב. Face-smile.svg יאצקין52 - שיחה 08:21, 4 בנובמבר 2018 (IST)
מתנצל, אבל אני לא רואה הבדלים כלשהם בגוונים בין שני הסמלילים. אני גם לא רואה צבע צהוב - רק כתום. נכנסתי גם לאתר של "יפעת" וראיתי את אותם צבעים בדיוק, אלא שבקובץ בוויקיפדיה, החדות גבוהה ולכן, זה אף נראה טוב יותר מהסמליל שבראש אתר האינטרנט של החברה. כדי לפתור את הבעיה, הגם שאני חושב שבפועל אינה קיימת, הָבֵא לי קישור לסמליל ברמה גבוהה ובגודל סביר (לא משהו פצפון) ואנסה להפוך אותו לכזה בו הרקע שקוף. Ldorfmanשיחה 01:01, 5 בנובמבר 2018 (IST)
התכוונתי, כי הלוגו המקורי מופיע בכתום בהיר, והלוגו עם עם הרקע השקוף מופיע בכתום כהה. מצאתי 3 קישורים, מקווה שהם טובים. 111 222 333 בכל מקרה, איך צורך להתאמץ, היות וזה דבר שולי בסך הכל. אולי זאת בעיה במסך שמציג את הצבעים לא טוב. יאצקין52 - שיחה 06:57, 5 בנובמבר 2018 (IST)
היי שוב (וסליחה על ההיעדרות הלא-צפויה שנכפתה עלי בימים האחרונים),
משום מה, המערכת לא איפשרה לי להעלות גרסה נוספת לקובץ שהיה קיים (אולי בשל עודף גרסאות בו - לא יודע...). העליתי קובץ חדש (קבוצת יפעת.png) שיצרתי באמצעות מה שמוצג בקישור השלישי שהבאת. השניים הראשונים מטושטשים למדי, כך שלמרות שהתמונה נראית גדולה יותר בהם, עדיף היה להשתמש בגרסה השלישית. אני מקווה שכעת זה תקין יותר בעיניך. להשתמע, לירון Ldorfmanשיחה 03:13, 13 בנובמבר 2018 (IST)
יאצקין52 - שיחה 04:19, 13 בנובמבר 2018 (IST)

שאלה בעקבות ביצוע חסימה[עריכת קוד מקור]

היי, מה העניינים. אתה בטוח שהתכוונת אליו. eli - שיחה 00:47, 15 בנובמבר 2018 (IST)

בהחלט, אלי. ראה "שיחת קטגוריה:מדבבים ישראלים שעובדים בוידאופילם אינטרנשיונל". מדובר באלמוני שהוזהר אתמול, בעקבות פעילות דומה לזו מהדקות האחרונות, המשיך באותה דרך ואז נחסם. הוא חזר היום בכתובת IP חדשה ולכן נחסם מחדש. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:57, 15 בנובמבר 2018 (IST)

התחלתי לשחזר את האנונימי באמצעות סקריפט חדש של טיפול מהיר בהשחתות. אתה יכול לעשות רשימה של כל הכתובות שהוא השתמש בהם ואני אטפל בזה? בתודה מראש! התו השמיניהבה נשוחחתובנות 01:03, 15 בנובמבר 2018 (IST)

מגניב ביותר. אלה הכתובות לעת עתה, בתקווה שלא יטריח אותנו שוב:
 • 2A02:ED0:6DF0:DF00:C855:5011:7C93:765F
 • 2A02:ED0:6DF0:DF00:359C:1941:FDE:1E13
 • 2A02:ED0:6DF0:DF00:4128:7D82:8497:B992
תודה! Ldorfmanשיחה 01:06, 15 בנובמבר 2018 (IST)
אמ... אתה יכול לקשר לי לכתובות בבקשה?... התו השמיניהבה נשוחחתובנות 01:09, 15 בנובמבר 2018 (IST)
וכתובת נוספת ששכחתי: משתמש:2A02:ED0:6DF0:DF00:651A:E1D6:9CC6:9509Ldorfmanשיחה 01:14, 15 בנובמבר 2018 (IST)
בוצע בוצע לוקח לסקריפט קצת זמן, אבל זה בדרך ... התו השמיניהבה נשוחחתובנות 01:16, 15 בנובמבר 2018 (IST)
ראיתי כבר תוך כדי ניטור. רוב תודות. Ldorfmanשיחה 01:17, 15 בנובמבר 2018 (IST)
המשימה הושלמה. צריך רק מפעיל שימחק את הקטגוריות. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 01:56, 15 בנובמבר 2018 (IST)
ראה מה כתבתי בנושא בדיוק לפני חצי דקה, בדף השיחה של הדיון. Ldorfmanשיחה 02:00, 15 בנובמבר 2018 (IST)

העלאת סמלילים לשימוש בערכים[עריכת קוד מקור]

היי, הייתי רוצה להוסיף לערך שיצרתי (מונקו (כדורסל)) את הלוגו של הקבוצה. אשמח אם תסביר לי מה אני צריך לעשות כדי להעלות את הסמל של הקבוצה לויקישיתוף ללא זכויות יוצרים.

תודה, שבלול חמוץ - שיחה 23:49, 15 בנובמבר 2018 (IST)

קבל ביטול, מסתבר שאחרי הפשלה שעשיתי כשהעליתי את התמונות של נמרוד לוי וכל אלה חסמו אותי מהאתר הזה.
תודה בכל זאת, שבלול חמוץ - שיחה 00:42, 16 בנובמבר 2018 (IST)
שבלול, לוגו הוא דבר מוגן בזכויות יוצרים בעצם. אין דרך להעלות אותו לוויקישיתוף כי בוויקישיתוף מעלים רק תמונות חופשיות. לוגו מעלים לוויקיפדיה במסגרת שימוש הוגן. דגש - שיחה 00:47, 16 בנובמבר 2018 (IST)
אוקיי, ואיך אני מעלה לוגו דרך שימוש הוגן? דגש חזק שבלול חמוץ - שיחה 02:01, 16 בנובמבר 2018 (IST)
ראה כאן: עזרה:העלאת תמונה ברישיון שימוש הוגן. Dovno - שיחה 10:09, 16 בנובמבר 2018 (IST)
תודה על המענה בשעות היעדרי מכאן. שבלול, בהצלחה בהמשך. Ldorfmanשיחה 23:59, 16 בנובמבר 2018 (IST)
תודה רבה! Face-smile.svg שבלול חמוץ - שיחה 00:06, 17 בנובמבר 2018 (IST)

שיפור בערך אודות שירות בתי הסוהר[עריכת קוד מקור]

היי, תודה על התיקון של הקישור לאינסטגרם בדף של שירות בתי הסוהר Israel prison service - שיחה 11:45, 27 בנובמבר 2018 (IST)

היי, איך אפשר להוסיף קישור לערוץ היוטיוב של שב"ס עם לוגו היוטיוב כמו שעשינו עם האינסטגרם והפייסבוק בקישורים החיצוניים? Israel prison service - שיחה 11:42, 28 בנובמבר 2018 (IST)

חן חן.
בוצע בוצע - הוספתי קישור לערוץ ה-YouTube. לצערי, לא ניתן להשתמש בתבנית היעודית שקיימת אצלנו לכך, מכיוון שהערוץ של השב"ס נמצא תחת אזור "channel" ב-YouTube ולא "user", אשר נתמך על ידי התבנית. לא נורא. זה עובד טוב בערך המדובר. אם בעתיד תהיה הרחבה של התבנית, נוכל לעדכנה בערך. בינתיים, תיקנתי גם את הקישורים לאתר הרשמי ולדף הפייסבוק של השירות. לא ברור לי מדוע בהיסטוריית העריכות ראיתי ניסיונות מצידכם, ביומיים האחרונים, לשנות את הקישורים, לאחר שאלה כבר היו תקינים, אבל אנא אל תנסו לעשות שינויים מעין אלה שוב. במבחן התוצאה, זה לא הוביל לדפים הנכונים.
פנו אלי שוב אם אוכל להיות לעזר בדבר-מה נוסף. בברכה, לירון Ldorfmanשיחה 01:51, 29 בנובמבר 2018 (IST)
נעים להכיר: {{ערוץ יוטיוב}}. דגש - שיחה 02:08, 29 בנובמבר 2018 (IST)
דגש, אני מכיר, אבל זה, קצת לא נעים, לא מתאים פה. קרא את שכתבתי ארבע-חמש שורות מעל דברים אלה ממש. Ldorfmanשיחה 02:11, 29 בנובמבר 2018 (IST)
אתה הוא שמתבלבל: יש תבנית {{יוטיוב}} ויש תבנית {{ערוץ יוטיוב}}. חבל שלא בדקת היטב. דגש - שיחה 02:13, 29 בנובמבר 2018 (IST)
במקום להתווכח, נסה לשבץ את התבנית שאתה מציע וראה אם זה מצליח לך. אני ניסיתי וזה לא הצלחתי מהטעם שכתבתי לעיל. אם תצליח, באמת שיותר מאשמח ללמוד את הטכניקה שלך. אני פורש למיטה כעת. אבדוק מחר. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:15, 29 בנובמבר 2018 (IST)

שאלה לגבי שורת רווח בערך אודות יגאל בשן[עריכת קוד מקור]

החזרת בערך יגאל בשן שבירה שאני מחקתי, בגלל שקוסמטית השבירה הקיימת נראית לא טוב. אני מבין בדיעבד שהיא מכוונת. אשמח להבין למה דווקא שם נבחר השימוש בשבירה הזו ומה מטרתה :) הקסגון - שיחה 23:36, 9 בדצמבר 2018 (IST)

זו הפרדה בין החלק שלפני הקטע הקצר העוסק במשפחתו לקטע זה, המסיים את הביוגרפיה. החלק המסיים את הביוגרפיה מציג, כמקובל בביוגרפיות, את ענייני משפחתו ופטירתו. הוא אינו עוסק בנושא של הפרק בו הוא משובץ, אלא מופיע שם משום שמדובר בסוף הביוגרפיה. מהטעם שבמקרה זה זוהי שורה וחצי בלבד, אין צורך בכותרת נפרדת. לעומת זאת, שורת רווח אכן רצויה. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:10, 10 בדצמבר 2018 (IST)
הבנתי. לפי דף השיחה אני מבין גם שיש סוגיה לגבי מבנה התוכן אז עכשיו זה ברור לי עוד יותר. תודה! הקסגון - שיחה 01:57, 10 בדצמבר 2018 (IST)
Symbol thumbs upcolor.png יש את הדרך בה ערכים נכתבו באנציקלופדיות לאורך השנים, שהייתה גם האופן שהיה מקובל בוויקיפדיה העברית עד לפני כשנתיים-שלוש. בעת האחרונה ישנם, בעיקר צעירים כמדומני, המחפשים דרכים "להקל על הקוראים" ו"לחסוך להם זמן", כשלטעמי זה בא על חשבון שמירת המיזם כאנציקלופדיה רצינית. אני מקווה שהמקום ימשיך לראות עצמו כחשוב מספיק כדי לשמר את היחודיות של אנציקלופדיה על פני מקורות מידע אחרים. Ldorfmanשיחה 02:02, 10 בדצמבר 2018 (IST)

כוכב למדריך![עריכת קוד מקור]

Compass Barnstar Hires.png כוכב המדריכים
מעריך מאוד את ההשקעה בהדרכה והכוונה.

תענוג לקבל ממך הערות בונות, שנכתבות בצורה מכובדת ואדיבה. תודה רבה משה אסולין. Mosheasulin - שיחה 18:22, 27 בדצמבר 2018 (IST)

הסמקה תודה רבה. אני שמח לקבל כותבים חדשים כמוך. בהצלחה בהמשך דרכך הוויקיפדית. Ldorfmanשיחה 19:09, 27 בדצמבר 2018 (IST)

העלאת תמונות דרך טלפון סלולארי[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, האם יש דרך להעלות תמונות לויקיפדיה ישירות מהסמרטפון, או שרק דרך מחשב אפשר? ניסיתי מהפלאפון ולא מצאתי אפשרות לכך, יש שם רק אפשרות לקישור, הערת שוליים והדגשה, כל קטגוריית ה'הוספה' לא מופיעה שם. בתודה מראש יאיר דבשיחה • כ' בטבת ה'תשע"ט • 09:23, 28 בדצמבר 2018 (IST)

שלום יאיר,
אודה שמעולם לא העליתי תמונות לוויקישיתוף מתוך הסלולארי. אני תמיד מעדיף להוריד תמונות שצילמתי למחשב, לערוך ולשפר איפה שצריך, ואז לבחור את הצילומים הטובים ביותר ורק אותם להעלות. מצאתי שיש הבדל בין צפייה בתמונה בסלולארי לצפייה בה במחשב, ואני מעדיף שתמונה שאני מעלה תראה טוב בשני המסכים. מכל מקום, חיפשתי כעת אפשרות מובנית להעלאת תמונות בתוך ישומון ויקיפדיה "הרשמי", שמפותח ע"י קרן ויקימדיה, ולהפתעתי, לא מצאתי חלק זה. קודם לכן, דווקא הייתי די בטוח שיש משהו כזה. אולי אמיר אהרוני או אסף ברטוב, עובדי הקרן, יוכלו ללמדנו כי הדבר קיים ושרק פספסנו אותו. בינתיים, הדרך שכן מצאתי להעלות תמונות היא תוך מעבר מהממשק לניידים (שהיא ברירת המחדל כמדומני כאשר גולשים לאתר מדפדפן בסלולארי - מה שנקרא שם "תצוגה למכשירים ניידים") ל"תצוגת מחשבים". הקישור לכך מופיע ממש בתחתית כל דף, בצד שמאל. כשתעבור לתצוגה שדומה לזו שבמחשבים, תוכל להשתמש בתפריט העלאת הקבצים המוכר לך מצידו השמאלי של המסך.
שבת שלום ובהצלחה בהעלאת התמונות, בין אם ממחשב או מהסלולארי. Ldorfmanשיחה 16:32, 28 בדצמבר 2018 (IST)
לא כי אני עובד הקרן, אלא כי אני, כמו עוד די הרבה אנשים, פשוט עוקב אחרי כלים טכניים שאנשים מפתחים :)
יש אפליקציית אנדרואיד להעלאת תמונות לוויקישיתוף. אפשר למצוא אותה בחנות Play באמצעות חיפוש בעברית (ויקישיתוף) או באנגלית (Wikimedia Commons).
מי שמפתח אותה זה דווקא לא קרן ויקימדיה, אלא קבוצה עצמאית למדי (אם כי העבודה שלהם ממומנת בחלקה במלגה, צנועה למדי, מהקרן).
אני משתמש בה לא מעט. לא מזמן יצאה גרסה חדשה ומשופרת, אז מומלץ לנסות.
לצערי אינני מכיר שיטה להעלות באותה קלות מאייפון.
הוספתי את המידע הזה גם לדף עזרה:העלאת קובץ. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 16:51, 28 בדצמבר 2018 (IST)
שכחתי באמת לציין שמה שחיפשתי אישית, היה באייפון בלבד.
תודה, אמיר - גם על הוספת המידע לדף העזרה. גם לפני שהפכת לעובד הקרן, היית מעורה כל הזמן בענייני הפיתוחים השונים ומניסיוני, תמיד היה נעים ומשתלם להיוועץ בך. להשתמע. Ldorfmanשיחה 16:58, 28 בדצמבר 2018 (IST)
וואלה, באמת עם תצוגת המחשבים אפשר בקלות להעלות תמונות מהנייד. גם האפליקציה מאד נוחה להעלאה לויקישיתוף. תודה רבה לשניכם על העזרה. ותודה לירון שהקפדת לכתוב לי לפני שנכנסה שבת קריצה יאיר דבשיחה • כ"ב בטבת ה'תשע"ט • 20:03, 29 בדצמבר 2018 (IST)
בשמחה. העלית תמונות יפות, יאיר, גם דרך האפליקציה וגם באמצעות התצוגה למחשבים (תוכל להבחין בתיוג כל אחד מהמצבים הללו בפרטי התמונות בוויקישיתוף). חבל רק שהן פשוט נזרקו לחלל השרתים של ויקישיתוף. אם מישהו ירצה להשתמש בהן, הוא לא ימצא אותן בנקל, שכן הן אינן משובצות בקטגוריות כלשהן. התמונות שהעלית לוויקישיתוף נמצאות ברובן בקטגוריה "תמונות שיש להוסיף להן קטגוריות" (שהיא קטגוריה אוטומטית המתווספת לאחר זמן מסוים מרגע העלאתה של תמונה לשרתים, אם לא נבחרו עבורה קטגוריות). בחירת קטגוריות חשובה מאוד כדי ליצור סדר מתבקש בוויקישיתוף ועוד יותר מכך, כדי להגביר את השימוש בתמונות. ברגע שהן משויכות, ניתן להגיע אליהן דרך הקישורים לקטגוריות המופיעים בתוך ערכי ויקיפדיה וגם מתוך קטגוריות-על בוויקישיתוף.
אנא נסה למצוא קטגוריות לכל התמונות שהעלית. לאחר שאלה תשובצנה בקטגוריות כלשהן, עם הזמן, אם יהיה צורך, תמצאנה קטגוריות מתאימות יותר על ידי עורכים בוויקישיתוף, כך שאין לחשוש משיבוץ בקטגוריה ש"אינה מתאימה בדיוק". תוכל גם להיעזר ב-HotCat. להוספת הכלי למנגנון הפעולה שלך הכנס לוויקישיתוף, הקש על "ההעדפות שלי" בשורת העליונה של המסך ובחלון הנפתח עבור להגדרות ה"סקריפטים" ושם, תחת "Tools for categories", סמן את תיבת הסימון השנייה.
בנוסף, אם תוכל, הוסף לכל תמונה גם הסבר באנגלית. זה יקל על הבנת מה שמוצג בה על ידי אלה שאינם קוראי עברית ויגביר את השימוש בה. כמו תמיד, אשמח לענות על כל שאלה ולעזור ככל שאוכל. בברכת הצלחה, Ldorfmanשיחה 14:58, 30 בדצמבר 2018 (IST)
א. תודה רבה על המחמאה. האמת שאני עוד חייב לך תמונות מאז תחרות צילום אתרי המורשת, שביקשתי ממך לפתוח קטגוריה גם לאתר הר גריזים ובסוף לא הספקתי לצלם שם (אבל העליתי תמונות אחרות מאתרים אחריםFace-smile.svg).
ב. בכל אופן, האם יש אפשרות לשבץ את התמונות (שכבר העליתי) לקטגוריות המתאימות דרך האפליקציה, או שברגע שהן עלו כבר, אפשר רק דרך הממשק? (פשוט יותר נח לי דרך האפליקציה). בתודה מראש יאיר דבשיחה • כ"ב בטבת ה'תשע"ט • 15:18, 30 בדצמבר 2018 (IST)
שמחתי לקרוא שהיית בין תורמי התמונות במהלך התחרות. אמנם בחנתי את כולן, אבל במהלך כל תהליך השיפוט לא קישרנו בין שמות צלמים לתמונות עצמן, כלומר שם הצלם לא היה גלוי לנו בעת צפייה בתמונה בממשק השיפוט (כדי למנוע הטיות). לפיכך, איני יודע אלו מהתמונות נתרמו על ידך. מכל מקום, את הר גריזים תוכל לצלם במסגרת התחרות בשנה הבאה, אם היא תוסיף להתקיים. שווה להמתין קריצה.
לגבי הקטגוריות, לא ניתן לשייך לקטגוריות מתוך האפליקציה הרשמית (אם אני זוכר נכון, זה אחד הנושאים שעלו במשאל הבקשות לפיתוחים טכניים של הקרן בשנה הקרובה, אבל אני לא בטוח אם הנושא נבחר לכזה שאכן יבוצע השנה). עם זאת, אני מניח שתוכל לבצע את הפעולה מתוך "תצוגת המחשבים", אם כי דרך מחשב ממש יהיה זה הרבה יותר קל ונוח - ודאי תוך שימוש ב-HotCat‏. Ldorfmanשיחה 15:45, 30 בדצמבר 2018 (IST)
למען האמת אני לא סגור על זה שהעלתי את התמונה לתחרות, יכול להיות שבסוף העליתי אותה ישר לערך. הייתי עם אשתי בהרודיון, וצילמתי שם תמונות של קבר הורדוס ועוד, והעליתי ישר לערך. אני לא צריך תחרות כדי לדרבן את עצמי לצלם עבור ויקיפדיה (: בכל אופן, תודה רבה על העזרה.
שאלה אחרונה בענייני תמונות לעת עתה: האם מותר להעלות תמונה שהיוצר חתם בצידה את הלוגו שלו (כעין חתימת צייר בשולי הציור), כך שמבחינתו באופן זה לא אכפת לו לוותר על זכויות היוצרים, כי הוא חתום על התמונה. האם זה קביל מבחינת תקנון ויקימדיה? שוב תודה יאיר דבשיחה • כ"ג בטבת ה'תשע"ט • 13:07, 31 בדצמבר 2018 (IST)
היי, הקובץ הזה לפחות לא הועלה כחלק ממיזם "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת". אם זה היה נעשה דרך ממשק המיזם, הייתה מתווספת בפרטיו תבנית המעידה על כך, כמו גם תוספת של פרטי האתר המצולם וקיטלוג אוטומטי שלו בקטגוריה המתאימה. חבל - ההפסד שלנו... (האמת היא שהייתה חשיבות מסויימת להעלאה כחלק מהמיזם, אבל נעזוב את זה). הוספתי כעת את הקובץ לקטגוריה המתאימה בוויקישיתוף. אם היו עוד קבצים שהעלית בסמוך לאחרון, אנא השלם קטגוריות גם בהם.
לגבי שאלתך, מה שאתה מתאר הוא מה שמכונה בשפה המקצועית (בהשאלה) "סימן מים". במיזמי קרן ויקמדיה, המדיניות אוסרת, או לפחות לא מעודדת, קיומם של קבצים המכילים סימני מים. המטרה היא שבוויקישיתוף כל הקבצים יהיו שמישים לכל צורך. סימן מים בהחלט מפריע. הפרקטיקה המקובלת, אם בכל זאת התקבל קובץ כזה שדי איכותי כדי שיעשו בו שימוש באחד המיזמים, היא חיתוך של הקובץ כדי שהסימן לא יופיע על גבי התמונה בדף בו היא מוצגת. הסיבוך נוצר כאשר סימן המים הוטמע על חלק חשוב בתמונה ואז, החיתוך פוגם בה מאוד. במקרים כאלה, עדיף לפנות לצלם ולבקשו לשחרר את התמונה ללא סימן המים. אז, אם קיבלת ממנו את הקובץ, יש להעלותו כגרסה נוספת של אותו הקובץ (מתוך דף פרטי הקובץ הקיים) - לא כדאי להעלותו כקובץ נפרד שכן ממש אין צורך בכפילויות. ראוי להסביר לצלם שזהותו, לעניין מתן קרדיט, תשמר לפי הפרטים שסיפק על עצמו בעת העלאתה הקובץ (אם העלה אותו בעצמו), או שתוסיף אותם אתה לדף פרטי הקובץ, לפי המידע שמסר לך. אשמח כמובן להבהיר כל נקודה נדרשת ואם ברצונך שאעביר את המסר ישירות ואהיה בקשר עם צד שלישי, אין לי התנגדות לעשות גם את זה. ביי, Ldorfmanשיחה 03:25, 1 בינואר 2019 (IST)

הערך "הלהיים"[עריכת קוד מקור]

הערך טיוטה:הלהיים נראה כמו קצרמר לגיטימי. ביצעתי לו ויקיזציה ונראה לי שאפשר להעבירו למרחב הראשי. אנא בדוק את הערך עכשיו ואם כן - החזר אותו למרחב הערכים. – ד"ר MathKnight (שיחה) 19:31, 31 בדצמבר 2018 (IST)

אני מקבל את זה כעת, אביר יקר. ביצעתי גם אני שיפור קל ומיזגתי הערות שוליים זהות. אז, העברתי למרחב הערכים, הגדרתי את הערך כקצרמר וקישרתי לבינוויקים. בברכה לשנת 2019 שמחה ומוצלחת לכולנו, Ldorfmanשיחה 03:43, 1 בינואר 2019 (IST)

לייק לכוכב![עריכת קוד מקור]

SMirC-Barnstar.svg כוכב לייק
תודה :) Telecart - שיחה 21:57, 2 בינואר 2019 (IST)
Telecart, תודה, אבל על מה ולמה זכיתי באות ההערכה הזה מצידך? Ldorfmanשיחה 00:14, 3 בינואר 2019 (IST)
פירגנת לי ואז הסתכלתי על פועלך העשיר בויקיפדיה והתרשמתי עמוקות! --Telecart - שיחה 23:31, 3 בינואר 2019 (IST)
OK. תמיד נחמד לראות אנשים, מעבר למעגל העורכים שלנו, שמדי פעם, כשמוצאים משהו שנדרש בו שינוי, נכנסים לוויקיפדיה, מתקנים ומשפרים. הלוואי וירבו כמוך! SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! Ldorfmanשיחה 01:12, 4 בינואר 2019 (IST)

הגנה על הערך "פורטנייט" (פנייה II)[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי שנעלת הדף האם תוכל לי הרשאה לערוך הדף? רוצה לעדכן על סכנת ההתמכרות , אין כמעט התייחסות לכך בדף ראה כתבה הבאה.

[3] RonyH73 - שיחה 09:58, 5 בינואר 2019 (IST)

שלום רוני,
עוד לפני שכתבת את דבריך פה, דאג משתמש:עוד אחד להוסיף קישור למאמר בפרק הקישורים החיצוניים שבערך. מלבד זה, הערך מכיל עוד ארבעה קישורים העוסקים בהתמכרות למשחק. אני מסכים איתך שראוי להוסיף פרק על הנושא בגוף הערך, כשהוא מגובה בתימוכין, ממאמרים אלה ומאחרים, על פי הצורך. אני מקווה שאחד הכותבים בעעלי ההרשאה המתאימה, שיש להם גם עניין בנושא, יוסיפו משהו בנושא ("עוד אחד", התסכים להרים את הכפפה Vraagteken-2.svg). אני מודה שאני הגעתי לערך לא מעניין אישי, אלא רק כחלק מתהליך ניטור של המערכת ובקשות שונות לממפעילי מערכת. הערך המדובר עבר השחתות לא מעטות, גם בידי כותבים-רשומים ולאחר שני ניסיונות הגנה מאנונימיים, די לא היה מנוס מהגנה ברמה הנוכחית - בעיקר לאור כמות הצפיות בו (615 (!) בממוצע מיום כתיבתו של הערך). במצב מעין זה, כשערך מוגן ברמה שמונעת ממך כתיבה בו, אם אתה חש שיש עוד משהו להוסיף בערך, תוכל לכתוב על כך בדף השיחה של הערך ו"לתייג" בדבריך כותב, או כותבים, שפעילים מאוד באותו ערך. אני מניח שהם יוכלו לסייע.
כעת, משהו שמסקרן אותי מאוד, מהקישור שהבאת: מהו הדומיין "www-themarker-com.cdn.ampproject.org", המופיע בכתובת שציינת? Ldorfmanשיחה 01:29, 6 בינואר 2019 (IST)
רק לאחר שמירת הדברים שכתבתי ראיתי שממש בדף זה, כבר הושארה לי הודעה בעניין הערך... זה רק ממחיש את החשיבות בהגנה הזאת. Ldorfmanשיחה 01:32, 6 בינואר 2019 (IST)

העברה לטיוטה של אולטרה-קצרמר "בעבודה"[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, אבקש שלא להעביר ערך עם {{בעבודה}} לטיוטה כפי שעשית בעין מורכבת. תודה, ערן - שיחה 12:47, 5 בינואר 2019 (IST)

אני מבין את כוונתך כאן, אבל יש פה מקרה קצה של הנוהלים שלנו. ערך שנוצר במרחב הערכים כאולטרה-קצרמר הוא מצב לא תקין ודינו להמחק. כאשר מדובר בכותב-רשום, אם הניח תבנית "בעבודה", עוד ניתן לטעון שהיה וכעבור שבוע-שבועיים הוא לא הרחיב אותו, ניתן יהיה לפנות לכותב ולברר עמו את פשר העניין. כשכל מה שיש לנו הוא כתובת IP, זה הופך פעמים רבות לבעייתי לאחר פרק זמן קצר, כי לא ברור אם הכותב אכן יראה הודעה שתושאר לו. במצב כזה, אנו עלולים להשאר עם אולטרה-קצרמר במרחב הערכים. גם אם יש עליו תבנית "בעבודה", מי יעקוב אחריו בהמשך וידאוג שלא ישאר כך? יתכבד האלמוני ויכתוב את הערך בטיוטה, עד שיכיל יותר משורה בודדת ואז, יוכל להעבירו למרחב הערכים, עם או בלי תבנית "בעבודה". Ldorfmanשיחה 01:00, 6 בינואר 2019 (IST)
שלום לירון, העברת ערך שמסומן בעבודה שתי דקות אחרי שעלה, וכשרבע שעה אחרי כן היה כבר קצרמר סביר. מתוך הניסיון הזה אפשר ללמוד שאפשר היה לתת את הקרדיט לאותו כותב שהוסיף תבנית בעבודה ולתת לו כחצי שעה של חסד לפני התערבות בערך בעבודה. לחלופין אפשר היה לפנות אליו לפני העברה (ולא אחריה) ולשאול אותו לגבי כוונותיו בערך. שבוע טוב, ערן - שיחה 01:21, 6 בינואר 2019 (IST)
אוקי. אני מקבל את ההערה. להבא, אתן צ'אנס גם לאנונימיים שיצרו אולטרה-קצרמר, אם הוסיפו תבנית "בעבודה" ולא חלף זמן רב מאז שהעלו את הערך. שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 01:36, 6 בינואר 2019 (IST)

שתי נקודות קטנות – לידיעה[עריכת קוד מקור]

ממטבחונם של המומחים (וחבל שאתה ממהר למחוק פסקאות, זה מקשה עליי להגיב באופן ישיר).

 • תיוג בתקציר פעולת יומן לא נותן חיווי (בשונה מתיוג בתקציר עריכה).
 • כאשר אתה מנסה להעביר את דף א' ל־ב' ו־ב' כבר תפוס, אין צורך לגשת ל־ב' ולמחוק אותו; אפשר פשוט לגשת ישר ל־א', להעביר אותו ל־ב', וזה "ידרוס" את הדף הישן. חבל על העבודה הכפולה... — דגששיחה 19:47, 16 בינואר 2019 (IST)
OK. קיבלתי, אם כי אני חושב שהתוצאה היא זהה. Ldorfmanשיחה 20:02, 16 בינואר 2019 (IST)

מדליית זהב עבורך! ("על עבודת הנאמנה"...)[עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal.png יתותח אין עלייך אוהבים אותך פה וגאים בך על עבודת הנאמנה ארנון יוסף - שיחה 10:13, 20 בינואר 2019 (IST)
הסמקה תודה. Ldorfmanשיחה 10:14, 20 בינואר 2019 (IST)
Baklava - Turkish special, 80-ply-2.png יתותח קח בקלווה מתים עלייך פה בלימודים בזכותך יש לי בגרות ארנון יוסף - שיחה 10:14, 20 בינואר 2019 (IST)
תודה, אם כי אני מעדיף כנאפה. Ldorfmanשיחה 10:15, 20 בינואר 2019 (IST)

כוכב לתומך![עריכת קוד מקור]

Reviewer Barnstar Hires.png כוכב התומכים
תודה על הטיפים והעזרה (-: Idanmore - שיחה 00:35, 21 בינואר 2019 (IST)
בשמחה. Ldorfmanשיחה 00:37, 21 בינואר 2019 (IST)

הפרמטר "שיעור פריון" בערך "דמוגרפיה של ישראל"[עריכת קוד מקור]

היי לירון. לא ניתן לשנות תבנית מתוך ערך. שיניתי בגוף התבנית איתן - שיחה 16:15, 23 בינואר 2019 (IST)

מעולה! צודק. זה אכן עדיף כך. תודה. Ldorfmanשיחה 16:18, 23 בינואר 2019 (IST)
ראה דמוגרפיה של קטר. אם אתה מייצר קישור דרך שם הפרמטר בתבנית, כאילו יצרת פרמטר חדש לא קיים. בורה בורה - שיחה 16:59, 23 בינואר 2019 (IST)
בורה, לא בטוח שהבנתי את כוונתך פה. התבנית "דמוגרפיה של מדינה" שואבת את הנתונים מוויקינתונים. מה שאתה כותב פה זה שאם בתבנית מתווסף קישור לערך "שיעור הפריון", אז הפרמטר יופיע בערך בו מוטמעת התבנית גם אם אין נתון לגביו בוויקינתוניםVraagteken-2.svg בדקתי בערך שהבאת כדוגמה וגם בזה אודות הפריון בטורקיה (שבחרתי באופן אקראי) ולא מצאתי בעיה (כי יש מידע לגבי זה). יש אפשרות להוציא רשימה של מדינות שלגביהן נכתב ערך אודות הדמוגרפיה בהן, אולם בוויקינתונים אין שדה לגבי הפריון? Ldorfmanשיחה 18:16, 23 בינואר 2019 (IST)
מערכת ניהול הפרמטרים (היא מודלקת אצלך? כדאי!) "צועקת" שאין פרמטר "שיעור פריון" וזה נכון. יש רק פרמטר "שיעור פריון". אם לא היה בוויקינתונים כזה נתון, היינו מאבדים אותו לגמרי, כי רק פרמטרים קיימים מוצגים. ראה אחרי התיקון שלי, אין יותר הודעת שגיאה. אם אתה שם נתון מקומי מסיבה כלשהי, הוא ימשיך להציג את הנתון מוויקינתונים אם הפרמטר לא קיים. אנסה לנפק לך כזו רשימה. בורה בורה - שיחה 18:24, 23 בינואר 2019 (IST)
המבחין בוויקינתונים הוא ‏שיעור פריון כולל‏ (P4841). המבחין לא נמצא בוויקינתונים של דמוגרפיה של קטר אלא בערך הראשי קטר (מדינה). על כן מייקי עשה בזמנו כל מיני תרגילים לחלץ את הנתון מוויקינתונים לא בצורה ישירה. ראה petscan:7321989, יש 24 מדינות עם התבנית. פשוט עבור אחת אחת וראה אם הנתון קיים. חמש דקות... בורה בורה - שיחה 18:46, 23 בינואר 2019 (IST)

הוספת כרזות של סרטים (בשימוש הוגן)[עריכת קוד מקור]

דבר ראשון - ברכות על הקונצנזוס שבו זכית במפעיל נולד. שנית - בעבר עזרת לי להעביר כרזה של סרט מויקי האנגלית. אני צריך לעשות את זה שוב. אתה מוכן בבקשה להסביר לי איך בדיוק אני עושה את זה? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 06:37, 27 בינואר 2019 (IST)

שלום תו ותודה רבה על הברכות. אודה שבאמת הופתעתי מההסכמה הכללית בקרב אלה שבאו להציג את עמדתם.
לעניין כרזות הסרטים, אם אני זוכר נכון, התכוונת בדבריך פה לבקשתך מלפני מספר שבועות להוסיף כרזה בערך אודות "הבריחה מדנמורה" (אגב, אנא השלם את העבודה על הערך בקרוב, או הסר ממנו את התבנית "בעבודה"). כפי שתוכל לראות בפרטי אותה כרזה שהעליתי, כל שהייתי צריך למקם, עם העלאת הקובץ, הוא את התבנית המעידה כי מדובר בכרזה של סדרת טלוויזיה או סרט ומכאן, שזהו קובץ שעל פי חוקי מדינת ישראל (אלה החוקים התקפים בוויקיפדיה העברית, שכן רוב קוראיה הם אזרחי המדינה), מוצג במיזם שלנו בשימוש הוגן. אם היינו בגרמניה למשל, לא היינו יכולים לנקוט בפעולה הזאת, שכן בחוק הגרמני לא קיים המושג "שימוש הוגן" ומכאן, שבוויקיפדיה הגרמנית לא תמצא כלל קבצים המוצגים בה באופן זה - רק קבצים חופשיים. אם נחזור אלינו, כאשר מעלים קובץ מעין זה, חשוב להקפיד על האיכות, כדי לחסוך מעורך אחר את הצורך להחליף, במוקדם או במאוחר, את הקובץ שהעלית. לכן, לפני העלאת כרזה כלשהי, אני תמיד מחפש את הקובץ באיכות האופטימלית ומקפיד שתהיה זו הכרזה הגדולה ביותר הזמינה ברשת. אנא נהג כך גם אתה. זה בעצם כל הסיפור. אני מקווה שהסברתי את העניין באופן ברור. אם יש לך שאלה כלשהי, אל תהסס לשאול אותי כעת או בעתיד, כשתדרש להוספת כרזה כלשהי. בברכה להצלחה בהמשך הדרך, Ldorfmanשיחה 02:38, 29 בינואר 2019 (IST)
תודה! התו השמיניהבה נשוחחתובנות 03:06, 29 בינואר 2019 (IST)
בשמחה. יום נעים. Ldorfmanשיחה 11:06, 29 בינואר 2019 (IST)

בהמשך לדיון החשיבות לגבי ערך אודות יאן בוהלמן[עריכת קוד מקור]

שבת שלום, בדיון החשיבות נטען כי לא לכל דוגמן מגיע ערך, גם אם הוא מיסטר שווייץ. האם יש חשיבות לערך על אסיה יוחנני, מיס עולם החירשת 2018? ראיון איתה פורסם ב-7 ימים, ובו היא מספרת בעיקר על חייה כחירשת, ללא ציון קריירה בדוגמנות או משחק. האם יש חשיבות? דוריאן - שיחה 02:07, 2 בפברואר 2019 (IST)

שלום לך,
לא קראתי את המאמר, אולם על פניו, איני חושב שיש חשיבות אנציקלופדית לערך אודות זוכה בתחרות "מיס עולם" של קבוצה מאוד ספציפית באוכלוסייה. אם בולטת מאוד עשייתה בתחומים נוספים, יהיה מקום לערך אודותיה, בו נציין את עובדת היותה זוכת תחרות היופי כאחד הפרטים בביוגרפיה שלה. בברכת המשך סופ"ש נעים, Ldorfmanשיחה 02:19, 2 בפברואר 2019 (IST)

שאלה לעורך ותיק - פרסום ערך בוויקיפדיה האנגלית[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אולי תוכל לסייע לי בשאלה. יצרתי ערך באנגלית ונדמה לי לפי חוקי ויקיפדיה באנגלית שצריך לשלוח אותו למתנדבים והם מאשרים אותו. אשמח לדעת אם אתה יודע מה עליי לעשות כדי להוביל לפרסומו. --Yoniher - שיחה 10:53, 6 בפברואר 2019 (IST)

שלום יהונתן,
ראשית, בוויקיפדיה האנגלית אני כותב מעט, יחסית לתרומותי פה ובוויקישיתוף או ויקינתונים. לפיכך, אני מוגדר שם כ"כותב מזדמן" ולא "עורך", וגם לבטח איני בקיא בכל הכללים במיזם. מכאן, שמה שאכתוב כעת הוא על סמך ידיעה ככותב ומדריך במיזמי קרן ויקימדיה, אבל יכול מאוד להיות שיש שם נוהל שטרם נחשפתי אליו. ממה שאני יודע, הכלל דומה לזה החל אצלנו - אין שום צורך באישור מגורם כלשהו כדי להעלות ערך, כל עוד הוא הולם את המיזם וכלליו בתוכנו ובמבנהו (בשולי הדברים, מהמילה "מתנדבים" אני שואל - אתה אינך כותב בהתנדבות?). אם כתבת את הערך החדש בדף טיוטה והוא הגיע למצב בו ניתן לפרסמו, תוכל בהחלט לבצע העברה של הטיוטה למרחב הערכים (שים לב: העברה ולא העתקה-הדבקה של התוכן). היה ולאחד העורכים שם (או כותב מזדמן) תהיה הערה בקשר לחשיבות האנציקלופדית של הערך או לאופן כתיבתו, ודאי יובא הדבר לידיעתך בדף השיחה שלך שם. בכל מקרה, אאחל לך הצלחה.
דבר אחרון, "חתימה" בדפי שיחה (גם פה וגם בוויקיפדיה האנגלית) נעשית באמצעות הקלדת ארבעה סימני טילדה (~) ולא בדרך אחרת כמו זו שנקטת בה פה (אבל זה טבעי, ובהחלט נסלח, לאור זה שמהיסטוריית העריכות שלך עולה שמזמן לא כתבת בדפי שיחה)... קריצה Ldorfmanשיחה 11:16, 6 בפברואר 2019 (IST)

תודה רבה לך. העניין הוא שלא מצאתי שם את האפשרות של העברה למרחב הערכים ולכן תמהתי על כך. בנוגע ל"מתנדבים" אכן נראה שמדובר בכותבים כמוני ולא באנשים חיצוניים שנותנים שירות התנדבותי. Yoniher - שיחה

למה כוונתך במילים "כותבים כמוני ולא ...אנשים ... שנותנים שירות התנדבותי"Vraagteken-2.svg
שוב, אנא שים לב לכך שחתימה תקינה, הכוללת בתוצאה את מועד הכתיבה, מורכבת מארבע טילדות - לא יותר ולא פחות (ראה את התוצאה המתקבלת בחתימה שלי לעומת זו שלך בדבריך האחרונים, ואנא הקפד על הנושא מעתה). מעבר לזה, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Ldorfmanשיחה 12:14, 6 בפברואר 2019 (IST)

שני דברים (לגבי פנייה לכותבים חדשים)[עריכת קוד מקור]

 1. בקשר לשיחת המשתמש S1t2a3v4: תודה, בסדר, אנסה לזכור זאת להבא.
 2. בקשר לשיחת המשתמש The world's leading jaw expert: מה לעשות? הוא מוחק כל דבר שאני מנסה לכתוב לו.

בברכה,--שלום1234321שיחה • א' באדר א' ה'תשע"ט • די להתעטשות 12:18, 6 בפברואר 2019 (IST)

סליחה, אבל באמת שלא הבנתי את כוונתך. ניסיתי קצת להתחקות אחר הפעולות שלך, ולא ראיתי בעיה. אנא הבא קישורים והסבר יותר. פה זה לא טוויטר - אנו לא מגבילים את כמות התווים... Face-smile.svg Ldorfmanשיחה 12:39, 6 בפברואר 2019 (IST)
א. אני לא הוספתי קישורים כדי שהם לא יראו (מניסיון שלי ברגע ששמים קישור לדף משתמש זה כותב את זה למשתמש בהתרעות)
ב. בקשר לשיחת המשתמש S1t2a3v4: התכונתי למה שכתבת בתקציר עריכה
ג. בקשר לשיחת המשתמש The world's leading jaw expert: שמתי לו בשיחה את תבנית:ברוך הבא והוא מחק אותה וכתב שזה ספאם, וכשרשמתי לו שיציץ בויקיפדיה:קבלת פנים הוא עשה זאת שוב.
ד. אין לי טוויטר, פשוט מיהרתי--שלום1234321שיחה • א' באדר א' ה'תשע"ט • די להתעטשות 12:54, 6 בפברואר 2019 (IST)
משתמש:שלום1234321, הערה (טכנית) קטנה: קישור לדף המשתמש (מה שמכונה כאן "תיוג") אכן יוצר התראה למשתמש המוזכר; כל זה נכון לגבי קישור לדף המשתמש, אך לא לדף שיחת המשתמש. — דגש 12:57, 6 בפברואר 2019 (IST)
דגש חזק תודה--שלום1234321שיחה • א' באדר א' ה'תשע"ט • די להתעטשות 12:59, 6 בפברואר 2019 (IST)
תודה, דגש.
שלום, יש לי הרגשה שמדובר פה על מהומה רבה על לא מאומה. האמת היא שהתכוונתי לכתוב לך על כך, אבל לבסוף ויתרתי ופניתי לעניינים דחופים יותר: אנו נוהגים לברך באמצעות התבנית "{{בה}}" רק לאחר שכותבים תרמו תרומה משמעותית. אלה לא חייבות להיות עשרות עריכות, אבל כתיבה בדף המשתמש שלהם, או עריכה בודדת, אינה מצריכה את הברכה הזאת. זה הכל. אין מקום לתהייה שלך מכיוון שמראש לא היה צורך בהודעה בדף השיחה של הכותב. גם אם נחשוב שאינה מזיקה, הכותב לא ראה אותה בעין יפה וביקש למוחקה ובכל מקרה, רק החל את פעולותיו כאן. לפיכך, ראיתי לנכון לכבד את בקשתו ולתת לו הרגשה טובה בראשית דרכו - להראות שאנו מכבדים את רצונו.
לגבי טוויטר, גם אני איני פעיל שם. עם זאת, קרא בערך בנושא מה שהתכוונתי אליו, לטובת מה שמכונה "common knowledge". להשתמע. Ldorfmanשיחה 13:17, 6 בפברואר 2019 (IST)
בסדר גמור, תודה רבה--שלום1234321שיחה • א' באדר א' ה'תשע"ט • די להתעטשות 13:56, 6 בפברואר 2019 (IST)
ועוד משהו, עם הם לא קיבלו הודעת {{בה}} איך הם ידעו לכתוב --שלום1234321שיחה • א' באדר א' ה'תשע"ט • אם אני לא עונה תפסיקו להתעטש 14:35, 6 בפברואר 2019 (IST)
מניסיוננו, אנשים ידעו לכתוב גם לפני שהופיעה בדף השיחה שלהם התבנית הזאת. היא אמנם מכוונת אותם לדפי עזרה והכוונה מסויימים, אולם את העריכה הבסיסית ניתן לעשות גם מבלי לקרוא דפים אלה. Ldorfmanשיחה 23:52, 6 בפברואר 2019 (IST)
טוב, תודה.--שלום1234321שיחה • ב' באדר א' ה'תשע"ט • אם אני לא עונה תפסיקו להתעטש 10:28, 7 בפברואר 2019 (IST)

Wikipedia milestones במטא ויקי[עריכת קוד מקור]

היי. אני בטוח שדיברנו על זה פעם. או שאמרת שזה באחריותך, או ששלחתי אותי למישהו, לא זוכר. אז אשמח לשידור חוזר של התשובה. העניין הוא בבן אדם שמסוגל למלא את החלק הרלוונטי של m:Wikipedia milestones. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:35, 7 בפברואר 2019 (IST)

היי יגאל,
יש לנו את "ויקיפדיה:ציוני דרך". אני זוכר באמת שלפני מספר חודשים, אתה, או מישהו אחר, הוציא טבלה מסודרת של הערכים בכל נקודת ציון משמעותית. אז, התברר שחלק מהערכים ברשימה שבדף ציוני הדרך צריכים להשתנות... כדי לעדכן את הרשימה במטא, צריך למצוא את הטבלה הזאת. לדעתי היא בדף השיחה שלך או מי שהכין את הרשימה. אגב, באותה הזדמנות, צריך לעדכן גם את דף ההיסטוריה הפנימי שלנו שלפי המצב בו כעת, ב-2018 היה בקושי אירוע בודד... Face-sad.svg Ldorfmanשיחה 19:55, 7 בפברואר 2019 (IST)
זה ממש לא אני. לכן באתי אליך לשאול מי זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:56, 7 בפברואר 2019 (IST)
וואו. זה מכעיס אותי שלא טיפלתי בזה ברגע שנוצרה הרשימה. חיפשתי אותה כעת בדפי השיחה של DMY, בורה וערן, כמו גם בכמה דפי שיחה של דפים במרחב ויקיפדיה... לא מצאתי. אני די בטוח שאחד מהנ"ל יצר את הרשימה. כנראה שאין מנוס מליצור אותה שוב והפעם, להעתיק אותה לדף השיחה של "ויקיפדיה:ציוני דרך", כדי שנוכל לאתר בקלות בהמשך. תודה מראש לכל המסייעים וסליחה על שהזנחתי את זה ואיכשהו שכחתי, בין שלל משימות וטאבים הפתוחים דרך קבע בדפדפן (לפחות עד שהוא קורס ולא ניתן לשחזרם...). Ldorfmanשיחה 20:30, 7 בפברואר 2019 (IST)

הפעלת הגנה על הערך אודות מפלגת "חוסן לישראל"[עריכת קוד מקור]

שלום, תוכל בבקשה להגדיר כי רק משתמשים רשומים יערכו את הערך? יש כל מיני נסיונות השחתה מ ip אנונימים שרק ילכו ויתגברו לקראת הבחירות, תודה, רוני RonyH73 - שיחה 16:23, 8 בפברואר 2019 (IST)

ערב טוב רוני,
בחנתי את גרסאות הערך מראשית החודש ולא מצאתי נהירה של אנונימיים אליו לצורך השחתות. היו עריכות בודדות מכותבים לא רשומים, אולם לא הייתה שם השחתה יוצאת דופן. כולנו נמשיך לעקוב אחר הערך אודות המפלגה הזאת, כמו אחר כל הערכים הקשורים לעשייה הפוליטית, ואם נראה שיש מקום להגנה, נוכל תמיד לעשות זאת באופן מיידי. עצה קטנה: המקום להשארת פנייה כזאת, להוספת הגנה לערך בתוך פרק זמן קצר, הוא דף הבקשות ממפעילי המערכת (בחלק "בקשות הגנה"). אם תשאיר פנייה בדף שיחה, שלי או של מישהו אחר, מאוד יתכן שיעבור זמן מסויים מרגע הבעיה ועד לזמן בו יכנס אותו בעל-דף-שיחה לוויקיפדיה ויגדיר את ההגנה הנדרשת. לעומת זאת, דף הבקשות מהמפעילים נבדק באופן תמידי. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 22:59, 8 בפברואר 2019 (IST)

מדליית זהב עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal.png כל הכבוד Face-smile.svg דוריאןDGW – Talk 00:40, 12 בפברואר 2019 (IST)
הסמקה תודה, אבל על מה בדיוק זה מגיע לי, דוריאן? Ldorfmanשיחה 00:43, 12 בפברואר 2019 (IST)
חציתי הרבה נהרות עד שהגעתי לביוגרפיה במקום "ראשית חייה". דוריאןDGW – Talk 00:44, 12 בפברואר 2019 (IST)
אה. אם כך, כוונתך לעריכה האחרונה שלי בערך אודות סתיו שפיר Face-smile.svg. זו הדרך בה מופיעים ערכים באנציקלופדיה וכך בנויים רוב הערכים אצלנו. מפעם לפעם מופיע עורך כלשהו, בעיקר מהחדשים ועוד יותר, מהצעירים שביניהם, וטוען שיש לשנות את הסדר שמקדמת דנא למשהו אחר. אני נאלץ לשוב ולהסביר זאת... תודה על התמיכה. Ldorfmanשיחה 00:51, 12 בפברואר 2019 (IST)
מסכים איתך. בניגוד לטענה שהועלתה, הדיון בדף השיחה של סתיו שפיר לא היה ענייני, משום שלתומכים בכיתוב "ראשית חייה" במקום "ביוגרפיה" הייתה התנגדות לח"כ סתיו שפיר. עכשיו נעשתה מלחמת עריכה בערך כאשר תוך שמונה שעות אותו משתמש ביטל שלוש פעמים עריכה שלך. בוויקיפדיה האנגלית התוצאה היא חסימה. גם הגרסה הנטענת כגרסה יציבה איננה גרסה יציבה, משום שכתוב בה על בחירת שפיר אתמול. אין זה מקרה יחיד של דילוג בין שני סעיפים. גם בדף השיחה של יאיר לפיד הועלו אתמול טענות על כך שתייגתי עורך, אף על פי שהעורך שתייגתי אותו – התנגד לעמדה שהצעתי בדף השיחה, ואף על פי שמי שהעלה טענה זו – תייג בעצמו את אותו עורך כשפתח באותו יום דיון במזנון, ואני התבלבלתי, משום שלמי שתייג – אין "שיחה" בחתימה שלו. דוריאןDGW – Talk 10:23, 12 בפברואר 2019 (IST)
מבחינתי, כל הסיפור הזה, על כותרת בתוך הערך, הוא "Non-Issue". אין פה מקום לוויכוח. נקווה שכך אכן יהיה בהמשך. להשתמע, Ldorfmanשיחה 13:32, 12 בפברואר 2019 (IST)
ראה נא איילת שקד והעריכות שם. דוריאןDGW – Talk 16:31, 12 בפברואר 2019 (IST)

שאלה לגבי הערך אודות בת ציון קרמין[עריכת קוד מקור]

האם יהיה זה נכון להעביר את הערך באופן זמני לטיוטה שם אערוך ואוסיף -עפ"י עצתך- ממקורות שונים. ורק בסיום אעבירו שוב לבחינה במרחב הערכים. השבוע שניתן לי לביצוע, הוא זמן קצר מדי עבורי בתקופה הלחוצה בה אני נמצא.--Carmond - שיחה 00:48, 12 בפברואר 2019 (IST)

זה בהחלט רעיון טוב. אין לי התנגדות לכך. באופן שאתה מתאר, יהיה לך את כל הזמן שבעולם להביא ערך שיוכל לשכנע אותנו יותר בקלות שיש לה מקום באנציקלופדיה. תרצה שאבצע זאת כעת? Ldorfmanשיחה 00:53, 12 בפברואר 2019 (IST)
היי
הורדתי את זה ממרחב הערכים העברתי לטיוטא מקווה שזה בסדר כרגע --Carmond - שיחה 12:59, 12 בפברואר 2019 (IST)
תיקנתי את מיקום הטיוטה וכעת היא נמצאת במרחב האישי שלך, ב"משתמש:Carmond/בת ציון קרמין". מבחינתך, אין שינוי במהות, אבל מבחינתנו יש הבדל קל, שכן כעת אנו יודעים מיהו הכותב שלקח על עצמו לשפר את הערך. זו לא "טיוטה כללית". מלבד זה, הדיון בדף השיחה של הערך (במקום המתאים) אורכב, כדי לפנות מקום לדף שיחה חדש שיהיה זמין כאשר הערך המשופר יוחזר למרחב הערכים, מבלי לבלבל בין דיון החשיבות שהוקפא כעת למה שיהיה אז. בברכת הצלחה, לירון Ldorfmanשיחה 13:28, 12 בפברואר 2019 (IST)

שחזורים בערכים "התפתחות הזהות המגדרית" ו"חרטה על שינוי מין"[עריכת קוד מקור]

שלום. תוכל לנמק את השחזור הזה והזה שעשית? הכותב לא מבין את הסיבה וכמדומה שגם אני. (תזכורת:כלי השחזור נועד לטיפול בהשחתות ברורות ולא לעריכות שאין דעתך נוחה מהן) דגש — 14:32, 19 בפברואר 2019 (IST)

דגש ידידי,
שינוי מהותי בפתיח של שני ערכים, בעודם נמצאים במהלך הצבעת מחיקה, הוא עניין בעייתי מאוד. בתוספת התקציר המצביע על כך שהכותב, שאינו רשום, ומשום כך, אינו מוכר לי, אכן מבצע את השינוי הזה מסיבות אידיאולוגיות, אכן נוצר אצלי הרושם כי מדובר בהשחתה בלבד (שים לב לדבריו בתקציר העריכה של זו שביטלתי: "בעקבות המגמה המסתמנת להשארת שלושת הערכים שהצליחה להפתיע אותי, הרגשתי צורך להראות מה אם כבר אני בעד שיתפרסם כאן... כללי המיזם הזה אינם לרוחי...". האם זה נראה לך ראוי? אודה שתוך כדי הניטור, לא התעמקתי באותו רגע בכל השינויים שביצע, אבל עריכת הדברים כך שיהיו כתובים באופן התואם את השקפתו, אינה צעד נכון, ובטח לא בנקודת הזמן הזאת. זה חמור עוד יותר כשהדברים בוצעו ללא כל דיון בדף השיחה, רק כי הדברים "אינם נראים לו". פספסתי משהו? ערב טוב. Ldorfmanשיחה 22:24, 19 בפברואר 2019 (IST)
 1. אנונימי לא צריך לבקש רשות לערוך.
 2. הרחבת ערך במהלך הצבעת מחיקה היא דבר מבורך.
 3. תקציר עריכה פרובוקטיבי איננו סיבה לשחזור.
אז למה שחזרת?
נניח שהשחזור היה תקין. מה עם "אין להשתמש בשחזור כזה לעריכות שאינן השחתה ברורה. יש להשתמש בביטול ידני ולנמק את השחזור"? דגש — 22:40, 19 בפברואר 2019 (IST)
טענתי איפשהו שאנונימי צריך לבקש רשות? לא. הייתה פה הרחבה של הערך? גם לא. כן היה שינוי בעייתי. אם אתה מתעקש לדבר על העניין הפרוצדורלי, אני מקבל את זה שהקשה על "שחזור", במקום הקשה על "ביטול", היא פרוצדורה שגויה במקרה הזה, גם כשהתוצאה המתקבלת זהה. אני מתנצל על הטעות הזאת, בהנתן שאכן אין מדובר בהשחתה. באותה עת, ממה שראו עיניי, הדברים נראו כהשחתה ובטיפול בהשחתות לא תמיד נוהגים בכפפות של משי. כשהתקציר מעיד על ניסיון לבצע הטיה ברורה של הערך, הביטול, בין אם הוא נעשה בדרך של "ביטול" או בדרך של "שחזור", אמור לשדר את אותו המסר ל"משחית" (או המשחית-לכאורה). אם ירצה להחזיר את הנוסח לזה שהוא טוען שעדיף, ראוי שיפתח בדיון בדף השיחה. בכל מקרה, תודה לך על הפניית תשומת הלב לבחינה מחדש של העניין. Ldorfmanשיחה 22:29, 20 בפברואר 2019 (IST)

77.138.61.41[עריכת קוד מקור]

היי,

הנ"ל נוהג להעלות ערכים רבים שאינם מתאימים למרחב הערכים. נראה כי הפניות בדף שיחתו נופלות על אוזניים ערלות. הוא אינו משחית מובהק אך ביקשתי בעבר את חסימתו מביצוע פעולה זו. נדמה לי שהוחלט לתת לו הזדמנות נוספת. שקול זאת שוב בבקשה. לא נראה שחל שיפור--כ.אלון - שיחה 19:26, 21 בפברואר 2019 (IST)

כ.אלון, האמת היא שחשבתי על זה ממש בדקות האחרונות, עת העברתי לטיוטה את ה"ערך" האחרון שכתב. עם זאת, אני לא בטוח שיש מקום לחסום אותו ללא אזהרה מפורשת כלשהי שנשאיר לו. אין לי התנגדות שתשאיר לו אזהרה כזו כדי להתחיל בתהליך. Ldorfmanשיחה 19:29, 21 בפברואר 2019 (IST)
ביקשתי פעם אחת ונידחתי. מאז עלו "ערכים" נוספים מסוג זה שלא הועברו. לא נראה לי שלאחר מבט קצר בדף שיחתו יש עוד מקום להתלבטות. אין בכוונתי לפנות שוב. לשיקולך.--כ.אלון - שיחה 19:33, 21 בפברואר 2019 (IST)
ההודעה שלך לגבי הערך בנושא בית הספר האמריקאי הבינלאומי באבן יהודה, היחידה ממך באותו דף שיחה, לא לוותה באזהרה כלשהי. היא בהחלט יכולה הייתה להתפרש ברמת העצה או הכוונה לכותב שלא צלח במשימתו להעלות ערך. היא אף הופיעה בצמידות להודעה ממני באותו נושא, שגם שם לא הייתה אפילו כותרת המזהירה אותו פן ימשיך באותה דרך. נראה לי שלא יהיה זה הוגן כלפיו, ואף לא יראה טוב כלפי המערכת, אם אני גם אזהיר וגם, כעבור זמן מה, אחסום אותו (ולו לפרק זמן קצר, כהתראה לפני חסימה ארוכה יותר). איני יכול לשמש במקרה גבולי זה גם כשופט וגם כמוציא לפועל (שלא לומר, "תליין"). לפיכך, אם תשאיר לו הודעה המסבירה שלא נסבול כתיבת דפים נוספים שאין להם מקום במרחב הערכים, אשמח להמשיך באותו כיוון. זה פשוט לא משהו שאוכל לעשות לבד. בברכת סופ"ש נעים, Ldorfmanשיחה 12:08, 22 בפברואר 2019 (IST)

המרה לתבניות תוך שימוש בבוקמרקלטים[עריכת קוד מקור]

שלום לירון. שים לב לערך חוסן לישראל שערכת. בגרסה שיצרת, אחרי שהמרת לתבניות, הכנסת שלוש כתבות, בלי מזהה הכתבה שלהן; הדבר יצר שגיאה, ובפירוש פשוט שבר את הקישורים (ראה את התיקונים שלי בעניין). על כן, יש לי שלוש בקשות אליך:

 1. אם אתה משתמש בבוקמרקלטים וזה קורה לך הרבה, נא לעדכן את אחראי הבוקמרקלטים. אם לא – נא לשים לב.
 2. לעשות תצוגה מקדימה ולבדוק את הקישורים לפני שאתה שומר.
 3. אם לא קשה לך, הפעל בגאדג'טים את האפשרות בשם "הראה הודעות שגיאה ממערכת בדיקת הפרמטרים" שתחת הפיסקה "ניטור". זה יקפיץ לך הודעת שגיאה כשתיתקל בערך עם שגיאות מסוג זה.

תודה מראש, דגש — 20:37, 25 בפברואר 2019 (IST)

קיבלתי, דגש. בד"כ אני שב ובודק את הקישור לאחר ההמרה לתבנית. לפעמים, בשל מצוקת זמן או דברים אחרים במקביל, זה לא מסתדר. תודה ששמת לב לעניין במקרה הזה ותיקנת.
האמת היא שמוזר שדווקא קישורים ל"הארץ", אליו אנו מקשרים הרבה מאוד, הם אלה שהייתה בהם בעיה. שמוליק, חיים, אור וקיפוד, האם תוכלו לתת את דעתכם לנושא? Ldorfmanשיחה 10:27, 27 בפברואר 2019 (IST)
מי שיכול לתת תשובה מדוייקת זה כמובן שמוליק, לדעתי זה בגלל הקישור עם הפרמטרים המיותרים שהיו בקישור המקורי ממנו נוצרה התבנית. שים לב שבלעדיהם תתקבל תבנית תקינה. הערת אגב, בדיוק הפוך ממה שכתבת, על פי ההחלטה שהתקבלה, אנחנו ממעטים ככל האפשר לקשר לאתר הארץ, וכאשר קיים מקור אחר איכותי וחופשי נקשר אליו ולא לאתר הארץ • חיים 7שיחה • 14:11, 27 בפברואר 2019 (IST)
התקבלה החלטה לאחר ש"הארץ" החלו לגבות תשלום עבור גלישה בחלק מדפי האתרVraagteken-2.svg אני מודה שלא ידעתי על כך. אם תמצא את הדף בו זה מתועד, בהחלט ראוי להוסיף קישור אליו במקום בולט בדף הנחיות כלשהו. תודה לך על העדכון. Ldorfmanשיחה 16:34, 27 בפברואר 2019 (IST)
אצלי, ללא מנוי, הכתובת נגמרת במזהה. איך נראית כתובת של כתבה אצלך? שמוליק - שיחה 23:10, 27 בפברואר 2019 (IST)
שמוליק, גם אצלי זה כך (ללא מנוי). חיים, דגש, אצלכם זה אחרת? Ldorfmanשיחה 09:50, 28 בפברואר 2019 (IST)
שמוליק סידר את זהחיים 7שיחה • 21:04, 3 במרץ 2019 (IST)
תודה רבה, שמוליק. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 00:57, 8 במרץ 2019 (IST)

כוכב בשבילך! (מדריה)[עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
אני שולחת ויקי אהבה כדי שיהיה כאן קצת יותר נעים. חושבת שפעילותך חשובה, טובה ומשמעותית. מאחלת לנו עוד עורכים כמוך. דריה - שיחה 10:28, 12 במרץ 2019 (IST)
היי דריה היקרה,
הופתעתי לראות את ההודעה הזאת ממך. שאלתי את עצמי לגבי ההקשר בה נכתבה. פספסתי משהו, היה משהו שהייתי עלול להפגע ממנו, או שפשוט הבחנת בירידה בקצב העריכות שלי בימים האחרונים? אם מדובר באפשרות השלישית, זה מחמיא לי שממש שמת לב, מצאת לנכון לבדוק, כתבת לי... אם זה כך, הסיבה להפחתת התרומות שלי בימים אלה היא טכנית לחלוטין. המחשב הבייתי שלנו שבק חיים וגם טכנאי מסר שאין דרך להצילו. התנחמתי בזה שמת מבוגר יחסית. Face-smile.svg מכל מקום, עד לרכישת מחשב חדש, אני עובד באמצעות טאבלט המתחבר למקלדת, אבל זה פחות נוח. מסיבה זאת, יוצא שגם הייתי פחות פעיל בכמה ימים האחרונים. אני מבטיח לשוב לקצב העריכות/ניטור/יתר הפעילות הרגיל שלי תוך ימים ספורים. בכל מקרה, תודה על המילים החמות ואני מאחל לנו עוד עורכים, מגייסי כותבים חדשים ומדריכים כמוך! ובאופן כללי, כן ירבו אנשים טובים וחברים טובים כמוך! אם יש משהו שתעדיפי לכתוב לי מחוץ לדפי המיזם, את יודעת את כתובת המייל שלי... Ldorfmanשיחה 02:35, 15 במרץ 2019 (IST)
היי Ldorfman, הבנתי שאתה בסביבה. לפני שלשום פורסמה הודעה על כך.
הרחבתי ערך בצרפתית (צר') על מנת שלא יימחק (היה חסר מקורות לגמרי). לקחתי פסק זמן, ואחזור לשם.
שמחתי על דבריך, ותודה לך Face-smile.svg שלשום צילמתי שתי תמונות, הטקסט התהפך והפכתי חזרה. דוריאןDGW – Talk 03:06, 15 במרץ 2019 (IST)
אוי... לאחר שקראתי את אשר דריה כתבה וגיליתי שזה לא נועד רק עבורי, זה קצת מביך... מבוכה לא נורא. דריה חברה טובה ואני עדיין שמח שבחרה בי להיות בין אלה שהיא השאירה להם את ההודעה.
דוריאן, שמחתי לפגוש אותך לראשונה פנים מול פנים בסיור בבית ידיעות אחרונות ברביעי האחרון. אני מניח שהתכוונת בדבריך פה למה שאמרתי לך בסיום המפגש. דע כי באמת התכוונתי לכך ואני מקווה שנפגש באירועים נחמדים כאלה גם בעתיד. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 03:18, 15 במרץ 2019 (IST)
תודה רבה על דבריך. ראיתי שבעוד תמונות התהפך הטקסט, גם בתמונות שצולמו בעדשת מצלמה אמיתית. דוריאןDGW – Talk 03:50, 15 במרץ 2019 (IST)
אני לא בטוח שהבנתי את כוונתך. התוכל להביא כאן קישור למקרה כזה? אגב, במקרה העפתי מבט בדף המשתמש ובדף השיחה שלך ושמחתי לגלות שכשפגשתי בך לפני יומיים, פגשתי למעשה גם את "הכותב ההוא מהעבר" (משם המשתמש הקודם שלך), שגם הוא זכור לי לטוב קריצה. Ldorfmanשיחה 03:56, 15 במרץ 2019 (IST)
זו תמונה שצולמה בעדשה אמיתית, וזו תמונה שצילמתי אחרי שהפכתי אותה. כבר ראיתי תמונות הפוכות בפייסבוק, וזו פעם ראשונה שזה מתהפך אצלי. ניסיתי להוציא מהתיק מצלמה שנייה, ואני נוכח שזה לא היה עוזר. דוריאןDGW – Talk 04:17, 15 במרץ 2019 (IST)
איזה נהדרים אתם!!! כשאין מחשב אז זה ממש ממש קשה. אז נקווה שהמצב יתוקן במהרה... שולחת חיבוקים חמים!!! דריה - שיחה 10:34, 15 במרץ 2019 (IST)
דוריאן, אצלי שתי התמונות מוצגות באופן תקין. צר לי, אבל לא אוכל לעזור בזה. מה שכן, קורה שאני רואה שלאחר העלאה לוויקישיתוף, בוט עובר על תמונה כלשהי ו"הופך" אותה (מבצע פעולת "rotate"). אין לי דוגמה לזה כרגע, אבל יש בוט שעושה זאת. אולי לזה הייתה כוונתך. מכל מקום, העיקר הוא שכעת התמונה מוצגת באופן תקין. אם אצלך היא נראית הפוכה (למרות שלא ראיתי את עניין הבוט הזה באחת מהתמונות שציינת), נסה לרענן את דף התמונה, או למחוק זיכרון מטמון, ואז, היא תוצג גם אצלך באופן תקין. להשתמע, לירון (שבגלל ענייני עומס מסוים בעבודה, עדיין לא התפנה לרכוש מחשב חדש). Ldorfmanשיחה 00:25, 20 במרץ 2019 (IST)
אני שמח על שובך. לענייני מחשבים, הוזמנתי ליום עריכה ביום הבחירות. אין לי מחשב ונראה כי משום כך לא אגיע.
לעניין התמונה, הטקסט היה הפוך. הפכתי את התמונה כולה, וזה הסתדר.
על מיס עולם החירשת לא ארחיב. הצרפתים שמו שוב ושוב תבנית ולא עונים בדפי הדיון, לכן כתבתי את הערך בתאילנדית ובסינית. תאילנדית הייתה קלה יחסית, ובסינית כל מילה אפשר לכתוב במספר אופנים. סיימתי את העריכה פחות או יותר, ואין לי אופציית העברה למרחב הערכים. נראה שאבקש מהם. דוריאןDGW – Talk 01:10, 20 במרץ 2019 (IST)
Symbol thumbs upcolor.png יפה. הייתי שמח לעזור, אולם סמכויותי כמפעיל מערכת הינן בוויקיפדיה העברית בלבד, כך שלא אוכל לבצע פעולה כזאת במיזם אחר. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:21, 20 במרץ 2019 (IST)
נכנסתי לערוץ IRC והבוט הפנה אותי למישהו בטלגרם. שאלתי אותו אם הוא יכול להעביר, והתברר שאינו מפעיל אלא נרשם לא מזמן. אבדוק אצל מתניה. אם מתניה אינו יכול, אחפש מפעיל. בינתיים מי שדיברתי איתו, יערוך את זה. דוריאןDGW – Talk 11:06, 20 במרץ 2019 (IST)
בהצלחה! Ldorfmanשיחה 01:47, 23 במרץ 2019 (IST)
תודה. הערך מוכן למרחב הערכים ושמתי עליו תבנית להעברה. עוד לא העבירו. כתבתי למפעיל שנמצא באוסטרליה, וראיתי בדף שלו הודעה על ההעברה. הוא עוד לא ענה, ועכשיו שבת אחרי הצהריים באוסטרליה. ראיתי שעכשיו ביצעת מיזוג גרסאות. האם גם אני יכול לשים עותק נקי במרחב הערכים, ואחר כך המפעיל ימזג את העותק הנקי עם מה שכתבתי במרחב המשתמש שלי (עם ההיסטוריה ודף השיחה)? אינני יודע איך זה הולך אצלם, והם יכולים להעביר עוד חודש. בוויקישיתוף זה לוקח ארבעה חודשים לאשר OTRS. אני מעוניין לרשום את הערך הסיני בוויקינתונים, משום שהצרפתים רוצים למחוק את הערך בצרפתית. הם היחידים שרוצים למחוק. בשפות אחרות הערך אינו מועמד למחיקה. האם כל מפעיל בכל ויקיפדיה יכול לבצע מיזוג גרסאות של אותו ערך בין מרחב המשתמש ובין מרחב הערכים? תודה, דוריאןDGW – Talk 03:32, 23 במרץ 2019 (IST)
אני מניח שהתשובה לשאלתך היא חיובית, אבל תצטרך לשאול את מפעילי המערכת במיזם המקביל לנו. לגבי ויקינתונים, כמובן שתוכל לבצע את התוספת בעצמך. Ldorfmanשיחה 03:40, 23 במרץ 2019 (IST)
אחרי שיצרתי דף חדש במרחב הערכים, בוצע מיזוג. מי שמיזג הוא Wiki Executive Editor. תודה על הייעוץ, דוריאןDGW – Talk 06:30, 23 במרץ 2019 (IST)
לפני שעה ורבע, ניצל הערך בצרפתית ממחיקה. כתבתי על זה אצלנו בכיכר העיר. מניין הקולות הסופי היה: ארבעה בעד המחיקה, ארבעה נגד (שלושה מתוכם הצביעו רק אתמול), אחד נייטרלי, ואחד ללא זכות הצבעה (פחות מ-50 עריכות) – אני. דרמה במיטבה. הנימוק לאי-המחיקה: אין קונצנזוס. עכשיו בדף השיחה של הערך בצרפתית יש תבנית המפנה לדיון המחיקה, כנהוג גם אצלנו. דוריאןDGW – Talk 14:20, 22 באפריל 2019 (IDT)

ערך אודות "קיטו מרום"[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה, רציתי לדעת מדוע מחקת את דף זה ואיך אפשר לכתוב את ערך זה בלי שיהווה פרסומת , שיהיה דף כמו הנ"ל מרמנת_ארגון_וניהול_פרויקטים Ncar12345 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום לך,
ראשית, ודאי התבלבלת - לא מדובר פה ב"דף" (כמו במקרה של "דף פייסבוק" למשל), אלא במה שהיה אמור להיות ערך באנציקלופדיה. ה"ערך" אליו אתה מתייחס, זה שנמחק, היה דל מאוד - הוא הכיל כארבע שורות ולא כלל תימוכין כלשהם לכתוב. לפיכך, אני, ועוד קודם אלי, עורך אחר, הגענו למסקנה שאפילו מבלי להתייחס לנושא הערך, בשל התוכן, אין לזה מקום בוויקיפדיה.
מעבר לכל זה, טרם ביצעת עריכה כלשהי בשם המשתמש בו כתבת פה, ולו שיפור או תיקון קטנים. מאוד לא מומלץ להתחיל את התרומה לוויקיפדיה בכתיבת ערך חדש. לפני שמתנסים בכתיבה של ערך, רצוי ללמוד את דרך העבודה במערכת על ידי שיפור של ערכים קיימים, תיקוני שגיאות, הוספת מידע וכו'. לאחר שתצבור ניסיון, תדע מהי הדרך הנכונה לכתוב ערך חדש. זאת, לא לפני שתשקול אם אכן יש לו מקום באנציקלופדיה, שכן לא כל נושא מוגדר כבעל חשיבות אנציקלופדית. עליך להיות ער לכך שערכים שהוחלט שאינם בעלי חשיבות אנציקלופדית, נמחקים מדפי המיזם. הבאת כדוגמה ערך העוסק בחברה מוכרת, בעלת מוניטין שנרכש לאורך שנים וכלל אזכורים רבים בתקשורת. מתנצל, אבל גם כשאני מבין שיש עוד חברות בשוק שעוסקות בתחומים משיקים, לא כולן הן "מרמנת"... אישית, אין לי שום קשר למרמנת, אבל אודה שעל החברה שאת שמה ציינת בכותרת הפנייה, שמעתי לראשונה רק כשקראתי את מה שהיה ניסיון לכתיבת ערך.
בהנחה שתבחר לשוב ולנסות לכתוב לכתוב את הערך, בצע את התהליך בדף טיוטה ורק לאחר שיהיה תקין ומתאים להעברה למרחב הערכים, ניתן יהיה להעבירו. בברכה, Ldorfmanשיחה 01:21, 2 באפריל 2019 (IDT)

הערך "רב אהרן"[עריכת קוד מקור]

למה מחקת את הערך? הסיבה שהוא אולטרא קצרמר זה כי זה כל המידע שיש לנו עליו. david7031שיחה • כ"ו באדר ב' ה'תשע"ט • 09:13, 2 באפריל 2019 (IDT)

שלום דוד,
כפי שציינת, הערך המדובר היה כה קצר, שהוגדר כ"אולטרה קצרמר". ככזה, על פי המקובל אצלנו, לא היה לו מקום במרחב הערכים של האנציקלופדיה. יש אצלנו מספר אולטרה-קצרמרים שהוחרגו, אולם מדובר במקרים מאוד יוצאי דופן, שאינם דומים לזה שלפנינו. לגבי נשוא הערך, אני מניח שאם כל הידוע אודותיו מסתכם במשפט אחד, אין מדובר באישיות בעלת חשיבות אנציקלופדית. למען הסר ספק, אין בדברי אלה זלזול כלל וכלל - הוא ודאי היה חשוב לעדתו, אולם בראי ההיסטוריה, אין לו מקום באנציקלופדיה, כמו רבנים רבים אחרים שתרמו את תרומתם לקהילה, אולם זה מה שהיה מצופה מהם.
למען התיעוד והסדר, זה מה שהיה כתוב בערך המדובר:
רב אהרן היה אמורא מהדור השישי, שמופיע בשני מקומות בש"ס [1], בשניהם כמביא מקור בתשובה להתלבטותו של רבינא.
בברכת ערב טוב, Ldorfmanשיחה 23:18, 2 באפריל 2019 (IDT)
אני אישית חושב שלאמוראים יש חשיבות אנציקלופדית אוטומטית, גם אם לא ידוע עליהם הרבה. david7031שיחה • כ"ז באדר ב' ה'תשע"ט • 23:24, 2 באפריל 2019 (IDT)
אין לי די הבנה בתחום כדי לתרום לדיון רציני בנושא, מעבר למה שכבר כתבתי פה. לפיכך, אבקש לקבל את ההחלטה בנושא בפורום רחב יותר. אעדכן בעוד דקותיים. Ldorfmanשיחה 23:28, 2 באפריל 2019 (IDT)
תודה רבה. רק כדי להרחיב את הדיון, אפנה אותך לויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/רבנים, שאמנם אינו דף מדיניות רשמי, אבל יכול לתת כיוון חשיבה. david7031שיחה • כ"ז באדר ב' ה'תשע"ט • 23:30, 2 באפריל 2019 (IDT)
שחזרתי את הערך, פתחתי בדיון חשיבות בנושא וציינתי שם את שנכתב פה. הדיון ימשיך בדף השיחה של הערך. תודה ולילה טוב. Ldorfmanשיחה 23:44, 2 באפריל 2019 (IDT)

עזרה וייעוץ - בקשה לביטול שינוי שם-משתמש[עריכת קוד מקור]

איך מבטלים בקשה לשיני שם משתמש? Nachshon55שיחה • כ"ח באדר ב' ה'תשע"ט • 10:49, 4 באפריל 2019 (IDT)

כותבים את בקשת הביטול במקום בו ביקשת את השינוי. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 16:23, 4 באפריל 2019 (IDT)
זה פשוט לא נכון; אי אפשר לכתוב באותו מקום – זה לא דף שעורכים, אלא טופס בקשה. תהליך ההעברה החל, והוא יסתיים תוך חצי שעה לכל היותר (לא נראה לי שאפשר להחזיר לשם הקודם). להבא יש לפנות לדייל שידחה את הבקשה. דגש — 16:28, 4 באפריל 2019 (IDT)
אני חושב שיש מקום לכתוב דברים בטופס. בכל מקרה, אתה מוזמן להשאיר הודעה לכותב בדף השיחה שלו. התיוג שלו פה לא הצליח - קיבלתי הודעה לפיה "המשתמש אינו קיים". Ldorfmanשיחה 16:32, 4 באפריל 2019 (IDT)
תודה רבה על הייעוץ, ועל כל העבודה שלך בויקיפדיה. נחשון55שיחה • כ"ט באדר ב' ה'תשע"ט • 20:50, 4 באפריל 2019 (IDT)
בשמחה. סופ"ש נעים ובהצלחה לך בהמשך דרכך בוויקיפדיה, בכל שם-משתמש בו תציג עצמך. Ldorfmanשיחה 02:37, 5 באפריל 2019 (IDT)

סמל היישוב רכסים[עריכת קוד מקור]

מה המדיניות לגבי סמלילי עיריות ומעוצות מקומיות? ראיתי שמחקת את סמל היישוב רכסים שהוספתי ואשמח לדעת מדוע. צלם חובב - שיחה 01:34, 7 באפריל 2019 (IDT)

שלום לך,
לא מדובר בעניין של מדיניות. סמל ישוב אינו קובץ חופשי ומכאן, שאין לו מקום על שרתי ויקישיתוף, בהם נשמרים רק קבצים החופשיים לכל שימוש, כולל מסחרי. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:36, 7 באפריל 2019 (IDT)

מיזם הרחבת ערכי הליבה[עריכת קוד מקור]

שלום לירון. אני מנסה לקדם את הרעיון של "ערכי ליבה" בוויקיפדיה העברית בזמן האחרון (לפי דעתי הדבר יוכל לסייע רבות לשים את המיקוד בהרחבה ובכתיבה של הערכים החשובים יותר, ויסייע גם לקוראים להיחשף למידע בעל החשיבות הרבה ביותר בוויקיפדיה העברית). על מנת לגבש רשימה מוצלחת החלטתי להתחיל מייבוא הרשימה שגיבשו לאורך 15 השנים האחרונות בוויקיפדיה האנגלית (זו רשימה שונה מהרשימה של 10,000 ערכי הליבה של מטא-ויקי שייבאתי לאחרונה אלינו גם כן). לאחר שאסיים לייבא הכל, הייתי שמח לו קהילת עורכי הוויקיפדיה העברית תסייע להמשיך ולשפר את הרשימה כך שהיא תהיה מותאמת לוויקיפדיה העברית.

מכיוון שסייעת לי לאחרונה לשפר את הטקסט במיזם הקודם שקדמתי, אודה לך אם תוכל לסייע לשפר גם את הטקסט בדף הזה של המיזם.

כמו כן, כל משוב יתקבל בברכה Face-smile.svg WikiJunkie - שיחה 22:48, 12 באפריל 2019 (IDT)

שלום חבר יקר,
איני בטוח שלא מדובר במאמץ רב שנעשה לשווא. אני מבין את החשיבות שאתה מוצא בקיומה של רשימה כזאת, אולם כלל לא בטוח שמישהו יעשה בה שימוש, למעט אולי אם תבנה באופן שישרת את מיזמי הכתיבה במוסדות חינוך של ויקימדיה ישראל. אחרת, אני לא משוכנע שכותבים ותיקים, או חדשים, יחפשו נושאים ברשימה כזאת. מיכל, העומדת בראש העמותה, תוכל ודאי לסייע לך, אם אכן מדובר ברעיון שיכול להיות לעזר. בברכת סופ"ש נעים, Ldorfmanשיחה 02:16, 13 באפריל 2019 (IDT)
שלום WikiJunkie, אפשר לחשוב יצירתית איך לעודד כתיבת ערכים אלו. לרוב הפרויקטים שלנו במערכת החינוך אלו ערכים קשים מידי. מוזמו ליצור קשר. לירון, תודה על החיבור. לסטר - שיחה 12:18, 14 באפריל 2019 (IDT)

הגשת מועמדות לתפקיד "מפעיל מערכת"[עריכת קוד מקור]

ראיתי שביטלת את הגשת המועמדות שלי. אשמח אם תאמר לי כיצד צריך להגיש מועמדות? Yuval12345678910yuval - שיחה 15:16, 17 באפריל 2019 (IDT)

שלום יובל,
אודה שבאופן מודע ומכוון, איני פוקד את הדף "ויקיפדיה:מפעיל נולד". בהערה שהוספת שם הבחנתי במקרה, תוך כדי ניטור שגרתי של השינויים במיזם. החלטתי להסיר את הדברים, מפני שלא זו הדרך בה הדברים נעשים ורציתי למנוע פוטנציאל לאי-נעימות... התחלתי בציון עובדה זו מהטעם הפשוט שמכיוון שאיני עוקב אחר דפי הבקשות למינוי לתפקיד "מפעיל מערכת", איני יודע אם היה תקדים למינוי לתפקיד זה טרם הגדרתו של אותו עורך כ"מנטר", או לפחות כ"בדוק עריכות אוטומטית". אני חושב שבכל מקרה, ראוי להתקדם שלב אחר שלב. כך או כך, נוהל הצעת המועמדות מתואר בראש הדף "ויקיפדיה:מפעיל נולד" וב"ויקיפדיה:מפעיל מערכת". בברכת הצלחה בהמשך דרכך בוויקיפדיה, לירון Ldorfmanשיחה 02:38, 18 באפריל 2019 (IDT)

אי-אזכור תפקידי אורח בערכים אודות שחקני קולנוע וטלוויזיה[עריכת קוד מקור]

הקשבתי לך וזאת התוצאה. אלה עלי אדמות - שיחה 01:54, 25 באפריל 2019 (IDT)

אני לא מבין את הטרוניה. אם משהו אינו נראה לך, עמדי על שלך. במקרה הנוכחי, הסבירי את העניין. זה הכל. לא צריך להיעלב מביטולי עריכות. Ldorfmanשיחה 01:57, 25 באפריל 2019 (IDT)
ניסיתי, לא קיבלתי הסבר. אלה עלי אדמות - שיחה 01:59, 25 באפריל 2019 (IDT)
דווקא קיבלת מענה, גם אם חלקי. שוב - לא צריך להיעלב והערות ציניות לא תורמות לדיון. קורה שעורכים עסוקים בתקופות מסויימות. אם יורשה לי, מההיכרות הקצרה שיש לי איתך, קיבלתי את הרושם שאת נוטה להפגע מפעולות שלא הייתה בהן כוונה לפגוע בך. אני מייחס את זה לזמן הקצר שבו את במיזם ומקווה שככל שתשארי עמנו, תתחשלי במידה מסויימת. אני מקבל את זה שלא תמיד יש זמן להשאיר הסברים ארוכים ואף אני נהגתי כך בעריכה מסויימת ששאלת אותי לגביה לפני מספר ימים. לעיתים, ובמיוחד בשעות הלילה, יש לחץ מסויים על המנטרים ומפעילי המערכת. צריך להבין שזה סביר לדרוש הסבר בתקציר העריכה ואם לא הושאר כזה, זה לא בסדר, אבל מעבר לזה, אין לצפות לדיון מעמיק על כל עריכה. אם מדובר בעניין מהותי, תוכלי לפתוח דיון בנושא בדף השיחה של הערך. הזמיני לדיון את העורך שביטל את עריכתך (באמצעות תיוג שלו). אם לא תתקבל ממנו תשובה מספקת שם תוך פרק זמן סביר, יהיה זה תקין להשיב את הדברים לערך ולהמתין לבאות. אולי תקבלי אז חוות דעת של אדם נוסף ומשם הדברים יתגלגלו בקצב שלהם. שוב - אנא קחי בחשבון שלאור ריבוי הערכים והכותבים, מלאכת הפיקוח על התכנים נעשית מורכבת יותר ויותר (זה באמת נעשה קשה יותר משנה לשנה) ולעיתים נושא שקרוב לליבך אינו כזה אצל הכותב עמו תנהלי דיון. זה סביר בהחלט. אם הנושא חשוב לך, עלייך ה"חובה" לדאוג לו ואני מניח שלבסוף, תגיעי לתוצאות טובות. אני אחזיק לך אצבעות ומקווה שתהיי מרוצה יותר מתוצרי עריכותייך מעתה והלאה. בברכת הצלחה, לירון Ldorfmanשיחה 02:17, 25 באפריל 2019 (IDT)
מרחב הערכים שעובר ביטולי תרומות מועילות כל יום לא מתחשל מהשחזורים המיותרים. אם העורך לא מסביר את עצמו לאחר פנייה בדף השיחה שלו, הוא לא יסביר את עצמו בדף השיחה של הערך. הודית קודם על העריכה הראשונה שבה יישמתי את מה שכתבת, אז חשבתי שכדאי שתראה מה קרה בפעם השנייה, זה הכל. אלה עלי אדמות - שיחה 02:25, 25 באפריל 2019 (IDT)
אני לא נוהג לעקוב אחר עריכות של כותבים אחרים ולא מתחקה גם אחר הפעולות של החדשים מביניהם. פשוט אין לי פנאי לכך. מרחב הערכים אכן לא יכול להתחשל, אבל אנשים יכולים לכך כמדומני. מעבר לזה, אני מאמין שאנשים מצליחים להשתפר ובכל מקרה, יש הבדל ברור בין הודעה בדף שיחה של כותב לכזו המושארת בדף השיחה של הערך: בדף השיחה של הכותב יראה את ההודעה הכותב עצמו ומישהו שיזדמן לדף, תוך כדי ניטור או במקרה. לעומת זאת, הודעה בדף השיחה של הערך תשאר גלויה לנצח לכל המתעניין בנושא הערך. זהו המקום הפומבי הלגיטימי לציין שלא שבעת נחת מעריכה כלשהי. שימי לב רק לכך שההודעה שם צריכה להיות עניינית ולא פוגענית בשום אופן. אם הכותב שאינך מסכימה עמו לא יגיב לדברייך, בהנחה שהוא אכן עודכן בנושא באמצעות תיוג תקין מצידך, תהיה זו בעיה שלו - לא שלך. Ldorfmanשיחה 02:58, 25 באפריל 2019 (IDT)
אני לא מאמינה שתהיה היענות לדיון בדף שיחה נידח, אך אנסה. אם המבטל לא יסביר את עצמו, אפשר להחזיר את העריכות שבוטלו? אין לי עניין בקרב עריכה ויקיפדי מטופש. אלה עלי אדמות - שיחה 03:07, 25 באפריל 2019 (IDT)
ראיתי כעת את ההודעה שהשארת בדף השיחה. בהודעה מהסוג הזה ראוי להסביר באופן כללי מהם הפרטים שהוסרו, כדי לחסוך זמן לקורא ההודעה ולמקדו בעניין המדובר. מהמשפט "עורכים, הנכם מוזמנים חגיגית לעבור על הגרסאות הקודמות ולחוות את דעתכם הכנה", או מנוסח דומה, לא נראה לי שתצמח תועלת. אני לא חושב שרבים ימצאו זמן לבחון גרסאות קודמות לאחר בקשה כזאת. לעומת זאת, אם תצייני מהי הסוגייה, יש סיכוי רב יותר לדיון פורה. מעבר לזה, תמיד זמין לרשותך לוח המודעות הוויקיפדי. יש יותר מכמה שפוקדים אותו. Ldorfmanשיחה 03:26, 25 באפריל 2019 (IDT)
אם הוא היה מבטל שינוי אחד היה קל למקד את הדיון; הוא ביטל 5 עריכות. אולי אם הוא יגיב ויסביר, יהיה אפשר להתדיין על הנקודות המסוימות שיועלו. בינתיים לא ענית על השאלה שלי. אלה עלי אדמות - שיחה 03:35, 25 באפריל 2019 (IDT)
התשובה חיובית. כפי שציינתי קודם, אם לא תתקבל ממנו תשובה מספקת שם תוך פרק זמן סביר, יהיה זה תקין להשיב את הדברים לערך ולהמתין לבאות. Ldorfmanשיחה 04:12, 25 באפריל 2019 (IDT)

לגבי עריכה בערך "חטיפה לאור יום"[עריכת קוד מקור]

אנא הסבר את ההערה שלך: זו ויקיפדיה העברית! העתקה מוויקיפדיה האנגלית אינה מתאימה --נדב - שיחה 03:12, 1 במאי 2019 (IDT)

נדב, ההסבר פשוט מאוד: מכותב ערך חדש מצופה להכיר את המקורות עליהם הוא מסתמך ושאליהם הוא מפנה. הדבר נכון גם אם חלק גדול מהעבודה על הערך החדש מבוסס על תרגום של ערך מוויקיפדיה אחרת. העתקת רשימת מקורות מתוך הערך בוויקיפדיה האנגלית פשוט אינה מקובלת ולפיכך, דין הרשימה להמחק. Ldorfmanשיחה 13:50, 1 במאי 2019 (IDT)
Ldorfman, כנראה עדיין לא ראית את הפנייה המאופקת שלי לדלפק ייעוץ. הדף שהעליתי הוא כולו עבודה שלי. לא העתקתי דבר מהערך האנגלי, ואתה מוזמן להשוות. ממילא אני לא יודע על איזו "רשימת מקורות" אתה מדבר, ועל סמך מה אתה טוען שאני לא מכיר את המקורות שהוספתי (???) מאחר שמצאתי אותם בעצמי ולא העתקתי שום רשימה, היה סמוך ובטוח שקראתי כל אחד אחד, וסיננתי אותם (למעשה, יש כמה מקורות שהחלטתי שאין להם ערך מוסף). הדברים היחידים שהיו מול עיניי היו הסרט שצפיתי בו כמה פעמים תוך כדי כתיבת הערך, והמקורות שמצאתי. כל הקישורים שהעליתי היו תוצאה של עבודת נבירה שלי. יתרה מכך, אם הייתי מעתיק מוויקיפדיה אחרת, הייתי מציין זאת בדף. ההאשמה שלך משוללת כל יסוד ומזלזלת, ובאמת לא צריך "להסביר" לי מה מצופה מכותב ערך חדש. ועדיין, אני מאופק. בגלל התנהלות כזו חדשות לבקרים, אני עם רגל וחצי מחוץ לוויקיפדיה.--נדב - שיחה 14:09, 1 במאי 2019 (IDT)
וכמובן, הדף שכתבתי כלל לא מתבסס על תרגום הערך האנגלי!--נדב - שיחה 14:11, 1 במאי 2019 (IDT)
אם כך, אנא קבל את התנצלותי על ההבנה המוטעית שלי את המצב במקרה הנוכחי. כתיבת הדברים, באופן בה נקטתי, מבוססת על ניסיון הנשען על פעילות מול כותבים לאורך תקופה ארוכה. אני מודה שלצערי איני מכיר מספיק את פועלך בוויקיפדיה, או לפחות לא יכול לייחס דפוסי פעולה מסויימים אליך. כך או כך, הצורה בה הרשימה שהוסרה הופיעה, אינה מקובלת בוויקיפדיה העברית. אם יש לדעתך צורך ברשימה כזו של הפניות, אנא כתוב אותה באופן המקובל אצלנו ולא בזה הנהוג בוויקיפדיה האנגלית. בברכת הצלחה, Ldorfmanשיחה 14:24, 1 במאי 2019 (IDT)
Ldorfman, זו בדיוק הטענה שלי: שלא בדקת לגופו של עניין. אני מודע לערכים כושלים המבוססים על תרגום לקוי ושטחי, ובמקרים בודדים אף תרמתי לשיפורם. אם תבדוק ערכים שיצרתי ושדרגתי, תיווכח לדעת שאני עובד על איכות ולא על כמות. עכשיו, במטותא, מהו "האופן המקובל", בהנחה שאתה לא מתכוון להוספת פסקת התייחסות מפורטת לסיפור האמיתי? יתרה מכך, אני סבור שמאחר שלא הפרתי נוהל מפורש של ויקיפדיה, מן הראוי להחזיר את המצב לקדמותו עד שיהיה עיצוב אחר לפסקה הזו. דרך אגב, יש לי גם פסיקות של בתי משפט לגבי הערעורים שלו, אבל סברתי שזה לא המקום. חוץ מזה, אח שלה היה מכונאי מטוסים בחיל האוויר ונפטר חודשים ספורים אחרי יציאת הסרט, בגיל 28. ללמדך כמה עמוק ורחוק חפרתי.--נדב - שיחה 14:45, 1 במאי 2019 (IDT)
כנראה שלא הבנת את כוונתי וברור לי שחלק מהעניין הוא עירוב של עודף אמוציות בנושא (גם כשבבסיס הדברים, התרגשות מנושא הכתיבה היא בהחלט עניין חיובי). הבעיה כעת אינה בתוכן, אלא באופן הצגתו. אם התוכן יהיה כתוב כראוי וכמוקבל בוויקיפדיה העברית, לאור ההבהרה שלך כי קראת את הדברים, יהיה לו מקום. Ldorfmanשיחה 15:42, 1 במאי 2019 (IDT)
Ldorfman אם כך, אני חוזר ושואל: מה "ראוי ומקובל" לשיטתך? לדעתי, לא יהיה נכון להכניס את זה תחת קישורים חיצוניים, משום שבדפי סרטים, לשיטתי, פסקת קישורים חיצוניים מיועדת לסרט בלבד, ולא להרחבות מסביב (הרוב ממילא לא פותחים קישורים אלה). זו הסיבה שבחרתי ליצור "לקריאה נוספת", גם כדי להדגיש שקריאת המקורות יכולה לעניין את המתעניינים, ורלוונטית להבנת הסרט. כי בניגוד לעורכים אחרים, אני משקיע מחשבה גם בסוגיית מיקום התכנים בדף. כרגע אני חושב שיהיה נכון לבטל את העריכה שלך כדי לא לאבד תוכן. ובכן, מה ראוי ומקובל שאני לא מבין?--נדב - שיחה 15:54, 1 במאי 2019 (IDT)
הינך מוזמן להוסיף קישורים רלוונטיים למקורות אחרים ברשת תחת פרק הקישורים החיצוניים. לפי המקובל בוויקיפדיה העברית, ללא יוצא מן הכלל, הפרק "לקריאה נוספת" נועד להפנייה למקורות שאינם מקוונים. Ldorfmanשיחה 15:57, 1 במאי 2019 (IDT)
Ldorfman, לידיעתך, נראה שכבר אי אפשר לשחזר את העריכה כי היו עריכות מאוחרות יותר. אתה יודע אם יש דרך לשחזר או שאני צריך לעשות הכל מחדש?--נדב - שיחה 16:54, 1 במאי 2019 (IDT)
ממש לא צריך "לעשות הכל מחדש". המידע נשמר בגרסאות הקודמות של הערך. עם זאת, אנא אל תשיב את המידע בצורה בה הופיע. אם ברצונך שישולב בערך, אנא דאג לערוך אותו לפורמט המקובלת בוויקיפדיה העברית. Ldorfmanשיחה 23:19, 1 במאי 2019 (IDT)
רק כעת, לאחר שכתבתי את השורה לעיל, ראיתי שכבר הוספת את המידע בערך. אנא תקן את הפורמט. אין בעיה להשאר באנגלית, אבל סדר הדברים בשורה חייב להשתנות. אם זה לא היה ברור, הצורה המקובלת, והנדרשת תמיד, היא זו: שם המחבר, שם המאמר (כולל קישור), המקור, תאריך (כמובן, ללא ההטיה של האותיות). תודה מראש. Ldorfmanשיחה 23:25, 1 במאי 2019 (IDT)
נדב, ראיתי את התיקון. תודה לך. Ldorfmanשיחה 00:49, 2 במאי 2019 (IDT)

הסרת המילה "ראו" לפני הקישור למקור בהערות שוליים[עריכת קוד מקור]

אני לא מבין מדוע מחקת את "ראו" מהערות השוליים של חרסה. זה דבר בסיסי בכל כתיבה אקדמית ומבדיל בין ציטוט למראה מקום. אנה שחזר את זה בבקשה.Talmor Yair - שיחה 07:15, 2 במאי 2019 (IDT)

שלום יאיר,
ההסבר פשוט. עלינו לשמור על אחידות בצורת הערכים וה"ראו" הזה פשוט לא חלק מהנוסח המקובל אצלנו. ההשוואה לכתיבה אקדמית אינה במקום כלל, שכן את ההפניה למקורות איננו כותבים לפי הנוסח המקובל בכתיבה אקדמית. באותו אופן, בהערת השוליים, אנו פשוט מפנים למקור. כך מקובל ברוב הערכים ובאלה שזה לא כך, זה יתוקן במוקדם או במאוחר. Ldorfmanשיחה 11:25, 2 במאי 2019 (IDT)
אני לא יודע ממתי זו "מדניות" וממתי החלו אותה. בכל מקרה זה לא מופיע בויקיפדיה:הערות שוליים, כך שכרגע זו ההדעה הפרטית שלך. וברמה העקרונית אין סיבה להשריש נורמת כתיבה קלוקלת פה.Talmor Yair - שיחה 14:44, 2 במאי 2019 (IDT)
אתה ודאי יודע שאיננו טובים מאוד בתיעוד הנחיות לכותבים וגם אם זה מצער, זה בהחלט אפשרי שהדברים לא כתובים בדף המדיניות הרשמי בנושא. עם זאת, זו ממש לא ההעדפה האישית שלי. ראה את האופן בו הדברים מופיעים ברוב הערכים. Ldorfmanשיחה 15:12, 2 במאי 2019 (IDT)

כוכב בשבילך! (מיניב בר)[עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
תודה רבה Yaniv Bar - שיחה 11:22, 2 במאי 2019 (IDT)
תודה, יניב, אבל על מה ולמה זה מגיע לי היום? Ldorfmanשיחה 11:25, 2 במאי 2019 (IDT)
שלום רב, אני מעריך את תרומתך לויקיפדיה, יחד עם זאת לא מבין מדוע אתה מסיר בפעם השניה ערך שהשקעתי בכתיבתו זמן רב ולאחר שקיבלתי את הביקורת ותיקנתי לפי הכללים, אם יש לך הערות לתיקון אשמח ללמוד ולתקן,אבל בבקשה תכבד את כלל הכותבים,אני ממש לא יודע מה עלי לשפר בערך ולכן ההפסד הוא בכך שלא יהיה ערך בנושא,או שאולי עדיף שלא תמחק בלי הסבר מה בדיוק צריך לתקן ואשמח להבין מה דעתך? Yaniv Bar - שיחה 12:09, 2 במאי 2019 (IDT)
כדי לכלול את הערך-לעתיד במרחב הערכים של האנציקלופדיה, נדרשת התאמה שלו למבנה המקובל של הערכים. עוד במהלך הלילה השארתי לך הודעה בנושא בדף השיחה שלך, אולם טרם התקבלה שם תגובה כלשהי. אנא התייחס לדברים שם. Ldorfmanשיחה 12:21, 2 במאי 2019 (IDT)

ההפניה "ר״מ" ושימוש ב"גרשיים עבריים" במקום במרכאות[עריכת קוד מקור]

למה מחקת את ההפניה שיצרתי? • המטריקס - שיחה 01:53, 8 במאי 2019 (IDT)

הפנייה תוך שימוש בגרשיים מהסוג שאינו מקובל אצלנו, אינה נחוצה ולא למקובלת. Ldorfmanשיחה 01:55, 8 במאי 2019 (IDT)
1. ראה מרכאות וגרשיים
2. ומה תאמר על חז״ל אדמו״ר צה״ל ועוד ועוד.. (אלה דפי הפנייה)
3. מה מפריע לך דף ההפניה שיצרתי? האם אתה משלם על בסיס הנתונים של ויקיפדיה? על זה נאמר ״אם לא יועיל לא יזיק״
4. אחרי שתקרא את הקישורים שצרפתי למעלה החזר בבקשה את הדף שמחקת תודה המטריקס - שיחה 02:09, 8 במאי 2019 (IDT)
יש אצלנו כללים ומטרתם ליצור אחידות. זה הכל. דינן של הפניות לא מקובלות - להמחק, במוקדם או במאוחר. Ldorfmanשיחה 02:12, 8 במאי 2019 (IDT)
המטרה ליצור אחידות מובנת ונכונה, אבל יש לה משמעות היא לא מנטרה חלולה וכאן היא לא נכונה כמו שהסברתי. דפי הפניה ממילא לא חשופים לקוראים אז על מה העקשנות שלך? אתה נלחם בדבר שאין לו שום משמעות. בבקשה תענה לעניין ולא עם סיסמאות. 2. כפי שכתבתי המציאות מוכיחה שאתה טועה יש הרבה דפי הפנייה כאלה שכבר קיימים וויקיפדים אחרים עשו אותם ואף אחד לא מחק ולכן אין לך זכות לכפות את דעתך • המטריקס - שיחה 02:18, 8 במאי 2019 (IDT)
אין "הרבה דפי הפניה כאלה", ואם יש, ברגע שלא יהיה בהם צורך (כלומר, כשכל ההפניות תתוקנה), הם ימחקו. אני לא כותב פה סיסמאות חלולות. לו כל אחד יכתוב בכל צורה הנראית לו, לא תהיה אחידות באנציקלופדיה וקרנה ירד. זה בדיוק הרעיון מאחורי בוט ההחלפות. כפי שציינתי באולם הדיונים של הבוט, אני תומך בהחלפה אוטומטית של הגרשיים מהצורה הלא מקובלת לזו ה"רגילה" אצלנו. החלפה כזו תייתר כמובן את ההפניות המדוברות פה. Ldorfmanשיחה 02:30, 8 במאי 2019 (IDT)
לפי מה שאני מבין שם, מש:קיפודנחש מתנגד להחלפה והיא לא הולכת לקרות. אני מקווה שתצליח לשכנע ויקיפדים אחרים שמבינים בבוטים המטריקס - שיחה 07:03, 8 במאי 2019 (IDT)

זו הצגה לא לגמרי הוגנת של הדברים, כאילו הג'ינג'ית עם המפתחות קובעת כאן דברים כי ככה בא לה. מי שמציע החלפה אוטומטית של גרש וגרשיים עבריים במירכאות, שימצא בבקשה את כל המקומות בהם מופיעים גרשים כאלו בוויקיפדיה, ואז נדבר. מצד שני, ההתנגדות להפניות אינה במקומה, והנימוקים לא משכנעים. כמובן שאין להשתמש בהן כקישורים מתוך ויקיפדיה, ודי קל לבקש מאחד ממפעילי הבוטים להפוך קישורים כאלה לקישורים לערך עצמו (אחרי הכל מדובר ברשימה סופית לא מאד גדולה). התועלת בהפניות הללו היא לטובת הקוראים, שמשתמשים במכשיר בו במקלדת העברית הוחלפו המירכות בגרשים, ובמילים אחרות, כל המכשירים תוצרת אפל עם גרסת תוכנה חדשה מספיק. לטובת קוראים אלו יש טעם בהפניות עם גרשים עבריים - בדרך כלל כפולים, אבל אולי גם יחידים צריך פה ושם (למשל בשמות עם צ', ג' או ז'). אם לירון מתעקש אפשר לפתוח דיון במזנון, אבל לדעתי השכל הישר צריך להספיק (לא ידוע לי אם מערכת החיפוש בוויקיפדיה מוכנה לקבל גרש כתחליף למירכה. אם כן, עלי להודות שזה מחליש משהו את הנימוק שהעליתי. מישהו יודע? זה לא טריביאלי לבדוק...) קיפודנחש 07:59, 8 במאי 2019 (IDT)

בענין ההפניות אני מסכים עם כל מילה שכתבת. בענין הבוט לא כל כך הבנתי את הבעיה .. אוקיי, יש אין ספור מרכאות וגרשיים בויקיפדיה, אבל ממה אתה חושש אם בוט יחליף את כל הגרשיים למרכאות? אני חושב שהמקומות שבהם יש הכרח שישאר גרשיים ולא מרכאות הם בודדים (כמו למשל הערך גרשיים), ואפשר להגדיר אותם כחריגים שהבוט לא ייגע בהם (לא מבין בבוטים אבל מאמין שאפר להגדיר את זה..). מה אתה אומר? • המטריקס - שיחה 09:36, 8 במאי 2019 (IDT)
כל העניין עם הג׳ינג׳ית ממש לא התכוונתי למה שכתבת אז אין לך מה להיפגע 🤗 • המטריקס - שיחה 09:38, 8 במאי 2019 (IDT)
קיפוד, כאשר מבצעים חיפוש מתוך האפליקציה של הקרן באייפון, אין שום בעיה. אז, ה"גרשיים העבריים" מתורגמים למרכאות באופן אוטומטי (אני מקווה שלא טעיתי במינוח פה - אם כן, אשמח אם תתקן אותי, אבל מכל מקום, הנקודה נראית לי מובנת: הבעיה אינה בעת חיפוש, אלא בעת כתיבה בוויקיפדיה). אני חושב שאותו הדבר מתקיים כאשר קוראים/כותבים בוויקיפדיה מתוך דפדפן באייפון.
הדיון בנושא הזה מתקיים גם פה וגם במקום החשוב יותר, אולם הדיונים של בוט ההחלפות. בואו נמשיך אותו שם, כדי שנוכל לאתרו בקלות בעתיד, היה ויהיה צורך. תודה. Ldorfmanשיחה 11:59, 8 במאי 2019 (IDT)
לא מדובר על האפליקציה של הקרן, אלא על הממשק הנייד הרגיל. לפני זמן מה הלוגיקה של החיפוש שונתה, כך שהחיפוש מרשה טעות הקלדה אחת או שתיים, וצריך לחפור קצת כדי לוודא שהחיפוש אכן מקבל מירכה וגרש כשווים, ולא כתקלדה עליה החיפוש מוכן לסלוח. בכולופן כדאי להעלות זאת במקום יותר ציבורי - זו לא צריכה להיות החלטה שלך או שלי, והשינוי במערכות ההפעלה של אפל זה משהו שיכול להצדיק שינוי בוויקיפדיה בנקודה הזו. זו כמו השאלה לגבי "הפניות מכתיב שגוי" כשלא מדובר על באמת "שגוי", אלא "שונה מהכתיב הנהוג בוויקיפדיה". קיפודנחש 15:24, 8 במאי 2019 (IDT)
אוקי. אני הייתי מודע לבעיה רק בכתיבה (לא בחיפוש) בעת עריכה מתוך האפליקציה של הקרן. Ldorfmanשיחה 16:22, 8 במאי 2019 (IDT)
סליחה על התגובה המאוחרת - הדף הזה לא ברשימת המעקב שלי, ואם רוצים "לזמן" אותי צריך לתייג (שים לב שיש לקשר לדף המשתמשת ולא לדף השיחה). משתמש:המטריקס כתב: "אוקיי, יש אין ספור מרכאות וגרשיים בויקיפדיה, אבל ממה אתה חושש אם בוט יחליף את כל הגרשיים למרכאות? אני חושב שהמקומות שבהם יש הכרח שישאר גרשיים ולא מרכאות הם בודדים (כמו למשל הערך גרשיים), ואפשר להגדיר אותם כחריגים שהבוט לא ייגע בהם". אולי אתה צודק באומרך ש"המקומות שבהם יש הכרח שישאר גרשיים ולא מרכאות הם בודדים", ואולי לא. מה שאמרתי, זה שמי שמבקש את ההחלפה, חובת ההוכחה עליו: כרגע מופיעים גרשיים באלפי מקומות בוויקיפדיה (ניסיתי לספור, והחיפוש שבק חיים אחרי כמה אלפים, כך שתאורטית אולי יש יותר, ועליהם יש להוסיף את המופעים של גרש), וגם אם ב-95% מהם ההחלפה טובה, זה עדיין משאיר כמה עשרות דפים עליהם צריך "להגן" מפני החלפה מזיקה. אם אתה (או כל אחד אחר, למעשה) מתנדב לעבור על כולם, וליצור רשימה של ה"טובים" (כלומר דפים בהם יש למנוע החלפה אוטומטית), אסיר את התנגדותי להחלפה, ואפילו אתנדב להוסיף את התבנית {{ללא בוט}} בעצמי (בלי נדר). עד שמישהו יתנדב לעשות זאת, או נכון יותר, עד שמתנדב זה יסיים את המלאכה, התנגדותי בעינה: להערכתי הנזק בגרשיים במקום שלא צריך, אינו גדול מספיק כדי להצדיק את הנזק בהחלפה במקום בו הם נחוצים. בהחלט יתכן שהערכתי זו מוטעית, אבל חובת ההוכחה על מי שמבקש את ההחלפה.
מצד שני, אין סיבה לא לאפשר את ההפניות (או אם יש סיבה, היא לא הושמעה בדיון הזה - דברי לירון, "יש אצלנו כללים ומטרתם ליצור אחידות. זה הכל." זה טיעון קש. אין קשר בין "אחידות" בתוכן להפניות כאלו), ונימוק של ממש לא ראיתי. לדעתי לירון צריך להחזיר את ההפניות שמחק, כולל ר״מ, חז״ל, אדמו״ר, ואם הוא מחק עוד, אז גם אותם. קיפודנחש 01:18, 23 במאי 2019 (IDT)

מחיקת "טיוטה:ואם תבואי אליי"[עריכת קוד מקור]

היי, בטעות מחקת גם את הטיוטה הנ"ל, אודה לשחזורה. Amiroשיחה 11:37, 14 במאי 2019 (IDT)

זו לא הייתה טעות. מדובר היה באולטרה-קצרמר בן שורה בודדת. אדם המעוניין להתחיל לכתוב ערך, ראוי שיתאמץ ויכתוב קצת יותר. מרחב הטיוטות אינו מקום לאולטרה-קצרמרים כאלה. Ldorfmanשיחה 11:39, 14 במאי 2019 (IDT)
דעתי כדעתך, אך אחד המפעילים ביקש להעביר לטיוטה.. בכל מקרה, לא אבדה גדולה לסך הידע האנושי.. Amiroשיחה 11:41, 14 במאי 2019 (IDT)
אכן כך. לא מדובר בפריטי מידע שקשה להשיגם או שאינם מן הדברים הבסיסיים בערך. צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 12:29, 14 במאי 2019 (IDT)

עריכת "אירוויזיון 2019" ללא התנגשויות-עריכה[עריכת קוד מקור]

לילה טוב! Face-smile.svg ביצעתי עריכות בפרק אחד באירוויזיון, ובאותו הזמן ביצע עורך אחר עריכות בפרק אחר. לא היו התנגשויות עריכה. האם זה משום שהעריכות היו בפרקים שונים? תודה, דוריאןDGW – Talk 02:25, 15 במאי 2019 (IDT)

אכן. אם אתה עורך פרק מסוים בערך, ומישהו אחר עורך פרק אחר באותו ערך, לא תהיה התנגשות עריכה. לכן מומלץ לא לערוך את הערך בשלמותו, אלא פרקים מסוימים, כי אז אתה מפחית את הסיכויים שיהיו התנגשויות עריכה בינך לבין עורך אחר. אלדדשיחה 09:44, 15 במאי 2019 (IDT)
אכן כך. אני מצטרף להמלצה. תודה אלדד על התשובה בהיעדרי. Ldorfmanשיחה 02:15, 17 במאי 2019 (IDT)
תודה לשניכם. Ldorfman, אני מציע שתסתכל בהערת שוליים מס' 77 באירוויזיון 2019. מדובר בטקסט זה: "ההננגשה נעשתה באמצעות ערוץ יוטיוב בו הוקרנו שמות השירים וקטעי הקישור בכתוביות בעברית, ותרגום לשפת הסימנים הישראלית בגודל מלא על ידי מתורגמנים מאור ואלה מזמינים אתכם לצפות באירוויזיון 2019 בישראל". לא הצלחתי להבין אותו, וכדי להסיר ספק לא אני כתבתי "ההננגשה". כתבתי בדף השיחה של הערך: "חלק מהטקסט השתבש, עבר להערות השוליים, הן התחברו זו לזו, ואי אפשר לזהות איפה מסתיימת הערת שוליים אחת ואיפה מתחילה הערת שוליים שאחריה", אך ללא הועיל. דוריאןDGW – Talk 13:19, 17 במאי 2019 (IDT)
Done טופל. החלפתי למקור אחר. Ldorfmanשיחה 16:35, 17 במאי 2019 (IDT)
תודה. לצערי נותרה שם שגיאה (רואים אותה בעין. אחר כך Matankic תיקן), וגם שגיאת הכתיב נותרה (לא אתה כתבת אותה, והיא נשארה גם עכשיו). מציע שתסתכל. דוריאןDGW – Talk 23:38, 17 במאי 2019 (IDT)
במקור המצויין שהוספת, כתוב: "כבדי השמיעה יוכלו לצפות בשידור חי בערוץ היוטיוב של התאגיד, אותו מקדמת קרן אדמונד דה רוטשילד, אשר ינגיש את המתרחש", אבל המוציא והמביא של הקרן, שרואים אותו בכל שידור טלוויזיה, וגם הטלוויזיה הצרפתית ראיינה אותו, נמחק מוויקיפדיה העברית אחרי שהיה בגוף הערך במשך חודשיים ושלושה שבועות, בלי שהפריע לאף אחד, ובלי שאף אחד התנגד, כפי שכתבתי בבקשות ממפעילים. גם ערוץ הטלוויזיה החינוכית נמחק, אבל ערוץ הרדיו לעיוורים נשאר. גם לא ראיתי מקום לטענה כאילו אזכור נציג הקרן הוא יחצ"נות. נציג הקרן הציע למכור כרטיסי אירוויזיון למישהו? ביקש תרומה לצוות שלו? ביקש להרחיב על קרן רוטשילד בוויקיפדיה? (עדכון: ערן כתב שאזכור תומר הוא לגיטימי, לאור הסקירה עליו בתקשורת). דוריאןDGW – Talk 16:48, 18 במאי 2019 (IDT)
אתה מוזמן להוסיף פרטים בערך, כמו גם מקורות נוספים שיהוו תימוכין לכתוב. אנא הוסף אותם בפורמט המקובל, רצוי תוך שימוש בתבנית המתאימה, ואז אני מניח שלאיש לא תהיה בעיה עם זה. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 04:14, 18 במאי 2019 (IDT)
לצערי, זו פעם שנייה שנמחקים דברים שלי מדף השיחה כאן, והדבר אינו מקובל עלי.
לי אין מה לערוך באירוויזיון 2019 אחרי ששני עורכים שונים, אחד מהם מפעיל מערכת, מחקו מקורות שפירסמתי, ומדף שיחה זה נמחקו דבריי פעמיים. לעניין פורמט מקובל, ניתן לראות אותו בעריכה של דוד שי. בשורה התחתונה: מאירוויזיון 2019 נמחק שידור הגמר, שיעלה עוד 15 שעות. דוריאןDGW – Talk 04:44, 18 במאי 2019 (IDT)
דוריאן, אין צורך להתרגש שלא לצורך. קראתי את דבריך והתייחסתי אליהם. פשוט לא היה צורך לפתוח דיון חדש על אותו נושא - הערך העוסק באירוויזיון. אני נוהג לאחד נושאים כשפניות מגיעות זו אחר זו בסמיכות וגם מסיר הערות אם כל תכליתן בקשה לבצע ממני פעולה ספציפית (רק לאחר שביצעתי את הפעולה, אם אין משהו נוסף להעיר לגביה). זה תקין ואני מסביר תמיד את הדברים גם בתקציר העריכה.
לגבי הערך, ויקיפדיה אינה פורטל קישורים. אין צורך להביא בו קישורים מיותרים, אבל לתימוכין לכתוב בהחלט יש מקום. עם זאת, לא הבנתי את עניין הקישור בעריכה של דוד בנושא פסק הדין בעניינה של בר רפאלי. Ldorfmanשיחה 04:55, 18 במאי 2019 (IDT)
עניתי לך. דוריאןDGW – Talk 16:26, 20 במאי 2019 (IDT)

פנייה בהמשך להסרת מקור בערך "עמנואל לוי"[עריכת קוד מקור]

שלום משתמש:Ldorfman

"במקרה אני יוזם וכותב הערך "עמנואל לוי", אני מכיר היטב את הנושא ממקור ראשון ועוקב אחר כל חדשה שקשורה בו. ציטטתי מקישור של רשת חברתית פייסבוק מאחר ומדובר באתר רשמי של "אדומדיה" בה התפרסמה כתבה בהשתתפות אמו של עמנואל לוי ז"ל לקראת יום הזיכרון במעלה אדומים. לא נראה לי שזה אתר לא יציב לפחות למשך השנים הקרובות.

בברכה שיחה 12:50, 19 במאי 2019 (IDT)

שלום עמנואל.
תודה על הערך שהוספת. מה שהוסר בעריכה שביצעתי הוא הפניה לדף פייסבוק. אם יש ברשותך קישור למקור שאינו מתוך רשת חברתית, נשמח להשתמש בו.
אגב, לאור זה שראיתי שהתקשית למצוא את הדרך לעשות זאת, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. Ldorfmanשיחה 16:27, 20 במאי 2019 (IDT)
תודה רבה Emgaz - שיחה 10:21, 21 במאי 2019 (IDT)
בשמחה. בהצלחה בהמשך דרכך בוויקיפדיה. Ldorfmanשיחה 16:23, 21 במאי 2019 (IDT)