שיחת משתמש:Ldorfman

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ארכיון ראשון:
מיום ההרשמה שלי לוויקיפדיה עד ליום לידתה של בתי
(16 באוקטובר 2008)

ארכיון שני:
מיום לידתה של בתי עד ליום הולדתי ה-31
(6 ביוני 2009)

ארכיון שלישי:
מיום הולדתי ה-31 עד לדיון בכנסת על ויקיפדיה העברית‏
(2 בפברואר 2010)

ארכיון רביעי:
‏‏מיום הדיון בכנסת עד לחגיגות העשור לוויקיפדיה‏
(14-15 בינואר 2011)

ארכיון חמישי:
מחגיגות העשור עד לעריכה ה-10,000 שלי במרחב הערכים בוויקיפדיה העברית (16 בינואר 2012, 01:17)

ארכיון שישי:
מהעריכה ה-10,000 שלי במרחב הערכים עד להצגת סיום שלב הפיילוט במיזם הגלאם באוני' חיפה (24 באוקטובר 2012)

ארכיון שביעי:
מסיום הפיילוט בחיפה עד להופעתי הראשונה בין 50 העורכים בעלי מֵרַב הפעולות בוויקיפדיה העברית (17 באפריל 2013)

ארכיון שמיני:
מהופעתי הראשונה ב"רשימת ה-50" עד ליום הגעת רשימת המעקב שלי ל-4,000 דפים (לא כולל דפי שיחה) (6 באפריל 2014)

ארכיון תשיעי:
מהגעתה של רשימת המעקב שלי ל-4,000 דפים עד לתחילת פעילותי בצוות ה-OTRS‏ (15 בינואר 2015)

ארכיון עשירי:
מתחילת פעילותי בצוות ה-OTRS עד למועד לידתה של בתי השנייה‏ (10 ביוני 2015, 13:46)

ארכיון אחד-עשר:
מלידתה של בתי השנייה עד למינויי למפעיל מערכת
(6 בפברואר 2016)

ארכיון שנים-עשר:
מהמינוי למפעיל עד לעריכה ה-66,666 שלי בוויקיפדיה העברית (לא כולל ניטור, פעולות מפעילי-מערכת וכו') (2 במרץ 2017, 01:00)
Pont de Brooklyn de nuit - Octobre 2008 edit.jpg
Landscape Arnisee-region.JPG


תוכן עניינים

תבנית לשימוש בערך תחת בנייה[עריכת קוד מקור]

שלום לך Ldorfman, מה העניינים? רציתי לשאול כיצד אני מוסיפה תבנית של "ערך תחת בנייה" שתופיע בראשו של ערך קיים העובר רה-קונסטרוקציה. אם תשיב לי באחת כאן או בדף המשתמש אוכל פשוט להשתמש בקוד המקור.

אודה על הסיוע, XanderMuqion - שיחה 15:06, 2 במרץ 2017 (IST)

שלום קסנדר,
כשעורכים ערך קיים, פשוט מניחים בראשו את התבנית "בעבודה", על-ידי כתיבת הקוד " {{בעבודה}} " . זה הכל. שימי לב לכך שאם מדובר בערך שאינו מוגדר כ"קצרמר", אין לכתוב אותו מהייסוד ולדרוס את עבודתם של כל הכותבים והעורכים האחרים. יש לשפר חלק אחד בו, להמתין מספר ימים לקבלת חוות דעת, אז להמשיך לחלק הבא, להמתין לתגובות וכך הלאה. גם אם זה נוח יותר ומפתה לכתוב הכל מהתחלה לפי הצורה הנוחה לנו, ויקיפדיה נבנית על בסיס הערכה לעבודתם של כותבים קודמים ותוספת תמידית לעשייתם.
דבר אחרון לפני ברכת סופ"ש נעים:
Another hermaphrodite symbol transparent.svg

ויקיפדיה מאפשרת לך לבחור אם המערכת תתייחס אליך כ"משתמש" או כ"משתמשת". ברירת המחדל של המערכת הוא פנייה בלשון זכר, אך באפשרותך לבחור האם להשאיר ברירת מחדל זו על כנה, או לשנותה. אם ברצונך לשנות את העדפות המגדר, יש להיכנס לדף ההעדפות שלך (קיים קישור נוסף בראש הדף) ולבחור את המגדר הרצוי לך על ידי סימון "היא עורכת דפים בוויקי". אז, יש לשמור את השינוי. שינוי זה ישפיע גם על האופן בו ייקרא הדף האישי שלך, קרי, האם יתחיל ב"משתמש" או "משתמשת", לפי בחירתך.

בברכה, Ldorfmanשיחה 15:27, 3 במרץ 2017 (IST)
תודה רבה על המענה! אאמץ את ההערה באשר לנהוג בקהילה. כמו כן, אין לי העדפת מגדר של ממש, ובכל זאת אאמץ את הקוד לפנייה מגדרית בלשון נקבה למען נוחות הפונים. XanderMuqion - שיחה 18:53, 3 במרץ 2017 (IST)
Red Smiley.svg בהצלחה בהמשך תרומתך לוויקיפדיה. פני אלי בכל פעם בה אוכל לעזור במשהו. Ldorfmanשיחה 23:27, 3 במרץ 2017 (IST)

עזרה בתמונות לערך אודות פז פרל[עריכת קוד מקור]

שלום :) ברצוני להוסיף תמונות לערך ״פז פרל״, מדובר בתמונות שצולמו על ידי צלמים שונים, ונשלחו אליי על ידי הצלם, כלומר הן בגדר עבודה או בן משפחה/חבר שצילם עבורי. האם אני בעל הזכויות? הניסוח ״פרי עבודתי״ בהעלאת התמונות אינו ברור כי מצד אחד אני בעל הזכויות ומצד שני התמונות הן לא פרי עבודתי כי לא אני צילמתי אותן. אשמח לעזרה בנושא זה. :) בברכה והערכה. Grizeldathewitch (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה ב-13:10, 5 במרץ 2017

שלום גריזלדה,
ראשית, כדי לענות טוב יותר על השאלות, אצטרך לדעת מהו הקשר ביניך לבין נשוא הערך. לא הבנתי את רצף המילים "חבר שצילם עבורי". האם את(ה) הוא פז פרל? בהתאם לתשובה, נדע מה נדרש ממך כדי שניתן יהיה לעשות שימוש בצילומים במיזמי קרן ויקימדיה. להשתמע, Ldorfmanשיחה 14:01, 5 במרץ 2017 (IST)

היי Ldorfman כן זה אני Grizeldathewitch - שיחה 04:47, 24 ביוני 2017 (IDT)

שלום פז,
אנו מפרידים בין תמונות שצולמו בידי צלמים מקצועיים, כחלק מעבודתם עבור כלי תקשורות שונים למשל, לבין תמונות שצולמו לאלבומך הפרטי, לבקשתך. לאלה שמן הסוג הראשון, נזדקק לאישור שחרור של כל תמונה לכל שימוש, כולל מסחרי, מטעם הצלם. הנוסח שעליהם לאשרו מופיע בדף "ויקיפדיה:OTRS". תוכל לשלוח את כל אחד מהקבצים להם השגת אישור לצוות המטפל בתיוק האישורים, באמצעות הכתובת permissions-he@wikimedia.org . תמונות אישויות שלך תוכל להעלות בעצמך, תוך ציון שהן מאלבומך. למען הסר ספק, כדי שלא תמחקנה מתישהו בהמשך מוויקישיתוף (כפי שקרה לא פעם), במיוחד אם הן ברמה "מקצועית", רצוי לשלוח אישור שחרור של התמונות מטעמך, כשאתה מציין שאתה הוא בעל הזכויות לגבי אותה תמונה. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 15:42, 25 ביוני 2017 (IDT)

העלאת תמונה שיש עליה זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

אהלן Ldorfman. יש לי תמונה שמוגנת בזכויות יוצרים, ואני יכול לקבל אישור לשימוש בהן מבעליהן. איך אמור להיראות האישור הזה? מה הוא צריך להכיל? תודה רבה גילדמן - שיחה 17:08, 5 במרץ 2017 (IST)

שלום גילדמן, קרא את ההנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS. בברכה, אורשיחה • 17:09, 5 במרץ 2017 (IST)
תודה, אור. הנוסח המבוקש מופיע במסגרת בדף אליו הופנית. Ldorfmanשיחה 18:40, 5 במרץ 2017 (IST)

מקומו של הערך "אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות"[עריכת קוד מקור]

היי,
אני חושב שטעית בטיפול בערך הזה. דינו של הערך היה להימחק. אני לא מחקתי אותו כי כבר נפתח דיון חשיבות לגביו שתוצאותיו היו ברורים. חבל. Shannen - שיחה 14:43, 7 במרץ 2017 (IST)

היי Shannen,
אנו תמימי דעים בנושא. במצבו, לא היה לו מקום. מכיוון שהצטרפתי לדיון לאחר שכבר מספר מאנשינו השתתפו בו (אבנר, ניב, וידרסקייווקר), נוסף לנציגות מטעם הארגון, לא חשבתי שיהיה זה יאה לבטל את כל שכתבו ופשוט למחוק את הערך. לדעתי, מחיקה יכולה להיעשות כל עוד לא החל דיון. הרי זו המשמעות של "מחיקה מהירה". לא כך? Ldorfmanשיחה 22:01, 7 במרץ 2017 (IST)
בקרב העורכים בעלי זכות הצבעה הייתה תמימות דעים למחיקה. כל הטרמפיסטים טענו להשארת הערך. לארגון הזה אין אפילו אתר, אז הם רוצים שוויקיפדיה תהיה האתר שלהם וכעת נתת להם את מבוקשם. Shannen - שיחה 06:33, 8 במרץ 2017 (IST)
אני חושב שאתה מעט מגזים. בסה"כ, הערך עבר לדף טיוטה. הוא לא במרחב הערכים, כך שאין לזה משמעות כרגע אם הוא הושאר או נמחק. אם הם ישפרו אותו ויביאו אותו למצב בו יהיה במרחב הערכים, ניתן יהיה אז לחדש את הדיון לגבי חשיבותו האנציקלופדית. במקרה הצורך, נוכל להעמידו גם להצבעת מחיקה. ארגון שאין מקום לערך עליו, לא יזכה בערך אנציקלופדי רק בגלל עניינים טכניים. אני סבור שהצעד שלי היה הוגן כלפי כל הצדדים. ה"טרמפיסטים" יצאו בהרגשה טובה לפיה הכדור בידיהם ומבחינת הנהלים, לא הייתה פה ממש חריגה. בברכת בוקר טוב לכולנו, Ldorfmanשיחה 08:31, 8 במרץ 2017 (IST)
מרחב טיוטה הוא לא מרחב משני שבו יש ערכים שדינם להימחק. עלתה הצעה דומה במזנון והמציע נשלל במהירות. היה תהליך ונכנסת לתוכו. הרי גם אני הייתי יכול להיכנס אליו ולמחוק את הערך הלא חשוב הזה. זאת לא רק דעתי אלא דעת כל אלו שכתבו בדף השיחה כך (אני לא סופר נרשמים לרגע שפתאום הופיעו בשמי ויקיפדיה ולא נראה אותם יותר). Shannen - שיחה 10:18, 9 במרץ 2017 (IST)
שאנן‏, אני מעריך אותך ומזמן קיבלתי את הרושם שאתה אדם נחמד. לכן אשמח אם לא תפגע מהשאלה הישירה שלי: בהמשך לדבריך "הרי גם אני הייתי יכול להיכנס אליו ולמחוק את הערך", למה למא מחקת את הערך בעצמך? ב-11:54 נכנסת לדיון (שכרגע נמצא בדף "שיחת משתמש:Enave2609/אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות") והיה זה לפני שהגעתי אליו. כתבת הערה, אולם נמנעת ממחיקת הערך. חברנו אבנר פתח דקות ספורות קודם לכן בדיון ואני כיבדתי את בחירתו שלא למחוק את הערך באופן מיידי (הנה גם הוא בחר אז שלא למחוק). לאור זה שהכותבת ציינה כי יש לה חומרים רבים להוסיף לערך, חשבתי שמן הראוי לתת לה להציג את הערך במלואו להחלטת קהילת העורכים ולא "לגרשה" מייד ולהותיר בה רושם שנפגעה מבריונות-לכאורה. אני סבור שכלפי כותבים חדשים כמו זו, שגם אם ברור שיש לה אינטרס אישי בכתיבת הערך, עדיין היא דמות בעלת כוונות חיוביות בסה"כ, ראוי לנהוג בעדינות מסויימת. היא ודאי לא ממש נחשפה לוויקיפדיה בצורה בה אנו מכירים אותה, כך שמחיקה-מהירה הייתה עלולה לשדר לה ולחברותיה מסר לא נכון, לאחר שכבר החל דיון בנושא קיומו של הערך. Ldorfmanשיחה 23:24, 9 במרץ 2017 (IST)
תודה על מחמאת הנחמדות. זה בדיוק מה שאני מנסה לעשות כאן. לא מחקתי כי כבר החל תהליך של "חשיבות". מתוך כבוד לזה שהתחיל את החשיבות רציתי למצותו. השוני בנינו הוא שאני לא חושב שאלו "כותבים חדשים" אלא אנשים עם אג'נדה. הם לא יהיו פה אחרי שהם יסיימו לכתוב את הערך. עובדה שהערך זיהום במפרץ לא נכתב על ידם אלא רק פועלה של עמותה שאני מודה שלא שמעתי עליה לפנים. אני בכלל לא נכנס לוויכוח על מהות הזיהום. זוהי (כמה מפתיע לשמוע) בעייה פוליטית. למשל אחד החותמים שם (אני לא אתחיל לעשות שיימינג) יש לו אספירציות פוליטיות שכבר נתקלתי בהן. אני חושב ששגינו בדרך ההתנהלות שלנו לגבי הערך הזה כי "לא היה נעים לנו" ובכך חטאנו לתפקידנו ולמיזם וחבל. הערת סיום: גם אם אני מתנגד לפעולה של מישהו (אתה) זה לא אומר שאני לא מעריך אותו. Shannen - שיחה 06:50, 10 במרץ 2017 (IST)
לא היה מקום למחיקה מהירה. אני לא יודע אם ההעברה לטיוטה עשתה לו חסד. אני חושש מהגדלת עוגמת הנפש של הכותבים במקרה שהוא ימחק כשהוא ישוב למרחב הערכים. מצד שני, ממה שכתבו בדף השיחה שלי נראה שהם מקבלים את המהלך בברכה. אבנר - שיחה 10:11, 10 במרץ 2017 (IST)
אני מסכים עמך, שאנן שמדובר באנשים המקדמים אג'נדה ברורה. ההגדרה שלי אותם כ"כותבים חדשים" הייתה על דרך הפשט - הם כותבים והם חדשים פה. לצערי, גם אני שותף להערכה שכמו כותבים אינטרסנטים אחרים, הסיכוי שימשיכו לכתוב בעתיד הוא קלוש, ללא קשר לדין שייחרץ לגבי הערך המדובר. גם במצב כזה, הייתי רוצה להותיר בהם חוויה חיובית ככל שאפשר, מתוך רצון להותיר אפשרות שאולי בכל זאת ישובו ביום מן הימים, ואולי יכתבו בנושא אחר היקר לליבם.
תודה כנה לשניכם. נראה לי שהדיון מוצה. Ldorfmanשיחה 12:17, 10 במרץ 2017 (IST)

קובץ:Big Brother Keshet.png[עריכת קוד מקור]

היי, מדוע מחקת את הקובץ? הוא היה בשימוש בערך האח הגדול 8? – אסף (Sokuya)שיחה 01:32, 13 במרץ 2017 (IST)

אסף, לא - הקובץ הזה לא היה בשימוש בגרסה מהלילה של הערך הנ"ל. אתה מוזמן לבדוק את הערך ולראות שאינו מופיע בגרסה הנוכחית ובזו שנוצרה ב-15:36, 11 במרץ 2017‏. כשמחקתי אותו, לא היה בו שימוש באף ערך ובתור קובץ שהועלה בשימוש הוגן, אין לו מקום במצב כזה. Ldorfmanשיחה 01:42, 13 במרץ 2017 (IST)
משהו פה התפספס, הכנסתי אותו לערך ממש שלשום. אתמול בלילה שבדקתי הוא היה בערך. – אסף (Sokuya)שיחה 01:59, 13 במרץ 2017 (IST)

מחיקת טיוטות של סטודנטים[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, לא ברור לי למה מחקת את הדף משתמשת:Amalyahadar/תרגיל. זה דף טיוטה של סטודנטית בעת תרגול. בהדרכות אני מוסרת להן שלא יתערבו להן טיוטות שלהן. אולי היא נעזרת בכך?. אם אתה חושב שהדף התייתר אז תשאל אותה בבקשה קודם. אם מחקת דפים נוספים, אני מבקשת שתחזר אותם. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 16:14, 19 במרץ 2017 (IST)

לא מחקתי נוספים. לזה הגעתי במקרה, כשתיקנתי קישורים לערך אחר והוא הופיע כאחד מאלה המקשרים לשם. עם זאת, ניכר שאין בו עוד צורך, לאור זה שהסטודנטית הגישה את המטלה שלה, כחלק מלימודיה, ומאז לא המשיכה לכתוב פה. לי לא ברור מדוע ישר נזעקת, כשברור שהוא התייתר. Ldorfmanשיחה 16:26, 19 במרץ 2017 (IST)
אולי תמשיך אולי לא, איני יודעת, אבל כמו שלא היית מוחק דף טיוטה של עורך אחר בוויקיפדיה, כך אני לא רואה סיבה למחוק את דף הטיוטה הזה. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 16:54, 19 במרץ 2017 (IST)
אין טעם לשמר דף טיוטה ללא כל תוכן מהותי מלפני למעלה משנה, לאחר שהכותבת התנסתה כבר בכתיבה של ערך שלם. אין בדף שמחקתי משהו שהיא לא תמצא בערך שכתבה. את עקשנית כדרכך. שיהיה. לא אגרר לויכוח אין-סופי איתך. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 17:43, 19 במרץ 2017 (IST)
כרגיל אני העקשנית. וכרגיל אני מקבלת ממך מחמאות. מחיקת טיוטות של עורכים במרחב משתמש אינם במנדט של המפעילים, אנחנו מוחקים טיוטות של ערכים שעלו למרחב הערכים. אפשר קודם לשאול את אותם עורכים. לוויקפדיה לא חסר מקום בשרתים. שיהיה לך ערב טוב. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 17:48, 19 במרץ 2017 (IST)
אם לא הייתי מכיר אותך היטב, הייתי אולי מתרגש מדברייך. מכיוון שעברנו כבר כברת דרך יחדיו ולמדתי להכיר את אופייך (לאחרונה, טוב מבעבר), אסיים ב"חן חן". Ldorfmanשיחה 17:56, 19 במרץ 2017 (IST)

תבנית "סופר" בערך רז נדב[עריכת קוד מקור]

היי לירון,

אני כותב כאן כדי לבדוק האם עקרון האחידות בוויקיפדיה אכן מתקיים. הדוגמה הטריה היא הערך ״רז נדב״ שאותו ערכת לאחרונה. בתבנית המסגרת (המופיעה מצד שמאל של הערך) יש תמונה של רז נדב עם ציון החודש בו צולמה התמונה לכאורה (חודש מאי). בדיקה מהירה בערכים של סופרים מכובדים ומפורסמים ביותר העלתה את הממצאים הבאים:

1. בערך ״אתגר קרת״ - מצוינת רק שנת צילום התמונה. 2. בערך ״א.ב. יהושוע״ - גם כאן מצוינת רק שנת צילום התמונה. 3. בערך ״עמוס עוז״ - בכלל לא מצוינת שנת צילום התמונה. 4. בערך ״צרויה שלו״ - אין ציון חודש צילום התמונה וגם אין כל תבנית מסגרת.

אני מחקתי את החודש (חודש מאי) מתבנית המסגרת של ״רז נדב״ אבל אתה החזרת את החודש בנימוק ״כך מקובל אצלנו״. אז בשם עקרון האחידות נשאלת השאלה מדוע בערכים של סופרים מכובדים ומפורסמים כמו אלו שהזכרתי אין הקפדה על ציון החודש שבו צולמה התמונה, ודווקא בערך ״רז נדב״ יש הקפדה יתרה על כך מצדך, מה גם שככל הידוע לי החודש שבו צולמה התמונה איננו חודש מאי ומוטב כי התמונה תופיע ללא ציון החודש כלל.

עניין נוסף הוא תבנית המסגרת. בצד שמאל של הערך ״רז נדב״ ישנה תמונה של רז נדב המופיעה בתוך תבנית מסגרת, שם מצוין גם תאריך ומקום הלידה. במשך שנים הערך ״רז נדב״ היה עם תמונה בלבד (ללא תבנית מסגרת) והכל היה תקין וזה לא הפריע לאיש. לשם מה נחוצה מסגרת כאשר אין שום פרט ביוגרפי חדש שאינו מופיע ממילא בגוף הערך? אצל סופרים ואמנים מאוד מפורסמים המסגרת הזאת נחוצה כי הערכים שלהם מלאים בהמון פרטים ובמקרים כאלה המסגרת יכולה לעזור כי היא נותנת תקציר של הערך. אבל הערך ״רז נדב״ הוא ערך קצר וקל לקרוא אותו. דוגמה לערך של זמרת מפורסמת שבו מופיעה רק תמונה ללא כל תבנית מסגרת מיותרת: הערך ״רוחמה רז״. בערך זה תוכל לראות את תמונתה של הזמרת המפורסמת ללא כל תבנית מסגרת, וזה יפה ומכובד מספיק ואף אחד לא חושב לארגן לה תבנית מסגרת. אגב, גם בערך של הסופרת ״צרויה שלו״ אין תבנית מסגרת (יש רק תמונה) וזה עדיין נראה טוב, צנוע ומכובד, בניגוד לתבנית המסגרת הבומבסטית שבמקרה של ״רז נדב״ לא מוסיפה כלום.

לסיכום אני רוצה לומר לך שאני מאוד מכבד את דעתך, נסיונך הרב ואת תרומתך רבת השנים לוויקיפדיה העברית, ויחד עם זה אני רוצה לבקש ממך לשקול את שני השינויים שהצעתי לערך ״רז נדב״: 1. מחיקת החודש (מאי) שמופיע מתחת לתמונה של רז נדב, כך שיהיה כתוב: ״רז נדב, 2015״ . במידה ואתה מתעקש על ציון החודש (שלא בטוח שהוא נכון) אז לפחות שיהיה תקני: ״רז נדב, מאי 2015״ (ולא ״רז נדב במאי 2015). 2. מחיקה של כל תבנית המסגרת של הערך ״רז נדב״. ללא המסגרת הערך מקבל מימד של צניעות ההולמת אותו.

אני מניח שבמשך שנים ראית שהערך ״רז נדב״ הוא ללא תבנית מסגרת וזה היה תקין, צנוע ומכובד מספיק בעיניך כדי שזה ישאר כך, הרי אם תבנית המסגרת היתה כה חשובה אני מניח שהיית דואג שתהיה תבנית מסגרת גם ל״רוחמה רז״ וגם ל״צרויה שלו״ ולעוד רבים וטובים שהערכים שלהם נטולי תבנית מסגרת.

תודה מראש ובתקווה שתיענה לבקשתי. --Music peace - שיחה 12:18, 22 במרץ 2017 (IST)

Music peace, מדוע אתה לא בטוח שהתמונה צולמה במאי? בקובץ התמונה מופיע תאריך מדויק: 18 במאי 2015. האם הוא שגוי? Liad Malone - שיחה 15:58, 22 במרץ 2017 (IST)
השימוש בתבנית "סופר" בערכים המתאימים הוא מבורך, לאור זה שהיא מתמצתת את הפרטים אודות נשוא הערך. אם בערכים מסויימים אין תבנית, או שהביאור לתמונה אינו אינפורמטיבי, כלומר מכיל רק את שמו של המצולם (משמע, נשוא הערך) - שם יש בעיה. ויקיפדיה אינה מושלמת, אבל בידינו לשפרה. אנו בכיוון הנכון, ואחד הצעדים, נעשה בערך אודותיך, Music peace.
אני מציע לך לעבור לעסוק בערכים שאולי קשורים לתחומי העניין שלך, אולם לא בזה העוסק בך באופן אישי. זה יקל על כולנו. Ldorfmanשיחה 23:01, 22 במרץ 2017 (IST)

מחיקת הערך "קאשה מוש"![עריכת קוד מקור]

למבה מחקת את הדף שרצית להשקיע בוא קאשה מוש?! אני עצבני בגלל שמחוקים לי כל דף שאני יוצר Lior yourkovsky - שיחה 22:43, 4 באפריל 2017 (IDT)

שלום ליאור,
ראשית, ה"דף" הוא למעשה מקום לערך אנציקלופדי (לפיכך, תיקנתי גם את הכותרת של הודעתך). כשהוא אמור להיות כזה, נקבע רף לרמת הערכים הנכנסים למיזם. ערך באורך שורה או שתיים זוכה אצלנו להגדרה "אולטרה-קצרמר" ומשמעות הדבר היא שאין לו מקום במיזם.
הינך מוזמן לכתוב ערך נאות בדף טיוטה ומשנמצא שיש לו מקום במרחב הערכים של המיזם, נשמח אם יועבר לשם וישאר במקומו. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 22:51, 4 באפריל 2017 (IDT)

Ldorfman אתה יכול ליצור את הדף במקומי רק יותר מושקע מי מה שאני כתבתי?. בבקשה ליאור. Lior yourkovsky - שיחה 13:38, 5 באפריל 2017 (IDT)

לצערי, איני מכיר את נושאת הערך. Ldorfmanשיחה 17:00, 5 באפריל 2017 (IDT)

עבדתי קשה בשביל הערך כדי שיהיה גם ערך לזמרת ששרה את השיר "flashlight" שהזמרת היא קאשה מוש ולא יהיה רק ערך לשיר ואתה יכול בבקשה להחזיר את הדף. בבקשה😥😥😥. Lior yourkovsky - שיחה 18:22, 5 באפריל 2017 (IDT)

סגנון הדברים אינו מתאים לוויקיפדיה. בכל מקרה, מדובר בערך אודות הזמרת ולא ערך עבורה, כך שאני מניח שהיא לא תכעס קריצה ...
אני בטוח שעם הזמן, ככל שתכתוב יותר בוויקיפדיה ובעיקר, תהיה ער לתיקונים שנעשו בעקבות דבריך ולהערות שהושארו לך, תסגל לעצמך את סגנון הכתיבה המבוקש במיזם. בהצלחה! לירון, Ldorfmanשיחה 18:31, 5 באפריל 2017 (IDT)

אבל אני לא אשם. אני רק בן 11. איך אמור להבין איך לתרגם מאנגלית או לכתוב דף משלי מבלי שהימחקו אותו אם אני רק בן 11. Lior yourkovsky - שיחה 21:31, 7 באפריל 2017 (IDT)

אתה לא צריך לדאוג. לבני 11 יש עוד הרבה פעילויות מהנות אחרות שיכולות להתאים לגילם, לפני כתיבה בוויקיפדיה. כשתגדל, תדע. עד אז, למיזם הזה יש דרישות מסויימות, שאין מה לעשות, אינן מתאימות לבני גילך. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 21:52, 7 באפריל 2017 (IDT)

ספו"ש נעים לירון Lior yourkovsky - שיחה 22:30, 7 באפריל 2017 (IDT)

וק:במ[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב,
אתמול בערב פסח ביקשתי לחסום את Judeobolshevik123 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות | WS), ו-Liad Malone הוסיף לבקשה אחרי חצות: "ומנוול אנטישמי". Judeobolshevik123 נחסם על ידיך ללא הגבלת זמן.
מסיבה בלתי מוסברת, Watermelon joe123 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות | WS) חמק מהחסימה, אף על פי ש"תרומותיו" האנטישמיות רבות משל Judeobolshevik123: "הגירה בלתי חוקית לארצות הברית", "הסובייט העליון", "קפוטה" וגם "אהרן ראטה". בעריכה הרביעית אינני בטוח אם זו אנטישמיות, אך כל העריכות שהוא ביצע גם בערך זה, הינן השחתה לכל דבר. עורך-בורוכוב - שיחה 10:29, 11 באפריל 2017 (IDT)

מצאתי הבדל מהותי בפעילותם של השניים. לשני השארתי אזהרה בדף השיחה. אמנם מדובר היה בארבע עריכות, כך שאכן מספרית היו לו יותר עריכות, אולם תוכנן היה קיצוני פחות מזה של הכותב שהחלטתי לחסום מייד. נקווה שיבין את המסר ויחדל מהפעילות הנלוזה בה החל. חג שמח. Ldorfmanשיחה 22:49, 11 באפריל 2017 (IDT)

Wikimedian in Residence "Birds of a Feather" activity at Wikimania 2017[עריכת קוד מקור]

Hello!

My name is David Alves (User:Horadrim~usurped), and I'm an Wikipedian in Residence at RIDC NeuroMat (User:Horadrim). I've reach your contact through the Wikimedian in residence page in Outreach. As you may know, Wikimania 2017 is coming! I am here because, as a fellow WiR, I believe this would be a great opportunity for us to share experiences, discuss difficulties and exchange solutions, creating a community among us capable of supporting in other projects that would benefit from residents. In that sense, I have submitted a proposal of a Birds of a Feather activity to Wikimania that you can check out here. I hope to count with your support in this project and would like to invite you to join us if you participate in Wikimania. In case of any doubts, please feel free to contact me, either in my talk pages or by e-mail at david.alves(at)outlook.com.

Thank you very much! ‎Horadrim~usurped (talk) 03:33, 13 באפריל 2017 (IDT)

Hello ‎David,
Thanks for the note. Sorry, but I won't attend Wikimania this year. Good luck with the proposal and enjoy the meeting. Ldorfmanשיחה 15:20, 13 באפריל 2017 (IDT)

עריכת הערך "מוזיאון ידידי ישראל"[עריכת קוד מקור]

שלום בוקר טוב. שבוע שעבר ערכתי את הערך של מויאון ידידי ישראל ואתה ביטלת את זה. אשמח לדעת למה. אני עובדת במוזיאון והתוכן שרשום כיום אינו מסוייק. Ayelet grossman (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום איילת,
ראשית, בהתאם לנוהל שהתקבל במאי 2014, הינך מתבקשת לציין בדף המשתמש שלך מהו הקשר בינך לבין המוזיאון והאם הינך מועסקת במקום או מקבל ממנו תשלום בדרך כלשהי אחרת.
לגבי עניין ביטול העריכה שלך, בהכנסת המידע שניסית לבצע, דרסת עבודה של כותבים לא מעטים. מלבד מאות האנשים המגיעים לוויקיפדיה מדי יום, כותבים, מוסיפים או מתקנים מידע, יש קבוצה של כמה עשרות עורכים במיזם, ואני נמנה עמם. אנו דואגים, בין היתר, לכך שפעולות מן הסוג שביצעת לא תתקבלנה. כפי שציינתי בתקציר העריכה, אנו מכבדים את תרומתם של כולם ומחיקה מסיבית של תכנים, ללא הסבר כלשהו, אינה מתקבלת בברכה. אם תתקני טעות נקודתית, תוך הבאת סימוכין לדברים שהכנסת, הדברים יתקבלו ויוותרו בערך. אם יש משהו שלדעתך אינו תקין בתכנים, ניתן גם לציין את הדברים בדף השיחה של הערך. עם זאת, יש להבין שהכתיבה בוויקיפדיה אינה כתיבה מטעם גוף מסויים או בעלת גוון שיווקי ולכן, גם אם אולי היה זה נוח יותר, לא ניתן לדרוש "כתיבה-מחדש" של הערך (כפי שציינת שעשית). לפיכך, יש לקבל מראש את העובדה שלא כל פרט מידע שהגוף בו עוסק הערך ירצה להכניס אליו, בהכרח יכנס וישאר בו. בברכת יום נעים, Ldorfmanשיחה 10:29, 18 באפריל 2017 (IDT)
המטרה שלי היא לא השיווק של המוזיאון אלא כתיבה נכונה של הדברים. התוכן שרשום חלקית כבר לא נכון ואני רוצה לערוך את זה. ה"דריסה" של החומר חלילה לא היה לפגוע באף אחד ובכל מקרה מרבית החומר מהערך ה"ישן" נכנס לעריכה החדשה- מילה במילה אך עם תוספת רבה של טקסט מסביב ולכן אולי לא שמו לב. מנהי הדרך שבה כן אוכל לעשות שינוי יחסית "מסיבי" של הוספת תוכן לדף מבלי שתמחק את זה? Ayelet grossman (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה ב-10:40, 18 באפריל 2017
תיקנתי לעיל, אולם לתשומת ליבך בהמשך פעילותך במיזם, בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם.
סמכי עלי שכל שבוצע היה ברור לגמרי. אנחנו מנוסים למדי ואינך הראשונה שמגיעה מטעם גוף מסויים ומנסה לשנות את המידע אודותיו. גם אם לדברייך, המטרה אינה שיווק המוזיאון, יש דרך לבצע כל תיקון. תוכלי לתקן את העובדות הדורשות תיקון בצעדים מדודים - בצעי תיקון/תוספת, המתיני מספר ימים, ראי אם כותבים או עורכים אחרים שינו דברים ולמדי מהשיפורים שהכניסו ואז, המשיכי בקצב כזה. לא תוכלי לבצע שינוי מסיבי (כהגדרתך) ביום אחד. Ldorfmanשיחה 10:46, 18 באפריל 2017 (IDT)

"גרסה חדשה" לערך "רתרפורד הייז"[עריכת קוד מקור]

נשאר עדיין לשחזר את הערך הקודם, תודה. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 16:31, 19 באפריל 2017 (IDT)

היי Tomtom,
קרה משהו מאוד מוזר עם הערך הזה. אולי זה קשור לענייני תחזוקת המחשבים שיחלו בדקות הקרובות. כשניסיתי לשחזר, בנוהל הקבוע, הופיעו לי רק הגרסאות של "המשתמש החדש" - ללא תצוגת הערך שהופיע קודם. לרגע חשבתי שאולי טעיתי ולא היה ערך קודם לכן... מכל מקום, שחזרתי לגרסה האחרונה שמצאתי לפני תחילת עבודת התרגום של Yosihait. יתכן שהבעיה קשורה לכך שהוא החל בעבודה מזמן ובמקביל, נעשו שיפורים של הערך. זה מצב לא רצוי, שכן "Yosihait" בעצם יוצר-מחדש ערך טוב, עליו עמלו לא מעט כותבים. אני מציע שלא ימשיך בכך ויעבוד על שיפור הערך הקיים. אז, לא תמחקנה תוספות ברוכות. מסכים איתי? Ldorfmanשיחה 17:07, 19 באפריל 2017 (IDT)
כן, תודה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 17:44, 19 באפריל 2017 (IDT)
עדכנתי את Yosihait בדף השיחה שלו. מתחזק אצלי החשד שהכל נבע מהבעיה הרגעית בשרתים‏. נקווה שהכל יסתדר כעת, לאחר שעניין הטיפול במערכת הסתיים. Ldorfmanשיחה 17:48, 19 באפריל 2017 (IDT)

סיור "אלף מילים" למרכז מורשת הרמב"ם בטבריה[עריכת קוד מקור]

הי. בזמנו נרשמת לסיור למרכז מורשת הרמב"ם בטבריה. הסיור היה אמור להתקיים במאי, אבל הוא נדחה לספטמבר. שיהיה יום מעולה. Face-smile.svg דריה - שיחה 16:14, 23 באפריל 2017 (IDT)

תודה על ההודעה, דריה. ככל הנראה, בסופו של דבר, אוותר על הסיור הזה. האמת היא שאם הסיור במרכז למורשת הרמב"ם היה משולב עם סיור באתר נוסף באיזור (בסגנון סיורי "אלף מילים" שקיימנו בעבר), הייתי מצטרף. נסיעה לטבריה רק לצורך זה, אני חש שאני יכול להחמיץ. אולי אבקר במקום בהזדמנות אחרת. מכל מקום, תודה על העדכון ועל הארגון. תודה גם לדרור. נפגש בסיור אחר, וודאי עוד קודם לכן, בפעילות העמותה. Ldorfmanשיחה 18:50, 23 באפריל 2017 (IDT)

מטוסי איירבוס בערך אודות אל על[עריכת קוד מקור]

האם אתה עדכנת את הערך אלעל והוספת מטוסי איירבס? זו טעות. כדאי לבדוק ולעדכן. Zelkine - שיחה 10:56, 25 באפריל 2017 (IDT)

Zelkine, התשובה שלילית. אמנם ביצעתי לאחרונה כמה שיפורים "טכניים" בערך, אולם לא אני הוספתי את המידע בנושא. אין לי נגיעה בתחום. Ldorfmanשיחה 16:53, 25 באפריל 2017 (IDT)
אז מי עשה? מה אפשר לעשות? אני הצטרפתי היום לוויקיפדיה רק כדי להודיע לך.... האם תוכל לבדוק מי עשה? האם תוכל לראות באתר אלעל ולתקן? Zelkine - שיחה 17:19, 25 באפריל 2017 (IDT)
ראשית, ברוך הבא לוויקיפדיה, לפחות כמשתמש-רשום. לא ברור לי מהו המידע שאינו נכון. אם אדע למה בדיוק כוונתך, אוכל לנסות לאתר את מוסיף הדברים. בפרק "צי המטוסים", נכתב כי "בשנת 2016 לאחר משא ומתן ארוך בין שתי יצרניות המובילות בעולם – איירבוס ובואינג, החליטה אל על לקנות 16 מטוסי 787 מדגמי 8 ו-9". בהמשך, יש פירוט של המטוסים, כולל אלה שנקנו מאיירבוס. יש גם ערך נפרד ששמו "צי מטוסי אל על", אולם בו, אין אזכור לאיירבוס. האם לדעתך אי-האזכור שם הוא תקין והמידע שבערך על אל-על הוא זה שלא במקומו? אם כך, ראוי לכתוב את הדברים בדף השיחה של הערך ולהמתין לתגובה. אשמח לעזור ככל שאוכל. עד אז, בטוחני שתוכל לתרום לוויקיפדיה, בשם-המשתמש שיצרת לך, גם בערכים נוספים. Ldorfmanשיחה 18:51, 25 באפריל 2017 (IDT)

שיפור הערך "Makers" במסגרת מטלה בקורס אקדמי[עריכת קוד מקור]

הי לירון, אבקש את עזרתך עם תיקון פעולה לא נכונה שעשית -- הערך Makers נכתב ע"י סטודנטים במכללת ספיר. סטודנט שלי בקורס אחר באוני' ת"א הניח עליו תבנית בעבודה, פתח טיוטה והוא מרחיב בה את הערך. אני מניחה שהתבלבלת בין הקורסים, וחשבת שהוא העלה את הערך למרחב הערכים לפני הזמן, ולכן העברת את כל הערך לטיוטה שלו, אך לא זה המקרה. הערך היה קיים כבר. הסטודנט שלנו מרחיב אותו על פי ההנחיות בטיוטה שלו, וכשיסיים, נוכל להעביר את הטיוטה שלו בקלות למרחב הערכים, שכן הונחה תבנית בעבודה כשהוא החל לעבוד. תוכל בבקשה להחזיר את הערך למרחב הערכים, כולל את דף השיחה המראה שהוא נכתב במסגרת מכללת ספיר, ולהשיב את הטיוטה של הסטודנט שלי למצבה, כולל התוספות שהוא עשה? תודה, Shani - שיחה 20:26, 28 באפריל 2017 (IDT)

שני, איני מבין מה מונע מהסטודנט בקורס באונ' ת"א להמשיך לעבוד על שיפור הערך בדף הטיוטה שלו (אני רואה שהוא עשה כן, כולל בימים האחרונים). בכל מקרה, בהתאם לבקשתך, העברתי את הערך מהטיוטה למרחב הערכים והעתקתי את תוכנה של הגרסה האחרונה שלו לדף הטיוטה של הסטודנט, לצורך המשך העבודה. העברתי כמובן גם את דף השיחה. מסרי לסטודנט ברכת הצלחה ממני וסליחה עם הפרעתי לו בטעות. Ldorfmanשיחה 04:16, 29 באפריל 2017 (IDT)

הסרת מידע בערך "נחל הירקון"[עריכת קוד מקור]

שלום Ldorfman,

אנא שקול שנית את המחיקה (אפשרי לאחר עריכה מתאימה). הסיבה - לא מדובר בעוד זיהום נקודתי שמתאים אולי לעיתון אלא בעניין מתמשך ומז'ורי לעניין סטטוס השיקום. כך לדוגמה, לדברי האקולוג הראשי של רשות נחל הירקון, יונתן רז – "עבודת שיקום שנעשתה במשך שנים ארוכות יורדת לטמיון ולאחר הפסקת הזרמת השפכים לירקון, נצטרך שוב לבצע שיקום של הנחל".[1]

תודה רבה. 141.226.182.173 16:59, 30 באפריל 2017 (IDT)

שלום לך,
מדובר באירוע שארע ממש היום. כפי שציינתי בתקציר העריכה, ויקיפדיה אינה עיתון, כך שאנו מביאים מידע, בנושאים מן הסוג הזה, בפרספקטיבה מסויימת. ניתן לעניינים להתבהר ונוכל לדון בנושא בעוד שנה-שנתיים, כשיהיו לנו תימוכין שונים לגבי מידת הנזק שנגרם. Ldorfmanשיחה 17:24, 30 באפריל 2017 (IDT)
עשה כהבנתך, אבל זה לא רק ארוע היום... מאז פברואר 2016 מוזרמים עודפי שפכים כמה שבועות בשנה.[2][3] גם אם אין פרספקטיבה לגבי הנזק ארוך הטווח, יש כאן מצב של זיהומים רציניים לסירוגין במשך מעל לשנה. בברכה, 141.226.182.173 18:12, 30 באפריל 2017 (IDT)

העברת הערך "הברית בשכם" לטיוטה[עריכת קוד מקור]

שלום רב תודה רבה על העברת הערך 'הברית בשכם' לטיוטא. ניסיתי לשמור אותו בטיוטא ובטעות הוא הועבר למרחב הערכים. יישר כח יאיר דב - שיחה 17:31, 30 באפריל 2017 (IDT)

בשמחה. בהצלחה בתרומתך לוויקיפדיה. Ldorfmanשיחה 17:33, 30 באפריל 2017 (IDT)

תחזיר לי בבקשה את הערך "אוראל איירליינס"[עריכת קוד מקור]

למה מחקת אותו? נכון שהוא כרגע קצר. אבל יורחב בהמשך. אפשר להזהיר מראש.. לרשום בדף השיחה. לשים תבנית מתאימה.. מדובר בחברת תעופה עם פעילות מאוד נרחבת בישראל כך שאין ספק בנוגע לחשיבות. אז תחזיר את הערך, תודה. ועדיף אם אפשר תחת השם אורל איירליינס כפי שביקשתי בדף השיחה(שנמחק גם הוא) --79.179.79.18 03:08, 2 במאי 2017 (IDT)

דף ובו שתי שורות מוגדר אצלנו כ"אולטרה קצרמר". לפי הנוהלים בוויקיפדיה העברית, דינם של אולטרה-קצרמרים להמחק מיידית. אין פה מקום להודעות מיוחדות מכיוון שלא מדובר בפגיעה בערכים כלשהם ומשום שאין זו השחתה, אין ממה להזהיר פה. תוכל לכתוב ערך חדש בדף טיוטה וכשיהיה מוכן, תוכל לבקש להעבירו למרחב הערכים. באופן כללי, הייתי מציע לך לקרוא על נוהלי המיזם ולקבל הכוונה לצעדים ראשונים ככותב, כאשר תוכל להתחיל זאת בדף "ויקיפדיה:ברוכים הבאים".
לבקשתך, העברתי את התוכן של מה שהיה באותו דף ל"טיוטה:אורל איירליינס". בהצלחה. Ldorfmanשיחה 03:21, 2 במאי 2017 (IDT)
תודה, כתבתי עכשיו ערך מפורט יותר. כבר במרחב הערכים. רק הלוגו לא מופיע אשמח אם ותכל לסדר את זה, תודה. --79.179.79.18 11:20, 2 במאי 2017 (IDT)
כבר סידרו את הלוגו, זה בסדר, תודה.--79.179.79.18 11:59, 2 במאי 2017 (IDT)
אני שמח על שהדברים סודרו ומודה לך על הערך החדש שהוספת, לטובת כולנו. Ldorfmanשיחה 18:53, 3 במאי 2017 (IDT)

ויקיפדיה:עורך חזותי[עריכת קוד מקור]

שלום לירון. בנוגע לעריכתך זו מלפני כמה חודשים: מדוע כתבת "החל מ-2016"? מדומני שבוויקיפדיה מוצגות שתי לשוניות עריכה עוד מ-2013, כשהעורך החזותי הושק... ‏Guycn2 · ☎‏‏ 08:16, 7 במאי 2017 (IDT)

בוקר טוב גיא,
התאריך בו נעשה השינוי אינו זכור לי, אולם לאור העובדה שהעריכה המדוברת נעשתה באמצע דצמבר 2016, אני יכול לשער שהמעבר לשתי לשוניות נעשה פחות או יותר באותה עת. ניתן לחפש את ההודעה על כך בהיסטוריית ה"מזנון" או בדפים אחרים, אולם אני די בטוח שזה לא היה מייד עם השקת העורך החזותי. היה איזשהו שלב ביניים. יתכן מאוד שיגאל או אמיר יזכרו את החודש בו בוצע השינוי. יום נעים ומוצלח לכולנו. Ldorfmanשיחה 09:11, 7 במאי 2017 (IDT)
2013, אבל מה זה חשוב בכלל מתי זה נעשה לצורך אותו הדף. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 09:19, 7 במאי 2017 (IDT)
העורך החזותי החל אמנם לפעול ב-2013, אולם השינוי המדובר פה לא נעשה פה באותה עת, עד כמה שאני זוכר. תוכל לבדוק? Ldorfmanשיחה 09:37, 7 במאי 2017 (IDT)
מיד עם השקת העורך החזותי, היו שתי לשוניות עריכה: "עריכה" ו"עריכת קוד מקור". זה היה כך הרבה לפני 2016. אני בטוח בזה. ראה למשל את גרסה זו מ־2013: גם בה כתוב המשפט "לחיצה על "עריכה" תפתח את העורך החזותי ולחיצה על "עריכת קוד מקור" תפתח את העורך הרגיל." ‏Guycn2 · ☎‏‏ 09:51, 7 במאי 2017 (IDT)
אוקי. אני מניח שהכוונה בשינוי שלי הייתה לתוספת לעריכה של פרק מסויים (מלבד האפשרות לעבור לעורך החזותי באמצעות ההקשה על הטאב בראש הדף). מכל מקום, אני מקבל את התיקון הנדרש. תודה. Ldorfmanשיחה 09:54, 7 במאי 2017 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! ושבוע טוב, ‏Guycn2 · ☎‏‏ 09:55, 7 במאי 2017 (IDT)

הסרת אירועים הצפויים להתקיים ביום ירושלים מהערך "חגיגות שנת ה-50 לשחרור ירושלים"[עריכת קוד מקור]

ראש הפסקה היה בדף ריק עם בקשה של ויקיפדיה לפרטים נוספים. לדעתי הערך נבנה ע"יש צוות השרה רגב. אני הוספתי רשימת אירועים ממלכתיים. למה למחוק? Drkup(IMJ) - שיחה 23:18, 11 במאי 2017 (IDT) Drkup(IMJ) - שיחה 23:18, 11 במאי 2017 (IDT)

ויקיפדיה אינה עיתון או עלון פרסומי. אנו מציינים דברים שהיו - לא מביאים פרטים לגבי מקבץ אירועים שעתידים להתרחש. כך זה עובד אצלנו. Ldorfmanשיחה 00:24, 12 במאי 2017 (IDT)

שאלה לגבי Sitenotice[עריכת קוד מקור]

היי לירון, בתור מי שהעלה בעבר לא מעט הודעות ל-sitenotice בענייני התחרויות של העמותה, רציתי להתייעץ איתך לגבי העיצוב של ההודעה החדשה, אותה אנחנו רוצים להעלות לפני התחרות החדשה ביוני. מסיבה כלשהי, השורה התחתונה לא מתיישרת יחד עם כל הטקסט, יש לך מושג איך מיישרים את זה? אשמח גם להסבר איך ניתן להגדיל את גודל הגופן של הטקסט (העתק-הדבק לא הצליח פה משום מה).

תודה מראש, Ranl-WMIL - שיחה 15:04, 21 במאי 2017 (IDT)

גיא, אולי אתה גם יכול לעזור כאן? אורשיחה • 16:09, 21 במאי 2017 (IDT)
שלום רן,
ענייני עבודה גרמו לכך שנעדרתי מכאן ביומיים האחרונים. נכנסתי כעת לראות את הטיוטה שהכנת להודעה ואיני רואה בעיה כלשהי. אולי השינוי של יגאל הביא לתוצאה המיוחלת. לשאלתך, הגדלה ביצעתי בעזרת הלחצן "+A" משורת הלחצנים, כך שזה כלל לא היה מסובך. פנה אלי אם תזדקק לעזרה כלשהי... בתקווה שאוכל להשיב בזמן Face-smile.svg. Ldorfmanשיחה 16:57, 23 במאי 2017 (IDT)
מעולה. תודה רבה Face-smile.svg Ranl-WMIL - שיחה 12:56, 24 במאי 2017 (IDT)

כוכב לאיש הטכני! (לאחר עריכות בערך "לטיפה אבן זיאטן")[עריכת קוד מקור]

Bot Barnstar Hires.png כוכב טכני
תודה רבה על העזרה בעריכת הערך שהוספתי "לטיפה אבן זיאטן".

זהו הערך השלישי שיצרתי בוויקיפדיה ולכן אני עדיין לא בקיא מספיק בשיטת הכתיבה המקובלת ובשימוש בכלים הטכניים. אשמח ללמוד קצת כיצד וויקיפדיה עובדת – איך מצאת דווקא את הערך שהעליתי בשביל לערוך אותו? אתה אחראי מטעם וויקיפדיה על הקטגוריה שאליו הוא משתייך? UnHommeGesund - שיחה 22:42, 1 ביוני 2017 (IDT)


שלום לך,
האמת היא שעד לפני דקות ספורות, הערך לא נכלל באף קטגוריה קריצה. הוספתי כעת את אלה שמתבקשות, כדי שהערך יהיה מקוטלג כראוי. לשאלתך, הגעתי לערך במהלך מלאכת הניטור שאני מבצע באופן שוטף, במסגרת מפעילותי הקבועה במיזם.
בטוחני שעם הזמן, תרכוש לעצמך עוד כלים ותכיר טוב יותר את דרך הפעילות במיזם. לשם כך, חשוב להמשיך לעקוב אחר השינויים בגרסאות הערכים בהם הינך מעורב (כפי שאני מבין שאתה עושה, בעקבות מחוות התודה שקיבלתי ממך) וללמוד מהם. אשמח לעזור ככל שאוכל. פנה אלי בכל שאלה.
בברכת הצלחה בהמשך תרומתך לאנציקלופדיה, לירון Ldorfmanשיחה 09:36, 2 ביוני 2017 (IDT)
תודה רבה לך, אני מעריך מאוד את עזרתך! אשמח גם לדעת כיצד ניתן להסיר את הכיתוב ("arabe") שמופיע בצד שמאל למעלה בערך שכתבתי. הוא נשאר בטעות מהגרסה הצרפתית... UnHommeGesund (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/הב-18:33, 2 ביוני 2017
בוצע תוקן. תודה שהסבת את תשומת ליבי לכך. תנוח דעתך לגבי זה שלא מצאת את המקום בו היה צריך להשמיט את המילה המיותרת. התיקון המתבקש נדרש בדף המלווה את הערך בתוך מיזם ויקינתונים. הערך "שואב" מידע מאותו דף, או במילים אחרות, מספר נתונים מהדף ב"וויקינתונים" מוטמעים בערך בוויקיפדיה העברית, כמו גם בערכים בוויקיפדיות בשמונה השפות (נכון להיום) הנוספות בהן נכתב אודות אותה אישיות (אולי שאלת את עצמך איפה מופיע הקוד של התמונה המעטרת את הערך...). לעת עתה, נוכל לקרוא לכל זה "ויקיפדיה למתקדמים". בטוחני שאם תתמיד בכתיבה ובשיפורים אצלנו, תגיע גם לזה. עד אז, המשך בדרך זאת ולהשתמע!Ldorfmanשיחה 02:34, 3 ביוני 2017 (IDT)

בסדר גמור, מעולה! תודה רבה על כל המידע :) UnHommeGesund (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/הב-12:36, 3 ביוני 2017

לא הסתדרתי בכוחות עצמי (לגבי הדף של "קבוצת הגליל המערבי")[עריכת קוד מקור]

שלום לירון - לא רק שיש לי שאלה בשיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/קבוצת הגליל המערבי#עריכת קוד בתוך לשונית - גם לא מצאתי ולא גיליתי כיצד לנסח בעברית דבר כזה. בהזדמנות... בינתיים אני מתקדמת בדברים שונים ומשונים כרגיל. -- דבורה ג'יי שיחה 13:01, 2 ביוני 2017 (IDT)

לגבי העניין הטכני, עניתי בדף בו שאלת (להבא, אם תרצי שבאופן אישי אבחין בהודעה שלך, אנא "תייגי" אותי בהודעה. את ודאי יודעת איך לעשות זאת קריצה). בקשר להתראות, לא הבנתי מהי השאלה. באיזה חלק של דף ההסבר, שברצונך לתרגם, נתקלת בקושי? המשך סופ"ש נעים, Ldorfmanשיחה 02:19, 3 ביוני 2017 (IDT)

סמליל "הערב החדש"[עריכת קוד מקור]

היי. תוכל בבקשה לסדר לוגו של הערב החדש? תודה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:51, 4 ביוני 2017 (IDT)

בוצע בוצע, יחד עם עדכון הערך, יגאל. איזה כיף לנו שיש מישהו כמוך שמכיר כל פסיק בשינויים בלוחות השידורים ובענייני מדיה בכלל. תודה לך על העדכון. Ldorfmanשיחה 00:45, 5 ביוני 2017 (IDT)
... אם כבר עסקתי בסמליל ושימרתי את זה האחרון שהופיע בערך עד היום, צילמתי והוספתי עוד שני סמלילים ששימשו לאורך השנים. אני מניח שכעת הערך מדוייק יותר ובעיני, הוא נחמד הרבה יותר Face-smile.svg. ביי. Ldorfmanשיחה 01:24, 5 ביוני 2017 (IDT)
ואחד השקעת. תודה רבה. ואני בכלל לא מבין בנושא מחוץ לרשות או תאגיד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 07:55, 5 ביוני 2017 (IDT)
בשמחה רבה. יום נעים ומוצלח לנו. Ldorfmanשיחה 08:27, 5 ביוני 2017 (IDT)

יום הולדתך שמח![עריכת קוד מקור]

המון מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ושלל SMirC-congrats.svg - רק אושר ושמחה והמשך עשייה נעימה :) קרוקס שיחה 01:01, 6 ביוני 2017 (IDT)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בברכה. ליש - שיחה 03:41, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , והמון בריאות ואושר, לך וליקיריך! אלדדשיחה 04:10, 6 ביוני 2017 (IDT)
המון מזל טוב ליום הולדתך! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:46, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אורשיחה • 08:57, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אושר אהבה וערכים מעניינים Face-smile.svg דריה - שיחה 09:29, 6 ביוני 2017 (IDT)
המון מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! לירון! פרחGuycn2 · ☎‏ 09:29, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אלעדב. - שיחה 10:55, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ניב - שיחה 12:41, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ! Ranl-WMIL - שיחה 12:46, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! והמון הצלחה! קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 16:51, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , בריאות ואושר לסטר - שיחה 17:30, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , בריאות ואושר מ-Ewan2 - שיחה 19:04, 6 ביוני 2017 (IDT)
הי, הי, הרבה ברכות! ביקורת - שיחה 19:41, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! והרבה בריאות, אושר וכיף מכל עיסוקיך. Itaygur - שיחה 21:04, 6 ביוני 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! עד 120 ‏dMy‏ • שיחה • 11:12‏, 07/06/2017 • י"ג בסיוון ה'תשע"ז
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Exclamation-orange.svgExclamation-orange.svg יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:39, 7 ביוני 2017 (IDT)

תודה רבה לכולכם. ריגשתם אותי. זה לא מובן מאליו בעיני. כיף לכולנו שיש אנשים כמוכם במיזם. Ldorfmanשיחה 17:32, 8 ביוני 2017 (IDT)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! קריצה גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 18:07, 8 ביוני 2017 (IDT)
תודה, נימרוד. Ldorfmanשיחה 23:25, 11 ביוני 2017 (IDT)
ועוד מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! שתמיד תחייך מכל הלב מי-נהר - שיחה 01:03, 12 ביוני 2017 (IDT)
אמן - שכולנו תמיד נחייך! תודה. Ldorfmanשיחה 01:16, 12 ביוני 2017 (IDT)
מחייך תמיד? זו ברכה מפוקפקת - עדיף לבחור ברכה אחרת. בברכה. ליש - שיחה 01:38, 12 ביוני 2017 (IDT)
נו, אתה צודק חיוך ירוק. נוכל להסתפק בזה שרוב ימינו יהיו מאושרים. סביר שלא ניתן יהיה לקבל את מאת האחוזים במקרה הזה. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 01:47, 12 ביוני 2017 (IDT)
יום הולדתך שמח! בורה בורה - שיחה 05:50, 12 ביוני 2017 (IDT)
חן חן, ידידי. Ldorfmanשיחה 11:49, 12 ביוני 2017 (IDT)

העלאת תמונה עם זכויות יוצרים לערך "שער שושן"[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה! מצטרף לאיחולי המזל טוב ליום הולדתך! רציתי לשאול: אני רוצה להעלות ציור של שער שושן עבור הערך 'שער שושן' שכתבתי, ציור זה שייך למכון המקדש ובקשתי מהם רשות להשתמש בציור, והם הרשו לי לאחר שחתמתי על 'הסכם רישיון שימוש'. כעת כשאני מנסה להעלות את התמונה לערך, הויקישיתוף דורש ממני לכתוב מדוע אני סבור שמותר לי להעלות אותו. מה אני אמור למלא שם? לא הצלחתי להבין. תודה רבה!יאיר דביאיר דב - שיחה 10:36, 8 ביוני 2017 (IDT)

תודה על הברכה ומזל טוב לך על הערך החדש שיצרת (ותודה על כך, בשם כל קוראי העברית).
אם התבקשת לחתום על מסמך כלשהו, גם אם איני מכיר את המונח "הסכם רישיון שימוש", זה מרמז כי התמונה לא שוחררה לכל שימוש. במצב כזה, לצערי, לא נוכל לאחסן אותה על שרתי קרן ויקימדיה. הדרישה, כדי שניתן יהיה להעלות קובץ לוויקישיתוף, היא שהקובץ ישוחרר לכל שימוש, כולל מסחרי. לשם כך, על בעל הזכויות ביצירה להסכים באופן מלא לתנאים המופיעים בנוסח שבמסגרת בדף "ויקיפדיה:OTRS". ללא הסכמה על כך, לא ניתן להשתמש באותו קובץ, שכן, לפי הבנתי, אינו המחשה שנוכל להשתמש בה במסגרת גבולות השימוש ההוגן.
כתוב לי אם תזדקק לעזרה או להבהרה כלשהי. בברכת הצלחה, Ldorfmanשיחה 17:48, 8 ביוני 2017 (IDT)
אם כבר אנו בקשר, יאיר, בערך החדש, אנא השלם פרטים בשתי הערות השוליים האחרונות: בהערה 7 מצויין "פרק ו'" - של מה? מהו המקור? (יש לי השערה, אבל רצוי שתוסיף את המידע אתה); בהערה 8 (טוביה שגיב (שקרקה), המקדש נתון בדרום), מאיזה שנה אותו גליון של כתב העת? אנו מעוניינים תמיד להביא לקוראינו את הפרטים במלואם, כדי לאפשר להם הבנה ואיתור של המקורות ביתר קלות, בעת הצורך. Ldorfmanשיחה 18:09, 8 ביוני 2017 (IDT)
שלום וברכה! תודה רבה על ההבהרות. תיקנתי את הדברים שציינת שדרושים תיקון. לגבי הציור, מדובר בציור שנועד להמחיש את מראהו של שער שושן על פי המתואר במקורות של חז"ל. זה אמור להיות הציור הראשי, ועל פניו היחידי, שילווה את הערך. האם אין זה נחשב להמחשה שניתן להשתמש בה על בסיס 'שימוש הוגן'? אם לא, אשמח שתסביר לי את ההבדל ביניהם.
כמו כן, אשמח שתסביר לי איך כותבים הערות בתור 'תבנית'? אני בד"כ כותב את ההערות באמצעות 'הערות שוליים - טופס בסיסי', אך ראיתי שבד"כ מעדיפים לכתוב אותן באמצעות תבנית. אם כן, אשמח לדעת: א. מתי משתמשים ב'הערות שוליים' ומתי בתבנית? ב. כיצד כותבים הערות באמצעות תבנית? תודה רבה!יאיר דביאיר דב - שיחה 09:36, 11 ביוני 2017 (IDT)ו
תודה על התיקונים, יאיר. כעת זה מצוין.
בגדול, תמיד נעדיף, במיזמי ויקימדיה, תמונה חופשית. על שימוש הוגן תוכל לקרוא בדף ההסבר "עזרה:שימוש הוגן". מדובר בתמונה שנועדה להמחיש פרט מסוים, אשר לא ניתן, לפחות לאותה עת, להשיג תמונה חופשית שלו. דוגמה למצב בו כן ניתן להשתמש בתמונה בשימוש הוגן היא עם פטירתו של אדם, שאין ברשותנו תמונה שלו באופן חופשי. עד הפטירה, תמונת האישיות לא יכולה להיות מוצגת כתמונה ברישיון הוגן, שכן המצולם בה עודנו מהלך בינינו. הנוהל אצלנו הוא שכדי לעודד השגת תמונה חופשית של אדם אשר בין החיים, לא נשתמש בתמונה שלו בשימוש הוגן. הסימון בערך העוסק בו, המציין כי אין תמונה בערך, עשוי לעודד אנשים לצלמו ולמסור לנו תמונה, או שתמונה כזו תגיע מנשוא הערך עצמו (כפי שקורה פעמים רבות מאוד). כל עוד אותם אנשים בחיים, יש סיכוי טוב להשיג תמונה חופשית; לאחר מותם, זה הופך בעייתי יותר.
במקרה שלך, מדובר ביצירה שנמצאת ברשות גוף מסויים, המחזיק בזכויות עליה. יורשה לי להניח שלא חלפו 50 או 70 שנה מיום יצירתה (אז, בהתאם לשנה בה נוצרה, האיור יהפוך לחופשי). במקרה כזה, נוכל להסתפק בערך החדש ללא ההמחשה הזאת - לפחות עד שיאותו מחזיקי הזכויות בה לשחררה. אם תמצא מקור אחר בו מופיעה המחשה של הנושא, אולי כן יהיה מקום להשתמש בתמונה משם. בסוגיות כאלה, מן "התחום האפור", עדיף לבחון כל מקרה לגופו.
לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך לגבי "הערות שוליים - טופס בסיסי". איפה נתקלת במונח הזה, או לפחות מהו "טופס בסיסי"? לפי העריכות האחרונות שלך, אתה משתמש בעורך החזותי. בסרגל הכלים של העורך החזותי ישנו לחצן ליצירת הערת שוליים ואפשרות נפרדת של "הוספה - תבנית". בהערות השוליים ניתן אמנם לשלב תבניות, אולם אם אינך מכיר את מבנה התבנית הרלוונטית, תוכל שלא להשתמש בה ומקסימום, בהמשך, ללמוד מהשינוי שיכניס בדברים כותב/עורך אחר, היה ואכן יבוצע שינוי בפורמט תוכנה של ההערה. בברכת הצלחה, Ldorfmanשיחה 23:56, 11 ביוני 2017 (IDT)
תודה על ההסברים המפורטים והבהירים. עד כמה שניסיתי לחפש, לא מצאתי איור נוסף של השער, ותמונה לא ניתן למצוא לו מאחר וכיום איש אינו יודע בוודאות היכן מיקומו המדוייק. אם כן אאלץ להמתין לשחרור זכויות היוצרים של מכון המקדש, או שמישהו אחר יאייר את השער מבלי להגביל את השימוש ביצירה.
לגבי הערות השוליים, אני אכן עורך בד"כ באמצעות עריכה חזותית (מלבד כאשר אני מצטט, עוד לא הבנתי איך יוצרים תבנית של ציטוט בעריכה החזותית) ושם יש לשונית שנקראת 'הערות שוליים', ובתוך אותה הלשונית ישנן כמה אופציות לעצב את ההערה, כאשר האחרונה שבהן היא 'טופס בסיסי', בדרך זו אני כותב בד"כ את ההערות.
שוב תודה רבה על כל ההסברים וההבהרות. מאד עוזר לי להבין את ה'ראש' של ויקיפדיה.יאיר דב - שיחה 05:31, 12 ביוני 2017 (IDT)
Symbol thumbs upcolor.png אני שמח לעזור.
כעת הבנתי את עניין השאלה לגבי הערת השוליים. העורך החזותי הוא כלי חדש-יחסית בוויקיפדיה וככזה, הוא נתון לשינויים כל הזמן. הצוות המפתח אותו אמנם מעדכן את העורכים בשיפורים שהוכנסו, אולם החלק הזה במערכת בכל זאת לא היה מוכר לי - אולי מכיוון שאני עצמי כמעט ולא משתמש בכלי החזותי. מבחינתי, הערה נכתבת בקלות רבה בפורמט של "{{הערה| ... }}" כשכל מה שבפנים זהה לדרך בה אנו כותבים את הדברים בגוף הערך או בקישורים החיצוניים. אני פשוט רגיל לצורת הכתיבה ה"ישנה"/"מקורית" שלנו, בה השתמשנו לפני הופעתו של העורך החזותי. בכל זאת, בדקתי את העניין בדף טיוטה ולפי מה שראיתי בניסוי שלי, לאחר בחירה באפשרות של "טופס בסיסי", ניתן לשתול בתוך אותו מלבן קוד של תבנית (ראה "עזרה:תבניות"), הכתוב במה שאנו מכנים "תחביר ויקי" או "קוד-ויקי". בסופו של דבר, ודאי תסכים איתי שלא משנה באיזו דרך תבחר לכתוב, כל עוד התוצאה תראה תקינה. יש לי הרגשה שתצליח Face-smile.svg. בברכת צהרים טובים, Ldorfmanשיחה 12:24, 12 ביוני 2017 (IDT)

טיוטה גנוזה[עריכת קוד מקור]

שלום Ldorfman, נראה שמספר דפים שבהם כתבת או ערכת בעבר עדיין נמצאים במצב טיוטה ולא נערכו זמן רב: טיוטה:יפתח שפיר, טיוטה:קול הזכויות - עמותה, טיוטה:עמלץ ארוך סנפיר, טיוטה:נתן פיינברג.

דפי טיוטה אינם נגישים כמו ערכים רגילים לכלל הקוראים, ולכן חשוב לנו לוודא שהם לא נשכחו ללא סיבה. נודה לך אם תקדיש מספר דקות מזמנך לטיפול בהם:

  • אם הטיוטה מוכנה להיות ערך של ממש בוויקיפדיה, אנא פנו לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ובקשו עזרה בהעברת הטיוטה, או העבירו אותה בעצמכם. כך כלל הקוראים יוכלו להנות מערך חדש!
  • אם הטיוטה בעבודה אתם מוזמנים להמשיך לשפר אותה. אם אתם זקוקים לעזרה בהשלמתה אנא פנו לדלפק הייעוץ לעזרה או לחממה לבקשת ליווי אישי. אל תתביישו לבקש עזרה, עורכים רבים ישמחו לסייע.
  • אם הטיוטה כבר עברה למרחב הערכים, רק בשם אחר, אנא בקשו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למזג או למחוק אותה. לא לשכוח לציין את שם הדף הקיים במרחב הערכים ושם הטיוטה.
  • אם ההחלטתם לוותר על כתיבת הדף אנא בקשו את מחיקתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
  • אם אינכם הכותבים העיקריים של הטיוטה, אנא הפנו את ההודעה לכותבה במידה ולא קיבל הודעה זו.

תודה, EranBot - שיחה 17:52, 23 ביוני 2017 (IDT)

Done טופל.
בכל ארבעת המקרים, המעורבות שלי בטיוטות הייתה רק תוך כדי ניטור - בהעברת הדפים לטיוטה או בתיקונים מינוריים ביותר. בקיצור, נקלעתי לדברים תוך כדי אדמיניסטרציה, ולא מתוך רצון לכתוב בנושא.
כל הכבוד לך ערן על הפעולה הזאת של התזכורות למעורבים בדבר הטיוטות שנזנחו (ראיתי שהבוט השאיר הודעות רבות כאלה הערב). רעיון מעולה - זה מעשה שבהחלט נדרש. Ldorfmanשיחה 00:56, 24 ביוני 2017 (IDT)
יונה, ראיתי ששחזרת את דפי הטיוטה הנ"ל. להבנתי, וממה שקראתי בשיחות בין עורכים בדפים אחרים, מדובר במהלך רחב יותר של דיון בנחיצות המחיקה של טיוטות ש"הוזנחו" ושל הצורך למחוק טיוטות בכלל. אין לי ממש התנגדות לשחזור, גם אם אישית, אני חושב שאין צורך לשמר דפי טיוטה שככל הנראה, לא יהיה בהם שימוש. כל החלטה שתתקבל בנושא זה בפורום רחב של קהילת העורכים, מקובלת עלי. Ldorfmanשיחה 16:27, 25 ביוני 2017 (IDT)
בעבר התקיימו שני דיונים שאני זוכר האחד כללי יותר ומופיע בשיחת ויקיפדיה:קווים מנחים לדפי טיוטה#דיון במחיקת דפי טיוטה שם עלתה סוגיית הטיוטות המוזנחות וההצעה שהתקבלה לבסוף אינה כוללת מחיקה של טיוטות מוזנחות. דיון נוסף התקיים לפני חודשים רבים במזנון (לא הצלחתי למצוא אותו עכשיו). אם רוצים לשנות את זה אפשר להתחיל דיון חדש בנושא. לדעתי דיון כזה מיותר כי לא חל שינוי משמעותי מהדיונים האחרונים ואם יתקיים אני אתנגד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:03, 26 ביוני 2017 (IDT)
OK‏. Ldorfmanשיחה 14:46, 26 ביוני 2017 (IDT)

מה דעתך? לגבי "מיזם הטיוטות השכוחות"[עריכת קוד מקור]

היי לירון. בא לך לעבוד איתי על פרוייקט הטיוטות השכוחות? מסתבר שיש שם הרבה 'כביסה מלוכלכת' ולא הייתי מתנגד למפעיל שיעבוד איתי וייעל את העבודה הרבה. דעתך? eli - שיחה 03:27, 30 ביוני 2017 (IDT)

לא כל כך הייתי פה בימים האחרונים, מפאת קוצר זמן. אלי, מה התחדש במחלוקת האם יש/אין מקום למחיקת טיוטות שנשכחו? ראה את דבריו של חברנו יונה לעיל. אין לי בעיה לעזור; אפילו בשמחה, אולם כל עוד אין החלטה אם הפעילות הזאת מבורכת או שאינה מקובלת, לדעתי חבל להשקיע זמן בנושא. Ldorfmanשיחה 09:22, 30 ביוני 2017 (IDT)
כן כן, ראיתי. אני פועל לפי קרטיריונים רציונליים. כך שכל בקשות המחיקה שלי נעשו בשיקול דעת. חלילה, לא התכוונתי לבקש ממך למחוק הכל. eli - שיחה 10:04, 30 ביוני 2017 (IDT)
OK. במקרה טיפלתי בכמה בקשות שלך, שהושארו בדף הבקשות ממפעילים בשעה האחרונה. אם אין התנגדות עקרונית של קהילת העורכים, נלך על זה. מה תרצה שאעשה? Ldorfmanשיחה 10:07, 30 ביוני 2017 (IDT)
אלי גודין אני לא יודע מה המיזם שאתה עושה. אבל אם במסגרת המיזם העיקר הוא לנסות לשפר את הטיוטות ולהעביר אותם למרחב הערכים ורק טיוטות שלא מתאימות (ללא מידע, הבל, לא אינציקלופדי באופן מובהק, וכו') ימחקו - זה מיזם מבורך. אבל אם המטרה היא למחוק טיוטות זה מיזם שלא תורם כלום לוויקיפדיה וחבל על הזמן שתקדיש בו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:11, 2 ביולי 2017 (IDT)
היי תודה יונה. התייחסתי לכך בדף שיחתי. eli - שיחה 08:14, 2 ביולי 2017 (IDT)
תודה, אקרה את מה שכתוב שם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:16, 2 ביולי 2017 (IDT)

לגבי הערך "כוס מרטיני"[עריכת קוד מקור]

תודה לך על העזרה בערך כוס מרטיני היא היתה מועילה מאוד בברכה הלל יערישיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ז • 03:00, 2 ביולי 2017 (IDT)

בשמחה רבה. ארים כוסית להמשך הצלחה בתרומתך למיזם. 🍸 לילה טוב. Ldorfmanשיחה 03:06, 2 ביולי 2017 (IDT)

מחיקת הערך אודות "תכנית קדם עתידים"[עריכת קוד מקור]

שלום,

מחקת עמוד שעבדתי עליו זמן רב לתכנית קדם עתידים. מדובר בתכנית מצויינות מדעית לתלמידי פריפרייה עם כ20 אלף משתתפים בישראל. בוגרי התכנית הם 40% מקציני העתודה בצה"ל. מדוע המידע אינו רלוונטי לויקיפדיה?

בנוסף הסרת את לוגו עתידים File:Friends_of_Atidim_logo.png שאני מעוניין להוסיף לעמודים:

עמותת ידידי עתידים (ע"ר) תכנית קדם עתידים שפיצים - תכניות לתלמידים בעלי הצטיינות יתרה Zoharkapalan (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/הב-15:51, 3 ביולי 2017‏

שלום זוהר,
ויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולא מדיום פרסומי, כך שהוספת מידע בעל גוון שיווקי, פרסומות וקישורים שמטרתם לקדם רעיון, ארגון, עמותה או עסק מסחרי, שאינם מוסיפים ידע מהותי לקוראים אינה מקובלת ועשויה להיחשב כהשחתה. מדבר בערכים אנציקלופדיים ולא ב"עמודי פרסום", כפי שאתה התייחסת לדברים. במיזם נכללים כבר שני ערכים העוסקים בנושא ובמשיקים לו: "תוכנית עתידים‎" ו"עתידים - צוערים למנהל ציבורי‎". תוכל להוסיף מידע מתאים בערכים אלה, כל עוד לא יהיה בעל גוון שיווקי.
לגבי הסמליל, ניתן יהיה להשתמש בו בערכים המתאימים תחת ההגדרה של שימוש הוגן (למעשה, כבר העליתי אותו לשרתינו בהגדרה זאת, עוד קודם להשארת ההודעה שלך). לא מדובר בקובץ חופשי לכל שימוש, כך שאין לו מקום במאגר ויקישיתוף. בברכת אחר-צהרים טובים, Ldorfmanשיחה 16:16, 3 ביולי 2017 (IDT)
מעבר למה שציינתי לעיל, בהתאם לנוהל שהתקבל במאי 2014, הינך מתבקש לציין בדף המשתמש שלך מהו הקשר בינך לבין "עמותת ידידי עתידים" והאם הינך מועסק על-ידה ישירות, או על ידי גוף כלשהו בבעלותה, או מקבל ממנה תשלום בדרך כלשהי אחרת. בתודה, Ldorfmanשיחה 16:25, 3 ביולי 2017 (IDT)

שלום,

הכוונה אינה לפרסם את תכניות עתידים יותר ממה שקיים כיום בויקיפדיה. מחקת לי את העריכות בטרם הספקתי לסיים. אני בטוח שהכל מרצון לסייע, מכיוון שאני לא מנוסה אשמח לעזרה בניסוח ועיצוב התוכן כראוי לחוקים כאן. א. לא קיים במציאות משהו שנקרא "תכנית עתידים". התוכן בעמוד זה הוא על תכניות של עמותת ידידי עתידים. לכן ביקשתי לשנות את שם העמוד ל-עמותת ידידי עתידים (ע"ר). זו העמותה שתחתיה פועלות כל תכניות (ברבים) עתידים. ב. יש בעתידים תכנית תיכונים (בינהם השפיצים וקדם עתידים שהסרת), תכנית צבאיות ותכנית שסטודנטים (שתכנית עתידים - צוערים למנהל הציבורי היא אחת מהן) ג. טקסט הפתיחה כמו גם חלק מהקישורים שגויים ולא עדכניים. עדכנתי אותם ומחקת את כל השינויים שלי. ד. אני מועסק על ידי הסוכנות היהודית שהיא אחד הגופים שממנים את פעילות עמותת ידידי עתידים דרך תרומות מהעולם היהודי.

אם מקובל עליך, אשמח לסיים את העריכה בעמוד שנקרא כרגע "תוכנית עתידים" ולאחר שהתוכן מעודכן ומדויק נוכל למחוק או לתקן כל מה שמשתמע ממנו אופי של פרסום.

בבקשה קצת הכנסת אורחים לעורך חדש. אשמח ללמוד ולשחק פה לפי החוקים :)

זהר

ראשית, אנא ציין את הקשר שלך לסוכנות היהודית ולעתידים בדף המשתמש שלך.
לעצם טענותיך, אני ידוע כמי שמקבל ומקדם כותבים חדשים. מה שאתה מבצע לא תואם את כללי המיזם ואופיו. לפני שתמשיך בפעילותך ככותב במיזם (ואני מקווה שביום מן הימים, תגיע לסטטוס של קבלת סמכויות של "עורך"), אבקש ממך לקרוא את המדריך "ויקיפדיה:צעד אחר צעד". לאחר מכן, תוכל להציע, בדף טיוטה, נוסח חדש לערך, כשכל המידע הרלוונטי מגובה בהפניות למקורות. משתסיים את מלאכתך, נוכל לשקול תוספת של המידע החדש לוויקיפדיה, במקום הנוסח הקיים או בנוסף לו. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 16:38, 3 ביולי 2017 (IDT)

Ldorfman השתמשתי במדריך "ויקיפדיה:צעד אחר צעד" כדי להקים את העמודים על תכנית קדם עתידים ועל תכנית השפיצים. לעדכן בטיוטא מקובל. לאחר שאני מסיים לעדכן את העמוד בטיוטא לרשום לך שוב כאן?

בהצלחה בעבודתך. שני דברים: אנא הקפד על שימוש בטרמינולוגיה המתאימה. ערכי ויקיפדיה אינם דפים שיווקיים. שנית, בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Ldorfmanשיחה 16:48, 3 ביולי 2017 (IDT)
בבקשה Zoharkapalan - שיחה 16:52, 3 ביולי 2017 (IDT)
Ldorfman אשמח אם תוכל להעיף מבט ולתת הערות משתמש:Zoharkapalan/עמותת ידידי עתידים (ע"ר)
בנוסף - איך אני מוסיף את התמונה שהעלת עם הלוגו של עתידים?
Zoharkapalan - שיחה 17:43, 3 ביולי 2017 (IDT)
עברתי על הטיוטה. חסרים בה סימני פיסוק ובעיקר, תימוכין לדברים הכתובים. מלבד זה, הקישורים החיצוניים לא נכתבו בפורמט המקובל בוויקיפדיה וחסרים קישורים פנימיים לערכים אחרים בוויקיפדיה העברית. אתה בכיוון הנכון. המשך בשיפורים ובהוספת הסימוכין. Ldorfmanשיחה 18:42, 3 ביולי 2017 (IDT)

יצירת טיוטת ערך אודות "כלאי זרעים"[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה. ראשית תודה רבה על העזרה לגבי הערות השוליים! רציתי לשאול: אני רוצה לכתוב ערך על 'כלאי זרעים', אולם כאשר אני מנסה ליצור טיוטה של הערך, אני לא מצליח כי מבחינת מערכת ויקיפדיה הערך הזה כבר קיים כחלק מהערך הכולל - 'כלאיים', ולכן היא לא 'מציעה' לי לכתוב ערך זה בדף טיוטה כפי שהיא עושה לגבי ערכים שאינם קיימים כלל. איך אני יכול בכל זאת ליצור את הערך? תודה רבה!יאיר דב - שיחה 09:24, 6 ביולי 2017 (IDT)

שלום יאיר,
שמחתי לעזור וכמו היום, פנה אלי בכל נושא בו אוכל לסייע לך.
מה שאתה מזכיר פה נקרא "הפניה". משיש נושא שאין אודותיו ערך נפרד, אולם נכתב עליו כחלק מערך מסוים, אנו מפנים לערך המדובר או, כמו במקרה הנוכחי, אף לפרק המתאים באותו ערך. משיכתב הערך החדש, אותו אתה מציע, נוכל לשנות את דף ההפניה, כך שבמקום הצבעה על המקום בו נמצא מידע חלקי, יופיע ערך שלם. זו פעולה שאנו מבצעים באופן שוטף. לעת עתה, תוכל להקיש על הקישור "טיוטה", הנמצא בראש החלון ולכתוב את הטיוטה החדשה בדף "משתמש:יאיר דב/טיוטה". לאחר שתשלים את המלאכה, תוכל ליידע אותי או את אחד ממפעילי המערכת האחרים, ונוכל לבצע את העברת הערך למקום הנדרש, תוך שימור כל שלבי העבודה שלך. בברכות להצלחה ולסופ"ש נעים, לירון Ldorfmanשיחה 15:41, 6 ביולי 2017 (IDT)
הבנתי. תודה רבה לירון!יאיר דב - שיחה 16:00, 6 ביולי 2017 (IDT)
OK Ldorfmanשיחה 16:02, 6 ביולי 2017 (IDT)
ערב טוב לירון.
בהמשך לשיחתנו הנ"ל, אשמח שתעביר את הערך 'כלאי בהמה' למרחב הערכים, או לחילופין תסביר לי איך לעשות זאת בעצמי אם ניתן.
תודה רבה על כל העזרה!יאיר דב - שיחה 23:06, 26 ביולי 2017 (IDT)
בוצע בוצע. ברכות על הערך החדש שתרמת לנו. מה שהיה צריך לעשות פה היה מורכב ממספר שלבים: ראשית היה צורך למחוק את ההפניה שהייתה קיימת מ"כלאי בהמה" לערך "כלאיים" (כדי "לפנות מקום" לערך החדש). אז, היה צורך להעביר את תוכן הטיוטה לערך החדש ולמחוק את ההפניה מהטיוטה לערך החדש (ולבסוף, למקם הפניה ל"ערך המורחב" מהערך הכללי). עבור עורכים המוגדרים כמפעילי מערכת, מדובר בפעולות שגרתיות. מי שאינו מפעיל מערכת נדרש לכתוב הודעה ובה בקשה לבצע את הפעולות הללו בדף "ויקיפדיה:בקשות ממפעילים". אם זה נוח לך יותר, באמת שאין לי בעיה להמשיך לעזור לך בפעולות אלה באופן אישי Face-smile.svg. להשתמע. Ldorfmanשיחה 12:18, 27 ביולי 2017 (IDT)
הבנתי. ממש תודה רבה על העזרה!יאיר דב - שיחה 12:25, 27 ביולי 2017 (IDT)
בשמחה. Ldorfmanשיחה 12:26, 27 ביולי 2017 (IDT)

יצירת תבניות חדשות[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה לירון.
בהמשך לענייני התבניות ששאלתי אותך עליהן לפני זמן מה, רציתי להוסיף ולשאול האם ואיך אפשר ליצור תבנית חדשה, ומי יכול ליצור אותה. כלומר, כאשר אני רוצה להוסיף מקור כלשהו, יש לי כיום תבניות (בתחומי היהדות) של 'תנ"ך' 'תלמוד בבלי' 'שולחן ערוך' 'משנה ברורה' וכו'. שאלתי היא, האם ואיך ניתן להוסיף תבניות חדשות של ספרים שלא נופלים בשימושיותם מה'משנה ברורה' או 'קיצור שולחן ערוך' או 'ערוך השולחן' שלהם יש תבניות קיימות. למשל הספרים 'ילקוט יוסף' ו'פניני הלכה' מאד שימושיים כיום, יותר מחלק מהספרים שהזכרתי, האם יש אפשרות ליצור להם תבניות חדשות? אם כן, איך. ואם אני לא יכול, האם יש בידי לעשות דבר שיעזור לכך לקרות? (לפנות למישהו [אולי פשוט אליך...] וכדו')
תודה רבה על עזרתך הרבה!יאיר דב - שיחה 14:10, 12 ביולי 2017 (IDT)

שלום לך,
למען ההבהרה, תבניות של קישורים חיצוניים נוצרות כאשר יש צורך בקישורים רבים לאתר אינטרנט מסויים - לא כשמדובר בקישורים בודדים. אנו יוצרים תבניות לקישורים חיצוניים כאשר יש די הפניות לאותו מקור, שמצדיקות המרה מקישור חיצוני, שנכתב בדרך הרגילה, לצורה "תבניתית". היתרון אז הוא שכל הקישורים המתווספים, תוך שימוש בתבנית, יראו זהים. בנוסף, אם ביום מן הימים יבוצע שינוי באתר האינטרנט אליו מקשרים, שיביא לשינוי בכתובות הדפים, יהיה לנו קל יותר לבצע התאמה לצורה החדשה. שינוי בתבנית, במקרה כזה, ישפיע, באופן מיידי, על כל הקישורים שנוצרו באמצעותה ויחסוך לנו מעבר ותיקון של כל קישור בנפרד (כמתבקש, כשהקישורים התווספו באופן "רגיל"). אני מציע שלאחר שתיצור כמה קישורים לאתר מסויים, אם תחוש שבעתיד יהיה צורך בקישורים נוספים לאותו אתר, תוכל לחזור אלי, ולקשר אותי לנושא. אז, בהתאם לצורך, אשתדל לעזור בעצמי ביצירת התבנית ואוכל להפנות בקשה לעורך אחר אם נזדקק לעזרה. בברכת סופ"ש נעים, Ldorfmanשיחה 02:51, 14 ביולי 2017 (IDT)
שלום לירון!
תודה רבה על התשובה.
כמדומני שאנו מדברים על שני דברים שונים, כוונתי היא לא לקישור לאתר אינטרנט כלשהו אלא לתבנית שנמצאת בתוך הלשונית 'הערות שוליים' - 'טופס בסיסי', ששם יש תבניות קבועות למקורות בלתי מקוונים כמו תלמוד בבלי, שולחן ערוך וכו'. ושם הייתי רוצה להוסיף תבניות של ספרי פסיקה שהשימוש בהם כיום הוא רב, כמו ילקוט יוסף ופניני הלכה.
שאלתי היא האם ניתן לעשות זאת, ואם כן מהי הפרוצדורה הנדרשת.
תודה רבה!יאיר דב - שיחה 09:13, 14 ביולי 2017 (IDT)
כעת הבנתי את כוונתך. זה בעצם סוג של חזרה לנושא שנדון לעיל, בשיחה שכותרתה "העלאת תמונה עם זכויות יוצרים לערך "שער שושן"". כמדומני, אמיר הוא כתובת טובה לתשובה בנושא. אם לא, אולי הוא יוכל לכוון אותך למישהו אחר. תודה מראש. Ldorfmanשיחה 03:00, 15 ביולי 2017 (IDT)
לא ממש קשור אליי. אפשר לשאול בדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 06:58, 15 ביולי 2017 (IDT)
OK. חשבתי שזה קשור לשיפור בעורך החזותי. Ldorfmanשיחה 01:58, 16 ביולי 2017 (IDT)
תודה רבה לשניכםיאיר דב - שיחה 14:13, 17 ביולי 2017 (IDT)

מועד סיום תחרות הכתיבה בנושא 50 שנה למלחמת ששת הימים ומורשת אשכול[עריכת קוד מקור]

היי לירון. ראיתי ששינית את תאריך הסיום של התחרות להיום בשעה 8 בבוקר. עם זאת, בהתאם להחלטה שקיבלנו, התחרות תסתיים רק היום בסוף היום, ולא בשעה 8, כך ששיניתי את הבאנר בהתאם. תודה רבה על הרצון לעזור - אבל להבא, כדאי לתאם שינויים כאלו מראש, כך שלא יהיו בלבולים למיניהם. תודה. Ranl-WMIL - שיחה 10:40, 20 ביולי 2017 (IDT)

היי לירון, הסרתי כעת את ההודעה על התחרות וראיתי שעשית זאת קודם לפני כמה שעות טובות. אני חושב שלא היה מקום להסיר את ההודעה שעות לפני שהתחרות מסתיימת - מוטב לחכות עם הסרה כזו עד לסיום בפועל של התחרות. בברכה, ערן - שיחה 00:09, 21 ביולי 2017 (IDT)
שלום לכם,
עדכנתי את ההודעה לפחות פעמיים במהלך השבועות הלא-מעטים בהן הופיעה, כדי לדרבן אנשים להצטרף ולהזכיר לאלה שהשתהו, שלא נותר זמן רב עד לסיומה. בלילה שלפני סיום התחרות, רק בשעה 01:18, הסרתי את ההודעה מפני שלא ראיתי בה עוד טעם: כותבים חדשים ודאי לא יספיקו לכתוב ערך ראשון לתחרות וכותבים ותיקים היו מודעים ל"מועד ההגשה", במיוחד לאחר שדאגתי להדגשת המועד בעריכה קודם לכן. לפני שעשיתי כן, וידאתי שבתקנון התחרות שלא היה שינוי במועד הסיום שלה. הסרתי את ההודעה לאחר שראיתי שלא היה כל שינוי והיא נועדה להסתיים באותו בוקר, כלומר פחות מ-7 שעות מהפעולה שביצעתי (המועד המקורי מופיע שם כ-08:00 עד עתה...). אני לא חושב שנגרם נזק כלשהו. Ldorfmanשיחה 03:04, 22 ביולי 2017 (IDT)

מחיקת הערך אודות אברהם דוד הורביץ[עריכת קוד מקור]

שלום לך! אני צריך לדעת מה היה הסיבה שמחקת את הערך הלל יערישיחה • כ"ז בתמוז ה'תשע"ז • 22:21, 20 ביולי 2017 (IDT)

הלל יערי, באותו מקום שבו כתוב שלירון מחק את הערך כתובה גם הסיבה. ביקורת - שיחה 10:34, 21 ביולי 2017 (IDT)
תודה, ביקורת.
הלל, אני מקווה שהבנת שהדף המקורי בו נכתב ה"ערך" היה פשוט קצר מדי. למעט מספר מקרים חריגים מאוד, שלגביהם יש הצדקה מיוחדת, איננו משמרים ערכים שאורכם שורה או שתיים. מתוך אותו עניין, אנא שים לב לכך שכאשר מעבירים ערך לדף טיוטה (כלומר, כאשר יש מה להעביר - ואני יודע שכוונותיך היו טובות), אנו דואגים לכך שיועבר למרחב המשתמש, כלומר יעבור לדף שכתובתו תהיה "משתמש:____/_שם הערך _" (במקרה זה, הטיוטה המתאימה תהיה בדף "משתמש:Davidik500/אברהם דוד הורביץ"). לא נהוג לקרוא לדף הטיוטה בשם "טיוטה:_שם הכותב_". תיקנתי פעמיים בהם ביצעת זאת. בהצלחה בהמשך הדרך, לירון Ldorfmanשיחה 03:50, 22 ביולי 2017 (IDT)

מחיקת שני ערכים[עריכת קוד מקור]

אני מעוניין לשאול מדוע מחקת את הערכים שלי על תחנת הרדיו ץ סופית ועל איש האיש וכדי שתהיה לך סיבה טובה למחוק עבודות אחרים כהרף עין תומר פילו - שיחה 12:57, 22 ביולי 2017 (IDT)

שלום לך,
הסיבה מצויינת בהסברים שהושארו בדפים "איש האיש" ו"ץ סופית (תוכנית רדיו)", בהם נכתבו הדברים שנמחקו. בשני המקרים, מדובר היה במה שאנו מכנים במיזם "אולטרה-קצרמרים". לפי המדיניות שנקבעה בידי עורכי ויקיפדיה העברית, למעט מספר מקרים בודדים, שלהם יש הצדקה, אין אנו מתירים השארת ערכים באורך שורה או שתיים. ערכים כאלה נמחקים מייד, לשם שמירה על סטנדרט באנציקלופדיה. בברכת שבוע טוב ומוצלח, Ldorfmanשיחה 02:37, 23 ביולי 2017 (IDT)

תבנית "מידע" בעת העלאת קובץ[עריכת קוד מקור]

היי,

שמתי לב שלאחרונה אתה מתקן את תבנית "מידע" בקבצים שאני מעלה. שחלילה לא יובן שגוי - אין לי התנגדות לתיקונים, אף הודיתי על אחד מהם; אבל אם ממילא זה מתוקן לאחר מכן, למה בהעלאת כל קובץ אנחנו (אני וכמובן כל אחד אחר) נדרשים למלא את תבנית "מידע" ואין אפשרות פשוט לשים תבנית מתאימה אחרת? (למשל על לוגו כפי שאתה שמת ב"כאן 11")

תודה טוסטר אובן - שיחה 13:24, 23 ביולי 2017 (IDT)

הצדק עמך. לצערי, ממש אין לי תשובה לתמיהה שלך, וגם אני שותף לה. מסיבות כלשהן, חל שינוי בתפריט העלאת הקובץ לפני מספר חודשים. קודם לכן לא נדרשנו לספק מידע זה והתוספת מיותרת לחלוטין. עם זאת, יש לפחות שניים שחולקים על דעתי זאת, ואין לי כל רצון להכנס לוויכוחים עמם. גם אם זה מיותר, שיהיה. זה לא ממש נורא. נוכל להסתדר.
בהזדמנות זאת, תודה על המרות הקבצים לפורמט SVG ועל תרומתך המבורכת בכלל. Ldorfmanשיחה 13:31, 23 ביולי 2017 (IDT)
אין בעד מה! תודה לך על תרומתך גם כן וגם כמובן על התיקונים טוסטר אובן - שיחה 14:59, 23 ביולי 2017 (IDT)

הערך "צביה מרגליות"[עריכת קוד מקור]

היי, העברת את הערך צביה מרגליות למשתמש:DvoraG. הערך כבר היה כתוב טוב, היא פשוט הוסיפה מידע ורמסה את הערך שלא בכוונה. בבקשה תחזיר את הערך למרחב הערכים לקטע שלפני עריכתה --Nirvadel - שיחה 23:57, 30 ביולי 2017 (IDT).

דבורה הוסיפה מידע רב לערך ונראה שיש לה כוונות טובות. עם זאת, כרגע הוא אינו בנוי בצורה המצדיקה השארתו במרחב הערכים. לאור זה שמדובר בערך חדש מאוד, נוכל לתת לה לסיים את העבודה ואז, נוכל להחזירו. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 00:00, 31 ביולי 2017 (IDT)

הערך "ביקורת האתאיזם"[עריכת קוד מקור]

תודה על אכפתיות מהערך ביקורת האתאיזם. אני באמת תמה על הביטול... האם התכוונת בתקציר שחסרה לך שם המילה "מדגיש"? כי בסה"כ ציינתי שהוא "מדגיש" רק בלי המילה הזו בשביל ליצור משפט אחיד שהמסר שלו לדעתי מספיק דומה... אני מבקש ממך לשקול הביטול שוב או לשקול ניסוח שלישי כי אני באמת חושב שהניסוח ששיניתי אליו מעולה ואף טיפה יותר מדויק ביחס למקורות... 79.178.145.252 00:31, 5 באוגוסט 2017 (IDT)

המשך בעבודתך, אליה הגעתי תוך כדי ניטור שגרתי. רק לאחר בחינת העריכה האחרונה, ראיתי שלמעשה, השינוי שאתה מבצע בערך הוא מקיף ביותר. נמתין לתוצאה בסוף.
אגב, מומלץ לבצע "רישום" לוויקיפדיה. כך תוכל למצוא את כל תרומותיך בקלות, ואף לעקוב אחר ערכים שיצרת או שינית. ההרשמה הינה בחינם וכרוכה בהליך קצר ביותר. לאחריה, יהיה ליתר הכותבים קל ונוח יותר להתייחס לתוספות שלך ולהגיב להן. אשמח לעזור אם תהינה לך שאלות כלשהן או אם תתקל באי-אלו בעיות. בתודה, Ldorfmanשיחה 00:35, 5 באוגוסט 2017 (IDT)
היי, אני בויקיפדיה כבר משנת 2006... אני פשוט נחסמתי מרצוני האישי כמו שתוכל לראות בדף שיחתי (Ben-Yeudith) מטעמי התמכרות אך כעת בזמן החסימה כתבתי סקריפט שמאפשר לי לתרום רק בשישי-שבת, וכך להמשיך לתרום בלי התמכרות. אגב הייתי שמח אם החסימה תוסר, אוכל לכתוב זאת בדף שיחתי ולתייג את המשתמש שלך שם (אני פשוט לא מכיר דרך אחרת לפנות למפעילים בעת חסימה ואם באמת אין זה אגב מה זה חבל). 79.178.145.252 00:55, 5 באוגוסט 2017 (IDT)
מייד אסיר את החסימה, לבקשתך, משתמש:Ben-Yeudith‏. Ldorfmanשיחה 00:59, 5 באוגוסט 2017 (IDT)
בוצע בוצע! ברוך שובך אלינו בצורתך המוכרת. חיוך ירוק סופ"ש נעים ופורה. Ldorfmanשיחה 01:04, 5 באוגוסט 2017 (IDT)

ערך אודות פישר איילנד[עריכת קוד מקור]

אני לא מבין מדוע מחקת את הערך אני באמצע לעבוד עליו. ואני שמתי תבנית של "בעבודה מתמשכת" הלל יערישיחה • י"ד באב ה'תשע"ז • 14:28, 6 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום הלל,
בוויקיפדיה העברית קיים רף לרמת הערכים הנכנסים למיזם. ערך באורך שורה או שתיים זוכה אצלנו להגדרה "אולטרה-קצרמר" ומשמעות הדבר היא שאין לו מקום במיזם.
הינך מוזמן לכתוב ערך נאות בדף טיוטה ומשנמצא שיש לו מקום במרחב הערכים של המיזם, נשמח אם יועבר לשם וישאר במקומו. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 14:36, 6 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום לך! אני הרחבתי את הערך ולפי דעתי הוא כבר ראוי למרחב בערכים אשמח אם תעשה את זה (פישר איילנד) בברכה הלל יערישיחה • י"ד באב ה'תשע"ז • 15:16, 6 באוגוסט 2017 (IDT)
ברכותי על הערך החדש. כשזה טוב ויש בערך תוכן מעבר לשורה או שתיים, יש לו מקום. תודה לאלי ולצביה על העברתו למרחב הערכים ועל השיפורים. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:03, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

כותרת לערך המכונה בשם קיצור[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה לירון
רציתי לדעת, כאשר כותבים ערך העוסק במונח שנהוג לכנותו בשם קיצור, כיצד מומלץ לנסח את הכותרת לערך? למשל ישנו מושג תלמודי-הלכתי שבלשון הגמרא הוא נקרא 'הואיל ואי מיקלעי ליה אורחים' ובקיצור נוהגים לכנותו 'הואיל'. כנ"ל ביחס לכלל התלמודי-הלכתי המכונה בלשון הגמרא 'מתוך שהותרה לצורך, הותרה נמי שלא לצורך', ונהוג לכנותו בקיצור 'מתוך'. האם לקרוא לערך: כלל 'הואיל'\כלל 'מתוך'. או: כלל "הואיל"\כלל "מתוך". או: דין 'הואיל'\דין 'מתוך'. או: דין "הואיל"\דין "מתוך". או שמא יש לנקוט סגנון אחר לכותרת?
תודה רבה!יאיר דב - שיחה 17:50, 14 באוגוסט 2017 (IDT)

עדיף לקרוא לערך בשם המלא, עם הפניה מ"הואיל" ו"הואיל (כלל תלמודי)". עוזי ו. - שיחה 19:21, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה על הפנייה להתייעצות. בנושאים הלכתיים-תלמודיים יש מבין חברינו פה שמבינים הרבה יותר ממני. עוזי ביניהם ובכל מקרה, גם מבלי להכיר מקרוב את הנושא, נראה לי שהצדק עמו. מנגנון ההפניות אצלנו שאוב מתוך ההפניות באנציקלופדיות המודפסות ואכן מהווה פתרון למקרים מהסוג הזה, בהם יש יותר משם אחד בו מוכר בציבור נושא מסוים. גם לו הייתה מחלוקת לגבי השם הרצוי לערך, זה לא היה ממש נורא. היית כותב אותו וכשהיה גמור, ואף כבר במרחב הערכים, היה יכול להתפתח דיון לגבי השם המתאים-יותר. זה לגמרי מקובל לקיים דיון לגבי שמו של ערך, כך שהבחירה בשם הערך לא אמורה לעמוד כמכשול בדרכו של הכותב שיש בו להעשיר את עולמם של רבים, כולל חילונים כמוני. לא נותר לי אלא לאחל לך בהצלחה ולילה טוב. Ldorfmanשיחה 22:26, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה רבה לשניכם!יאיר דב - שיחה 06:45, 15 באוגוסט 2017 (IDT)

"רבנו" יעקב בן אשר[עריכת קוד מקור]

תודה על השבת הערך למקומו. ראיתי שערכתי מעט את הפתיח, מבדיקה שעשית בכמה וכמה ערכים, אכן נהוג לפתוח אך הערך בלשון רבנו כגון רבנו גרשום ועוד, או על כל פנים רבי כמו רבי בחיי בן אשר (שגם פה יותר נעים לעין לכתוב רבנו בחיי), לשיקולך. בברכה ותודה בן-ימין - שיחה 15:07, 15 באוגוסט 2017 (IDT)

שיהיה. אין לי כל עניין להכנס לוויכוח, או אפילו דיון, בנושא זה. באופן אישי, אני סבור שכפי שאיננו מקדימים בתוארו האקדמי של אדם (ד"ר, פרופ' - לפחות כאשר אחד מהעורכים דואג לכך שזה אכן לא יופיע), אין להקדים גם ב"רבי"/"הרב" ובטח לא ב"רבנו", שכן לא מדובר בהכרח ב"רב שלנו" בעיני כל הקוראים. כפי שציינתי, לא אפתח דיון בנושא - לפחות לא כעת. Ldorfmanשיחה 22:42, 19 באוגוסט 2017 (IDT)

קובץ:The Boston Pops Orchestra.jpg[עריכת קוד מקור]

העלאת את הקובץ כנראה לשימוש בתזמורת הטיילת של בוסטון אך לא הוספת אותו לערך. אפשר למחוק את הקובץ או אתה מתכוון לשלב אותו? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:56, 21 באוגוסט 2017 (IDT)

בוצע בוצע! שיבצתי את הסמליל בערך. כנראה שהפעולה הזאת נשכחה ממני, בשל השעה, באותו לילה בו העליתי את הקובץ (לפי מה שאני רואה, זה נעשה ב-04:41...). תודה על תשומת הלב, יונה. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 18:36, 22 באוגוסט 2017 (IDT)

"עלמא (תוכנה)" במערך ספריות הטכניון[עריכת קוד מקור]

שלום Ldorfman. עדכנת את הערך הנ"ל במידע לא מדויק. ספריות הטכניון טרם עברו לעלמא. המעבר יהיה רק בדצמבר השנה. תכננתי לעדכן את הערך בעצמי לאחר המעבר. אודה לך אם תחזיר למצב הקודם. תודה StarryR - שיחה 14:30, 23 באוגוסט 2017 (IDT)

העדכון היה למעשה בעקבות שינוי שמו של הערך, ל"עלמא (תוכנה)", למען האחידות עם ערכים אחרים העוסקים בתוכנות. תודה על הפרט. אדייק את הדברים. Ldorfmanשיחה 14:52, 23 באוגוסט 2017 (IDT)
במחשבה שנייה, זה מסוג הדברים העתידיים שאנו, בוויקיפדיה העברית, נוהגים להוסיף רק לאחר שקרו - לא כתחזית לעתיד (למרות שבמקרה הזה, מתבצעות הכנות רבות לקראת המהלך). הסרתי את המשפט ונעדכן את הערך לכשהכל יושלם בהצלחה. Ldorfmanשיחה 14:56, 23 באוגוסט 2017 (IDT)

נחיצות הקטגוריה "קטגוריה:ישראל: ספריות עירוניות"[עריכת קוד מקור]

שלום, נא לא לאכלס את הקטגוריה כיוון שאני מתכוון להניח עליה באיחור תבנית חשיבות. תודה, ‏DGtal‏ - שיחה 14:10, 28 באוגוסט 2017 (IDT)

אני מסכים איתך לגמרי. אין לה מקום. הוספתי אליה ערכים רק מכיוון שהייתה קיימת לאורך שלושה חודשים ללא התנגדות כלשהי ובתכל'ס, זה לא מאוד משנה. אני מניח שכוונתו של המשורר לגבי הקטגוריה היא ריכוז של ספריות בערים, להבדיל מספריות אזוריות. עם זאת, כפי שגם מצויין בערך "ספרייה" (בהפניה מ"ספרייה עירונית"), אין הבדל ממשי בין ספרייה ציבורית ל"ספרייה עירונית". Ldorfmanשיחה 14:15, 28 באוגוסט 2017 (IDT)

העברת הערך "כיכר הירדן" למרחב הערכים[עריכת קוד מקור]

שלום לירון!
תוכל בבקשה להעביר את הערך 'כיכר הירדן' למרחב הערכים? כיום השם 'כיכר הירדן' מפנה לתת כותרת בערך 'בקעת הירדן' שם נכתבו מספר קטן של שורות (שגם הן לא ממש מדויקות מבחינת זיהוי המקום) על האזור, ולכן ויקיפדיה לא מאפשרת לי ליצור את הערך החדש ללא התערבות מפעיל מערכת.
תודה רבה! יאיר דב - שיחה 10:54, 29 באוגוסט 2017 (IDT)

תודה רבה! יאיר דב - שיחה 11:52, 29 באוגוסט 2017 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg בשמחה. בדיוק השלמתי את המלאכה ורציתי לכתוב לך שבוצע... תודה על עוד ערך מוצלח. Ldorfmanשיחה 11:55, 29 באוגוסט 2017 (IDT)
יישר כח על הזריזות! תבורך! יאיר דב - שיחה 12:11, 29 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום לירון!
רציתי לאחל לך שנה טובה, ובהזדמנות זו להודות לך על כל העזרה הרבה והסבלנית שעזרת לי בחודשים האחרונים, שתרמה לי רבות בהתמצאות ובהתמקצעות בתוך מערכת הויקיפדיה (לא ידעתי אם מקובל לפתוח פיסקה חדשה על איחולי שנה טובה ותודה, לכן כתבתי את זה בתוך פיסקה קיימת). ממש תודה רבה!
שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה לך ולכל עם ישראל! יאיר דב - שיחה 14:18, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
היי יאיר, תודה על דבריך מחממי הלב.
זה בסדר גמור שהמשכת את הדיון הקודם פה. מבחינתי לפחות, מכיוון שדבריך היום קשור לדיון הקודם, הפעולה הגיונית. נו, ניכר שאתה בהחלט מבין כבר את דרך הדברים פה (אפילו מכך ששאלת את עצמך אם זה תקין) וגם כשמדי פעם יוצא לי לראות את תרומותיך בערכים, אני מתרשם שאכן מצאת את מקומך בינינו. אני שמח על שיכולתי לעזור ולקדם אותך. הלוואי ובשנה הקרובה נזכה לקבל עוד מספר כותבים חדשים פוריים כמוך. כמות המצטרפים אלינו שהופכים לכותבים-קבועים (כמוך) אינה גדולה מאוד, ולכן כל כותב חדש, שנשאר לאורך זמן, משמח אותי מאוד. על אחת כמה וכמה זה משמח כשמתקבל כותב שמעשיר את האנציקלופדיה בערכים יחודיים שיש בהם כדי להכיר לי (ולבטח לרבים אחרים) נושאים חדשים.
שתהיה לך ולבני ביתך שנה מוצלחת בה תעשו חיל במקום עבודתכם וגם בעבודות מחוץ למקום העבודה (אם בני משפחה אחרים מחפשים עיסוק מעניין בשעותיהם החופשיות, אתה מוזמן להמליץ עלינו קריצה), שנת בריאות ואושר. להשתמע בדף זה ובדפים אחרים, לירון Ldorfmanשיחה 00:27, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה לירון על כל המחמאות המשמחות Face-smile.svg. אני שמח מאד באפשרות שניתנה לי לתרום לכלל דוברי העברית ערכים המעשירים את ידיעותיהם בתחומי יהדות שונים, שבהם אני מתמחה. קיבלתי את המלצתך (קריצה), וכבר אני חונך ויקיפד טרי מהיישוב שלי לכתיבת ערכים בויקיפדיה, שעל אף גילו הצעיר (תחילת תיכון) עושה עבודה מאד יפה ויסודית.
שוב תודה על כל העזרה בעבר, בהווה ובעתיד... יאיר. יאיר דב - שיחה 11:20, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

יצירת הקטגוריה "קטגוריה:חטאים במקרא"[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה לירון
יצרתי קטגוריה שנקראת 'חטאים במקרא', אך כעת היא עדיין צבועה באדום כקטגוריה שעוד לא קיימת. כיצד ניתן להפוך אותה לקטגוריה מן המניין? תודה רבה! יאיר דב - שיחה 11:00, 31 באוגוסט 2017 (IDT)

צהרים טובים.
כדי ליצור קטגוריה, יוצרים דף חדש לפי שמה של הקטגוריה (את זה עשית) ובו כותבים קישורים לקטגוריות-האב (כלומר הקטגוריות שאליהן זו החדשה תשתייך). תמיד תהיה קטגוריית אב. הסידור לקטגוריות הוא אחד הדברים היפים ביותר בוויקיפדיה - כל ערך מקוטלג באופן מושלם, וכל קטגוריה מאפשרת מציאה בקלות של כל הערכים העוסקים בתחום ובתתי-התחומים. אגב, אף ערך לא אמור להיות משוייך במקביל לתת-קטגוריה ולקטגוריית-האב שלה - תמיד נבחר את המקום המתאים ביותר, גם אם עבור הקורא, למציאת הערך המתאים ביותר לדרישתו (אם הגיע באמצעות הקטגוריות), משמעות הדבר תהיה צורך בנבירה נוספת. עקרונות הקטגוריות הללו תקפים, אפילו תוך שימת דגש רבה יותר, בוויקישיתוף.
במקרה שלפנינו, מיקמתי את הקטגוריה החדשה תחת הקטגוריות "תנ"ך" ו"פשעים". לא מצאתי משהו מתאים יותר מ"פשעים". אין לנו, נכון לרגע זה, קטגוריה של "פשעי דת", שאני מניח שאם יש משהו בנושא, יקוטלג תחת "קטגוריה:פשעי שנאה". להשתמע, Ldorfmanשיחה 11:57, 31 באוגוסט 2017 (IDT)
סליחה שאני מתפרץ. אם הבנתי נכון הרי שאת קטגוריה:אונס בתנ"ך מתאים למקם מתחת לקטגוריה החדשה? או לשייך (כמעט) את כל הערכים שבה גם ל:חטאים במקרא? תודה לשניכם. יוני - שיחה 12:31, 31 באוגוסט 2017 (IDT)
יוני, בוויקיפדיה מותר "להתפרץ" לדיונים בדפי שיחה, כאשר יש טעם בכך. לעיתים זה אף מתבקש וקשור לעצם העובדה שכל הדיונים שלנו זמינים לצפייה על-ידי כל אחד, מטעמי שקיפות.
לעצם העניין, ההערה שלך נכונה ותודה על כך. Done טופל. הקטגוריה "אונס בתנ"ך" היא מעתה תת-קטגוריה של "חטאים במקרא", ולא של "תנ"ך" באופן כללי. Ldorfmanשיחה 14:06, 31 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה יוני שהעלית את הרעיון, גם לי עברה המחשבה לשלב את הקטגוריה 'אונס בתנ"ך' עם 'חטאים במקרא'. ותודה לירון על הביצוע! יאיר דב - שיחה 16:01, 31 באוגוסט 2017 (IDT)
חטא איננו פשע. אני חוטא כל יום - אני אתאיסט ולא מאמין באלוהים. עד כמה שזכור לי, אמונה באוהים היא אחת המצוות. לכן, אני חוטא כל יום. אני לא חושב שביצעתי פשע. גילגמש שיחה 16:11, 31 באוגוסט 2017 (IDT)
מסכים. חטא ופשע - גם לפי היהדות הם שני מושגים שונים. בנוסף: גם חטא לא אמור להיות בקטגוריה:פשעים. יהיה נורא אם נוריד? (אגב, לפי החוק הפלילי בישראל חלק ניכר מהדפים בקטגוריה "פשעים" לא אמורים להיות בו. אך זה דיון אחר ואני רואה שכבר דובר על זה בד"ש שם). יוני - שיחה 21:01, 31 באוגוסט 2017 (IDT)
במחשבה שנייה אני אמנם מסכים למסקנה. אך חולק על הטיעון. אתאיסט שאינו מאמין הרי שלדעתו כשם שלא פשע כך גם לא חטא. יש כאן דיון אחר: מי מחליט מהו פשע ומה לא, אני מניח שגם פציפיסט שערק לא חושב שביצע פשע. יוני - שיחה 14:34, 1 בספטמבר 2017 (IDT)
אכן נקודה מעניינת לגבי החטא של האתאיסט. הנקודה השנייה של יוני היא גם חשובה. אני חושב שצריך לקיים דיון מסודר בדף שיחה. גילגמש שיחה 17:25, 1 בספטמבר 2017 (IDT)

עריכה בערך "חיפה"[עריכת קוד מקור]

היי. תגיד, למה הכנסת תבנית:ה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:25, 4 בספטמבר 2017 (IDT)

יגאל, למה לא? Ldorfmanשיחה 09:24, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
כי היא קיימת בשביל שיהיה נוח יותר להקליד את הטקסט, בלי לכתוב פעמיים את אותו הדבר. ואחר כך עובר בוט ומוריד אותה. אתה לקחת טקסט מוקלט פעמיים והחזרת לתבנית. אז לא הבנתי למה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:43, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
הפתעה חידשת לי. לא ידעתי שכיום עובר בוט ומבצע את השינוי הזה. חשבתי שכך זה נשמר. OK. למדתי משהו.‏ Ldorfmanשיחה 12:46, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
יגאל, קראתי עכשיו את ההערה שלך לעיל, והצצתי בתיקון של לירון, וגם אני הייתי מתקן כמוהו. אתה אומר שבוט עובר אחר כך ומתקן את זה לטקסט שמוקלד פעמיים, פעם עם ה"א הידיעה ופעם בלי? כלומר, לא צריך להשתמש בתבנית:ה? גם עבורי זה חדש. אלדדשיחה 12:55, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
רגע, אם כך, אולי כדאי לדון בביטול של התבנית. מה דעתכם? Ldorfmanשיחה 13:00, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
נראה לי שאין צורך. כי מי שרגיל להשתמש בה - היא מקלה עליו. כך שלא נגרם כל נזק בשימוש בה. ממילא המערכת עושה בה "כרצונה" אחר כך :) אלדדשיחה 13:02, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
יודע מה - צודק. אני מקבל זאת וחוזר בי מההצעה. אני משתמש בה באופן טבעי, כי אכן לי זה נוח יותר. ביטולה רק יקשה על מי שרגיל לעשות בה שימוש. Ldorfmanשיחה 13:05, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
אלדד, זאת בהחלט תבנית מועילה בשביל הקלדה ידנית. בדיוק כמו שאנו שמים פייפ בקישור פנימי מייד לפני סגירת סוגריים מרובעים למשל, וזה מכפיל את הטקסט. אז לאנשים נוח להשתמש בה, ואחר כך כבר לא צריך אותה, אז מורידים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:07, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
Symbol thumbs upcolor.png Ldorfmanשיחה 13:08, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
היה דיון לביטול שהביא להרצת בוט להחלפת התבנית, מטרת העניין הייתה להקל על עורכי החזותי שלא היו מבינים מה זה התבנית פתאום באמצע החיים. הבוט נועד שלא להקשות על העורכים. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ט באלול ה'תשע"ז • 23:01, 9 בספטמבר 2017 (IDT)
OK. תודה, מלא. Ldorfmanשיחה 21:28, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

עשיית סדר בקטגוריות "תרי"ג מצוות", "מצוות עשה" ו"מצוות לא תעשה"[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה לירון
בעקבות הדרכותיך בעניין יצירת קטגוריה חדשה, התעמקתי מעט בעניין הקטגוריות, וראיתי שקיים בלבול רב בתוך כמה קטגוריות בתחומי היהדות. למשל, תחת הקטגוריה 'תרי"ג מצוות' שאמורה לאסוף תחתיה את תרי"ג (613) מצוות התורה, מצויים המון ערכים שאין להם קשר לכך. למשל, הערך שבעת המינים אינו קשור כלל לתרי"ג מצוות אלא למושגים ביהדות. גם הערך עבד כנעני הוא לא ערך שאמור להיות תחת הקטגוריה 'תרי"ג מצוות' משום שהוא לא מצווה אלא מושג ביהדות או מושג מקראי שקשור לכמה מצוות (למשל מצוות 'לעולם בהם תעבודו' שעוד לא נכתב עליה ערך). גם 'חובת הגוף' הוא מושג ביהדות ולא מצווה מתרי"ג המצוות. וכן על זו הדרך. כנ"ל לגבי קטגוריית 'מצוות עשה'. הערך 'אונס (איסור)' הוא לא מצוות עשה... גם הוצאת שם רע היא לא מצוות עשה, אלא מושג הלכתי שיש לו נגיעה למצוות עשה ('ולו תהיה לאשה'). כנ"ל לגבי קטגוריית 'מצוות לא תעשה', למשל 'לאו שאין בו מעשה' הוא לא מצוות לא תעשה אלא מושג ביהדות שקשור למצוות לא תעשה. כשמגדירים את כל הערכים הללו תחת הקטגוריה 'מצוות לא תעשה' שיש לביטוי זה מובן מאד מסוים של רשימת 365 מצוות לא תעשה שבתורה, זה מבלבל ומטעה.
בקיצור, שאלתי היא האם אפשר להעביר את כל המושגים הללו לקטגוריה 'מושגים ביהדות' (או אם רוצים למקד, ליצור קטגוריה של 'מושגים בתורה') ולהשאיר את קטגוריית 'מצוות עשה' רק עם מצוות עשה, 'מצוות לא תעשה' רק עם 'לאווים', ואת תרי"ג מצוות רק עם תרי"ג מצוות.
תודה רבה! יאיר דב - שיחה 17:49, 4 בספטמבר 2017 (IDT)

יאיר, נראה לי שאכן זהו המעשה המתבקש במצב שתיארת. לך על זה! בהצלחה. Ldorfmanשיחה 09:57, 5 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה!Symbol thumbs upcolor.png יאיר דב - שיחה 10:17, 5 בספטמבר 2017 (IDT)

..
...

הועבר לשיחת קטגוריה:תרי"ג מצוות

נראה שלבעל הבית כאן יש הרבה סבלנות. אך להעביר את הדיון לקטגוריה:תרי"ג מצוות נראה מתאים. לא? יוני - שיחה 00:24, 6 בספטמבר 2017 (IDT)
חיוך ממושקף יוני, הועבר לדף השיחה של הקטגוריה. המשך דיון מוצלח ופורה. Ldorfmanשיחה 13:06, 7 בספטמבר 2017 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! אני באמת חושב שאתה ראוי להערכה - מאוד נחמד, אדיב וסבלני. אגב, לא קיבלתי את התיוג. יש לזה סיבה?יוני - שיחה 00:25, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
בשמחה ותודה על המחמאות. לא ברור לי מדוע לא קיבלת חיווי על התיוג. העיקר שהגעת... קריצה סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 02:49, 8 בספטמבר 2017 (IDT)

תבנית: דיני ממונות[עריכת קוד מקור]

התבנית שבקשתי למחוק משם המשתמש שלי היא תבנית ישנה, ואילו התבנית במרחב היא חדשה ומעודכנת, נראה לי שבעקבות המיזוג השתנו שם כמה דברים, אשמח עם תבדוק את זה. (שפוט שמתי לב לכמה דברים שלא היו קודם!!) בברכה בן-ימין - שיחה 10:36, 5 בספטמבר 2017 (IDT)

ראה השוואה בין הגרסה האחרונה שלך טרם מיזוג הגרסאות (בה ביקשת למחוק את הדף) לבין התבנית במצבה הנוכחי. מלבד שיפור שהכנסת בין לבין, איני מוצא הבדל. בהזדמנות זאת, תודה על התבנית ועל תרומתך הוויקיפדית בכלל. Ldorfmanשיחה 10:43, 5 בספטמבר 2017 (IDT)
דבר ראשון בדקתי זאת, אך לא זכרתי שהשארתי את התבנית עם הפניות לדפי פירושנים, אולי אני טועה... עכ"פ תודה גם לך בברכה בן-ימין - שיחה 12:04, 5 בספטמבר 2017 (IDT)
אז מה שיש לעשות, הוא פשוט לתקן את הקישורים, כך שלא יצביעו על דפי פירושונים. Ldorfmanשיחה 12:07, 5 בספטמבר 2017 (IDT)
רק כעת שמתי לב שאכן נעשו שינויים רבים בתבנית, לדעתי בעקבות המיזוג ראה כאן. אך משום מה מופיע שזה נעשה קודם, מוזר! בן-ימין - שיחה 14:11, 12 בספטמבר 2017 (IDT)

"שירותי הזנה" לתחנת רכבת[עריכת קוד מקור]

היי. לפי איזה קריטריון בחלק מתחנות הרכבת יש פסקה כזאת ובחלק אחר אין? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:13, 16 בספטמבר 2017 (IDT)

יגאל, זו שאלה מצויינת. אין לי תשובה עליה. ממש אין לי מושג מי החל בהוספת פרק כזה, אבל אני סבור שאין לו מקום. כפי שערכי ויקיפדיה אינם בפורמט של מדריכי תיירות ולא אמורים לשמש ככאלה (לזה יש את "ויקימסע"), ערכים באנציקלופדיה לא אמורים לשמש גם מדריך למשתמש בשירותי הרכבת. בערכים אודות ספקי אינטרנט למשל, אין לנו פירוט של מבצעים ומחירים שמציע הספק ובערכים אודות חברות תעופה, אין קישור לאתרים לרכישת כרטיסים. בקיצור, עמדתי היא שיש להסיר את הפרטים שציינת מכל ערך בו הם מופיעים (אגב, אם בדיון כלשהו יוחלט שבכל זאת משאירים את המידע, חייבים להחליף את הכותרת. "שירותי הזנה" קשורים בד"כ למתן מזון - ראה שירותי הזנה בבתי הספר במסגרת יום חינוך ארוך, או להבדיל, הזנה בכפייה של אסירים ביטחוניים. "הסדרי תחבורה" לתחנה נשמע לי סביר יותר, אם כבר). תודה על תשומת הלב ושנה טובה לכולנו. Ldorfmanשיחה 23:58, 16 בספטמבר 2017 (IDT)
אז איפה מצביעים? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:02, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
אני לא חושב שאנחנו בשלב של הצבעה כלשהי. אתה מוזמן להעלות את הנושא במזנון (זה עדיף על דף השיחה של הערך "רכבת ישראל" - המזנון גלוי ליותר אנשים) ולפי מה שיוחלט בדיון, נוכל להתקדם. Ldorfmanשיחה 15:23, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
Face-smile.svg למה אני, ולא המומחה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:24, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
כי דיון דורש זמן רב שאני מצטער, אבל כנראה שלא יהיה לי בימים הקרובים. זה דורש לעקוב אחר זה, להגיב... אם תעלה את זה אתה, אני מבטיח להוסיף ולהרחיב. Ldorfmanשיחה 15:32, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
כן. הבעיה היא שלא יהיה לי מה להוסיף ולהרחיב, כי אני לא מבין בזה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:00, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
יגאל, לא צריך ממש להבין בנושא התחבורה. הטענה שלך נכונה. התחל בדיון (קשר אליו פה, כדי שאשים לב) ואני אצטרף לעזרתך. נראה מה יחשבו יתר העורכים, אבל בינתיים אתה ואני באותה דעה. Ldorfmanשיחה 19:23, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
סליחה? איזו טענה שלי? איך אתה יודע מה דעתי אם אני לא יודע? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:38, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
הטענה שאין צורך בפרק "שירותי ההזנה". הבנתי אותך לא נכון? Ldorfmanשיחה 10:04, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
אכן. כל מה שאמרתי הוא שאני לא מבין למה בחלק יש ובחלק אין. ושאלתי לפי איזה קריטריון מחליטים. ציפיתי משהו כמו "רק אם אין קרוב תחנה מרכזית" או "רק מחוץ לגבולות העיר". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:58, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
אוקי, אם כך, יהיה עלי לפתוח בדיון. אשתדל לזכור לעשות זאת מחר או בימים הקרובים. אם תראה שחלף שבוע ולא פעלתי בנושא, אזי כנראה ששכחתי ואשמח אם תזכיר לי. Ldorfmanשיחה 01:39, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
בתקווה שלא אשכח בעצמי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:05, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

הסמליל החדש של "ערוץ עשר" בגרסת SVG[עריכת קוד מקור]

היי, הצלחתי ליצור את הלוגו של 10 בעזרת תכנת אילוסטרייטור לגרסת SVG, ובאיכות די טובה, אך יש לי בעיות קצת עם הגרדיאנט האם אתה יכול \ מכיר מישהו/י היכול/ה לסדר את העניין או לפחות להדריך אותי איך עושים מאסקינג? קבעתי שהfill יהיה שחור (#000), והמאסקינג של הגרדיאנט צריך להיות בצבעים:

  1. 9d0164 (התחלה - 0%), #eb2850 (אמצע - 50%), #ec7e29 (סוף - 100%), 0 מעלות (משמאל לימין, כשההתחלה בצד שמאל)

אם תוכל לעזור, אוכל להעלות את גרסת הSVG השחורה ואז להעביר את העבודה על הגרדיאנט לידי מי שיוכל לעשות זאת

תודה ושנה טובה ~ בברכת יום נאה, טוסטר אובן 21:27, 20 בספטמבר 2017 (IDT)

וואו טוסטר, ממש אין לי מושג בזה. למעשה, הכנת קבצים בפורמט SVG הוא נושא שבהחלט אשמח ללמוד מתישהו, אבל כרגע אני אזדקק לביאור אפילו של מה שכתבת בשאלתך (לא נורא - לגבי זה אין צורך לטרוח). לפי מה שידוע לי, יצירת קובץ בפרומט SVG דורשת כתיבת קוד מסויים, אבל אולי יש תוכנה שעושה את העבודה... מתוך סקרנות, איך אתה יוצר את זה? איך התחלת ללמוד את הנושא? Ldorfmanשיחה 00:34, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
דרך אילוסטרייטור, אבל יש עוד תכנות שיכולות לעשות את זה וגם כמובן רק בעזרת קוד (למרות שרק דרך קוד... אוהו אם הייתי עובד רק עם קוד הייתי מת). לשאלתך איך התחלתי: זה היה נראה מעניין ויש לי ידע קודם בHTML\JS, אבל דרך קוד זה מסובך בטירוף. גיליתי שאפשר להמיר אובייקטים מפוטושופ לצורות שמתאימות ל-SVG, אז אם האפשרות של Trace Image->Expand לא עובדת טוב, אפשר לשרטט את הדברים לבד ואז לחבר אותם ביחד. כאן אתה יכול ללמוד חלק מהדברים על אילוסטרייטור וגם לשאול שאלות ~ בברכת יום נאה, טוסטר אובן 09:46, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
עדכון- פתרתי את הבעיה, אעשה זאת בעצמי. תודה בכל מקרה! ~ בברכת יום נאה, טוסטר אובן 15:26, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
עדכון 2- בוצע ~ בברכת יום נאה, טוסטר אובן 15:47, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה טוסטר על ההסבר. אני מקווה למצוא זמן ללמוד את זה מתישהו ואז, לעזור יותר בשיפור הסמלילים. תודה נוספת על יצירת הקובץ החדש. שתהיה לנו שנה מוצלחת, מלאת החלפת סמלילים לגרסאות טובות יותר. Ldorfmanשיחה 04:05, 23 בספטמבר 2017 (IDT)

חבל שלא סיפרת לי[עריכת קוד מקור]

היי. חג שמח. ... על הרכבת לכרמיאל. הייתי מכין מפה ביום שלישי. עכשיו רק בשבוע הבא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:36, 21 בספטמבר 2017 (IDT)

😂 הצחקת אותי, יגאל! אתה גדול! תבורך על כל צעד כזה. גם אם יגיע באיחור קל, זה לא נורא. להבא, אזכור שעבורך אני ה"מבין" בתחום (גם אם יש פה לפחות עוד שניים שמעודכנים אף יותר ממני)... מפתיע שהצלחת לפספס את כל הפרסומים על כך בטלוויזיה ובעיתונות המודפסת, אבל זה באמת לא אסון גדול.
שתהיה לך שנה מעולה ועבורי אאחל שתמשיך להיות איתנו פה לפחות בקצב הנוכחי. אתה נכס! Ldorfmanשיחה 00:42, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
אין לי כל כך זמן לעקוב אחרי דברים כאלו. פעם היה ברשת ב' יומן חצות ששמעתי תמיד, וידעתי להתעדכן. עכשיו אין, אז אני שומע לפעמים דברים ומגלה את הרוב מתבנית חדשות ואקטואליה, מידיעות ביום שיש ומהסאונד של חדשות השבוע עם תמר אלמוג ויאיר ויינרב. אז אין לי כל כך חדשות יומיות. תודה רבה לך על כל האיחולים. כמו שנאמר במקורות, הכל חוזר אליך ו... יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:21, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
Symbol thumbs upcolor.png Ldorfmanשיחה 01:28, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
מוכן. גם שיפרתי מאוד את רשימת התחנות במקרא על הדרך, תרתי משמע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:21, 24 בספטמבר 2017 (IDT)
מעולה! תודה לך. Ldorfmanשיחה 01:21, 25 בספטמבר 2017 (IDT)

יצירת דף פירושונים[עריכת קוד מקור]

שלום לירון!
נפגשים שוב יותר מהר משחשבתיFace-smile.svg
איך אני יוצר דף פירושונים? בדף השיחה על הערך 'מעמיד (הלכה)' הגענו כרגע למסקנה (ומסתמן שזה מה שיתקבל באופן סופי) שמוטב לפתוח דף פירושונים למושג 'מעמיד' שבינתיים יכיל את הערכים 'מעמיד (סוכה)' [במקום 'מעמיד (הלכה)'] ו'מעמיד (כשרות)', ובהמשך ייתכן ויכלול ערכים נוספים הקשורים ל'מעמיד' בהלכה. האם תוכל להסביר לי איך יוצרים את דף הפירושונים?
תודה רבה! יאיר דב - שיחה 14:15, 25 בספטמבר 2017 (IDT)

היי,
ראה הסבר בדף "ויקיפדיה:פירושונים". אם משהו לא יהיה מובן, פנה אלי בשנית. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 14:17, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
Symbol thumbs upcolor.png תודה רבה יאיר דב - שיחה 14:26, 25 בספטמבר 2017 (IDT)

לגבי הטיוטה לערך "Sale el Sol‎‏"[עריכת קוד מקור]

איך העברת טיוטה בלי להודיע לי מראש?, הטיוטה שלי הייתה בנוגע לערך "SALE EL SOL", שם תרגמתי חצי מהערך אנגלי לעברית תקינה ונכונה עם מקורות. תכננתי להמשיך את החצי השני בחודש הקרוב, ואתה פשוט מחקת לי אותה בלי להודיע מראש. אבקש שתשחזר את הטיוטה ולפחות תוסיף את החצי הקיים והתקין לערך במקום למחוק הכל ולשכוח שמישהו עמל על זה יומם ולילה. Hello513 - שיחה 23:08, 30 בספטמבר 2017 (IDT)

הלו, לא מחקתי. תוכל למצוא את כל דבריך ממוזגים לתוך הערך "Sale el Sol‎", על כל הגרסאות. כעצה לעתיד, כאשר יש ערך קיים במרחב הערכים, שפר אותו - אל תכתוב אותו מחדש ובכך תדרוס עבודה של רבים אחרים. זה יהיה תקין יותר, ברוח המיזם השיתופי, ויעזור למנטרים לבחון את השינויים שבוצעו. אגב, אל פעולת המיזוג הגעתי בעקבות בקשה שהועברה למפעילי המערכת למחוק הפניה מיותרת לערך, שקישור שלה היה בטיוטה שלך. Ldorfmanשיחה 23:15, 30 בספטמבר 2017 (IDT)
הבנתי, תודה על המענה. מהלחץ על עבודתי הגבתי מעט בתוקפנות שלא נחוצה, מצטער על זה. לסיכום, אדע זאת להבא, וסתם שתדע שאם אתה עושה צעד כזה זה יהיה נעים ומרגיע יותר שתיידע את אותו אחד על כך שהטיוטה לא נמחקה חלילה או נעלמה, כי אם יורשה לי לציין עמלתי זמן רב בכל פרק זמן פנוי שהיה לי על חצי הדף התקין. Hello513 - שיחה 23:18, 30 בספטמבר 2017 (IDT)
טרם המיזוג, ב"נוהל הקבוע", בחנתי את תאריכי העבודה שלך על הטיוטה מול תאריכי עדכוני הערך. מצאתי שעדכונים בערך נעשו לאחר אלה של הטיוטה. מכאן, הבנתי שעבדת על הדברים בטיוטה, כדי לעדכן את הערך. אם זה היה הפוך, לא הייתי מגיע למסקנה שיש הגיון במיזוג. שוב, להבא, אנא אל תעבוד על שיפור ערך קיים בדף נפרד. אם זה מאוד מתבקש (ורצוי שלא), תוכל לשים תבנית המציינת שהערך בעבודה, אולם המשך לעבוד עליו במקום בו הוא זמין לכל, במרחב הערכים. שבוע טוב וגמר חתימה טובה. Ldorfmanשיחה 23:22, 30 בספטמבר 2017 (IDT)

עזרה בנושא שיבוץ תמונות בערך "ליידי גאגא"[עריכת קוד מקור]

היי לך

אני ושני עורכים נוספים זקוקים לעזרתך. האם אתה מבין בנושא התמונות בויקיפדיה? Hello513 - שיחה 00:37, 7 באוקטובר 2017 (IDT)

בהחלט, Hello. אני ער לדיון שאתה מקיים בדקות האחרונות. כתוב לי במה אוכל לעזור. Ldorfmanשיחה 00:41, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
מודה לך על הנכונות לעזור. אז לעניינו, יש עורך ששכתב את כל הערך - "ליידי גאגא", והוסיף תמונות בשני הצדדים. בא עורך אחר וטען כי לא ניתן לעשות זאת וחובה לשים תמונות בצד ימין בלבד, למרות שבאחד הערכים הגדולים בויקיפדיה שבמקרה גם מומלץ - "טיילור סוויפט", ניתן למצוא תמונות בשני צידי הדף. בנוסף, בערכים רגילים כגון: "מייקל ג'קסון", "מדונה", "ריהאנה", "שאקירה", וכולי ניתן למצוא גם כן תמונות בשני הצדדים. אשמח לדעת מי צודק, כדי שנפתור את הסוגיה הזאת. בתודה, Hello513 - שיחה 00:43, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
זה פשוט מאוד. בוויקיפדיה העברית אנו משתדלים ככל הניתן לשבץ תמונות בצידו השמאלי של הדף. זה נובע מכך שאנו כותבים מימין לשמאל ונוח יותר להציג את התמונות משמאל לכתב. זה קשור גם לדרך בה מוצג הערך בדפדפנים שונים ובמדיות שונות (מחשב, סלולארי וכו'). כשאין ברירה, ויש צורך בהצגת תמונות רבות לצורך המחשת הנושא (כמו באחד הערכים הנצפים ביותר אצלנו, "ישראל"), אנו משבצים משני צידי הטקסט ומוודאים שהתצוגה יוצאת בכל זאת סבירה. בוויקפדיה האנגלית, זה בדיוק הפוך.
יש לנו כותבים רבים, שחלקם מזדמנים למיזם לפרקי זמן קצרים, וחלקם כאן להשאר - אנו מברכים על שני המצבים. במקרים כאלה, של מחלוקות, ראוי לפנות לאחר העורכים הקבועים ולקבל את חוות דעתו, כפי שעשיתם כעת. אני בטוח שעד שכל אחד מהכותבים יגיע למעמד של "עורך", בעל זכות הצבעה בהצבעות לגבי עתידו של המיזם, הוא יכיר נושאים כאלה על בורְיים. אני לשירותכם. Ldorfmanשיחה 00:53, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
אז מה נעשה כרגע? התמונות יוחזרו לשני הצדדים? (כיוון שהערך על - "ליידי גאגא" גדול ועמוס במידע וככה זה נראה מסודר יותר), או שמה כל התמונות יועברו לצד שמאל? Hello513 - שיחה 00:55, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
לא בטוח שהבנתי את שאלתך. הבטתי כעת בערך "ליידי גאגא" והוא נראה תקין לחלוטין. Ldorfmanשיחה 00:59, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
נא הבט בגרסה זו. מה אתה חושב שצריך להיות? הגרסה ששלחתי לך כרגע, או שמה הגרסה שנמצאת במרחב הערכים כרגע. Hello513 - שיחה 01:02, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
אני רק רוצה להבהיר שאני לא אמרתי רק לצד ימין... אני אמרתי שאפשר לשים לשני הצדדים כי ככה זה נראה הרבה יותר טוב מרק בצד אחד. ואם הגעתם לפשרה אפשר לדעת מה היא? --Itsnik14 - שיחה 01:09, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
תשובתי לשאלה האחרונה, של "הלו", היא שהגרסה העדיפה היא זו שנמצאת במרחב הערכים כעת. ככל שתהינה פחות תמונות בצידו הימני של הערך, כן יטב. תמונות נוספות של נשואת הערך, מעבר למה שמוצג בו, ניתן יהיה למצוא בקטגוריה המתאימה בוויקישיתוף. לצורך זה יש קישור בולט בחלק הראשון של פרק הקישורים החיצוניים. Ldorfmanשיחה 01:12, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
מעולה, שמח שהגענו להסכמה הדדית. מודה לך על העזרה. אני הולך לישון, יום ארוך אחרי הכל. שבת שלום Face-smile.svg Hello513 - שיחה 01:14, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
לילה טוב וחג שמח. Ldorfmanשיחה 01:18, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
ממש לא, הכול לא טוב, זה שאתם החלטתם שהכול קסום אז יופי לכם, אם אתם אוהבים שתמונות ענקיות וקטנות ולא מסודרת בכלל אז תשאירו אותם ככה לא אכפת לי, אבל בערך שלה לא כי אני עבדתי אליו הרבהההההה ונמאס לי כבר שכול עריכה מסכנה שלי תמיד יש לכם מה להגיד לא עשיתי כלום ורק הזזתי את התמונות ועוד פעם היה לכם מה לשנות! אני מתערב לכם בערכים!? לא, אז מספיק כבר לשנות אצלי כול דבר קטן גם כשהכול בסדר ותשחררו תאובססייה שלכם עכשיו מהעריכות שלי. גם בשתיים בלילה את ערים? מה אין לכם מה לעשות חוץ לשחזר עריכות??????? --Itsnik14 - שיחה 01:57, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
Itsnik14, אין בעלות על ערכים בוויקיפדיה. כדאי שתלמד זאת. משמעות הדבר היא שכולנו פועלים לפי מסכת של כללים שהתגבשה במיזם לאורך שנות פעילותו. לכותב חדש לוקח זמן להתרגל אליהם, אבל אין מנוס מכך. אין דבר כזה "ערך שלי" או "ערך שלה", "מתערב לכם" או "לשנות אצלי". כל הערכים נתונים לביקורת ולשיפורים של כל הכותבים, קבועים ומזדמנים, ושל העורכים. לענייננו, מקובל שלמעט מקרים חריגים, תמונות תופענה בסטנדרט של 250px בצידו השמאלי של הערך. אלא אם כן יש סיבה ברורה להופעה של תמונות בפרופורציות אחרות או בצידו הימני של הערך, אבקשך להותיר אותן בצורה בה הופיעו בעריכה האחרונה שביצעתי, שהייתה טכנית במהותה (לא ברור לי מדוע נכתב "250 פיקסלים" במקום "250px"). Ldorfmanשיחה 02:04, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
לא אמרתי שהערך הזה שלי, התכוונתי לזה שלפני שבאתי וערכתי אותו הוא היה מזעזע ואם אתם רוצים לבלגן אותו ולהרוס אותו שוב כי נורא הפריע לכם כול עריכה שלי אז אני לא יסכים לזה. --Itsnik14 - שיחה 02:08, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
איצניק, דבריך אינם לרוחי. בוודאי לא ההערה "גם בשתיים בלילה את ערים? מה אין לכם מה לעשות חוץ לשחזר עריכות???????" שנכתבה לעיל. יש דרך עבודה מקובלת במיזם בו אתה כותב. אם לא תקבל את הכללים, מקומך לא יהיה בין הכותבים. Ldorfmanשיחה 02:11, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
תעשה מה שאתה רוצה, נמאסתם כבר אם אתה רוצה להמשיך להתייחס לכול דבר קטן ולא לעיקר שאני מנסה לציין אז תעשה את זה באמת שאין לי כוח כבר למלחמות העריכה שלכם. כול מה שניסיתי לעשות זה לעדכן כמה מהזמרים האהובים אליי שלאף אחד לא אכפת מהערכים שלהם אבל לאאאאאאאא זה הפריע לכמה ממכם יותר מדי שהחליטו לשחזר כול עריכה שלי ולא לתקן רק את הטעויות הספציפיות. --Itsnik14 - שיחה 02:25, 7 באוקטובר 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── עצה: אל תיקח דברים מהסוג שתיארת פה באופן אישי. אם תבין שהמטרה של כולם היא ליצור ערכים שניתן יהיה לצפות בהם באופן תקין במרבית הפלטפורמות הטכנולוגיות, תראה שתוכל להמשיך ולתרום באופן מהנה. בינתיים, לילה טוב לך. Ldorfmanשיחה 02:28, 7 באוקטובר 2017 (IDT)

מזל טוב[עריכת קוד מקור]

היי. לפני הרבה זמן באת לדף שיחתי ובירכת אותי עם הכניסה ל-100 הראשונים בסטטיסטיקה של DMY. כך נודע לי בכלל שדבר כזה קיים. מאז אני עוקב אחרי הנתונים, והגיע הזמן להחזיר לך באותו מטבע: מזל טוב על הכניסה לרשימת 50 המפעילים הטובים ביותר! יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:47, 8 באוקטובר 2017 (IDT)

Face-smile.svg תודה, יגאל. האמת היא שהרשימה מדרגת את מפעילי המערכת לפי כמות הפעולות שביצעו, בהיותם בעלי ההרשאות שניתנו להם. אני מקווה שאני אכן מה-50 המוצלחים ביותר, אבל זו לא מסקנה שניתן להסיק מכניסתי ל-50 הראשונים שם. אני נהנה לתרום ככל יכולתי ובכנות, מקווה שיתר העורכים חושבים שאני מצדיק בפעולותי את האמון שניתן בי ושההחלטות שאני מקבל ראויות. בכל מקרה, תודה על הברכה ונקווה שנמשיך לחייך ברוב הזמן פה ובסה"כ, להנות מתרומתנו למיזם. Ldorfmanשיחה 00:14, 10 באוקטובר 2017 (IDT)

כרזת הסרט "הארי פוטר והאסיר מאזקבאן"[עריכת קוד מקור]

היי. מדוע למחוק את הכרזה העברית ? לדעתי כל עוד יש נגישות אז עדיף להשתמש בכרזה העברית בויקיפדיה העברית. מה גם שהכרזה יותא איכותית מהכרזה האנגלית. אשמח לתשובהGoodman13 - שיחה 15:03, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

במקרה הזה, איכות הכרזה באנגלית דווקא הייתה טובה יותר. בסריקת הכרזה בעברית נראו קיפולים של הדף והיא הייתה פחות חדה. אנו נעדיף כרזה באיכות טובה יותר, גם אם אינה של הפצת הסרט בישראל. ויקיפדיה העברית אינה "ויקיפדיה הישראלית", והגם שיש עדיפות לכרזות בעברית, כאשר יש לנו קובץ באיכות גבוהה, נעדיף אותו על פני קובץ באיכות ירודה יותר. Ldorfmanשיחה 15:18, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

לגבי ביטולי עריכות (זו וזו) בערך "Do What U Want"[עריכת קוד מקור]

אולי תפסיק כבר?!?!?1

בא לך להפסיק למחוק לי טבלות שלמות של מכירות בסינגלים שאני עושה? אין לך בכלל סיבה לעשות את זה הכול מועתק מילה במילה מהדף באנגלית שהוא דף מומלץ, ואם לא אני אז בכלל לא היית נכנס לערך הזה מתישהו אז שום דבר בו לא אמור להפריע לך ואם כן תגיד לי ואני ישנה, אבל לא אתה פשוט לוחץ על שחזר ומוחק... למה שאני לא יעקוב אחרי העריכות שלך ויעשה את זה נשמע לך כיף? לא. --Itsnik14 - שיחה 19:42, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

מר איצניק היקר (משאיני יודע מהו שמך האמיתי, זו הדרך שלי לפנות אליך),
ההודעה הזאת שלך מעידה על בעיה מהותית בצורת עבודתך במיזם. כפי שניתן לקרוא בדף השיחה שלך, אני לא הראשון שמעיר על זה ואף בדף השיחה שלי, לא צריך לגלול הרבה מעלה כדי לגלות עוד הערות שלך מהסוג הזה, שאין להן מקום בוויקיפדיה. כפי שכבר כתבו לך, זה נחמד מאוד שאתה מתרגם ערכים, או מוסיף להם קטעים מתורגמים, אבל אין שום הגיון בחלק מהדברים שאתה מקליד. ציינתי זאת בתקצירי העריכה שלי בפעמיים שביטלתי את העריכות שלך. אתה לא חדש במיזם, אז אנא התחל להתייחס להודעות שמושארות לך. כשמצויין בתקציר העריכה הראשון של פעולת הביטול "'מבוסס על הסמכות בלבד'? כשמתרגמים, רצוי שזה יצא הגיוני.", הכוונה היא לזה שיש בעיה בתרגום ואין הגיון בשימוש במילים "מבוסס על הסמכות" במקרה המדובר. במקום לשים לב לכך ולתקן, הוספת שוב קטע לערך בו שוב ציינת "מספרים משלוחים המבוססים על הסמכות בלבד" ואף הוספת הפעם בעיות ניסוח/תרגום נוספות. אם אינך מצליח בפעולות התרגום, אנא חדל מהן. תוכל לכתוב רק ערכים, או פרקים, מן היסוד, כפי שהיינו נוהגים במיזם עד לא מזמן. תפקידי כמנטר לעקוב אחר שינויים בערכים, וכך, תוך כדי ניטור, הגעתי גם לעריכות שלך. הערך בוויקיפדיה האנגלית אולי מוגדר כמומלץ, אולם הצורה בה אתה מתרגם אותו אינה טובה. לשמחתנו, לא ניתן להגדירה "מתחת לכל ביקורת" מפני שכאן בהחלט מתקיימת ביקורת, אם אתה מבין את כוונתי.
אתה מוזמן לעקוב אחר העריכות שלי. אין לי בעיה עם זה. שיהיה לך בכיף. שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 01:17, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
אין אני כבר לא יכול להתמודד איתך נפשית יותר, נמאסת כבר!!! אין דרך אחרת להגיד את זה אין מה לעשות, כול עריכה שלי תמיד יש לך מה לשנות, לשחזר, למחוק... גם ככה אם אני עכשיו יערוך שוב אתה הרי תמחוק אז אין לי כוח כבר לסבול אותך יותר כי אתה לא תפסיק. אתה חייב להבין ממרום גילך שאתה לא העורך החשוב ביותר בתולדות ויקיפדיה ושכול עריכה קטנה שלך היא יצירת מופת ושכול השאר ילדים קטנים שלא יודעים לעשות כלום ודיי לדבר בצורה מתנשאת כי אם אתה יותר זמן כאן ממני אתה לא יותר טוב ממני וכדי שתקלוט את זה כבר, נמאס לי לדבר בצורה נעימה אוקיי? כי אולי אני לא יודע לשחזר עריכות אבל ביום שאני יידע אני יעקוב אחרי כול עריכה שלך ויעשה לך את אותו דבר ואני ישחזר עריכות שלמות שלך ולא יעניין אותי כמה זמן עבדת אלייהם בדיוק כמו שלך לא אכפת!!! תבין כבר את המסר. --Itsnik14 - שיחה 23:41, 17 באוקטובר 2017 (IDT)
המסר שעולה מדבריך הוא שתרומה למיזם הזה בהחלט לא מתאימה לך - לפחות לא בשלב הזה של חייך. אנו בונים אנציקלופדיה פה - זה לא משחק ילדים! הפעילות פה בפירוש לא מיועדת לילדים ואם יש צעירים-בגילם (ולא רק צעירים-ברוחם) שרוצים ליטול בה חלק, עליהם להיות בעלי היכולות הנדרשות מהתורמים למיזם. בין היתר, נדרשת מכולם ההבנה שמדובר בפעילות שיתופית הדורשת קבלה של ביקורת והערות, לצורך שיפור עצמי. ברור לי מאוד שזה משהו שטבוע יותר באופיים של מבוגרים, וזה בסדר. אף אחד לא דרש מילד בגילך לקחת חלק בפעילות הזאת. אם תמשיך בדרך הזאת, תחסם לצערי. לאחר אזהרה זאת, פעל באופן שנראה לך נכון. Ldorfmanשיחה 23:50, 17 באוקטובר 2017 (IDT)
אני יעשה מה שעשיתי עד שאתה באת - הפכתי את הערכים ששכתבתי למעודכנים והרבה יותר מלאים במידע ממה שהם היו מקודם, ואני גם ימשיך לעשות את זה ואם תשחזר לי עריכות אני ימשיך שוב! ואם תחסום אותי אני יפתח משתמש חדש!, כי אני יודע מה אני עושה ואתה רק מפריע לי. אני לא נוגע לך בערכים אל תגע לי מאוד פשוט, אתה לא מעליי שיש לך זכות לעשות את זה אבל אל מי אני מדבר... --Itsnik14 - שיחה 23:58, 17 באוקטובר 2017 (IDT)
ראשית, בבקשה הקפד על צורת הכתיבה, לפחות בדף השיחה שלי. אם כבר, אני "אעשה", "אמשיך" וכו'. שימוש בצורת כתיבה בה נקטת עד כה, לא רק שאינה מעוררת אמפתיה רבה כלפיך, היא, באופן מסויים, אף משדרת ילדותיות. זה לא לטובתך מפני שכתיבה כזאת פשוט לא מתאימה לפה.
לעצם העניין, כבר הסברתי שאין פה "ערכים שלי" ו"ערכים שלך". הערכים שייכים לכולם ומעל הכל, אמורים להופיע בסטנדרט שנבנה פה במשך שנים רבות (לפני שהגעת ואף לפני שאני הצטרפתי למיזם, אי אז ב-2008). עדיף לנו ערך מעט פחות מעודכן מערך שצורתו חובבנית ועלול להרתיע קוראים מלהמשיך להשתמש במוצר שאנו יוצרים. לגבי האיום שהצגת, פתיחת בובות קש אינה מתקבלת בעין יפה פה. השארתי בדף השיחה שלך קישורים לדפים שכדאי לך לקרוא. נסה להבין את הדברים. רבים לפניך היו בסיטואציה דומה - יש מהם שהבינו מה עליהם לתקן, והמשיכו לפעול במיזם. אחרים, שהמשיכו בדרך שאינה מקובלת על העורכים שלנו, הורחקו ממנו (וזה באמת לא עזר להם אם חזרו בכסות חדשה). לילה טוב ובהצלחה בהמשך. באמת. Ldorfmanשיחה 00:12, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

עריכה בערך "שייטת 13"[עריכת קוד מקור]

שלום Ldorfman. לידיעתך חל איפול על שמו המלא של מפקד השייטת (ובנוסף סיירת מטכ"ל/שלדג ומערך יחידות מסוג זה). שמו המלא לא נכתב מעולם בהקשר ישיר עם השייטת. מכאן שאין מדובר בהשחתה, אין צורך לפעולה מלבד הודעה לצומת ליבך. שם משפחתו צונזר על ידי משתמש אחר.

מומלץ שלא לחשוף את שמות המשפחה ופרטים מזהים של קצינים כמו אל"מ טל. בתודה והרבה הערכה על כתיבתך. --Elad אלעד - שיחה 12:04, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

OK. אני מקבל את הדברים. עם זאת, ניתן להשאיר את השם "טל", לצד הפניות לפרסומים בנושא בתקשורת, ולא להסתפק ב"ט'" (ללא הקישורים), כפי שעשה האנונימי ששחזרתי את פעולתו בעריכה אליה התכוונת. נישאר עם "טל" והפניה לתימוכין. Ldorfmanשיחה 10:16, 16 באוקטובר 2017 (IDT)

בהמשך לעריכה לגבי תעודת הזיהוי הנדרשת במבחן נהיגה מעשי[עריכת קוד מקור]

אפשר להביא רישיון או דרכון, תשאל כל מורה... לטסט שלי הבאתי דרכון. בקרה וייעוץשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ח • 02:05, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

שלום לך,
אני עברתי את הטסט שלי לפני 20 שנה, כך שאני לא מוציא מכלל אפשרות שדברים השתנו מאז. עם זאת, יש להביא מקור לטענה שכל תעודה מזהה מספיקה (במקרה זה, ניתן להקל בדרישות לגבי סוג דף האינטרנט אליו יהיה קישור). לא נשלח את הקוראים שלנו לשאול... לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:09, 18 באוקטובר 2017 (IDT)
רשמית כתוב תעודת זהות. למעשה, עפ"י מה שהיה עימי, וכן מפורש בכל הפורומים העוסקים בלימודי נהיגה, דרכון או רישיון מספיק. השאלה היא האם יש מקום לכתוב שבפועל מתקבל גם דרכון או רישיון? בקרה וייעוץשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ח • 02:15, 18 באוקטובר 2017 (IDT)
לא. מה שאנו מציגים הוא רק מה שרשמי - מה שכתוב בחוק או בתקנות בנושא. לא ניתן לכתוב שבפועל, ניתן לעיתים לעגל פינות, אלא אם כן תמצא מקורות טובים (ובמקרה הזה, זה כן צריך להיות משהו סביר מאוד), בהם כתוב שזה הפך לנוהג נפוץ ומקובל, שבוחני נהיגה מאפשרים להזדהות שלא באמצעות תעודת זהות. אני לא הייתי מבזבז יותר מדי זמן על זה, אבל אם זה חשוב לך... כעת אני באמת פורש למיטה. Ldorfmanשיחה 02:21, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

עריכה לגבי היעדים בעונה 6 של "המירוץ למיליון"[עריכת קוד מקור]

שחזור מהיר שמור להשחתות; איקאה זה "עיר"? כך אתה השארת אחרי השחזור המהיר; מקווה ישראל הוא יישוב רשמי, ואינו נמצא בחולון. חזרתישיחה 13:37, 22 באוקטובר 2017 (IDT)

חזרתי, איקיאה השתרבבה בידי מישהו אחר, לאחר העריכה הזאת שלי. אין מקום לציין את מקום המשימה המדוייק, אלא רק את העיר. אדאג להסיר את שם החנות. לגבי מקווה ישראל, הוא הוזכר בתור בית ספר - לא ישוב. גם התבנית בערך אודותיו מעידה כי יתכן וישנה בעיה עם ההגדרה שלו כיישוב. בכל מקרה, אני מקבל את זה שכרגע, ניתן להשאיר זאת כך. אחר-צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 16:48, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
התבנית לא מעידה על שום בעיה עם ההגדרה של בית הספר כיישוב, אלא מה עושה תבנית יישוב בערך על בית ספר. זה כמו שנשים תבנית יישוב "תל אביב" בערך על בית ספר בשם "תל אביב" זה כמובן לא תקין בדוגמה הקיצונית שכתבתי כעת, אך במקרה של מקווה ישראל יש מקום לערוך את הערך כך שיתייחס גם ליישוב וגם לבית הספר, כי חד הם כמעט (אם לגמרי) ב־100%. בכל מקרה גם אם היעד היה "רק" בית הספר – הוא נמצא ביישוב מספר 22 – מקווה ישראל, ולא ביישוב 6600 – חולון. ראה שורה 782 כאן. חזרתישיחה 19:36, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
ועוד משהו לגבי ההערה שלך שלא מציינים יעדים נקודתיים אלא רק עיר. כתוב שם: נמל חיפה, מיני ישראל, מפלי שיפן, פארק "אושן 1914", שמורת אוליי, מאגר אשכול, כיכר פטרוס הקדוש ועוד כל מיני מקומות שאינם ערים או יישובים. אז זה לא מדויק מה שכתבת, ולדעתי זה בסדר גמור. לפי הקו שלך – אתה אמור למחוק את כל המקומות שם שאינם ערים או יישובים. חזרתישיחה 19:52, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה על ההבהרה לגבי מקווה ישראל. אתה יותר ממוזמן לערוך את הערך אודות המקום, כך שהדברים יהיו ברורים גם למי שכמוני, פחות מכיר את המקום כפי שהוא כיום.
לגבי הייעדים שציינת שהינם אתרים ולא ישובים, מדובר בנקודות בודדות, מתוך רשימה ארוכה. אלה היו נקודות הזנקה או סיום של העונה וציונם הינו בגדר יוצא דופן. רובם המוחלט של ה"יעדים" המוזכרים הם הישובים בהם נעשו המשימות. לא נוכל להכנס לכל נקודה במהלך המשחק ולכן, נסתפק בשמות הישובים. גם כך זה לא תמיד פשוט לדאוג להיותה של הרשימה שלמה. Ldorfmanשיחה 21:41, 22 באוקטובר 2017 (IDT)

עזרה בהוספת תמונה לערך אודות המרכז האקדמי ויצו חיפה[עריכת קוד מקור]

שלום,

יש לנו תמונה של המרכז האקדמי ויצו חיפה כאן : [4]

איך אני מחבר אותה לתבנית בצד שמאל של הערך במקום הסמל שיש עכשיו?

תודה על הסיוע! Shaygarini (שיחה | תרומות | מונה) לא חתםב-16:02, 22 באוקטובר 2017‏

שלום שי,
לפני שאסייע לך בשמחה, אבקשך לדאוג לענייני זכויות היוצרים לגבי התמונה הזאת. לאחר שתהיה משוחררת לכל שימוש, כולל מסחרי, נוכל להשתמש בה בוויקיפדיה. לפי פרטי ה-EXIF של הקובץ, התמונה צולמה ב-5 במאי 2004 ומאז, היא נמצאת בשימוש במספר מקומות (באתר זה למשל). מעבר לכך, להבנתי שמך "שי", אולם בפרטי הקובץ מצויין שנוצר בידי דנה אוחנה (למרות שטענת, כשהעלית את התמונה, שאתה הוא הצלם - ראה מה מצויין בפרטי הקובץ: "אני, בעל זכויות היוצרים על עבודה זו, מפרסם בזאת את העבודה תחת הרישיון הבא". בקיצור, לפני שנוכל לשבץ את התמונה, אנא דאג להעביר אישור מבעליה לשחרורה, לפי הנוסח המופיע במסגרת בדף "ויקיפדיה:OTRS", לכתובת permissions-he@wikimedia.org . לאחר שהצוות המטפל בפניות אלה יאשר את קבלתו של אישור תקין לשחרורה, הוא יוסיף בפרטי התמונה מסגרת המאשרת שכך הדברים ומאותו שלב, ניתן יהיה לעשות בה שימוש במיזמי קרן ויקימדיה. אשמח לענות על כל שאלה. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 19:07, 22 באוקטובר 2017 (IDT)

עצור בבקשה את הטירוף בערוץ 2[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע אם זה לא בזדון או כן, אבל אנשים כבר הכריזו על ערוץ 2 כעל ערוץ לשעבר כשבפועל הוא אמור להיות לשעבר רק בעוד שבוע בדיוק. ועד אז, אולי צריך לחסום את הערך מפני עריכה? מזכיר המון את הימים שאחרי "הערוץ הראשון" ~ בברכת יום נאה, טוסטר אובן 00:52, 25 באוקטובר 2017 (IDT)

בוצע בוצע! הוכנסה הגנה על הערך מפני עריכות של אנונימיים מעתה למשך שבוע, כמו גם שיפור קל. תודה טוסטר, על הפנייה אלי לזירוז העניינים וחסכון בשחזור השחתות. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:59, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה לך! לילה טוב :) ~ בברכת יום נאה, טוסטר אובן 01:08, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
בשמחה. Ldorfmanשיחה 01:09, 25 באוקטובר 2017 (IDT)

עדכון חסימת טווח x.‏81.218.117[עריכת קוד מקור]

היי לירון,
ראה בבקשה את מה שכתבתי למת' בדף השיחה, תחת הכותרת: שיחת משתמש:MathKnight#עדכון בעניין חסימת טווח. לידיעה בלבד. בכל פעם שתראה השחתה (מדובר בכתובות שהשחיתו מהן ללא הרף, ולכן החלטנו בעבר לחסום את כל הטווח, וללא הגבלה) עם שלוש קבוצות המספרים האלה, תרגיש חופשי לחסום ללא הגבלה (אבל רק אנונימים, כך שמשתמשים רשומים כן יוכלו לתרום משם). אלדדשיחה 01:47, 25 באוקטובר 2017 (IDT)

תודה על המידע, אלדד, אולם מפני שזכרוני לשמות ומספרים קצר (אני מודע מאוד למגבלה הזאת אצלי), יש סיכוי טוב שכאשר אתקל בזמן אמת במשחית מטווח הכתובות הזה, לא אזכור את ההנחיה הזאת. האם יש אפשרות, לטובת כל מפעילי המערכת, להכניס הודעה לגבי הנושא בדף החסימה? משהו בסגנון "אם זיהיתם השחתה מכתובות בטווח של x.‏81.218.117, אנא חסמו ללא הגבלת זמן...". אני מתכוון להודעה כמו זו שמופיעה בדף תרומות המשתמש (והוכנסה ע"י יגאל כמדומני) לגבי חסימת טווחי הכתובות. Ldorfmanשיחה 01:55, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
ראשית, תודה שעדכנת אותי לגבי המגבלה הזאת. ההצעה שלך טובה, אבל לא בטוח איך כדאי ליישם אותה. צריך לחשוב על זה. אני, למשל, זוכר 81.218 (אלה מספרים מוכרים לי), אז כל מה שנשאר לזכור זה 117 (אחר כך :-)). אבל אם אתה לא זוכר, לא נורא. ממילא תראה את אופי ההשחתה (הוא תמיד מובהק), ומן הסתם תרצה לחסום לפחות לשלושה ימים, ולא ליום אחד. מה שחשוב - לחסום רק אנונימים. אנחנו מאפשרים למי שרוצה להירשם לתרום מהכתובות האלה. אלדדשיחה 02:07, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
אחלה. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:09, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
טוב, חזרתי בי. מסתבר שלא היה מנוס מחסימה מחדש, ללא הגבלת זמן (שחרור חסימה רק אתמול, וראה כמה השחתות היו בטווח זמן קצר כל כך: 81.218.117.0/24 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות | WS)). אלדדשיחה 09:33, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
OK. תודה על העדכון. צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 13:06, 25 באוקטובר 2017 (IDT)

עריכה בערך אודות הטלוויזיה החינוכית הישראלית[עריכת קוד מקור]

יפה שאתה כופה את דעתך באמצעות "הגנה" על דף בו לא מסכימים עם הכזבים שאתה כותב. זה שאתה כותב שהטלוויזיה החינוכית הישראלית "תיסגר" בתאריך כלשהו לא הופך את זה לנכון. אם תכתוב שירח עשוי מגבינה לא הופך אותו לכזה...

תמשיך לכתוב שטויות כמו אלו בטלוויזיה החינוכית הישראלית ולחסום את אלו המנסים למחוק אותן וזה "מאוד" ישפר את מעמדה של וויקיפדיה או את האמינות שלה 93.173.42.228 13:53, 26 באוקטובר 2017 (IDT)

חבל שאתה מסתתר מאחורי האנונימיות... באופן אישי, אני דווקא מאוד מקווה שהחינוכית לא תסגר. אני מוקיר את תרומתה לחינוך של בני דורי וגם של בנותי.
לעצם עניין העריכה, תאריך הסגירה מצויין בערך כשכתוב במפורש שזהו "תאריך הסגירה המתוכנן". הלוואי והדברים בשטח ישתנו. אני מאמין שזה אכן יקרה. עד אז, תאריך הסגירה הוא בגדר עובדה ידועה, שהחינוכית אף מציינת אותה מדי פעם בין התוכניות, ב"תשדיר" שהופק בנושא סכנת הסגירה שמרחפת על הערוץ. אם כבר, אז זו האמת. התעלמות ואי-ציון פרט זה כמוהו כטמינת הראש בחול והתעלמות מהמציאות. זו עלולה להיות פעולה שבאמת תזיק לאמינות האנציקלופדיה. לגבי ההגנה, היא מינורית מאוד. משתמש בעל ותק מינימלי, יוכל להוסיף מידע לדף, כל עוד מדובר בפרטים תקינים. Ldorfmanשיחה 23:17, 26 באוקטובר 2017 (IDT)

"צבע תוכן עניינים"[עריכת קוד מקור]

היי. לפני הרבה זמן ביקשת ממני לצבוע חלק מטבלה לצבעים כמו בתוכן העניינים. אתה זוכר איפה זה היה? כי עם הזמן אני לומד יותר, ויש לי הרגשה שאת התאים הצבועים לא ניתן לראות בניידים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:51, 5 בנובמבר 2017 (IST)

וואלה, יגאל, לקח לי זמן להזכר במה מדובר. כוונתך היא שהצבע יהיה אפור ב"גוון ברירת המחדל של ויקיפדיה" - לא? אם לכך הכוונה, זה היה בערכי ה"מדינות באירוויזיון". מדובר בטבלת "השירים שייצגו את X באירוויזיון", כאשר בחלק מהמקרים, מדובר היה בשדה שאמור היה להיות אפור, למרות שבא לאחר שדה בצבע אחר (למשל, בשורה של 2012 בערך "נורווגיה באירוויזיון"). כפי שתוכל לראות, נמצא הפתרון. תודה בכל אופן על זה שזכרת אותי. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 18:59, 5 בנובמבר 2017 (IST)
היי. אני לא חושב שזה זה. אני מדבר על טקסט שהוספתי לבקשתך, |class=toccolours. לא מצאתי את זה בנורווגיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:09, 5 בנובמבר 2017 (IST)
אז ממש אין לי מושג כעת. לא זכור לי מקום נוסף בו היה צורך בצבע רקע, הזהה לזה של תוכן העניינים. מה המשמעות של "toccolours"? אשמח אם תפנה אותי לדף בו שילבת זאת. Ldorfmanשיחה 01:17, 6 בנובמבר 2017 (IST)
אוף. צבעי תוכן העניינים. אני לא יכול להפנות אותך, כי זה מה שאני מחפש. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 10:44, 6 בנובמבר 2017 (IST)
אה. הבנתי. צר לי שלא יכולתי לעזור. בהצלחה לך. Ldorfmanשיחה 00:09, 7 בנובמבר 2017 (IST)

התבנית החדשה "איסורי עריות"[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, הרבה זמן לא התכתבנו...
רציתי לשאול אותך אם מקובל לפרסם תבנית במתכונת זו: איסורי עריות או שכיוון שרוב הערכים שם עדיין לא נכתבו, צריך להמתין עד שייכתבו רובם לפחות? (בגדול אני עובד כעת על כתיבתם, אך זה צפוי לקחת זמן). אני יכול לקשר את רוב הערכים שעוד לא נכתבו לערך איסור עריות, כפי שעשו בתבנית דיני נפשות, אבל אני דווקא מעוניין שהם יסומנו באדום כדי שגם אני וגם אחרים המעוניינים, יזכרו שעל פוטנציאל-ערכים אלו עדיין לא נכתב ערך, ויש לכותבו.
מה אתה אומר? תודה רבה! יאיר דב • כ"ד בחשוון ה'תשע"ח • 11:12, 13 בנובמבר 2017 (IST)

וק:לולאת נושא יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:04, 13 בנובמבר 2017 (IST)
תודה, יגאל על ההפניה לדף בו עיקרי המדיניות. יאיר, אני מניח שמדובר פה בהחלטה התלויה בחשבון פשוט: בתבנית שקישרת לטיוטה שלה יש 24 קישורים לערכים - 19 בגוף התבנית ועוד 5 בכותרות. חמש הכותרות כחולות, בעוד לגבי הערכים, עד כה הועלו למרחב הערכים רק 7. זה מציב אותנו במצב בו פחות ממחצית הכמות קיימת. במקרה כזה, הייתי ממתין מעט עם תחילת השימוש בתבנית (בתכל'ס, זה הרי לא ממש דחוף - נכון?). כשלמעלה ממחצית מהערכים בתבנית יהיו מוכנים, נראה לי שיהיה זה מועד טוב להתחיל את השימוש בה. זו ההערכה שלי. ערב טוב ושוב תודה על תרומתך הייחודית. Ldorfmanשיחה 18:12, 13 בנובמבר 2017 (IST)
כלומר, אם אני מבין נכון, מבחינה רשמית אני יכול לפרסם את התבנית, שכן על פי דף המדיניות שאליו הפנה יגאל, כל תבנית שיש בה חמישה קישורים 'כחולים' היא תבנית קבילה, אלא שבפועל לא כדאי לפרסם את התבנית במצב זה בו פחות ממחצית מהערכים כבר נכתבו (וכפי שגם אני כתבתי בשאלתי, בצידוד לאי פרסום התבנית). הבנתי נכון?
לגבי מה שכתבת שזה לא דחוף, כמובן שזה לא דחוף לפרסם את התבנית, המחשבה שלי לפרסם את התבנית במצב זה, מעבר לתועלת הרגילה שניתן להפיק ממנה בהצגת כל הערכים הקשורים לאיסורי העריות (הן הקיימים והן אלו שלא), היא שזה מעודד אנשים למלא את החסר ובכך לתרום לשלמות התבנית (אני יכול להעיד על עצמי שכשראיתי תבניות מעין אלו, עם ערכים 'אדומים', זה דרבן אותי לכתוב את הערך החסר). אבל עם כל זה, אני מקבל את הצעתך להמתין עם פרסום התבנית עד להוספה משמעותית של ערכים בתבנית.
תודה רבה על העצה, ותודה רבה לשניכם על העזרה יאיר דב • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 18:51, 13 בנובמבר 2017 (IST)
Symbol thumbs upcolor.png בשמחה. הבנת נכון. ראוי להמתין. Ldorfmanשיחה 18:54, 13 בנובמבר 2017 (IST)
Symbol thumbs upcolor.png יאיר דב • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 18:58, 13 בנובמבר 2017 (IST)