שיחת משתמש:Ldorfman

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

                              לפתיחת שיחה חדשה, אנא לחצו על מעל שורה זאת לחצו כאן כדי להגיע לתחתית הדףלחצו כאן כדי להגיע לתחתית הדף


ארכיון ראשון:
מיום ההרשמה שלי לוויקיפדיה עד ליום לידתה של בתי
(16 באוקטובר 2008)

ארכיון שני:
מיום לידתה של בתי עד ליום הולדתי ה-31
(6 ביוני 2009)

ארכיון שלישי:
מיום הולדתי ה-31 עד לדיון בכנסת על ויקיפדיה העברית
(2 בפברואר 2010)

ארכיון רביעי:
מיום הדיון בכנסת עד לחגיגות העשור לוויקיפדיה
(14-15 בינואר 2011)

ארכיון חמישי:
מחגיגות העשור עד לעריכה ה-10,000 שלי במרחב הערכים בוויקיפדיה העברית (16 בינואר 2012, 01:17)

ארכיון שישי:
מהעריכה ה-10,000 שלי במרחב הערכים עד להצגת סיום שלב הפיילוט במיזם הגלאם באוניברסיטת חיפה (24 באוקטובר 2012)

ארכיון שביעי:
מסיום הפיילוט בחיפה עד להופעתי הראשונה בין 50 העורכים בעלי מֵרַב הפעולות בוויקיפדיה העברית (17 באפריל 2013)

ארכיון שמיני:
מהופעתי הראשונה ב"רשימת ה-50" עד ליום הגעת רשימת המעקב שלי ל-4,000 דפים (לא כולל דפי שיחה) (6 באפריל 2014)

ארכיון תשיעי:
מהגעתה של רשימת המעקב שלי ל-4,000 דפים עד לתחילת פעילותי בצוות ה-OTRS‏ (15 בינואר 2015)

ארכיון עשירי:
מתחילת פעילותי בצוות ה-OTRS עד למועד לידתה של בתי השנייה
(10 ביוני 2015, 13:46)

ארכיון אחד-עשר:
מלידתה של בתי השנייה עד למינויי למפעיל מערכת
(6 בפברואר 2016)

ארכיון שנים-עשר:
מהמינוי למפעיל עד לעריכה ה-66,666 שלי בוויקיפדיה העברית (לא כולל ניטור, פעולות מפעילי-מערכת וכו') (2 במרץ 2017, 01:00)

ארכיון שלושה-עשר:
מהעריכה ה-66,666 במיזם עד לפעם הראשונה בה מוקמתי בין 15 העורכים בעלי מֵרַב הפעולות בוויקיפדיה העברית (20 בדצמבר 2017)
Star yellow ruby.png

ארכיון ארבעה-עשר:
מהמיקום לראשונה ב-"TOP15" לאירוע הסיום של מיזם "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת 2018" בישראל, אותו ריכזתי ‏(6 בדצמבר 2018)

ארכיון חמישה-עשר:
מאירוע הסיום של WLM2018 בישראל לפעם הראשונה בה מוקמתי בין 10 העורכים בעלי מֵרַב הפעולות בוויקיפדיה העברית (1 ביולי 2019)
Pont de Brooklyn de nuit - Octobre 2008 edit.jpg
Landscape Arnisee-region.JPG


תוכן עניינים

מדליית זהב עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal.png מגיע לך SIMCHALE MARKSON - שיחה 17:12, 5 ביולי 2019 (IDT)
תודה על הערכתך את פועלי. Ldorfmanשיחה 02:53, 6 ביולי 2019 (IDT)

פנייה ממשתמש:Mod[עריכת קוד מקור]

אבקשך לא לכתוב יותר בדף השיחה שלי ולהתעלם מבקשותי בדף המפעילים

לא רק שמחקת דף משתמש שקיים 9 שנים, הרהבת עוז עוד למחוק את בקשת השחזור שלי. אבקש שתחדול לעשות כל דבר שקשור למשתמש שלי בצורה כזו או אחרת. אתה חוצפן שמשתמש לרעה בהרשאותיו. אתה אשכרה משאיר הודעות מלמדות על וויקיפדיה למשתמש שרשום פה 9 שנים ויצר עשרות ערכים. חוצפן. Mod - שיחה 19:58, 6 ביולי 2019 (IDT)

שלום לך,
ראשית, קראתי את התגובה שהשארת לדברי האחרונים בדף השיחה שלך. אמנם מקובל להמשיך דיון במקום בו החל, ולא לפצלו לשני דפי שיחה, אולם לאור ההתנגדות שלך שאכתוב שם, גם אם לכשעצמה, אינה מקובלת במיזם זה, אתייחס לדבריך פה.
אני מתנצל אם נפגעת, אבל כפי שהבטחתי בתקציר העריכה של מחיקת הבקשה שלך לשחזור הדף, לאחר שהוא כבר שוחזר, מייד השארתי לך הודעה בדף השיחה שלך עם הסבר למחיקה. אולי אתה משתמש-רשום ותיק, אבל בלמעלה מעשור שלי כאן, לא זכור לי שיצא לי לפגוש אותך בין דפי ויקיפדיה או במפגשי הכותבים. צר לי, אבל פשוט לא הכרתי אותך. בדיקת היסטוריית העריכות שלך הבהירה לי את הסיבה - אתה מבקר פה פעם במספר שבועות ומוסיף דברים, אבל בתחומים בהם בד"כ איני עוסק, למעט כשאני מגיע לאותן עריכות תוך כדי ניטור (וכך היה גם לפני יומיים). התרומה שלך מוערכת ללא קשר למועד הצטרפותך למיזם, אבל כך או כך, הוותק כלל לא משנה לנושא זה. כפי שהסברתי לך, מקובל לציין משהו בדף המשתמש ולכן השארתי לך את ההודעה המסבירה זאת בדף השיחה שלך (אם עצם ה"וותק" פה כל כך חשוב לך, תוכל להשאיר תבנית המציינת את הזמן שחלף מאז יצרת את שם-המשתמש שלך). אתה יכול לעשות מכל הסיפור הזה עניין, אבל מדובר בסערה בכוס מים. אם אתה מעוניין להשאיר את הדף שלך עם הכיתוב הסתמי "לא.", יכולת פשוט לכתוב זאת בתשובה לדבריי בדף השיחה ומאותו רגע, הדבר היה ברור לכל מעתה והלאה.
דבר אחרון: אני כתבתי לך את דברי באופן מנומס, תוך השארת הסבר ללא שמץ של זלזול, גם אם איכשהו לדעתך זה השתמע מהכתוב. אודה לך אם תבחר מעתה נוסחים מעודנים יותר, כמקובל בדפי השיחה.
שבוע טוב ומוצלח לכולנו. Ldorfmanשיחה 01:38, 7 ביולי 2019 (IDT)

מקור בערך "חטיבת גבעתי"[עריכת קוד מקור]

שלום. תודה על העידוד. מתברר שלא ערכתי נכון את המקור/קישור ב'ערך' הנ"ל, אשמח לעזרתך בעניין. תודה רבה. בברכה, אודי - שיחה 02:13, 7 ביולי 2019 (IDT)

שלום אודי,
התוכל לכוון אותי למקום בו ציינת את המקור שהייתה בעייה בהבאתו? לא הצלחתי לאתר אותו לפי תקציר העריכה שלך שם, בו התייחסת לזה. Ldorfmanשיחה 02:17, 7 ביולי 2019 (IDT)
מדובר על הקישור האחרון ב'קישורים חיצוניים' אותו הוספתי ב'ערך' של חטיבת גבעתי. תודה. ד.א. 1) איך עושים קו מפריד? אני מצליח לעשות רק מקף -. 2) על מה עלי ללחוץ בכדי להודות לאחרים על עריכותיהם כפי שעשית כלפיי. שוב תודה. בברכה, אודי - שיחה 02:55, 7 ביולי 2019 (IDT)
לשאלתך. 1) מקף זה ־, קו מפריד זה – ומה שאתה הצגת היה מינוס -. כדי שאוכל להסביר לך איך עושים כל אחד מהם, אני צריך לדעת באיזה ווינדווס אתה משתמש. 2) אני לא יודע בדיוק מה הוא עשה לך, אבל אני מניח שמדובר על "תודה על עריכה". אתה נכנס לדף "גרסאות קודמות", וליד כל עריכה יש לחצן של "תודה". בהצלחה.david7031שיחה • ד' בתמוז ה'תשע"ט • 09:13, 7 ביולי 2019 (IDT)

שלום. אודה למי מכם שיוכל לסדר את הקישור האחרון ב'קישורים חיצונים' אותו הוספתי לערך של חטיבת גבעתי (הקישור נראה על פניו בסדר אבל הוא לא מוביל לשום מקום). ד.א. פעלתי כעצתך, נכנסתי לדף גרסאות קודמות ולא מצאתי לחצן של "תודה", ראיתי מצד ימין של הדף את הגרסה הנוכחית והקודמת של הויקיפד, באמצע את דף השיחה והתרומות של הויקיפד, ומצד שמאל אפשרות של ביטול. אשמח לעזרתכם. בברכה, אודי - שיחה 00:10, 8 ביולי 2019 (IDT)

בנוגע לקישור, מה ששכחת לעשות זה להכניס את מזהה הכתבה (המספר הסידורי שלה באתר של ווינט). תיקנתי את זה, אבל אני לא בטוח שבכלל צריך להכניס את הכתבה הזו לערך. שים לב שלא כל כתבה שמדברת על גבעתי צריכה להיות בערך. אשמח אם תשקול שוב את הסרת הקישור (אתה כמובן יכול לחלוק עליי, אבל זו דעתי).
לגבי אמירת התודה, כנראה שהסתכלת על העריכה שלך, ולכן אתה יכול רק לבטל ולא להגיד תודה. בעריכות של אנשים אחרים אתה יכול להגיד תודה.david7031שיחה • ה' בתמוז ה'תשע"ט • 00:23, 8 ביולי 2019 (IDT)
אכן הצלחת להודות לי.david7031שיחה • ה' בתמוז ה'תשע"ט • 00:30, 8 ביולי 2019 (IDT)
david7031 שוב תודה. לא ברור לי איך פספסתי זאת. נ.ב. מקווה שאני לא מטריח אותך מידי, להבא כשאני מוסיף קישורים מווינט או מוואלה למשל, איך אני מוצא את המספר הסידורי של אותה כתבה?
ד.א. לא לחינם הוספתי את הכתבה. עדכנתי את הערך של חטיבת גבעתי בדבר שינויים משמעותיים שנערכו בגדס"ר גבעתי שהסב שמו לסיירת גבעתי, והכתבה היא מקור לכך. רק להמחשת העניין, הכתבה שקודמת לכתבה זו ב'קישוריים חיצוניים' ותאריכה הוא אך לפני מחצית השנה, עוסקת בתקופה שקדמה לשינויים אלו, כשהגדס"ר עדיין נקרא בשמו ומבנהו היה במתכונתו. נכון שהפער בזמנים בין הכתבות קטן (רק חצי שנה) אך הפער בין המבנה המבצעי הקודם לנוכחי גדול יותר. תודה. בברכה, אודי - שיחה 01:11, 8 ביולי 2019 (IDT)
את המספר הסידורי של הכתבה מוצאים בקישור שלה (הכתובת). אם אתה לא בטוח, תשווה בין שלוש ארבע כתבות, ותראה את המבנה של הכתובת. המספר שמשתנה בין כל הכתבות, בדרך כלל זה המספר הסידורי.
לגבי הכתבה, אם היא נועדה רק להוות מקור לשינויים שהוספת בערך, כדאי להכניס אותה בתור הערת שוליים בפסקא (או הפסקאות) הרלוונטית. לילה טוב ובהצלחה.david7031שיחה • ה' בתמוז ה'תשע"ט • 02:01, 8 ביולי 2019 (IDT)
לאור זה שכמדומני, דוד כבר ביצע את התיקון הנדרש בעת שנעדרתי מפה, ואני מודה לו על כך, הרשה לי, אודי לנסות להקל עליך במעט בעריכות עתידיות.
את הקישורים החיצוניים ניתן לכתוב בפורמט המתבקש באופן ידני, אולם כדי לבצע את הפעולה באופן מהיר יותר (וגם כדי שנוכל לתקן קישורים אוטומטית במקרה של שינויים במבנה אתר האינטרנט), יש מעין "טריק": שימוש בבוקרמרקלטים. אני עושה בכלי הזה שימוש מזה מספר שנים והוא ללא ספק חוסך לי זמן ומשפר את צורת עבודתי (עד כדי כך שאני מתקן ללא הרף קישורים שכבר קיימים בערכים שונים - אף כאלה שלא ביצעתי בהם שום שינוי אחר). נסה ואם תתקל בשאלה או בעיה, אשמח לעזור.
דבר נוסף, סמנטי לכאורה, אבל בכל זאת, מהותי: מדובר בערך "על חטיבת גבעתי" או "אודות חטיבת גבעתי" - לא "הערך של חטיבת גבעתי". מדובר בסוג של טעות נפוצה בציבור, אבל ראוי שלפחות אנו, ככותבים-קבועים, נתייחס לדברים בצורה הנכונה. אתה ודאי מבין שבאופן עקרוני, ערכים אנציקלופדיים נכתבים על אישיות, או גוף מסוים, ואינם נכתבים לפי רצונו/ם או דרישותיהם של האחרונים. כך, קורה שלעיתים בערך יופיעו דברים שנשוא הערך יעדיף להצניע, או שירצה שלא נציין כלל. כמי שמחוייבים לספק לקורא את מלוא התמונה, נשאיר בכל זאת את המידע בערך. בברכה, Ldorfmanשיחה 01:07, 9 ביולי 2019 (IDT)
1) שמחתי להעזר בך ובדוד. אני לומד את הכללים תוך כדי תנועה, תודה על עצותיך, אנסה ליישמם. 2) צודק, הניסוח אכן צריך להיות מדויק יותר ולא באופן שעלול להשתמע לשתי פנים. תודה. בברכה, אודי - שיחה 04:18, 9 ביולי 2019 (IDT)

שיחה על ערך שביטלת וכוונה ליצר אותו מחדש: "אם אין ראש אבוי לרגליים"[עריכת קוד מקור]

שלום ל Ldorman קודם כל ברצוני להתנצל על הגרסת ההבל שבני בן ה 13 (וחבריו) יצרו - אכן נוצר ערך זדוני אבל בכוונתי ליצור ערך אמיתי על הפתגם הזה. זה פתגם רומני עתיק - שמשמעותו היא - דומה ל "סוף מעשה במחשבת תחילה". אתך התודה ןהסליחה גיל GilFuchs - שיחה 14:23, 28 ביולי 2019 (IDT)

שלום גיל וברוך הבא לוויקיפדיה העברית (לפחות כמשתמש רשום),
ההתנצלות התקבלה. הייתי מציע לצאת מהחשבון בכל סיום שימוש בו ולהכנס מחדש לאחר הקלדת הסיסמה. באופן זה, יובטח שאכן רק עתה תשתמש בשם-המשתמש שלך ונמנע מתופעות המוכרות לנו, בעיקר מתקופות של חופשות מבתי הספר ובוודאי שמזמן החופש הגדול, של מעשי קונדס הנובעים משעמום.
לעצם העניין, מאוד לא מומלץ להתחיל את התרומה לוויקיפדיה בכתיבת ערך חדש. לפני שמתנסים בכתיבה של ערך, רצוי ללמוד את דרך העבודה במערכת על ידי שיפור של ערכים קיימים, תיקוני שגיאות, הוספת מידע וכו'. לאחר שתצבור ניסיון, תדע מהי הדרך הנכונה לכתוב ערך חדש. זאת, לא לפני שתשקול אם אכן יש לו מקום באנציקלופדיה, שכן לא כל נושא מוגדר כבעל חשיבות אנציקלופדית. עליך להיות ער לכך שערכים שהוחלט שאינם בעלי חשיבות אנציקלופדית, נמחקים מדפי המיזם.
במקרה הספציפי הזה, אין לנו ערכים אודות ביטויים ברומנית (מלבד אחד בודד) וספק רב אם יש מקום לייחד ערך אנציקלופדי לסוג כזה של ביטוי (ואת זה אני כותב גם כמי שבמקרה דובר רומנית). המקום שאולי מתאים יותר לסוג כזה של תיעוד-ביטויים הוא ויקימילון. בהנחה שתבחר בכל זאת לכתוב את הערך, בצע את התהליך בדף טיוטה ורק לאחר שיהיה תקין ומתאים להעברה למרחב הערכים, ניתן יהיה להעבירו.
פנה אלי בכל שאלה או בקשה לעזרה. אני תמיד שמח לעזור לכותבים חדשים. לידיעתך, כדי לשפר את הסיכוי שכותב מסוים ישים לב להודעה שהשארת, בוויקיפדיה ניתן "לתייג" את אותו כותב, בדומה למקובל בפייסבוק. הפעולה מתבצעת באמצעות כתיבת שם המשתמש של הכותב השני. המשתמש שתוייג יקבל על כך חיווי.
אופן התיוג הוא בצורה הבאה: [[משתמש:שם משתמש]]. לדוגמה, כדי לתייג אותי ("Ldorfman"), יש להשתמש ב-[[משתמש:Ldorfman]].
בכל פעם שמתייגים, יש "לחתום" כנהוג בוויקיפדיה: באמצעות הקלדת ארבעה סימני טילדה (~~~~). ללא ה"חתימה" בסוף הדברים, התיוג לא יבוצע. למידע נוסף בנושא, ניתן לקרוא את הדף "עזרה:תיוג". בברכה, Ldorfmanשיחה 15:21, 28 ביולי 2019 (IDT)

תודה רבה על ההסבר המושקע - אני מקבל את הצעתך - גם בנוגע לתיקונים לפני יצירת ערכים חדשים - וגם על זה שתרגום של פתגמים זרים אולי לא באמת עולים לרמה של ערך אנציקלופדי בויקופדיה העברית. בויקיפדיה האנגלית אומנם ראיתי ערכים לפתגמים (וגם זרים) אך לא מצאתי כאלו בשלנו. עוד פעם תודה. ואני יוצא מהנחה שאתה כבר מתוייג בשיחה הזאת - אז אין צורך לעשות זאת פה - אבל איישם כשאפנה למישהו אחר במקרה הבא. GilFuchs - שיחה 10:37, 31 ביולי 2019 (IDT)

ומכיון שאמרת שאתה דובר רומנית - אז כבר אנצל הזדמנות זאת לכתוב את הפתגם בלשונו המקורית :)
Daca nu-i cap, vai de picioareGilFuchs - שיחה 10:42, 31 ביולי 2019 (IDT)
הבנת נכון את עניין התיוג, גיל. כאשר מושארת הודעה בדף השיחה של כותב, הוא עצמו מקבל חיווי על כך. התיוג נדרש כשאתה מצפה ממישהו להתייחס לדברים שצויינו בדף שיחה אחר - של כותב אחר או בדף השיחה של ערך כלשהו.
את האימרה הזאת תרגמתי באופן הזה בראשי, אם כי לא שמעתי עליה קודם. אולי היא פשוט לא אוזכרה בביתי. מכל מקום, בוויקיפדיה האנגלית הרף לחשיבות האנציקלופדית של ערכים הוא נמוך מאוד, ממספר סיבות. לפיכך, שם יכול להיות שכן יושאר ערך בנושא. אצלנו, לא.
בהצלחה לך בהמשך דרכך כתורם תכנים לוויקיפדיה! פנה אלי שוב בכל שאלה או בעיה. לירון Ldorfmanשיחה 23:16, 31 ביולי 2019 (IDT)
תודה רבה לירון,
והנה לינק לאיזכור של הפתגם הזה :) http://www.citatepedia.ro/index.php?id=10732 GilFuchs - שיחה 18:04, 1 באוגוסט 2019 (IDT)
Symbol thumbs upcolor.png Ldorfmanשיחה 18:53, 1 באוגוסט 2019 (IDT)

מיזוג ערכים[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, לא מוחקים דף ומעבירים לערך אחר כדי לשמר קרדיט - זה יוצר בלאגן בגרסאות הקודמות. אנא קרא את ויקיפדיה:הנחיות למפעילי מערכת#לא יבוצע מיזוג גרסאות במקרים הבאים. ערן - שיחה 17:31, 3 באוגוסט 2019 (IDT)

זה גורם נזיק בלתי הפיך שלא ניתן לתקן אחר כך. ערן - שיחה 17:32, 3 באוגוסט 2019 (IDT)
חשבתי על זה, אבל יש לך פיתרון טוב יותר לעניין, לאור בקשתו של יוניון ג'ק בדף הבקשות מהמפעילים? כל התכנים נשמרים - גם אלה שהיו בגרסת הערך המקורי וגם אלה מהדף שמוזג. בסופו של דבר, הדף הממוזג הוא כזה שהעבודה עליו הייתה במשך תקופה קצרה ביותר, ממש מספר ימים ועריכות לא רבות, כך שבמקרה ספציפי זה, דווקא לא נוצר לדעתי אי-סדר בגרסאות הקודמות. Ldorfmanשיחה 17:35, 3 באוגוסט 2019 (IDT)
כך נראה דף הגרסאות הקודמות. להבא פשוט תיצור הפניה. האם קראת את ההנחיות בויקיפדיה:הנחיות למפעילי מערכת#לא יבוצע מיזוג גרסאות במקרים הבאים? אם זה לא ברור מספיק תוכל לקרוא את הדיון המלא בשיחת ויקיפדיה:הנחיות למפעילי מערכת#כללים למיזוג גרסאות למפעילי מערכת - העברה מהמזנון. ערן - שיחה 17:40, 3 באוגוסט 2019 (IDT)
OK. למדתי. אכן לא הכרתי את סעיף 3 בהנחיות אלה. תודה. Ldorfmanשיחה 17:45, 3 באוגוסט 2019 (IDT)

ערן, רק לשם ההבהרה, התכוונתי לכך שהערך ה"קטן", שמוזג לתוך "הערך הגדול יותר", הוא זה שהעבודה עליו הייתה "במשך תקופה קצרה ביותר, ממש מספר ימים ועריכות לא רבות". אני מניח שכוונתי לא הובנה, לפי ההפניה שלך לדף הגרסאות הקודמות. מכל מקום, למדתי מפנייתך זאת. תודה שוב. Ldorfmanשיחה 17:54, 3 באוגוסט 2019 (IDT)

אוקיי. ההפניה לדף הגרסאות הקודמות הייתה כדי להראות את חוסר הסדר שם כשיאיר מלמד החליף את התוכן ב29 ביולי לתוכן אחר, או הוספת תוכן של יוניון ג'ק באוגוסט ומייד אחר כך מחיקה של כל תוכן הדף. זה קורה כשאין המשכיות בתוכן אלא שני ערכים עם תוכן שונה. ערן - שיחה 18:03, 3 באוגוסט 2019 (IDT)
הבנתי כעת. Ldorfmanשיחה 18:09, 3 באוגוסט 2019 (IDT)
עוזיאל, נחשפתי להודעה הזאת במקרה, אבל מסתבר שבזכות ערן, שנינו "ישרנו קו" קריצה. Ldorfmanשיחה 18:35, 3 באוגוסט 2019 (IDT)

הוספת קישור ל"חליסה" בערך "גביע המדינה בכדורגל 2018/2019"[עריכת קוד מקור]

אין טעם לקשר את הפועל חליסה כ"הפועל [[חליסה]]. מדובר בשם של קבוצת ספורט, כמו שלא נקשר בשם של ספר "ב[[משעול]]י ה[[ורד|וורדים]]". דגש — 01:36, 8 באוגוסט 2019 (IDT)

אני לא מסכים איתך, אבל אודה שאין לי כח להכנס לוויכוח על כך. האם הכרת את השם "חליסה" לפני שנחשפת לערך? אם אינך תושב חיפה והאיזור, התשובה ודאי שלילית. גם בין תושבי האיזור, יש רבים שלא ידעו להצביע על מיקומה של השכונה. זאת שכונה ששמה פשוט לא יצא למרחקים מעבר למספר אירועים לפני עשרות שנים. לפיכך, ראוי לקשר לערך, כפי שאנו מקשרים לערכים "קטמונים" או ל"מוסררה" (לא עולים לי בראש כעת שמות של שכונות נוספות ששמן אינו עברי) מכל מקום בו המונח מופיע. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 22:38, 8 באוגוסט 2019 (IDT)
אוי נו, באמת. את חליסה הכרתי למרות שאני לא חיפאי בכלל. אני יכול לספר לך גם על ההתיישבות היהודית שהייתה שם. אני התכוונתי לומר שכשחליסה זה חלק משם של משהו, אין טעם לקשר. דגש — 00:38, 9 באוגוסט 2019 (IDT)
זה שהכרת את המקום, רק מעיד שוב על כך ש(כפי שידעתי כבר) לך יש ידע כללי נרחב. אני מתרשם שזה אינו המצב בקרב רוב הציבור. לרוב הקוראים שיגיעו לערך, השם הזה ישמע מוזר-משהו. כשקבוצה מגיעה מהשכונה, או משויכת אליה איכשהו, אני עדיין סבור שראוי להבהיר לקורא למה הכוונה. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 04:29, 9 באוגוסט 2019 (IDT)

שאלה טכנית לגבי עריכת סקר קוראים בויקימסע העברי[עריכת קוד מקור]

שלום Ldorfman. שמתי לב שהיית אחראי בעבר לסקר הקוראים של הויקיפדיה העברית. אני מעוניין לערוך אחד עבור הויקימסע העברי אבל אני לא בטוח כיצד הכי כדאי לעשות זאת מבחינה טכנית. אודה לך אם תוכל ליידע אותי כיצד מבחינה טכנית כדאי לערוך את סקר הקוראים שם. WikiJunkie - שיחה 16:25, 8 באוגוסט 2019 (IDT)

שלום לך,
סקרים במיזמי ויקימדיה נערכים באופן מסודר באמצעות מערכת Qualtrics שהיא המובילה בעולם בתחומה. מכיוון שבחודשים הקרובים צפוי סקר בוויקיפדיה העברית, לא סביר שהקרן תאשר סקר נוסף במיזם אחר בעברית. מעבר לזה, וזה כבר לא סוד, יש כוונה לשנות את מיתוג מיזמי-האחות של ויקיפדיה ובהם ויקימסע, כחלק מתהליך אסטרטגי שעתידה לעבור תנועת ויקימדיה ומותגיה. אני מניח שסקר מן הסוג שאתה מדבר עליו יהיה טעם לקיים לאחר השינוי, ואז קיומו גם יאושר. בכל מקרה, צור עמי קשר לאחר קיומו של הסקר המקיף הקרוב, ואבדוק עבורך את הנושא. אם נקבל אישור, אני מבטיח לעבוד איתך על סקר למיזם "ויקימסע" בכל שם או צורה שיהיה בה. Ldorfmanשיחה 22:29, 8 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה על התגובה. אוקיי, איצור איתך קשר לגבי הנושא הזה לאחר שיתקיים הסקר בויקיפדיה העברית. תודה. WikiJunkie - שיחה 02:59, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
נצל"ש, מעניין מאוד המסמך שהעלית. לא כל כך הבנתי מבין השורות השיווקיות מדוע נחוץ המיתוג החדש אבל שווה לפרסם אותו אולי בתפוצה רחבה יותר. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 17:59, 15 באוגוסט 2019 (IDT)
כשאני מרצה על ויקיפדיה ומציין שהגוף המפעיל אותה נקרא "קרן ויקימדיה", בדרך כלל אין אף אחד בקהל היודע מי זאת, או שבכלל שמע את השם עד אותו רגע. כשאני מציין שיש לוויקיפדיה כמות לא מבוטלת של מיזמי-אחות, שגם להם דואגת הקרן, ושגם אותם ראוי להכיר, כי גם הם חשובים, אף אחד לא מציין ששמע עליהם. אם כבר מציינים ששמעו על "ויקים" מלבד ויקיפדיה, אלה יהיו דווקא מיזמים בפלטפורמת ויקי שאינם קשורים לקרן ויקימדיה ("ויקירפואה" למשל). קרן ויקימדיה לא פעלה מעולם כמותג עצמאי, וכך, כשהקרן, או "ויקימדיה ישראל" לצורך הדוגמה, מוציאות הודעה, לא פעם התקשורת תציין "מוויקיפדיה נמסר..." ולמנכ"לית הקרן מתייחסים כ"מנכ"לית ויקיפדיה", גם אם אין תפקיד כזה, ובראיונות לתקשורת, כולנו מבזבזים זמן בהסברים ארוכים בנושא. הוחלט שכדי להנגיש את יתר המיזמים לציבור, יווצר קשר בין ויקיפדיה אליהם, שהוא קשר מיתוגי, הכולל את שינוי שמם (זאת, מלבד ויקישיתוף). זה אומר שהשמות הקיימים כיום של שאר המיזמים יגנזו לטובת מיתוגם כחלק מפעילות משלימה לוויקיפדיה (אולי אף לא-משלימה, אינטגרלית - כחלק מפעילות ויקיפדיה). ניוותר עם המותג (היחיד) שלנו לטובת חיזוק כל הפעילות. באותו זמן, גם קרן ויקימדיה תחליף את שמה למשהו שטרם נקבע סופית, אבל יהיה בסגנון "קרן תומכי ויקיפדיה". על כל זה כבר יש החלטה, שהתקבלה על סמך מחקר מעמיק, אבל מה שטרם הוחלט לגביו הוא המועד בו השינוי יתבצע. אני מניח שקרוב יותר לאותו יום, יהיה פרסום מתאים. עד אז, זה אינו סוד, אבל כל עוד התהליך לא התבשל לגמרי, לא יוצאים לגביו בהצהרות לתקשורת, כדי לא להשריש שמות שלא נבחרו סופית. לצורך העניין, בסקר הקרוב, בספטמבר-אוקטובר, נשתמש עדיין, איפה שצריך, בשמות ה"ישנים".
שבת שלום. Ldorfmanשיחה 17:27, 16 באוגוסט 2019 (IDT)
למרות שהבנתי למה אתה מתכוון, לטעמי הוויתור על המותג הוא מעשה שאין ממנו חזור ולא בטוח שהפיכת ויקיפדיה למותג על היא נכונה. אגב, החלטות כאלו לא מתקבלות תמיד מהשיקולים הנכונים, גם בארגונים גדולים (תסמונת "מנכ"ל חדש-לוגו חדש"). חבל יהיה על איבוד השמות השונים והייחודיים. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:08, 20 באוגוסט 2019 (IDT)
התהליך שתיארתי הוא תוצאה של מה שנקרא "הדיון האסטרטגי" בקהילת ויקימדיה, שנמשך שנתיים לפחות והחל, למיטב זכרוני, בימיה של המנכ"לית הקודמת. Ldorfmanשיחה 23:43, 23 באוגוסט 2019 (IDT)

מחיקת שמות בני זוג והורים[עריכת קוד מקור]

היי, שמתי לב שאתה נוהג למחוק שם של בני זוג (למשל:נשוי לשפרה), או שמות הורים (...הוא בנם של יהושע וחדווה). הדבר מקובל בערכים, אז בבקשה אל תמחק את הפרטים האלו Nirvadel - שיחה 10:30, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

מסכים בהחלט ושחזרתי אותך בערך לירון אורפלי. אנא נהג לפי המקובל כאן מימים ימימה. בורה בורה - שיחה 15:35, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
"בנם של" סוכם השנה שלא נמחק וכך אני נוהג מאז. את שמות בני הזוג, אם אינם בעלי חשיבות אנציקלופדית, אין צורך לציין (אלא אם כן פספספתי איזה דיון שבעקבותיו התקבלה החלטה גורפת בנושא), ולרוב כך אנו נוהגים. זו כבר חדירה לצנעת הפרט, ואין זה מעניינה של האנציקלופדיה. אם החלטנו שזה כן מעניינה, אנא עדכן אותי בקישור לדיון בו הוחלט בנושא. Ldorfmanשיחה 18:37, 29 באוגוסט 2019 (IDT)
אני לא מכיר דיון בנוגע לבן/בת זוג, אבל אולי משתמש:בורה בורה מכיר. מקובל מאוד לציין את שם בן הזוג גם אם הוא לא מוכר או חשוב. כך מצוין שציפי חוטובלי נשואה למשפטן אור אלון, מאיה בוסקילה התארסה לאורי אזולאי, אלכס שטיין נשוי לשירלי, הני זובידה נשוי לד"ר אביבה זלצר הנעדרת חשיבות אנציקלופדית, ועוד Nirvadel - שיחה 20:31, 29 באוגוסט 2019 (IDT)
לירון, אני ממש מתפלא על ההיתממות שלך! הרי היית כבר בדיון כזה, הוסבר לך, ואמרת שתשפר דרכיך. "OK. רשמתי לפני ואתיישר לפי הדברים פה". ראו שיחה:דן מנו#אזכור שמות בני הזוג וההורים. אז מה עכשיו? נחזור לזה שוב? בורה בורה - שיחה 20:40, 29 באוגוסט 2019 (IDT)
בורה, הדיון שכיוונת אליו התקיים בינואר 2017 וכבר אז, ציינתי ש"אולי ראוי להוסיף שורה או שתיים לגבי העניין בדף מדיניות כלשהו". למיטב ידיעתי, לא רק שזה לא נעשה, בעייני יש כאן שתי גישות לעניין ובערכים רבים, ראיתי (מאז אותה שיחה) אחרים, הסבורים כמוני שאין צורך לציין שמות סתמיים של בני זוג (כי מה זה משנה אם לאשתו-של קוראים "ורד" או "דפנה"), ודואגים להסיר פרט זה. כפי שציינתי לניר, התיישרתי לפי עניין שכן נקבעה הלכה לגביו בדבר אזכור שמות הורים (גם אם אינם בעלי חשיבות אנציקלופדית, משמע גם שם מדובר בציון "שמות סתמיים"). אם אתה מעוניין לקבע את עניין שמות בני הזוג/בנות הזוג, הינך מוזמן לפעול בנושא ובאמת להוסיף את הדברים בדף מדיניות ברור. אישית, אני נמצא בתקופה בה אני די עמוס ויעברו מספר שבועות עד שהלחץ ירד. לכן, צר לי, אבל מסיבה זאת, לא יהיה לי זמן לעסוק בנושא בעצמי. בכל מקרה, הטיפול בזה אינו דחוף. Ldorfmanשיחה 04:29, 31 באוגוסט 2019 (IDT)
Nirvadel אתה רוצה לעדכן את הנוהל הזה בהתאם לדיון שהבאתי והנגזרות שלו. תודה. בורה בורה - שיחה 02:36, 2 בספטמבר 2019 (IDT)
בני ובנות זוג הם פרטים ביוגרפיים בסיסיים שקיימים בכל ערך. כך נאה וכך יאה. דגש חזק - שיחה 02:43, 2 בספטמבר 2019 (IDT)

קדושת ה-250px[עריכת קוד מקור]

שלום. מכיוון שאתה נראה כמו אדם נחמד ומעורה במיוחד בתנועת ויקימדיה, החלטתי לפנות אליך בכל זאת, למרות תחושת הזעם שהשחזור שלך בערך בצל מעורר בי. אשמח אם תוכל להסביר בקצרה איך אתה רואה את הדברים כדי שאדע מאיפה להתחיל להסביר כמה המדיניות שגויה בעיניי. במאמץ עילאי לנשום עמוק--Joalbertine - שיחה 00:33, 22 בספטמבר 2019 (IDT)

שלום לך,
באופן כללי, אני מציע לך להשתדל לא להתעצבן, ובטח לא לגבי נושאים כאלה. ההסבר לגבי מקרה זה הוא פשוט מאוד. ככלל, בוויקיפדיה העברית, אנו משתדלים ליצור אחידות בתוך הערכים ובין הערכים. לאחר בדיקות שונות, "250px" נקבע כפרופורציות המהוות ברירת מחדל. תצוגת תמונה באופן הזה נמצאה ראויה גם במסך מחשב וגם בסלולארי. יש פעמים בהן אנו נוהגים לשנות את פרופורציות התמונה (כמו למשל במקרה של שרטוט כלשהו שללא תצוגה מוגדלת, קשה יהיה לקרוא את הכתוב באותו שרטוט, או להבדיל, כאשר, מסיבות שונות, יש צורך בתמונה מוקטנת). עם זאת, בערך "בצל" כבר משובצת תמונה אחת ולכן, הנוהג הוא שגם השנייה תופיע בגודל זהה, מה גם שיש שם די מקום להצגת שתיהן באופן שאינו מוקטן. אין צורך לכעוס על כך. זו הדרך בה אנו נוהגים וכפי שהסברתי, יש בה הגיון. בברכת הצלחה בהמשך דרכך בוויקיפדיה, לירון Ldorfmanשיחה 16:28, 22 בספטמבר 2019 (IDT)

הערך "יסוד מלכות"[עריכת קוד מקור]

למה אתה מוחק שוב ושוב ערך קדוש?

יסוד מלכות - פירוש לספרי יסוד ביהדות

את פירוש יסוד מלכות חיבר הרב יוסף שלום וינפלד בעל הוצאת ספרים אשכול. את הרעיון לחיבור קיבל לאחר שהיה רגיל לכתוב לעצמו בסידורו פירוש למילים הקשות, וכשהצטברו הפירושים החליט להביאם לדפוס.

הספר הראשון שפירש היה ספר התהילים ועליו קיבל הסכמה מרבו האדמו"ר מויז'ניץ האחרון

אחריו פירש עוד ספרים רבים, כסידור, חמישה חומשי תורה, חמישה מגילות, פרקי אבות, ספר ההפטרות, ועוד. תעזור לי בבקשה זה חשוב לי מאוד אני עובד על זה כל חיי! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום לך,
הערך-לעתיד הועבר לדף טיוטה במרחב המשתמש של כותבו: "משתמש:מני כרמי/יסוד מלכות". השארתי לכותב הסבר בדף השיחה שלו. לאחר שהטיוטה תשופר ותגיע בסטנדרטים המקובלים לערך בוויקיפדיה העברית, נשמח על העברתה למרחב הערכים. בברכת חתימה טובה, Ldorfmanשיחה 01:58, 7 באוקטובר 2019 (IDT)

יהודי קדוש תתברך תודה רבה לך! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בשמחה. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:00, 7 באוקטובר 2019 (IDT)

ניסיתי להוסיף עוד אבל הדף כתב שאני לא יכול לכתוב שם שום דבר כי אני לא מחובר לחשבון שלו. מה לעשות?

הנה

עריכת הדף "משתמש:מני כרמי/יסוד מלכות" (פסקה) קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שגיאה:

   Ambox warning blue.svg 
   המסנן האוטומטי זיהה כי בכוונתך לערוך דף במרחב המשתמש. משתמשים אנונימיים אינם אמורים לערוך במרחב המשתמש.
   אם הדף שייך למרחב המשתמש שלך, אנא הכנס/י לחשבון.
   אם לדעתך הדף דורש תיקון, באפשרותך לפנות לדף השיחה.
   אם ברצונך לפתוח חשבון משתמש ראה/י דף העזרה המתאים.
   לבקשת עזרה, ייעוץ ומענה לשאלות ראה/י דף הייעוץ.
   אם אינך משתמש אנונימי אנא דווח/י על השגיאה.
כפי שמצוין בהודעה, הטיוטה הזאת מיועדת לשימושו של מי שיצר אותה - משתמש:מני כרמי. האם אתה אינך מר כרמי? אם זה אכן אתה, פשוט הכנס לחשבון באמצעות שם המשתמש והסיסמה שבחרת לעצמך ואז, חזור לדף הטיוטה ותוכל לשפרו. אם אינך הכותב, זהו צירוף מקרים מפתיע ששניים החליטו לעסוק בנושא זה דווקא באותו הזמן... אנא עדכן אותי אם אוכל עדיין להיות לעזר. Ldorfmanשיחה 16:45, 7 באוקטובר 2019 (IDT)

הצבעת פרלמנט בנושא מדיניות כתיבה על סינגלים ישראליים[עריכת קוד מקור]

היי, מה שלומך? קודם כל תודה רבה שהצבעת בעד המדיניות. דבר שני- ראיתי שביצעת כמה שינויים בנוסח (אם כי מינוריים ביותר של ניסוח בלבד). שחזרתי אותם, לפחות לעת עתה, כי אני לא בטוח אם שינוי, אפילו אם מינורי, יצריך ממני להחתים מחדש את כל התומכים או לא. סליחה, תודה על ההבנה וחג שמח :).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 09:31, 14 באוקטובר 2019 (IDT)

היי,
השימוש ב"במידה ו" אינו תקין לשונית. לפיכך, תיקנתי בשנית את הנוסח ל"אם". זה לא אמור להשפיע על ההצבעה עצמה, גם לאחר שהחלה, שכן הרעיון שבבסיס הדברים נשאר בדיוק כשהיה. אין מה לדאוג.
אגב, אני מתנצל על כך שביצעתי את השיפור הראשון בנוסח מבלי להעביר את ההצבעה לפרלמנט, כפי שביקשת באותו זמן בדף הבקשות ממפעילי המערכת. פשוט לא ידעתי איך לבצע זאת... סליחה בתקווה להצלחה ביוזמה הזאת (גם אם תתבקש הצבעה נפרדת על כל סעיף וסעיף, כפי שכבר הוצע), Ldorfmanשיחה 11:39, 15 באוקטובר 2019 (IDT)
זה בסדר גמור, תודה רבה (גם על התמיכה בהצעה) :) המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:44, 15 באוקטובר 2019 (IDT)

משתמש:MazukoZ והערך "מלך האריות"[עריכת קוד מקור]

היי, Ldorfman, רציתי לדווח כי המשתמש משנה את הערך ״מלך האריות (1994) בכרזת הסרט לכרזה משנת 2011, למרות שכבר אמרתי במפורש שיש לעשות שימוש בכרזה מ94, בזהה לויקיה האנגלית, ומאחר כי זו הכרזה של הפצת המקור. אשמח אם תוכל להסביר לו את העניין כי לא נראה כי הוא משתף עמי פעולה. תודה ושבוע טוב ! Goodman13 - שיחה

גודמן, בדקתי בדפי השיחה של שניכם, ולא מצאתי התייחסות לנושא. אנא פנה אליו בדף השיחה שלו והסבר לו את העניין, או, כדי שגם בעתיד ניתן יהיה לראות דיון בנושא, פתח דיון בדף השיחה של הערך ותייג אותו (ודא בבקשה שקיבלת חיווי כי התיוג הצליח...). אני חושב שאין זה ראוי שאתערב לפני שתנהלו התכתבות, ולו קצרה, ביניכם. בסה"כ, הכותב ציין הסבר בתקציר העריכה הראשונה שלו, כך שמסתמן שזו ממש לא הייתה "השחתה". במצב כזה יש טעם לפנות אליו ולהסביר. אם עדיין תידרש התערבות מצידי, אתה מוזמן לפנות אלי בשנית ואשמח לעזור. יום נעים ובהצלחה, לירון Ldorfmanשיחה 11:04, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

לגבי טיוטת מסמך מדיניות בנושא ערכים אודות שירים[עריכת קוד מקור]

פניתי אליך כאן כי די אוכזבתי לראות שהצבעת בלי שום צירוף הסבר כלשהו.
אסביר לך זאת בקצרה, מדובר במדיניות שניסו להעביר, אך הדבר נכשל ושעות ספורות לאחר מכן שינו אותה במטרה להעביר אותה שוב. כמו כן, במדיניות חסרים המון קריטריונים, תוך שעורכי המוזיקה עצמם, שהם אלו שבסופו של יום דואגים לערכי המוזיקה, מתנגדים לה נחרצות ורואים את הדבר כמחדל.
רק אבהיר כי לא באתי לשכנע, לא באתי לבקש שתצביע מחדש או כל דבר אחר, אלא באתי במטרה לקבל הסבר. Hello513 - שיחה 11:20, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

שלום לך.
תודה על הפנייה אלי לבקשת הבהרה. אני מעריך זאת כשפונים בבקשה לחדד דברים, לעניין אחרים בעמדות, ולא מסתפקים בצפייה בתהליך, גם אם הוא חשוב לאדם מסוים, ללא שום פעילות אקטיבית.
לעצם העניין, כפי שהתבטאתי לא פעם, אני תומך גדול ברגולציה של הפרוצדורות אצלנו ובכלל זה, הוספת עוד מסמכי "קווים מנחים" ליצירת ערכים חדשים. גם אם המדיניות שחיבר חברנו המקיסט אינה מושלמת, אישור של המסמך כהכוונה לגבי הדרך הרצויה, הוא משהו שבהחלט נדרש. אם יש צורך לשנות או לתקן סעיפים פה ושם, יש לעשות זאת, אבל ראוי לאמץ את המסמך כדי לחסוך אי-נעימויות רבות מול כותבים ובאותה עת, לשפר את האנציקלופדיה. אישית, אין לי בעיה עם הסעיפים השונים כפי שהם כעת, אבל בכפוף לקיום דיון, אתמוך בהכנסת שינויים, אם יובהר שיש בהם צורך. צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 12:00, 27 באוקטובר 2019 (IST)

לגבי הערך "Lawguide"[עריכת קוד מקור]

היי לירון מה שלומך היום?

ראיתי שהוספת את הערך החדש שהוספתי לבדיקה מחודשת, https://he.wikipedia.org/wiki/Lawguide_-_%D7%90%D7%AA%D7%A8_%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA_%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2_%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%98%D7%99. אשמח לברר מולך מדוע? לידעיתך, הערך עלה לאחר בדיקה קפדנית לקטגוריות בהן מופיעים אתרים מקבילים בתחום ואף קטנים יותר ופחות ותיקים ( אשמח לשלוח אליך קישורים באם נדרש ). האתר קיים שנים, ומספק ערך עליון ואף מציל חיים במקרים מסויימים. בנוסף כל התכנים המוצגים, המענה בפורומים והצפיה בסרטוני הוידאו מוצגים בלא כל חיוב מהגולשים. אשמח אודה אם תוכל לאשר את הערך. באתר מבקרים מאות אלפי גולשים בחודש, באתר מאגרמעל מאה וחמישים אלף שאלות ותשובות משפטיות.עידו רוז - שיחה 13:22, 27 באוקטובר 2019 (IST)

שלום עידו,
בעקבות "דיון החשיבות" שנפתח בדף השיחה של הערך, אני רואה שמאז שהשארת את ההודעה פה, חלה התקדמות בנושא ובחרת להעביר את הערך לדף טיוטה, לצורך הכנסת שינויים ושיפורים בו. לא נותר לי אלא לאחל לך בהצלחה. Ldorfmanשיחה 18:51, 28 באוקטובר 2019 (IST)
היי Ldorfman, תודה על התשובה. האם תוכל לעבור על הגרסה האחרונה? התייחסתי לשינויים שעלו בדיון החשיבות אך אני מתקשה להעביר את המסר לעורכים שמדובר באתר המיועד לגולשים ופחות עבור עורכי דין. עידו רוז - שיחה 13:23, 29 באוקטובר 2019 (IST)תודה מראש
נמתין לסיום פרק הזמן המוקצב לדיון החשיבות. מכיוון שאיני מכיר את האתר וגם לא עוסק בעניינים משפטיים, יהיה קשה עבורי להסביר את הנקודה. בכל מקרה, בעלי הידע בתחום הם כנראה אלה שאותם יהיה עליך לשכנע, שכן הם יטו את הכף. Ldorfmanשיחה 11:42, 30 באוקטובר 2019 (IST)

היי Ldorfman, אשמח לשמוע את דעתך לגבי הוספה לערך פסקה על סיוע לאוכלוסיות מוחלשות? עידו רוז - שיחה 18:20, 31 באוקטובר 2019 (IST)

ערכים בני 2-3 שורות אנו מוחקים, אף ללא כל דיון מקדים, לפי החלטתנו כנגד קיומם של ערכים המוגדרים כ"אולטרה-קצרמרים". ערך בן שלוש וחצי שורות, שפרופ' למשפטים ועורכי דין מפקפקים בצורך בו באנציקלופדיה, הייתי מציע גם כן למחוק. Ldorfmanשיחה 19:31, 1 בנובמבר 2019 (IST)

היי Ldorfman, תסתכל בבקשה בהיטוריה של הערך הוא קוצר משמעותית. באפשרותי להוסיף המון. דרך אגב, פרופ למשפטים לא הביעה התנגדות לפרסום הערך ועורך הדין תמך וכתב שהאתר מוכר וותיק וזכאי לערך. משום מה נראה לי שהשיקולים במקרה הזה לא משקפים את המצב כפי שהוא, ראה לעניין זה את הערך פסקדין שמופיע כאן שנים. פרופ יעל כתבה" לא הייתי מתעקשת שצריך להסיר את הערך" וכך כתב עורך הדין " נראה שיש מקום לערך גם על האתר הזה. הוא קיים 12 שנים ומוכר למדי " מה אתה אומר? אודה לתשובתך. עידו רוז - שיחה 12:29, 2 בנובמבר 2019 (IST)

Ldorfman, מצד אחד מוקצרים את הערך ומצד שני אתה טוען שהערך הוא קצר מידי, האם עברת על היסטוריית השינויים?

דרך אגב יש עוד אתר לשאלות ותשובות בנושאים כלליים, גם הערך שלו קצר אבל עדיין מופיע - https://he.wikipedia.org/wiki/AskPeople אודה לתשובתךעידו רוז - שיחה 12:32, 2 בנובמבר 2019 (IST)

לא מדובר לעולם ב"ערך שלו", אלא לערך עליו. יש הבדל מהותי בין השניים. אשמח לראותך תורם לערכים השונים בוויקיפדיה העברית טרם ניסיון להשיג פרסום כלשהו דרכה. אני בטוח שיש ביכולתך לעשות כן וכולנו נצא מורווחים מכך. בינתיים, נמתין למיצוי הדיון בנושא הערך שאת כתיבתו יזמת. שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 16:45, 3 בנובמבר 2019 (IST)
היי Ldorfman, תודה על התשובה אבל לא התחייסת לשאלות שלי, אני באמת רוצה להבין מה ההבדל בין הערכים על האתרים שצייינתי, וזאת שאוכל לשפר ולהשתפר. לגבי מה שכתבת " להשיג פרסום כלשהו " כבר כתבתי בשיחה לאתר מאות אלפי גולשים בחודש, הוא לא זקוק לפרסום אלא להכרה בזכות הפעילות המבורכת שלו, כמו האתרים שציינתי גם בהם מתבצעת פעילות מבורכת. ברור שמדובר בערך עליו ולא שלו, המדובר בטעות סמנטית. שאלה נוספת, פרופ למשפטים לא הביעה התנגדות לפרסום הערך ועורך הדין תמך וכתב שהאתר מוכר וותיק וזכאי לערך. האם זה לא מספיק בשביל שיהיה ערך? תודה מראש על העזרה שלך.
דרך אגב Ldorfman, ערכתי שוב את הערך בדקתי שוב שאין משהו שנשמע כמו פרסומת והדגשתי את הערך של האתר. בבקשה תעבור על זה. עידו רוז (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
אין מקום לערך אודות כל אתר אינטרנט. זו אנציקלופדיה ולא פורטל אתרים. לי, ולעורכים נוספים, די נמאס מכך שאנשים, שלא תרמו מזמנם ומרצם לכתיבת האנציקלופדיה, באים פתאום ודורשים לשמר ערך על פועלם האישי. עבורך האתר המדובר כמובן ישאר "מוכר ותיק וזכאי לערך", אולם אני איני סבור כך. אולי בעתיד יהיה מקום להנצחת שמו של האתר במיזם זה, אולם טרם בשלה השעה לכך. שא ברכה בעמלך. Ldorfmanשיחה 00:25, 4 בנובמבר 2019 (IST)

היי Ldorfman, אני מבין שהמקרה הזה מחוץ להגדרות אחרת לא ברור לי למה יש אתרים שכן, אפילו זהים. שוב לא התייחסת למה שכתבתי גם לעניין תשובת מומחי תחום המשפט, גם לעניין עבודתי על הערך ואף לעובדה שיש אתרים דומים. דרך אגב בדקתי מי שכתב את הערכים הוא מקים האתר. תגיד, מה יותר טוב מלהתחיל לכתוב במה שאתה הכי מבין ומכיר? אני לא מבין למה אתה חוסם אותי מהרגע הראשון, לא עונה לגופו של עניין ומחפש אותי, אשמח לשוחח איתך אישית ולהסביר את עמדתי.עידו רוז - שיחה 08:43, 4 בנובמבר 2019 (IST)

אני דווקא לא התחמקתי מהסברים. אתה בהחלט מוזמן לכתוב בנושאים "אתה הכי מבין ומכיר", כלומר (להבנתי) אלה הקשורים לתחום המשפט. באותה עת, אתה יכול לתרום מידיעותיך בכל נושא אחר בו אתה מתמצא, בין אם הוא תחביב או תחום דעת שיצא לך להכיר. הכל יתקבל בברכה אם יכתב בצורה הנדרשת. ערכים בנושא אתרי אינטרנט יתקבלו רק לאחר שאותו אתר צבר מוניטין מספק וקיום פעיל במשך זמן רב. Ldorfmanשיחה 10:00, 4 בנובמבר 2019 (IST)
היי Ldorfman, תודה על התשובה, כתבתי לך שיש מומחה למשפט ( מומחה ויקיפדיה ) שכתב את דעתו ואני מצטט "מוכר ותיק וזכאי לערך", והשניה כתבה " לא הייתי מתעקשת שצריך להסיר את הערך" לכן אני לא מצליח להבין מדוע אתה כל כך מתנגד לערך למרות שיש ערכים על אתרים דומים ואף פחות ותיקים כפי שציינתי. לגבי כתיבה בצורה הנדרשת מכאן פנייתי אליך, התחושה כרגע היא שמדובר בעניין אישי לצערי הרב. אשמח לשוחח אתך מה דעתך? עידו רוז - שיחה 12:41, 4 בנובמבר 2019 (IST)
בנוסף, לאתר המדובר מאות אלפי גולשים בחודש והוא קיים משנת 2007, אשמח לשלוח אליך במייל נתונים נוספים שאינם מתאימים לכאן כדי לחזק את עניין המוניטין. אודה לתשובתך. עידו רוז (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
מתנצל, אולם בוויקיפדיה אנו מעדיפים שכל הדברים יהיו גלויים ולמעט מקרים חריגים, נמנעים מקיום שיחות לא מתועדות בנושאים הקשורים לוויקיפדיה. למרות הרגשתך, לא מדובר בעניין אישי, שכן איננו מכירים, אלא בחוות דעתי המקצועית בלבד. Ldorfmanשיחה 15:12, 4 בנובמבר 2019 (IST)
Ldorfman אתה לא מתייחס למה שאני כותב לך, אתה לא עוזר להתקדם ולא מסביר לי מדוע אתה, אחרי ששני מומחים למשפטים הסכימו לערך אתה רק פועל במטרה אחת להסיר אותו למרות שיש אתרים דומים ופחות ותיקים. תוכל להתייחס למה שאני שואל, באמת אני רוצה להבין ולסיים את השיחה באווירה טובה..עידו רוז - שיחה 15:22, 4 בנובמבר 2019 (IST)
אני סבור שהצגתי את טעוני באופן ברור וחזרתי והסברתי את הנושא. לפי ההחלטה שהתקבלה בתום הדיון, הערך נמחק ובזה כמדומני תם הסיפור. אשמח מאוד לראות תרומות שלך בוויקיפדיה בערכים אחרים. Ldorfmanשיחה 15:16, 6 בנובמבר 2019 (IST)

לגבי הערך "להשליק"[עריכת קוד מקור]

אשמח אם לא תמחק ערך זה. אני לא מטעה אנשים ואני יוצר ערך שקיים במציאות. קצת מבאס שמפעילי מערכת בויקיפדיה משתמשים בכוחניות. Yaer902 - שיחה 12:34, 29 באוקטובר 2019 (IST)

אם לא תסכים לא אנסה לערוך עוד. תודה מראש. Yaer902 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/הב-13:04, 29 באוקטובר 2019

ראשית, הרשה לי לברך אותך על ביצוע הרישום לוויקיפדיה ותחילת העריכות שלך כמשתמש-רשום. ללא ספק, אם יש לך ידע בנושא מסוים, נשמח לעקוב אחר תרומותיך השונות לערכים, מה שנמנע מאיתנו כל עוד ביצעת שינויים בערכים השונים כאנונימי (אני מניח שאתה הוא האנונימי שניסה להעלות ערך באותו נושא בדיוק בשלב מוקדם יותר). לגבי טענתך לגבי "כוחניות"-לכאורה, אנו, עורכי ויקיפדיה העברית, חרדים מאוד לאמינותה. מסיבה זאת, פעמים רבות אנו בוחרים להסיר תוספות או שינויים לערכים, כמו גם ערכים שלמים, אם אלה לא גובו באסמכתאות מתאימות או שנראו לנו כהבל גמור (ואני מתנצל אם פירשתי לא נכון את הדברים והם אינם "הבל" כהגדרתו). בהחלט יתכן שלעתים אנו שוגים בשיקול דעתנו, אולם הרשה לי להבטיח לך שאם תביא סימוכין לדבריך, הם לא ימחקו. הינך מוזמן ליצור את הערך בדף טיוטה וכשיהיה מוכן, בהנחה שיענה על הקריטריון לערך אנציקלופדי, נשמח על העברתו למרחב הערכים. Ldorfmanשיחה 13:21, 29 באוקטובר 2019 (IST)

בהמשך לדיון החשיבות לגבי ערך אודות האתר "פאנדר"[עריכת קוד מקור]

לירון שלום, אני קצת מתפלא על עמדתך בנושא. האתר הוא אתר חשוב. יש שם מי שנתלה בהבהרת חשיבות מלפני 10 שנים שהיא חסרת משמעות כיום. אני מבקש שתתמוך בשכל הישר ובהעלאת הערך. איתן - שיחה 09:34, 9 בנובמבר 2019 (IST)

Canvassing. הפעם לא תעמוד לו הטענה הזאת. דוריאןDGW – Talk 10:02, 9 בנובמבר 2019 (IST)
לירון, אנא התעלם מהמשתמש שכתב כאן. הוא מנסה להחזיר לי על משהו שכתבתי בעבר על ערך שלו. איתן - שיחה 14:54, 9 בנובמבר 2019 (IST)
הערך אינו "שלי" אלא של ויקיפדיה. ראו נא בעלות על ערכים, ואותם הדברים אמורים גם לגבי הערך Funder (ולא פאנדר). אין לבצע Canvassing בדף שיחה של עורך ומפעיל, ובוודאי אין לכתוב לו: "אני מבקש שתתמוך בשכל הישר ובהעלאת הערך". אם Ldorfman לא יתמוך בהעלאת הערך, האם זה אומר שאין לו "שכל ישר"? המקום היחיד שניתן לפנות אליו הוא לוח המודעות או דף השיחה של הערך. דוריאןDGW – Talk 15:31, 9 בנובמבר 2019 (IST)

איתן, לא צריך לקחת דברים באופן אישי. הסברתי בדף השיחה שלדעתי ומניסיוני, לא מדובר באתר אינטרנט שניתן לייחס לו את מה שאנו קוראים "חשיבות אנציקלופדית". זו דעתי על סמך היכרות עם אתרים אחרים בנושאי עסקים ועל סמך השימוש שעשיתי בפאנדר בעבר. הסברתי את עמדתי ב-29 באוקטובר ומאז התקבלה החלטה מסוימת, כך שקשה יהיה להפוך את הקערה על פיה כעת. גם אם הייתי משתכנע שעמדתי לא הייתה נכונה, המומנטום חלף. יכול להיות שאם היו אצלנו יותר עורכים המתעניינים בשוק ההון, התוצאה הייתה שונה, אבל זהו המצב כשלצערי, אנו מעטים כל כך. אתה מספיק ותיק אצלנו כדי לא לקחת זאת ללב אם דעתך לא מתקבלת. אני יכול להעיד שממש כעת, גם אני איני שבע נחת מהתוצאות המסתמנות של דיון שיזמתי, בשעה בה אני עדיין משוכנע בצדקת עמדתי. בכל זאת, אקבל את דעת הרוב בדמוקרטיה הזאת המתקיימת אצלנו, כי האלטרנטיבה לשיטה הזאת היא פשוט גרועה יותר. יש פעמים בהם דעתי מתקבלת ויש פעמים שלא. ככה זה ואני לא חושב שמדובר במשהו אישי. אני לא בטוח שיש לי משהו להוסיף לגבי זה...
בהקשר של חילופי הדברים בינך לגבי דוריאן, אין לי דרך להתערב. אני לא מכיר את ההיסטוריה של הוויכוח הזה וגם אם קראתי את כל שכתבת בנושא בדף השיחה אודות "Funder", אין לי משהו לתרום בנושא. דוריאן הוא חברי, ממש כמו שאתה כן. אולי גם מהטעם הזה, קשה לי לבחור צד בוויכוח בין שניכם. אני רק מייחל לכך שהוא יסתיים במהרה. לעיתים "הפרדת כוחות" היא פתרון טוב בוויקיפדיה - הוא יעשה את שלו ואתה את שלך ותשתדלו לא להתערב זה בענייניו של זה. אני יודע שזה נשמע פתרון די רדוד ושלכאורה אני מתחמק, אבל באמת שאינני. פשוט אין לי משהו טוב לכתוב לגבי זה. Ldorfmanשיחה 16:59, 10 בנובמבר 2019 (IST)

אני מניח שאתה זוכר את ים המלח. איתן - שיחה
ולגופו של עניין הוא הזכיר אותי למעלה באקט של אד הומינם. יכולתי לכתוב שמדובר בעבירה על כללי ההתנהגות אבל זה לא ממש מעניין אותי. איתן - שיחה 17:02, 10 בנובמבר 2019 (IST)
אני זוכר שהיה לי ויכוח בנושא תכנים בערך אודות ים המלח (תעלת הימים ליתר דיוק), אבל מה הקשר? Ldorfmanשיחה 17:03, 10 בנובמבר 2019 (IST)
בוא נחתוך את השיחה כאן שלא נסתבך... איתן - שיחה 17:51, 10 בנובמבר 2019 (IST)
Im-yahoo.svg ביי איתן. Ldorfmanשיחה 17:59, 10 בנובמבר 2019 (IST)
Face-smile.svg איתן - שיחה 18:03, 10 בנובמבר 2019 (IST)
דוריאן, למען הסר ספק, אני חושב שהבנתי את כוונתו של איתן. למרות הוויכוח ביניכם, זה לא קשור אליך במקרה זה. Ldorfmanשיחה 18:19, 10 בנובמבר 2019 (IST)
כמובן לא קשור אליו. הדרישה היחידה שלי ממנו שיימנע מלהתייחס אלי. אני ממילא לא מתייחס אליו. איתן - שיחה 19:25, 10 בנובמבר 2019 (IST)

בהמשך לדיון לגבי "החשיבות האנציקלופדית" של ערך אודות אסתי שירז[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, לפני כחמש שנים היית מעורב בדיון בנוגע לחשיבות הערך ובסופה של הצבעה נמחק הדף. דיון החשיבות קיים ואבקש את סיועך במחיקתו. לחלופין, אפשרי גם לאשר את הדף המקורי שקיים באנגלית מזה חמש שנים, אך אם לא, אנא עזרתך במחיקת הדף או ארכובו היות ויש בקיומו טעם לפגם של ממש מבחינתי. תודה רבה! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת ב-09:45, 21 בנובמבר 2019

שלום לך.
עם כל הרצון הטוב שלי לדאוג לכך שוויקיפדיה תשאר גוף שנתפס כ"ידידותי" לקוראים ופתוח לפניות של הציבור הרחב, יש לנו סוג של מערכת כללים והבנות לפיה אנו פועלים. כבר מראשיתו של מיזם ויקיפדיה, החליטו מייסדיו שעקרון השקיפות יהיה ערך עליון בבנייתו. מאז, אנו משתדלים לדאוג לכך שהעקרון הזה יקויים ככל שניתן. מבחינתנו, שימורו של תיעוד לגבי דיונים שקיימנו הינו חשוב ביותר כדי שבכל עת, יוכלו אנשים לדעת מדוע קיבלנו החלטה מסויימת, בין אם היא מוצאת חן בעיניהם ובין אם לאו. מכאן, שאפעל בכל כוחי לשימור הכתוב בדף השיחה המדובר. יש כאן גם פן פרקטי - היה ובעתיד ירצה אדם כלשהו לכתוב ערך בנושא הגב' שירז, הוא יוכל להתרשם מהדיון שהתקיים בפברואר 2015 ולפי הכתוב שם, להחליט אם חל שינוי בנסיבות. שינוי בנסיבות יוכל אולי להכשיר את קיומו של הערך. שינוי בנסיבות יוכל להכשיר אולי את קיומו של הערך. כל עוד לא חל שינוי בנסיבות, סביר שאין טעם להתחיל לכתוב אותו מחדש.
אני סבור שאדם החפץ כל כך שיכתב ערך אודותיו באנציקלופדיה, מטעמים שונים שאני יכול להבינם, ראוי שיקח בחשבון את הנושא הזה טרם עשיית צעד בכיוון. גם אם לא הוא בחר "לדאוג לכך" שיכתב הערך, עצם היותו אישיות ציבורית, מכשיר את הקרקע לדיון מהסוג המדובר. אם נתגמש עתה, אנו עלולים לקבל רצף של פניות נוספות בתחום זה. צעד כזה לבטח לא ישרת אותנו. Ldorfmanשיחה 12:22, 21 בנובמבר 2019 (IST)
לצורך התיעוד, הערך בוויקיפדיה האנגלית: Estee Shiraz‏. Ldorfmanשיחה 12:45, 21 בנובמבר 2019 (IST)
שלום לירון, אין לי בעיה עם העובדה שהדף קיים אלא עם העובדה שיש בו אמירות מזלזלות ו/או לא מבוססות ולא נכונות העלולות לפגוע משמעותית בתדמית, ואתן מספר דוגמאות: "אלו סכסוכים פתרה לאחרונה?" - משפט המופיע בתחילתו של דף השיחה ושנכתב ממש בזמן בו כיהנתי באופן קבוע כמגשרת בנושאי הטרדות אזרחיות, אלימות במשפחה, תביעות קטנות וגירושין בבתי המשפט של לוס אנג'לס, ובעבודתי כמגשרת בארגונים שונים ובאופן עצמאי. התשובה הפשוטה לשאלה היא: מאות סכסוכים, ואמירה זו פשוט מזלזלת בעשייה התנדבותית ועסקית מוכחת של שנים. "עוד קודם לכך שכתבה את הדף על עצמה" משפט נוסף, שאינו נכון עובדתית. לא אני כתבתי אלא הצטרפתי לדיון החשיבות היות וסברתי כי ראוי שיישאר ולא הסתרתי את זהותי. זאת ועוד, המשפטים האחרונים מציינים כי בית המשפט מעולם לא הכיר בשירז כמובילת המפלגה, אך גם זה אינו נכון עובדתית, שכן, גם וועדת הבחירות המרכזית וגם בית המשפט העליון הכירו בכך באופן רשמי וברור, עד לרגע קבלת ההחלטה לא לאפשר לגשר להמשיך להתמודד בבחירות לכנסת. משפט נוסף, בעייתי מאוד בעיניי הוא: " נהפוך הוא: אני מציע לאתי לוותר מיד על הערך ולעשות הכל כדי שיימחק, כי ברגע שיהיה ערך כזה, יובאו ציטוטים אודותיה, וזה עשוי להיות מאוד לא נעים." למה?? על אלו ציטוטים מדובר, איזה רושם זה יוצר ועל מה מבוסס המשפט המכתים הזה מעבר לזריקת רפש ללא כל אסמכתא או ביסוס עובדתי? אם לא ניתן למחוק את הדף, אבקש להוריד את המשפטים הנ"ל היות וכפי שציינתי, הם אינם מבוססים בעליל ויש בהם משום הזלזול והפגיעה בעשייתי ובמעמדי.46.116.32.157 12:57, 21 בנובמבר 2019 (IST)
איני רואה עצמי צד בעניין, שכן לא אני כתבתי את המשפטים את הללו. כעורך בוויקיפדיה העברית הבהרתי את עמדתי לגבי הצורך בהשארת הדף. אני מניח שמי שכתב את המשפטים שציינת עשה זאת לאחר בדיקה כלשהי.
מדברייך עולה שאת היא למעשה נשואת הערך-הלא קיים. חבל שאינך משתמשת בשם-המשתמש שיצרת לעצמך, "משתמש:Robinson111". עודף זהויות רק מסרבל את הדיון. לפי ההיסטוריה של הערך, את זה שבאנגלית בהחלט יצרת את, בהנתן שאת היא אותה גב' רובינסון. בעזרת הסמכויות שלי כמפעיל מערכת בוויקיפדיה העברית, בדקתי כעת בארכיון שלנו, ואולי הספקת לשכוח זאת, אולם מתיעוד היסטוריית הערך, עולה כעת בבירור שהוא נוצר ב-23:24, 4 בפברואר 2015 בידי אותו כותב. Ldorfmanשיחה 13:10, 21 בנובמבר 2019 (IST)

תבנית:אנ[עריכת קוד מקור]

הי, לאור עריכה אחרונה שלך, רציתי לציין, במקרה שאתה לא מכיר, את תבנית:אנ ותבנית:אנג אמא של גולן - שיחה 14:19, 21 בנובמבר 2019 (IST)

אמא של גולן, דרך אגב, יש גם תבנית {{קישור שפה}}, שגם דואגת לקישור אדום בעברית בנוסף לקישור העזר לשפה זרה (לא רק אנגלית), וגם תסיר את קישור העזר אוטומטית אם וכאשר הערך אצלנו ייכתב ולא יהיה יותר אדום. (החיסרון היחיד הוא שזו תבנית "כבדה" בביצועים ולכן לא כדאי להניח אותה פעמים רבות באותו הדף). Dovno - שיחה 14:27, 21 בנובמבר 2019 (IST)
תודה, "אמא של" ודב. אכן לא הכרתי, או לפחות לא זכרתי, את התבניות הללו. אשתדל לזכור להשתמש בהן בעתיד. להשתמע. Ldorfmanשיחה 14:30, 21 בנובמבר 2019 (IST)

רשימת התפוצה של "חדשופדיה"[עריכת קוד מקור]

היי, רציתי להזמין אותך לצרף את עצמך לרשימת התפוצה של מיזם "חדשופדיה", (בקישור הזה) שמטרתו לתת תקציר של ידיעות חשובות בויקיפדיה (לערך המלא). הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) 20:23, 21 בנובמבר 2019 (IST)

תודה על ההזמנה. להבנתי, מדי שבוע אקבל הודעה בדף השיחה שמציינת שיצא "גליון חדש"? זה בעצם מעין "הטילדה" במהדורה שבועית... אשמח להצטרף בתנאי שמקובל עליך שלאחר קריאת הדף, אמחק את ההזמנה השבועית מדף השיחה שלי. אין לי שום רצון למלא את דף השיחה שלי, שאני מקפיד שישמר מסודר, בשורות נוספות שתוקפן ומשמעותן יפוג מייד לאחר קריאת הדברים. אוקי? הא - וצריך להרשם בדף כלשהו, או שמספיקה ההסכמה כאןVraagteken-2.svg תודה מראש על כל ההשקעה. Ldorfmanשיחה 01:26, 22 בנובמבר 2019 (IST)
Face-smile.svg בינתיים מצאתי כבר את הקישור והצטרפתי לרשימת התפוצה...
הארי, מדוע הדפים הללו, של "חדשופדיה" נמצאים במרחב "תבנית" ולא במרחק "ויקיפדיה" (להבנתי, הם אמורים להיות בדף "ויקיפדיה:חדשופדיה")? Ldorfmanשיחה 01:32, 22 בנובמבר 2019 (IST)
היי Ldorfman,
א. לא תקבל הודעה שיצא גיליון חדש, אלא תקבל את הגיליון ישר לדף השיחה שלך.
ב. אין לי התננגדות למחיקת הגיליונות אך למען השקיפות הייתי מעביר אותן לארכיון משלהן, אך זוהי החלטתך.
ג. אני לא בטוח כיצד להעביר אותו למרחב ויקיפדיה, המיזם היה קיים בעבר אך פעילותו הופסקה משום מה, ואני חידשתי אותו, ולא רציתי ליצור בלגן אז השארתי אותו במתכונת הקודמת שלו. אשמח לקבלת עזרה על מנת להעביר אותו למרחב "ויקיפדיה". הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) 15:11, 22 בנובמבר 2019 (IST)
כשיצרתי את מיזם הזה, כשהוא עוד נקרא "הפומפיה", שמתי אותו במרחב התבניות, כי הוא היה תבנית - לא אני, ולא גיא שהחליף אותי לא הלכו בכיוון של תפוצה רחבה, אלא של תבנית במקום בולט - אני פרסמתי את הגליונות בכיכר העיר, וגיא שם את זה בפתיח של וק:חדשות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:33, 22 בנובמבר 2019 (IST)
OK, יגאל, את ה"פומפיה" אני באמת זוכר לטובה. הבנתי כעת את צורת ההודעות מהפרויקט הזה. הודעה תמציתית על דברים חדשים באמת תעזור לי ולאחרים לא לפספס דברים.
הארי, אני חושב שמכיוון שהן תשארנה מתועדות בדף המיזם עצמו, אין חובה לשמרן בדפי השיחה של הכותבים. אם כך, אפשר להעביר אותו למרחב "ויקיפדיה"? יש אישור ממך? Ldorfmanשיחה 00:56, 23 בנובמבר 2019 (IST)
מפריע לך המראה של המסגרת בדף שיחת המשתמש, או משקל הבתים שמתווספים? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:03, 23 בנובמבר 2019 (IST)
זה לא המשקל כי אם ההארכה של הדף שלא לצורך. אני סבור שאין צורך לשמר בדף שיחה אישי הודעות שאינן אישיות. זה רק מכביד על המגיע לדף. לו היה מדובר בהודעה פעם בחודש בערך, לא הייתה לי בעיה. אני חושש מהודעות שמופיעות פעם בשבוע, שתשננה את אופיו של דף השיחה הזה. Ldorfmanשיחה 01:08, 23 בנובמבר 2019 (IST)

לגבי עריכה בערך "סוס משוגע"[עריכת קוד מקור]

הגעתי אל הערך במקרה, ולא הבנתי את השחזור הזה. האם תוכל להאיר את עיני? --א 158 - שיחה 22:26, 22 בנובמבר 2019 (IST)

שלום לך.
תוך כדי ניטור וגם כעת בדיעבד, זה נראה לי כהשחתה. אם אין זה כך ויש אמת בדברים, ראוי להחזירם, אולם תוך הבאת סימוכין לכך, כלומר הצבעה על המקור המעיד כי אכן זה היה השם. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 00:59, 23 בנובמבר 2019 (IST)
שם הילדות מופיע בויקיפדיה האנגלית. איך לא ראית?--א 158 - שיחה 01:17, 23 בנובמבר 2019 (IST)
תוך כדי ניטור, אין זמן לבדוק זאת. מעבר לזה, ההלכה אומרת שהופעתו של פרט בוויקיפדיה כלשהי, וזה כולל גם את הגדולה מביניהן, אינו עילה להוספת אותו נתון בוויקיפדיה אחרת, כל עוד לא נבדק ע"י הכותב בשפה השנייה. אחרת, אם יש שם טעות, היא תשתרש. היה ויש לנתון מקור בוויקיפדיה האנגלית (או שתוכל לאתר סימוכין לו בעצמך), אנא הוסף את הנתון ויבא את המקור. תודה מראש. Ldorfmanשיחה 01:22, 23 בנובמבר 2019 (IST)
השגיאה היא שלך. לפיכך, ראוי שתתקן אותה במו אצבעותיך.
יש פער גדול מידי בין מה שדרשת מעצמך לפני מחיקת העובדה הזאת (מעט מאוד, לא מצאת אפילו דקה לבדוק בויקיפדיה האנגלית), לבין מה שאתה דורש ממני לפני החזרתו (הרבה מאוד - אל תסמוך על ויקיפדיה האנגלית, צריך לצטט מן המקור שלה). הבאנו מויקיפדיה האנגלית מיליוני עובדות בלי לבדוק את המקורות שלה, וזו אינה שונה מכל האחרות. --א 158 - שיחה 08:38, 23 בנובמבר 2019 (IST)
אם אינך יכול למצוא, בקלות או שלא בקלות, מקור שיתמוך במידע, אל תביא אותו. זה הכל. לא יגרם נזק ממשי בזה שיהיה פחות נתון בערך וודאי שהמצב הזה טוב יותר ממקרה בו יוכנס נתון שאינו מהימן. אני חוזר על זה שתוך כדי ניטור, לא ניתן לאמת כל פרט ואנו מתבססים על ההיגיון הבריא. מעבר לזה, ויקיפדיה האנגלית אינה מקור שאין לערער על הקביעה בו. שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 01:47, 24 בנובמבר 2019 (IST)
ההיגיון הבריא ביותר הוא לא לנטר בתחומים שבהם חסרים ידע או הבנה. דגש חזק - שיחה 01:58, 24 בנובמבר 2019 (IST)
דגש היקר, מדובר בערך אודות צ'יף אינדיאני. כמה עורכים-מנטרים אצלנו יהיו בעלי ידע או הבנה בתחום? מוסיף אותו פרט הוא כותב אנונימי שבדיקת הרקורד שלו לא מעלה סימנים להיותו מומחה לתולדות ארה"ב או לשבטי אינדיאנים. איני מוצא פסול בהסרת פרט שנראה בעייתי ודרישה להביא לו תימוכין היה והוא נכון. דווקא בדרישות להרבות במקורות ראוי ללמוד מוויקיפדיה האנגלית. Ldorfmanשיחה 02:07, 24 בנובמבר 2019 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── לירון, הגישה שלך בעייתית, לא הפרט הספציפי הזה. ראשית כול, לא פירטת למה הפרט הזה בעייתי. אני גם יכול מחר לנטר ערכים שקשורים לפיזיקה גרעינית ולצנזר כל עריכה ש"תיראה לי בעייתית" בנימוק ש"אין מקור". לא, לא עושים ככה. אם אתה לא יודע אם זה נכון או לא – אל תיגע בזה. אם אתה ממש חרד שמא מישהו הכניס פרט שלא נראה לך אתה יכול לפנות למי שמבין בזה (לדוגמה: את הערך הזה כתב Tomer T. פנית אליו? לא. בורה בורה גם הוסיף משהו לערך ויכל אולי לעזור. פנית אליו? לא) או אפילו – רחמנא ליצלן – לשאול את האנונימי על סמך מה הוא כתב זאת. אבל לא עשית את זה. שחזרת את העריכה עם כלי שחזור – דבר לא ראוי כשלעצמו.

(על הדרך אציין שכתבת משהו בקשר לבדיקת רקורד של כתובות IP – אין שום אינדיקציה לבחינה של כתובות IP, רובן הגדול נודדות ואני מכיר הרבה כותבים פוריים עקביים שלא מחזיקים חשבון ועורכים מכתובות מתחלפות.)

בא אליך משתמש אחר ושואל אותך למה שחזרת, אז דבר ראשון אתה מצטדק ב"לא היה לי זמן לבדוק" – "אין לי זמן" זה לא תירוץ; קרן ויקימדיה לא דורשת מאף עורך הספק של עריכות/שחזורים, ואם אין לך זמן לבדוק אז אל תעשה בלי לבדוק. כשהוא מסביר לך שזה נמצא בוויקיפדיה האנגלית אתה נטפל לזה ש"ויקיפדיה אחרת אינה מקור" – טיעון לא ברור כל כך אם המדיניות שלנו מרשה בפירוש לתרגם ערכים ישירות בלי להעתיק את המקורות שלהם, ובסוף אתה מקנח ב"היגיון בריא" – למרות שלא הצלחתי להבין מה ההיגיון הבריא שלפיו הפרט הזה היה בעייתי.

סליחה שאני קצת חריף, אבל חוסר יכולת להודות בטעויות הוא לא פחות מִנֵּכוּת. דגש חזק - שיחה 02:31, 24 בנובמבר 2019 (IST)

לירון - את השחזור השגוי לפני כמה חודשים אני עוד מסוגל להבין - קורה שבלהיטות הניטור שוכחים איזה כלל ברור (או שניים). מה שממש קשה לי להבין זה שגם בעקבות פנייתי לא טרחת לבדוק אם העובדה שמחקת נכונה. לא מדובר כאן על מומחיות מיוחדת בתולדות האינדיאנים, אלא על בדיקה של דקה או שתיים בגוגל או בויקיפדיה האנגלית. נדרש ביטחון עצמי קצת מופרז (שלא להשתמש במילים חריפות יותר) כדי לכתוב "גם כעת בדיעבד זה נראה לי כהשחתה" בכלל בלי לבדוק. באמת חשבת שגם אני לא אבדוק? --א 158 - שיחה 09:42, 24 בנובמבר 2019 (IST)
סליחה, א ודגש, אבל אתם עושים סיפור מעניין פעוט. הסברתי את עמדתי. תפיקידו של המנטר אינו להוסיף את התימוכין הללו בעצמו, אלא לפסול עריכה שנראית כהשחתה. זו אינה טעות, אלא הדרך בה אנו פועלים. אם זו אינה השחתה, ניתן לחזור על העריכה והפעם, להביא תימוכין, או לפחות לציין דבר-מה בתקציר העריכה, כדי שהדברים יראו מבוססים יותר. לי אישית אין עניין בסיפורי האינדיאנים, אבל ממה שאני רואה כעת, בא חברנו דוריאן והוסיף תימוכין רלוונטיים. אני חושב שבזה הסתיים הסיפור. Ldorfmanשיחה 20:19, 24 בנובמבר 2019 (IST)
אני מבין שצריך לקבל אישור ממך לפני שכותבים. אני עדיין לא הצלחתי להבין מה הנימוק לשחזור שביצעת. היה נראה לך כמו השחתה? אם הוא היה עושה עוד עריכות כאלו היית חוסם אותו?
אתה משחזר אנונימי תוך פחות מדקה מעריכתו כי העריכה שלו לא נראתה לך בעוד שהתחום הזה לא מוכר לך? לי זה נראה כמו התעמרות חסרת הגיון. דגש חזק - שיחה 20:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)
דגש, צר לי, אבל אני לא יודע מה עובר עליך ומדוע אתה מוציא זאת עלי. אתה יודע טוב מאוד כיצד הדברים עובדים. חסימה נעשית לאחר אזהרות. בכל התדיינות נוספת, שחורגת מעניין שחזור של עריכה בודדת, שהובהר שהיה ספק לגבי נכונותה, יש לך את כתובת המייל ואת מס' הטלפון שלי. תודה. Ldorfmanשיחה 20:37, 24 בנובמבר 2019 (IST)

לא הבנתי מה היה הספק לגבי נכונות העריכה (חוץ מזה ש"לירון לא מכיר", כמו שהוא לא מכיר את כל נושא הערך) וכיצד ספק כזה מוכרע תוך שניות ספורות מפרסום העריכה.

אני לא יודע איך אתה חושב שהדברים עובדים, אני יודע איך מערכת צריכה לעבוד.

(קצת נתונים: הרשאת מנטר ניתנה לי לפני כשנתיים שבהן סימנתי יותר מ-70k עריכות כבדוקות; אתה סימנת כ-48k אחרי קרוב לעשור. אני בהחלט יודע איך דברים צריכים לעבוד.)

עלי לא עובר כלום, ואתה ממשיך להתחפר במקום להודות שלא פעלת כשורה. אל תשחזר (בטח שלא עם כלי השחזור ובלי נימוק בתקציר) עריכות שאתה לא מבין בהן. מעבר לכך שפעלת בצורה פסולה (עברה פחות מדקה בין העריכה לשחזור! באמת בדקת מה אתה מוחק?) תחשוב על העורך. הוא לא מבין עד עצם הרגע הזה למה מה שכתב נמחק. למה שימשיך לתרום?

את התקשורת החוץ-ויקיפדית אני שומר למקרים שבהם קיימת סיבה לשיחה פרטית. המקרה הזה לא אחד מהם ואור השמש לא אמור להזיק לו. ייתכן שאף יועיל. דגש חזק - שיחה 20:51, 24 בנובמבר 2019 (IST)

כתבתי למעלה בצורה ברורה מאוד מה מפריע לי, ואחזור על כך: גם בעקבות פנייתי לא טרחת לבדוק אם העובדה שמחקת נכונה. זו בדיקה של דקה או שתיים בגוגל או בויקיפדיה האנגלית. אם היית בודק היית מוצא, ואז המענה לפנייתי היה בכיוון של "בזמנו חשבתי שזו השחתה. בעקבות פנייתך בדקתי, ומתברר שמחקתי בטעות עריכה נכונה". במקום לבדוק השבת לי, בכלל בלי לבדוק, "גם כעת בדיעבד זה נראה לי כהשחתה". זו התבטאות יהירה ומתנשאת.
נכון לעכשיו, שתי הדקות שלא השקעת בבדיקה הזאת כבר עלו לך הרבה-הרבה יותר זמן.
מנסיוני האישי - מאז שלמדתי לומר "אופס, טעיתי" במקום לחפש תרוצים, החיים שלי הרבה יותר קלים. --א 158 - שיחה 22:22, 24 בנובמבר 2019 (IST)
כשאני טועה, אני מודה בזה. עם זאת, אני משתדל לא לעשות דברים בפזיזות וכך היה גם הפעם. לפיכך, אין לי על מה להתנצל פה. בכל הכנות, זו הייתה עריכה שבדקתי תוך כדי ניטור עריכות דרך דף השינויים האחרונים, ונראתה לי השחתה. מדוע שצ'יף בשם "סוס משוגע" יקרא למעשה בשם אחר? בשעה 02:25 בה העריכה הזו בוצעה, היה סיכוי טוב מאוד שמדובר במידע לא מהימן, כמו השחתות רבות שמנוטרות בשעות הקטנות של לילה. כך או כך, אתם יכולים לא להאמין לי, אבל זו האמת לאמיתה. זה הכל. Ldorfmanשיחה 01:36, 25 בנובמבר 2019 (IST)

באמת לירון? אין לך על מה להתנצל?! בוא ואלמד אותך פרק ראשון ביחסי בני-אדם: שחזרת עריכה תקינה של אנונימי – זו סיבה להתנצל. גם אם הייתה לך סיבה טובה לעשות זאת (ולא, לא הייתה כל סיבה כזו) אז אתה אמור להתנצל, ולהסביר *למה* (או איך) זה קרה. זה דבר ראשון.

ועכשיו ליתר מה שטענת: אתה "משתדל לא לעשות דברים בפזיזות וכך היה גם הפעם", אבל שחזרת עריכה תוך פחות מדקה בלי לבדוק בדיקה בסיסית. בחייאת, כמה נמוכה לדעתך רמת המשכל שלי?

אתה גם מביא כטיעון לגיטימי את זה שהעריכה הייתה באישון ליל כסיבה לשחזר אותה בלי לבדוק? הפוך, גוטה; הפוך. כמי שמנטר רבות בלילה אני יכול להעיד שקצה הפעילות בשעות הליל נמוך משמעותית, ואם אין התקפה של טרול כזה או אחר יכולה לעבור גם רבע שעה בלי תנועה. מה מנע ממך לבדוק את העריכה ברמה בסיסית (ויקיפדיה אנג', חיפוש גוגל)?

עושה רושם שאתה תופס את תפקיד המנטר בצורה שגויה: אתה לא אמור לאשר או לפסול עריכה, אלא לאחר שבדקת אותה אתה יכול לסמן אותה כבדוקה או לבטל אותה. אם לא בדקת (או אין לך יכולת לבדוק), הנח.

אגב, בעריכה לא היה כתוב שהציף נקרא בשם אחר, אלא שנולד בשם אחר. זה דבר הגיוני לחלוטין שכינוי שדבק באדם לא נולד אתו, אלא נכנס לשימוש בשלב כלשהו בחייו.

אני אגע בנקודה שחשובה לי, ולכן אני מנהל אתך את הפולמוס הזה, ולצערי נראה שבינתיים ללא הצלחה ממשית: מאין לי שלא שחזרת עוד "השחתות" כאלו רק בגלל שמדובר בעורך אלמוני ושעת לילה מאוחרת? מי לידי יתקע שהיום, מחר או עוד שבועיים לא תשחזר עוד אלמונים בשם ה"היגיון הבריא"? לא יזמתי את הדיון הזה ולא התערבתי בו עד שראיתי את התגובה (הדי מקוממת, יש לומר) שלך. אתה בטוח שאתה פועל כשורה, כולם טועים בדרך מבלבול ורק חיימקה שלי מכיר היטב את המסלול – אז למה שעריכה אחרת לא תנחל גורל דומה (רק שכאן לפחות אחרי ארבעה חודשים עלו על זה)? דגש חזק - שיחה 03:04, 25 בנובמבר 2019 (IST)

לירון - דגש חזק ואתה דנים בעיקר על השחזור השגוי לפני ארבעה חודשים. לא התייחסת לטענה העיקרית שלי, על תגובתך כאן לפניה הראשונה אליך - "גם כעת בדיעבד זה נראה לי כהשחתה". איך קרה שהפניה שלי לא גרמה לך לבדוק? --א 158 - שיחה 07:30, 25 בנובמבר 2019 (IST)
את שהיה לי לכתוב כתבתי וכל שכתבתי היה אמת. נשבע. אין טעם שאני, או אתם, נחזור על דברים. לקחתי לתשומת ליבי את חוות דעתכם על הפעולה ותודה על ההסברים. יום נעים. Ldorfmanשיחה 10:44, 25 בנובמבר 2019 (IST)
כלומר, אתה מסכים אתי ששגית גם לפני כמה ימים, כאשר לא בדקת לפני שהשבת לפניה שלי. אתה מסכים גם שההתבטאות "גם כעת בדיעבד זה נראה לי כהשחתה", שכתבת לפני כמה ימים בכלל בלי לבדוק, היא התבטאות יהירה ומתנשאת. נפלא. זה הזמן גם להפיק לקחים וגם לומר "אופס טעיתי". --א 158 - שיחה 12:13, 25 בנובמבר 2019 (IST)
אני לא מבין כיצד הגעת למסקנה הזאת, אבל אם זה לא ברור, אני עדיין חושב שבאותן נסיבות, כשהעריכה נראתה לי כהשחתה, עשיתי את הצעד המתבקש ממנטר לבצע כשהוא מזהה השחתה. כעת, אתה יכול לחשוב עלי מה שאתה רוצה, אבל במשך למעשה מעשור, אני פועל לטובת המיזם בכל רגע בו אני נמצא בין דפיו. ניסיון להטיל בי דופי על סמך פעולה בודדת של שחזור עריכה, שהובאה ללא תימוכין וללא כל תקציר עריכה, הוא צעד שאין בו הגיון רב. תוספת ראויה תהיה תמיד כזו שהובאו לה תימוכין ונכתב תקציר המסביר אותה, ולו באופן כללי. משלא נעשו אלה, יכולתי לחשוב, גם אם בדיעבד מסתבר שהמידע היה נכון, ששגוי הוא. כמו כל בן אדם, מנטרים עלולים לטעות בשיקוליהם. כיודע לך, אין מקום לדאגה יתרה, שכן במצב בו בוטלה תוספת של מידע תקין, כותב המתעקש שהמידע שהוא מביא נכון וחיוני, לו יפעל כמקובל, יוכל עדיין לדאוג להכניס אותו פרט לערך, גם לאחר השחזור.
אני מבקש כעת שתניח לזה. Ldorfmanשיחה 00:57, 26 בנובמבר 2019 (IST)
אני לא נעתר לבקשתך, כי כבר כמה ימים אתה לא נעתר לבקשתי - עדיין לא התייחסת להתנהלותך לפני כמה ימים, בתחילת הדיון הנוכחי, מיד אחרי שפניתי אליך. את עניין השחזור השגוי עזבתי ברגע שכתבתי "את השחזור השגוי לפני כמה חודשים אני עוד מסוגל להבין". מה שנותר ועומד הוא העניין השני - גם בעקבות פנייתי לא טרחת לבדוק אם העובדה שמחקת נכונה. במקום זה השבת לי, בכלל בלי לבדוק, "גם כעת בדיעבד זה נראה לי כהשחתה". זו התבטאות יהירה ומתנשאת. אעזוב את העניין הזה רק אחרי שתסכים שגם בו שגית. --א 158 - שיחה 08:58, 26 בנובמבר 2019 (IST)
גם בדיעבד, פעולת השחזור נראית לי מוצדקת באותן נסיבות ובנקודת הזמן בהן נעשתה. כפי שציינתי, בעקבות התוספת של דוריאן, הפרט שהוסר התברר כנכון. לכן, טוב שהוחזר והפעם, כולל תימוכין לנכונותו. Ldorfmanשיחה 13:18, 26 בנובמבר 2019 (IST)
שוב כתבת, ועדיין לא התייחסת לעניין שאני מבקש שתתייחס אליו. למה לא בדקת אפילו אחרי שפניתי אליך? למה הכנסת לתשובתך, בכלל בלי לבדוק, את המילים "גם כעת בדיעבד זה נראה לי כהשחתה"? אם אתה מקבל ששגית בהתנהלות הזאת, אנא אשר זאת (תספיק מילה אחת), ונוכל לסיים את הדיון. --א 158 - שיחה 14:03, 26 בנובמבר 2019 (IST)
אני סבור שהבהרתי את הדברים היטב. Ldorfmanשיחה 14:38, 26 בנובמבר 2019 (IST)
לא מצאתי בדבריך שום התייחסות לכך שאפילו אחרי שפניתי אליך לא בדקת. לא מצאתי שום התייחסות להתבטאות "גם כעת בדיעבד זה נראה לי כהשחתה" שכתבת אז בכלל בלי לבדוק. אם אתה חושב שהבהרת זאת - אנא העתק למטה את ההבהרה שלך. --א 158 - שיחה 15:10, 26 בנובמבר 2019 (IST)
אני חושב שהדיון הזה מיצה את עצמו. הנקודה, של שני הצדדים, הובהרה. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 19:52, 26 בנובמבר 2019 (IST)
ובכן, לא רק התבטאות אחת יהירה ומתנשאת כאשר פניתי אליך בתחילת הדיון הזה, אלא גם התנהלות יהירה ומתנשאת (ואפשר להוסיף שחצנית ומזלזלת) עכשיו, לקראת סיום הדיון. כמה חבל. אני מקווה שבעתיד לא רחוק מדי תלמד שכאשר אתה מבין שטעית (ובעניין הזה ברור לחלוטין שאתה מבין שטעית) עדיף לומר "אופס טעיתי", אולי אפילו "אופס טעיתי, סליחה", ולא להתנהג כמו שהתנהגת הפעם. בהצלחה. --א 158 - שיחה 20:23, 26 בנובמבר 2019 (IST)

מה ההיגיון בהגנה על הערך "המירוץ למיליון"?[עריכת קוד מקור]

גם על קרבות נפוליאון לא נראה שיתחדש משהו בקרוב, גם לא על אולימפיאדת מוסקבה. זו לא סיבה לסגור ערך לעריכת לא רשומים בטענת טיפול מונע. Nirvadel - שיחה 15:58, 29 בנובמבר 2019 (IST)

שלום Nirvadel, הבוקר אנונימי הוסיף קטגוריות להרבה ידוענים ישראליים. נראה לי כמו כתיבה בלתי אנציקלופדית, ואכן שוחזר. דוריאןDGW – Talk 16:05, 29 בנובמבר 2019 (IST)
אז בוא ונחסום את כל ערכי הידוענים בפני עריכת אנונימים? היום גם אכלתי פלאפל, והמוכר רצה לשים לי טחינה בלי לקבל את הסכמתי Nirvadel - שיחה 19:45, 29 בנובמבר 2019 (IST)
ניר, צפה בעריכות האחרונות שבוצעו בערך ותוכל להבין בעצמך את המצב. אנונימיים מחבלים בערך באופן תדיר, מה שמחייב את המנטרים לשוב ולבטל את העריכות שלהם. ההגנה הינה לפרק זמן קצוב ,בו לא צפויות חדשות, וגם לא עדכונים, בנושא ובכל מקרה, שינויים בערך זמינים לכל משתמש-רשום בעל ותק מינימלי. לכן, זהו מה שאנו מכנים "טיפול מונע", בדיוק כפי שמצוין בתקציר העריכה. Ldorfmanשיחה 00:16, 30 בנובמבר 2019 (IST)

סתם שאלה בעקבות הבעת תודה[עריכת קוד מקור]

הודית לי על התיקון הלשוני, או על עצם התגובה? דגש חזק - שיחה 02:43, 2 בדצמבר 2019 (IST)

על בחירתך בהצבעה זאת ועל הנימוק המוצלח שהוספת. Ldorfmanשיחה 02:49, 2 בדצמבר 2019 (IST)
אה, אוקיי. פשוט התודה הגיעה על עריכה שולית שתיקנה את "הן" ל"הם". לילה טוב. דגש חזק - שיחה 02:51, 2 בדצמבר 2019 (IST)
סימנתי את האחרונה מהשתיים, אבל התכוונתי לכוונה כולה. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 02:52, 2 בדצמבר 2019 (IST)

אודה לחוות דעתך בנושא תוספת בערך "מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים"[עריכת קוד מקור]

שלום Ldorfman.
בערך מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים מופיע בגוף הערך הטקסט "במצעד בלטה הנוכחות של הארגונים הדתיים - בת קול, חברותא והמניין הגאה."
רציתי להוסיף לו את הטקסט דלהלן, ואבקש שתכתוב לי אם גם לדעתך יש לזה חשיבות אנציקלופדית:

יואב שורק שניתח את התופעה (כחלק מתופעה רחבה יותר) הסביר כי "דתיים רבים מצאו את עצמם נוטלים חלק במצעד הגאווה הירושלמי, בלי שחשו שבכך הם מערערים על נאמנותם לתורה כמקור ערכים מחייב"[1].

תודה בן נחום - שיחה 16:31, 3 בדצמבר 2019 (IST)

אני חושב שאין צורך בתוספת הזאת. מדובר בהערה אגבית, דוגמה בלבד, שנכתבה בטור שנושאו אינו מצעד הגאווה או עמדותיהם של אנשי הציבור הדתי בנושא. מעבר לזה, המקור בו הדברים פורסמו אינו מהסוג שאנו בהכרח מכנים "אנציקלופדי" ובכלל מדובר בטור דעה, כך שאין זה מסוג הסימוכין שאנו מביאים. בכתיבה פה, אנו נצמד לעובדות ונוותר על דעות. אחר צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 16:38, 4 בדצמבר 2019 (IST)

לא ניתן להוסיף קישורים בפרמטרים של תבניות[עריכת קוד מקור]

אהלן.

אנא שים לב כשאתה עושה "הוספת קישורים" - אי אפשר לשנות מיניה וביה שמות של פרמטרים של תבניות. במקרה הטוב זה לא מועיל לאף אחד, במקרה הרע זה מזיק. ראה למשל עריכתך זו. בברכה - קיפודנחש 00:34, 7 בדצמבר 2019 (IST)

אוקי. למדתי ואשתדל לזכור. לא ידעתי זאת. תודה על תשומת הלב. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 04:23, 7 בדצמבר 2019 (IST)

ההפניה "דובי (גמדון בית)"[עריכת קוד מקור]

שלום. מחקת את הפניה זו, אולם יש דפים רבים המקשרים להפניה זו וכעת מציגים קישור אדום/שבור. Dovno - שיחה 14:55, 8 בדצמבר 2019 (IST)

צודק. טעות שלי. שחזרתי את ההפניה, למרות הבקשה שהועלתה למחיקתה בדף הבקשות ממפעילי המערכת. התכוונתי לזוז כעת, כך שאין לי זמן כעת לתקן את כל הקישורים מהערכים המשתמשים בהפניה הזאת. מי שירצה (אולי יוניון שביקש את המחיקה), מוזמן לתקן ואז לבקש למחוק פעם נוספת. תודה על ההערה. Ldorfmanשיחה 15:01, 8 בדצמבר 2019 (IST)
Ldorfman, כל הקישורים - מקורם בתבנית {{הארי פוטר}}. תיקנתי אותה. אפשר כעת למחוק את הערך. יוניון ג'ק - שיחה 17:41, 8 בדצמבר 2019 (IST)

היי Ldorfman,
לא הבנתי למה מחקת את הערך שרשמתי דובי (גמדון בית) בטענה שהוא מכיל את אותו מידע שרשום בערך הארי פוטר - דמויות משנה אף על פי שטענה זו איננה נכונה. הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) 18:27, 8 בדצמבר 2019 (IST)

הערך דובי (גמדון בית) פוצל מתוך הערך הארי פוטר - דמויות משנה, ללא שהונחה עליו תבנית {{פיצול}} והתקיים קודם לכן דיון, כמקובל וכנדרש. יוניון ג'ק - שיחה 18:46, 8 בדצמבר 2019 (IST)
הארי, למקרה שלא ראית, הושארה פה תשובה. יוניון, תודה על ההסבר. Ldorfmanשיחה 15:38, 9 בדצמבר 2019 (IST)

מיזוג "תבנית:חייל" לתוך "תבנית:אישיות ביטחונית" (כדי לשמר את הקרדיט לתורמים בעבר)[עריכת קוד מקור]

אני רואה שאתה פעיל כרגע... אתה יודע למזג גרסאות? יש במפעילים בקשה פתוחה כרגע. בורה בורה - שיחה 12:01, 11 בדצמבר 2019 (IST)

אין לי בעיה לעשות זאת, אבל זה לא משנה ש"תבנית:חייל" בשימוש בכל כך הרבה דפי שיחה? אולי עדיף להמיר את הקישורים תחילה? Ldorfmanשיחה 12:04, 11 בדצמבר 2019 (IST)
יש החלטה שלא משנים בדפי שיחה. בעבר שיניתי והיו צעקות... עברתי על כל הקישורים בכל המרחבים ומה שנשאר אינו נחוץ. אחרי שתמזג אבקש את מחיקתה כמקובל. תוכל לראות בתרומות שלי כמה שיניתי ידנית... בורה בורה - שיחה 12:06, 11 בדצמבר 2019 (IST)
בורה בורה, בוצע בוצע! צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 12:13, 11 בדצמבר 2019 (IST)
תודה. עכשיו נעבור לשוטרים... Face-smile.svg משתמש:Shinaimm לידיעתך. בורה בורה - שיחה 12:16, 11 בדצמבר 2019 (IST)
תודה לשניכם! Shinaimm - שיחה 13:15, 11 בדצמבר 2019 (IST)

בקשה להעברת טיוטות למרחב הערכים[עריכת קוד מקור]

מודה מקרב לב על העריכה שביצעת בטיוטה שלי, ואודה עוד יותר אם תעביר את הטיוטות שכתבתי (שלו גנוסר ואדריאן צוקרמן) למרחב הערכים. ידידך המלומד - שיחה 00:55, 14 בדצמבר 2019 (IST)

ברכות על פעילותך המוצלחת. את הראשון העברתי למרחב הערכים. לגבי השני, קודם להעברה, אנא הוסף פרטים ביוגרפיים נדרשים כמו תאריך לידה, מצב משפחתי וכו'.
כעת, אני חייב לשאול: לכאורה תוך יום, כתבת שלושה ערכים חדשים. האם היה לך ניסיון קודם אצלנו? Ldorfmanשיחה 02:48, 14 בדצמבר 2019 (IST)
תודה רבה על האיחולים ועל העזרה. אוסיף את הפרטים שהזכרת לערך של אדריאן צוקרמן. אכן, היה לי ניסיון ויקיפדי קודם, לפני שנים רבות מאוד. שמח לחזור, ואני לומד לאט את כל אפשרויות העריכה ששכחתי או שלא הכרתי. מקווה שיהיו בי העוצמות להמשיך ולכתוב ערכים חדשים בקצב דומה. ידידך המלומד - שיחה 03:41, 14 בדצמבר 2019 (IST)
בהצלחה רבה! אחזיק לך אצבעות ואהיה פה למענה על כל שאלה או בקשת עזרה מצידך. Ldorfmanשיחה 14:37, 15 בדצמבר 2019 (IST)

תסכים לסייע לי פעם בשבוע?[עריכת קוד מקור]

ליליה טוב "Ldorfman",
הוטלה מגבלה קשה על האפשרות שלי לתרום לויקיפדיה אבל נאמר במפורש שאין כל מניעה שאבקש ממשתמש לאחר להכניס את התוכן למרחב הראשי אם התוכן בעל חשיבות בעיניו.
האם תסכים שפעם בשבוע אציג לעיונך פיסקה שלדעתי ראויה להיכלל בערך מסויים, וככל שהיא (או חלק ממנה) יהיה בעל חשיבות בעיניך - תכניס אותה בעצמך לאותו ערך? --בן נחום - שיחה 20:09, 15 בדצמבר 2019 (IST)

אני מתנצל, אולם אאלץ לסרב לכך. איני מכיר את כל נושא המגבלות שהוטלו עליך והאמת היא שאין לי כח להתחיל לקרוא הררי מילים של דיונים בנושא. ראוי שתפנה למי שהיה קשור לנושא, אשר יוכל לנהוג על פי ההחלטה שהתקבלה. עם זאת, אשמח לסייע לך בכל פן אחר של פעילותך כאן. בהצלחה בהמשך! Ldorfmanשיחה 20:13, 15 בדצמבר 2019 (IST)

אשמח אם תוכל להוסיף פסקה בערך החסום "גל גדות"[עריכת קוד מקור]

שלום לדורפמן. הערך של גל גדות חסום ואני מנוע מלהוסיף את הפסקה "כמפיקה" ותחתיו את הסרט של וונדר וומן החדש, שהיא אחת המפיקות שלו. וכמובן, מתחת כל המשפט כולל הקישור לכתבה מפה: גדר_חיה_(ספר)#עיבוד_לסרט . תודה מראש. Erelov - שיחה 03:28, 27 בדצמבר 2019 (IST)

בוצע בוצע! רק הערה קטנה: מדובר כמובן בערך אודות גדות ולא בערך "של גל גדות". יש הבדל מהותי בין שני הנוסחים, שכן אין לה שליטה עליהם וכמו בכל ערך ביוגרפי, ניתן יהיה להוסיף (באופן תאורטי, היה ויקרה), גם מידע שלא יהיה לרוחה של נשואת הערך. אודה לך אם תקפיד על הנוסח המתאים מעתה. Ldorfmanשיחה 15:29, 29 בדצמבר 2019 (IST)

עריכה בערך "ראול אלפונסין"[עריכת קוד מקור]

במקרה זה, האנונימי צדק. מישהו שינה בויקינתונים את צורת המות מנסיבות טבעיות להתאבדות.--שלום1234321אפצישיחה • ג' בטבת ה'תש"ף 14:49, 31 בדצמבר 2019 (IST)

אם כך, המקום לתקן את המעוות הוא בעיול בוויקינתונים (כל אחד יכול לעשות כן). אין להוסיף הערה שלא במקומה בגוף הערך וודאי שלא במקום בו נכתבה. Ldorfmanשיחה 14:50, 31 בדצמבר 2019 (IST)
ממה שהוא כתב הבנתי שהוא לא הבין מה נכון או איך מתקנים זאת... צודק שהוא היה צריך לשאול זאת בוק:דט.--שלום1234321אפצישיחה • ג' בטבת ה'תש"ף 15:02, 31 בדצמבר 2019 (IST)
בהנחה שההנחה שלך נכונה, אני לא חושב שהדף לדיווח על טעויות הוא המקום המתאים לכך. לנושאים כאלה יש את דלפק הייעוץ. בברכה, לירון Ldorfmanשיחה 15:21, 31 בדצמבר 2019 (IST)
לא חשוב, כבר תיקנתי את זה...--שלום1234321אפצישיחה • ג' בטבת ה'תש"ף 15:28, 31 בדצמבר 2019 (IST)

ערך שנמחק[עריכת קוד מקור]

שלום, ניסיתי ליצור ערך חדש ולאחר כמה דקות הוא נמחק לי. אשמח אם תוכלו לשחרר לי את החסימה.

תודה רבה מור אברץ (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום מור. אודה לך אם תבהירי את דברייך, שכן אינך חסומה ואת מוזמנת לערוך את הטיוטה שהתחלת לכתוב, עד להבאתה לרמה של ערך חדש. אשמח לענות על שאלות נוספות ולעזור ככל שאוכל. Ldorfmanשיחה 13:18, 5 בינואר 2020 (IST)