שיחה:HTML

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חפיפת תגיות[עריכת קוד מקור]

לדעתי פסקה זו מיותרת לחלוטין, מכיוון שהיא רלוונטית אך ורק ל-XHTML ולא לגרסה הרגילה. מחקתי אותה בעריכה. Mike 17 - שיחה 17:12, 7 במאי 2010 (IDT)

אתה טועה. גם ב-HTML יש להקפיד על היררכיה נכונה של תגיות. אמנם HTML אינו בלתי סלחן כמו XHTML (שם התקן קובע שטעות מעין זו תגרור הצגת הודעת שגיאה במקום להציג את הדף), ומרבית הדפדפנים יודעים להתמודד עם מתכנתים רשלניים שעושים טעויות כאלה, אך זו עדיין טעות. צחי - שיחה 00:56, 8 במאי 2010 (IDT)
השאלה היא האם פסקה זו נחוצה בערך אנציקלופדי. לדעתי יש בה ירידה מופרזת לפרטים, שמקומה במדריך למשתמש ולא בערך אנציקלופדי. דוד שי - שיחה 08:24, 8 במאי 2010 (IDT)
זה כבר נימוק אחר, שאפשר לקבל אותו. הטענה שמייק העלה פשוט לא נכונה. צחי - שיחה 17:50, 8 במאי 2010 (IDT)
מה שלי חסר שם הוא הדגמת מבנה המסמך כעץ. אם המסמך הוא עץ, ממילא אסורה חפיפת תגיות. Tzafrir - שיחה 16:45, 30 בינואר 2011 (IST)

לדעתי הערך כתוב מצוין, אולם העיצוב מעט ירוד. בנוסף, הוא אכן מפורט מדי, וכתוב כמדריך. מקומו של מדריך זה הוא ב"ויקי מדריך". נא תגובותיכם.

בערך חסר הסבר ברור יותר להדיוטות על מקומו של ה-HTML בכתיבת אתרים, על התרומה של הפשטות שלו לתפוצת האינטרנט, ההיסטוריה שלו, ובטח עוד נושאים לא טכניים שלא חשבתי עליהם. צחי - שיחה 23:30, 23 בפברואר 2011 (IST)

ערך זה הוא לא מדריך ערך זה זה דבר נהדר שמתאים לאנציקלופדיה, לא אנציקלופדיה אמיתית אלא ויקיפדיה אבל זה לא מדריך. בתור מדריך אני אעדיף לא ללמוד. באנציקלופדיה כזו כמו ויקיפדיה יש צורך חמור בדיוק בפרטים, XHTML ו HTML יחשב בפניכם כמעט לזהה כי זהו תקן. זה בדיוק כמו תקנים במכון תקנים רגיל לצעצועים לדוגמא. בחוסר התייחסות לתקן יש סיכון של התלקחות או שבירה וכו' של החפץ. בהתייחסות לתקן, במיוחד בדבר מדוייק כמו שפת תוכנה או עיצוב, ממבטיחים את תקינות- כפי שנובע מהשם- של המוצר הסופי.

היסטוריה של ה HTML[עריכת קוד מקור]

דיי חשוב לדעתי.. לא? 79.176.195.142 19:11, 3 באוגוסט 2011 (IDT)

תודה על המשוב! לידיעתך, ויקיפדיה נכתבת בהתנדבות על ידי אנשים פרטיים כמוני וכמוך. כל אחד יכול לערוך דף בוויקיפדיה על ידי לחיצה על הלשונית לשונית עריכה או על לשונית לשונית עריכת קוד מקור שבראש הדף בצד שמאל, אך רצוי להירשם לפני כן על מנת להגן על פרטיותך ולהקל על הדו-שיח עמך. אנו מזמינים אותך להצטרף לוויקיפדיה, להרחיב ולתקן את הערכים הקיימים וליצור ערכים חדשים. ויקיפדיה צריכה אותך!Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 19:12, 3 באוגוסט 2011 (IDT)

ההיסטוריה של הדברים זה הדבר בין החשובים, יש משפט שאומר שאין עתיד בלי עבר. זה אולי הדבר הכי חשוב חוץ מההגדרה הכללית שבהתחלה.

פירוט גרסאות HTML[עריכת קוד מקור]

לפי דעתי צריך להוריד את הרשימה ולהוסיף אותה כטבלה כמו בערך iPod בפסקת קו המוצרים הנוכחי.

עריכה, יולי 2012[עריכת קוד מקור]

ביצעתי עריכה מאסיבית בערך, בעיקר מבחינת מבנה ועיצוב. כרגע הערך נראה בסדר, כאשר הבעיה העיקרית בו היא הצורך בפסקת "היסטוריה", ומחסור במקורות. Mysterion - שיחה 17:32, 19 ביולי 2012 (IDT)