ויקיפדיה:ויקיפדיה צריכה אותך

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Uncle Sam (pointing finger).png
ויקיפדיה צריכה אותך!
ויקיפדיה היא מיזם שיתופי וחופשי, והיא לא תוכל להמשיך להתפתח אם לא יצטרפו תורמים נוספים. למדו איך אתם יכולים לתרום לוויקיפדיה.

התרומה לוויקיפדיה היא תהליך פשוט ומהנה, שנותן תמורה גדולה וסיפוק רב.

Noun project - crayon.svg
בוויקיפדיה יש 208,532 ערכים שכבר נכתבו, וניתן לערוך ולשפר אותם. ערכים שצריכים תשומת לב מיוחדת הם 2,990 ערכים שזקוקים לעריכה הכוללת הוספת קישורים וכותרות, ו-2,215 ערכים שצריכים שכתוב מקיף הכולל בנוסף לעריכה טכנית גם ניסוח מחדש ותיקונים משמעותיים.

תוכלו גם לעזור בביקורת ובעריכה ראשונית של ערכים חדשים ושל טיוטות.

Hammer - Noun project 1306.svg
תיקונים טכניים חשובים כדי לשפר את הערכים והניווט בהם. תקנו קישורים שמפנים לדפי פירושונים כך שיפנו למשמעות המתאימה, הוסיפו קישורים לערכים יתומים והוסיפו קטגוריות לערכים כדי שניתן יהיה לנווט בקלות. תוכלו למצוא משימות נוספות גם במסדר הניקיון.
Inkwell icon - Noun Project 2512.svg
בחרו אחד הנושאים שקוראי ויקיפדיה ביקשו או נושא מעניין אחר וכתבו עליו ערך. אפשר גם לתרגם ערכים מוויקיפדיות בשפות אחרות. יש בוויקיפדיה 33,152 קצרמרים שדורשים הרחבה רבה ו-432 ערכים שדורשים השלמה בתחום מסוים. כתיבת ערך בנושא שאתם בקיאים בו מעשירה את הידע שלכם (תדרוש בכל מקרה מחקר קצר).
Panorama icon (Noun Project).svg
תמונות, מפות ואיורים מסייעים להמחיש ולהבהיר נושאים מורכבים במהירות. אתם מוזמנים להוסיף תמונות חופשיות לערכים בוויקיפדיה, ובמיוחד ל-11,819 ערכים שאין בהם תמונות. ניתן גם לתרגם תרשימים ותמונות או לעזור בבקשות ספציפיות בסדנה לגרפיקה.
Team icon - noun project 20586.svg
הצטרפו למיזמים בנושאים ייחודיים, שבהם מרוכז מאמץ חד פעמי או מתמשך, אם בפרקי זמן קצרים או באופן קבוע, בתחומי תוכן מגוונים ועשירים.
Source code project 1171.svg
התוכן של כל מיזמי ויקימדיה זמין גם הודות לשרתים ולתוכנה המריצה את ויקיפדיה. שפרו את מדיה ויקי התוכנה שמריצה את ויקיפדיה, כתבו קוד לבוטים שמעשירים או משתמשים במאגר הידע החופשי, באמצעות ה-API המקיף או השתמשו במידע בפורמט XML ו-SQL. כתבו סקריפטים ב-JavaScript שיסייעו לעורכים ולקוראים באתר.
Noun project 730.svg
אם אכפת לכם מוויקיפדיה, אך חסרים לכם הזמן, המיומנות או המוטיבציה לכתוב או לשפר את ויקיפדיה, גם פרסום והבאת תורמים/קוראים אחרים תעזור. אנשים רבים כלל לא יודעים שוויקיפדיה פתוחה לעריכה!

אם אתם מעוניינים לפרסם את ויקיפדיה, אתם מוזמנים לעשות את זה בכל דרך שנראית לכם מתאימה. אם גלשתם באתר ונתקלתם ב"הידעת?" שחידש לכם או בערך מרתק, שתפו אותו עם אחרים-ככל שיותר אנשים נהנים מהפירות של המאמץ שלנו, כך אנחנו מרוצים יותר. מורים שמעוניינים לשלב את ויקיפדיה בהוראה או באקדמיה מוזמנים לעשות כן ולהצטרף למרצים הרבים שעשו זאת. אם הינכם סטודנטים, אתם מוזמנים להעלות את הנושא במוסד הלימודים שלכם.