שיחת ויקיפדיה:שער לחדשים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הערות[עריכת קוד מקור]

זה יפה מאוד. אבל יש לי שתי הערות:

  1. בפיירפוקס, בעמוד "שער לחדשים" המסגרת "לימדו עוד על עריכה" מופיעה במקום הלא נכון.
  2. יש כבר דף כזה, העוסק בערך באותו הדבר: ויקיפדיה:ברוכים הבאים והוא אפילו אינפורמטיבי הרבה יותר. אני מציע להוסיף את כל המידע שנמצא שם לעמוד הזה, כי הוא מעוצב בצורה מאוד ידידותית.

Lazylemon 15:44, 18 ינו' 2005 (UTC)

  1. גמני בפיירפוקס, והמסגרת נמצאת בדיוק במקום שבו היא תוכננה להיות. איפה היא אצלך?
  2. בוודאי. הרי אין טעם לקיים שני עמודים נפרדים לעניין. הדף הזה עוד רחוק מאוד מלהיות גמור. זה רק הבסיס מבחינת העיצוב (כל התוכן הרי תורגם מהאחות האנגלית, אין כאן כמעט שום דבר מקורי).
רועי שיחה 18:19, 18 ינו' 2005 (UTC)
גם אצלי המסגרת לא במקום, ואני לא בפיירפוקס. אצלי המסגרת מסתירה את המשך המשפט "לחצו על שמור דף". אריה א 17:12, 22 ינו' 2005 (UTC)

לא יותר הגיוני שההערה על הרשמה תופיע בדף המתייחס לעריכה? מלך הג'ונגל 23:00, 18 ינו' 2005 (UTC)

המטרה של הדף היא להוות דף כניסה פשוט עד כמה שניתן. לכן, לא נדחוף למשתמשים החדשים את הבקשות להירשם בכל מקום, אלא רק בסוף, אחרי שהם מבינים את המסר ואחרי שהם מבינים את האידאולוגיה, רגע לפני שהם ממשיכים. רועי שיחה 16:58, 22 ינו' 2005 (UTC)

איחוד[עריכת קוד מקור]

תזכורת: קיימת תבנית איחוד מ 30 בינואר 2009. הוחלט לאחד או לא ? והערה נוספת, לא קשורה לכאן אבל בכל זאת: לדעתי צריך להוסיף לתבנית איחוד את תאריך הצבתה, בדומה לתבנית חשיבות. זה יקל מאוד על המעקב. לטיפולכם. Mikimik - שיחה 01:04, 7 במרץ 2009 (IST)

תבנית האיחוד מבטאת שיש שני דפים שמטרתם/נושאם זהה, אך התכנים שלהם שונים. בסך הכל צריך לשמוע דעות איזה עיצוב עדיף - עיצוב בטאבים כמו כאן או עיצוב פשוט כמו שם. אחרי שיקבעו את זה אפשר למזג את התכנים מפה ומשם בשבלונה המתאימה. ערן - שיחה 09:31, 7 במרץ 2009 (IST)
הבעיה היא שזה לא באמת עיצוב בטאבים, אלה דפים שונים שנטענים כל פעם מחדש. יחסיות האמת • י"א בניסן ה'תשס"ט 19:05:14
לדעתי, בגלל העיצוב, דף זה יותר אפקטיבי (מדף ברוכים הבאים עמוס המלל). למה לא לקשר לכאן - ולתת מכאן קישור לשם? Rex - שיחה 11:21, 30 במרץ 2010 (IDT)
אני לא מסכימה עם ישראל. הדף של ברוכים הבאים יותר טוב מהדף הזה. הדף זה הרבה יותר עמוס. אני מציעה לא לגעת בדף של ברוכים הבאים, אלא לעשות קישור מברוכים הבאים לשער לחדשים. שדרך אגב עד עכשיו בכלל לא ידעתי שהוא קיים. שלשום ישבתי עם אדם שהוא אגרונום במקצועו והיה מרצה באוניברסיטת באר שבע (היום גמלאי). הראיתי לו מספר דברים בויקיפדיה. הוא סיפר לי שחשב כבר לכתוב בויקיפדיה אבל לא היה לו חשק לקרוא את כל המדריכים הארוכים. ומכיוון שהוא מאד יסודי ויתר בכלל. הבעיה היא המדריכים לחדשים. על פי האמרה הידועה תפסת מרובה לא תפסת. צריך לזכור שעורך חדש גם כך קשה לו. הוא לא צריך מדריכים עמוסים הוא צריך מדריך פשוט לעורך המתחיל, שידע איך להירשם, איך לעשות את העריכה הראשונה שלו ואיך לעלות את הערך הראשון שלו וזהו. לאחר שילמד זאת יהיה בשל יותר ללמוד עוד. אני כתבתי בוורד מדריך שקראתי לו "מדריך קטן לכתיבה בויקיפדיה". אני שולחת אותו בדוא"ל לאנשים שאני מנסה לשכנע לכתוב בויקיפדיה. הרבה יותר קל מאשר כל המדריכים הנמצאים כאן. Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 11:59, 30 במרץ 2010 (IDT)
חנה, ראית את שלב 2 ו-3 בשער לחדשים? Rex - שיחה 12:48, 30 במרץ 2010 (IDT)
ראיתי. זה שוב קישורים לדפים מאד עמוסים, שמרתיעים. כאשר התחלתי לכתוב בויקיפדיה, בדיוק היתה לי בעיה במכונית שלי. הייתי יומיים רצוף במוסך, בכל פעם מספר שעות. ישבתי שם בחדר הלקוחות ליד המחשב וקראתי את המדריכים. לוקח הרבה זמן. אני ממילא הייתי שבויה של המוסך. אבל אדם סביר אינו מוכן להשקיע את כל הקריאה הזאת בשביל להתחיל. צריך מדריך פשוט למתחילים. אני אשלח אליך בדוא"ל את המדריך שכתבתי ותבין על מה אני מדברת Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 12:54, 30 במרץ 2010 (IDT)
מסכים. אפשר לשים פרק ראשון את "איך לערוך בויקיפדיה" במקום "איך אני יכול לעזור", ולשים את 4 השלבים בהתחלה. אחר כך לעשות פרק מידע נוסף, ומי שרוצה שיקרא. אנחנו לא מעבירים נכון את המסר אם אנחנו כותבים "קל מאוד לערוך בויקיפדיה", ורק אחרי הקדמה של 8 פסקאות כותבים איך. הרשיון לא מעניין אנשים, וגם לא השיתופיות, אם כבר מעניינת האמינות אבל לא בתור כותבים אלא בתור קוראים. "אם סתם באתם להתעניין..." לחלוטין לא רלוונטי בעמוד שמסביר איך לכתוב.
דף "ברוכים הבאים" גם מחטיא את המטרה, כי כתוב בו "אנא, אל תעשו ניסיונות עריכה בדפי תוכן". בשביל תורם בפעם הראשונה כל עריכה היא ניסוי עריכה, ולכן הוא יכול לפרש את המשפט כ"אל תכתבו בדפי תוכן". Setreset - שיחה 12:44, 1 באפריל 2010 (IDT)

שני הדפים אמורים להיות תואמים מבחינת תוכן פחות או יותר ואין הצדקה להחזיק את שניהם. את הטענות הנוגעות לתוכן שלהם כדאי לציין בדיון נפרד. סדרת מדריכים שמסבירה איך לכתוב היא ויקיפדיה:צעד אחר צעד - והיא השער לעורכים חדשים. ברוכים הבאים לעומת זאת מיועד לכל החדשים: הן לעורכים והן לקוראים. ערן - שיחה 10:15, 2 באפריל 2010 (IDT)

ברוכים הבאים מיועד לעורכים חדשים, לא לקוראים חדשים. קורא חדש לא נרשם ולא מקבל תבנית. כל עורך חדש צריך מדריך ראשוני פשוט (אלא אם ערך לפני כן כאנונימי, אבל אנו לא יכולים לדעת זאת ) Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 10:43, 2 באפריל 2010 (IDT)
את מתבלבלת בין ויקיפדיה:ברוכים הבאים לתבנית:ברוך הבא. ערן - שיחה 11:58, 2 באפריל 2010 (IDT)
ברוכים הבאים הוא הדף שמקבל מישהו שלוחץ על הקישור בדף הראשי במלים "...שאותה כולם יכולים לערוך.". לכן הדף מקושר לאפשרות לערוך ולא באמת להיותו דף "ברוכים הבאים בשערינו" לכולם. אולי זה מה שצריך להפריד: דף ברוכים הבאים יהיה מקושר בצורה אחרת, ולקישור הזה יהיה דף "שער לעורכים חדשים". Setreset - שיחה 12:47, 2 באפריל 2010 (IDT)
ערן צודק אני התבלבלתי. לא מכירה את הדף של ברוכים הבאים. מעולם לא קראתי אותו. אבל כן צריך מדריך פשוט לעורך המתחיל. Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 13:07, 2 באפריל 2010 (IDT)