שיחת משתמש:רפול/ארכיון2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.מי מרום[עריכת קוד מקור]

שלום לך רפול, הוספת פסקה על מי מרום בערך יסוד המעלה, ועל כך כמה הערות:

  1. זיהוי מי מרום עם החולה מבוסס על מסורות יהודיות ונוצריות ולא מעט חוקרים ופרשנים חולקים עליו (ראה אגם החולה#שמות האגם ומארון א-ראס). אפשר לציין את המסורת הזו כהשערה, אך יש לסייג אותה ולא להציגה כזיהוי ודאי.
  2. ייתכן שיש מקום לערך נפרד על מלחמת מי מרום של יהושע, שיכלול בין השאר דיון בזיהוי המקומות המצוינים בו. על כל פנים, מלחמה זו אינה חלק מההיסטוריה של יסוד המעלה עצמה, ולכן אין צורך לפרט אודותיה בערך זה מעבר לאיזכור הזיהוי המסורתי כאמור.
  3. בכל מקרה, גם המסורת המזהה את מי מרום במקום זה קשרה אותו לאגם החולה, ולא ל"מעיין העיר מרום".

ועוד הערה טכנית: אם אתה עובד על ערך ולא רוצה התנגשויות עריכה, עדיף להציב את תבנית:בעבודה בראש הערך ולא בפרק בתחתיתו, משום שמישהו עלול לא לשים לב אליה שם. בברכה, אמנון שביטשיחה 21:07, 17 באוגוסט 2008 (IDT)

תודה על תשומת הלב. גישתך נשמעת נכונה. הרגש חופשי לטפל בעניין. אני הגעתי למי מרום מכתיבתם של המתיישבים שהיו אנשים דתיים מאד וחשו את ההתרגשות של סיפור התנ"ך. תשאיר רק מאמר שיישפוך על כך אור. שוב תודהרפול - שיחה 21:12, 17 באוגוסט 2008 (IDT)
אם תרצה השאר לי ואטפל בזה בהמשך (אבל זה יקח זמן, כבר חודשים שאני עובד בהמשכים על עמק החולה והערכים השונים הקשורים אליו). בכל מקרה, אם אתה ממשיך לעבוד על הערך אמנע מעריכות בינתיים כדי לא "להתנגש" בך. אמנון שביטשיחה 21:29, 17 באוגוסט 2008 (IDT)
כנס מתי שאתה רוצה. כשאני אעשה דבר מה, אתלה שלט בהתחלת הערך. אתה יכול להכנס לדף משתמש שלי ולראות את מה שאני מעבד מחומר על המתיישבים הראשונים לפי בתי אב. 22 משפחות רפול - שיחה 21:41, 17 באוגוסט 2008 (IDT)