שיחת קטגוריה:הטלוויזיה החינוכית הישראלית - תוכניות רכש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

אינני רואה כל חשיבות לקטגוריה בעלת פוטנציאל לערכים על תוכניות ממדינות/תרבויות/תקופות שונות לחלוטין. הרבה סדרות נרכשות על ידי הרבה ערוצים (ע"ע חוק וסדר למשל). נתחיל להוסיף לערכים קטגוריה עבור כל ערוץ? העובדה שערוץ כזה או אחר רכש תוכנית טלוויזיה היא אחד הדברים הפחות חשובים שצריך לדעת עליה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:47, 9 בדצמבר 2011 (IST)

יחד עם זאת, ישנן תוכניות רכש המזוהות בלבדית עם הטלוויזיה החינוכית הישראלית - כמו "היה היה", "הלב", "נילס הולגרסון", "טוב-טוב הגמד". הבחירות שעושה הטלוויזיה החינוכית הישראלית בנוגע לתוכניות הרכש שלה - אילו לרכוש ואילו לא לרכוש - משליכות על הערוץ, על מפעיליו, על צופיו ועל קהל היעד שלו. מכאן חשיבותה שלה קטגוריה זו. קולנואני - שיחה 23:44, 9 בדצמבר 2011 (IST)
גם לי ברורה לחלוטין מהות הקטגוריה וחשיבותה – גם אם חלקן שודרו גם בערוצים אחרים, לא כל ערוץ הוא בעל השפעה מכרעת על דורות שלמים כמו "החינוכית" (ולו רק מפני שהיא הייתה כאן קודם, ותקופה ארוכה ללא מתחרים). מדובר בתוכניות טלוויזיה המזוהות מאוד עם הטלוויזיה החינוכית (חלקן לא פחות מתוכניות מקור של הערוץ) ודורות שלמים של ילדים גדלו עליהן (באין-ספור שידורים חוזרים). אני לא רואה סיבה שלא תהיה קטגוריה כזאת (בנפרד מתוכניות המקור); לדעתי היא רק תועיל למחפשים מידע בנושא. Trilliane - שיחה 05:29, 10 בדצמבר 2011 (IST)
מצטרף לתומכי החשיבות. קודמי קולנואני ו-Trilliane נמקו היטב--א 158 - שיחה 12:11, 10 בדצמבר 2011 (IST)
מקובל לסווג ערכים על תוכניות טלוויזיה לפי ערוץ והן לפי זכיין. זו בסך הכול קטגוריית משנה של סיווג התוכניות ששודרו בחינוכית, לפי מאפיין בולט המקל על הניווט - היותן תוכניות רכש. תומר - שיחה 19:53, 11 בדצמבר 2011 (IST)

האם נחוצה חלוקה נוספת לתת קטגוריות?[עריכת קוד מקור]

האם לדעתכם כל סדרות הרכש צריכות להיכנס לקטגוריה זו, כולל סדרות דרמה וסיטקומים שלא בהכרח נחשבות לסדרות ילדים? (כגון הנסיך המדליק מבל אייר, ספוקס, מסע בין כוכבים: הדור הבא, ימים מאושרים, משימה בלתי אפשרית, מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9, מנהרת הזמן, חץ וקשת (סדרת טלוויזיה), ג'ק הולבורן וכו'). לפי דעתי, על מנת שלא יווצר מצב שיהיה לנו קטגוריה ענקית מדיי, יתכן שיש לשקול לפצל את הקטגוריה הזו לקטגוריות משנה. מה דעתכם? TVJunkie - שיחה 22:17, 14 בדצמבר 2011 (IST)