שיחת קטגוריה:חיילי צה"ל במבצע קדש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דיון על הקטגוריה[עריכת קוד מקור]

העברה משיחת משתמש:YoavR
שלום יואב, האם לדעתך יש איזושהי הצדקה לאחד את כל האנשים הללו רק בגלל שהשתתפו כחיילים באותה מלחמה? הייתי מבין אם הם היו מנהיגי המלחמה ההיא והיה ביניהם קשר כלשהו בניהול שלה כך שיש תועלת להבין מי הם היו, אבל חיילים במלחמה?!
אני מבין שהגישות שלנו בנוגע לקיטגור שונות, אבל אני חושב שנסחפת במקרה הזה עם קיטגור יתר שאינו מועיל. Nachi שיחה 08:44, 13 במרץ 2013 (IST)

נחי, ראה את הקטגוריות של שאר המלחמות...קטגוריה:חיילי צה"ל במלחמת יום הכיפורים וקטגוריה:חיילי צה"ל במלחמת ששת הימים, יואב פשוט הוסיף לקטגוריה שחסרה. שאר הקטגוריות קיימות זמן רב ונפתחו על ידי עודד. אני חושבת שיש להן הצדקה, הן מאגדות את מי שיש בתבנית החייל שלהם את המלחמות בהן לקחו חלק, ובמרבית המקרים מדובר באנשים שזאת ההצדקה לערך, פועלם הצבאי, לא סתם אישיות שגם לחמה במלחמה, אלא אישיות שמתוך לחימתה , או לפחות בחלק מהנושא, זכאית לערך. Itzuvit - שיחה סדנה 09:54, 13 במרץ 2013 (IST)
כפי שכתבה עיצובית, פתחתי את אותה קטגוריה בעקבות הקטגוריות על חיילי שתי המלחמות האחרות. יואב ר. - שיחה 10:15, 13 במרץ 2013 (IST)

סוף העברה

הנוהג לקטלג אנשי צבא על פי מלחמות ולאום קיים עוד לפני תקופתי, ולמען האמת אני חושב שזו פרקטיקה נכונה. ראו קטגוריה:אנשי צבא בריטים במלחמת העולם השנייה ואת הקטגוריות-בנות שלה, או את קטגוריה:אנשי צבא אמריקאים במלחמת העולם השנייה רק לשם הדוגמא • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 12:20, 13 במרץ 2013 (IST)
גם אני תומך מאותן סיבות כמו עודד (Damzow). פרל - שיחה 12:40, 13 במרץ 2013 (IST)
אני שמח על הצהרות התמיכה ושיש תקדימים מרשימים, אבל לא מצאתי סיבה טובה בינתיים למה זו לא קטגוריה מיותרת להפליא. צר לי. Nachi שיחה 02:03, 15 במרץ 2013 (IST)
אז אני אסביר יותר בפרוטרוט, על חשיבותה של קטגוריה: חיילי צה"ל אני מקווה שאין עוררין, כמו גם על קיומה של קטגוריה:מבצע קדש. עכשיו, אם ישנם חיילים מקוטלגים בשתי הקטגוריות הללו יש צורך בפתיחת קטגוריה שתאחד אותם שכן אם לא, הדבר יצור עומס מיותר בקטגוריות האם. עכשיו, יכול להיות שקטגוריה: חיילי צה"ל יכולה להתמודד עם עומס שכזה אבל קטגוריה:מבצע קדש לא, היא גם ככה עמוסה בערכים שאינם קשורים לחיילי צה"ל ויש צורך בקטגוריה עצמאית. זאת ועוד, הקטגוריה משמשת לניווט בין ערכים קשורים, אם אני רוצה את רשימת חיילי צה"ל שיש להם ערך בוויקיפדיה והשתתפו במבצע קדש? איפה אני אמצא אותה אם לא שם? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 08:49, 15 במרץ 2013 (IST)
לדעתי אף אחד לא צריך רשימה של חיילים שהשתתפו במבצע קדש. לדעתי גם אין צורך בקטגוריה של חיילי צה"ל. זו קטגוריה שמבוססת על מכנה משותף רחב מידי וחסר ייחוד.
על מבצע קדש יש צורך בקטגוריה, אבל זה לא אומר שצריך להוסיף לה את החיילים שלחמו בו. לחייל הפיון שהשתתף במבצע קדש לא הייתה השפעה על אופי המבצע, על ההתנהלות שלו ועל התוצאות. אפשר להוסיף לקטגוריה על מבצע קדש את מפקד הצבא בזמן המבצע, אולי גם את סגנו ומפקדים חשובים שהשפיעו עליו, אבל לא יותר. אז מה אם מישהו היה חייל במבצע קדש?! אולי גם צריך לפתוח קטגוריה "אנשי מדינת ישראל"? זה פשוט לא רלוונטי.
העיקרון המנחה בעיניי הוא שלמבצע קדש אין שום רלוונטיות מי היו החיילים הפשוטים שהשתתפו בו. הכיוון השני כן נכון: כלומר, לערך על החייל הפשוט יש רלוונטיות שהוא השתתף במבצע קדש, אבל למבצע קדש לא אמור להיות אכפת שחייל כלשהו השתתף בו.
לדעתי האוסף הבלתי נגמר הזה של הקטגוריות מזיק לוויקיפדיה יותר משמועיל לה. כדי לפתוח קטגוריה צריך לחשוב על מכנה משותף משמעותי וחזק, שמצביע על קשר עמוק ומעניין בין הערכים שכלולים בו. Nachi שיחה 10:05, 15 במרץ 2013 (IST)
על דבר אחד אני מסכים איתך נחי, לא כל חייל שלחם במלחמה זו צריך אזכור בקטגוריה. די ברמטכ"ל, סגנו, קצינים בכירים במטכ"ל, מפקדי אוגדות וחטיבות ומפקדי חילות (לטעמי יש להכיל את הכלל הזה גם על שאר המלחמות ושאר הצבאות ולא רק על חיילי צה"ל או מלחמות ישראל) • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 10:10, 15 במרץ 2013 (IST)
זה המקור לחלק מהבעיות. העמוס המיותר הזה יוצר בלאגן, ואז רצים לפתוח עוד קטגוריות משנה. Nachi שיחה 10:31, 15 במרץ 2013 (IST)
וואנס תגביל את הערכים שיקוטלגו בקטגוריות הללו על מפתח זה או אחר (בעדיפות למה שאני הצעתי... ;-) ) העומס יצומצם משמעותית • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 10:33, 15 במרץ 2013 (IST)

שם הקטגוריה[עריכת קוד מקור]

ראו שיחת קטגוריה:מבצע קדש. יואב ר. - שיחה 12:45, 17 באפריל 2013 (IDT)

הערכים בקטגוריה הועברו לקטגוריה:חיילי צה"ל במלחמת סיני. יואב ר. - שיחה 22:11, 6 במאי 2013 (IDT)