שיחת קטגוריה:סוגי גלקסיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני רוצה[עריכת קוד מקור]

להעביר את תכולת הקטגוריה הזאת לקטגוריה:גלקסיות כפי שקטגוריה:ערפיליות מכילה את הערכים על סוגי הערפיליות וקטגוריה:כוכבים משתנים מכילה את הערכים על סוגי הכוכבים המשתנים. מישהו (למשל: בורה בורה, Corvus, החבלן) מתנגד? Easy n - שיחה 14:50, 25 בספטמבר 2016 (IDT)

אולי תסביר למה? כי זה בפירוש קטלוג כפול שמנוגד לכללי הקטלוג אצלנו. אני לא אומר שאין קטגוריות בלי קטלוג כפול, אבל אין סיבה להרחיב את זה אם לא נחוץ. מתייג כמה מקטלגים כמו משתמש:Yoavd, משתמש:YoavR, משתמש:יונה בנדלאק (סליחה שאני מטריד אתכם היום...) בורה בורה - שיחה 17:29, 25 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה. אני לא מתמצא באסטרונומיה ועל כן לא מרגיש נוח לנקוט עמדה כאן. יואב ר. - שיחה 17:37, 25 בספטמבר 2016 (IDT)
YoavR, אין קשר לאסטרונומיה, זו שאלה עקרונית בנושאי קיטלוג. לי נראה שמה שהצעתי זו הצורה היותר נוחה לשימוש בקטגוריות: יש קטגוריה-אם שמכילה גם קטגוריות-בנות וגם את הערכים הראשיים של כל קטגוריה-בת. הערכים הראשיים של הקטגוריות-בנות מקוטלגים גם בקטגוריות-בנות. אם יש גם קטגוריות-נכדות, אז הערכים הראשיים שלהן מקוטלגים גם בקטגוריות-בנות וגם בקטגוריות-נכדות. לי זה נראה צורה מאוד נוחה להתמצאות בקטגוריות ועדיפה על החזקת קטגוריה נוספת של סוגי הקטגוריות שנמצאת במקביל לקטגוריות-בנות. האיסור על קיטלוג כפול לא צריך להיות גורף אלא לחול על הערכים הרגילים שבקטגוריות-בנות. זאת דעתי ואני אשמח לשמוע דעות נוספות. בברכה, Easy n - שיחה 17:47, 25 בספטמבר 2016 (IDT)
לדעתי הצעת Easy n הגיונית ביותר. --‏Yoavd‏ • שיחה 06:59, 26 בספטמבר 2016 (IDT)

גלקסיית סייפרט[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

שלום, אם אתה כבר כאן, תראה מה לא בסדר בערך, הוא מופיע בקטגוריה:דפים שמשתמשים בפרמטרים כפולים בקריאות לתבניות ואין לי מושג מה זה אומר. בברכה, Easy n - שיחה 18:05, 27 בספטמבר 2016 (IDT)

קודם כל, תודה על הערך המעניין. באחת מההערות השוליים שלך התחביר אינו נכון, והוא חושב שאתה קורא פעמיים עם אותו פרמטר. אין לך הרבה הערות, עבור עליהן ותמצא את השגויה. מתייג את משתמש:IKhitron שאלוף בזיהוי כאלה. בורה בורה - שיחה 18:10, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
בוצע תוקן יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:00, 27 בספטמבר 2016 (IDT)

יופי, ואם נחזור לנושא הקודם, אני עדיין רוצה לרוקן את קטגוריה:סוגי גלקסיות ולהעביר את תכולתה לקטגוריה:גלקסיות. חוץ ממך אף אחד לא התנגד (טוב, רק שניים חוץ מאיתנו אמרו משהו), אז מה אתה אומר? זה בסדר מבחינתך? בברכה, Easy n - שיחה 19:34, 27 בספטמבר 2016 (IDT)

לא זה מה שהבנתי קודם. דברת על קטלוג כפול שאני לא בהחלט נגד, רק ציינתי שמקובל לא. עכשיו אתה מדבר לרוקן את תכולתה. אני חושב שזו קטגוריה מועילה. למה למחוק אותה? בורה בורה - שיחה 22:09, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
אני חושב שכמו בקטגוריה:ערפיליות, בקטגוריה:כוכבים משתנים ובקטגוריה:צבירי כוכבים הערכים על סוגי הגלקסיות צריכים להיות מקוטלגים ישירות תחת קטגוריה:גלקסיות ולא תחת קטגוריה:סוגי גלקסיות שבעיני היא מיותרת. זה גם מה שהצעתי בדף השיחה. בברכה, Easy n - שיחה 22:35, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
אז לא הבנתי אותך... אלה דברים שונים. בכל הקטגוריות שציינת, אני אכן ממש לא מצפה למצוא גלקסיות. אבל סוגי גלקסיות זה קטלוג הגיוני בהחלט, עובדה שהוא קיים ב-18 ויקיפדיות נוספות. מי שמגיע לשם מגלקסיית סייפרטת בהחלט יתכן שירצה לראות אלו עוד קיימות ויתעניין בגלקסיית עדשה... להעביר את זה למעלה זה לזרוק ל"בית קברות" (אמנם קטן). אם תעקב בשנים האחרונות, אנו מצמצמים בבתי הקברות בכל הקטגוריות. פעם כל 800 הערכים תחת קטגוריה:עיירות יהודיות (שטעטלעך) היו באותו בית קברות! גם קטגוריה:גלקסיות הייתה פעם בית קברות עד שאתה עצמך עשית שם סדר. בורה בורה - שיחה 22:48, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
אני לא חושב שתריסר ערכים על סוגי הגלקסיות זה בית קברות. כמו שהקטגוריות שציינתי מכילות את הערכים על סוגי הערפיליות/כוכבים משתנים/צבירים ככה הקטגוריה של גלקסיות צריכה להכיל את הערכים על סוגי הגלקסיות ואין צורך בקטגוריה נפרדת בשביל זה כפי שאין קטגוריות לסוגי ערפיליות, סוגי כוכבים משתנים וסוגי צבירים. לקורא שרוצה לעבור מגלקסיית סייפרט לגלקסיית רדיו או לגלקסיה לוויינית זה לא משנה אם הקטגוריה שמכילה את אותן היא גלקסיות או סוגי גלקסיות, בשני המקרים הוא ימצא את מבוקשו בקלות. בברכה, Easy n - שיחה 23:08, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
ניקח לדוגמה את קטגוריה:כוכבי וולף-ראייה. במצב בו אין קטלוג כפול, שזה המצב הנורמלי במערכת, כוכב וולף-ראייה, נמצא רק שם, בדיוק כמו שטולישקוב נמצא רק בקטגוריה:פולין גדול: עיירות יהודיות ולא בקטגוריה:פולין: עיירות יהודיות. שים לב שהיא ריקה מערכים. אתה קטלגת את כוכב וולף-ראייה גם בקטגוריה:כוכבים משתנים. זה קטלוג כפול טהור שלא מקובל אצלנו, אבל לא אתווכח עליו. אבל מזה לבוא ולבטל כליל את קטגוריה:סוגי גלקסיות? לא נראה לי, ללא קשר אם למעלה יש הרבה או קצת ערכים. הקטלוג כרגע לטעמי ממש קטלוג לעניין של ערכים בעלי מכנה משותף. ברגע שהם עולים רמה למעלה, הם כבר לא בעלי מכנה משותף כי הם מתערבבים עם היווצרות גלקסיות והתפתחותן או גרעין גלקטי פעיל. בורה בורה - שיחה 23:26, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
כאמור, אני מעדיף את המצב כפי שהוא בקטגוריה:כוכבים משתנים. ההשוואה שלך לא נכונה כי טולישקוב הוא לא הערך הראשי של קטגוריה:פולין גדול: עיירות יהודיות ובאותו אופן רגור, שאינו הערך הראשי, מופיע רק בקטגוריה:כוכבי וולף-ראייה ולא בקטגוריה:כוכבים משתנים. הקיטלוג הכפול חל רק על הערכים הראשיים של קטגוריות המשנה ולא על הערכים ששייכים "באמת" לקטגוריות המשנה. מכיוון שלא הצלחתי לשכנע אותך שהמצב כפי שהוא בקטגוריה:כוכבים משתנים עדיף על המצב של קטגוריה:גלקסיות, אני יורד מהעניין. בברכה, Easy n - שיחה 08:33, 28 בספטמבר 2016 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 18:30, 29 בספטמבר 2016 (IDT)