שיחת תבנית:הווה ועתיד בלוח שנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

בעיה כללית בערכים של שנים עתידיות (ה'תשס"ט ואילך)[עריכת קוד מקור]

הועבר מ-ויקיפדיה:מזנון:

בערכים של השנים העתידיות מופיעה ההערה הבאה: ערך זה עוסק בשנה עתידית ייתכן שישנם פרטים ספקולטיביים ו/או שגויים שעלולים להשתנות. הערה בעלת משמעות דומה מופיעה בשנה הנוכחית - ה'תשס"ח.

הערה זו אינה נכונה. הפרטים הכתובים בערך של כל שנה עתידית, אינם ספקולטיביים ואינם אמורים להיות שגויים או להשתנות, שכן הם מבוססים על חישובי הלוח העברי שניתן לפיהם לחזות מראש פרטי כל שנה עתידית.

ממליץ למחוק את כל ההערות הנ"ל.

אריה סתר 11:14, 16 בדצמבר 2007 (IST)

ואם הבחירות לרשויות המקומיות לא יתקיימו בסופו של דבר בי"ג בחשוון, אלא במועד אחר? עידושיחה 11:17, 16 בדצמבר 2007 (IST)

אז זה פרט שטעון תיקון - כמו כל פרט שטעון תיקון בויקיפדיה - ואכן תיקנתי זאת בהתאם לאסמכתה שצירפת. בכל מקרה כתוב שאמורות להתקיים. אין בכך לדעתי כדי לגרוע מנכונות המלצתי למחוק את הערת ההסתייגות בכל השנים העתידיות. אריה סתר 12:45, 16 בדצמבר 2007 (IST)

לא תיקנת כלל. הבאתי אסמכתא לכך שיש יוזמה לשנות את מועד הבחירות, לא לכך שנקבע מועד אחר, ולפיכך אין המועד קבוע וחד משמעי. כפי שקובעת התבנית, מדובר בפרט שעלול להשתנות. עידושיחה 13:06, 16 בדצמבר 2007 (IST)
ישנם בערכי השנים העתידיות אירועים ספקולטיביים רבים, ואין סיבה למדוד את הספקולטיביות ולבחון אם היא עצומה או מינורית. ככלל, באנציקלופדיה כותבים על מה שהיה ולא על מה ש(אולי/כנראה/בטוח יקרה - בחר לפי טעמך). כל חריג מכלל זה יש לתייג בבירור, כפי שאנו עושים. ‏odedee שיחה 12:54, 16 בדצמבר 2007 (IST)
בכל זאת, ניתן לשנות את הנוסח לעדין יותר "ערך זה עוסק בשנה עתידית, פרטים המופיעים בו עלולים להשתנות". יש בערכי שנים עתידיות תחזיות מבוססות ותוכניות שנקבעו, שכדרכן של תחזיות ותוכניות, עלולות להתבדות. אני מקווה שאין בערכים אלה פרטים ספקולטיביים או שגויים (אם יש כאלה, יש למחוק אותם או לנסחם מחדש). דוד שי 19:56, 16 בדצמבר 2007 (IST)
הנוסח אכן בעייתי (גם השימוש בביטוי "ו/או" צורם). רציתי לשנות זאת הבוקר, אבל לא הצלחתי לאתר את התבנית. עידושיחה 23:31, 16 בדצמבר 2007 (IST)
אחרי חיפושים ודילוגים בין תבניות, זוהי תבנית:הווה ועתיד בלוח שנה. הנוסח הבעייתי מופיע גם בתבנית:אירוע עתידי, לטיפולך. יות • ‏‏ 14:08, 17 בדצמבר 2007 (IST)
תיקנתי את הנוסח בתבניות. דוד שי 19:49, 17 בדצמבר 2007 (IST)

נוסח התבניות המופיע כעת הוא ערך זה עוסק בשנה עתידית. פרטים המופיעים בו עלולים להשתנות, ואירועים המצוינים בו עלולים שלא להתרחש. על כך יש לי להעיר. כמעט כל מה שמופיע בערכים אלה, אלו פרטים הנגזרים מחישובי הלוח העברי. פרטים אלה אינם עלולים להשתנות. גם פרטים כמו ציון X שנים לאיזשהו אירוע, אינם משתנים. הפרטים היחידים שעלולים להשתנות הם אירועים מתוכננים וההסתייגות בתבנית צריכה להתייחס רק לכך. אריה סתר 21:04, 17 בדצמבר 2007 (IST)

אין צורך להגזים באורך הפירוט המופיע בהסתייגות זו, וראוי לסמוך על הקורא. בנוסף, גם פרטים הנגזרים מחישובי הלוח העברי עלולים להשתנות (לעתים רחוקות), ראה שינוי שנעשה בשנת תשס"ד במועדו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. דוד שי 06:54, 18 בדצמבר 2007 (IST)

הערתי האחרונה דווקא מובילה לקיצור ההסתייגות בתבנית, לאמר - הסתייגות רק מאירועים עתידיים. השינוי בתשס"ד הוא כלל חדש - בשנים בהם אמורים יום הזיכרון והעצמאות לחול בראשון שני בשבוע, הם נדחים לשני שלישי. אם יש שינוי כזה אז מתקנים - כמו כל פרט שמשתנה בערך כלשהו. אריה סתר 09:55, 18 בדצמבר 2007 (IST)