שיחת תבנית:שרי החוץ

From ויקיפדיה
Jump to navigation Jump to search

שכפול של שרים בתבנית[edit source]

בתבנית זו ותבנית:שרי הביטחון מופיעים אותם שרים מספר פעמים. משתמש:דולב אתה משחזר את העריכות שלי לביטול הכפילויות - היכן כתוב ש"הדבר נהוג"? גם אם כן, אני חושב שהדבר הזה מעמיס על התבנית. המטרה של התבנית היא להיות תבנית ניווט ולהקל על אנשים להגיע לעוד ערכים וקישורים, אין צורך להציג את אותו מידע בתבנית מספר פעמים בייחוד מכיוון שאנחנו סופרים את מניין שרי החוץ באופן פרסונאלי (כלומר לפי הפעם הראשונה שהם כיהנו כשרים). תודה. Shinaimm - שיחה 22:44, 1 במאי 2019 (IDT)

בכל תבניות הניווט של תפקידים מופיעים האנשים שכיהנו בתפקיד לפי סדר כהונתם, ואם חזרו לכהן פעם שנייה, שלישית, וכו', מופיעים שוב לפי הסדר. אין כאן שום עומס, והדבר מקל להבין כמה פעמים כיהן כל אחד ומי כיהן לפני מי. האם בגלל שנתניהו מכהן כבר פעם חמישית כשר החוץ נטעה את הקוראים ונציג להם ששר החוץ האחרון והנוכחי הוא ליברמן למרות ששנים הוא כבר לא בתפקיד? דולבשיחה 22:54, 1 במאי 2019 (IDT)
אני לא חושב שראיתי בתבניות אחרות "שכפול" כזה של שרים. זה קורה לעיתים ברשויות מקומיות וגם שם לעיתים מזכירים את ראשי הערים רק פעם אחת, שוב הכלל המנחה הוא העומס על התבנית. אני מבין מה אתה אומר, אבל לא נראה לי סביר שנתניהו יופיע 5 פעמים בתבנית ואם צריך להחליט לכאן או לכאן אז עדיף העיקרון של צמצום עודף המידע. בסופו של דבר בתבנית:מנהיג אפשר בקלות לעבור בין בעלי התפקידים ולראות מי שר החוץ האחרון או בעוד כלים אחרים (בתבניות באנגלית לפעמים יש קישור ישיר לרשימת השרים). העומס שנוצר על התבנית מיותר לדעתי. מה אתם חושבים ערן, בורה בורה? Shinaimm - שיחה 23:06, 1 במאי 2019 (IDT)
נתחיל בזה שכדאי למצוא את הדיון שדנו בזה. נקודת פתיחה טובה לקרוא מה כבר נאמר. בורה בורה - שיחה 23:09, 1 במאי 2019 (IDT)
אפשר אולי לציין גם שנים כדי שזה לא יראה ככפילות. ערן - שיחה 19:35, 2 במאי 2019 (IDT)
הבעיה שאז זה עוד יותר עמוס. למשל בתבנית:מנכ"לי משרד ראש הממשלה. itaygur, מה אתה חושב? Shinaimm - שיחה 19:48, 2 במאי 2019 (IDT)
אני מצדד בדעתו של ערן. מטרת התבנית היא להמחיש לקוראים את סדר כהונתם של האישים במשרה גם אם כיהנו בתקופות כהונה בלתי רציפות. לדעתי במקרה בו רשימת האישים במשרה מופיעה עם שנות כהונה בערך אודות המשרה, אין צורך בציון שנות כהונה בתבנית. זה בהחלט מעמיס על התבנית. נתקלתי בתבניות עם שנים בעיקר בתבניות ראשי ערים. לדעתי זה מיותר, אפשר בהחלט להציב טבלה או רשימה של ראשי העיר בערך על אותה עיר. רשימות של בעלי תפקידים במשרדים ממשלתיים עם שנות כהונתם, כמו שרים, מנכ"לים וכו' כבר קיימות בערכים אודות אותו משרד ממשלתי (ואם לא, מן הראוי שיהיו). לפיכך, התבנית צריכה לכלול רק את שמות נושאי המשרה בלי תאריכים, מי שמעוניין לדעת את שנות כהונתם, יתכבד ויעיין בערך על המשרה, או על כל אחד מהאישים בנפרד. Itaygur - שיחה 20:19, 2 במאי 2019 (IDT)
סבבה, קיבלתי. אז התבנית תישאר כמו שהיא. Shinaimm - שיחה 20:23, 2 במאי 2019 (IDT)