שנפ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מצברי שנפ
Logoschnapp.jpg
מייסדים אליעזר בסיוק, עמנואל שנפ, משה רוזנשיין
שנת הקמה 1951
משרד ראשי נתניה
ענפי תעשייה רכב
מוצרים עיקריים מצברים
הכנסות 582 מיליון ש"ח (2017)[1]
רווח תפעולי 53.7 מיליון ש"ח (2017)[1]
רווח 35.1 מיליון ש"ח (2017)[1]
www.schnapp.co.il

מפעלי ע. שנפ ושות' בע"מ היא חברה לייצור ושיווק מצברים לרכב.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה הוקמה בשנת 1951 על ידי ד"ר עמנואל שנפ, מהנדס שהיה מראשוני יצרני המצברים בישראל, אליעזר בסיוק, ומשה רוזנשיין, סוחר מתל אביב. המפעל הוקם באזור התעשייה נתניה-צפון[2]. בתחילת הדרך יוצרו כמה עשרות מצברים ביום בעבודת יד, בארגזי גומי שנסגרו עם זפת.

במרוצת השנים התפתח המפעל גדל ורכש ידע, טכנולוגיה ומכונות לייצור מצברים באיכות משופרת, כל אלו הובילו להגדלת התפוקה. בשנת 1977 החלה שנפ לייצר מצברים בארגזי פוליפרופילן, בשיטה חדישה לאותם זמנים עם מיכון אוטומטי בחלקו. בארגזים אלו עושים שימוש עד היום.

בשנת 1986 חתמה החברה הסכם ידע עם חברת CEAC הצרפתית (כיום EXIDE). ההסכם נחתם במטרה לשפר ולייעל את תהליך ייצור המצברים בחברה והובלת שוק המצברים הישראלי. מאז מתקיים קשר הדוק בין החברות והמפעל מתעדכן בחידושים הקיימים בעולם המצברים. בשנה זו שודרג גם הייצור למצברים עם חוצצי מעטפה ומצברים ללא טיפול "מצברומט".

בשנת 1991 החלה שנפ לייצא מצברים לרומניה, עם השנים הרחיב המפעל את יעדי הייצוא אל ארצות נוספות באירופה.

בשנת 1995 הוסמכה החברה וקיבלה את תו תקן האיכות הישראלי והבינלאומי ISO9002 דבר שהוביל את המפעל להתייעלות ולשיפור מתמיד של מערכת האיכות בייצור. כיום המפעל הוסמך גם לתקן ISO 9001-2000.

בשנת 2006 שנפ קיבלה את הזיכיון לשמש כיבואן הבלעדי של חברת TROJAN בישראל. TROJAN היא חברת המצברים הגדולה ואיכותית בעולם למצברי פריקה עמוקה. מצברים אלו מותאמים לשימוש במכונות שטיפה, קלנועיות, קרוואנים, כיסאות גלגלים, סירות, במות הרמה, ועוד.

באפריל 2007 הפכה לחברה ציבורית[3]. מספר שנים בעשור הראשון של ה-21 החברה הייתה בשליטת קמן אחזקות.

החברה מייצרת מגוון רחב של מצברים המיוצר עבור כל סוגי הרכבים, החל מרכבים פרטים, מסחריים, משאיות ואוטובוסים, ציוד מכני כבד, טנקים, רק"מ ועוד. מצברי שנפ מותאמים לכל יצרניות הרכב. ייצור המצברים נעשה תוך התאמה לאקלים הישראלי. המפעל מייצר כיום מצברים עבור רוב יבואני הרכב בארץ.

שמירה על איכות הסביבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המפעל פועל בעניין איכות הסביבה הן ברמה הפנים מפעלית והן מחוצה לו למען הגנת הסביבה. שנפ פועלת על מנת למזער טביעת הרגל האקולוגית של המפעל על הסביבה. במפעל הותקנו מערכות טיהור אוויר מתקדמות, מערכות סינון מים ונטרול שפכים. יחד עם זאת, נעשה שילוב של מחזור בתוך תהליכי הייצור ברמה המפעלית. כחלק בלתי נפרד ממערך השיווק וההפצה של שנפ מתבצע איסוף המצברים הישנים המיועדים למחזור לחומרי גלם לתעשייה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]