League of Legends

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
League of Legends
סמל המשחק
סמל המשחק
תאריך הוצאה 27 באוקטובר 2009
סוגה זירת קרב מרובת משתתפים
פיתוח Riot Games
הוצאה לאור Riot Games עריכת הנתון בוויקינתונים
סדרה League of Legends עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק משחק מרובה משתתפים
פלטפורמות Windows, Mac
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
הלוגו הקודם של המשחק

League of Legendsתרגום חופשי לעברית: ליגת האגדות; נקרא גם בקיצור LoL) הוא משחק "זירת קרב מרובת משתתפים" (MOBA), שיצא לאור ב-27 באוקטובר 2009 על ידי חברת Riot Games. המשחק מבוסס על הרחבת-מעריצים שפיתחו יוצריו קודם למשחק Dota. המשחק חינמי, ומבוסס על מודל "Freemium": ניתן לקנות בכסף אמיתי הרחבות קוסמטיות למשחק, אך לא ניתן לקנות בכסף אמיתי עזרים המקנים יתרון. המשחק צבר פופולריות רבה מאז יציאתו וביולי 2012 הפך למשחק המחשב המשוחק ביותר בעולם.[1][2]

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק כולל שתי מפות קבועות בהן יכול לשחק המשתמש: Summoner's Rift ו-Howling Abyss.

קיימים מספר מצבי משחק שונים לחלק מהמפות, אך בכולם מטרת המשחק זהה ורק כמות השחקנים או מהלך המשחק משתנה בהתאם. בנוסף לשתי המפות הקיימות, מתווספות לעיתים מפות זמניות כחלק מאירועים במשחק. בעבר כלל המשחק עוד מצבי משחק קבועים, כגון: The Crystal Scar, אך בשל היותו פחות פופולרי מהשאר, הוסר ב-2016. כמו כן המפה: Twisted Treeline ששמשה בעבר למשחק יחסית מהיר של 3 נגד 3, גם כן הוסרה.

השחקנים מתחרים אחד בשני בקבוצות של 5 שחקנים במשחקים שנמשכים בין 15–30 דקות בממוצע, בהתאם למפה ולמצב המשחק. בכל מצבי המשחק השונים, כל חברי הקבוצה עובדים יחדיו כדי לנצח, זאת על ידי הריסת המבנה העיקרי של הקבוצה היריבה, ה-Nexus. בכל מצבי המשחק, השחקן שולט בדמות/גיבור (Champion) שנבחר על-ידו (למעט במצב המשחק ARAM, בו הדמויות נבחרות בצורה אקראית) טרם תחילת המשחק. לכל גיבור סט אחר של 4 יכולות ויכולת סבילה (Passive-'פסיבית') אחת, בנוסף ל-2 יכולות בהן יכול כל שחקן לבחור מבין 11 יכולות קבועות העומדות לרשות כולן.

השחקן מתחיל בכל משחק מחדש ברמה הבסיסית (רמה 1 במפות Summoner's Rift ו-Twisted Treeline ורמה 3 במפה Howling Abyss) ועם כמות מוגדרת של זהב (Gold). במהלך המשחק צובר השחקן נקודות ניסיון (Experiance Points) המאפשרות לו לעלות ברמות עד לרמה המקסימלית, היא 18. העלייה ברמת השחקן מאפשרת לו להשתמש ולשפר את המתקפות המיוחדות של הדמות בה בחר, בנוסף לעלייה בנתונים הבסיסיים של הדמות (Stats), כדוגמת כמות נקודות החיים (HP). כמו כן, השחקן משתמש בזהב לרכישת חפצים המשפרים את יכולותיו, ומשיג זהב נוסף במגוון דרכים לאורך המשחק:

1) הריגת דמויות קטנות בשם מיניונים (Minions), המופיעות באופן קבוע מהמבנה הראשי, ה-Nexus, אחת למספר שניות (בהתאם למפה). המיניונים מופיעים בשורות של 6–7 ומקנים זהב לשחקן שהרג אותן.

2) הריגת מפלצות המפוזרות ברחבי המפה ומופיעות באופן קבוע אחת לכמה זמן (תדירות נמוכה משל המיניונים). אלו מקנות יותר זהב ואף שיפורים זמניים לשחקנים (Buffs) אך דורשות יותר זמן להרוג, בהתאם לסוג המפלצת.

3) קיימות 4 מפלצות המופיעות במשחק בתדירות נמוכה יותר מהאחרות, אלו הן ה-Dragon, Baron Nashor, Rift Herald ו-Elder Dragon. ארבעתן מצריכות לרוב יותר משחקן אחד על-מנת להרוג אותן, ומקנות יותר זהב לחברי הקבוצה, כמו גם Buffs חזקים יותר.

4) הריגת השחקנים מהקבוצה היריבה או סיוע לשחקן אחר בהריגתם.

5) הריסת מבני הקבוצה היריבה.

נקודות הניסיון, הזהב וכל חפץ שהושג/נרכש במהלך המשחק משמש את השחקן אך ורק לאורך המשחק הנוכחי ואינו עובר למשחק הבא. כלומר, כל משחק בו השחקן ירכוש חפץ מסוים, הוא יוכל להשתמש בו לאורך אותו המשחק, אך במשחקים הבאים יצטרך השחקן להתחיל מחדש ולרכוש אותו בשנית, כך שכל השחקנים מתחילים כל משחק בצורה שווה.

נכון למאי 2021, קיימים 155 גיבורים (Champions) שונים מהם ניתן לבחור, המחולקים ל-6 תפקידים עיקריים - טנק, לוחם, מתנקש, תומך, אשף וצלף. כל אחד מהתפקידים מצביע על סגנון המשחק של הגיבור הנבחר על ידי השחקן. אחת לכמה חודשים מתווסף גיבור נוסף למאגר, דבר הדורש מהשחקנים הקיימים במשחק ללמוד את יכולותיו על-מנת לאפשר להם לשחק בו/נגדו בהתאם.

כל קבוצה מתחילה את המשחק בבסיסים הממוקמים בצדדים מנוגדים של המפה, ליד המבנה הראשי, ה-Nexus. על-מנת להרוס את ה-Nexus של הקבוצה היריבה ולנצח, כל קבוצה צריכה לעבור דרך סדרה של מגדלי שמירה (Turrets), בדרך הנקראת נתיב או "לֵיין" (Lane). צורת הנתיבים, מספר מגדלי השמירה או אורכם משתנים בהתאם לסוג המפה. כמו כן, כל נתיב כולל גם מבנה מיוחד הנקרא Inhibitor, שהריסתו מאפשרת למיניונים חזקים יותר להופיע, ובכך להקשות על הקבוצה היריבה להתקדם. על הקבוצה להרוס את כלל המבנים בנתיב אחד לפחות על-מנת לאפשר פגיעה ב-Nexus של הקבוצה היריבה.

מצבי משחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-League of Legends ניתן לבחור לשחק נגד דמויות המופעלות על ידי המחשב (.A.I) או נגד שחקנים ברשת (Online).

PVP (שחקן-נגד-שחקן)[עריכת קוד מקור | עריכה]

במצב משחק זה, השחקן יכול לשחק לבד או להזמין חברים לשחק בקבוצתו. לאחר בחירת המפה הרצויה, השחקן יכול להיכנס לאחד מהתורים (Queue) הבאים:

 • Normal Queue - משחק רגיל (Normal Game). המשחק נערך במפה Summoner's Rift ובו משחקים 5 שחקנים בכל קבוצה. מצב זה מחולק ל-2 תת-מצבים מהם השחקן יכול לבחור:
 1. Blind Pick - כאשר כל הקבוצה בוחרת שחקנים באותו הזמן ומבלי לראות את שחקני הקבוצה היריבה.
 2. Draft Pick - כאשר לכל שחקן ישנה הזכות ״להחרים״ (Ban) דמות אחת מהמשחק, זאת לא תוכל להיבחר על ידי אף שחקן משתי הקבוצות. לאחר מכן השחקנים בוחרים בתורות של 1–2 אנשים בכל פעם את הדמויות ורואים את הדמויות שנבחרו על ידי הקבוצה היריבה. במצב משחק זה לא ייתכן שאותה הדמות תיבחר על ידי שתי הקבוצות, בניגוד ל-Blind Pick.
 • Ranked Queue - גם מצב המשחק הזה מתרחש במפה Summoner's Rift. במצב משחק זה לא ניתן לשחק עם דמויות חינמיות אותן לא רכש עדיין השחקן (אלו הן 10 דמויות הנבחרות אקראית בכל שבוע וזמינות לכלל שחקני המשחק), על השחקן להיות ברמה 30 לפחות ובבעלותו חייבים להימצא כ-20 דמויות לפחות. השחקנים במצב זה מקבלים או מפסידים ניקוד הנקרא LP) League Points) בעת ניצחון או הפסד במשחק, על-פיו הם מוצבים בליגות, המסמלות את יכולותיהם עד כה. הליגות מסודרות בסדר עולה: ברזל (Iron), ארד (Bronze), כסף (Silver), זהב (Gold), פלטינה (Platinum), יהלום (Diamond), מומחה (Master), רב-אומן* (Grandmaster) ומתמודד (Challenger). המעבר בין הליגות דורש טיפוס במדרג של 4 תתי-ליגות או הגעה למספר נקודות LP מסוים. כלומר, מעבר בין כל ליגה עד לליגת ה-Master דורש טיפוס של 4 תתי הליגות I-IV בכל ליגה (לדוגמה: Gold III, Platinum IV, Diamond I וכיוצא בזה), אך טיפוס מליגת המאסטר ואילך מתבצע בהתאם למספר השחקנים באותה הליגה ולפי כמות ה-LP שצבר השחקן בליגה. ליגת ה-Challanger היא הליגה הגבוהה ביותר אליה יכול שחקן להגיע, ושחקנים הנמצאים בה ככל הנראה יתקבלו לקבוצות משחק מקצועיות המתמודדות על פרסים כספיים, או לחלופין, יהפכו את המשחק לקריירה.
 • (ARAM (All Random, All Mid - במצב זה כל חמשת השחקנים משחקים במפה בעלת נתיב (ליין) אחד וכל השחקנים משחקים בדמויות שנבחרו אקראית על ידי המשחק.
 • מודים זמניים - Rotating Game Mode Queue: מצבי משחק זמניים המתווספים אחת לכמה זמן באירועים השונים, כדוגמת:
 1. One for All - כל שחקן בוחר בדמות אותה הוא רוצה שהקבוצה תשחק. הדמות שנבחרה על ידי מספר השחקנים הגבוה ביותר היא הדמות אותה ישחקו כלל חברי הקבוצה. היה וכל שחקן בחר דמות אחרת, תתבצע הגרלה בה תיבחר הדמות.
 2. Ultra Rapid Fire - במצב זה כל השחקנים מקבלים נתונים מוגברים בצורה משמעותית, כדוגמת: Cooldowns (הזמן לאחר השימוש ביכולות עד לשימוש הבא) נמוכים בהרבה, Mana (המשאב של היכולות והדמות להשתמש ביכולות ובמתקפות מיוחדות) אינסופית, מהירות תקיפה גבוהה יותר ועוד.
 3. Doom Bots of Doom - משחק נגד דמויות המחשב (בוטים), בו הבוטים חזקים בהרבה ובעליי יכולות משודרגות.
 4. ULTIMATE SPELLBOCK- משחק שבו כל שחקן מתחיל ברמה 3 (בדומה למצב ARAM) וניתנת לו האפשרות לבחור בין שלושה כוחות שונים ששייכים לשחקנים אחרים הכוח שהוא בוחר משמש חלופה לאחד מאחד עשר הכוחות הבאים: flash, teleport, ignite,heale. ועוד חמישה אחרים.

.Co-Op vs A.I (שחקן נגד המחשב)[עריכת קוד מקור | עריכה]

במצב משחק זה יכול השחקן לשחק לבד או להזמין חברים למשחק משותף נגד בוטים (בינה מלאכותית). השחקן יכול להזמין עד 4 חברים נוספים למשחק. למצב משחק זה שלוש רמות קושי: הקדמה (Intro, ללימוד רזי המשחק), מתחיל (Beginner), ומתקדם (Intermediate). הדמויות החינמיות של אותו השבוע זמינות במצב משחק זה, שבדומה למדריכים, גם הוא נועד בעיקר לשחקנים חסרי ניסיון לצורך למידה ושיפור.

Custom Games (משחקים מותאמים אישית)[עריכת קוד מקור | עריכה]

במצב משחק זה יכול השחקן ליצור "חדר" של משחק עם הגדרות מותאמות אישית: מפה, בחירת דמויות ומספר שחקנים. במצב זה ניתן גם לאפשר לאנשים לצפות במשחק (Spectate). בנוסף, לשחקן אפשרות להגדיר ססמה על-מנת להפוך חדר ל"פרטי", אליו רק מוזמנים יוכלו להיכנס. קיימים מספר מצבי בחירה:

 • Blind Pick - זהה לתת-המצב של Normal Game
 • Draft Pick - זהה לתת-המצב של Normal Game
 • All Random - זהה למצב המשחק ARAM
  • Tournament Draft - מצב הבחירה זהה ל-Draft Pick, כאשר ההבדל היחיד מתבטא בפרק הזמן החופשי לבחירה, בו מקבלים השחקנים דקה במקום 30 שניות. מצב זה מאפשר במהלך המשחק להשתמש באפשרות Pause (השהייה), והוא משמש בעיקר לשחקנים בטורנירים קבוצתיים.

מפות המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיימות 2 מפות קבועות בהן ניתן לשחק במצבי המשחק השונים:

 • Summoner's Rift - המפה הקלאסית והעיקרית במשחק. במפה שלושה נתיבים, בכל אחד מהם שלושה מגדלי שמירה (Turrets) ו-Inhibitor אחד. בין הנתיבים נמצא הג'ונגל בו נמצאות המפלצות הנייטרליות, אותן יכול כל אחד משתי הקבוצות להרוג. המפה מיועדת ל-5 שחקנים בכל קבוצה, כאשר חלוקת התפקידים במפה זו מתבצעת לרוב (אך לא בהכרח) בצורה הבאה: שחקן אחד בנתיב העליון (Top) שחקן אחד בג'ונגל (תפקידו להרוג את המפלצות ולנווט בין הנתיבים במטרה לעזור לשאר שחקני הקבוצה), 1 בנתיב האמצעי (Mid), ו-2 שחקנים בנתיב התחתון (Bottom).
 • The Howling Abyss - המפה מציעה נתיב אחד בלבד המחבר בין שני הבסיסים, ללא ג'ונגל. החזרה לבסיס בכל אחד ממצבי המשחק הוא המאפשר את קניית החפצים וריפוי הדמויות, אך במפה זו לא ניתן לחזור לבסיס לאחר שעוזבים אותו, בניגוד לשתי המפות האחרות, וניתן לקנות בו חפצים רק בתחילת המשחק ולאחר מותו של השחקן.

מפות שהוסרו[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • The Twisted Treeline - מפה קטנה יותר מ-Summoner's Rift, המיועדת לקבוצות של שלושה אנשים. במפה קיימים רק 2 נתיבים, עם ג'ונגל ביניהם. ישנם חפצים שלא זמינים במפה זו, וישנם כאלו שזמינים רק בה. בנוסף, קיימים "מזבחות" ייחודיים במפה, שהשתלטות עליהן תקנה לקבוצה זהב נוסף ובונוסים שונים. מצב המשחק המשתמש במפה זו הוסר בסוף עונה 9 (19.11.2019).
 • The Crystal Scar - עד לשנת 2016 היה קיים מצב משחק נוסף, Dominion, ששוחק במפה זו. המפה עוצבה לסגנון משחק מהיר במיוחד, בה המטרה היא לא השמדה פיזית של הנקסוס של הקבוצה היריבה באמצעות הריסת המבנים, אלא השתלטות על חמש נקודות כוח המפוזרות בה. הקבוצה שמחזיקה ביותר נקודות (500 נקודות כבסיס בתחילת המשחק) תגרום נזק לנקסוס של הקבוצה היריבה ובכך תוריד את הנקודות שלה. הנקסוס של הקבוצה שהגיעה ל-0 נקודות ייהרס והיא תפסיד. המפה ומצב המשחק הוסר בשל כמות שחקנים נמוכה ששיחקו בו.

אזור הדרכה במשחק (Tutorials)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעת ההתחברות למשחק בפעם הראשונה יוצע לשחקן להיכנס באופן אוטומטי לאזור ההדרכה המתבצע במפה הראשית של המשחק, "Summoner's Rift" וההדרכה מתחלקת ל3 חלקים אשר כל אחד מהם מסביר על האלמנטים הבסיסים של המשחק.

כמו כן, השחקן יתחיל עם הדמות "Miss Fortune" אך תוצע גם האופציה של לנסות דמויות נוספות כמו Ahri, Lux, Darius וMaster Yi.

Champions - גיבורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נכון לאפריל 2021 ישנם 155 צ'מפיונים (Champions - גיבורים).

זוהי רשימה של הצ'אמפיונים במשחק כשהם מסודרים לפי תאריך שחרורם (אם כמה יצאו באותו תאריך, אז הם יהיו מסודרים לפי אל"ף בי"ת)(תאריך זה הוא של שחרור הגיבור לשרתים הרשמיים ולא לשרת הבטא BPE):

2009-02-21 Alistar the Minotaur 1
2009-02-21 Annie the Dark Child 2
2009-02-21 Ashe the Frost Archer 3
2009-02-21 Fiddlesticks the Ancient Fear 4
2009-02-21 Jax, Grandmaster at Arms 5
2009-02-21 Kayle the Righteous 6
2009-02-21 Master Yi the Wuju Bladesman 7
2009-02-21 Morgana the Fallen 8
2009-02-21 Nunu & Willump the Boy and His Yeti 9
2009-02-21 Ryze the Rune Mage 10
2009-02-21 Sion the Undead Juggernaut 11
2009-02-21 Sivir the Battle Mistress 12
2009-02-21 Soraka the Starchild 13
2009-02-21 Teemo the Swift Scout 14
2009-02-21 Tristana the Yordle Gunner 15
2009-02-21 Twisted Fate the Card Master 16
2009-02-21 Warwick the Uncaged Wrath of Zaun 17
2009-04-18 Singed the Mad Chemist 18
2009-04-18 Zilean the Chronokeeper 19
2009-05-01 Evelynn, Agony's Embrace 20
2009-05-01 Tryndamere the Barbarian King 21
2009-05-01 Twitch the Plague Rat 22
2009-06-12 Karthus the Deathsinger 23
2009-06-26 Amumu the Sad Mummy 24
2009-06-26 Cho'Gath the Terror of the Void 25
2009-07-10 Anivia the Cryophoenix 26
2009-07-10 Rammus the Armordillo 27
2009-07-24 Veigar the Tiny Master of Evil 28
2009-08-07 Kassadin the Void Walker 29
2009-08-19 Gangplank the Saltwater Scourge 30
2009-08-19 Taric the Shield of Valoran 31
2009-09-02 Blitzcrank the Great Steam Golem 32
2009-09-02 Dr. Mundo the Madman of Zaun 33
2009-09-02 Janna the Storm's Fury 34
2009-09-02 Malphite, Shard of the Monolith 35
2009-09-19 Corki the Daring Bombardier 36
2009-09-19 Katarina the Sinister Blade 37
2009-10-01 Nasus the Curator of the Sands 38
2009-10-10 Heimerdinger the Revered Inventor 39
2009-10-10 Shaco the Demon Jester 40
2009-12-02 Udyr the Spirit Walker 41
2009-12-17 Nidalee the Bestial Huntress 42
2010-01-13 Poppy, Keeper of the Hammer 43
2010-02-02 Gragas the Rabble Rouser 44
2010-02-02 Pantheon the Unbreakable Spear 45
2010-02-24 Mordekaiser the Iron Revenant 46
2010-03-16 Ezreal the Prodigal Explorer 47
2010-03-24 Shen the Eye of Twilight 48
2010-04-08 Kennen the Heart of the Tempest 49
2010-04-27 Garen the Might of Demacia 50
2010-05-11 Akali the Rogue Assassin 51
2010-06-01 Malzahar the Prophet of the Void 52
2010-06-09 Olaf the Berserker 53
2010-06-24 Kog'Maw the Mouth of the Abyss 54
2010-07-13 Xin Zhao the Seneschal of Demacia 55
2010-07-27 Vladimir the Crimson Reaper 56
2010-08-10 Galio the Colossus 57
2010-08-24 Urgot the Dreadnought 58
2010-09-08 Miss Fortune the Bounty Hunter 59
2010-09-21 Sona, Maven of the Strings 60
2010-10-05 Swain the Noxian Grand General 61
2010-10-19 Lux the Lady of Luminosity 62
2010-11-02 LeBlanc the Deceiver 63
2010-11-16 Irelia the Blade Dancer 64
2010-12-01 Trundle the Troll King 65
2010-12-14 Cassiopeia the Serpent's Embrace 66
2011-01-04 Caitlyn the Sheriff of Piltover 67
2011-01-18 Renekton the Butcher of the Sands 68
2011-02-01 Karma the Enlightened One 69
2011-02-01 Maokai the Twisted Treant 70
2011-03-01 Jarvan IV the Exemplar of Demacia 71
2011-03-15 Nocturne the Eternal Nightmare 72
2011-04-01 Lee Sin the Blind Monk 73
2011-04-12 Brand the Burning Vengeance 74
2011-04-26 Rumble the Mechanized Menace 75
2011-05-10 Vayne the Night Hunter 76
2011-06-01 Orianna the Lady of Clockwork 77
2011-06-22 Yorick, Shepherd of Souls 78
2011-07-13 Leona the Radiant Dawn 79
2011-07-26 Wukong the Monkey King 80
2011-08-09 Skarner the Crystal Vanguard 81
2011-08-24 Talon the Blade's Shadow 82
2011-09-14 Riven the Exile 83
2011-10-05 Xerath the Magus Ascendant 84
2011-10-19 Graves the Outlaw 85
2011-11-01 Shyvana the Half-Dragon 86
2011-11-15 Fizz the Tidal Trickster 87
2011-11-29 Volibear the Relentless Storm 88
2011-12-14 Ahri the Nine-Tailed Fox 89
2011-12-29 Viktor the Machine Herald 90
2012-01-17 Sejuani, Fury of the North 91
2012-02-01 Ziggs the Hexplosives Expert 92
2012-02-14 Nautilus the Titan of the Depths 93
2012-02-29 Fiora the Grand Duelist 94
2012-03-20 Lulu the Fae Sorceress 95
2012-04-18 Hecarim the Shadow of War 96
2012-05-08 Varus the Arrow of Retribution 97
2012-05-23 Darius the Hand of Noxus 98
2012-06-06 Draven the Glorious Executioner 99
2012-07-07 Jayce the Defender of Tomorrow 100
2012-07-24 Zyra, Rise of the Thorns 101
2012-08-07 Diana, Scorn of the Moon 102
2012-08-21 Rengar the Pridestalker 103
2012-09-13 Syndra the Dark Sovereign 104
2012-09-27 Kha'Zix the Voidreaver 105
2012-10-26 Elise the Spider Queen 106
2012-11-13 Zed the Master of Shadows 107
2012-12-07 Nami the Tidecaller 108
2012-12-19 Vi the Piltover Enforcer 109
2013-01-23 Thresh the Chain Warden 110
2013-03-01 Quinn, Demacia's Wings 111
2013-03-29 Zac the Secret Weapon 112
2013-04-30 Lissandra the Ice Witch 113
2013-06-13 Aatrox the Darkin Blade 114
2013-08-22 Lucian the Purifier 115
2013-10-10 Jinx the Loose Cannon 116
2013-12-13 Yasuo the Unforgiven 117
2014-02-27 Vel'Koz the Eye of the Void 118
2014-05-12 Braum the Heart of the Freljord 119
2014-08-14 Gnar the Missing Link 120
2014-09-16 Azir the Emperor of the Sands 121
2014-11-20 Kalista the Spear of Vengeance 122
2014-12-11 Rek'Sai the Void Burrower 123
2015-03-12 Bard the Wandering Caretaker 124
2015-05-29 Ekko the Boy Who Shattered Time 125
2015-07-09 Tahm Kench the River King 126
2015-10-14 Kindred the Eternal Hunters 127
2015-11-24 Illaoi the Kraken Priestess 128
2016-02-01 Jhin the Virtuoso 129
2016-03-24 Aurelion Sol the Star Forger 130
2016-05-18 Taliyah the Stoneweaver 131
2016-08-10 Kled the Cantankerous Cavalier 132
2016-10-05 Ivern the Green Father 133
2016-12-07 Camille the Steel Shadow 134
2017-04-19 Rakan the Charmer 135
2017-04-19 Xayah the Rebel 136
2017-07-12 Kayn the Shadow Reaper 137
2017-08-23 Ornn the Fire below the Mountain 138
2017-11-21 Zoe the Aspect of Twilight 139
2018-03-07 Kai'Sa, Daughter of the Void 140
2018-05-31 Pyke the Bloodharbor Ripper 141
2018-12-05 Neeko the Curious Chameleon 142
2019-01-25 Sylas the Unshackled 143
2019-05-14 Yuumi the Magical Cat 144
2019-06-28 Qiyana, Empress of the Elements 145
2019-11-10 Senna the Redeemer 146
2019-12-11 Aphelios the Weapon of the Faithful 147
2020-01-14 Sett the Boss 148
2020-07-22 Lillia the Bashful Bloom 149
2020-08-06 Yone the Unforgotten 150
2020-09-21 Samira the Desert Rose 151
2020-10-29 Seraphine the Starry-Eyed Songstress 152
2020-12-10 Rell the iron maiden 153
2021-01-22 Viego, the Ruined King 154
15-04-2021 Gwen, the Hallowed Seamstress 155

ביקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק זכה לביקורות אוהדות באופן כללי, ומחזיק בציון משוקלל של 100 מתוך 100 באתר Metacritic, המציג ממוצע מתוך מספר רב של אתרים.[3] המשחק זכה בבחירות הקוראים למשחק האסטרטגיה הטוב ב-2009 באתר IGN[4] ובאתר gamespy‏.[5] משחק זה זכה לתגובות חיוביות מצד רבים על היותו מעניין ומושך.

הקהילה העולמית[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוקטובר 2012 שחררה Riot Games הודעה בה נטען כי למשחק מעל 32 מיליון שחקנים רשומים, וכ-12 מיליון שחקנים בכל יום.[6] בנוסף, נכון למרץ 2013, השיא של כמות השחקנים המחוברים באותו רגע עומד על מעל ל-5 מיליון.[7]

נכון לשנת 2019, מספר המשתמשים היומיים עומד על 8 מיליון.[8]

המשחק הכה גלים בעולם הגיימינג מרובה המשתתפים, כשהוא שבר שיאים בכל הרמות, ועבר משחקים וחברות מתחרות ותיקות בהרבה. מעבר להיותו המשחק בעל כמות השחקנים הגדולה בעולם, הסצנה התחרותית שלו, המסתכמת באליפויות אזוריות ועולמיות בפרסים של מיליוני דולרים, מושכת מיליוני צופים. כך לדוגמה, באליפות העולם לשנת 2013 צפו כ-32 מיליון צופים, מתוכם 8.5 מיליון בו-זמנית.[9]

הקהילה הישראלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בישראל קיימת פעילות ענפה של קהילת מעריצי League of Legends, הכוללת, בין היתר, מפגשים, תחרויות, והתארגנויות שונות.

"אליפות ישראל ב-League of Legends" היא אירוע גיימינג ותחרות ספורט אלקטרוני המתקיימת אחת לשנה באוגוסט, החל מ-2012, על ידי חברת 4DV הישראלית (בעבר "LoL Israel"[10]) ובשיתוף העמותה לגיימינג תחרותי בישראל ומפתחת המשחק Riot Games. האליפות נחשבת לאירוע הספורט האלקטרוני הישראלי הגדול ביותר ונערכת בשיתוף או בחסות חברות מחשוב בולטות כגון ASUS. זוכי האליפות מקבלים פרסים בשווי עשרות אלפי שקלים, ובשנים 2013 ו-2015 אף נשלחו מטעם העמותה לתחרות ה-IeSF העולמית ברומניה ובקוריאה הדרומית בהתאמה. בשנת 2016 ביקר באליפות אחד משחקני ה-League of Legends הפופולריים בעולם, אנריקה "xPeke" סדניו. פעילויות נוספות מתקיימות כל העת על ידי מארגנים שונים בפורומים מקוונים וברשתות החברתיות, כגון תחרויות מקוונות, מפגשים, ועוד. בנוסף, חברת 4DV עורכת גם "אירועי צפייה" חינמיים בפאבים ובבארים בישראל לרגל אליפויות עולמיות או אזוריות שונות.

ב-13 בספטמבר אתר LoL Israel ופעילותו התמזגו לתוך אתר וקהילת הגיימינג הישראלית Yourgame במסגרת התמזגות חברת 4DV ו-Yourgame.

שרת בטא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישנו שרת בטא הנקרא שרת PBE (ר"ת The Public Beta Environment בתרגום חופשי: סביבת הבטא הציבורית), שרת זה נועד כדי לספק משוב על המשחק ולבחון עדכונים עתידיים. כל אחד יכול להצטרף לשרת, אמנם ההצטרפות מותנת בכך שהחשבון לא יהיה בעל חסימות כלשהן (Ban) וברמת הונור של 3 ומעלה. לאחר מכן יש צורך להירשם באתר המיועד ולהוריד את הקליינט של שרת הבטא.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא League of Legends בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Riot Games' League Of Legends Officially Becomes Most Played PC Game In The World באתר המגזין הכלכלי פורבס, 11.7.2012.
 2. ^ League of Legends most-played PC game - Report באתר gamespot,‏ 11.7.2012.
 3. ^ League of Legends for PC באתר Metacritic.
 4. ^ Best Strategy Game, באתר IGN, ‏2009.
 5. ^ PC Gamers' Choice 2009 באתר gamespy.
 6. ^ League of Legends the world's 'most played video game'. מתוך אתר cnet. פורסם ב-12 באוקטובר 2012.
 7. ^ League of Legends players summit a new peak. מתוך אתר Riot Games. פורסם ב-12 במרץ 2013.
 8. ^ Austen Goslin, League of Legends has nearly 8 million peak daily concurrent players globally, says Riot, The Rift Herald, ‏2019-09-17 (באנגלית)
 9. ^ http://www.ongamers.com/articles/over-32-million-fans-tuned-into-lol-season-3-world-finals/1100-151/(הקישור אינו פעיל, 30.8.2021)
 10. ^ [1]