Little Fighter 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Little Fighter 2
שם בעברית ליטל פייטר 2
תאריך הוצאה 1999
סוגה פעולה
פיתוח מרטי וונג וסטארסקי וונג
הפצה מופץ חינם באינטרנט
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
דירוג 10 ומעלה
פלטפורמות מחשב אישי

Little Fighter 2 הוא משחק לחימה פופולרי בשני ממדים, המופץ חינם ברשת.

המשחק נוצר על ידי מרטי וונג וסטארסקי וונג, חברים המתגוררים ביפן, בשנת 1999, מאז, עודכן רבות עד לגרסתו האחרונה והנוכחית: 2.0a שיצאה לאור ב-אוקטובר 2008. המשחק זוכה לפופולריות די רבה, לאתר הרשמי יש מספר כניסות העולה על שלושים מיליון, משום ההצלחה בכניסות, החליטו מרטי וונג וסטארסקי וונג לנצל את זה באופן כלכלי, לכן מוכרים שם בובות של לוחמי המשחק.

במשחק, השחקן שולט על לוחם לבחירתו, לכל לוחם יש את הכוחות והיכולות שלו.

קיימות תוכנות חיצוניות שמאפשרות לערוך את המשחק ואת הדמויות בו, המאפשרות לערוך את שפת ה"דאטא" של המשחק[1] ובכך ליצור לוחמים חדשים, שלבים, כלי נשק ואפילו "גרסה חדשה" למשחק (אף על פי שהתוכנה הבסיסית תמיד תישאר אותו דבר, ואין אפשרות לערוך אותה בעזרת תוכנה חיצונית מהסוג המדובר).

בגרסה 2.0a נוספה אופציה להקליט את המשחק[2], ההקלטות נשמרות בקובצי lfr.

מצבי משחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק תומך בריבוי משתתפים עד ארבעה שחקנים במחשב אחד ועד 8 משתתפים בקרבות אונליין דרך האינטרנט או שחקנים הנשלטים על ידי המחשב. מצבי המשחק הם:

 • מצב רגיל - מאפשר לשחקנים ולדמויות מחשב להלחם אחד נגד השני.
 • מצב סיפור - המשחק מתאפשר כסיפור המשחק והקבוצה נלחמת באויבים.
 • מצב שלבים - יש 5 שלבים ובכל שלב 5 תתי שלבים, המטרה היא להצליח לעבור את כל השלבים.
 • מצב הישרדות - יש 100 שלבים, ככל שמתקדמים בשלבים כך רמת הקושי עולה. המטרה לשרוד כמה שיותר והכי הרבה זמן.
 • מצב טורניר - השחקן ושחקני מחשב מנהלים קרבות מסודרים.
 • מצב טורניר זוגות - השחקן ושחקני מחשב מנהלים קרבות מסודרים, זוג אחד נגד השני.
 • מצב מלחמה - השחקן מוביל צבא כנגד צבא היריב.
 • מצב דמו - המחשב משחק ב8 דמויות שנלחמות אחת נגד השנייה, השחקן רק צופה.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות רגילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

(הסיפור הוא מסרטוני 'ליטל פייטר אלפא'.)

 • דיפ (Deep) - לוחם שמשתמש בחרב. הרג את המאסטר של רודולף ארבע שנים לפניי העלילה.
 • ג'ון (John) - קוסם. מפקד בצבא של פריזן וזה שפיצל את החבורה. הוא נלחם נגד באט ונהרג בקרב
 • הנרי (Henry) - קשת. חבר לשעבר בחבורת ליטל אך הצטרף בחזרה. ביחד עם וודי גייסו את הנזירים למאבק נגק פירזן.
 • רודולף (Rudolf) - נינג'ה\סמוראי. חבר של דניס וג'ק ונלחם איתם נגד פירזן
 • לואיס (Louis) - לוחם עם שריון מתכת כבד, מפקד בצבא של פירזן, נחשב לבילתי מובס (עד שהביסו אותו).
 • פיירן (Firen) - לוחם השולט באש, אחיו של פריז.
 • פריז (Freeze) - לוחם השולט בקרח, אחיו של פיירן.
 • דניס (Dennis) - מומחה בעיטות.
 • וודי (Woody) - לוחם קפוארה.
 • דיוויס (Davis) - מתאגרף, לוחם אגרופים ואחיו של באט.

דמויות מיוחדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'וליאן (Julian) - הרודן של עולם המשחק, המאסטר והבוס הסופי של המשחק
 • פירזן (Frizen) - לוחם אש וקרח, שילוב בין פיירן לפריז. הסמי-בוס במשחק
 • לואיס אי אקס (Louis Ex) - לוחם הקלשון, התפתחותו של לואיס
 • באט (Bat) - איש העטלפים, מנהיג חבורת הליטל פייטר
 • אביר (Knight) -מאומנים היטב ונאמנים ללואיס
 • ג'ן (Jan) - קוסמת, האישה היחידה במשחק
 • נזיר (Monk) - נזירי שאולין ששונאים את שלטונו של פריזן
 • ג'סטין (Justin) - שיבוט חלש וקטן של ג'וליאן.
 • בנדיט (Bandit) - חיילי הרגלים של ג'וליאן.
 • צייד (Hunter) - ציידים וקשתים שעובדים תחת ג'וליאן.
 • מארק (Mark) - בריון, וכנראה גם מנהיג את הבנדיטים.
 • ג'ק (Jack) - איש סלטות, עובד עם רודולף ודניס
 • מכשף (Sorcerer) - מכשפיי אש וקרח, חייליו האהובים ביותר על פירזן
 • טמפלייט (Template) - דמות שקופה, לא מופיעה בסדרה.

ליטל פייטר אלפא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליטל פייטר אלפא היא סדרת סרטונים שנוצרה על ידיי סטודנט המכונה maxr המספרים על חבורת ליטל פייטר שמנסה להשמיד את ג'וליאן - אחת מדמויות המשחק, ואת צבאו המרושע. הסיפור אמור להיות בנוי מ12 פרקים אך לאחר שיוצר הסדרה שחרר את פרק 12 הודיע שיהיה לזה המשך.

עלילת סרטוני ליטל פייטר אלפא הומצאה על ידי יוצרם, ולא נכתבה על ידי יוצרי המשחק.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרק תיאור
1 ההצלה הסדרה מתחילה בתקציר קצר שמספר על שלטון הטרור של פריזן ועל דברים נוספים. הפרק מתחיל כשבאט מתקדם לאורך הכלא של לואיס, אחד מארבעת מפקדי הצבא של פירזן וזה שלכד את שאר חבורת ליטל פייטר. אחרי זמן קצר הוא פוגש אביר ומביס אותו, לאחר מכן הוא מוציא מהכלא את שלושת חבריו: דיוויס, וודי וג'ן. בדיוק אז לואיס בא מלוווה בשני אבירים שנלחמים בבאט ובסוף הקרב הם מובסים, לואיס מחליט לקחת את העניינים ליידים ולהילחם בעצמו, אז דיוויס מגיע לעזרו של באט, ולאחר קרב קשה השניים מצליחים "להרוג" את לואיס.
2 מארב לאחר מכן ביער של ג'ון, באט שואל את חבריו איך הם נכנסו לכלא ווודי מספר לו על כך שזו הייתה אשמתו של דיוויס שתמיד מנסה להיות הגיבור, ובעוד הם מתווכחים החבורה נתקלת בחבורה של ציידים שמקיפה אותם. לאחר קרב קשה שמסתיים בניצחונה של חבורת הליטל פייטר, בסיועו של הנרי - קשת וחבר לשעבר בחבורת הליטל פייטר, ג'ן שואלת אותו איפה הוא היה והנרי מספר שהוא שהה ביער במלחמה נגד צבאו של ג'ון ושיש לו מושג לא רע בכלל איפה ג'ון נמצא. והחבורה יוצאת לחיפושים אחריו.
3 כישוף בזמן החיפושים אחר ג'ון החבורה שואלת את הנרי שאלות רבות עליו ובזמן השיחה החבורה נתקלת בחבורת מכשפים - מכשפי אש וקרח וחייליו של ג'ון. הקרב מתחיל בכך שאחד המכשפים מקפיא את דיוויס וג'ן מגנה עליו, כך שהקרב תלוי בבאט, וודי והנרי. לאחר קרב קצר שבו באט ווודי נלחמים במכשפים והנרי מחפה עליהם מרחוק, כל המכשפים מובסים ובאט משחרר את דיוויס מהקרח. בדיוק אז מגיע ג'ון ומטלפרט את הלוחמים שניים, שניים (ג'ן עם דיוויס והנרי עם וודי) אך ג'ון לא הספיק לטלפרט את באט ונאלץ להלחם נגדו באותו מקום באותו הזמן, לאחר קרב קשה שמסתיים בניצחונו של באט, ג'ון מטלפרט את עצמו מהקרב ומשאיר את החבורה מפוצלת.
4 בלבול לאחר הקרב באט יוצא לחפש את ג'ון ושואל את המקומיים איפה הוא ובזמן הדו-שיח, חבורה של הציידים מגיעה משום מקום ותוקפת את באט, ולאחר קרב קצר חבורת ההנטרים בורחת מן המקום ובאט חוזר לשיחה כאילו הקרב מעולם לא התרחש ואחד המקומיים מסייע לבאט בכיוון. בינתיים דיוויס וג'ן מגלים שג'ון טלפרט אותם לאזור עירוני ורואים שני בנדיטים מתווכחים על תבוסתו של לואיס. הבנדיטים רואים את ג'ן ודיוויס, ויחד עם חבורת בנדיטים אחרים תוקפים אותם, ובסוף הקרב מגיע גם מארק שתוקף אותם, אך גם הוא מובס, והשניים עוזבים את המקום. בינתיים הנרי ווודי מוצאים את עצמם בחומת סין כששולשה נזירים באים לברך אותם, בזמן שיחה בין החמישה הם מגלים שגם הנזירים פועלים כדי לעצור את ג'ון, הנזירים מציאים ללמד אותם את סגנון הלחימה שלהם, אך וודי מטיל ספק ונלחם באחד מהם, הקרב נגמר בתיקו ווודי חוזר בו ומוכן ללמוד את סודם.
5 דמדומים לאחר צעידה ארוכה באט מוצא את ג'ון סוף סוף ונלחם נגד חבורת ציידים ומכשפים שבפיקודם ג'ון, אחד מההנטרים פוגע בבאט בבטן מה שמחליש אותו. לאחר שבאט מנצח אותם לג'ון אין ברירה אלא להילחם בעצמו שוב, כשג'ון כמעט ומנצח ועומד להרוג את באט, העטלפים שלו באים לעזר ומעכבים את ג'ון, באט מנצל את ההזדמנות הורג את ג'ון והולך.
6 ברית ביינתים דיוויס וג'ן מגיעים לאזור של שלג וסבורים כי הם הלכו לאיבוד (אבל דיוויס מכחיש את זה) ורואים לפתע 3 לוחמים נלחמים בחבורה של בנדיטים וציידים ומחסלים אותם בלי שום בעיה - דניס, רודולוף וג'ק. ובעוד דיוויס מחמיא להם כדי לפתח שיחה החמישה מגלים שיש להם מטרה משותפת - לעצור את פירזן, ומחליטים ללכת יחדיו, כשלפתע משום מקום מגיעה ירייה לכיוון רודולוף ואחריה מגיע דיפ - לוחם חרב שנראה שמעוניין להילחם ברודולוף. בעוד שדיפ ורודולוף נלחמים דניס מסביר לג'ן ולדיוויס שדיפ הרג את המאסטר של רודאלוף לפני 4 שנים, דיוויס מציע לעזור אבל רודולוף דוחק בהם להתרחק כיוון שזה הקרב שלו. לאחר קרב קשה שבו רודולוף מראה יכולות בילתי אפשריות לכאורה, רודולוף מביס את דיפ אך חס על חייו, ובעוד דיפ עוזב את המקום בבושת פנים הסיפור עובר להנרי ווודי כשהנרי אומר שואל את וודי אם הוא בטוח בקשר לתוכנית שלו ווודי אומר שחייבים לעצור אותו (חוץ מזה לא היה שום מידע בנוגע לתוכנית ולמי שצריך לעצור).
7 מלחמה ביינתים באט שהולך לו מותקף לפתע משום מקום ומפציר בתוקף להראות את פניו, התוקף לא היה אחר מאשר לואיס EX (התפתחותו של לואיס) אשר הגיע כדי לנקום, ואמר לבאט שהוא היה צריך להרוג אותו כשהייתה לו הזדמנות, ומשום מקום מגיעים לעזרו של לואיס EX צבא אבירים שתוקף מהם תוקף את באט, מביס אותו (באט נפצע די קשה בקרב שלו עם ג'ון) אך כשהוא עומד להרוג את באט זה מתחמק ומצליח להימנע מהחרב אך לעזרתו של האביר באים עוד שניים כדי להרגו ולמרות עזרת העטלפים הם מנצחים את באט ועומדים להרוג אותו כשלפתע משום מקום מגיע חץ של הנרי שמחסל אביר אחד ווודי שמחסל את שני האחרים, ואחריהם מגיע צבא של נזירים שווה במספרו לצבא האבירים. ולאחר מלחמה עקובת דם נשארו הארבעה כמעט בלי צבא כשלואיס EX נלחם נגד באט אחד על אחד, ואף פוצע אותו קשות, וכאשר וודי מנסה לעזור לבאט מגיע קומץ של אבירים כדי להכשיל אותו אבל לעזרו מגיע הנרי שנלחם באבירים בהצלחה רבה יותר ומשאיר לוודי הזדמנות להרוג את לואיס EX. אך באט נפצע קשה והוא גוסס, וכשהשניים מנסים לעודד אותו לשרוד באט מעביר לוודי פיקוד על הקבוצה,מת, ומשאיר את המלחמה נגד פירזן בידיים שלהם. בינתיים באזור הקפוא שבו נמצאים ג'ן ודיוויס נמצא פריז אשר מדבר עם הולוגרמה של מישהוא מסתורי שמצווה עליו להרוג את לוחמי הליטל פייטר.
8 קפואים בעוד שג'ן, דיוויס, דניס, רודולוף וג'ק הולכים ומתווכחים על כך שרודולוף השאיר את דיפ בחיים הם פוגשים את פריז שבלי לחשוב פעמיים מזמן אותם לקרב, שאחר כמה זמן הוא מקפיא את רודולוף ואחריו את ג'ן ואז את ג'ק, כך נשארו נגדו רק דניס ודיוויס שמהבים עליו אתגר קצת יותר גדול ובמהלך שאמור להקפיא את שניהם מוקפא דניס בלבד והקרב נשאר בידיו של דיוויס, וכשהקרב נראה אבוד דיפ מגיע ונלחם בפריז, נראה שדיפ הוא יריב יותר מאתגר ואז מגיע דיוויס שלא מוותר. במהלך משולב דיפ מרים את פריז ודוחף אותו לאגרוף הדרקון של דיוויס ש"הורג" אותו. לאחר הקרב דיוויס שואל את דיפ מה הם צריכים לעשות עכשיו אך דיפ אומר שזו לא הבעיה שלו ועוזב. דיוויס מנסה לשחרר את ג'ן אך במפתיע היא משחררת את עצמה וגם את שלושת האחרים אך היא לא יודעת איך. וכשהחבורה מדברת על דיפ ועוזבת את המקום ניתן לראות את "הגופה" של פריז ואת פיירן מחכה לוודי והנרי. אך במפתיע כשמסתכלים על הגופה של פריז רואים שהיא קמה ומגלים שפריז בכלל לא מת אך הוא היחיד שיודע את זה.
9 גיהנום בינתיים הנרי ווודי מובילים צבא נזירים ומדברים איתם על המקום המוזר שבו הם נמצאים - הרי געש פעילים ושלג באותו מקום, פיירן מגיח ואיתו צבא של מכשפים (שונים מאילו שהופיעו בפרקים הקודמים), ולאחר קרב קשה כל הנזירים שוכבים על הריצפה מובסים ואחד המכשפים העיף את וודי, בעוד המכשפים כמעט בלי פגע נשאר הנרי לבדו להלחם בהם, המכשפים מטלפרטים את עצמם לצד אחד ויוצרים מתקפה חזקה שהנרי מנסה לבלום בעצמו, ובעוד הנרי נלחם על חייו הנזירים קמים אחד אחד ועוזרים, ואז פיירן קופץ לצד שלהם כדי לסקל את זה אך וודי מכשיל אותו ומצטרף לבלימה ומשמש כגורם המכריע בשביל לנצח, ובעוד פיירן שוכב על הריצפה מעולף כל הנזירים קמים ומוכנים להרגו, אך פיירן שמחליט לקחת את העניינים ליידים תוקף אותם, הורג כמה נזירים ונוסג לתוך המערה שלו, אך וודי שבטוח בעצמו מפציר בשאר להישאר בחוץ בעוד הוא נכנס לבד, במערה וודי נלחם נגד מספר מכשפים אך הוא הורג אותם, לאחר מכן הוא נלחם בפיירן עצמו, ובזמן שהשניים נלחמים בקרב קשה פריז מגיע לכיוון הנרי וקומץ הנזירים, אך לפני שהקרב מתחיל הסדרה חוזרת לקרב בין פיירן לוודי שנראה כאילו וודי מנצח, אך לאחר שהוא עוזב את המקום, הוא מוצא את חבריו מובסים ואת פריז כמעט בלי כל פגע, לאחר שוודי מאיים עליו פיירן מגיע בריא ושלם מוכן לקרב, כשהוא נלחם נגד פריז ופיירן אפילו בעזרתם של הנזירים והנרי לוודי קשה להילחם, והקרב נגמר בניצחון של פיירן ופריז.

פיירן מזמן מטאור על מנת להרוג את וודי והנרי, אך משום מקום מגיע נזיר נוסף שמפוצץ את המטאור, שונה מאחרים. בינתיים אותו אחד שציווה על פריז להרוג את החבורה מצווה על מישהו אחר שלאחר מכן ניתן לראות שאותו אחד הוא באט. אז נראים דיוויס, ג'ן, רודולף, דניס וג'ק שרצים לעזור לוודי והנרי.

10 איחוד הנזיר שהציל את וודי, הנרי והנזירים האחרים מתחיל להלחם נגד פריז ופיירן, ולאחר הקרב (שבו הנזיר הראה יכולות לחימה מצוינות) פיירן ופריז מנצחים, פריז, שהתרשם מיכולותיו של הנזיר מחליט להעניק לו את הכבוד בכך שיהרוג אותו ראשון, ואז רודולף מגיע ועוצר אותו, ותוך כדי אומר לו שזה לא כבוד בכלל, ושתי יריות שפוגעות בפיירן ופריז מעכבות אותם כדי שרודולף יביא את הנזיר למקום מבטחים.

התמונה חוזרת לצד השני של המסך ושם אפשר לראות את דיוויס, רודולף,ג'ן,ג'ק ודניס, מוכנים לקרב, אבל לפני כן דיוויס אומר לג'ן להישאר מאחור ולרפא את כולם,ג'ן אומר שהיא תנסה כמיטב יכולתה. ואז הקרב מתחיל, הרביעייה רצים לעבר פריז ופיירן,ג'ק מופל על ידי פריז ובזמן שדיוויס ורודולף פוגעים בפיירן, דניס מעיף את פריז להנחתה של דיוויס, ואז רואים את פיירן מביס את רודולף ומתחיל לתקוף את דניס, דיוויס וג'ק (שהתאושש).

הוא מצליח לפגוע רק בג'ק, ואז מופל. בינתיים פריז התאושש ותוקף את דניס ודיוויס, השניים מעכבים אותו אך פיירן תוקף אותם מאחור,אז התמונה חוזרת לג'ן, שמרפאת את כולם. מתברר שהנזיר השונה הוא המאסטר של הנזירים, ולאחר שיחת איחוד בין דיוויס להנרי ווודי, דניס ורודולף מפצירים בהם שקודם צריך להרוג את פיירן ופריז.אך לפני כן ג'ק מפציר בהם לגלות איפה פירזן נמצא, פריז לועג לטיפשותם ומכריז שהוא ואחיו פיירן הם פירזן.

הלוחמים מופתעים מאוד, ואז פריז מתחיל להתרחק מאחיו, מאסטר הנזירים שואל את עצמו אם הם שולטים בטכניקת המיזוג, ומפציר בשאר הלוחמים למנוע מהם להתמזג,אך הם איחרו, ופירזן מופיע מלווה בפיצוץ אדיר של אש וקרח.

11 פירזן הפיצוץ אילף את כל הלוחמים. פירזן אומר שהיה מטופש לנסות להרוג אותו, ושהיה להם סיכוי להרוג אותו רק אם המנהיג שלהם, באט, היה בחיים. בזמן שהוא מדבר דיוויס קם ומתפרץ עליו: "אח שלי מת?????" ופירזן עונה לו שכן, משום מקום מופיעה מסביב לדיוויס הילה כחולה, והוא אומר "אתה הולך לשלם על זה!!!" ומתחיל להילחם נגד פירזן עם יכולות הרבה יותר גבוהות מאשר יש לו בדרך כלל. לאחר קרב קשה, שבו עולה השאלה מאין הוא קיבל את הכוח הזה, פירזן מצליח לנצח, לאלף את דייויס, ולהעלים לו את ההילה הכחולה. בשלב זה באט מגיח, רכוב על עטלפים מעופפים, ואומר לפירזן שהמנהיג שלח אותו. דיוויס קם שוב ושואל: "אח? זה אתה?" ובאט מכה אותו ומאלף אותו חזרה. פירזן ובאט קופצים חזרה על העטלפים, לוקחים את ג'ן איתם, ופירזן גורם להתפרצות הר געש בקרבת מקום. שלושתם עפים לתוך טירה גדולה, שבה הם פוגשים את המנהיג, שמתברר שהוא ג'וליאן. ג'וליאן אומר שעכשיו הם יוכלו להחיות את לואיס EX וג'ון. ג'ן קמה וג'וליאן אומר לה לרפא אותם. לאחר שג'ן מסרבת, הוא אומר שאם היא לא תעשה את זה, חברה ייקברו תחת הלבה. כאן עוברים למסך המראה חלק מהלוחמים סוחבים את השאר ובורחים תוך כדי שהלבה מתקרבת לעברם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]