דררה אלכסנדרונית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: חסר הרבה מידע (קצרמר) ונדרשת ויקיזציה ושילוב מקורות והגהה לשונית בפסקת בשבי.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Information-silk.svgדררה אלכסנדרונית
Alexandrine Parakeet.jpg
מצב שימור

מצב שימור: קרוב לסיכון (NT)

נכחד נכחד בטבע סכנת הכחדה חמורה סכנת הכחדה פגיע קרוב לסיכון ללא חששמצב שימור: קרוב לסיכון
מיון מדעי
ממלכה: בעלי חיים
מערכה: מיתרניים
מחלקה: עופות
סדרה: תוכאים
משפחה: דרראים
סוג: דררה
מין: דררת אלכסנדרין
שם מדעי
Wikispecies-logo.svg Psittacula eupatria
‏(ליניאוס, 1766)
תחום תפוצה
Psittacula eupatria range map.png

דררה אלכסנדרונית (שם מדעי: Psittacula eupatria) ידוע בשם אלכסנדרין, הוא מין בסדרת התוכאים ושייך למשפחת הדרראים. המין נקרא על שמו של אלכסנדר הגדול, שלו יוחס ייבוא של פרטי דררה אלכסנדרונית מפנג'אב למספר אזורים במזרח התיכון ובאירופה, שם גודלו אצל בני אצולה.

תיאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

האלכסנדרין הוא מין תוכי גדול. אורכו 60 סנטימטרים, משקלו מגיע ל-250 גרם ומוטת כנפיים 19–22 סנטימטרים. גופו מכוסה בגוונים של ירוק, בכתפיו כתמים אדומים. בבגרות לזכרים נוצרת טבעת שחורה מסביב לצוואר וגם צבע ורוד.

בשבי[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו מין פעיל, שאוהב מים (רחצה, גשם ומקלחת) ולעיסה של חפצים כמו עצים ומוכן לקבל אוכל מגוון או חדש. לאלכסנדין יש מקור חזק. האלכסנדרין הן ציפורים חכמות והם יכולים לעבור אימונים מבוססי גמול. ניתן לחנכם לעשות צרכים במקום אחד, ואף ללמדם תרגילי התנהגות מורכבים יותר באמצעות חיזוק חיובי. על הכלוב של האלכסונדרונית להיות גדול מספיק כך שהציפור יכולה לעמוד על מקל ולפתוח את הכנפיים בלא הפרעה, וכך שנוצות הזנב הארוכות לא יפגעו בכלים שבכלוב (אוכל, מים). עם זנבם הארוך ורמת פעילותם הגבוהה, אלכסנדרין דורשים כלוב גדול יותר משל תוכים אחרים בגודלם. לאלכסנדרין יש תוחלת חיים ממוצעת של עד 40 שנים.