טימי טרנר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
טימי טרנר.

טימותי טיבריוס (טימי) טרנראנגלית: Timothy Tiberius "Timmy" Turner) הוא הדמות הראשית בסדרת הטלוויזיה האמריקאית קסם של הורים. טימי מדובב על ידי טרה סטרונג בגרסתה האנגלית של הסדרה אך בעונה 0 (בסרטונים בתחילת הסדרה ב- ועוד איך) של הסדרה דובב על ידי מרי קאי ברגמן. בגרסתה העברית, טימי מדובב על ידי שיר כהן בגרסת ערוץ ניקלודיאון ועל ידי דנה אברהם-סמו בגרסת ערוץ דיסני. טימי הופיע בכל פרקי הסדרה. בסרטי הסדרה, דרייק בל שיחק את טימי.

אישיותו[עריכת קוד מקור | עריכה]

טימי טרנר הוא ילד בן עשר (בהמשך הסדרה חוגג את יום הולדתו האחד העשר והשנים עשר). הוריו של טימי רפי שכל וכושלים בחינוכו. לטימי בייביסיטרית רעה העונה לשם ויקי. ויקי אוהבת להתעלל בטימי ומכנה אותו "ציפלון". המחנך של טימי, דנזל קרוקר, בעל אובססיה לצוד פיות ולהכשיל במבחנים את תלמידיו.

בגלל ויקי , טימי קיבל שני סנדקי פיות: קוזמו ווונדה. מטרתם של קוזמו וונדה היא הגשים כל משאלה שטימי יבקש. טימי ילד אנוכי ופעמים רבות הגשמות משאלותיו של טימי, מהוות סיכון לתושביה העיר הבדיונית דימסדייל, בה הוא גר.

טימי מאוהב בתלמידה הלומדת בכיתתו, טריקסי טנג. טריקסי טנג היא הילדה המקובלת ביותר בבית ספרו של טימי, בעוד טימי נחשב לחנון ולכן טריקסי טנג מתעלמת ממנו. אחותה של הבייביסיטרית ויקי, טוטי, מאוהבת בטימי. בסדרה נראה כי בחדרה כי הכינה 'מקדש' לטימי. טימי שונא את טוטי, אם כי בסרט "טימי טרנר, תתבגר!", מתאהב טימי בטוטי והופך לבן זוגה.

טימי משתתף בצופי הסנאים של העיר דימסדייל ומעריץ את גיבור הקומיקס 'הסנטר האדום' וגם את גיבור העל קראש נבולה.

החל מהעונה השישית, לטימי סנדק פיה נוסף - פוף, בנם של קוזמו ווונדה. בעונה התשיעית, טימי מאמץ כלב-פיה, העונה לשם ספארקי.