טימי טרנר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
טימי טרנר.

טימותי טיבריוס (טימי) טרנראנגלית: Timothy Tiberius "Timmy" Turner) הוא הדמות הראשית בסדרת הטלוויזיה האמריקאית "קסם של הורים".

בגרסתה האנגלית של הסדרה מדובבת דמותו של טימי על ידי טרה סטרונג, אם כי בעונת הפיילוט הוא דובב על ידי מרי קיי ברגמן; בגרסתה העברית של ערוץ ניקלודיאון מדובבת דמותו של טימי על ידי שיר כהן ובגרסה של ערוץ דיסני מדובבת דמותו על ידי דנה אברהם-סמו. את דמותו של טימי בסרטי הלייב אקשן גילם השחקן דרייק בל.

אישיותו[עריכת קוד מקור | עריכה]

טימי טרנר הוא ילד בן עשר (בהמשך הסדרה חוגג את יום הולדתו האחד העשר). הוריו של טימי רפי שכל וכושלים בחינוכו. לטימי בייביסיטרית אכזרית העונה לשם ויקי. ויקי אוהבת להתעלל בטימי ומכנה אותו "טמבל". המחנך של טימי, דנזל קרוקר, בעל אובססיה לצוד פיות ולהכשיל במבחנים את תלמידיו.

בעקבות סיבות אלו, טימי קיבל שני סנדקי פיות: קוזמו ו-וונדה. מטרתם של קוזמו וונדה היא להגשים כל משאלה שטימי יבקש (כול עוד היא לא נוגדת את חוקי הפיות). טימי ילד אנוכי ופעמים רבות הגשמות משאלותיו של טימי, מהוות סיכון לתושביה העיר הבדיונית דימסדייל, בה הוא גר.

טימי מאוהב בתלמידה הלומדת בכיתתו, טריקסי טאנג. טריקסי טאנג היא הילדה המקובלת ביותר בבית ספרו של טימי, בעוד טימי נחשב לחנון ולכן טריקסי מתעלמת ממנו. אחותה של הבייביסיטרית ויקי, טוטי, מאוהבת בטימי. בסדרה נראה כי בחדרה כי הכינה 'מקדש' לטימי. טימי שונא את טוטי, אם כי בסרט "טימי טרנר, תתבגר!", מתאהב טימי בטוטי והופך לבן זוגה.

טימי משתתף בצופי הסנאים של העיר דימסדייל ומעריץ את גיבור הקומיקס 'הסנטר האדום' וגם את גיבור העל קראש נבולה.

החל מהעונה השישית, לטימי סנדק פיה נוסף - פוף, בנם של קוזמו ווונדה, שטימי עצמו ביקש שייוולד. בעונה התשיעית, טימי מאמץ כלב-פיה, העונה לשם ספארקי ולעתים קרובות אוהב לעשות בעיות ולנהוג ברכב של אבא של טימי.