מנדלבאום בלש פרטי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מנדלבאום בלש פרטי
Mendelbaum.jpg
לוגו הסדרה
סוגה ילדים, קומדיית מצבים
חברת הפקה טדי יזמות והפקות
כותבים רובי דואניאס
יניב פולישוק
אלי דראי
בימוי רובי דואניאס
שחקנים יניב פולישוק
גאלה קוגן
ליאור פאוקר
אסף בן שמעון
שלום שמואלוב
ארץ מקור Flag of Israel.svg ישראל
מספר עונות 2
מספר פרקים 41
סדרת מקור הפיג'מות
הפקה
אורך פרק 23 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים (עונה 1)
ערוץ לוגי (עונה 2)
תקופת שידור
מקורית
20092010

מנדלבאום בלש פרטי היא קומדיית מצבים בהפקת טדי יזמות והפקות, ששודרה בערוץ הילדים ובערוץ לוגי. סדרה זו היא ספין-אוף של הסדרה המצליחה "הפיג'מות", ומתמקדת במעלליו של גרי מנדלבאום (יניב פולישוק) לאחר שהצטרף לצוות חקירות. העונה הראשונה שודרה בערוץ הילדים בשנת 2009, והשנייה שודרה בערוץ לוגי ב-2010.

שיר הפתיח של הסדרה, "ממש כמו כולם", נכתב על ידי התסריטאי רובי דואניאס והולחן ועובד על ידי המוזיקאי טל ירדני. את השיר מבצעת אפי בן ישראל (שהשתתפה בתפקידים אורחים ב"הפיג'מות" ובסדרות נוספות), ואחד מהנגנים שהתלוו אליה הוא הסקסופוניסט פטר ורטהיימר. מיקס השיר עובד על ידי יובל סגל

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפרק "תעלומת הטמגוצ'י" ששודר בעונה החמישית של הסדרה הפיג'מות, ממנו נבע הרעיון ליצור את הסדרה. פרק זה עוסק במעלליו של גרי מנדלבאום, שההמבורגריה שבעלותו נסגרה בעקבות בעיות בריאות. גרי מחפש עבודה חלופית ומחליט להיות בלש פרטי לאחר שדנה ביקשה ממנו למצוא את הטמגוצ'י שלה שאבד. גרי, שלא יודע מה זה טמגוצ'י, מוצא אותו בטעות אבל לא מחזיר אותו לדנה, ולבסוף נותן אותו לפקיד במשרד הבריאות כדי לקבל את רישיון העסק שלו בחזרה.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גלית (גאלה) וולפסון, בתו של ניצב וולפסון, החליטה לפתוח משרד חקירות. היא מצרפת אליה את החבר שלה, אסף לוין, צלם במקצועו, ואת פאוקר שלוש, איש מחשבים, ממנו השכירה את הבניין. פאוקר מתאהב בגלית ועובד בשבילה בלי לקבל משכורת. לאחר שאינה זוכה באמון מסביבתה עקב גילה ומינה, היא מחליטה לחפש אדם אשר יחשבו שהוא הבלש, ואולי כך המשרד יצליח יותר. היא מוצאת את גרי בלשכת התעסוקה, ומחליטה להעסיקו ליום אחד עד שהיא תתפרסם. לאחר שהם פותרים בהצלחה את תעלומת השרשרת הגנובה של עדי הימלבלוי, גאלה הבינה שגרי הוא לא מה שהיא חשבה. בפרק האחרון של העונה הראשונה בשם "החפרפרת", חברי "הפיג'מות" (אילן רוזנפלד, קובי פרג' ועודד פז) מגיעים לקחת את גרי חזרה לסדרה "הפיג'מות" ומציקים לו עד שיסכים. בפרק הראשון של העונה השנייה, גרי חוזר למשרד לאחר שסיים את צילומי העונה השישית של "הפיג'מות". בפרק האחרון של העונה השנייה, גרי פוגש את בת דודתה מדרגה שנייה של גאלה, אשר באפן מפתיע קוראים לה שפרה, כמו אשתו של גרי. גרי מתאהב בשפרה, אולם הוא לא יודע שהכל היה תרמית של שפרה כדי שגרי יעבוד במשרד החקירות שלה ולא של גאלה, בטענה שהוא לקח 50% מהלקוחות שלה. קיימת שאלה לא פתורה שככל הנראה לא תתקבל עבורה תשובה: האם גרי יעבוד עם שפרה היפה או שיישאר לעבוד עם גאלה?

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • גרשון "גרי" מנדלבאום (יניב פולישוק): לאחר שהסתיימה העונה החמישית של "הפיג'מות", גרי נמצא ללא עבודה. הוא קיבל את הצעתה של גאלה לעבוד במשרד החקירות, והפך לבלש פרטי מצליח. הרבה אנשים בסדרה חושבים שהוא מוזר, טיפש וילדותי. הוא נוהג להגיד: "למה!?" כשהוא מתוסכל, ו-"ניניני" (כשהוא מציק למישהו). הוא מתעב את אשתו שפרה, המוצגת ברוב הפרקים באור שלילי. הוא אוהב להוציא את תסכוליו מול המראה בחדר החקירות, אולם הוא לא יודע שמהצד השני יש חלון דרכו ניתן לראות כל מה שקורה בצד השני, וחברי המשרד מנצלים זאת לרעה. גרי הוא היחיד בסדרה ששובר את הקיר הרביעי ואת המראה בחדר החקירות, בעוד ששאר השחקנים לא מודעים להיותם סדרה.
  • גלית "גאלה" וולפסון (גאלה קוגן): בתו של הניצב במשטרה וולפסון. לאחר חוסר האמון שהיא מקבלת מאביה, היא פונה אל גרי מנדלבאום שיעזור לה במשרד החקירות, מה שמתברר כהחלטה נבונה. היא בעצם המוח בעסק והיא זו שפותרת את התעלומות אולם גרי זוכה בקרדיט.
  • ליאור פאוקר: הבעלים של הבניין בו יושב משרד החקירות של גאלה. הוא תמיד במשרד ועוזר לצוות בפרטים טכניים. המציא בצעירותו תוכנה אשר סיפקה לו כסף. מאוהב בגאלה ובפרקים אחדים רואים את היריבות בינו לבין אסף על מי שיהיה בחיר ליבה.
  • אסף לוין (אסף בן שמעון): צלם. מכין סרט תיעודי על גאלה ועל הפיכתה לחוקרת פרטית. בנוסף לכך, הוא גם הצלם של המשרד. הוא מאוהב בגאלה, ורב עם פאוקר על מי שיזכה באהבתה.
  • ניצב וולפסון (שלום שמואלוב): אבא של גאלה וזיו (אחיה הקטן של גאלה, הופיע במספר פרקים) וניצב במשטרה. הוא לא מרוצה מהפיכתה של גאלה לחוקרת פרטית. הוא שחצן שנוהג להציק לעוזרו כוהן. בעקבות כך שגאלה שוכרת את גרי, הוא חושב שהיא העוזרת האישית של גרי, וגם מכך הוא לא מרוצה. הוא קורא לגרי "דמיקולו".
  • זיו וולפסון (יונתן פינק): בנו של ניצב וולפסון ואחיה הצעיר של גאלה, אשר נוטה להציק לכולם ולעצבן את כולם. רגיש למוצרי חלב.

שחקנים אורחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקן תפקיד עונה מס' פרקים הערות
טל מוסרי עצמו שנייה/ראשונה 2 הפרקים "לרקוד" ו"לוטו"
עדי הימלבלוי עצמה ראשונה 1 הפרק "אקשן"
אלי קרן-אסף רוני מנדלבאום שנייה 1 הבת של גרי ב"הפיג'מות" הפרק "קומדיה"
דון לני גבאי טניה אוקשטיין שנייה/ראשונה 2 שחקנית טלוויזיה, הפרקים "לוצי" ו"לרקוד"
ידידיה ויטל דן רנקר ראשונה 1 שחקן טלוויזיה, בפרק "לרקוד"
אתי פולישוק עצמה שנייה 1 רקדנית בפרק "פולישוק פולישוק פולישוק"
ימית סול עצמה שנייה 1 שחקנית ראשית ב"הפיג'מות". כפסיכולוגית בפרק "לוטו"
רובי דואניאס עצמו ראשונה/שנייה 2 הופעות קמאו בפרק "סוהר" וכבמאי בפרק "סינמה בלש"
חיים זנאתי ג'מאל פאשה השלישי ראשונה 1 בפרק "הכל כתוב"
מירב פלדמן גב' אריקסון ראשונה 1 בפרק "לא רוצה לזמביה"
תום אבני נועז סלע ראשונה 1 האהבה הראשונה של גאלה "המלון של פולטקין"
חיים אוסדון דוד חיים שנייה 1 "דוד חיים" בפרק "כל החיות מיטונפות"
יורם יוספסברג שלישית זורקין ראשונה 1 בפרק "גוטמן"
ניר רון שמעון צמחוני ראשונה 1 דמות אורחת גם ב"הפיג'מות" בפרק "צימחוני נגד מנדלבאום שוב"
דני לשמן דוד הנח"ש שנייה 1 דמות אורחת בפרק "ביער ביער"
שמחה ברבירו מנהל חנות תכשיטים ראשונה 1 בפרק "אקשן"
אבי פניני אברהם צלניק ראשונה 1 בפרק "סינמה בלש"
רון אהרונסון עצמו ראשונה 1 דמות אורחת בפרק "הכל כתוב".
מוטי רז עצמו שנייה 1 הבמאי של דוד חיים בפרק "כל החיות מיטונפות"
עודד פז עצמו ראשונה/ שנייה 3 שחקן ראשי ב"הפיג'מות" בפרקים "חייב לזכור" "חפרפרות" ו"כל החיות מיטונפות"
אילן רוזנפלד עצמו ראשונה 1 שחקן ראשי ב"הפיג'מות" בפרק "חפרפרות"
קובי פרג' עצמו ראשונה 1 שחקן ראשי ב"הפיג'מות" בפרק "חפרפרות"

הבדלים בין העונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה של הסדרה שודרה בערוץ לוגי. בעקבות כך, עלילת הסדרה השתנתה כך שהצופים יוכלו ללמוד על נושאים שונים כמו התיאטרון ביוון העתיקה ונושאים נוספים. בדומה לסדרה אחרת שהופקה על ידי ערוץ לוגי, "המובילים", גם כאן הדמויות מספרות זו לזו על עובדות מדעיות או היסטוריות, גם אם אין בכך צורך במובן העלילתי של הפרק.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]